Алтай ауданы бойынша жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы мәслихатының 2022 жылғы 26 қыркүйектегі № 22/3-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 28 қыркүйекте № 29872 болып тіркелді
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 510-бабы 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Алтай ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 505,506-баптарында белгіленген Алтай ауданының елді мекендерінің жерлерін аймақтарға бөлу жобасының (схемасының) негізінде келесі жерге:
1) Алтай қаласы (үй жанындағы жер телімдерін қоспағанда), жер салығының базалық мөлшерлемесі:
I, II, V, VI аймақтар бойынша - 50% - ға жоғарылатылсын;
III, IV аймақтар бойынша - 40% - ға жоғарылатылсын;
2) Серебрянск қаласы (үй жанындағы жер телімдерін қоспағанда), жер салығының базалық мөлшерлемесі:
I, II, III, IV, V аймақтар бойынша - 50% - ға жоғарылатылсын;
3) Алтай ауданының ауылдық елді мекендері (үй жанындағы жер телімдерін қоспағанда), жер салығының базалық мөлшерлемесі:
I, II, III, IV, V аймақтар бойынша - 50% - ға жоғарылатылсын;
VI аймақ бойынша - 40% - ға жоғарылатылсын;
VII аймақ бойынша:
Дородница, Бородино ауылдары - 50% - ға жоғарылатылсын;
Заводинка, Северное, Васильевка, Богатырево, Чиркаин, Александровка ауылдары (Средигорный ауылдық округі) - 40% - ға жоғарылатылсын;
Баяновск, Андреевка, Пролетарка, Орловка, Крестовка ауылдары - 30% жоғарылатылсын;
VIII аймақ бойынша:
Ермаковка, Алтайка ауылдары - 50% жоғарылатылсын;
Бұқтырма бекеті, Селезневка, Быков, Кутиха ауылдары - 40% жоғарылатылсын;
Сажаевка ауылы - 30% жоғарылатылсын;
IX аймақ бойынша:
Березовка ауылы - 50% жоғарылатылсын;
Александровка, Кремнюха ауылдары - 40% жоғарылатылсын;
4) Алтай ауданының елді мекендерінен тыс орналасқан өнеркәсіптер, жер салығының базалық мөлшерлемесі:
I аймақ бойынша - 50% - ға жоғарылатылсын;
II аймақ бойынша - 40% - ға жоғарылатылсын;
III аймақ бойынша - 30% - ға жоғарылатылсын;
2. Осы шешім 2023 жылдың 01 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтай ауданының мәслихат хатшысы Л. Гречушникова

О корректировке базовых ставок земельного налога по району Алтай
Решение маслихата района Алтай Восточно-Казахстанской области от 26 сентября 2022 года № 22/3-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2022 года № 29872
В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Алтай РЕШИЛ:
1. На основании проекта (схемы) зонирования земель населенных пунктов района Алтай, установленных статьей 505, 506 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" на земли:
1) города Алтай (за исключением придомовых земельных участков), базовую ставку земельного налога:
по зонам I, II, V, VI – повысить на 50%;
по зонам III, IV – повысить на 40%;
2) города Серебрянск (за исключением придомовых земельных участков), базовую ставку земельного налога:
по зонам I, II, III, IV, V – повысить на 50%;
3) сельских населенных пунктов района Алтай (за исключением придомовых земельных участков), базовую ставку земельного налога:
по зонам I, II, III, IV, V – повысить на 50%;
по зоне VI – повысить на 40%;
по зоне VII:
село Дородница, Бородино – повысить на 50%;
село Заводинка, Северное, Васильевка, Богатырево, Чиркаин, Александровка (Средигорный сельский округ) – повысить на 40%;
село Баяновск, Андреевка, Пролетарка, Орловка, Крестовка – повысить на 30%;
по зоне VIII:
село Ермаковка, Алтайка – повысить на 50%;
станция Бухтарма, Селезневка, село Быково, Кутиха - повысить на 40%;
село Сажаевка – повысить на 30%;
по зоне IX:
село Березовка – повысить на 50%;
село Александровка, Кремнюха – повысить на 40%;
4) промышленности, расположенные вне населенных пунктов района Алтай, базовую ставку земельного налога:
по зоне I – повысить на 50%;
по зоне II – повысить на 40%;
по зоне III – повысить на 30%.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Секретарь маслихата района Алтай Л. Гречушникова