Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларды өткізуді қаржыландыру қағидалары мен қаржыландыру нормативтерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2023 жылғы 16 ақпандағы № 51 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 17 ақпанда № 31921 болып тіркелді
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 9-5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа:
1) 1-қосымшаға сәйкес Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларды өткізуді қаржыландыру қағидалары;
2) 2-қосымшаға сәйкес бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларды өткізуді қаржыландыру нормативтері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін күнтізбелік үш күн ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақпен көзделген іс-шара орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шараның орындалуы туралы мәлімет ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
министрдің міндетін атқарушы Н. Дауешов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
министрдің міндетін атқарушы
2023 жылғы 16 ақпандағы
№ 51 бұйрығына
1-қосымша
Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларды өткізуді қаржыландыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларды өткізуді қаржыландыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 9-5) тармақшасына сәйкес әзірленді және бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларды өткізуді қаржыландыру тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил финансирования и нормативов финансирования проведения социально значимых мероприятий в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом, финансируемых за счет бюджетных средств
Приказ и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 16 февраля 2023 года № 51. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2023 года № 31921.
В соответствии с подпунктом 9-5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила финансирования проведения социально значимых мероприятий в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом, финансируемых за счет бюджетных средств, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) нормативы финансирования проведения социально значимых мероприятий в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом, финансируемых за счет бюджетных средств, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности министра Н. Дауешов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу исполняющий
обязанности министра
от 16 февраля 2023 года № 51
Правила финансирования проведения социально значимых мероприятий в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом, финансируемых за счет бюджетных средств
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила финансирования проведения социально значимых мероприятий в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом, финансируемых за счет бюджетных средств (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 9-5) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре" и определяют порядок финансирования проведения социально значимых мероприятий в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом, финансируемых за счет бюджетных средств.

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жергілікті атқарушы орган (әкімдік) – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган;
2) кинематографиялық қызмет субъектісі – қызметінің негізгі түрлері: фильм жəне (немесе) киножылнама шығару, фильмді прокаттау, фильмді көрсету, фильмді қалпына келтіру, кинозалға техникалық қызмет көрсету, киноматериалдарды дайындау, фильмді шығару жөніндегі жұмыстарды орындау жəне қызметтерді көрсету, кинематография саласындағы білім беру, ғылыми, зерттеу, баспа, жарнамалық-насихаттау қызметі, фильмді сақтау болатын кəсіпкерлік субъектісі болып табылатын жеке тұлға; кинематографиялық ұйым;
3) мәдени іс-шара – мәдени және рухани құндылықтарды жасауға, жаңғыртуға, сақтауға, қорғауға, дамытуға, таратуға және пайдалануға байланысты, жеке адамның жарасымды дамуына, әрбір адамның патриотизмін тәрбиелеуге және эстетикалық қажеттіліктері мен мүдделерін қанағаттандыруға бағытталған іс-шара;
4) мәдениет саласындағы әлеуметтiк маңызы бар iс-шаралар – халықаралық, республикалық және жергілікті деңгейлерде есте тұту және мерейтой күндерiн, мәдениет күндерiн, фестивальдар, байқаулар, конкурстар, көрмелер өткiзу және көрнектi мемлекет қайраткерлерiн мәңгi есте қалдыру жөнiндегi iс-шаралар;
5) мәдениет саласындағы уәкiлеттi орган (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) – мәдениет саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
6) мемлекеттік тапсырма – жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға, Қазақстан Республикасының Ұлттық олимпиада комитетіне, Қазақстан Республикасының Ұлттық паралимпиада комитетіне, "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркіне, дербес білім беру ұйымдарына және олардың ұйымдарына, "Елбасы Aкадемиясы" корпоративтік қорына Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын, жекелеген мемлекеттік қызметтер көрсетуге, бюджеттік инвестициялық жобаларды iске асыруға және мемлекеттің әлеуметтiк-экономикалық тұрақтылығын және (немесе) әлеуметтік-мәдени дамуын қамтамасыз етуге бағытталған басқа да мiндеттердi орындауға арналған тапсырыс мемлекеттік тапсырма.
3. Осы Қағидалар мемлекеттік театрларға, концерттік ұйымдарға, мәдени-демалыс ұйымдарына, музейлерге және цирктерге субсидиялар төлеу шеңберінде Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларды өткізуді қаржыландыруға қолданылмайды.

2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) местный исполнительный орган (акимат) – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
2) субъект кинематографической деятельности – физическое лицо, являющееся субъектом предпринимательства, основными видами деятельности которого являются: производство фильма и (или) кинолетописи, прокат фильма, показ фильма, восстановление фильма, техническое обслуживание кинозала, изготовление киноматериалов, выполнение работ и оказание услуг по производству фильма, образовательная, научная, исследовательская, издательская, рекламно-пропагандистская деятельность в сфере кинематографии, хранение фильма; кинематографическая организация;
3) культурное мероприятие – мероприятие, связанное с созданием, возрождением, сохранением, охраной, развитием, распространением и использованием культурных и духовных ценностей, направленное на гармоничное развитие личности, воспитание патриотизма и удовлетворение эстетических потребностей и интересов каждого человека;
4) социально значимые мероприятия в области культуры – мероприятия по проведению памятных и юбилейных дат, дней культуры, фестивалей, смотров, конкурсов, выставок и увековечению памяти видных деятелей государства на международном, республиканском и местном уровнях;
5) уполномоченный орган в области культуры (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области культуры;
6) государственное задание – заказ юридическим лицам с участием государства в уставном капитале, Национальному олимпийскому комитету Республики Казахстан, Национальному паралимпийскому комитету Республики Казахстан, международному технологическому парку "Астана Хаб", автономным организациям образования и их организациям, корпоративному фонду "Aкадемия Елбасы", определяемый Правительством Республики Казахстан, на оказание отдельных государственных услуг, реализацию бюджетных инвестиционных проектов и выполнение других задач, направленных на обеспечение социально-экономической стабильности и (или) социально-культурного развития государства.
3. Настоящие Правила не распространяются на финансирование проведения социально значимых мероприятий в области культуры и культурных мероприятий в рамках выплат субсидий государственным театрам, концертным организациям, культурно-досуговым организациям, музеям и циркам.

2-тарау. Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларды өткізуді қаржыландыру тәртібі
4. Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларды өткізуді қаржыландыру тиісті жылдарға арналған республикалық және жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
5. Уәкілетті орган және (немесе) жергілікті атқарушы орган Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10007 болып тіркелген) бекітілген Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларына, "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 9-4) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекітетін Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шаралардың тақырыптық бағыттарын айқындау жөніндегі қағидаларына және бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларды өткізуді қаржыландыру нормативтеріне сәйкес бюджеттік өтінімді қалыптастырады.
6. Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларды өткізуді қаржыландыруға негіз болып табылады:
1) тиісті қаржы жылдарына бекітілген бюжеттік бағдарламалар;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті қаржы жылына арналған қаулысымен бекітілген мемлекеттік тапсырмалардың тізбесі немесе мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспары;
3) қаржыландырудың жоспарланған көздерін көрсете отырып, қаржы-экономикалық есеп (смета).
7. Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларды өткізу жөніндегі шығыстар сметасы осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларды өткізуді қаржыландыру нормативтерінің тиісті шығыстар баптарының толық немесе ішінара тізбесінен қалыптастырылады.
8. Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларды өткізуді қаржыландырудың көлемі сметалық құнының 100%-нан аспауы тиіс.

Глава 2. Порядок финансирования проведения социально значимых мероприятий в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом, финансируемых за счет бюджетных средств
4. Финансирование проведения социально значимых мероприятий в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом осуществляется за счет средств республиканского и местного бюджетов на соответствующие годы.
5. Уполномоченный орган и (или) местный исполнительный орган формирует бюджетную заявку в соответствии с Правилами составления и представления бюджетной заявки, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10007), Правилами по определению тематических направлений социально значимых мероприятий в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом, финансируемых за счет бюджетных средств, утверждаемыми уполномоченным органом согласно подпункту 9-4) статьи 7 Закона "О культуре", и нормативами финансирования проведения социально значимого мероприятия в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом, финансируемого за счет бюджетных средств.
6. Основанием финансирования проведения социально значимых мероприятий в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом, финансируемых за счет бюджетных средств являются:
1) утвержденные бюджетные программы на соответствующие финансовые годы;
2) перечень государственных заданий, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан на соответствующий финансовый год или годовой план государственных закупок;
3) финансово-экономические расчеты (смета) с указанием планируемых источников финансирования.
7. Смета расходов по проведению социально значимого мероприятия в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом, финансируемых за счет бюджетных средств, составляется из полного или частичного перечня соответствующих статей расходов нормативов финансирования проведения социально значимых мероприятий в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом, финансируемых за счет бюджетных средств, указанных в приложении 2 к настоящему приказу.
8. Объем финансирования проведения социально значимых мероприятий в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом не превышает 100% от сметной стоимости.

9. Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларды өткізуді қаржыландыруға қарастырылған бюджет қаражатын қайта бөлу Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес жүзеге асырылады.
министрдің міндетін атқарушы
2023 жылғы 16 ақпандағы
№ 51 бұйрығына
2-қосымша
Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасындағы және шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларды өткізуді қаржыландыру нормативтері
Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мерекелеріне арналған мерекелік іс-шаралар мен салтанатты концерттерді өткізу (қаржыландыру көлемі іс-шараны өткізудің сметалық құнының 100%-нан аспауы тиіс)
Шығыстар бөлімдері мен баптарының атауы
іс-шараны өткізудің сметалық құнынан %
1.
Ұлттық және мемлекеттік мерекелерді мерекелеуге арналған мерекелік іс-шаралар мен салтанатты концерттерге құрметті атақтары бар әртістердің қатысуын қамтамасыз ету
1)
Қазақстанның Еңбек Ері, КСРО Халық әртісі, Қазақ КСР Халық әртісі, Қазақстанның халық әртісі
10 дейін
2)
Қазақстанның еңбек сіңірген әртісі, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, Әдебиет және өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, "Мәдениет қайраткері" төсбелгі иегері, "Мәдениет саласының үздігі" төсбелгі иегері
7 дейін
3)
халықаралық конкурстардың лауреаты
3 дейін

9. Перераспределение предусмотренных бюджетных средств на финансирование проведения социально значимых мероприятий в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом осуществляется в соответсвии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу исполняющий
обязанности министра
от 16 февраля 2023 года № 51
Нормативы финансирования проведения социально значимых мероприятий в области культуры и культурных мероприятий в Республике Казахстан и за рубежом, финансируемых за счет бюджетных средств
Проведение праздничных мероприятий и торжественных концертов, посвященных национальным и государственным праздникам (объем финансирования не превышает 100% от сметной стоимости проведения мероприятий)
Название разделов и статей расходов
% от сметной стоимости мероприятия
1.
Обеспечение участия артистов, имеющих почетные звания, в праздничных мероприятиях и торжественных концертах, посвященных празднованиям национальных и государственных праздников
1)
Қазақстанның Еңбек Ері, Народный артист СССР, Народный артист Казахской ССР, Народный артист Казахстана
до 10
2)
Заслуженный артист Казахстана, Заслуженный деятель Казахстана, лауреат государственной премии в области литературы и искусства, обладатель нагрудного знака "Мәдениет қайраткері", обладатель нагрудного знака "Мәдениет саласының үздігі"
до 7
3)
лауреат международных конкурсов
до 3

1)
cалықтарды және басқа да міндетті аударымдарды ескере отырып, әкімшілік-басқару персоналының еңбегіне ақы төлеу жөніндегі шығыстар
25 дейін
2)
жанама шығыстар бойынша салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
25 дейін
3)
коммуналдық қызметтер
5 дейін
4)
әкімшілік-басқару персоналына арналған іссапар шығыстары
5 дейін
5)
банктік қызметтер
5 дейін
6)
пошталық және курьерлік қызметтер
5 дейін
7)
өртке қарсы және күзет қызметтер
5 дейін
8)
негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу және қызмет көрсету
5 дейін
9)
аудиторлық шығыстар
5 дейін
10)
сақтандыру
3 дейін
11)
консультациялық шығыстар
5 дейін
Республикалық, халықаралық байқаулар мен фестивальдер өткізу (қаржыландыру көлемі іс-шараны өткізудің сметалық құнының 100%-нан аспауы тиіс)
Шығыстар бөлімдері мен баптарының атауы
іс-шараны өткізудің сметалық құнынан %
1.
Ұлттық және мемлекеттік мерекелерді мерекелеуге арналған мерекелік іс-шаралар мен салтанатты концерттерге құрметті атақтары бар әртістердің қатысуын қамтамасыз ету
1)
Қазақстанның Еңбек Ері, КСРО Халық әртісі, Қазақ КРО Халық әртісі, Қазақстанның халық әртісі
10 дейін
2)
Қазақстанның еңбек сіңірген әртісі, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, Әдебиет және өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, "Мәдениет қайраткері" төсбелгі иегері, "Мәдениет саласының үздігі" төсбелгі иегері
7 дейін
3)
халықаралық конкурстардың лауреаты
3 дейін

1)
расходы по оплате труда административно-управленческого персонала с учетом налогов и других обязательных отчислений
до 25
2)
налоги и другие обязательные платежи в бюджет по косвенным расходам
до 25
3)
коммунальные услуги
до 5
4)
командировочные расходы для административного-управленческого персонала
до 5
5)
банковские услуги
до 5
6)
почтовые и курьерские услуги
до 5
7)
противопожарные и охранные услуги
до 5
8)
текущий ремонт и обслуживание основных средств
до 5
9)
аудиторские расходы
до 5
10)
страхование
до 3
11)
консультационные расходы
до 5
Проведение республиканских, международных конкурсов, фестивалей (объем финансирования не превышает 100% от сметной стоимости проведения мероприятий)
Название разделов и статей расходов
% от сметной стоимости мероприятия
1.
Обеспечение участия артистов, имеющих почетные звания, в республиканских, в международных конкурсах, фестивалях
1)
Қазақстанның Еңбек Ері, Народный артист СССР, Народный артист Казахской ССР, Народный артист Казахстана
до 10
2)
Заслуженный артист Казахстана, Заслуженный деятель Казахстана, лауреат государственной премии в области литературы и искусства, обладатель нагрудного знака "Мәдениет қайраткері", обладатель нагрудного знака "Мәдениет саласының үздігі"
до 7
3)
лауреат международных конкурсов
до 3

1)
cалықтарды және басқа да міндетті аударымдарды ескере отырып, әкімшілік-басқару персоналының еңбегіне ақы төлеу жөніндегі шығыстар
25 дейін
2)
жанама шығыстар бойынша салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
25 дейін
3)
коммуналдық қызметтер
5 дейін
4)
әкімшілік-басқару персоналына арналған іссапар шығыстары
5 дейін
5)
банктік қызметтер
5 дейін
6)
пошталық және курьерлік қызметтер
5 дейін
7)
өртке қарсы және күзет қызметтер
5 дейін
8)
негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу және қызмет көрсету
5 дейін
9)
аудиторлық шығыстар
5 дейін
10)
сақтандыру
3 дейін
11)
консультациялық шығыстар
5 дейін
Қазақстан Республикасының Мемлекет басшысы мен Премьер-Министрінің шетелдік делегациялармен ресми және бейресми кездесулері кезінде концерттік және басқа бағдарламалар ұйымдастыру (қаржыландыру көлемі іс-шараны өткізудің сметалық құнының 100%-нан аспауы тиіс)
Шығыстар бөлімдері мен баптарының атауы
іс-шараны өткізудің сметалық құнынан %
1.
Қазақстан Республикасының Мемлекет басшысы мен Премьер-Министрінің шетелдік делегациялармен ресми (бейресми) кездесулері шеңберінде концерттік бағдарламалар ұйымдастыру кезінде құрметті атақтары бар әртістердің қатысуын қамтамасыз ету
1)
Қазақстанның Еңбек Ері, КСРО Халық әртісі, Қазақ КРО Халық әртісі, Қазақстанның халық әртісі
10 дейін
2)
Қазақстанның еңбек сіңірген әртісі, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, Әдебиет және өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, "Мәдениет қайраткері" төсбелгі иегері, "Мәдениет саласының үздігі" төсбелгі иегері
7 дейін
3)
халықаралық конкурстардың лауреаты
3 дейін

1)
расходы по оплате труда административно-управленческого персонала с учетом налогов и других обязательных отчислений
до 25
2)
налоги и другие обязательные платежи в бюджет по косвенным расходам
до 25
3)
коммунальные услуги
до 5
4)
командировочные расходы для административного-управленческого персонала
до 5
5)
банковские услуги
до 5
6)
почтовые и курьерские услуги
до 5
7)
противопожарные и охранные услуги
до 5
8)
текущий ремонт и обслуживание основных средств
до 5
9)
аудиторские расходы
до 5
10)
страхование
до 3
11)
консультационные расходы
до 5
Проведение концертных и других программ при официальных и неофициальных встречах Главы государства и Премьер-Министра Республики Казахстан с иностранными делегациями (объем финансирования не превышает 100% от сметной стоимости проведения мероприятий)
Название разделов и статей расходов
% от сметной стоимости мероприятия
1.
Обеспечение участия артистов, имеющих почетные звания, в концертных и других программах при официальных и неофициальных встречах Главы государства и Премьер-Министра Республики Казахстан с иностранными делегациями
1)
Қазақстанның Еңбек Ері, Народный артист СССР, Народный артист Казахской ССР, Народный артист Казахстана
до 10
2)
Заслуженный артист Казахстана, Заслуженный деятель Казахстана, лауреат государственной премии в области литературы и искусства, обладатель нагрудного знака "Мәдениет қайраткері", обладатель нагрудного знака "Мәдениет саласының үздігі"
до 7
3)
лауреат международных конкурсов
до 3

4)
республикалық конкурстардың лауреаты
2 дейін
2.
"Ұлттық" және "Академиялық" мәртебесі бар шығармашылық ұжымдар (театрлар, концерттік ұйымдар, жеке кәсіби көркем, шығармашылық ұжымдар)
5 дейін
3.
Театрлар, концерттік ұйымдар, жеке кәсіби көркем, шығармашылық ұжымдар
3 дейін
4.
Көркемөнерпаздар ұжымдары, сондай-ақ "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағы бар ұжымдар
2 дейін
5.
Шетел шығармашылық ұжымдары, жекелеген орындаушылар, Қазақстан Республикасының мемлекеттік концерттік ұйымдары мен театрлары
5 дейін
6.
Режиссерлік-қойылымдық топты қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
3 дейін
7.
Жүргізушілер, стилистер, визажистер, костюмерлер, сахна жұмыскерлері қызметтері
0,1 дейін
8.
Ноталарды қайта жазу жөніндегі, аранжировкаларды құру қызметтері
0,1 дейін
9.
Музыкалық материалды шығару/сатып алу/жазу және қолда бар музыкалық шығармаларды өңдеу
0,3 дейін
10.
Сахнаны рәсімдау бойынша қызметтер (сахналық бутафория/ реквизитті/декорацияларды әзірлеу/өндіру/сатып алу)
10 дейін
11.
Фитодизайн
1 дейін
12.
Кәсіби концерттік жабдықты қамтамасыз ету және оның қызмет көрсетуі бойынша қызметтер
30 дейін
13.
Бейнематериалдарды әзірлеу және дайындау бойынша қызметтер
2 дейін
14.
Зал және үй-жайларды жалға алу
10 дейін
15.
Музыкалық аспаптарды, жиһазды, сахналық костюмдерді жалға алу
0,1 дейін
16.
Қазақстан Республикасының Мемлекет басшысы мен Премьер-Министрінің шетелдік делегациялармен ресми және бейресми кездесулері кезінде концерттік және басқа бағдарламаларға қатысушылардың жол жүру, тұру бойынша шығыстар
20 дейін
17.
Көліктік қызметтер
5 дейін
18.
Қазақстан Республикасының Мемлекет басшысы мен Премьер-Министрінің шетелдік делегациялармен ресми және бейресми кездесулері кезінде концерттік және басқа бағдарламаларға қатысушылардың тамақтану шығыстары
20 дейін
19.
Баспа өнімдер әзірлеу және дайындау жөніндегі қызметтер
0,1 дейін
20.
Медициналық қызметтер, эпидемиологиялық ахуалдар кезінде қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі тауарлар
0,1 дейін
21.
Әкімшілік шығыстар

4)
лауреат республиканских конкурсов
до 2
2.
Творческие коллективы, имеющие статус "Национальный" и "Академический" (театры, концертные организации, отдельные профессиональные художественные, творческие коллективы)
до 5
3.
Театры, концертные организации, отдельные профессиональные художественные, творческие коллективы
до 3
4.
Коллективы художественной самодеятельности, а также имеющие звания "Народный" или "Образцовый"
до 2
5.
Зарубежные творческие коллективы, отдельные исполнители, государственные концертные организации и театры Республики Казахстан
до 5
6.
Услуги по обеспечению режиссерско-постановочной группы
до 3
7.
Услуги ведущих, стилистов, визажистов, костюмеров, работников сцены
до 0,1
8.
Услуги по переложению нот, созданию аранжировок
до 0,1
9.
Услуги по созданию /приобретение/записи музыкального материала/обработка существующего музыкального произведения
до 0,3
10.
Услуги по оформлению сцены разработка/изготовление/приобретение сценической бутафории/реквизита/декораций
до 10
11.
Фитодизайн
до 1
12.
Услуги по обеспечению и обслуживанию профессионального концертного оборудования
до 30
13.
Услуги по разработке и изготовлению видеоматериалов
до 2
14.
Аренда залов и помещений
до 10
15.
Аренда музыкальных инструментов, мебели, сценических костюмов
до 0,1
16.
Расходы по проезду, проживанию участников концертных и других программ при официальных и неофициальных встречах Главы государства и Премьер-Министра Республики Казахстан с иностранными делегациями
до 20
17.
Транспортные услуги
до 5
18.
Расходы на питание участников концертных и других программ при официальных и неофициальных встречах Главы государства и Премьер-Министра Республики Казахстан с иностранными делегациями
до 20
19.
Услуги по разработке и изготовлению полиграфической продукции
до 0,1
20.
Медицинские услуги, товары по обеспечению безопасности при эпидемиологических ситуациях
до 0,1
21.
Административные расходы

1)
cалықтарды және басқа да міндетті аударымдарды ескере отырып, әкімшілік-басқару персоналының еңбегіне ақы төлеу жөніндегі шығыстар
25 дейін
2)
жанама шығыстар бойынша салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
25 дейін
3)
коммуналдық қызметтер
5 дейін
4)
әкімшілік-басқару персоналына арналған іссапар шығыстары
5 дейін
5)
банктік қызметтер
5 дейін
6)
пошталық және курьерлік қызметтер
5 дейін
7)
өртке қарсы және күзет қызметтер
5 дейін
8)
негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу және қызмет көрсету
5 дейін
9)
аудиторлық шығыстар
5 дейін
10)
сақтандыру
3 дейін
11)
консультациялық шығыстар
5 дейін
Жеке шығармашылық ұжымдар мен орындаушылардың шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларға және қазақстандық фильмдердің халықаралық кинофестивальдердің бағдарламаларына қатысуын қамтамасыз ету (қаржыландыру көлемі іс-шараны өткізудің сметалық құнының 100%-нан аспауы тиіс)
Шығыстар бөлімдері мен баптарының атауы
іс-шараны өткізудің сметалық құнынан %
1.
Жеке шығармашылық ұжымдар мен орындаушылардың шетелдегі мәдениет саласындағы әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар мен мәдени іс-шараларға және қазақстандық фильмдердің халықаралық кинофестивальдердің бағдарламаларына қатысуын қамтамасыз ету кезінде құрметті атақтары бар әртістердің қатысуын қамтамасыз ету
1)
Қазақстанның Еңбек Ері, КСРО Халық әртісі, Қазақ КРО Халық әртісі, Қазақстанның халық әртісі
10 дейін
2)
Қазақстанның еңбек сіңірген әртісі, Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері, Әдебиет және өнер саласындағы мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, "Мәдениет қайраткері" төсбелгі иегері, "Мәдениет саласының үздігі" төсбелгі иегері
7 дейін
3)
халықаралық конкурстардың лауреаты
3 дейін

1)
расходы по оплате труда административно-управленческого персонала с учетом налогов и других обязательных отчислений
до 25
2)
налоги и другие обязательные платежи в бюджет по косвенным расходам
до 25
3)
коммунальные услуги
до 5
4)
командировочные расходы для административного-управленческого персонала
до 5
5)
банковские услуги
до 5
6)
почтовые и курьерские услуги
до 5
7)
противопожарные и охранные услуги
до 5
8)
текущий ремонт и обслуживание основных средств
до 5
9)
аудиторские расходы
до 5
10)
страхование
до 3
11)
консультационные расходы
до 5
Обеспечение участия отдельных творческих коллективов и исполнителей в социально значимых мероприятиях в области культуры и культурных мероприятиях за рубежом и казахстанских фильмов в программах международных кинофестивалей (объем финансирования не превышает 100% от сметной стоимости проведения мероприятий)
Название разделов и статей расходов
% от сметной стоимости мероприятия
1.
Обеспечение участия артистов, имеющих почетные звания, в социально значимых мероприятиях в области культуры и культурных мероприятиях за рубежом и казахстанских фильмов в программах международных кинофестивалей
1)
Қазақстанның Еңбек Ері, Народный артист СССР, Народный артист Казахской ССР, Народный артист Казахстана
до 10
2)
Заслуженный артист Казахстана, Заслуженный деятель Казахстана, лауреат государственной премии в области литературы и искусства, обладатель нагрудного знака "Мәдениет қайраткері", обладатель нагрудного знака "Мәдениет саласының үздігі"
до 7
3)
лауреат международных конкурсов
до 3

1)
cалықтарды және басқа да міндетті аударымдарды ескере отырып, әкімшілік-басқару персоналының еңбегіне ақы төлеу жөніндегі шығыстар
25 дейін
2)
жанама шығыстар бойынша салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
25 дейін
3)
коммуналдық қызметтер
5 дейін
4)
әкімшілік-басқару персоналына арналған іссапар шығыстары
5 дейін
5)
банктік қызметтер
5 дейін
6)
пошталық және курьерлік қызметтер
5 дейін
7)
өртке қарсы және күзет қызметтер
5 дейін
8)
негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу және қызмет көрсету
5 дейін
9)
аудиторлық шығыстар
5 дейін
10)
сақтандыру
3 дейін
11)
консультациялық шығыстар
5 дейін
Мемлекеттік тапсырма немесе мемлекеттік сатып алу шеңберінде балеттер/хореографиялық миниатюралар дайындау/қою бойынша жұмыстарды жасау (қаржыландыру көлемі іс-шараны өткізудің сметалық құнының 100%-нан аспауы тиіс)
Шығыстар бөлімдері мен баптарының атауы
іс-шараны өткізудің сметалық құнынан %
1.
Балет/хореографиялық миниатюралар дайындау/қою үдерісіне режиссерлік-қойылым тобының қатысуын қамтамасыз ету
15 дейін
2.
Жүргізуші/бет әрлеуші/бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің қатысуын қамтамасыз ету
1 дейін
3.
Балет әртістерін, сондай-ақ, басқа жұмыскерлерді (акробаттар, альпинисттер, көрермендерге қызмет көрсететін мамандар, гардеробшылар) тарту
3 дейін
4.
Қойылым аясында жұмылдырылған жеке тұлғалардың қызмет ақысы
8 дейін
5.
Жұмысшылардың еңбекақы қоры
80 дейін
6.
Сахна бутафориясы/реквизитін әзірлеу/жасау/сатып алу
25 дейін
7.
Жұмсақ/қатты декорацияларды өңдеу/жасау/сатып алу
15 дейін
8.
Бутафория/реквизит/декорациялар жасауға қажетті тауарлар/материалдарды сатып алу
6 дейін
9.
Сахна/театр киімдерін/бас киімдерін және олардың дизайн/эскиздерін өңдеу/жасау/сатып алу, репетиция формаларын сатып алу
20 дейін
10.
Пуанттарды, театр/балет/би аяқ киімдерін және олардың дизайн/эскиздерін әзірлеу/сатып алу
1 дейін
11.
Сахна/театр киімдерін, бас киімдер мен әшекейлер тігуге арналған мата, ұсақ-түйектер мен керек-жарақтар сатып алу, матаға сурет салу қызметі
6 дейін
12.
Постижер бұйымдарын дайындауға қажетті материалдарды, грим-постижер керек-жарағын сатып алу
1 дейін
13.
PR-кампания өткізу
1 дейін
14.
Полиграфиялық және (немесе) жарнамалық өнімдерді жасау
0,4 дейін
15.
Ғимарат пен сахна кеңістігін жалға алу
40 дейін
16.
Қойма орындарын жалға алу
10 дейін
17.
Дыбыс/жарық/бейне және басқа да техникалық жабдықтарды жалға алу
0,5 дейін
18.
Жылжымалы телевизиялық стансаны жалға алу/жылжымалы телевизиялық стансаның бейнетүсірілім қызметі
0,1 дейін
19.
Музыка аспаптарын жалға алу
0,5 дейін
20.
Фото және бейнетүсірілімді қамтамасыз ету
0,1 дейін
21.
Ұйымдастыру мәселелерін шешу: авиабилет және (немесе) теміржол билеттерін сатып алу, шақырылған маман/қайраткерлерді жатын-орынмен қамтамасыз ету, көлік қызметін көрсету
0,3 дейін
22.
Қалаішілік/қалааралық/халықаралық тасымалдау, жүкті сақтандыру, кеден қызметі, уақытша сақтау қоймаларының қызметі, тауарларды сертификаттау
0,1 дейін
23.
Сахналық төсенішті сатып алу (балет линолеумы)
2 дейін
24.
Декорация/реквизиттер/бутафорияны өртке қарсы өңдеу/сараптама жасау
0,1 дейін
25.
Бейне сүйемелдеу/бейне контент жасау, қойылымдарды жарықпен безендіру
0,1 дейін
26.
Премьераның onlinе көрсетілімін ұйымдастырып, өткізу
0,5 дейін
27.
Елді мекеннен тыс жерлерде видеоконтент құруға арналған түсірілімге балет труппасының, қажетті қызметкерлер мен техникалық-қойылым тобының қатысуын қамтамасыз ету
0,3 дейін
28.
Музыкалық/ноталық материалдарды жасау/сатып алу, қолданыстағы музыкалық шығармаларды өңдеу, әңгіме жанрындағы әртістің және/немесе дыбыс жазу студиясының немесе дыбыс режиссерінің/музыкалық ұжымның/оркестрдің/ жеке орындаушылардың қызметтері
1 дейін
29.
Қойылым шеңберінде тартылған заңды тұлғалардың қызметтері
5 дейін
30.
Қойылым көрсетілетін орынды дайындау және безендіру, фитодизайн, гүлдер/букеттер, логотипті баннерлер әзірлеу, қойылым көлемі мен үлгісін ескере отырып, холл/фойе/сахнаны материалдық-техникалық жағынан жабдықтау
0,4 дейін
31.
Шақырылған мамандардың/қайраткерлердің визаларын ресімдеу және төлем жүргізу, медициналық сақтандыруды ресімдеу
3 дейін
32.
Жасалған шарттарға сәйкес аудармашылар қызметі, нотариалдық қызмет
0,5 дейін
33.
Жасалған шарттарға сәйкес халықаралық пошта/курьер қызметі
0,1 дейін
34.
Жасалған шарттарға сәйкес авторлық құқық объектілерін сатып алу, авторлық аударымдарды жүзеге асыру
3 дейін
35.
Дистрибьютор қызметі (билеттерді сату бойынша қызметтер)
0,1 дейін
36.
Қойылым жұмыстары барысында дер кезінде медициналық көмек көрсетуге қажетті медициналық мақсаттағы бұйымдарды/дәрі-дәрмектерді сатып алу
0,1 дейін
37.
Эпидемияға қарсы шараларды қамтамасыз ету (медициналық бетперделер, санитайзерлер, медициналық қолғаптар), оның ішінде қатысушы тұлғаларға шектеу іс-шараларын, соның ішінде карантинді қолдануды талап ететін инфекциялық ауруларға зертханалық тексерулерді ұйымдастыру
0,1 дейін
38.
Өзге шығыс материалдарын (балет скотчы, билетке арналған термоқағаз және басқа да қажетті материалдар) сатып алу
0,1 дейін
39.
Әкімшілік шығыстар

1)
расходы по оплате труда административно-управленческого персонала с учетом налогов и других обязательных отчислений
до 25
2)
налоги и другие обязательные платежи в бюджет по косвенным расходам
до 25
3)
коммунальные услуги
до 5
4)
командировочные расходы для административного-управленческого персонала
до 5
5)
банковские услуги
до 5
6)
почтовые и курьерские услуги
до 5
7)
противопожарные и охранные услуги
до 5
8)
текущий ремонт и обслуживание основных средств
до 5
9)
аудиторские расходы
до 5
10)
страхование
до 3
11)
консультационные расходы
до 5
Проведение работ по созданию/постановке балетов, хореографических миниатюр в рамках государственного задания или государственных закупок (объем финансирования не превышает 100% от сметной стоимости проведения мероприятий)
Название разделов и статей расходов
% от сметной стоимости мероприятия
1.
Обеспечение участия в процессе создания/постановки балетов/хореографических миниатюр режиссерско-постановочной группы
до 15
2.
Обеспечение участия ведущих/визажистов/представителей средств массовой информации
до 1
3.
Привлечение артистов, а также других работников (акробаты/альпинисты/специалисты по обслуживанию зрителей/гардеробщики)
до 3
4.
Оплата услуг физических лиц, привлеченных в рамках постановки
до 8
5.
Фонд оплаты труда работников
до 80
6.
Разработка/изготовление/приобретение сценической бутафории/реквизита
до 25
7.
Разработка/изготовление/приобретение мягких/жестких декораций
до 15
8.
Приобретение товаров/материалов для изготовления декораций/ реквизита/бутафории
до 6
9.
Разработка/изготовление/приобретение сценических/театральных костюмов/головных уборов (и их дизайна/эскизов), приобретение репетиционной формы
до 20
10.
Изготовление/приобретение пуант/театральной/балетной/танцевальной обуви (и их дизайна/эскизов)
до 1
11.
Приобретение тканей, фурнитуры и аксессуаров для пошива сценических/театральных костюмов, головных уборов и украшений, услуги печати на ткани
до 6
12.
Приобретение материалов для изготовления постижерских изделий, приобретение гримерно-постижерских принадлежностей
до 1
13.
Проведение PR-кампании
до 1
14.
Изготовление полиграфической и (или) рекламной продукции
до 0,4
15.
Аренда здания и сценической площадки
до 40
16.
Аренда складских помещений
до 10
17.
Аренда звукового/светового/видео и другого технического оборудования
до 0,5
18.
Аренда передвижной телевизионной станции/услуги видеосъемки передвижной телевизионной станцией
до 0,1
19.
Аренда музыкальных инструментов
до 0,5
20.
Обеспечение фото и видеосъемок
до 0,1
21.
Решение организационных вопросов: приобретение авиабилетов и (или) ж/д билетов, обеспечение проживания/питания, транспортное обслуживание приглашенных специалистов
до 0,3
22.
Внутригородские/междугородние/международные перевозки, страхование грузов, таможенные услуги, услуги складов временного хранения, сертификация товара
до 0,1
23.
Приобретение сценического покрытия (балетный линолеум)
до 2
24.
Противопожарная обработка/экспертиза декораций/реквизита/бутафории
до 0,1
25.
Создание видеосопровождения/видеоконтента, светового оформления постановок
до 0,1
26.
Услуги по организации и проведению onlinе показа премьеры
до 0,5
27.
Обеспечение участия балетной труппы, необходимого персонала и технико-постановочной группы в съемках для создания видеоконтента за пределами населенного пункта
до 0,3
28.
Создание/приобретение музыкального/нотного материала/обработка существующего музыкального произведения, услуги артиста разговорного жанра и/или звукозаписывающей студии или звукорежиссера/музыкального коллектива/оркестра/отдельных исполнителей
до 1
29.
Услуги юридических лиц, привлеченных в рамках постановки
до 5
30.
Оформление баннерами с логотипом, фитодизайн, цветы/букеты, подготовка и оформление места представления постановок, материально-техническое оснащение холла/фойе/сцены с учетом формата и масштаба постановки
до 0,4
31.
Оформление и оплата виз, оформление медицинской страховки приглашенных специалистов/деятелей
до 3
32.
Услуги переводчиков, нотариальные услуги, согласно заключенным договорам
до 0,5
33.
Международные почтовые/курьерские услуги, согласно заключенным договорам;
до 0,1
34.
Приобретение объектов авторского права/осуществление авторских отчислений, согласно заключенным договорам
до 3
35.
Услуги дистрибьютора (услуги по реализации билетов)
до 0,1
36.
Приобретение медикаментов/изделий медицинского назначения необходимых для своевременного оказания медицинской помощи в процессе работы над постановкой
до 0,1
37.
Обеспечение противоэпидемиологических мер (медицинские маски, санитайзеры, медицинские перчатки), в том числе организация лабораторного обследования участвующих лиц на инфекционные заболевания, при которых осуществляются ограничительные мероприятия, в том числе карантин
до 0,1
38.
Приобретение прочих расходных материалов (скотч балетный, термобумага для билетов и другие необходимые материалы)
до 0,1
39.
Административные расходы

1)
cалықтарды және басқа да міндетті аударымдарды ескере отырып, әкімшілік-басқару персоналының еңбегіне ақы төлеу жөніндегі шығыстар
25 дейін
2)
жанама шығыстар бойынша салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
25 дейін
3)
коммуналдық қызметтер
5 дейін
4)
әкімшілік-басқару персоналына арналған іссапар шығыстары
5 дейін
5)
банктік қызметтер
5 дейін
6)
пошталық және курьерлік қызметтер
5 дейін
7)
өртке қарсы және күзет қызметтер
5 дейін
8)
негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу және қызмет көрсету
5 дейін
9)
аудиторлық шығыстар
5 дейін
10)
сақтандыру
3 дейін
11)
консультациялық шығыстар
5 дейін
Мемлекеттік тапсырма немесе мемлекеттік сатып алу шеңберінде әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар, соның ішінде Қазақстан Республикасында және шетелдерде гастрольдік сапарлар өткізу (қаржыландыру көлемі іс-шараны өткізудің сметалық құнының 100%-нан аспауы тиіс)
Шығыстар бөлімдері мен баптарының атауы
іс-шараны өткізудің сметалық құнынан %
1.
Жүргізуші/бет әрлеуші/бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің қатысуын қамтамасыз ету
0,2 дейін
2.
Шеберлік-сыныптарын өткізу
2 дейін
3.
Балет әртістерін, сондай-ақ, басқа жұмыскерлерді (акробаттар, альпинисттер, көрермендерге қызмет көрсететін мамандар, гардеробшылар) гастрольдік сапарларға қатысу үшін тарту
0,2 дейін
4.
Гастроль аясында тартылған жеке тұлғалардың қызметтеріне ақы төлеу
0,2 дейін
5.
Жұмысшылардың еңбекақы қоры
80 дейін
6.
Бутафория/реквизит/декорацияларды өңдеу/жасау
2 дейін
7.
Бутафория/реквизит/декорацияларды жасау үшін тауарлар/ материалдарды сатып алу
1 дейін
8.
Сахна/театр киімдерін тігу/жөндеу/реставрациялау
1 дейін
9.
Пуанттарды, театр/балет/би аяқ киімдерін дайындау/сатып алу
0,5 дейін
10.
Сахна/театр киімдерін/бас киімдерді/аяқ киімдерді тігу/өңдеу/ реставрациялауға қажетті тауар/материалдарды сатып алу
0,5 дейін
11.
Постижер бұйымдарын дайындауға қажетті материалдарды, грим-постижер керек-жарағын сатып алу
0,2 дейін
12.
PR-кампания өткізу
0,2 дейін
13.
Полиграфиялық және (немесе) жарнамалық өнім дайындап шығару
0,2 дейін
14
Концерт залын/сахна кеңістігін жалға алу және/немесе репетициялар мен қойылымдарға техникалық қызметтер бойынша көрсетілетін қызметтер
40 дейін
15
Дыбыс/жарық/бейне және басқа да техникалық жабдықтарды жалға алу
21 дейін
16.
Музыка аспаптарын жалға алу
0,5 дейін
17.
Ұйымдастыру мәселелерін шешу: авиабилет және (немесе) теміржол билеттерін сатып алу, гастрольге қатысушылардың және жұмылдырылған мамандардың тұруы (қонақ үйде тұру, тәуліктік, тамақтану), көлік қызметін көрсету
50 дейін
18.
Фото және бейнетүсірілімді қамтамасыз ету
0,1 дейін
19.
Концерттік киімдер мен реквизиттер, декорация, балет едені (гастрольдік нұсқасы), сахна төсенішін (балет линолеумы) қалаішілік/қалааралық/халықаралық тасымалдаумен қамтамасыз ету, шамадан тыс жүкке төлем жүргізу, жүкті сақтандыру, кеден қызметі
0,6 дейін
20.
Бутафория/реквизит/декорацияларды өртке қарсы өңдеу/сараптама жасау
0,1 дейін
21.
Қоюшының көркемдік түпкі ойына сәйкес сценография, жарық әсерлері және бейнесүйемелдеу саласындағы заманауи технологияларды қолдану
1 дейін
22.
Баспасөз мәслихатын ұйымдастыру (үй-жайды қажетті жабдықтарымен жалға алу), театр/балет сыншыларын, әйгілі қайраткерлерді, өнер және мәдениет майталмандарын шақыру
0,3 дейін
23.
Гастрольдік сапарды ұйымдастыру бойынша қосымша қызметкерлер және/немесе заңды тұлғаларды жалдау
1 дейін
24.
Әңгіме жанрындағы әртістің және (немесе) дыбыс жазу студиясының немесе дыбыс режиссерінің, музыкалық ұжымның, оркестрдің, жеке орындаушылардың қызметтері, қолданыстағы музыкалық шығармаларды өңдеу, музыкалық/ноталық материалдарды сатып алу
1 дейін
25.
Гастрольге қатысушылардың/шақырылған мамандардың визаларын ресімдеу және төлем жүргізу, медициналық сақтандыруды ресімдеу
3 дейін
26.
Гастрольдер шеңберінде тартылған заңды тұлғалардың қызметтері
0,5 дейін
27.
Жасалған шарттарға сәйкес аудармашылар қызметі, нотариалдық қызмет
0,5 дейін
28.
Жасалған шарттарға сәйкес халықаралық пошта/курьер қызметі
0,1 дейін
29.
Жасалған шарттарға сәйкес авторлық құқық нысандарын сатып алу, авторлық аударымдарды жүзеге асыру
3 дейін
30.
Дистрибьютор қызметі (билет сату қызметі), билет кітапшаларын дайындау бойынша қызметтер
0,1 дейін
31.
Гастроль барысында дер кезінде медициналық көмек көрсетуге қажетті медициналық мақсаттағы бұйымдарды/дәрі-дәрмектерді сатып алу
0,1 дейін
32.
Эпидемияға қарсы шараларды қамтамасыз ету (медициналық бетперделер, санитайзерлер, медициналық қолғаптар), оның ішінде қатысушы тұлғаларға шектеу іс-шараларын, соның ішінде карантинді қолдануды талап ететін инфекциялық ауруларға зертханалық тексерулерді ұйымдастыру
0,1 дейін
33.
Өзге шығыс материалдарын (балет скотчы, билетке арналған термоқағаз және басқа да қажетті материалдар) сатып алу
0,1 дейін
34.
Әкімшілік шығыстар

1)
расходы по оплате труда административно-управленческого персонала с учетом налогов и других обязательных отчислений
до 25
2)
налоги и другие обязательные платежи в бюджет по косвенным расходам
до 25
3)
коммунальные услуги
до 5
4)
командировочные расходы для административного-управленческого персонала
до 5
5)
банковские услуги
до 5
6)
почтовые и курьерские услуги
до 5
7)
противопожарные и охранные услуги
до 5
8)
текущий ремонт и обслуживание основных средств
до 5
9)
аудиторские расходы
до 5
10)
страхование
до 3
11)
консультационные расходы
до 5
Проведение социально-значимых и культурных мероприятий, в том числе гастрольных выступлений в Республике Казахстан и за рубежом в рамках государственного задания или государственных закупок (объем финансирования не превышает 100% от сметной стоимости проведения мероприятий)
Название разделов и статей расходов
% от сметной стоимости мероприятия
1.
Обеспечение участия ведущих/визажистов/представителей средств массовой информации
до 0,2
2.
Проведение мастер-классов
до 2
3.
Привлечение артистов, а также других работников (акробаты/альпинисты/специалисты по обслуживанию зрителей/гардеробщики и другие специалисты), для участия в гастрольных выступлениях
до 0,2
4.
Оплата услуг физических лиц, привлеченных в рамках гастролей
до 0,2
5.
Фонд оплаты труда работников
до 80
6.
Ремонт/изготовление декораций/реквизита/ бутафорий
до 2
7.
Приобретение товаров/материалов для изготовления/ремонта декораций/ реквизита/бутафории
до 1
8.
Пошив/ремонт/реставрация сценических/театральных костюмов
до 1
9.
Изготовление/приобретение пуант/театральной/балетной/танцевальной обуви
до 0,5
10.
Приобретение товаров/материалов для пошива/ремонта/реставрации сценических/театральных костюмов/головных уборов/обуви
до 0,5
11.
Приобретение материалов для изготовления постижерских изделий, приобретение гримерно-постижерских принадлежностей
до 0,2
12.
Проведение PR-кампании
до 0,2
13.
Изготовление полиграфической и (или) рекламной продукции
до 0,2
14.
Аренда концертного зала/сценической площадки и/или услуги по техническому обслуживанию репетиций и выступления
до 40
15.
Аренда звукового/светового/видео и другого технического оборудования
до 21
16.
Аренда музыкальных инструментов
до 0,5
17.
Решение организационных вопросов: приобретение авиабилетов и (или) железнодорожных билетов/проживание/суточные или питание/транспортное обслуживание участников гастролей и привлеченных специалистов
до 50
18.
Обеспечение фото и видеосъемок
до 0,1
19.
Обеспечение внутригородских и/или междугородних и/или международных перевозок концертных костюмов и реквизита, декораций, балетного пола (гастрольный вариант), сценического покрытия (балетный линолеум), оплата перегруза, страхование груза, таможенные услуги
до 0,6
20.
Противопожарная обработка/экспертиза декораций/ реквизита/бутафории
до 0,1
21.
Использование современных технологий в области сценографии, световых эффектов и видеосопровождения, согласно художественному замыслу постановщика
до 1
22.
Организация пресс-конференций (аренда помещения с необходимым оборудованием), приглашение театральных/балетных критиков, известных деятелей, мастеров культуры и искусства
до 0,3
23.
Найм дополнительного персонала и (или) юридических лиц за рубежом по организации гастрольного выступления
до 1
24.
Приобретение музыкального/нотного материала/обработка существующего музыкального произведения, услуги артиста разговорного жанра и/или звукозаписывающей студии или звукорежиссера/музыкального коллектива/оркестра/отдельных исполнителей
до 1
25.
Оформление и оплата виз, обеспечение оформления медицинской страховки участников гастролей/приглашенных специалистов
до 3
26.
Услуги юридических лиц, привлеченных в рамках гастролей
до 0,5
27.
Услуги переводчиков, нотариальные услуги, согласно заключенным договорам
до 0,5
28.
Международные почтовые/курьерские услуги, согласно заключенным договорам
до 0,1
29.
Приобретение объектов авторского права/осуществление авторских отчислений, согласно заключенным договорам
до 3
30.
Услуги дистрибьютора (услуги по реализации билетов), услуги по изготовлению билетных книжек
до 0,1
31.
Приобретение медикаментов/изделий медицинского назначения необходимых для своевременного оказания медицинской помощи во время гастролей
до 0,1
32.
Обеспечение противоэпидемиологических мер (медицинские маски, санитайзеры, медицинские перчатки), в том числе организация лабораторного обследования участвующих лиц на инфекционные заболевания, при которых осуществляются ограничительные мероприятия, в том числе карантин
до 0,1
33.
Приобретение прочих расходных материалов (скотч балетный, термобумага для билетов и другие необходимые материалы)
до 0,1
34.
Административные расходы

1)
cалықтарды және басқа да міндетті аударымдарды ескере отырып, әкімшілік-басқару персоналының еңбегіне ақы төлеу жөніндегі шығыстар
25 дейін
2)
жанама шығыстар бойынша салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
25 дейін
3)
коммуналдық қызметтер
5 дейін
4)
әкімшілік-басқару персоналына арналған іссапар шығыстары
5 дейін
5)
банктік қызметтер
5 дейін
6)
пошталық және курьерлік қызметтер
5 дейін
7)
өртке қарсы және күзет қызметтер
5 дейін
8)
негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу және қызмет көрсету
5 дейін
9)
аудиторлық шығыстар
5 дейін
10)
сақтандыру
3 дейін
11)
консультациялық шығыстар
5 дейін
Мемлекеттік тапсырма немесе мемлекеттік сатып алу шеңберінде әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шараларды, соның ішінде концерттер өткізу (қаржыландыру көлемі іс-шараны өткізудің сметалық құнының 100%-нан аспауы тиіс)
Шығыстар бөлімдері мен баптарының атауы
іс-шараны өткізудің сметалық құнынан %
1.
Режиссерлік-қойылым тобының концерт үдерісіне қатысуын қамтамасыз ету
15 дейін
2.
Балет әртістерін, сондай-ақ, басқа жұмыскерлерді (акробаттар, альпинисттер, көрермендерге қызмет көрсететін мамандар, гардеробшылар) концертке қатысу үшін тарту
0,2 дейін
3.
Концертке қатысуға жұмылдырылған жеке тұлғалардың қызмет ақысы
0,6 дейін
4.
Жұмыскерлердің еңбекақы қоры
80 дейін
5.
Бутафория/реквизит/декорацияларды өңдеу/жасау/сатып алу
6 дейін
6.
Бутафория/реквизит/декорацияларды жөндеуге арналған тауарлар/материалдарды сатып алу
6 дейін
7.
Сахна/театр киімдерін тігу/жөндеу/реставрациялау
10 дейін
8.
Пуанттарды, театр/балет/би аяқ киімдерін жасау/сатып алу
1 дейін
9.
Сахна/театр киімдерін/бас киімдерді/аяқ киімдерді тігу/өңдеу/реставрациялауға қажетті тауар/материалдарды сатып алу
6 дейін
10.
PR-кампания өткізу
0,3 дейін
11.
Полиграфиялық және (немесе) жарнамалық өнім дайындап шығару
0,1 дейін
12.
Ғимарат пен сахна алаңын жалға алу
40 дейін
13.
Қойма орындарын жалға алу
10 дейін
14.
Дыбыс/жарық/бейне және басқа да техникалық жабдықтарды жалға алу
20 дейін
15.
Жылжымалы телевизиялық станцианы жалға алу/жылжымалы телевизиялық стансаның бейнетүсірілім қызметі
0,1 дейін
16.
Музыка аспаптарын жалға алу
0,1 дейін
17.
Фото және бейнетүсірілімді қамтамасыз ету
0,1 дейін
18.
Ұйымдастыру мәселелерін шешу: авиабилет және (немесе) теміржол билеттерін сатып алу, концерттік киімдер мен реквизиттер, декорация, балет едені, балет линолеумының қалаішілік және/немесе қалааралық және/немесе халықаралық тасымалдануымен қамтамасыз ету. Шақырылған мамандарды жатын-орынмен (қонақ үйде тұруы, тәулікақы) қамтамасыз ету, көліктік қызмет көрсету және аудармашылармен қамтамасыз ету
30 дейін
19.
Декорация/реквизиттер/бутафорияны өртке қарсы өңдеу/сараптама жасау
0,1 дейін
20.
Бейне сүйемелдеу (бейнеконтент), жарықпен безендіру
1 дейін
21.
Әңгіме жанрындағы әртістің және (немесе) дыбыс жазу студиясының немесе дыбыс режиссерінің, музыкалық ұжымның, оркестрдің, жеке орындаушылардың қызметтері, қолданыстағы музыкалық шығармаларды өңдеу, музыкалық/ноталық материалдарды сатып алу
1 дейін
22.
Коцерттік бағдарламаның көлемі мен үлгісін есепке ала отырып, өткізілетін орнын дайындау және безендіру, сахнаны, концерт залының холлын және (немесе) фойесін безендіру, логотипті баннерлер әзірлеу және қамтамасыз ету, фитодизайн, гүлдер/букеттер, материалдық-техникалық жағынан жарақтандыру
0,4 дейін
23.
Шақырылған мамандардың визаларын ресімдеу және төлем жүргізу, медициналық сақтандыруды ресімдеу
3 дейін
24.
Жасалған шарттарға сәйкес аудармашылар қызметі, нотариалдық қызмет
0,5 дейін
25.
Жасалған шарттарға сәйкес халықаралық пошта/курьер қызметі
0,1 дейін
26.
Концерт шеңберінде тартылған заңды тұлғалардың қызметтері
0,5 дейін
27.
Жасалған шарттарға сәйкес авторлық құқық нысандарын сатып алу, авторлық аударымдарды жүзеге асыру
3 дейін
28.
Дистрибьютор қызметі (билеттерді сату бойынша қызметтер)
0,1 дейін
29.
Репетиция мен концерт барысында дер кезінде медициналық көмек көрсетуге қажетті медициналық мақсаттағы бұйымдарды/дәрі-дәрмектерді сатып алу
0,1 дейін
30.
Эпидемияға қарсы шараларды қамтамасыз ету (медициналық бетперделер, санитайзерлер, медициналық қолғаптар), оның ішінде қатысушы тұлғаларға шектеу іс-шараларын, соның ішінде карантинді қолдануды талап ететін инфекциялық ауруларға зертханалық тексерулерді ұйымдастыру
0,1 дейін
31.
Өзге шығыс материалдарын (балет скотчы, билетке арналған термоқағаз және басқа да қажетті материалдар) сатып алу
0,1 дейін
32.
Әкімшілік шығыстар

1)
расходы по оплате труда административно-управленческого персонала с учетом налогов и других обязательных отчислений
до 25
2)
налоги и другие обязательные платежи в бюджет по косвенным расходам
до 25
3)
коммунальные услуги
до 5
4)
командировочные расходы для административного-управленческого персонала
до 5
5)
банковские услуги
до 5
6)
почтовые и курьерские услуги
до 5
7)
противопожарные и охранные услуги
до 5
8)
текущий ремонт и обслуживание основных средств
до 5
9)
аудиторские расходы
до 5
10)
страхование
до 3
11)
консультационные расходы
до 5
Проведение социально значимых и культурных мероприятий, в том числе концертов, в рамках государственного задания или государственных закупок (объем финансирования не превышает 100% от сметной стоимости проведения мероприятий)
Название разделов и статей расходов
% от сметной стоимости мероприятия
1.
Обеспечение участия в процессе концертов режиссерско-постановочной группы
до 15
2.
Привлечение артистов, а также других работников (акробаты/альпинисты/ специалисты по обслуживанию зрителей/гардеробщики), для участия в концерте
до 0,2
3.
Оплата услуг физических лиц, привлеченных для участия в концерте
до 0,6
4.
Фонд оплаты труда работников
до 80
5.
Приобретение/ремонт/изготовление декораций/реквизита/ бутафорий
до 6
6.
Приобретение товаров/материалов для ремонта декораций/реквизита/бутафории
до 6
7.
Пошив/ремонт/реставрация сценических/театральных костюмов
до 10
8.
Изготовление/приобретение пуант/театральной/балетной/танцевальной обуви
до 1
9.
Приобретение товаров/материалов для пошива/ремонта/реставрации сценических/театральных костюмов/головных уборов/обуви
до 6
10.
Проведение PR-кампании
до 0,3
11.
Изготовление/приобретение полиграфической и (или) рекламной продукции
до 0,1
12.
Аренда здания и сценической площадки
до 40
13.
Аренда складских помещений
до 10
14.
Аренда звукового/светового/видео и другого технического оборудования
до 20
15.
Аренда передвижной телевизионной станции/услуги видеосъемки передвижной телевизионной станцией
до 0,1
16.
Аренда музыкальных инструментов
до 0,1
17.
Обеспечение фото и видеосъемок
до 0,1
18.
Решение организационных вопросов: приобретение авиабилетов и (или) ж/д билетов/обеспечение проживания/предоставление переводчиков/транспортное обслуживание для приглашенных специалистов, обеспечение внутригородской и (или) междугородней грузоперевозки концертных костюмов и реквизитов, декораций, балетного пола, балетного линолеума
до 30
19.
Противопожарная обработка/экспертиза декораций/ реквизита/бутафории
до 0,1
20.
Видео сопровождение (видеоконтент), световое оформление
до 1
21.
Приобретение музыкального/нотного материала/обработка существующего музыкального произведения, услуги артиста разговорного жанра и/или звукозаписывающей студии или звукорежиссера/музыкального коллектива/оркестра/отдельных исполнителей
до 1
22.
Оформление и обеспечение баннерами с логотипом, фитодизайн, цветы/букеты, подготовка и оформление места представления постановок, материально-техническое оснащение холла/фойе/сцены с учетом формата и масштаба концертной программы
до 0,4
23.
Оформление и оплата виз, обеспечение оформления медицинской страховки приглашенным специалистам
до 3
24.
Услуги переводчиков, нотариальные услуги, согласно заключенным договорам
до 0,5
25.
Международные почтовые/курьерские услуги, согласно заключенным договорам
до 0,1
26.
Услуги юридических лиц, привлеченных в рамках концерта
до 0,5
27.
Приобретение объектов авторского права/осуществление авторских отчислений, согласно заключенным договорам
до 3
28.
Услуги дистрибьютора (услуги по реализации билетов)
до 0,1
29.
Приобретение медикаментов/изделий медицинского назначения необходимых для своевременного оказания медицинской помощи во время репетиций и концерта
до 0,1
30.
Обеспечение противоэпидемиологических мер (медицинские маски, санитайзеры, медицинские перчатки), в том числе организация лабораторного обследования участвующих лиц на инфекционные заболевания, при которых осуществляются ограничительные мероприятия, в том числе карантин
до 0,1
31.
Приобретение прочих расходных материалов (скотч балетный, термобумага для билетов и другие необходимые материалы)
до 0,1
32.
Административные расходы