Абай ауданы бойынша шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелерін 2022 жылға бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2022 жылғы 17 мамырдағы № 22/3-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 24 мамырда № 28186 болып тіркелді. Күші жойылды - Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 4 шілдедегі № 4/8-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 10 шілдеде № 95-18 болып тіркелді.
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 04.07.2023 № 4/8-VIII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының  2-10 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту   туралы" 2021 жылғы 5 қарашадағы № 787 қаулысына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022 жылдың 1 қаңтарынан 31 желтоқсанды қоса алғанда шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелерінің болу құны 0 (нөл) пайызға бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Мәслихат хатшысы Е. Лдибаев

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2022 год по Абайскому району
Решение маслихата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 17 мая 2022 года № 22/3-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 мая 2022 года № 28186. Утратило силу решением Абайского районного маслихата области Абай от 4 июля 2023 года № 4/8-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 10 июля 2023 года № 95-18.
Сноска. Утратило силу решением Абайского районного маслихата области Абай от 04.07.2023 № 4/8-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан  "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2021 года № 787 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев с 1 января по 31 декабря 2022 года включительно – 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2022 года.
Секретарь маслихата Е. Лдибаев