Шемонаиха ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын айқындау және бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 9 наурыздағы № 65 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 16 наурызда № 27138 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 31-бабы 1-тармағы 4-2) тармақшасына, "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 27-бабына, "Ішкі сауда қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 264 бұйрығымен бекітілген Ішкі сауда қағидаларының 50-1 тармағына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11148 тіркелген) сәйкес, Шемонаиха ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шемонаиха ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын және бекітілсін.
2. Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданы әкімдігінің "Көшпелі сауданы жүзеге асыру үшін арнайы бөлінген орындарды белгілеу туралы" 2019 жылғы 02 қыркүйектегі № 271 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6135 болып тіркелген) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б.К. Молдахановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шемонаиха ауданының әкімі Г. Акулов
Шемонаиха ауданы әкімдігінің
2022 жылғы 09 наурыздағы
№ 65 қаулысына
қосымша
Шемонаиха ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда-Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданы әкімдігінің 06.12.2023 № 410 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№
Орналасу орны
Алатын алаңы (шаршы метр)
Сауда қызметін жүзеге асыру кезеңі
Қызмет саласы
Жақын орналасқан инфрақұрылым (ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері, сондай-ақ қоғамдық тамақтану объектілері)
1

Об определении и утверждении мест размещения нестационарных торговых объектов на территории Шемонаихинского района
Постановление акимата Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области от 9 марта 2022 года № 65. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2022 года № 27138
В соответствии с подпунктом 4-2) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 12 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности", статьей 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", пунктом 50-1 Правил внутренней торговли, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 264 "Об утверждении Правил внутренней торговли" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11148), акимат Шемонаихинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить и утвердить места размещения нестационарных торговых объектов на территории Шемонаихинского района, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области от 02 сентября 2019 года № 271 "Об определении специально отведенных мест для осуществления выездной торговли" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6135).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Шемонаихинского района Молдаханова Б.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Шемонаихинского района Г. Акулов
Приложение
к постановлению акимата
Шемонаихинского района
от 9 марта 2022 года № 65
Места размещения нестационарных торговых объектов на территории Шемонаихинского района
Сноска. Приложение в редакции постановления акимата Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области от 06.12.2023 № 410 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№
Место расположение
Занимаемая площадь (квадратный метр)
Период осуществления торговой деятельности
Сфера деятельности
Близлежащая инфраструктура (торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров, а также объекты общественного питания)
1

Шемонаиха қаласы, "Восточный" нарығы мен Шемонаиха қаласының № 4 ықшам ауданындағы № 10-үйі арасындағы алаң
200
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
"Мирас" дүкені, "Полина" дүкені
2
Шемонаиха қаласы, Бауыржан Момышұлы көшесі, 41"А", "Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жанындағы алаң
75
5 жыл
Бөлшексауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
"Пятерка" дүкені
3
Первомайский кенті, Өскемен-Шемонаиха тасжолы, Первомайский кентінің сол жағына қарай Шемонаиха қаласына шығаберісте, "У дороги" кафесіне қарама-қарсы, жолдан 5 метр қашықтықта
50
5 жыл
Бөлшексауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
"У дороги" кафесі
4
Первомайский кенті, Самохин және Новая көшелерінің қиылысында, "Сказка" дүкеніне қарама-қарсы, жолдан 3 метр қашықтықта
50
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
"Сказка" дүкені
5
Усть-Таловка кенті, Ш. Уәлиханов көшесі, 2а, "Жұлдыз" спорт клубы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің аумағында
50
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
жоқ
6
Усть-Таловка кенті, Василий Шаламов көшесі, 1 бойынша тұрғын үйдің жанында, нарықтың оңтүстік жағына қарай
200
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
жоқ
7
Вавилон ауылдық округі, Камышинка ауылы, Советская көшесі, 30, "Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданының Вавилон ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жанында
15
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
"Галина" дүкені, "Арман" дүкені
8
Вавилон ауылдық округі, Сугатовка ауылы, Восточная көшесі, 1, "Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданының Вавилон ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанындағы алаң
10
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
"Султан" дүкені, "Селена" дүкені
9
Вавилон ауылдық округі, Пруггерово ауылы, Школьная көшесі, 33А, "Достық" дүкенінің жанында, Школьная, 33 көшесі бойынша тұрғын үйден 5 метр қашықтықта
5
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
"Достык" дүкені "Виктор и Я" дүкені
10
Верх-Уба ауылдық округі, Верх-Уба ауылы, Мир көшесі, 5, орталық алаң ауданы, Ұлы Отан Соғысында қаза тапқан жауынгерлер ескерткішінің 50 метр батысына қарай
10
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
"Универмаг" дүкені
11

город Шемонаиха, площадь между рынком "Восточный" и домом № 10, микрорайона № 4, города Шемонаиха
200
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
магазин "Мирас", магазин "Полина"
2
город Шемонаиха, улица Бауыржан Момышұлы, 41"А", площадка, около государственного учреждения "Аппарат акима города Шемонаиха Восточно-Казахстанской области"
75
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
магазин "Пятерка"
3
поселок Первомайский, трасса Усть-Каменогорск-Шемонаиха на выезде из поселка Первомайский, в сторону города Шемонаиха, по левую сторону, напротив кафе "У дороги", в 5 метрах от проезжей части
50
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
кафе "У дороги"
4
поселок Первомайский, на пересечении улиц Самохина и Новая, напротив магазина "Сказка", в 3 метрах от проезжей части
50
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
магазин "Сказка"
5
поселок Усть-Таловка, улица Ч. Валиханова, 2а, на территории коммунального государственного учреждения "Спортивный клуб "Жулдыз"
50
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
нет
6
поселок Усть-Таловка, около жилого дома, по улице Василий Шаламов, 1, с южной стороны рынка
200
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
нет
7
Вавилонский сельский округ, село Камышинка, улица Советская, 30, около государственного учреждения "Аппарат акима Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области"
15
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
магазин "Галина", магазин "Арман"
8
Вавилонский сельский округ, село Сугатовка, улица Восточная, 1, площадь около здания государственного учреждения "Аппарат акима Вавилонского сельского округа Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области"
10
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
магазин "Султан", магазин "Селена"
9
Вавилонский сельский округ, село Пруггерово, улица Школьная, 33А, площадь около магазина "Достык", на расстоянии 5 метров от жилого дома по улице Школьная, 33
5
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
магазин "Достык", магазин
"Виктор и Я"
10
Верх-Убинский сельский округ, село Верх-Уба, улица Мира, 5, район центральной площади, 50 метров западнее памятника воинам, погибшим в Великой Отечественной войне
10
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
магазин "Универмаг"
11

Волчанка ауылдық округі, Волчанка ауылы, Победа көшесі, 9/2 бойындағы "Продукты" дүкені мен Победа көшесі, 16 бойындағы көп пәтерлі тұрғын үйдің арасы
10
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
"Продукты" дүкені
12
Выдриха ауылдық округі, Выдриха ауылы, Центральная көшесі, 67, "Шемонаиха ауданы әкімдігінің мәдениет үйі" коммуналдық қазыналық кәсіпорны ғимаратының жанындағы аумақ, "Восток" дүкеніне қарама-қарсы
10
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
"Восток" дүкені
13
Зевакино ауылдық округі, Зевакино ауылы, Строительная көшесі, 6, "Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданының Зевакино ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі ғимаратының жанында
10
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
жоқ
14
Зевакино ауылдық округі, Убинка ауылы, Школьная көшесі, 22, "Шемонаиха ауданы әкімдігінің мәдениет үйі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Убинка ауылдық клубы ғимаратының жанында
10
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
жоқ
15
Зевакино ауылдық округі, Убинка ауылы, Болашақ көшесі, 25, "EAST FARM" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі ғимаратының жанында
10
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
жоқ
16
Каменевский ауылдық округі, Рассыпное ауылы, Қазақстан көшесі, 3, "Аленушка" дүкенінің жанында
5
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
"Аленушка" дүкені
17
Каменевский ауылдық округі, Рулиха ауылы, Центральная көшесі, 30, "Лидер" дүкенінің жанындағы аумақ
5
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
"Лидер" дүкені
18
Октябрьский ауылдық округі, Октябрьское ауылы, Зубко көшесі, 1, "Шемонаихинское" шаруа қожалығы асханасының жанында
10
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
жоқ
19

Волчанский сельский округ, село Волчанка, между магазином "Продукты" по улице Победы, 9/2 и многоквартирным жилым домом по улице Победы, 16
10
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
магазин "Продукты"
12
Выдрихинский сельский округ, село Выдриха, улица Центральная, 67, территория около здания коммунального государственного казенного предприятия "Дом культуры акимата Шемонаихинского района", напротив магазина "Восток"
10
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
магазин "Восток"
13
Зевакинский сельский округ, село Зевакино, улица Строительная, 6, около здания государственного учреждения "Аппарат акима Зевакинского сельского округа Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области"
10
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
нет
14
Зевакинский сельский округ, село Убинка, улица Школьная, 22, около здания коммунального государственного казенного предприятия "Дом культуры акимата Шемонаихинского района"
10
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
нет
15
Зевакинский сельский округ, село Убинка, улица Болашақ, 25, около здания товарищества с ограниченной ответственностью "EAST FARM"
10
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
нет
16
Каменевский сельский округ, село Рассыпное, улица Казахстанская, 3, около магазина "Аленушка"
5
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
магазин "Аленушка"
17
Каменевский сельский округ, село Рулиха, улица Центральная, 30, территория около магазина "Лидер"
5
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
магазин "Лидер"
18
Октябрьский сельский округ, село Октябрьское, улица Зубко, 1, около столовой крестьянского хозяйства "Шемонаихинское"
10
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
нет
19

Разин ауылдық округі, Красная Шемонаиха ауылы, Кооперативная көшесі, 20/1, "Белокаменское" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі асханасының және "Тополек" дүкенінің арасы
10
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
"Тополек" дүкені

Разинский сельский округ, село Красная Шемонаиха, улица Кооперативная, 20/1, между столовой товарищества с ограниченной ответственностью "Белокаменское" и магазином "Тополек"
10
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
магазин "Тополек"