"Геодезиялық және картографиялық қызметке тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 30 қарашадағы № 473/НҚ және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 30 қарашадағы № 111 бірлескен бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 13 наурыздағы № 87/НҚ және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 13 наурыздағы № 32 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 15 наурызда № 32075 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Геодезиялық және картографиялық қызметке тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 30 қарашадағы № 473/НҚ және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 30 қарашадағы № 111 бірлескен бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30885 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Геодезиялық және картографиялық қызметке тексеру парағы осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Геодезия және картография комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсiн.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Куантыров
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу
жөніндегі комитеті
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2023 жылғы 13 наурыздағы
№ 32 мен
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрі
2023 жылғы 13 наурыздағы
№ 87/НҚ Бірлескен бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2022 жылғы 30 қарашадағы
№ 473/НҚ және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2022 жылғы 30 қарашадағы
№ 111 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Тексеру парағы
геодезиялық және картографиялық қызметке
геодезиялық және картографиялық қызмет субъектілеріне қатысты
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган______________________________
___________________________________________________________________
Тексеруді тағайындау туралы акт ______________________________________
___________________________________________________________________
№, күні
Бақылау субъектісінің (объектісінің) атауы ______________________________
___________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің (объектісінің) (жеке сәйкестендіру нөмірі), бизнес-
сәйкестендіру нөмірі _________________________________________________
___________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы _______________________________________
Талаптардың тізбесі
Талапқа сәйкес келеді
Талапқа сәйкес келмейді
1
2
3
4
1
Геодезиялық және (немесе) картографиялық жұмыстарды жүргізу жөніндегі қызметтің басталғаны туралы хабарламаның болуы
2
Геодезиялық және (немесе) картографиялық жұмыстарды орындауға мүмкіндік беретін меншікті немесе жалға алынған тексерілген аспаптар, жабдықтар мен құралдар жиынтығының не зауыттық нөмірлері көрсетілген, тексерілген аспаптар, жабдықтар мен құралдар жиынтығы бар тұлғалармен жасалған геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласында қызметтер көрсетуге арналған шарттың борлуы
3
Штатта геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласындағы жоғары немесе орта білімнен кейінгі білімі туралы дипломы бар маманның болуы
4
Аэротүсірілім жұмыстарын жүзеге асыру туралы хабарламаның болуы, олар орындалған жағдайда
5
Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (орнын ауыстыруға) арналған рұқсаттың болуы
6
Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын геодезиялық және картографиялық жұмыстарды орындау кезінде бұрын құрылған кеңістіктік деректерді пайдалану
7
Бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік ақпараттық жүйелерді, деректер базаларын, кадастрларды, географиялық ақпараттық жүйелер мен ресурстарды, геопорталдарды, геосервистерді жүргізген жағдайда бірыңғай цифрлық картографиялық негізді пайдалану
8
Кеңістіктік деректер мен картографиялық материалдарды аударуды жүзеге асыру кезінде мемлекеттік және жергілікті координаттық анықтамалық жүйелер арасында бекітілген түрлендіру параметрлерін қолдану
9
Ұлттық кеңістіктік деректер қорына бюджет қаражаты есебінен құрылған материалдар мен деректер көшірмелерінің бір данасын ұсыну
10
Картографиялық материалдарда Қазақстан Республикасы Мемлекеттік шекарасының дұрыс бейнеленуі
Лауазымды тұлға (лар):___________________ ________________
(лауазымы                   (қолы)
__________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Бақылау субъектісі ______________________ ___________________
(лауазымы)                   (қолы)
___________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)

О внесении изменения в совместный приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 473/НҚ и исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 111 "Об утверждении проверочного листа за геодезической и картографической деятельностью"
Совместный приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 марта 2023 года № 87/НҚ и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 марта 2023 года № 32. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2023 года № 32075
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 473/НҚ и исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 111 "Об утверждении проверочного листа за геодезической и картографической деятельностью" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30885) следующее изменение:
Проверочный лист за геодезической и картографической деятельностью, утвержденный указанным совместным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Комитету геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________ А. Куантыров
Министр цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
__________ Б. Мусин
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение
к совместному приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 13 марта 2023 года № 32
и Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 13 марта 2023 года № 87/НҚ
Утвержден
совместным приказом
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 30 ноября 2022 года № 473/НҚ
и исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 ноября 2022 года № 111
Проверочный лист
за геодезической и картографической деятельностью
в отношении субъектов геодезической и картографической деятельности
Государственный орган, назначивший проверку ___________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки _____________________________________________
______________________________________________________________ №, дата
Наименование субъекта (объекта) контроля _______________________________
_____________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный
номер субъекта (объекта) контроля ______________________________________
_____________________________________________________________________
Адрес места нахождения _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
1
Наличие уведомления о начале деятельности по производству геодезических и (или) картографических работ
2
Наличие собственного или арендованного комплекта поверенных приборов, оборудования и инструментов, позволяющих выполнять геодезические и (или) картографические работы, либо договора на оказание услуг в сфере геодезии, картографии и пространственных данных с лицами, имеющими комплект поверенных приборов, оборудования и инструментов, с указанием заводских номеров
3
Наличие в штате специалиста, имеющего диплома о высшем или послесреднем образовании в сфере геодезии, картографии и пространственных данных
4
Наличие уведомления об осуществления аэросъемочных работ, в случае их выполнения
5
Наличие разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов
6
Использование ранее созданных пространственных данных, при выполнении геодезических и картографических работ, финансируемых за счет бюджетных средств
7
Использование единой цифровой картографической основы, в случае ведения государственных информационных систем, баз данных, кадастров, географических информационных систем и ресурсов, геопорталов, геосервисов, финансируемых за счет бюджетных средств
8
Применение утвержденных параметров преобразования между государственной и местными координатными системами отсчета при осуществлении перевода пространственных данных и картографических материалов
9
Предоставление одного экземпляра копий материалов и данных, созданных ими за счет бюджетных средств в Национальный фонд пространственных данных
10
Правильное отображение Государственной границы Республики Казахстан на картографических материалах
Должностное (ые) лицо (а)
____________________________ ____________
(должность) (подпись)
_________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Субъект контроля
__________________________ ______________
(должность) (подпись)
_________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)