Түркістан облысы Арыс қаласының Монтайтас және Дермене ауылдық округтері елді мекендерінің шекараларын өзгерту және белгілеу туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2022 жылғы 10 ақпандағы № 20/93-VІІ бірлескен шешiмi және Түркістан облысы Арыс қаласы әкiмдiгiнiң 2022 жылғы 10 ақпандағы № 55 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 10 наурызда № 27054 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 1, 5-тармақтарына, "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 13-бабының 4-1) тармақшасына сәйкес Арыс қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Арыс қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Түркістан облысы Арыс қаласының Монтайтас және Дермене ауылдық округтерінің келесі елді мекендерінің шекаралары өзгертілсін және белгіленсін:
1) Монтайтас ауылдық округінің Тоғансай елді мекенінің шекарасына Арыс қаласының ауылшаруашылығы мақсатындағы 31,0 гектар жерді қосу арқылы, Монтайтас ауылдық округінің Тоғансай елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 54,57 гектар шекарасында белгіленсін;
2) Монтайтас ауылдық округінің Бақырша елді мекенінің шекарасына Арыс қаласының ауылшаруашылығы мақсатындағы 28,62 гектар жерді қосу арқылы, Монтайтас ауылдық округінің Бақырша елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 50,66 гектар шекарасында белгіленсін;
3) Монтайтас ауылдық округінің Ақтас елді мекенінің шекарасына Арыс қаласының ауылшаруашылығы мақсатындағы 20,55 гектар жерді қосу арқылы, Монтайтас ауылдық округінің Ақтас елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 45,75 гектар шекарасында белгіленсін;
4) Монтайтас ауылдық округінің Атамекен елді мекенінің шекарасына Монтайтас елді мекенінің ауылшаруашылығы мақсатындағы 64,0 гектар жерді қосу арқылы, Монтайтас ауылдық округінің Атамекен елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 147,07гектар шекарасында белгіленсін;
5) Монтайтас ауылдық округінің Монтайтас елді мекенінің шекарасына Арыс қаласының ауылшаруашылығы мақсатындағы 224,61 гектар жерді қосу арқылы, Монтайтас ауылдық округінің Монтайтас елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 605,87 гектар шекарасында белгіленсін;
6) Монтайтас ауылдық округінің Шағыр елді мекенінің шекарасына Арыс қаласының ауылшаруашылығы мақсатындағы 127,52 гектар жерді қосу арқылы, Монтайтас ауылдық округінің Шағыр елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 262,94 гектар шекарасында белгіленсін;
7) Дермене ауылдық округінің 40 разъезд елді мекенінің шекарасына Арыс қаласының ауылшаруашылығы мақсатындағы 13,73 гектар жерді қосу арқылы, Дермене ауылдық округінің 40 разъезд елді мекенінің шекарасы жалпы көлемі 13,73 гектар шекарасында белгіленсін;

Об изменении и установлении границ населенных пунктов сельских округов Монтайтас и Дермене города Арыс Туркестанской области
Совместные решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 10 февраля 2022 года № 20/93-VІІ и постановление акимата города Арыс Туркестанской области от 10 февраля 2022 года № 55. Зарегистрированы в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 марта 2022 года № 27054
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 4-1) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" акимат города Арыс ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Изменить и установить границы следующих населенных пунктов сельских округов Монтайтас и Дермене города Арыс Туркестанской области:
1) изменить границы населенного пункта Тогансай сельского округа Монтайтас путем включения 31,0 гектара земель сельскохозяйственного назначения города Арыс в границы населенного пункта Тогансай сельского округа Монтайтас, установив границы общей площадью 54,57 гектаров;
2) изменить границы населенного пункта Бакырша сельского округа Монтайтас путем включения 28,62 гектаров земель сельскохозяйственного назначения города Арыс в границы населенного пункта Бакырша сельского округа Монтайтас, установив границы общей площадью 50,66 гектаров;
3) изменить границы населенного пункта Актас сельского округа Монтайтас путем включения 20,55 гектаров земель сельскохозяйственного назначения города Арыс в границы населенного пункта Актас сельского округа Монтайтас, установив границы общей площадью 45,75 гектаров;
4) изменить границы населенного пункта Атамекен сельского округа Монтайтас путем включения 64,0 гектаров земель сельскохозяйственного назначения населенного пункта Монтайтас в границы населенного пункта Атамекен сельского округа Монтайтас, установив границы общей площадью 147,07 гектаров;
5) изменить границы населенного пункта Монтайтас сельского округа Монтайтас путем включения 224,61 гектаров земель сельскохозяйственного назначения города Арыс в границы населенного пункта Монтайтас сельского округа Монтайтас, установив границы общей площадью 605,87 гектаров;
6) изменить границы населенного пункта Шагыр сельского округа Монтайтас путем включения 127,52 гектаров земель сельскохозяйственного назначения города Арыс в границы населенного пункта Шагыр сельского округа Монтайтас, установив границы общей площадью 262,94 гектаров;
7) установить границы населенного пункта 40 разъезд сельского округа Дермене путем включения 13,73 гектаров земель сельскохозяйственного назначения города Арыс в границы населенного пункта 40 разъезд сельского округа Дермене общей площадью 13,73 гектаров;

8) Дермене ауылдық округінің Қызылкөпір елді мекенінің шекарасына Арыс қаласының ауылшаруашылығы мақсатындағы 128,69 гектар жерді қосу арқылы, Дермене ауылдық округінің Қызылкөпір елді мекенінің шекарасы өзгертіліп, жалпы көлемі 341,76 гектар шекарасында белгіленсін.
2. Арыс қаласы "Әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен Арыс қаласы әкімдігінің қаулысы және Арыс қалалық мәслихатының шешімін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен Арыс қаласы әкімдігінің қаулысы және Арыс қалалық мәслихатының шешімін оның ресми жарияланғаннан кейін Арыс қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен Арыс қаласы әкімдігінің қаулысының және Арыс қалалық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары С.Дәрібайға жүктелсін.
4. Осы бірлескен Арыс қаласы әкімдігінің қаулысы және Арыс қалалық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Арыс қаласының әкімі Г. Курманбекова
Арыс қалалық мәслихат хатшысы А. Байтанаев

8) изменить границы населенного пункта Кызылкопир сельского округа Дермене путем включения 128,69 гектаров земель сельскохозяйственного назначения города Арыс в границы населенного пункта Кызылкопир сельского округа Дермене, установив границы общей площадью 341,76 гектаров.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима" города Арыс в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного постановления акимата города Арыс и решения маслихата города Арыс в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного постановления акимата города Арыс и решения маслихата города Арыс на интернет-ресурсе акимата города Арыс после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата города Арыс и решения маслихата города Арыс возложить на заместителя акима города С.Дарибай.
4. Настоящее совместное постановление акимата города Арыс и решение маслихата города Арыс вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Арыс Г. Курманбекова
Секретарь маслихата города Арыс А. Байтанаев