Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде білім беру ұйымдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру ұйымдарында оқуды аяқтаған адамдарға конкурс өткізілместен "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасу мүмкіндігін беретін оқу нәтижелерінің мәндерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2023 жылғы 11 ақпандағы № 38 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 14 ақпанда № 31904 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 5 және 6-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде білім беру ұйымдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру ұйымдарында оқуды аяқтаған адамдарға конкурс өткізілместен "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасу мүмкіндігін беретін оқу нәтижелерінің мәндері осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Мемлекеттік қызметке іріктеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Агенттіктің аумақтық органдары осы бұйрықта белгіленген тұлғалардың мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуына тұрақты түрде мониторинг және талдау жүргізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау мемлекеттік қызмет мәселелеріне жетекшілік ететін Агенттік Төрағасының орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі төрағасы
Д. Жазыкбаев
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет
істері агенттігі төрағасы
2023 жылғы 11 ақпандағы
№ 38 бұйрығына
қосымша
Жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде білім беру ұйымдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру ұйымдарында оқуды аяқтаған адамдарға конкурс өткізілместен "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасу мүмкіндігін беретін оқу нәтижелерінің мәндері
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламасы бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру ұйымдарында оқуды аяқтаған адамдарға оқуды бітіргеннен кейін бір жыл ішінде конкурс өткізілместен уəкілетті органмен немесе оның аумақтық бөлімшесімен келісу бойынша "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасу мүмкіндігін беретін оқу нәтижесінің мәні келесіден төмен емес:
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдары
Әріптік жүйе бойынша бағалар
Балдардың сандық эквиваленті
Балдар
(%-тік құрамы)
Дәстүрлі жүйе бойынша бағалар
Жергілікті атқарушы органдарда, мəслихаттар аппараттарында, ревизиялық комиссияларда, орталық мемлекеттік органдардың жəне олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінде (астана мен оның аудандарындағы жергілікті атқарушы органдардан, мəслихат аппаратынан, ревизиялық комиссиялардан, орталық мемлекеттік органдар мен олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінен басқа) орналаса алады.
B+

Об установлении значений результатов обучения, предоставляющих лицам, завершившим обучение в организациях образования и в организациях образования при Президенте Республики Казахстан в рамках государственного заказа по программам высшего или послевузовского образования, возможность занятия административных государственных должностей корпуса "Б" без проведения конкурса
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 11 февраля 2023 года № 38. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 февраля 2023 года № 31904
В соответствии с пунктами 5 и 6 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить значения результатов обучения, предоставляющие лицам, завершившим обучение в организациях образования и в организациях образования при Президенте Республики Казахстан в рамках государственного заказа по программам высшего или послевузовского образования, возможность занятия административных государственных должностей корпуса "Б" без проведения конкурса согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту отбора на государственную службу Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (далее - Агентство).
3. Территориальным органам Агентства проводить на постоянной основе мониторинг и анализ занятия административных государственных должностей лицами, установленными настоящим приказом.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства, курирующего вопросы государственной службы.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
Д. Жазыкбаев
Приложение к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 11 февраля 2023 года № 38
Значения результатов обучения, предоставляющие лицам, завершившим обучение в организациях образования и в организациях образования при Президенте Республики Казахстан в рамках государственного заказа по программам высшего или послевузовского образования, возможность занятия административных государственных должностей корпуса "Б" без проведения конкурса
1. Результаты обучения лиц, окончивших обучение в организациях образования при Президенте Республики Казахстан в рамках государственного заказа по программе послевузовского образования, предоставляющие им возможность занятия административных государственных должностей корпуса "Б" по согласованию с уполномоченным органом или его территориальным подразделением без проведения конкурса в течение одного года после окончания обучения составляет не ниже следующих значений:
Административные государственные должности корпуса "Б"
Результаты (оценка) по буквенной системе
Цифровой эквивалент
Баллы
(%-ное содержание)
Результаты (оценка) по традиционной системе
В местных исполнительных органах, аппаратах маслихатов, ревизионных комиссиях, территориальных подразделениях центральных государственных органов и их ведомств (кроме местных исполнительных органов, аппарата маслихата, ревизионной комиссии, территориальных подразделений центральных государственных органов и их ведомств в столице и ее районах)
B+

3,33
85-89
жақсы
2. Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс шеңберінде білім беру ұйымдарында оқуды аяқтаған адамдарға оқуды бітіргеннен кейін бір жыл ішінде конкурс өткізілместен уəкілетті органмен немесе оның аумақтық бөлімшесімен келісу бойынша "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасу мүмкіндігін беретін оқу нәтижелерінің мәндері келесіден төмен емес:
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдары
Әріптік жүйе бойынша бағалар
Балдардың сандық эквиваленті
Балдар
(%-тік құрамы)
Дәстүрлі жүйе бойынша бағалар
1. Облыс ауданының немесе облыстық маңызы бар қаланың (облыстың әкімшілік орталығы болып табылатын қаладан басқа) әкімі және мәслихаты аппараттарының төменгі лауазымына;
2. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын облыс ауданы және облыстық маңызы бар қала (облыстың әкімшілік орталығы болып табылатын қаладан басқа) атқарушы органның басшылық емес лауазымына;

3,33
85-89
хорошо
2. Результаты обучения лиц, окончивших обучение в организациях образования в рамках государственного заказа по программам высшего или послевузовского образования, предоставляющие им возможность занятия административных государственных должностей корпуса "Б" по согласованию с уполномоченным органом или его территориальным подразделением без проведения конкурса в течение одного года после окончания обучения составляет не ниже следующих значений:
Административные государственные должности корпуса "Б"
Результаты (оценка) по буквенной системе
Цифровой эквивалент
Баллы
(%-ное содержание)
Результаты (оценка) по традиционной системе
1. Низовая должность аппаратов акима и маслихата района области или города областного значения (кроме города, являющегося административным центром области);
2. Не руководящая должность исполнительного органа района области и города областного значения (кроме города, являющегося административным центром области), финансируемого из местного бюджета;

3. Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының басшылық емес лауазымына;
4. Орталық мемлекеттік органның және оның ведомствосының облыс ауданындағы немесе облыстық маңызы бар қаладағы (облыстың әкімшілік орталығы болып табылатын қаладан басқа) аумақтық бөлімшесінің басшылық емес лауазымына орналаса алады.
B+
3,33
85-89
жақсы

3. Не руководящая должность аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
4. Не руководящая должность территориального подразделения центрального государственного органа и его ведомства в районе области или городе областного значения (кроме города, являющегося административным центром области).
B+
3,33
85-89
хорошо