Ұлан ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебiнен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсету Қағидасын және мөлшерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы мәслихатының 2022 жылғы 21 ақпандағы № 129 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 28 ақпанда № 26958 болып тіркелді
Ескерту. Шешімнің атауы жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы мәслихатының 14.06.2024 № 144 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1- тармағының 5) тармақшасына, "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 5-тармағына сәйкес, Ұлан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ұлан ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебiнен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсету Қағидасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Ұлан аудандық мәслихатының шешімдерінің күшi осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат хатшысы Г. Калиева
2022 жылғы 21 ақпандағы
№ 129 Шешімге
1 қосымша
Ұлан ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебiнен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсету Қағидасы және мөлшері
Ескерту. Шешімнің 1 қосымшасының атауы жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы мәслихатының 14.06.2024 № 144 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағида "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Заңына сәйкес әзірленеді және Катонқарағай ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебiнен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсету тәртібі мен мөлшерін айқындайды.

Об утверждении Правил и размера оказания социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организхаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Уланского района
Решение Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 февраля 2022 года № 129. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2022 года № 26958
Сноска. Наименование решения в редакции решения Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.06.2024 № 144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Уланский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила оказания социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Уланского района согласно приложению 1 к настояшему решению.
2. Признать утратившим силу решения Уланского районного маслихата согласно приложению 2 к настояшему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата Г. Калиева
Приложение 1 к решению
от 21 февраля 2022 года
№ 129
Правила и размер оказания социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организхаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Уланского района
Сноска. Наименование приложения 1 в редакции решения Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.06.2024 № 144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и определяют порядок и размер оказания социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Уланского района.

2. Әлеуметтік қолдауды тағайындау уәкілетті орган – "Ұлан ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен жүзеге асырылады.
2. Әлеуметтік қолдау көрсету тәртібі және мөлшері
3. Ұлан ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алуға, алушылардан өтініштерін талап етпей, мемлекеттік ұйымдардың бірінші басшыларымен бекітілген жинақ тізім негізінде, екінші деңгейдегі банктер немесе "Қазпошта" акционерлік қоғамы бөлімшелері арқылы алушылардың дербес шоттарына аудару жолымен жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы мәслихатының 27.06.2023 № 52 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Әлеуметтік қолдау Ұлан ауданы аумағындағы ауылдық елді мекендерде тұрақты тұратын және жұмыс істейтін тұлғаларға көрсетіледі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы мәслихатының 14.06.2024 № 144 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Әлеуметтік қолдау жылына бір рет бюджет қаражаты есебінен 11,3759 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы мәслихатының 14.06.2024 № 144 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2022 жылғы 21 ақпандағы
№ 129 Шешімге
2 қосымша
Күші жойылған шешімдердің тізбесі
1) Ұлан аудандық мәслихатының "Ұлан ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін коммуналдық қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсету туралы" 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 376 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7063 тіркелген);
2) Ұлан аудандық мәслихатының "Ұлан аудандық мәслихатының 2016 жылғы 29 маусымдағы № 37 "Ұлан ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алуға және коммуналдық қызмет шығындарын жабуға әлеуметтік көмек беру туралы" шешіміне өзгеріс еңгізу туралы" 2017 жылғы 30 наурыздағы № 87 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4967 тіркелген);

2. Назначение социальной поддержки осуществляется уполномоченным органом – государственным учреждением Отдел занятости и социальных программ Уланского района".
2. Порядок и размер оказания социальной поддержки
3. Социальная поддержка по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива оказывается за счет бюджетных средств, специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Уланского района, без истребования заявлений от получателей, на основании сводных списков, утвержденных первыми руководителями государственных организаций, через банки второго уровня либо отделения акционерного общества "Казпочта", путем зачисления на лицевые счета получателей.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.06.2023 № 52 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Социальная поддержка оказывается лицам, постоянно проживающим и работающим в сельских населенных пунктах на территории Уланского района.
Сноска. Пункт 4 на государственном языке изложить в новой редакции, текст пункта 4 на русском языке не менятеся решением Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.06.2024 № 144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Социальная поддержка оказывается один раз в год за счет средств бюджета в размере 11,3759 месячных расчетных показателей.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Уланского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.06.2024 № 144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2 к решению
от 21 февраля 2022 года
№ 129
Перечень утративших силу решений
1) Решение Уланского районного маслихата "Об оказании социальной поддержки по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Уланского района" от 27 апреля 2020 года № 376 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7063);
2) Решение Уланского районного маслихата "О внесении изменения в решение Уланского районного маслихата от 29 июня 2016 года № 37 "Об оказании социальной помощи специалистам здравоохранения, социального обеспечения образования, культуры, спорта и ветеринарной службы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, на приобретение топлива и покрытие расходов на коммунальные услуги"" от 30 марта 2017 года № 87 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4967);

3) Ұлан аудандық мәслихатының "Ұлан аудандық мәслихатының 2016 жылғы 29 маусымдағы № 37 "Ұлан ауданының ауылдық елді мекендерінде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алуға және коммуналдық қызмет шығындарын жабуға әлеуметтік көмек беру туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 11 қазандағы № 236 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5-17-202 тіркелген);
4) Ұлан аудандық мәслихатының "Ұлан аудандық мәслихатының 2016 жылғы 29 маусымдағы № 37 "Ұлан ауданының ауылдық елдi мекендерде тұратын және жұмыс істейтiн мемлекеттiк денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебiнен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 334 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6504 тіркелген).

3) Решение Уланского районного маслихата "О внесении изменений и дополнений в решение Уланского районного маслихата от 29 июня 2016 года № 37 "Об оказании социальной помощи специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарной службы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, на приобретение топлива и покрытие расходов на коммунальные услуги"от 11 октября 2018 года № 236 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-17-202);
4) Решение Уланского районного маслихата О внесении изменений в решение Уланского районного маслихата от 29 июня 2016 года № 37 "О социальной поддержке по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Уланского района" от 26 декабря 2019 года № 334 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6504).