Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/91-VII "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 5 мамырдағы № 15/130-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 мамырда № 27913 болып тіркелді
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2021 жылғы 14 желтоқсандағы № 12/91-VII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25825 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2022-2024 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 496 345 672,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 58 024 930,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 692 262,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 432 628 479,3 мың теңге;
2) шығындар – 495 327 357,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -3 946 012,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 14 084 632,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18 030 644,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 2 970 963,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2 970 963,0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 993 363,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 1 993 363,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 13 784 632,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 18 269 519,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 491 523,1 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2022 жылға:
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Өскемен қаласына 21,3 пайыз;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2021 года № 12/91-VII "Об областном бюджете на 2022-2024 годы"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 5 мая 2022 года № 15/130-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2022 года № 27913
Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата "Об областном бюджете на 2022-2024 годы" от 14 декабря 2021 года № 12/91-VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25825) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 496 345 672,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 58 024 930,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 692 262,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 432 628 479,3 тысяч тенге;
2) затраты – 495 327 357,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -3 946 012,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14 084 632,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18 030 644,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 970 963,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2 970 963,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 993 363,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -1 993 363,9 тысяч тенге:
поступление займов – 13 784 632,0 тысяч тенге;
погашение займов – 18 269 519,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 491 523,1 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Установить на 2022 год:
нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, городу Усть-Каменогорску 21,3 процента;
нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

26 652,3
06
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың ішкі істер департаменттері, олардың аумақтық бөлімшелері салатын әкiмшiлiк айыппұлдар, өсiмпұлдар, санкциялар, өндiрiп алулар
616 039,4
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1 823 944,5
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1 823 944,5
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
184 256,5
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
669 688,0
14
Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары
970 000,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
0,0
4
Трансферттердің түсімдері
432 628 479,3
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
60 539 066,3
2
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерден трансферттер
60 539 066,3
02
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
243 869,2
04
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерден облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер түсімдері
57 866 010,0
16
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
2 429 187,1
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
372 089 413,0
1
Республикалық бюджеттен түсетiн трансферттер
372 089 413,0
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер
127 368 559,0
02
Нысаналы даму трансферттері
27 684 319,0
05
Республикалық бюджеттен жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтеріне берілетін субвенциялар
6 911 307,6
06
Республикалық бюджеттен қорғанысқа берілетін субвенциялар
420 923,2
07
Республикалық бюджеттен қоғамдық тәртіпке, қауіпсіздікке, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметіне берілетін субвенциялар
10 142 795,0
08
Республикалық бюджеттен білім беру субвенциялары
113 877 141,9
09
Республикалық бюджеттен денсаулық сақтауға берілетін субвенциялар
8 920 422,0
10
Республикалық бюджеттен әлеуметтік көмекке және әлеуметтік қамсыздандыруға берілетін субвенциялар
6 370 523,0
11
Республикалық бюджеттен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа берілетін субвенциялар
3 361 700,0
12
Республикалық бюджеттен мәдениетке, спортқа, туризмге және ақпараттық кеңістiкке берілетін субвенциялар
12 164 846,3
14
Республикалық бюджеттен ауыл, су, орман, балық шаруашылығына, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарға, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғауға, жер қатынастарына берілетін субвенциялар
18 722 712,0
15
Республикалық бюджеттен өнеркәсіпке, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметіне берілетін субвенциялар

26 652,3
06
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые департаментами внутренних дел областей, города республиканского значения, столицы, их территориальными подразделениями, финансируемыми из местного бюджета
616 039,4
06
Прочие неналоговые поступления
1 823 944,5
1
Прочие неналоговые поступления
1 823 944,5
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
184 256,5
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
669 688,0
14
Отчисления недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры
970 000,0
3
Поступления от продажи основного капитала
0,0
4
Поступления трансфертов
432 628 479,3
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
60 539 066,3
2
Трансферты из районных (городов областного значения) бюджетов
60 539 066,3
02
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
243 869,2
04
Поступления трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета
57 866 010,0
16
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 429 187,1
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
372 089 413,0
1
Трансферты из республиканского бюджета
372 089 413,0
01
Целевые текущие трансферты
127 368 559,0
02
Целевые трансферты на развитие
27 684 319,0
05
Субвенции из республиканского бюджета на государственные услуги общего характера
6 911 307,6
06
Субвенции из республиканского бюджета на оборону
420 923,2
07
Субвенции из республиканского бюджета на общественный порядок, безопасность, правовую, судебную, уголовно-исполнительную деятельность
10 142 795,0
08
Субвенции из республиканского бюджета на образование
113 877 141,9
09
Субвенции из республиканского бюджета на здравоохранение
8 920 422,0
10
Субвенции из республиканского бюджета на социальную помощь и социальное обеспечение
6 370 523,0
11
Субвенции из республиканского бюджета на жилищно-коммунальное хозяйство
3 361 700,0
12
Субвенции из республиканского бюджета на культуру, спорт, туризм и информационное пространство
12 164 846,3
14
Субвенции из республиканского бюджета на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрану окружающей среды и животного мира, земельные отношения
18 722 712,0
15
Субвенции из республиканского бюджета на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность

20 040,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 778 265,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
28 702 231,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
13 271 098,8
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 223 762,8
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 795 476,7
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
536 276,1
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 272 042,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
936 354,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
683 614,0
261
Облыстың білім басқармасы
2 371 076,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 973 314,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
245 442,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
152 320,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 676 260,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
2 676 260,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
15 431 133,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
15 209 432,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
387 695,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 650,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
290 515,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
138 345,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету

20 040,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 778 265,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
28 702 231,8
1
Социальное обеспечение
13 271 098,8
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 223 762,8
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 795 476,7
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
536 276,1
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 272 042,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
936 354,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
683 614,0
261
Управление образования области
2 371 076,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 973 314,0
037
Социальная реабилитация
245 442,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
152 320,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 676 260,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
2 676 260,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
15 431 133,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
15 209 432,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
387 695,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 650,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
290 515,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
138 345,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам

418 594,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 366 952,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
420,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 471 870,0
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
21 777,0
012
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
10 000,0
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
122 038,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
178 600,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
2 000,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
10 000,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
14 910,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
89 646,0
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
29 284,0
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
43 468,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
56 584,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
10 141,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 136 169,0
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
35 397,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 324 996,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 849 480,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 929 370,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

418 594,0
002
Субсидирование развития семеноводства
2 366 952,0
003
Капитальные расходы государственного органа
420,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 471 870,0
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
21 777,0
012
Организация санитарного убоя больных животных
10 000,0
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
122 038,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
178 600,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
2 000,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
10 000,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
14 910,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
89 646,0
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
29 284,0
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
43 468,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
56 584,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
10 141,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 136 169,0
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
35 397,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 324 996,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 849 480,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 929 370,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства