Алматы қаласы мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 101 "Алматы қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХIV сессиясының 2022 жылғы 4 наурыздағы № 118 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 9 наурызда № 27043 болып тіркелді
ШЕШТІ:
1. Алматы қаласы мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 101 "Алматы қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26001 болып тіркелген), келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Алматы қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 030 714 024 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 813 018 325 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 099 585 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 35 369 200 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 178 226 914 мың теңге;
2) шығындар – 1 042 446 359,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14 097 244 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 48 320 974 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 48 657 974 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -74 150 553,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 74 150 553,2 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 9 105 735 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қорғаныс шығындары 7 465 744 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 27 132 002 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Білім беру шығындары 289 759 715 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Денсаулық сақтау шығындары 41 557 489 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 40 462 252 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 156 905 877 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік шығындары 36 906 831 мың теңге сомасында бекітілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата города Алматы от 14 декабря 2021 года № 101 "О бюджете города Алматы на 2022-2024 годы"
Решение внеочередной ХIV сессии маслихата города Алматы VII созыва от 4 марта 2022 года № 118. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 9 марта 2022 года № 27043
РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы "О бюджете города Алматы на 2022-2024 годы" от 14 декабря 2021 года № 101 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26001) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 030 714 024 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 813 018 325 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 099 585 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 35 369 200 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 178 226 914 тысяч тенге;
2) затраты – 1 042 446 359,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 097 244 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 48 320 974 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 48 657 974 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -74 150 553,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 74 150 553,2 тысячи тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 9 105 735 тысячи тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить расходы на оборону в размере 7 465 744 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 27 132 002 тысячи тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить расходы на образование в сумме 289 759 715 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 41 557 489 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 40 462 252 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 156 905 877 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 36 906 831 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:

"14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 24 284 305 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 7 952 844 мың теңге сомасында бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 4 470 193 мың теңге сомасында бекітілсін.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Көлік және коммуникация шығындары 123 695 729 мың теңге сомасында бекітілсін.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Басқа да шығындар 90 088 459 мың теңге сомасында бекітілсін.".

"14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 24 284 305 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 7 952 844 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 4 470 193 тысяч тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 123 695 729 тысяч тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 90 088 459 тысяч тенге.".

854 408,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
148 563 773,0
003
Жалпы білім беру
66 930 669,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
5 312 113,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
2 272 710,0
008
Балаларға қосымша білім беру
4 691 846,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
48 000,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
69 308 435,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
718 054,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
718 054,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
24 910 943,0
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
38 016,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
24 872 927,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
5 029,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
5 029,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
297 216,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
297 216,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
6 009 486,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
6 009 486,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
624 880,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
624 880,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
78 552,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
78 552,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
11 665 683,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
391 011,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
342 233,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3 263 457,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу

854 408,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
148 563 773,0
003
Общеобразовательное обучение
66 930 669,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
5 312 113,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 272 710,0
008
Дополнительное образование для детей
4 691 846,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
48 000,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
69 308 435,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
718 054,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
718 054,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
24 910 943,0
018
Организация профессионального обучения
38 016,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
24 872 927,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
5 029,0
019
Обучение участников избирательного процесса
5 029,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
297 216,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
297 216,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
6 009 486,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
6 009 486,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
624 880,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
624 880,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
78 552,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
78 552,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
11 665 683,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
391 011,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
342 233,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
3 263 457,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы

524 883,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
790 535,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
231 837,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
355 048,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
4 595,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5 762 084,0
05
Денсаулық сақтау
41 557 489,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
2 680 698,0
009
Алматы қаласында қоғамдық денсаулық объектілерін сейсмикалық күшейту
88 293,0
038
Қоғамдық деңсаулық объектілерін салу және реконструкциялау
2 592 405,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
8 298 400,0
005
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 288 799,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
327 489,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
25 571,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
6 656 541,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
2 777 578,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 777 578,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
1 211 224,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
1 211 224,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
35 959,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
35 959,0
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
26 553 630,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
268 803,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру

524 883,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
790 535,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
231 837,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
355 048,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 595,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 762 084,0
05
Здравоохранение
41 557 489,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
2 680 698,0
009
Сейсмоусиление объектов общественного здоровья в городе Алматы
88 293,0
038
Строительство и реконструкция объектов общественного здоровья
2 592 405,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
8 298 400,0
005
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 288 799,0
006
Услуги по охране материнства и детства
327 489,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
25 571,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
6 656 541,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
2 777 578,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 777 578,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
1 211 224,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
1 211 224,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
35 959,0
029
Базы спецмедснабжения города республиканского значения, столицы
35 959,0
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
26 553 630,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного здоровья
268 803,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан

53 764,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
5 324,0
018
Қоғамдық денсаулық саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
142 581,0
033
Медициналық қоғамдық денсаулық ұйымдарының күрделі шығыстары
21 930 193,0
051
COVID-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алу жөніндегі іс-шараларды іске асыру жөніндегі қызметтер
4 152 965,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
40 462 252,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
905 251,0
039
Әлеуметтік әл-ауқат объектілерін салу және реконструкциялау
905 251,0
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
10 247 364,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 216 724,0
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4 769 953,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 345 667,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
634 588,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 279 277,0
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1 155,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 094 700,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
859 503,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
235 197,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
1 005 920,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 005 920,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
4 000 000,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
4 000 000,0
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
15 507 232,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы

53 764,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
5 324,0
018
Информационно-аналитические услуги в области общественного здоровья
142 581,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций общественного здоровья
21 930 193,0
051
Услуги по реализации мероприятия по предупреждению распространения коронавирусной инфекции COVID-19
4 152 965,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
40 462 252,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
905 251,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального благосостояния
905 251,0
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
10 247 364,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 216 724,0
006
Государственная адресная социальная помощь
4 769 953,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 345 667,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
634 588,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 279 277,0
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 155,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 094 700,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
859 503,0
037
Социальная реабилитация
235 197,0
123
Аппарат акима района в городе
1 005 920,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 005 920,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
4 000 000,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
4 000 000,0
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
15 507 232,0
003
Программа занятости

7 664 369,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
55 500,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
2 056 764,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
1 206 017,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
3 320 368,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
284 569,0
018
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
442 627,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
477 018,0
321
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тұрғын үй және тұрғын саясаты басқармасы
1 500 000,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 500 000,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
44 606,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
44 606,0
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
6 157 179,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету, еңбек және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 202 623,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
48 124,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 782 385,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
724 000,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
155 015,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 722 481,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
349 860,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
172 691,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
141 905 877,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
36 237 087,0
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
18 235 777,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10 441 310,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
7 560 000,0
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
2 890 311,0
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

7 664 369,0
007
Оказание жилищной помощи
55 500,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 056 764,0
009
Социальная поддержка инвалидов
1 206 017,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 320 368,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
284 569,0
018
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
442 627,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
477 018,0
321
Управление жилищной политики города республиканского значения, столицы
1 500 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 500 000,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
44 606,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
44 606,0
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
6 157 179,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости, труда и миграции
1 202 623,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
48 124,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 782 385,0
026
Капитальные расходы государственного органа
724 000,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
155 015,0
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 722 481,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
349 860,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
172 691,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
141 905 877,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
36 237 087,0
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
18 235 777,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10 441 310,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
7 560 000,0
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
2 890 311,0
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
548 974,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
37 396,0
361
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет басқармасы
374 073,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
169 858,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 757,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
196 458,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
24 284 305,0
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
24 284 305,0
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
24 284 305,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
7 952 844,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
1 601 459,0
011
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4 500,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
247 833,0
016
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
48 282,0
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
19 600,0
022
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
182 213,0
034
Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу
601,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
801,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін
400 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
175 136,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
522 493,0
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
826 112,0
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
826 112,0
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
5 229 869,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау және жасыл экономиканы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
548 974,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
37 396,0
361
Управление культуры города республиканского значения, столицы
374 073,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры
169 858,0
003
Капитальные расходы государственного органа
7 757,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
196 458,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
24 284 305,0
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
24 284 305,0
012
Развитие теплоэнергетической системы
24 284 305,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
7 952 844,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города реcпубликанского значения, столицы
1 601 459,0
011
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
4 500,0
014
Проведение противоэпизотических мероприятий
247 833,0
016
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
48 282,0
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных животных
19 600,0
022
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
182 213,0
034
Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых
601,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
801,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
400 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
175 136,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
522 493,0
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
826 112,0
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
826 112,0
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
5 229 869,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды и развития зеленой экономики на местном уровне

204 831,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
6 883 375,0
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
959 647,0
007
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
750 000,0
017
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
4 756 083,0
018
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
372 645,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
9 040 871,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
9 040 871,0
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
2 106 304,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 106 304,0
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
6 402 013,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 402 013,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
4 250 339,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 250 339,0
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
15 549 200,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
300 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
15 249 200,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
1 232 862,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 232 862,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
6 536 084,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

204 831,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
6 883 375,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
959 647,0
007
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму"
750 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
4 756 083,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
372 645,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
45 000,0
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
9 040 871,0
031
Строительство комплекса административных зданий
9 040 871,0
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
2 106 304,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 106 304,0
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
6 402 013,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 402 013,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
4 250 339,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 250 339,0
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
15 549 200,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
300 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
15 249 200,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
1 232 862,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 232 862,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
6 536 084,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии

3 902 787,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
6 300 000,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
6 300 000,0
06
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
337 000,0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
337 000,0
02
Коммуналдық меншіктегі заңды тұлғалардың қатысу үлестерін, бағалы қағаздарын сатудан түсетін түсімдер
50 000,0
05
Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жүргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер
287 000,0
V. Бюджеттік дефицит
-74 150 553,2
VI. Бюджет дефицитін қаржыландыру
74 150 553,2

3 902 787,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
6 300 000,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
6 300 000,0
06
Поступления от продажи финансовых активов государства
337 000,0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
337 000,0
02
Поступления от продажи доли участия, ценных бумаг юридических лиц, находящихся в коммунальной собственности
50 000,0
05
Поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий
287 000,0
V. Дефицит бюджета
-74 150 553,2
VI. Финансирование дефицита бюджета
74 150 553,2