Геодезиялық пункттерді қорғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 13 наурыздағы № 90/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 15 наурызда № 32073 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 08.01.2024 № 7/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Геодезия, картография және кеңістіктік деректер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 2)-тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Геодезиялық пункттерді қорғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидалар бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 08.01.2024 № 7/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Геодезия және картография комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрі
2023 жылғы 13 наурыздағы
№ 90/НҚ Бұйрықпен
бекітілген
Геодезиялық пункттерді қорғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидалар

Об утверждении Правил об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 марта 2023 года № 90/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2023 года № 32073.
Сноска. В заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 08.01.2024 № 7/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О геодезии, картографии и пространственных данных", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов.
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 08.01.2024 № 7/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение 10 (десяти) рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 13 марта 2023 года № 90/НҚ
Правила об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Геодезиялық пункттерді қорғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидалар (бұдан әрі – Қағидалар) "Геодезия, картография және кеңістіктік деректер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 13-бабының 2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және геодезиялық пункттерді қорғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) және геодезиялық пункттерді бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) рұқсаттар беру мемлекеттік қызметін көрсету тәртібін айқындайды.
Осы Қағидаларға мемлекеттік қызмет көрсету бөлігінде өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде геодезия және картография саласындағы уәкілетті орган өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуді көздейтін бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторын және Бірыңғай байланыс орталығын енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы хабардар етеді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) геодезиялық пункт – жер бетінің нүктесін белгілі бір координаттармен және (немесе) биіктіктермен және (немесе) ауырлық күшінің мәндерімен бекітетін инженерлік конструкция;
2) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терілі.
2-тарау. Геодезиялық пункттерді қорғау
3. Мемлекеттік геодезиялық, нивелирлік және гравиметриялық желілердің пункттері, оның ішінде осы пункттердің жерүсті белгілері мен орталықтары мемлекеттік меншік болып табылады және мемлекеттің қорғауында болады.
4. Ұлттық кеңістіктік деректер қорын жүргізуге уәкілеттік берілген мемлекеттік кәсіпорын геодезиялық пункттерді есепке алуды, тұрақты жұмыс істейтін референциялы станциялар желісінің тұтастығын бақылауды жүзеге асырады.
5. Геодезиялық пункт орталықтан, сыртқы белгіден және геодезиялық белгінің шекарасы болып табылатын жыра немесе бел түріндегі сыртқы безендірмеден тұрады. Геодезиялық пункттің сыртқы безендірмесі болмаған жағдайда сыртқы белгінің негізі оның шекарасы болып табылады.
Арнайы орталықтары ғимараттар мен құрылыстардың қабырғаларына салынған геодезиялық пункттер үшін пункттердің шекаралары мен қорғау аймақтары белгіленбейді. Бұл ретте қабырғалық марка немесе қабырғалық репер қорғалуға тиіс.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О геодезии, картографии и пространственных данных" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов и оказания государственной услуги выдачи разрешений на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов.
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила в части оказания государственной услуги уполномоченный орган в сфере геодезии и картографии в течение трех рабочих дней после государственной регистрации приказа, который предусматривает внесение изменений и (или) дополнений информирует оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и Единый контакт-центр о внесенных изменениях и (или) дополнениях.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) геодезический пункт – инженерная конструкция, закрепляющая точку земной поверхности с определенными координатами и (или) высотами, и (или) значениями силы тяжести;
2) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Охрана геодезических пунктов
3. Пункты государственных геодезических, нивелирных и гравиметрических сетей, в том числе наземные знаки и центры этих пунктов, являются государственной собственностью и находятся под охраной государства.
4. Учет геодезических пунктов, контроль целостности сети постоянно действующих референцных станций осуществляет государственное предприятие, уполномоченное на ведение Национального фонда пространственных данных.
5. Геодезический пункт состоит из центра, наружного знака и внешнего оформления в виде канавы или вала, являющейся границей геодезического знака. При отсутствии внешнего оформления геодезического пункта, основание наружного знака являются его границей.
Для геодезических пунктов, специальные центры которых заложены в стены зданий и сооружений, границы пунктов и охранные зоны не устанавливаются. При этом охране подлежит стенная марка или стенной репер.

6. Геодезиялық пункт орналасқан жер учаскесі, геодезиялық белгінің шекарасы және оларды бойлай жағаланған ені 1 метр жер жолағы геодезиялық пункттердің қорғау аймағы болып табылады.
7. Аумағында геодезиялық пункттер орналасқан жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылары (бұдан әрі – меншік иелері мен жер пайдаланушылары) геодезиялық пункттердің бүліну немесе жойылу жағдайлары туралы уәкілетті органға және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың жергілікті атқарушы органдарына хабарлауға міндетті.
Геодезиялық пункттердің бүлінуі немесе жойылуы анықталған сәттен бастап меншік иелері мен жер пайдаланушылары он жұмыс күні ішінде уәкілетті органға және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың жергілікті атқарушы органдарына жазбаша хабарлама жібереді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 08.01.2024 № 7/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Меншік иелері мен жер пайдаланушылары геодезиялық және картографиялық жұмыстарды жүргізу кезінде геодезиялық пункттерге көлікпен (жаяу) кіруге мүмкіндік беруге міндетті.
9. Топографиялық түсірілімдер үшін геодезиялық және картографиялық жұмыстарды жүргiзген кезде геодезиялық және нивелирлiк желiдегі геодезиялық пункттердің тығыздығы:
елді мекеннен тысқары аумақтарда 1:25000 және 1:10000 масштабта – 50-60 шаршы километрге 1 геодезиялық пунктті;
елді мекендер (қалалар, кенттер және ауылдық елді мекендер) аумақтарында 1:2 000 және одан ірі масштабта – 5-15 шаршы километрге 1 геодезиялық пунктті құрайды.
10. Геодезиялық пункттердің бүлінгендігі немесе жойылғандығы туралы ақпарат келіп түскен жағдайда, жергілікті атқарушы орган осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша, геодезиялық пункттің бүлінуі (жойылуы) туралы акт жасайды.
11. Геодезиялық пункттерді жою немесе бүлдіру "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 138-бабы 2-тармағында белгіленген жауаптылыққа әкеп соғады.
3-тарау. Геодезиялық пункттердi бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) тәртібі
12. Геодезиялық пункттердi бұзу немесе қайта салуға (орнын ауыстыру) (бұдан әрі – рұқсат) Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Геодезия және картография комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) рұқсатымен ғана жүргізіледі.
Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) рұқсат беру мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазылған.

6. Земельный участок, на котором расположен геодезический пункт, граница геодезического знака и полоса земли шириной 1 метр вдоль являются охранной зоной геодезических пунктов.
7. Собственники и землепользователи земельных участков, на территории которых размещены геодезические пункты (далее – собственники и землепользователи), обязаны сообщать в уполномоченный орган и местные исполнительные органы городов республиканского значения, столицы, городов областного значения, районов о случаях повреждения или уничтожения геодезических пунктов.
С момента обнаружения повреждения или уничтожения геодезических пунктов собственники и землепользователи в течение десяти рабочих дней направляют письменное уведомление в адрес уполномоченного органа и местных исполнительных органов городов республиканского значения, столицы, городов областного значения, районов.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 08.01.2024 № 7/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Собственники и землепользователи обязаны предоставлять возможность подъезда (подхода) к геодезическим пунктам при проведении геодезических и картографических работ.
9. При проведении геодезических и картографических работ для топографических съемок плотность геодезических пунктов в геодезической и нивелирной сети составляет:
на территориях вне населенных пунктов в масштабе 1:25000 и 1:10000 – 1 геодезический пункт на 50-60 квадратных километра;
на территориях населенных пунктов (городов, поселков и сельских населенных пунктов) в масштабе 1:2000 и крупнее – 1 геодезический пункт на 5-15 квадратных километров
10. В случаях поступления информации о повреждении или уничтожении геодезических пунктов, местными исполнительными органами составляется акт о повреждении (уничтожении) геодезического пункта по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
11. Уничтожение или повреждение геодезических пунктов влечет за собой ответственность установленной в соответствии с пунктом 2 статьи 138 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Глава 3. Порядок сноса или перезакладки (перенос) геодезических пунктов
12. Снос или перезакладка (перенос) геодезических пунктов проводится только с разрешения (далее – разрешение) Комитета геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Выдача разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов является государственной услугой (далее – государственная услуга).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги включает характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

13. Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) өтінішті (бұдан әрі – өтініш) "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы ұсынады.
14. Көрсетілетін қызметті беруші өтініш түскен күні оны қабылдайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің жұмыскеріне (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері) орындауға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызмет нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерді тіркеу не дара кәсіпкер ретінде қызметті бастағаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
15. Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде, "жеке кабинетке" мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жолданады.
16. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері өтініш тіркелгеннен кейін бір жұмыс күні ішінде, көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ қолы қойылған геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) болатындығы немесе болмайтындығы туралы сұрауды, зерттеу жүргізу үшін топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстар жүргізуді жүзеге асыратын ведомстволық бағынысты кәсіпорынға (бұдан әрі – ведомстволық бағынысты кәсіпорын) дайындайды және жолдайды.
17. Ведомстволық бағынысты кәсіпорын алты жұмыс күні ішінде бұрыннан бар геодезиялық желіні дамыту және жаңарту перспективаларын анықтауды, сондай-ақ геодезиялық пункттің орналасқан аумағына бару арқылы, осы Қағидалардың 9-тармағына сәйкес геодезиялық пункттердің тығыздығын анықтауды қамтитын зерттеу жүргізеді.
Ведомстволық бағынысты кәсіпорын бір жұмыс күні ішінде зерттеу нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті берушіге геодезиялық пункттердің тығыздығын, бұрыннан бар геодезиялық желіні дамыту және жаңарту перспективаларын ескере отырып, геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) болатындығы немесе болмайтындығы туралы оң не теріс қорытынды жолдайды.

13. Физические и юридические лица (далее – услугополучатели) подают услугодателю заявление на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов (далее – заявление) в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
14. Услугодатель в день поступления заявления осуществляет их прием, регистрацию и отправляет работнику ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) на исполнение.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем, через шлюз "электронного правительства".
15. При сдаче услугополучателем заявления через портал в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявления на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата оказания государственной услуги.
16. Работник услугодателя в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявления подготавливает и направляет, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя, запрос о возможности или невозможности сноса или перезакладки (переноса) геодезического пункта в подведомственное предприятие, осуществляющее производство топографо-геодезических и картографических работ для проведения обследования (далее – подведомственное предприятие).
17. Подведомственное предприятие в течение шести рабочих дней проводит обследование, которое включает определение перспективы развития и обновления существующей геодезической сети, а также определение плотности геодезических пунктов, согласно пункту 9 настоящих Правил, с выездом на место расположения геодезического пункта.
По итогам обследования подведомственное предприятие в течение одного рабочего дня направляет услугодателю положительное либо отрицательное заключение о возможности или невозможности сноса или перезакладки (переноса) геодезического пункта исходя из плотности геодезических пунктов, перспектив развития и обновления существующей геодезической сети.

18. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері оң қорытынды алған жағдайда, бір жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің басшысының ЭЦҚ қолы қойылған электрондық құжат нысанында ағымдағы жылдың соңына дейінгі мерзіммен геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) рұқсатты береді.
Теріс қорытынды алған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөніндегі алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымды білдіру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама алдын ала, бірақ мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші рұқсат береді не осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес рұқсатты беруден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындап, көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ қойылған рұқсатты не дәлелді бас тартуды жібереді.
19. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен ақпараттық жүйеге енгізуді қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік қызметті рұқсаттар мен хабарламалар ақпараттық жүйесі арқылы көрсеткен кезде, мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты түрде түседі.
4-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
20. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлғаға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлға шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлға, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.

18. При положительном заключении работник услугодателя в течение одного рабочего дня выдает в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя, разрешение по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам со сроком действия до конца текущего года.
При отрицательном заключении услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за три рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее двух рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает разрешение либо направляет услугополучателю мотивированный отказ в выдаче разрешения по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги услугодатель направляет в "личный кабинет" услугополучателя разрешение либо мотивированный отказ, подписанную ЭЦП услугодателя.
19. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
20. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.

Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымды қарайтын органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Геодезиялық пункттерді қорғау,
бұзу немесе қайта салу
(орнын ауыстыру) туралы
қағидаларға
1-қосымша
Нысан
Геодезиялық пункттің бүлінуі (жойылуы) туралы акт
20___жылғы "__" _______
____________________________________________________________________
(елді мекеннің атауы, пошталық мекенжайы)
Біз, төменде қол қойғандар _____________________________________________
(актіні жасағандардың тегі, аты,
____________________________________________________________________
әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, заңды тұлғаның атауы)
20 жылғы "__"________акт бойынша сақталуын бақылау үшін қабылданған
____________________________________________________________________
(геодезиялық пунктті сақталуын қадағалау үшін беру актісіне сәйкес)
___________________________________________________________ орналасқан
____________________________________________________________________
(геодезиялық пункттің атауы немесе нөмірі)
геодезиялық пунктінің бүлінуі (жойылуы) туралы осы актіні жасадық.
Қарау кезінде_________________________________________________________
(орталықтың, сыртқы белгісінің, бағдарлық пункттердің)
____________________________________________________________________
және сыртқы безендірменің жай-күйі, геодезиялық пункттің бүлінуіне немесе
____________________________________________________________________
жойылуына әкеп соқтырған себептер, сондай-ақ кінәлі адамдар көрсетілсін)
__________________________________________________________ анықталды.
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
_____________________________________ ___________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
_____________________________________ ___________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Геодезиялық пункттерді
қорғау, бұзу немесе қайта салу
(орнын ауыстыру) туралы
қағидаларға
2-қосымша
Нысан
"Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі

Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес органа, рассматривающий жалобу, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1
к Правилам об охране, сносе
или перезакладке (переносе)
геодезических пунктов
Форма
Акт о повреждении (уничтожении) геодезического пункта
"__" _______ 20__года
____________________________________________________________________
(наименование населенного пункта, почтовый адрес)
Мы, нижеподписавшиеся ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность,
____________________________________________________________________
составивших акт, наименование юридического лица)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
составили настоящий акт о повреждении (уничтожении) геодезического пункта
____________________________________________________________________
(наименование или номер геодезического пункта)
____________________________________________________________________
расположенного
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(в соответствии с актом сдачи геодезического пункта для наблюдения за сохранностью)
принятого для соблюдения за сохранностью по акту "__" _____ 20 __ года.
При осмотре обнаружено ______________________________________________
(указать состояние центра, наружного знака,
____________________________________________________________________
ориентирных пунктов и внешнего оформления, причины, повлекшие
____________________________________________________________________
повреждение или уничтожение геодезического пункта, а также виновных лиц)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 2
к Правилам об охране, сносе
или перезакладке (переносе)
геодезических пунктов
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов"

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 08.01.2024 № 7/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Геодезиялық пункттерді бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) рұқсат беру
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Геодезия және картография комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
9 (тоғыз) жұмыс күні
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) арналған рұқсат не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
7
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетіледі.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 08.01.2024 № 7/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1
Наименование государственной услуги
Выдача разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов
2
Наименование услугодателя
Комитет геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – услугодатель)
3
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства"
4
Срок оказания государственной услуги
9 (девять) рабочих дней
5
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
6
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
7
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель)
8
График работы услугодателя и объектов информации

1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Мерекелер туралы заңның 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналастырылған.
9
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Электрондық құжат нысанындағы геодезиялық пункттерді бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) өтініш
10
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) геодезиялық пункттер тығыздығының, қолда бар геодезиялық желіні жаңарту және дамыту перспективаларының болмауы;
2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынылған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабында сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Геодезиялық пункттерді
қорғау, бұзу немесе қайта салу
(орнын ауыстыру) туралы
қағидаларға
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігінің Геодезия және
картография комитетіне
_________________________
(тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі,
________________________
немесе заңды тұлғаның
толық атауы)
Нөмірі _________                                     "___" _______ 20__ жыл
Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) өтініш
____________________________________________________________________
(облыс, аудан, елді мекен)
____________________________________________________________________
аумағында орналасқан геодезиялық пункттi бұзуға немесе қайта салуға
(орнын ауыстыруға) рұқсат беруді сұраймын.
Геодезиялық пункттің атауы немесе нөмірі
____________________________________________________________________
Геодезиялық пунктті бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) өтініштің себебі
______________________________________________________________
(себебін көрсету)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Геодезиялық пункттерді
қорғау, бұзу немесе қайта салу
(орнын ауыстыру) туралы
қағидаларға
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлiгiнiң Геодезия және картография комитеті
Комитет геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) рұқсат
Нөмірі "___"                                                 _______ 20__ жыл
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса) тегі не заңды тұлғаның толық атауы
____________________________________________________________________
Геодезиялық пункттің орналасқан орны
____________________________________________________________________
(облыс, аудан, елді мекен)
Қорытынды____________________________________________________
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі]
Геодезиялық пункттерді
қорғау, бұзу немесе қайта салу
(орнын ауыстыру) туралы
қағидаларға
5-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлiгiнiң Геодезия және картография комитеті
Комитет геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Жеке тұлғаның аты,
әкесінің аты (бар болса),
тегі не заңды тұлғаның
толық атауы _________________
Дәлелді бас тарту
Нөмірі "___"                                                 _______ 20__ жыл
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлiгiнiң Геодезия және картография комитеті, Сіздің 20__ жылғы "___" _____ № ___________ өтінішіңізді қарастырып, мынадай себеппен геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) рұқсат беруден бас тартады:
[Дәлелді бас тартудың себебі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі]
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрі
2023 жылғы 13 наурыздағы
№ 90/НҚ Бұйрыққа
қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30, часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона о праздниках.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявление на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов в форме электронного документа.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) отсутствие плотности геодезических пунктов, перспектив развития и обновления существующей геодезической сети;
2) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 3
к Правилам об охране, сносе
или перезакладке (переносе)
геодезических пунктов
Форма
В Комитет геодезии
и картографии
Министерства цифрового
развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от _________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
____________________________
физического лица либо полное
наименование юридического лица
Номер _________                              "___" ______20___ года
Заявление на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов
Прошу выдать разрешение на снос или перезакладку (перенос)
геодезического пункта находящегося на территории:
__________________________________________________________________
(область, район, населенный пункт)
Наименование или номер геодезического пункта
___________________________________________________________________
Причина заявления на снос или перезакладку (перенос) геодезического пункта:
___________________________________________________________________
(указать причину)
Согласен(-на) на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Приложение 4
к Правилам об охране, сносе
или перезакладке (переносе)
геодезических пунктов
Форма
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлiгiнiң Геодезия және картография комитеті
Комитет геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Разрешение на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов
Номер _________                              "___" ______20___ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица либо полное
наименование юридического лица ______________________________________
Место расположение геодезического пункта _____________________________
____________________________________________________________________
(область, район, населенный пункт)
Заключение _________________________________________________________
Приложение 5
к Правилам об охране, сносе
или перезакладке (переносе)
геодезических пунктов
Форма
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлiгiнiң Геодезия және картография комитеті
Комитет геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
физического лица либо
полное наименование
юридического лица
________________________
Мотивированный отказ
Номер _________                              "___" ______20___ года
Комитет геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан рассмотрев Ваше
заявление № _________ от "___" _____ 20__ года, отказывает в выдаче разрешения
на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов по следующей причине:
[Причина мотивированного отказа]
[Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]
Приложение к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 13 марта 2023 года № 90/НҚ
Перечень утративших силу некоторых приказов

1. "Геодезиялық пункттерді қорғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 20 шілдедегі № 319 бұйрығы.
2. "Геодезиялық пункттерді қорғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 20 шілдедегі № 319 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 353/НҚ бұйрығы.
3. "Геодезиялық пункттерді қорғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 20 шілдедегі № 319 бұйрығына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі мен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі бұйрықтарының кейбір құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 122/НҚ бұйрығы.
4. "Геодезиялық пункттерді қорғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 20 шілдедегі № 319 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 25 мамырдағы № 185/НҚ бұйрығы.
5. "Геодезиялық пункттерді қорғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 20 шілдедегі № 319 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 2 желтоқсандағы № 480/НҚ бұйрығы.

1. Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2016 года № 319 "Об утверждении Правил об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов".
2. Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 23 декабря 2019 года № 353/НҚ "О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2016 года № 319 "Об утверждении Правил об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов".
3. Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 122/НҚ "О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2016 года № 319 "Об утверждении Правил об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов" и признании утратившими силу структурных элементов некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан и Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
4. Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 25 мая 2022 года № 185/НҚ "О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2016 года № 319 "Об утверждении Правил об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов".
5. Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 2 декабря 2022 года № 480/НҚ "О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2016 года № 319 "Об утверждении Правил об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов".