"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-291/2020 бұйрығына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 24 қаңтардағы № 14 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 қаңтарда № 31764 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.02.2023 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-291/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21831 болып тіркелген) мынадай өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың қосымшасымен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Көрсетілген қызметтер үшін төлеуге жататын сома мемлекеттік кәсіпорынның ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған өнім берушімен көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты бойынша көзделген сомадан асқан жағдайда, асып кеткен соманы төлеу жергілікті өкілді органның шешімі бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1) білікті мамандарды және (немесе) науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты жедел медициналық көмек және медициналық көмек көрсетуге арналған жан басына шаққандағы норматив бойынша.
2) "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен көзделген мөлшерлер бойынша COVID-19 коронавирус инфекциясымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларда жұмыс істегені және оны жұқтыру қаупі үшін COVID-19 коронавирус диагнозы расталған бір және одан да көп пациент болған кезде нақты жұмыс ауысымдарына қосымша ақы төлеуге.";
56-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-291/2020 "Об утверждении правил оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 января 2023 года № 14. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2023 года № 31764
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.02.2023.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-291/2020 "Об утверждении правил оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21831) следующие изменения и дополнения:
в правилах оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приложением к указанному приказу:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. При превышении суммы, подлежащей к оплате за оказанные услуги, над суммой, предусмотренной по договору закупа услуг с поставщиком, созданным в организационно-правовой форме государственного предприятия, оплата суммы превышения осуществляется по решению местного представительного органа из средств местного бюджета областей, городов республиканского значения и столицы.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Оплата поставщику за оказание скорой медицинской помощи осуществляется:
1) по подушевому нормативу на оказание скорой медицинской помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) пациента санитарным транспортом;
2) на выплату доплат за работу в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусной инфекцией COVID-19 и риск ее заражения – за фактически отработанные смены при наличии одного и более пациентов с подтвержденным диагнозом коронавирусной инфекции COVID-19 по размерам, предусмотренным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.";
пункт 56 изложить в следующей редакции:

"56. Осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық жағдайда медициналық-санитариялық алғашқы көмек және мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін шот-тізілімді (бұдан әрі – АЕК шот-тізілімі) автоматтандырылған қалыптастыру кезінде ақы төлеуді жүргізу және ақы төлеуге ұсынылатын соманы дұрыс есептеу үшін қызметтер беруші мыналарды қамтамасыз етеді:
1) дәрігерлердің қабылдау графигі мен кестесін, дәрігерге қабылдауға жазылу, активтер мен үйге шақырулар бойынша күн сайын МАЖ "Тіркеу бөлімі" модулінде мәліметтерді енгізуді;
2) № ҚР ДСМ - 175/2020 бұйрығына сәйкес бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманы қалыптастыру үшін МСАК және КДК мамандарымен көрсетілген қызметтерді "БТЖ" АЖ-мен интеграцияланған МАЖ-да күн сайын дербестендірілген тіркеуді;
3) № ҚР ДСМ - 175/2020 бұйрығына сәйкес бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманы қалыптастыру үшін "БТЖ" АЖ-мен интеграцияланған МАЖ-ға КДБ сыртқы бағыттарын күн сайын енгізу;
4) "ДҚ" АЖ-да емшек сүтінің бейімделген алмастырғыштарын босатуды күн сайын енгізуді;
5) "ДҚ" АЖ-да ақуызы төмен емдік өнімдер мен фенилаланині төмен өнімдерді босатуды күнделікті енгізуді;
6) "БТЖ" АЖ-ның "Төлем жүйесі" модулінде жасалған қоса орындау шарттары бойынша деректерді олар жасалған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей енгізуді және растауды;
7) "БТЖ" АЖ-да қызметтер берушінің бекітілген халыққа КДК көрсетуге қоса орындау шартын орындау хаттамасын, қызметтер берушінің бекітілген халыққа қоса орындау шарты бойынша КДК көрсетілген қызметтер актісін қалыптастыруды;
8) есептеу мен бөлу осы тарауға сәйкес жүзеге асырылатын ЖБНЫК-ты төлеу үшін қажетті деректерді "БТЖ" АЖ-ға енгізуді және беруді;
9) "БТЖ" АЖ-де ақпаратты қалыптастыру кезеңі:
осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес МСАК көрсететін өнім берушінің амбулаториялық жағдайда МСАК және мамандандырылған медициналық көмек қызмет кешенін көрсету кезіндегі кірістер құрылымы;
осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес МСАК көрсететін өнім берушінің амбулаториялық жағдайда МСАК және мамандандырылған медициналық көмек қызмет кешенін көрсету кезіндегі шығыстар құрылымы;
осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес МСАК көрсететін өнім берушінің амбулаториялық жағдайда МСАК және мамандандырылған медициналық көмек қызмет кешенін көрсету кезіндегі жұмыскерлерге сараланған еңбекақы төлеу;
осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес МСАК көрсететін өнім берушінің амбулаториялық жағдайда МСАК және мамандандырылған медициналық көмек қызмет кешенін көрсету кезіндегі кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау;
осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес МСАК көрсететін өнім берушінің амбулаториялық жағдайда МСАК және мамандандырылған медициналық көмек қызмет кешенін көрсету кезіндегі аванстың жоспарлы сомасын бөлу туралы ақпарат қалыптастыруды;

"56. Для проведения оплаты при автоматизированном формировании счет-реестра за оказание комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр оказания услуг АПП) и корректного расчета суммы, предъявляемой к оплате, поставщик обеспечивает:
1) ежедневный ввод сведений по графику приема и расписание врачей, записи на прием к врачу, активы и вызовы на дом в модуле "Регистратура" МИС;
2) ежедневную персонифицированную регистрацию в МИС интегрированной с ИС "ЕПС", оказанных услуг АПП для формирования первичной медицинской документации, утвержденной согласно приказу № ҚР ДСМ-175/2020;
3) ежедневный ввод внешних направлений КДУ в МИС, интегрированной с ИС "ЕПС" для формирования первичной медицинской документации, утвержденной согласно приказу № ҚР ДСМ-175/2020;
4) ежедневный ввод отпуска адаптированных заменителей грудного молока в ИС "ЛО";
5) ежедневный ввод отпуска лечебных низкобелковых продуктов и продуктов с низким содержанием фенилаланина в ИС "ЛО";
6) ввод и подтверждение данных по заключенным договорам соисполнения в модуле "Платежная система" ИС "ЕПС" в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня их заключения;
7) формирование в ИС "ЕПС" протокола исполнения договора соисполнения на оказание КДУ прикрепленному населению поставщика, акта оказанных услуг КДУ по договору соисполнения прикрепленному населению поставщика;
8) ввод и передачу в ИС "ЕПС" данных, необходимых для выплаты СКПН, расчет и распределение которого осуществляется в соответствии с настоящей главой;
9) период формирование в ИС "ЕПС" информацию о:
структуре доходов при оказании комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях поставщиком, оказывающим услуг ПМСП по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
структуре расходов при оказании комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях поставщиком, оказывающим услуг ПМСП по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
дифференцированной оплате труда работников при оказании комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях поставщиком, оказывающим услуг ПМСП по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
повышении квалификации и переподготовке кадров при оказании комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях поставщиком, оказывающим услуг ПМСП по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
распределении плановой суммы аванса при оказании комплекса услуг ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам;

10) осы тармақтың 9) тармақшасында көрсетілген есептерді қалыптастыру үшін қажетті деректерді енгізу есепті кезеңнен кейінгі айдың 30 (отызыншы) күніне дейінгі мерзімде жүзеге асырылады.
Ағымдағы есепті кезең үшін АЕК қызметтерін көрсеткені үшін өнім берушіге шот-тізілімді қалыптастыру мынадай жағдайларда жүргізілмейді:
"БЖТ" АЖ-да көрсетілген ақпарат енгізілгенге дейін осы тармақтың 9) тармақшасында көзделген ақпарат болмаған жағдайда;
ағымдағы есепті кезең үшін жасалған бірлесіп орындау шарттары бойынша бірлесіп орындаушылар "БЖТ" АЖ-да төлеуге ұсынған шот-тізілімдер болмаған жағдайда;
өнім беруші және бірлесіп орындаушы тарапынан "БЖТ" АЖ-да қол қойылған орындау хаттамалары және алдыңғы кезең үшін жасалған бірлесіп орындау шарттары бойынша көрсетілген қызметтер актілері болмаған жағдайда.
Өнім беруші Қордың сұрауы бойынша осы тармақтың 9) тармақшасында көрсетілген ақпаратты қалыптастыруды жүзеге асыруға негіз болған бастапқы бухгалтерлік құжаттардың көшірмелерін ұсынады.";
мынадай мазмұндағы 68-1 және 68-2-тармақтармен толықтырылсын:
"68-1 Өнім беруші ұсынған сома көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген айлық сомадан асып кеткен жағдайда, антенаталдық байқау, профилактикалық медициналық қарап-тексеру және скринингтік зерттеулер көрсетілетін қызметтерді қоспағанда, сапа мен көлем мониторингін есепке алмағанда көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының орындалуын бағалаудың сызықтық шкаласы қолданылады.
Сызықтық шкаланы қолдана отырып, амбулаториялық жағдайларда көрсетілген мамандандырылған медициналық көмек үшін өнім берушіге төлем сомасын есептеу осы Қағидаларға 16-1 қосымшаға сәйкес сызықтық шкаланы қолдана отырып, амбулаториялық жағдайларда көрсетілген мамандандырылған медициналық көмек үшін өнім берушіге төлем сомасын есептеу алгоритмі негізінде жүзеге асырылады.
68-2. Сызықтық шкаланы қолдана отырып, көрсетілген КДК үшін өнім берушіге төлем сомасын есептеу осы Қағидаларға 16-1-қосымшаға сәйкес сызықтық шкаланы қолдана отырып, стационарды алмастыратын, стационарлық жағдайларда, үйде және амбулаториялық жағдайларда көрсетілген мамандандырылған медициналық көмек үшін өнім берушіге төлем сомасын есептеу алгоритмі негізінде жүзеге асырылады.";
143-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"143. Осы Қағидаларға 53-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеу және шот-тізілімді (бұдан әрі – ауыл халқына қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілім) "БТЖ" АЖ-де автоматтандырылған түрде қалыптастыру және ақы төлеуге ұсынылатын соманы дұрыс есептеу үшін ауыл субъектісі мыналарды қамтамасыз етеді:

10) ввод данных, необходимых для формирования отчетов, указанных в подпункте 9) настоящего пункта, осуществляемый в срок до 30 (тридцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Формирование счет-реестра за оказание услуг АПП за текущий отчетный период поставщику не производится в следующих случаях:
при отсутствии в ИС "ЕПС" информации, предусмотренной подпунктом 9) настоящего пункта до введения указанной информации;
при отсутствии предъявленных на оплату в ИС "ЕПС" счет-реестров соисполнителями по заключенным договорам соисполнения за текущий отчетный период;
при отсутствии подписанных в ИС "ЕПС" со стороны поставщика и соисполнителя протоколов исполнения и актов оказанных услуг по заключенным договорам соисполнения за предшествующий период.
Поставщик по запросу фонда предоставляет копии первичных бухгалтерских документов, на основании которых осуществлено формирование информации, указанной в подпункте 9) настоящего пункта.";
дополнить пунктами 68-1 и 68-2 следующего содержания:
"68-1. В случае превышения суммы, предъявленной поставщиком над месячной суммой, предусмотренной договором закупа услуг, применяется линейная шкала оценки исполнения договора закупа услуг без учета мониторинга качества и объема, за исключением услуг антенатального наблюдения, профилактических медицинских осмотров и скрининговых исследований.
Расчет суммы оплаты поставщику за оказанную специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях с применением линейной шкалы осуществляется на основании алгоритма расчета суммы оплаты поставщику за оказанную специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях с применением Линейной шкалы согласно приложению 16-1 к настоящим Правилам.
68-2. Расчет суммы оплаты поставщику за оказанную КДП с применением Линейной шкалы осуществляется на основании алгоритма расчета суммы оплаты поставщику за оказанную специализированную медицинскую помощь в стационарозамещающих, стационарных условиях, на дому и в амбулаторных условиях с применением линейной шкалы согласно приложению 16-1 к настоящим Правилам.";
пункт 143 изложить в следующей редакции:
"143. Для оплаты и автоматизированного формирования в ИС "ЕПС" счет-реестра за оказание медицинской помощи сельскому населению по форме, согласно приложению 53 к настоящим Правилам (далее – счет-реестр за оказание услуг сельскому населению) и корректного расчета суммы, предъявляемой к оплате, субъект села обеспечивает:

1) күн сайын МАЖ-дың "Тіркеу бөлімі" модулінде дәрігерлердің қабылдау графигі мен кестесін, дәрігерге қабылдауға жазылу, активтер мен үйге шақыртулар бойынша мәліметтерді енгізуді;
2) кодекстің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманы қалыптастыру үшін бекітілген ауыл халқына МСАК және КДК мамандары амбулаториялық жағдайларда көрсеткен, "БТЖ" АЖ-мен интеграцияланған МАЖ-да күн сайын дербестендірілген тіркеуді;
3) кодекстің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес бекітілген бастапқы медициналық құжаттаманы қалыптастыру үшін КДК-ға сыртқы бағыттарды "БТЖ" АЖ-мен интеграцияланған МАЖ-ға күн сайын енгізуді;
4) "ДҚ" АЖ-да емшек сүтінің бейімделген алмастырғыштарын босатуды күн сайын енгізуді;
5) "ДҚ" АЖ-да ақуызы төмен емдік өнімдер мен фенилаланині төмен өнімдерді босатуды күн сайын енгізуді;
6) бірлесіп орындау шарттары бойынша деректерді "БТЖ" АЖ-нің "Төлем жүйесі" модулінде олар жасалған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей енгізу және растауды;
7) "БТЖ" АЖ-де қызметтер берушінің бекітілген халыққа КДК көрсетуге бірлесіп орындау шартын орындау хаттамасын, қызметтер берушінің бекітілген халыққа бірлесіп орындау шарты бойынша АЕК көрсетілген қызметтер актісін қалыптастыруды;
8) оны есептеу мен бөлу осы Қағидалардың 2-бөлімінің 3-тарауында айқындалған тәртіппен жүзеге асырылатын КЖНЫҚ төлеу үшін қажетті деректерді "БТЖ" АЖ-не енгізуді;
9) бастапқы бухгалтерлік құхаттардың негізінде есепті кезеңде "БТЖ" АЖ-де мыналар:
осы Қағидаларға 54-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсету кезіндегі кірістер құрылымы;
осы Қағидаларға 55-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсету кезіндегі шығыстар құрылымы;
осы Қағидаларға 56-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсету кезіндегі кірістер мен шығыстар құрылымы;
осы Қағидаларға 57-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсетуі кезіндегі қызметкерлерге сараланған еңбекақы төлеу;
осы Қағидаларға 58-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсетуі кезінде кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау;
осы Қағидаларға 59-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл субъектісінің медициналық көмек көрсетуі кезіндегі аванстың жоспарлы сомасын бөлу туралы ақпарат қалыптастыру;
10) осы тармақтың 9) тармақшасында көрсетілген есептерді қалыптастыру үшін қажетті деректерді енгізу есепті кезеңнен кейінгі айдың 30 (отызыншы) күніне дейінгі мерзімде жүзеге асырылады;

1) ежедневный ввод сведений по графику приема и расписание врачей, записи на прием к врачу, активы и вызовы на дом в модуле "Регистратура" МИС;
2) ежедневную персонифицированную регистрацию в МИС интегрированной с ИС "ЕПС", оказанных в амбулаторных условиях прикрепленному сельскому населению для формирования первичной медицинской документации, утвержденной согласно приказу № ҚР ДСМ-175/2020;
3) ежедневный ввод внешних направлений на КДУ в МИС интегрированной с ИС "ЕПС" для формирования первичной медицинской документации, утвержденной согласно приказу № ҚР ДСМ-175/2020;
4) ежедневный ввод отпуска адаптированных заменителей грудного молока в ИС "ЛО";
5) ежедневный ввод отпуска лечебных низкобелковых продуктов и продуктов с низким содержанием фенилаланина в ИС "ЛО";
6) ввод и подтверждение в модуле "Платежная система" ИС "ЕПС" данных по договорам соисполнения в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня их заключения;
7) формирование в ИС "ЕПС" протокола исполнения договора соисполнения на оказание КДУ прикрепленному сельскому населению поставщика, акта оказанных услуг КДУ по договору соисполнения прикрепленному сельскому населению поставщика;
8) ввод данных, необходимых для выплаты СКПН, расчет и распределение которого осуществляется в порядке, определенном Главой 3 настоящих Правил;
9) формирование в ИС "ЕПС" информации за отчетный период на основании первичных бухгалтерских документов о:
структуре доходов при оказании медицинской помощи субъектом села по форме, согласно приложению 54 к настоящим Правилам;
структуре расходов при оказании медицинской помощи субъектом села по форме, согласно приложению 55 к настоящим Правилам;
структуре доходов и расходов при оказании медицинской помощи субъектом села по форме, согласно приложению 56 настоящим Правилам;
дифференцированной оплате труда работников при оказании медицинской помощи субъектом села по форме, согласно приложению 57 к настоящим Правилам;
повышении квалификации и переподготовке кадров при оказании медицинской помощи субъектом села по форме, согласно приложению 58 к настоящим Правилам;
распределении плановой суммы аванса при оказании медицинской помощи субъектом села по форме, согласно приложению 59 к настоящим Правилам;
10) ввод данных, необходимых для формирования отчетов, указанных в подпункте 9) настоящего пункта, осуществляется в срок до 30 (тридцатого) числа месяца, следующего за отчетным периодом;

11) осы Қағидалардың 2-бөлімінің 3-тарауына сәйкес "ЖБНҚК" АЖ-не деректерді енгізу;
12) № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына сәйкес бекітілген бастапқы медициналық құжаттама нысандары бойынша АЖ-ға деректерді күн сайын енгізу және растау;
13) пациенттің стационардан шыққан күнінен кейінгі күннен кешіктірмей "СНЭТ" АЖ-не шығару эпикризін қалыптастыру;
14) медициналық карталардан "СНЭТ" АЖ-не деректерді енгізу нәтижелері бойынша стационардан шыққан адамның статистикалық картасын (Кодекстің 7-бабының 31) тармақшасына сәйкес бекітілген бастапқы медициналық құжаттама нысандары) қалыптастыру;
15) осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларына сәйкес көрсетілген қызметтер туралы деректерді күнтізбелік 10 (он) күн ішінде "БТЖ" АЖ-не жіберу.
Ағымдағы есепті кезең үшін АЕК қызметтерін көрсеткені үшін өнім берушіге шот-тізілімді қалыптастыру мынадай жағдайларда жүргізілмейді:
"БЖТ" АЖ-де көрсетілген ақпарат енгізілгенге дейін осы тармақтың 9) тармақшасында көзделген ақпарат болмаған жағдайда;
ағымдағы кезең үшін жасалған бірлесіп орындау шарттары бойынша бірлесіп орындаушылар "БЖТ" АЖ-де төлеуге ұсынған шот-тізілімдер болмаған жағдайда;
өнім беруші және бірлесіп орындаушы тарапынан "БЖТ" АЖ-де қол қойылған орындау хаттамалары және алдыңғы кезең үшін жасалған бірлесіп орындау шарттары бойынша көрсетілген қызметтер актілері болмаған жағдайда.
Ауыл субъектісі қордың сұрау салуы бойынша оның негізінде осы тармақтың 9) тармақшасында көрсетілген ақпаратты қалыптастыру жүзеге асырылған бастапқы бухгалтерлік құжаттардың көшірмелерін ұсынады.";
150-4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"150-4. Ісіктерді емдеу мен анықтау диагностикасы үшін амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін және екіншілік, үшіншілік деңгейлерде онкологиялық науқастарды динамикалық бақылау кезінде онкологиялық науқастарға стационарлық және стационарды алмастыратын жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсететін қызметтер берушілердің қызметтеріне ақы төлеу кезінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының орындалуын бағалаудың Сызықтық шкаласы қолданылмайды.";
көрсетілген Қағидаларға 16, 17, 60 және 61-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген қағидаларға 16-1-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

11) ввод данных в ИС "ДКПН" в соответствии с Главой 3 настоящих Правил;
12) ежедневный ввод и подтверждение данных в ИС по формам первичной медицинской документации, утвержденным приказом № ҚР ДСМ-175/2020;
13) формирование выписного эпикриза в ИС "ЭРСБ", в срок не позднее дня следующего за днем выбытия пациента из стационара;
14) формирование по результатам ввода данных в ИС "ЭРСБ" из медицинских карт статистическую карту выбывшего из стационара (формы первичной медицинской документации, утвержденные согласно приказу № ҚР ДСМ-175/2020);
15) отправку в ИС "ЕПС" в течение 10 (десяти) календарных дней данных об оказанных услугах согласно подпунктам 2) и 3) настоящего пункта.
Формирование счет-реестра за оказание услуг АПП за текущий отчетный период поставщику не производится в следующих случаях:
при отсутствии в ИС "ЕПС" информации, предусмотренной подпунктом 9) настоящего пункта до введения указанной информации;
при отсутствии предъявленных на оплату в ИС "ЕПС" счет-реестров соисполнителями по заключенным договорам соисполнения за текущий период;
при отсутствии подписанных в ИС "ЕПС" со стороны поставщика и соисполнителя протоколов исполнения и актов оказанных услуг по заключенным договорам соисполнения за предшествующий период.
Субъект села по запросу фонда предоставляет копии первичных бухгалтерских документов на основании которой осуществлено формирование информации, указанной в подпункте 9) настоящего пункта.";
пункт 150-4 изложить в следующей редакции:
"150-4. При оплате услуг поставщиков, оказывающих специализированную медицинскую помощь в стационарных и стационарозамещающих условиях онкологическим больным, в амбулаторных условиях при диагностике и лечении новообразований, динамическом наблюдении онкологических больных на вторичном и третичном уровнях оказания онкологической помощи, Линейная шкала оценки исполнения договора закупа услуг не применяется.";
приложения 16, 17, 60 и 61 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 3, 4 и 5 к настоящему приказу;
дополнить приложением 16-1 к указанным Правилам согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі бала өлімі
3.
Асқынған жедел респираторлы инфекциялық аурулармен ауруханаға жатқызылған 5 жасқа дейінгі балалардың үлес салмағы
4.
Перзентханадан шыққаннан кейін алғашқы 3 күнде сәбилерді патронажды барумен қамту
5.
Сүт бездерінің және жатыр мойнының қатерлі ісігін қоспағанда, 0-1 сатыдағы көзге көрінетін алғаш анықталған қатерлі ісік жағдайлары Алғаш анықталған: сүт безі қатерлі ісік 0-2 а (Т0-T2N0M0) және жатыр мойны қатерлі ісік 1-2 а (T1-T2N0M0) жағдайлары.
6.
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
7.
Негізделген шағымдар
8.
Сүт бездерінің және жатыр мойнының қатерлі ісігін қоспағанда, 0-1 сатыдағы көзге көрінетін алғаш анықталған қатерлі ісік жағдайлары Алғаш анықталған: сүт безі қатерлі ісік 0-2 а (Т0-T2N0M0) және жатыр мойны қатерлі ісік 1-2 а (T1-T2N0M0) жағдайлары.
№ 5-кесте. Көрсетілген патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтерін көрсеткені үшін төлемге қабылданатын соманы есептеу.
№ р с
Медициналық көмектің түрлері
Төлемге ұсынылған
Алынуға жатады және төленбейді, оның ішінде ішінара
Төлемге қабылданды
Қызметтер саны
сомасы, теңге
Қызметтер саны
сомасы, теңге
Қызметтер саны
сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
№ 6-кесте. Басқа төлемдер мен шегерімдерді есептеу
№ р с
Медициналық көмектің түрлері
Тағайындау (анықтамалықтан таңдалған себептер
өзге шегерімдер мен төлемдер енгізу кезінде)
Төлемдер
Шегерімдер
саны
сомасы
саны
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
Ақы төлеуге _________________________ теңге ұсынылды
Ақы төлеуге жиыны ____________ теңге қабылданды
Қызмет берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): ________________ ________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Қызметтер берушінің лауазымды тұлғасы: ________________________ __________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
_________________________ ____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
_________________________ ____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Таныстым (қызмет берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасы): _____________ ________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда) (қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________
бұйрыққа 2-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдендік берілген көлсемі және
міндетті әлеуметтік медициналық
сақтандыру шеңберіндегі денсаулық
сақтау субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу

Детская смертность от 7 дней до 5 лет, предотвратимая на уровне ПМСП
3.
Удельный вес детей до 5 лет, госпитализированных с осложненными острыми респираторными инфекциями
4.
Охват патронажными посещениями новорожденных в первые 3 суток после выписки из роддома
5.
Своевременно диагностированный туберкулез легких
6.
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 0-1 стадии, за исключением злокачественных новообразований молочной железы и шейки матки. Впервые выявленные случаи: рака молочной железы 0-2 а (Т0-T2N0M0), рака шейки матки 1-2 а (T1-T2N0M0)
7.
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
8.
Обоснованные жалобы
Таблица № 5. Расчет суммы, принимаемой к оплате за оказание оказанных услуг патологоанатомической диагностики.
№ п п
Наименование услуг
Предъявлено к оплате
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
Количество услуг
сумма, тенге
Количество услуг
сумма, тенге
Количество услуг
сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Таблица № 6. Расчет иных выплат и вычетов
№ п п
Виды медицинской помощи
Назначение (причины выбранные из справочника
при внесении Иных вычетов и выплат)
Выплаты
Вычеты
количество
сумма
количество
сумма
1
2
3
4
5
6
7
Всего предъявлено к оплате _______________________тенге;
Всего принято к оплате ___________________________тенге
Руководитель заказчика (уполномоченное должностное лицо):
_________________________________________             ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)             Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Должностные лица заказчика:
_______________________________________             ______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)             Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
_______________________________________             ______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)             Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
________________________________________             ______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)             Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Ознакомлен (уполномоченное должностное лицо поставщика):
__________________________________________       ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)             Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для документа на бумажном носителе)
Дата "_____" ____________ 20 ___ года
Приложение 2

қағидаларына 16-1-қосымша
Нысан
Амбулаториялық негізде мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін қызмет берушіге төлем сомасын есептеу алгоритмі
1. Сызықтық шкаланы қолданумен стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсету үшін қызмет берушіге ақы төлеу сомасын есептеу (бұдан әрі – Ақы төлеу сомасы) "БЖТ" АЖ-де автоматтандырылған түрде сапа мен көлем мониторингісі нәтижесін есепке алмай мынадай тәртіпте жүзеге асырылады:
1) медициналық көмектің әрбір түрі бойынша асып кету сомасын анықтау;
2) медициналық көмектің әрбір түрі бойынша жоспарлық сомадан асып кету сомасының асып кету пайызын анықтау;
3) медициналық көмектің әрбір түрі бойынша ақы төлеу пайызын анықтау;
4) медициналық көмектің әрбір түрі бойынша асып кету сомасын түзеу;
5) медициналық көмектің әрбір түрі бойынша ақы төлеу сомасын есептеу.
2. Асып кету сомасы медициналық көмектің әрбір түрі бойынша стационарлық және стациоанрды алмастыратын медициналық көмек нысанында көрсетілген медициналық қызметтер үшін шот-тізілім бойынша ақы төлеуге ұсынылған сома (ұсынылған сома) мен қызметтерді сатып алу шартында көрсетілген жоспарлық соманың (бұдан әрі – жоспарлы сома) арасындағы ауытқу ретінде есептеледі.
Бұл ретте:
1) ұсынылған сома көрсетілген қызметтердің құнын оларды растауды "БЖТ" АЖ-де тіркеу күніне дәйектілікпен қорытындылау арқылы есептеледі;
2) жоспарланған сомадан 105 %-дан асатын соманы қалыптастыру құны жоспарланған сомадан 105 %-дан асуға әкеп соқтырған "БЖТ" АЖ-де көрсетілген қызметті растау тіркелген кезден бастап танылады;
3) есептелген артық соманың жоспарлы сомадан асып кету пайызы келесі формула бойынша анықталады:
%асыпкету=Сасыпкету/ Сжоспар х 100+100, мұндағы
%асыпкету – асып кету пайызы;
Спревыш – асып кету сомасы;
Сжоспар – жоспарлаеған сома.
4) Шығындарды өтеу пайызын анықтау келесі кесте бойынша интервалға сәйкес жүзеге асырылады:
аралық (i) №
асып кету пайызы(%асып кету)
Өтеу пайызы(%өтем.i)
1
100 % бастап 105 % дейін
100 %
2
105 % жоғары
0 %
5. медициналық көмектің әрбір түрі бойынша асып кету сомасын түзету мынадай тәртіпте жүзеге асырылады:
1) егер арту пайызы 105% және одан да төмен болса, онда түзетілген арту сомасын арту сомасын 100%-ға көбейту арқылы есептеледі;
2) егер асып кету сомасы 105%-дан жоғары болса, онда 105%-дан асатын соманы 0%-ға көбейту арқылы асып кетудің түзетілген сомасы есептеледі.

Приложение 16-1 к Правилам
оплаты услуг субъектов
здравоохранения в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и(или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Форма
Алгоритм расчета суммы оплаты поставщику за оказанную специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях
1. Расчет суммы оплаты поставщику за оказанную специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях по каждому виду медицинской помощи, с применением Линейной шкалы (далее - сумма оплаты) осуществляется в автоматизированном режиме в ИС "ЕПС", без учета результатов мониторинга качества и объема, в следующей последовательности:
1) исчисление суммы превышения по каждому виду медицинской помощи;
2) определение процента превышения исчисленной суммы превышения к плановой сумме по каждому виду медицинской помощи;
3) определение процента возмещения по каждому виду медицинской помощи;
4) корректировка суммы превышения по каждому виду медицинской помощи;
5) исчисление суммы оплаты по каждому виду медицинской помощи.
2. Сумма превышения исчисляется как разница между суммой, предъявленной по счету-реестру за оказанные медицинские услуги по каждому виду медицинской помощи (далее - предъявленная сумма), от месячной суммы, предусмотренной договором закупа услуг (далее - плановая сумма).
При этом:
1) предъявленная сумма исчисляется путем последовательного суммирования стоимости оказанных услуг по дате регистрации их подтверждения в ИС "ЕПС";
2) образование суммы превышения от 105% от плановой суммы признается с момента регистрации подтверждения оказанной услуги в ИС "ЕПС", стоимость которой привела к превышению от 105 % от плановой суммы;
3. Определение процента превышения исчисленной суммы превышения к плановой сумме осуществляется по следующей формуле:
%превыш=Спревыш/ Сплан. х 100+100, где
%превыш - процента превышения;
Спревыш - сумма превышения;
Сплан. - плановая сумма.
4. Определение процента возмещения осуществляется в соответствии с интервалом согласно следующей таблице:
№ интервала (i)
Процент превышения (%превыш)
Процент возмещения (%возм.i)
1
2
3
1
от 100 % до 105 %
100 %
2
свыше 105 %
0 %
5. Корректировка суммы превышения осуществляется по каждому виду медицинской помощи в следующей порядке:
1) в случае, если процент превышения составляет 105% и ниже, то скорректированная сумма превышения рассчитывается путем умножения суммы превышения на 100%;
2) в случае, если сумма превышения выше 105%, то скорректированная сумма превышения исчисляется путем суммирования суммы превышения свыше 105%, умноженной на 0%.

1. ұсталған сома : _____________ теңге, оның ішінде:
1.1. сапа мен көлем монитрингісінің нәтижелері бойынша: _____________ теңге;
1.2. шарттан тыс қызметтер бойынша:__________ теңге;
3. шешілген сома: ____________ теңге қабылданған: ___________ теңге,соның ішінде:
3.1. төлемдер: ______________ теңге,
3.2. шегерулер: _____________ теңге.
Бұрын төленген авансты ұстап қалу үшін сома__________________теңге
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиісті бұрын төленген аванстың қалдығы __________ теңге
Аудару үшін жиыны____________________________________________теңге.
Тапсырыс беруші : ___________________
(тапсырыс берушінің атауы)
Мекенжайы: ________________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(бенефициардың атауы)
КБЕ: _____________________________
Басшы: _________________
_____________
(Тегі, аты, әкесінің аты қолы) (бар болса)
(қағаз жеткізгіштегіакті үшін)
Мөр орны (бар болса) (қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Қызмет беруші: ___________________________
(қызмет берушінің атауы)
Мекенжайы: ______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Банкінің атауы:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Басшысы: _________________ ___________
(Тегі, аты, әкесінің аты қолы) (бар болса)
(қағаз жеткізгіштегіакті үшін)
Мөр орны (бар болса) (қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
бұйрыққа 4-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдендік берілген көлемі және
міндетті әлеуметтік медициналық
сақтандыру шеңберіндегі денсаулық
сақтау субъектілерінің көрсетілетін
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына 60-қосымша
20___жылғы "___"____________№_____ ауыл халқына медициналық көмек көрсету бойынша қызметтерді сатып алу шартын орындау хаттамасы
20___жылғы "___" ______ бастап 20___жылғы "___" _______ дейінгі кезең 20___жылғы "___"_______№_____шарт бойынша
Қызмет берушінің атауы: _____________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: ____________________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: ________________________________
№ 1-кесте. Бекітілген халыққа медициналық көмекті көрсету үшін ақы төлеуге қабылданған соманы есептеу
р/с №
Атауы
Шот-тізілім бойынша ұсынылды
Өсу қорытындысымен жоспарлы сома
Сызықтық шкаланы қолдану
Сызықтық шкала қолдануын есепке ала отырып төлеуге қабылданды
Шарттың жоспарлы сомасынан асып кетуі
Сызықтық шкаланы қолдана отырып, шарттың жоспарлы сомасынан асып кеткені үшін төлем және ұстап қалу сомасын есептеу
Сумма
%
Төлем сомасы 105 % дейін
Ұстау сомасы 105 % тен жоғары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
№ 2-кесте. Ауыл халқына медициналық көмек көрсеткені үшін сапа мен көлем мониторингін ескере отырып ақы төлеуге ұсынылған соманы есептеу
№ р с
Атауы
Төлемге ұсынылған
Алынуға жатады және төлеуге жатпайды, оның ішінде ішінара
Төлемге қабылданды
Халық саны (қызметтер саны)
Сомасы, теңге
Халық саны (қызметтер саны)
Сомасы, теңге
Халық саны (қызметтер саны)
Сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
2.
№ 3-кесте. Ауыл тұрғындарына көрсетілетін медициналық көмектің сапасы мен көлемінің мониторингін ескере отырып, төленетін соманы есептеу
р/с №
Тізімнің коды немесе атауы
Шешуге жатады және төлеуге жатпайды, оның ішінде ішінара
Қызмет көрсету күші саны
Сома, теңге
1
2
3
4
1.
Ағымдағы мониторингтен өткен қызметтердің тізілімі
1.1.
есепті кезеңде
1.2.
өткен кезең үшін
2.
Мақсатты мониторингтен өткен қызметтердің тізілімі
2.1.
есепті кезеңде
2.2.
өткен кезең үшін
3.
Проактивті мониторингтен өткен қызметтердің тізілімі
3.1.
есепті кезеңде
3.2.
өткен кезең үшін
4.
Жоспардан тыс мониторингтен өткен қызметтердің тізілімі
4.1.
есепті кезеңде
4.2.
өткен кезең үшін
5.
Медициналық көмектің сапасы мен көлемін бақылау нәтижелері бойынша барлығы
Ескерту:
*- Егер қызмет беруші "Бірыңғай төлем жүйесі" ақпараттық жүйесі арқылы қаржыландырылатын
медициналық көмектің бірнеше түрін көрсетсе, онда N№ кесте әрбір көмек түрі бойынша жеке
қалыптастырылады.
№ 4-кесте: Түпкілікті нәтиже индикаторлары бөлінісінде қызметкерлерді ынталандыруға арналған ақы төлеуге қабылданған соманы есептеу
р с №
Түпкілікті нәтиже индикаторлары
Ақы төлеуге ұсынылған
Ақы төлеуге қабылданған
Нысаналы көрсеткіш
Нақты көрсеткіш
Балдардың саны
Нысаналы көрсеткішке жету %
Сома, теңге
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
1.
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын ана өлімі
2.
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі бала өлімі
3.
Асқынған жіті респираторлы инфекциялық аурулармен ауруханаға жатқызылған 5 жасқа дейінгі балалардың үлес салмағы
4.
Перзентханадан шыққаннан кейін алғашқы 3 күнде сәбилерді патронажды барумен қамту
5.
Уақтылы диагностикаланған өкпе туберкулезі
6.
0-1 сатыдағы көзге көрінетін алғаш анықталған қатерлі ісік жағдайлары Алғаш анықталған: сүт безі қатерлі ісік 0-2 а (Т0-T2N0M0) және жатыр мойны қатерлі ісік 1-2 а (T1-T2N0M0) жағдайлары.
7.
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
8.
Негізделген шағымдар
№ 5 Кесте. Өзге төлемдер шегерулер сомасы
р с №
Медициналық көмектің түрлері
Тағайындау (Өзге де шегерімдерді төлемдерді енгізу кезінде анықтамадан таңдалған себептер)
Төлемдер, сомасы теңге
Шегерімдер, сомасы теңге
саны
сомасы
саны
сомасы
2
4
5
Ақы төлеуге жиыны _________________________ теңге ұсынылды
Ақы төлеуге жиыны ____________ теңге қабылданды
Тапсырыс берушінің басшысы (уәкілетті лауазымды тұлға): __________ ____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Тапсырыс берушінің лауазымды тұлғалары: ____________________ ___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
__________________________ ___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
___________________________ ___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Таныстым (қызмет берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасы): _____________ ________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Қолы)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
(қағаз жеткізгіштегі құжат үшін)
Күні 20__жылғы "___"__________
бұйрыққа 5-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі шеңберінде
және (немесе) міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру жүйесінде
денсаулық сақтау субъектілерінің
қызметтеріне ақы төлеу
қағидаларына 61-қосымша
20___жылғы "___"____________№_____ ауыл халқына медициналық көмек көрсетуге көрсетілген қызметтер актісі
20___жылғы "___" _____ бастап 20___жылғы "___" _______ дейінгі кезең 20___жылғы "___"_______№_____шарт бойынша
Қаржыландыру көзі ____________________
Қызмет берушінің атауы: ____________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы: _________________________
Бюджеттік кіші бағдарламаның атауы: _________________________
Шарт бойынша жалпы құны _______________________________________ теңге
Төленген аванстың жалпы сомасы _____________________________ теңге
Желтоқсанда төленген аванстың жалпы сомасы __________________ теңге
Ақы төленген (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы __________ теңге
Жасалған (көрсетілген) қызметтердің жалпы сомасы __________ теңге
№ 1-кесте. Бекітілген халыққа медициналық көмек көрсеткені үшін ақы төлеуге қабылданған соманың есебі
р с №
Атауы
Ақы төлеуге ұсынылды
Сызықтық шкала, мониторинг және сараптама ескеріле отырып, төлеуге қабылданды
халық саны немесе қызметтер саны
сомасы, теңге
халық саны немесе қызметтер саны
сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
№ 2-кесте. Түпкілікті нәтиже индикаторлары бөлінісінде қызметкерлерді ынталандыруға арналған ақы төлеуге қабылданған соманы есептеу
р с №
Қызметті бағалау индикаторлары
Ақы төлеуге ұсынылған
Ақы төлеуге қабылданған
Нысаналы көрсеткіш
Нақты көрсеткіш
Балл саны
Нысаналы көрсеткішке жету %
Сома, теңге
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
1.
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын ана өлімі
2.
МСАК деңгейінде алдын алуға болатын 7 күннен бастап 5 жасқа дейінгі бала өлімі
3.
Асқынған жіті респираторлық инфекциялық аурулармен ауруханаға жатқызылған 5 жасқа дейінгі балалардың үлес салмағы
4.
Перзентханадан шыққаннан кейін алғашқы 3 күнде сәбилерді патронажды барумен қамту
5.
Уақтылы диагностикаланған өкпе туберкулезі
6.
0-1 сатыдағы көзге көрінетін алғаш анықталған қатерлі ісік жағдайлары алғаш анықталған: сүт безі қатерлі ісік 0-2 а (Т0-T2N0M0) және жатыр мойны қатерлі ісік 1-2 а (T1-T2N0M0) жағдайлары.
7.
Асқынған жүрек-тамыр жүйесінің аурулары бар (миокард инфарктісі, инсульт) науқастарды емдеуге жатқызу деңгейі
8.
Негізделген шағымдар
№ 3-кесте. Өзге төлемдер шегерулер сомасы
р с №
Медициналық көмектің түрлері
Тағайындау (Өзге де шегерімдерді төлемдерді енгізу кезінде анықтамадан таңдалған себептер)
Төлемдер, сомасы теңге
Шегерімдер, сомасы теңге
саны
сомасы
саны
сомасы
1
2
4
5
1.
Жиыны
Жиыны ақы төлеуге қабылданғаны: _____________ теңге, оның ішінде:

1. удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
1.1 по результатам мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
1.2 по услугам вне договора ____________тенге;
1.3. по линейной шкале за превышение плановой суммы договора: ______ тенге;
2. сумма снятая: ____________ тенге, принятая: ___________ тенге, из них:
2.1 выплаты: _____________ тенге,
2.2 вычеты: _____________ тенге.
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса: _____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию
в следующий период: _____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге.
Заказчик:
_________________________________
(наименование заказчика)
Адрес: _________________________________
БИН: _________________________________
ИИК: _________________________________
БИК: _________________________________
(наименование бенефициара)
КБЕ:
_____________________________
Руководитель:
_________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись) (для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Поставщик:
___________________________________
(наименование поставщика)
Адрес:
___________________________________
БИН:
_______________________________
ИИК:
_______________________________
БИК:
_______________________________
(наименование банка)
КБЕ:
________________________________
Руководитель:
________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись) (для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Приложение 4
Приложение 60 к Правилам
оплаты услуг субъектов
здравоохранения в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Протокол исполнения договора закупа услуг по оказанию медицинской помощи сельскому населению
№_______ от "___" _________ 20 ___ года период: с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ года по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Источник финансирования: ___________________________________________
Наименование поставщика: ___________________________________________
Наименование бюджетной программы: _________________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: ______________________________
Таблица № 1. Расчет суммы, предъявленной к оплате с применением Линейной шкалы оценки исполнения договора за превышение помесячной суммы
№ п/п
Наименование
Предъявлено по счету-реестру
Плановая сумма с нарастающим итогом
Применение линейной шкалы
Принято к оплате с учетом применения Линейной шкалы
Превышение плановой суммы договора
Расчет суммы оплаты и удержания за превышение плановой суммы договора с применением линейной шкалы
Сумма
%
Сумма оплаты до 105 %
Сумма удержания свыше 105%
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Таблица № 2. Расчет суммы, принимаемой к оплате за оказание медицинской помощи сельскому населению
№ п п
Наименование
Предъявлено к оплате
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Принято к оплате
Численность населения (количество услуг)
Сумма, тенге
Численность населения (количество услуг)
Сумма, тенге
Численность населения (количество услуг)
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
2.
Таблица № 3. Расчет суммы к оплате с учетом мониторинга качества и объема медицинской помощи сельскому населению
п п
Код или наименование перечня
Подлежит к снятию и не подлежит оплате, в том числе частично
Количество услуг численность
Сумма, тенге
1
2
3
4
1.
Реестр услуг, прошедших текущий мониторинг
1.1.
за отчетный период
1.2.
за прошедший период
2.
Реестр услуг, прошедших целевой мониторинг
2.1.
за отчетный период
2.2.
за прошедший период
3.
Реестр услуг, прошедших проактивный мониторинг
3.1.
за отчетный период
3.2.
за прошедший период
4.
Реестр услуг, прошедших внеплановый мониторинг
4.1.
за отчетный период
4.2.
за прошедший период
5.
Итого по результатам мониторинга качества и объема медицинской помощи
Примечание:
*- В случае если, поставщик оказывает несколько видов медицинской помощи, финансируемых через информационную систему "Единая платежная система", тогда таблица № 2 формируется отдельно для каждого вида помощи
Таблица № 4. Расчет суммы, принимаемой к оплате на стимулирование работников в разрезе индикаторов конечного результата
п п
Индикаторы конечного результата
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
Целевой показатель
Фактический показатель
Количество баллов
% достижения целевого показателя
Сумма, тенге
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
1.
Материнская смертность, предотвратимая на уровне ПМСП
2.
Детская смертность от 7 дней до 5 лет, предотвратимая на уровне ПМСП
3.
Удельный вес детей до 5 лет, госпитализированных с осложненными острыми респираторными инфекциями
4.
Охват патронажными посещениями новорожденных в первые 3 суток после выписки из роддома
5.
Своевременно диагностированный туберкулез легких
6.
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 0-1 стадии, за исключением злокачественных новообразований молочной железы и шейки матки. Впервые выявленные случаи: рака молочной железы 0-2 а (Т0-T2N0M0), рака шейки матки 1-2 а (T1-T2N0M0)
7.
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
8.
Обоснованные жалобы
Таблица № 5. Сумма иных выплат и вычетов
№ п п
Виды медицинской помощи
Назначение (причины выбранные из справочника при внесении Иных вычетов и выплат)
Выплаты
Вычеты
количество
сумма
количество
сумма
1
2
3
4
5
6
7
Всего предъявлено к оплате _______________________тенге;
Всего принято к оплате ___________________________тенге.
Руководитель заказчика (уполномоченное должностное лицо):
____________________________________       ________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)       Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Должностные лица заказчика:
___________________________________             _________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
__________________________________             __________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)       Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Ознакомлен (уполномоченное должностное лицо поставщика):
_________________________________             ___________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)       Подпись)
(для протокола на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
( для документа на бумажном носителе)
Дата "_____" ____________ 20 ___ года
Приложение 5
Приложение 61 к Правилам
оплаты услуг субъектов
здравоохранения в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Акт оказанных услуг за оказание медицинской помощи сельскому населению №_______ от "___" _________ 20 ___ года период с "___" _________ 20 ___ года по "___" _________ 20 ___ года по Договору № ____ от "___" _________ 20 ___ года
Источник финансирования: ______________________________________
Наименование поставщика : _____________________________________
Наименование бюджетной программы: ____________________________
Наименование бюджетной подпрограммы: _________________________
Общая сумма Договора: ____________________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса: __________________________ тенге
Общая сумма выплаченного аванса в декабре: _________________ тенге
Общая стоимость оплаченных работ (оказанных услуг): _________ тенге
Общая стоимость исполненных работ (оказанных услуг):
__________________________________________________________ тенге
Таблица № 1. Расчет суммы, принятой к оплате за оказание медицинской помощи прикрепленному населению
__________________________________________________________________________
№ п/п
Наименование
Предъявлено к оплате
Принято к оплате с учетом Линейной шкалы, мониторинга и экспертизы
численность населения или кол-во услуг
сумма, тенге
численность населения или кол-во услуг
сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
Таблица № 2. Расчет суммы, принятой к оплате для стимулирование работников в разрезе индикаторов конечного результата
№ п п
Индикаторы оценки деятельности
Предъявлено к оплате
Принято к оплате
Целевой показатель
Фактический показатель
Количество баллов
% достижения целевого показателя
Сумма, тенге
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
1.
Материнская смертность, предотвратимая на уровне ПМСП
2.
Детская смертность от 7 дней до 5 лет, предотвратимая на уровне ПМСП
3.
Удельный вес детей до 5 лет, госпитализированных с осложненными острыми респираторными инфекциями
4.
Охват патронажными посещениями новорожденных в первые 3 суток после выписки из роддома
5.
Своевременно диагностированный туберкулез легких
6.
Впервые выявленные случаи злокачественного новообразования визуальной локализаций 0-1 стадии, за исключением злокачественных новообразований молочной железы и шейки матки. Впервые выявленные случаи: рака молочной железы 0-2 а (Т0-T2N0M0), рака шейки матки 1-2 а (T1-T2N0M0)
7.
Уровень госпитализации больных с осложнениями заболеваний сердечно-сосудистой системы (инфаркт миокарда, инсульт)
8.
Обоснованные жалобы
Таблица № 3. Сумма иных выплат и вычетов
№ п п
Виды медицинской помощи
Назначение (причины выбранные из справочника при внесении Иных вычетов и выплат)
Выплаты
Вычеты
количество
сумма
количество
сумма
1
2
3
4
5
6
7
Всего принято к оплате: _____________ тенге, в том числе:

1. ұсталған сома: _____________ теңге, оның ішінде:
1.1. сапа мен көлемді бақылау нәтижелері бойынша: _____________ теңге;
1.2. Шарттан тыс қызметтер _____________ теңге;
1.3. сапа мен көлем сараптамасынан өтпеген өліммен аяқталғанмен ағымдағы кезеңде емделіп
шығу жағдайлары үшін: _____________ теңге;
1.4. есепті кезеңде сапа мен көлем мониторингінен өткен, алдын алуға болмайтын өліммен
аяқталған өткен кезеңнің емделіп шығу жағдайлары үшін: _____________ теңге
2. алынған сома: ____________ теңге қабылданған: ___________ теңге, соның ішінде:
2.1. төлемдер: _____________ теңге,
2.2. шегерулер: _____________ теңге.
Бұрын төленген авансты ұстап қалу үшін сома _____________________ теңге
Келесі кезеңде ұстап қалуға тиісті бұрын төленген аванстың қалдығы ____________________________________ теңге
Аудару үшін жиыны_________________________________________теңге.
Тапсырыс беруші :___________________
(тапсырыс берушінің атауы)
Мекенжайы: ________________________
БИН: _____________________________
ИИК: ____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(бенефициардың атауы)
КБЕ: _____________________________
Басшы: _____________
___________
(Тегі, аты, әкесінің аты қолы) (бар болса)
(қағаз жеткізгіштегіакті үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін)
Қызмет беруші:___________________________
(қызмет берушінің атауы)
Мекенжайы:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Банктің атауы:_________________
____________________________________
____________________________________
КБЕ:_______________________________
Басшысы: __________________
___________
(Тегі, аты, әкесінің аты қолы) (бар болса)
(қағаз жеткізгіштегі акті үшін) Мөр орны
(бар болса) (қағаз жеткізгіштегі акті үшін)

1. удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
1.1. по результатам мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
1.2. услуги вне Договора ____________ тенге;
1.3. за пролеченные случаи текущего периода с летальным исходом,
не прошедшие мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
1.4. за пролеченные случаи прошедшего периода с непредотвратимым летальным
исходом, прошедшие мониторинга качества и объема в отчетном периоде:
_____________ тенге;
1.5. по линейной шкале за превышение плановой суммы договора: ______ тенге;
2. сумма снятая: ____________ тенге, принятая: ___________ тенге, из них:
2.1. выплаты: _____________ тенге,
2.2 вычеты: _____________ тенге
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса: _____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию в следующий
период: _____________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге.
Заказчик : __________________________
(наименование заказчика)
Адрес: ____________________________
БИН: _____________________________
ИИК: _____________________________
БИК: _____________________________
__________________________________
(наименование бенефициара)
КБЕ: _____________________________
Руководитель:
_____________________
_____________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) подпись)
(для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Поставщик:___________________________
(наименование поставщика)
Адрес:______________________________
БИН:_______________________________
ИИК:_______________________________
БИК:_______________________________
Наименование банка:_________________
___________________________________
___________________________________
КБЕ:_______________________________
Руководитель:
____________________
_______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись) (для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)