Түлкібас ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 27/6-7 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 30 желтоқсанда № 31509 болып тiркелдi. Күші жойылды - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2023 жылғы 3 қарашадағы № 8/6-08 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 03.11.2023 № 8/6-08 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 14-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18883 тіркелген) бұйрығына сәйкес, Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Түлкібас ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі осы шешімнің 1, 2 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың хатшысы С. Сейсенбаев
Түлкібас аудандық маслихаты
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 27/6-7 шешіміне қосымша
Түлкібас ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері
1. Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификатының мөлшері әрбір алушы үшін қарыз сомасының 10%-ы, бірақ 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес.
2. Әлеуметтік қолдау ретінде тұрғын үй сертификатының мөлшері әрбір алушы үшін қарыз сомасының 10%-ы, бірақ 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес.
Түлкібас аудандық мәслихатының
шешіміне 2 қосымша
Тұлкібас ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлері;
1-1) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған);
1-2) басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған);
2) бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған);
3) мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған);
4) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекiтетiн аурулар тiзiмiнде аталған кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған);

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Тюлькубасскому району
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2022 года № 27/6-7. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2022 года № 31509. Утратило силу решением Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 3 ноября 2023 года № 8/6-08
Сноска. Утратило силу решением Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 03.11.2023 № 8/6-08 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18883), Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов по Тюлькубасскому району согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь районного маслихата С. Сейсенбаев
Приложение к решению
Тюлькубасский районный
маслихат от 23 декабря
2022 года № 27/6-7
Размер жилищного сертификата
1. Размер жилищного сертификата как социальная помощь составляет 10% от суммы займа, но не более 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге для каждого получателя.
2. Размер жилищного сертификата как социальная поддержка составляет 10% от суммы займа, не более 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге для каждого получателя.
Приложение 2 к решению
Тюлькубасского районного маслихата
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов
1) ветераны Великой Отечественной войны;
1-1) ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах);
1-2) ветераны боевых действий на территории других государств (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах);
2) лица с инвалидностью первой и второй групп (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах);
3) семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах);
4) лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах);

5) жасына байланысты зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған);
6) кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған);
7) қандастар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған);
8) экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған);
9) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған);
10) толық емес отбасылар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған);
11) денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, спорт салаларындағы бюджеттік ұйымдарының мамандары (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).

5) пенсионеры по возрасту (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах);
6) дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах);
7) кандасы (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах);
8) лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах);
9) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах);
10) неполные семьи (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах);
11) Специалисты бюджетных организации в отрасли здравоохранения, образования, культуры и спорта (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).