2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарды және өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 18 наурыздағы № 61 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 29 наурызда № 27245 болып тіркелді
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелді) бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 6-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері бекітілсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері бекітілсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі К. Аксакалов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2022 жылғы
18 наурыздағы № 61 қаулысына
1-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері

Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства, а также нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Северо-Казахстанской области на 2022 год
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 18 марта 2022 года № 61. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 марта 2022 года № 27245
В соответствии с пунктом 6 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18404) акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства по Северо-Казахстанской области на 2022 год, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Северо-Казахстанской области на 2022 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Северо-Казахстанской области по курируемым вопросам.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Северо-Казахстанской области К. Аксакалов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 1
Приложение 1
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от 18 марта 2022 года № 61
Объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства по Северо-Казахстанской области на 2022 год

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 02.09.2022 № 193 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; 30.12.2022 № 291 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
Субсидияланатын көлемі
Субсидиялар көлемі, мың теңге
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
Бас/шағылыстыру маусымы

Сноска. Приложение в редакции постановления акимата СевероКазахстанской области от 02.09.2022 № 193 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 30.12.2022 № 291 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Единица измерения
Субсидируемый объем
Объем субсидий, тысяч тенге
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
Голова/случной сезон

Тағамдық жұмыртқа өндіру құнын арзандату 5 миллион данадан басталатын нақты өндіріс (2023 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болады)
Өткізілген дана
327 550 667
982 652,0
Республикалық бюджеттен бөлінген бюджет қаражатының жиыны
982 652,0
Жиыны
9 807 155,0
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2022 жылғы 18 наурыздағы
№ 61 қаулысына
2-қосымша
2022 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Бағыты
Өлшем бірлігі
Норматив, мың теңге
Өлшемшарттар
Өтінімді беру мерзімдері
1.
Ірі қара мал

Удешевление стоимости производства пищевого яйца при фактическом производстве от 5 миллионов штук (действует до 1 января 2023 года)
Реализованная штука
327 550 667
982 652,0
Итого бюджетных средств республиканского бюджета
982 652,0
Итого
9 807 155,0
Приложение 2
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от 18 марта 2022 года № 61
Нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Северо-Казахстанской области на 2022 год
Направление
Единица измерения
Норматив, тысяч тенге
Критерии
Сроки подачи
1.
Крупный рогатый скот

ағымдағы жылғы 1 сәуірден 20 желтоқсанға
дейін
1.1
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы аналық басы (50 бастан 400 басқа дейін)
Бас
40,0
1) жасы 18 айдан бастап кемінде 50 және 400-ден аспайтын аналық мал басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі.
1.2
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы аналық басы (400 бастан)
Бас
80,0
1) жасы 18 айдан бастап кемінде 400 аналық мал басының болуы;

с 1 апреля по 20 декабря (включительно) текущего года
1.1
Маточное поголовье молочного и молочно-мясного направления (от 50 до 400 голов)
Голова
40,0
1) наличие не менее 50 и не более 400 голов маточного поголовья возрастом от 18 месяцев;
2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
1.2
Маточное поголовье молочного и молочно-мясного направления (от 400 голов)
Голова
80,0
1) наличие не менее 400 голов маточного поголовья возрастом от 18 месяцев;

2) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі.
Ескертпе:
САТЖАҚ - селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қоры;
АЖБ - ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор.

2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
Примечание:
ИБСПР - информационная база селекционной и племенной работы;
ИСЖ - база данных по идентификации сельскохозяйственных животных.