Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 7 қазандағы № 48/13 "Солтүстік Қазақстан облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 20 сәуірдегі № 16/5 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 21 сәуірде № 27696 болып тіркелді
ШЕШTI:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 7 қазандағы № 48/13 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6585 болып тіркелді) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
В. Бубенко
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
2022 жылғы 20 сәуірдегі
№ 16/5
шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының 2020 жылғы
7 қазандағы № 48/13
шешіміне 1- қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде қосымша тегін берілетін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, оның ішінде дәрілік заттар, арнайы емдік өнімдер, медициналық бұйымдар
№ р/р
Аурудың атауы
Халық санаты
Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды, арнайы емдік өнімдерді тағайындау үшін көрсетімдер (дәрежесі, сатысы, ауыр ағымы)
Дәрілік заттардың (дәрілік формасы), медициналық бұйымдардың, арнайы емдік өнімдердің атауы
1
2
3
4
5
1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша беру шеңберіндегі дәрілік заттар
1.
Ювенилді идиопатикалық артрит жүйелі нұсқасы
Диспансерлік есепте тұрған балалардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Тоцилизумаб
Адалимумаб
2.
Кисталық фиброз (муковисцидоз) аралас формасы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Тобрамицин Урсодезоксихол қышқылы
Меропенем Цефтазидим
3.
Өкпелік бастапқы гипертензия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Риоцигуат
4.
Грануломатоз Вегенера
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Ритуксимаб
5.
Бүйректің қатерлі ісіктері
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Кабозантиниб
6.
Пароксизмальды түнгі гемоглобинурия, (Маркиафавтар-Микели)
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Экулизумаб
7.
Эпилепсия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Вигабатрин
Клобазам
Зонисамид
Руфинамид
Этосуксимид
Сультиам
8.
Буллездік эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Дексапантенол
9.
Балалардың бауыр трансплантациясы, бауыр фиброзы және циррозы (К 74)
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Валганцикловир
10.
Туа біткен бронхоэктазия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Тобрамицин
Колистиметат натрия
11.
Дюшенн бұлшықет дистрофиясы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Дефлазакорт
12.
Қуықасты безінің қатерлі ісіктері
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Олапариб
13.
Атипиялық гемолитико-уремиялық синдром
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Экулизумаб
14.
Сүйек кемігінің метастатикалық зақымдануымен сол жақтағы ретроперитонеальді кеңістіктің нейробластомасы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Изотретиноин
15.
Жүйелі қызыл жегі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Ритуксимаб
16
Қатпарлы (ламеллярлық) ихтиозы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Декспантенол
Мометазон
Бетаметазон
17
Кадаврдан бүйректі транспланттаудан кейінгі жай-күйі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Физионил

О внесении изменения в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 7 октября 2020 года № 48/13 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Северо-Казахстанской области при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 20 апреля 2022 года № 16/5. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 2022 года № 27696
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Северо-Казахстанского областного маслихата "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Северо-Казахстанской области при амбулаторном лечении бесплатно" от 7 октября 2020 года № 48/13 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6585) следующее изменение:
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь
Северо-Казахстанского областного маслихата
В. Бубенко
Приложение к решению
Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 20 апреля 2022 года № 16/5
Приложение 1 к решению
Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 7 октября 2020 года № 48/13
Дополнительно предоставляемый гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственные средства, специализированные лечебные продукты, медицинские изделия, отдельным категориям граждан Северо-Казахстанской области при амбулаторном лечении бесплатно
№ п/п
Наименование
заболевания
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств, медицинских изделий, специализированных лечебных продуктов
Наименование лекарственных средств (лекарственная форма), медицинских изделий, специализированных лечебных продуктов
1
2
3
4
5
1. Лекарственные средства в рамках дополнительного предоставления гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1.
Ювенильный идиопатический артрит системный вариант
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тоцилизумаб Адалимумаб
2.
Кистозный фиброз комбинированная форма (муковисцидоз)
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тобрамицин Урсодезоксихолевая кислота
Меропенем Цефтазидим
3.
Первичная легочная гипертензия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Риоцигуат
4.
Грануломатоз Вегенера
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб
5.
Злокачественные новообразования почки
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Кабозантиниб
6.
Пароксизмальная ночная гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели)
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Экулизумаб
7.
Эпилепсия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Вигабатрин
Клобазам
Зонисамид
Руфинамид
Этосуксимид
Сультиам
8.
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Дексапантенол
9.
Трансплантация печени у детей, фиброз и цирроз печени
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Валганцикловир
10.
Врожденная бронхоэктазия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тобрамицин
Колистиметат натрия
11.
Мышечная дистрофия Дюшенна
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Дефлазакорт
12.
Злокачественные новообразования предстательной железы
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Олапариб
13.
Атипичный гемолитико-уремический синдром
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Экулизумаб
14.
Нейробластома забрюшинного пространства слева с метастатическим поражением костного мозга
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Изотретиноин
15.
Системная красная волчанка
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб
16.
Пластинчатый (ламеллярный) ихтиоз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Декспантенол
Мометазон
Бетаметазон
17.
Состояние после трансплантации почки от кадавра
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Физионил

2. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша беру шеңберіндегі
медициналық бұйымдар
1.
Буллездік эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Медициналық бұйымдар
3. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша беру шеңберіндегі арнайы емдік өнімдер
1.
Кистоздық фиброз (муковисцидоз) аралас формасы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Арнайы емдік өнімдер
2.
Буллездік эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Арнайы емдік өнімдер
3.
Орталық генез кахексиясы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Арнайы емдік өнімдер
4.
Спецификалық емес ойық жаралы колит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Арнайы емдік өнімдер

2. Медицинские изделия в рамках дополнительного предоставления гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1.
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Медицинские изделия
3. Специализированные лечебные продукты в рамках дополнительного предоставления гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1.
Кистозный фиброз комбинированная форма (муковисцидоз)
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты
2.
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты
3.
Кахексия центрального генеза
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты
4.
Неспецифический язвенный колит
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты