Солтүстік Қазақстан облысы аудандарының аумағында карантиндік режимінің күшін жою туралы және "Карантиндік режимді енгізе отырып, Айыртау, Ақжар, Аққайың, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандарының аумағында карантинді аймақты белгілеу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 100 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 7 қыркүйектегі № 199 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 12 қыркүйекте № 29534 болып тіркелді
"Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Солтүстік Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясының 2022 жылғы 06 сәуірдегі № 03-169 ұсынымы негізінде Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы аудандарының аумағында келесі жер учаскелерінде залалданған алаңдардың көлемінде карантиндік режимінің күші жойылсын:
1) Ақжар ауданы, залалданған алаңы - 73,1 гектар жатаған у кекіре;
2) Жамбыл ауданы, залалданған алаңы - 190,01 гектар жатаған у кекіре;
3) Мағжан Жұмабаев атындағы ауданы, залалданған алаңы - 204 гектар жатаған у кекіре;
4) Тимирязев ауданы, залалданған алаңы - 1840,082 гектар жатаған у кекіре;
5) Уәлиханов ауданы, залалданған алаңы - 1160,5 гектар жатаған у кекіре;
6) Шал ақын ауданы, залалданған алаңы - 58 гектар жатаған у кекіре.
2. "Карантиндік режимді енгізе отырып, Айыртау, Ақжар, Аққайың, Жамбыл, Мағжан Жұмабаев, Ғабит Мүсірепов атындағы, Тайынша, Тимирязев, Уәлиханов, Шал ақын аудандарының аумағында карантинді аймақты белгілеу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 100 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркелген тізілімінде № 6284 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын: "Карантиндік режимді енгізе отырып, карантинді аймақты белгілеу туралы";
көрсетілген қаулының 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес шаруашылық жүргізуші субъектілердің аумақтарында карантиндік режимді енгізе отырып, жатаған у кекіре бойынша карантинді аймақ белгіленсін.";
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:

Об отмене карантинного режима на территории районов Северо-Казахстанской области и внесении изменений в постановление акимата Северо–Казахстанской области от 29 апреля 2020 года № 100 "Об установлении карантинной зоны на территории районов Айыртауского, Акжарского, Аккайынского, Жамбылского, Магжана Жумабаева, имени Габита Мусрепова, Тайыншинского, Тимирязевского, Уалихановского, Шал акына с введением карантинного режима"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 7 сентября 2022 года № 199. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 сентября 2022 года № 29534
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан "О карантине растений", на основании представления Северо-Казахстанской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 06 апреля 2022 года № 03-169, акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Отменить карантинный режим на территории районов Северо-Казахстанской области в объемах зараженных площадей на следующих земельных участках:
1) Акжарский район, площадь заражения - 73,1 гектар горчак ползучий;
2) Жамбыльский район, площадь заражения - 190,01 гектар горчак ползучий;
3) район имени Магжана Жумабаева, площадь заражения - 204 гектар горчак ползучий;
4) Тимирязевский район, площадь заражения - 1840,082 гектар горчак ползучий;
5) Уалихановский район, площадь заражения - 1160,5 гектар горчак ползучий;
6) район Шал Акына, площадь заражения - 58 гектар горчак ползучий.
2. Внести в постановление акимата Северо–Казахстанской области "Об установлении карантинной зоны на территории районов Айыртауского, Акжарского, Аккайынского, Жамбылского, Магжана Жумабаева, имени Габита Мусрепова, Тайыншинского, Тимирязевского, Уалихановского, Шал акына с введением карантинного режима" от 29 апреля 2020 года № 100 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6284) следующие изменения:
заголовок указанного постановления изложить в следующей редакции: "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима";
пункт 1 указанного постановления изложить в следующей редакции:
"1. Установить карантинную зону с введением карантинного режима по горчаку ползучему на территориях хозяйствующих субъектов, согласно приложению к настоящему постановлению.";
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Коммунальному государственному учреждению "Управление сельского хозяйства и земельных отношений акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі К. Аксакалов
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2022 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 199 қаулысына қосымша
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2020 жылғы "29" сәуірдегі
№ 100 қаулысына қосымша
Шаруашылық жүргізуші субъектілердің аумақтарында карантиндік режимді енгізе отырып, жатаған у кекіре бойынша карантинді аймақ
Ауданның атауы
Шаруашылықтың атауы
Залалданған аудан, гектар
Өңдеуге жататын аудан, гектар
1
Айыртау
"Достық - Дән" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Северо-Казахстанской области по курируемым вопросам.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Северо-Казахстанской области К. Аксакалов
Приложение
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от 7 сентября 2022 года № 199
Приложение
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от "29" апреля 2020 года № 100
Карантинная зона с введением карантинного режима по горчаку ползучему на территориях хозяйствующих субъектов
Наименование района
Наименование хозяйства
Площадь заражения, гектар
Площадь под обработку, гектар
1
Айыртауский
Товарищество с ограниченной ответственностью "Достық - Дән"