Отырар ауданы елді мекендерінің шекараларын өзгерту және белгілеу туралы
Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 28 қыркүйектегі № 19/109-VII бірлескен шешiмi және Түркістан облысы Отырар ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 29 қыркүйектегі № 269 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 қазанда № 30031 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108-бабының 1, 5-тармақтарына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 3) тармақшасына сәйкес, Отырар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Отырар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Отырар ауданының келесі ауылдарының шекаралары өзгертілсін және белгіленсін:
1) Отырар ауданы Балтакөл ауылдық округінің Көлқұдық ауылының шекарасына Отырар ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 61,22 гектар жерді қосу арқылы, Отырар ауданы Балтакөл ауылдық округінің Көлқұдық ауылының шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 1250,04 гектар болып белгіленсін;
2) Отырар ауданы Балтакөл ауылдық округінің Үштам ауылының шекарасына Отырар ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 24,64 гектар жерді қосу арқылы, Отырар ауданы Балатакөл ауылдық округінің Үштам ауылының шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 814,39 гектар болып белгіленсін;
3) Отырар ауданы Көксарай ауылдық округінің Ызакөл ауылының шекарасына Отырар ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 54,4 гектар жерді қосу арқылы, Отырар ауданы Көксарай ауылдық округінің Ызакөл ауылының шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 142,06 гектар болып белгіленсін;
4) Отырар ауданы Көксарай ауылдық округінің Жанкел ауылының шекарасына Отырар ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 28,85 гектар жерді қосу арқылы, Отырар ауданы Көксарай ауылдық округінің Жанкел ауылының шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 386,93 гектар болып белгіленсін;
5) Отырар ауданы Қаракоңыр ауылдық округінің Шәмші Қалдаяқов ауылының шекарасына Отырар ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 24,64 гектар жерді қосу арқылы, Отырар ауданы Қаракоңыр ауылдық округінің Шәмші Қалдаяқов ауылының шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 939,53 гектар болып белгіленсін;
6) Отырар ауданы Отырар ауылдық округінің Арыс ауылының шекарасына Отырар ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 11,90 гектар жерді қосу арқылы, Отырар ауданы Отырар ауылдық округінің Арыс ауылының шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 539,07 гектар болып белгіленсін;
7) Отырар ауданы Талапты ауылдық округінің Ынталы ауылының шекарасына Отырар ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 17,67 гектар жерді қосу арқылы, Отырар ауданы Талапты ауылдық округінің Ынталы ауылының шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 217,30 гектар болып белгіленсін;

Об изменении и установлении границ населенных пунктов Отырарского района
Совместные решение Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 28 сентября 2022 года № 19/109-VII и постановление акимата Отырарского района Туркестанской области от 29 сентября 2022 года № 269. Зарегистрированы в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 октября 2022 года № 30031
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", акимат Отырарского района ПОСТАНОВИЛ и Отырарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Изменить и установить границы следующих населенных пунктов Отырарского района:
1) изменить границы села Колькудык сельского округа Балтаколь Отырарского района путем включения 61,22 гектара земель сельскохозяйственного назначения Отырарского района в границы села Колькудык сельского округа Балатаколь Отырарского района, установив границы общей площадью 1250,04 гектаров;
2) изменить границы села Уштам сельского округа Балтаколь Отырарского района путем включения 24,64 гектара земель сельскохозяйственного назначения Отырарского района в границы села Уштам сельского округа Балатаколь Отырарского района, установив границы общей площадью 814,39 гектаров;
3) изменить границы села Ызаколь сельского округа Коксарай Отырарского района путем включения 54,4 гектара земель сельскохозяйственного назначения Отырарского района в границы села Ызаколь сельского округа Коксарай Отырарского района, установив границы общей площадью 142,06 гектаров;
4) изменить границы села Жанкел сельского округа Коксарай Отырарского района путем включения 28,85 гектара земель сельскохозяйственного назначения Отырарского района в границы села Жанкел сельского округа Коксарай Отырарского района, установив границы общей площадью 386,93 гектаров;
5) изменить границы села Шамши Калдаяков сельского округа Караконыр Отырарского района путем включения 24,64 гектара земель сельскохозяйственного назначения Отырарского района в границы села Шамши Калдаяков сельского округа Караконыр Отырарского района, установив границы общей площадью 939,53 гектаров;
6) изменить границы села Арыс сельского округа Отырар Отырарского района путем включения 11,90 гектара земель сельскохозяйственного назначения Отырарского района в границы села Арыс сельского округа Отырар Отырарского района, установив границы общей площадью 539,07 гектаров;
7) изменить границы села Ынталы сельского округа Талапты Отырарского района путем включения 17,67 гектара земель сельскохозяйственного назначения Отырарского района в границы села Ынталы сельского округа Талапты Отырарского района, установив границы общей площадью 217,30 гектаров;

8) Отырар ауданы Талапты ауылдық округінің Сарыкөл ауылының шекарасына Отырар ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 12,69 гектар жерді қосу арқылы, Отырар ауданы Талапты ауылдық округінің Сарыкөл ауылының шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 35,58 гектар болып белгіленсін;
9) Отырар ауданы Маяқұм ауылдық округінің Қостерек ауылының шекарасына Отырар ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 41,45 гектар жерді қосу арқылы, Отырар ауданы Маяқұм ауылдық округінің Қостерек ауылының шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 780,76 гектар болып белгіленсін;
10) Отырар ауданы Шәуілдір ауылдық округінің Шәуілдір ауылының шекарасына Отырар ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 55,43 гектар жерді қосу арқылы, Отырар ауданы Шәуілдір ауылдық округінің Шәуілдір ауылының шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 1198,98 гектар болып белгіленсін;
11) Отырар ауданы Шілік ауылдық округінің Ескі Шілік ауылының шекарасына Отырар ауданының ауылшаруашылығы мақсатындағы 59,80 гектар жерді қосу арқылы, Отырар ауданы Шілік ауылдық округінің Ескі Шілік ауылының шекарасы өзгертіліп, шекаралардың жалпы көлемі 446,12 гектар болып белгіленсін.
2. Осы бірлескен Отырар ауданы әкімдігінің қаулысының және Отырар аудандық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы бірлескен Отырар ауданы әкімдігінің қаулысы және Отырар аудандық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Отырар ауданының әкімі С. Султанханов
Отырар ауданының мәслихатының хатшысы М. Манапов

8) изменить границы села Сарыколь сельского округа Талапты Отырарского района путем включения 12,69 гектара земель сельскохозяйственного назначения Отырарского района в границы села Сарыколь сельского округа Талапты Отырарского района, установив границы общей площадью 35,58 гектаров;
9) изменить границы села Костерек сельского округа Маякум Отырарского района путем включения 41,45 гектара земель сельскохозяйственного назначения Отырарского района в границы села Костерек сельского округа Маякум Отырарского района, установив границы общей площадью 780,76 гектаров;
10) изменить границы села Шаульдер сельского округа Шаульдер Отырарского района путем включения 55,43 гектара земель сельскохозяйственного назначения Отырарского района в границы села Шаульдер сельского округа Шаульдер Отырарского района, установив границы общей площадью 1198,98 гектаров;
11) изменить границы села Ески Шилик сельского округа Шилик Отырарского района путем включения 59,80 гектара земель сельскохозяйственного назначения Отырарского района в границы села Ески Шилик сельского округа Шилик Отырарского района, установив границы общей площадью 446,12 гектаров.
2. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Отырарского района и решения Отырарского районного маслихата возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее совместное постановление акимата Отырарского района и решение Отырарского районного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Отрарского района С. Султанханов
Секретарь маслихата Отрарского района М. Манапов