Батыс Қазақстан облысының кейбір елді мекендерін қайта атау туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 8 сәуірдегі № 44 және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2022 жылғы 8 сәуірдегі № 11-5 бірлескен қаулысы мен шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 19 сәуірде № 27626 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 11–бабының 4) тармақшасына сәйкес, облыстық ономастика комиссиясының 2021 жылғы 28 сәуірдегі қорытындысы негізінде, халықтың пікірі ескеріле отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Батыс Қазақстан облысының келесі әкімшілік-аумақтық бірліктері:
Бәйтерек ауданы бойынша:
Краснов ауылдық округі – Бейбітшілік ауылдық округіне;
Краснов ауылдық округінің Погодаев ауылы – Бейбітшілік ауылына;
Краснов ауылдық округінің Котельников ауылы – Сырым батыр ауылына;
Железнов ауылдық округі – Атамекен ауылдық округіне;
Железнов ауылдық округінің Железнов ауылы – Атамекен ауылына;
Железнов ауылдық округінің Новенький ауылы – Қайнар ауылына;
Чеботарев ауылдық округі – Құрманғазы ауылдық округіне;
Чеботарев ауылдық округінің Чеботарев ауылы – Құрманғазы ауылына;
Чеботарев ауылдық округінің Хамин ауылы – Аманат ауылына;
Шалғай ауылдық округінің Карпово ауылы – Тыңдала ауылына;
Теректі ауданы бойынша:
Федоровка ауылдық округі – Теректі ауылдық округіне;
Федоровка ауылдық округінің Федоровка ауылы – Теректі ауылына қайта аталсын.
2. Осы бірлескен қаулы және шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Батыс Қазақстан ауданының әкімі Г. Искалиев
Мәслихат хатшысы Б. Конысбаева

О переименовании некоторых населенных пунктов Западно-Казахстанской области
Совместное постановление акимата Западно-Казахстанской области от 8 апреля 2022 года № 44 и решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 8 апреля 2022 года № 11-5. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 апреля 2022 года № 27626
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании заключения областной ономастической комиссии от 28 апреля 2021 года, с учетом мнения населения акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие административно-территориальные единицы Западно-Казахстанской области:
по району Бәйтерек:
Красновский сельский округ – на сельский округ Бейбітшілік;
село Погодаево Красновского сельского округа – на село Бейбітшілік;
село Котельниково Красновского сельского округа – на село Сырым батыр;
Железновский сельский округ – на сельский округ Атамекен;
село Железново Железновского сельского округа – на село Атамекен;
село Новенькое Железновского сельского округа – на село Қайнар;
Чеботаревский сельский округ – на сельский округ Құрманғазы;
село Чеботарево Чеботаревского сельского округа – на село Құрманғазы;
село Хамино Чеботаревского сельского округа – на село Аманат;
село Карпово сельского округа Шалғай – на село Тыңдала;
по Теректинскому району:
Федоровский сельский округ – на сельский округ Теректі;
село Федоровка Федоровского сельского округа – на село Теректі.
2. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Западно-Казахстанского района Г. Искалиев
Секретарь маслихата Б. Конысбаева