Түркістан облысының Қазығұрт, Отырар және Сауран аудандарының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 14 қыркүйектегі № 17/207-VII бірлескен шешімі және Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2022 жылғы 20 қыркүйектегі № 180 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2022 жылғы 22 қыркүйекте № 29753 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 11-бабы 3), 4) тармақшаларына сәйкес, облыстық ономастика комиссиясының 2022 жылғы 21 сәуірдегі қорытындысы негізінде және тиісті аумақ халқының пікірі ескере отырып, Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қазығұрт ауданы Қызылқия ауылдық округінің Айнатас ауылын бөлу жолымен ауыл құрылсын және Атажұрт атауы берілсін.
2. Сауран ауданы бойынша:
1) Ескі Иқан ауылдық округінің Ескі Иқан ауылын бөлу жолымен ауыл құрылсын және Мәшһүр Жүсіп атауы берілсін;
2) Жібек жолы ауылдық округіндегі 30-разъезд ауылы Ескі Сауран ауылы болып қайта аталсын.
3. Отырар ауданы Балтакөл ауылдық округіндегі Үштам ауылы Самырат ауылы болып қайта аталсын.
4. Осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігі қаулысының және Түркістан облыстық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.А. Қалқамановқа жүктелсін.
5. Осы бірлескен Түркістан облысы әкімдігінің қаулысы мен Түркістан облыстық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облысының әкімі Д. Сатыбалды
Түркістан облыстық мәслихатының хатшысы К. Балабиев

О некоторых вопросах административно-территориального устройства Казыгуртского, Отрарского районов и района Сауран Туркестанской области
Совместные решение Туркестанского областного маслихата от 14 сентября 2022 года № 17/207-VII и постановление акимата Туркестанской области от 20 сентября 2022 года № 180. Зарегистрированы в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 сентября 2022 года № 29753
В соответствии с подпунктами 3), 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании заключения областной ономастической комиссии от 21 апреля 2022 года и учитывая мнения населения соответствующей территории, акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Образовать село путем выделения села Айнатас сельского округа Кызылкия Казыгуртского района и присвоить наименование Атажұрт.
2. По району Сауран:
1) образовать село путем выделения села Ескі Иқан сельского округа Ескі Иқан района Сауран и присвоить наименование Мәшһүр Жүсіп;
2) переименовать село 30-разъезд сельского округа Жібек жолы района Сауран в село Ескі Сауран.
3. Переименовать село Уштам Балтакольского сельского округа Отрарского района в село Самырат.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Туркестанской области и решения Туркестанского областного маслихата возложить на заместителя акима области Калкаманова С.А.
5. Настоящее совместное постановление акимата Туркестанской области и решение Туркестанского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Туркестанской области Д. Сатыбалды
Секретарь Туркестанского областного маслихата К. Балабиев