"Тарифтерді қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 19 қарашадағы № 90 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 17 наурыздағы № 35 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 наурызда № 32101 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тарифтерді қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 19 қарашадағы № 90 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19617 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тарифтерді қалыптастыру қағидаларында:
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Уәкілетті орган ведомствосы тарифті бекіту үшін субъект "Монополист" базасы" веб-порталы арқылы электрондық нысанда өтінім ұсынады.";
15-тармақ мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) осы Қағидаларға 142-қосымшаға сәйкес инвестициялық бағдарламалар шеңберінде нысаналы көрсеткіштері бар субъектілердің жөндеу картасы;";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Бекітілген тарифтік сметаны тарифті жоғарылатпай өзгерту үшін субъект ағымдағы күнтізбелік жылдың 1 қарашасына дейінгі мерзімде қағаз немесе "Монополист" базасы" веб-порталы арқылы электрондық нысанда уәкілетті органның ведомствосына бекітілген тарифтік сметаны тарифті жоғарылатпай өзгерту туралы өтінішпен жүгінеді.";
39-тармақ алып тасталсын;
42-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Тарифтің қолданылуы кезеңінде субъект жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей, уәкілетті органның ведомствосына "Монополист" базасы" веб-порталы арқылы электрондық нысанда осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша бекітілген тарифтік сметаның орындалуы туралы есепті ұсынады.";
301-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"301. Тарифтерді қалыптастыру қағидаларына 299-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген субъекті уәкілетті орган ведомствосының Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізілгені туралы хабарламасын алған сәттен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірілмейтін мерзімде уәкілетті органның ведомствосына "Монополист" базасы" веб-порталы арқылы электрондық нысанда өтінім ұсынады.";
303-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қуаты аз субъекті тарифті уәкілетті органның ведомствосы айқындаған тарифті индекстеу деңгейінен аспайтын шамаға өзгерткен кезде уәкілетті органның ведомствосына "Монополист" базасы" веб-порталы арқылы электрондық нысанда өтінім береді.";
322-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2019 года № 90 "Об утверждении Правил формирования тарифов"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 марта 2023 года № 35. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2023 года № 32101
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2019 года № 90 "Об утверждении Правил формирования тарифов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19617) следующие изменения и дополнения:
в Правилах формирования тарифов, утвержденных указанным приказом:
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Для утверждения тарифа ведомством уполномоченного органа субъектом предоставляется заявка в электронной форме через веб-портал "База "Монополист".";
пункт 15 дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) карта ремонтов субъектов с целевыми показателями в рамках инвестиционных программ согласно приложению 142 к настоящим Правилам;";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Для изменения утвержденной тарифной сметы без повышения тарифа субъект обращается в ведомство уполномоченного органа с заявлением об изменении утвержденной тарифной сметы без повышения тарифа в бумажной или электронной форме через веб-портал "База "Монополист" в срок до 1 ноября текущего календарного года.";
пункт 39 исключить;
абзац первый пункта 42 изложить в следующей редакции:
"42. В период действия тарифа субъект ежегодно не позднее 1 мая года, следующего за отчетным периодом, предоставляет отчет об исполнении утвержденной тарифной сметы в ведомство уполномоченного органа в электронной форме через веб-портал "База "Монополист" по формам согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
абзац первый пункта 301 изложить в следующей редакции:
"301. Субъект, указанный в подпунктах 1) и 2) пункта 299 настоящих Правил, в срок не позднее десяти календарных дней со дня получения уведомления ведомства уполномоченного органа о включении его в Государственный регистр субъектов представляет заявку в ведомство уполномоченного органа в электронной форме через веб-портал "База "Монополист".";
абзац второй пункта 303 изложить в следующей редакции:
"Субъект малой мощности при изменении тарифа на величину, превышающую уровень индексации тарифа, определенную ведомством уполномоченного органа, представляет заявку в ведомство уполномоченного органа в электронной форме через веб-портал "База "Монополист".";
абзац первый пункта 322 изложить в следующей редакции:

"322. Субъект ағымдағы күнтізбелік жылдың 1 қарашасына дейін өтінішпен қағаз немесе "Монополист" базасы" веб-порталы арқылы электрондық нысанда уәкілетті органның ведомствосына уәкілетті органның ведомствосы бекіткен тарифтік сметаны тарифті жоғарылатпай өзгерту туралы өтінішпен жүгінеді.";
328-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"328. Субъект жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей уәкілетті органның ведомствосына осы Қағидалардың 329-тармағына сәйкес және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 11-нысан бойынша негіздейтін материалдарды қоса бере отырып, алдыңғы күнтізбелік жыл үшін бекітілген тарифтік сметаның орындалуы туралы есепті "Монополист" базасы" веб-порталы арқылы электрондық нысанда ұсынады.
Бекітілген тарифтік сметаның орындалуы туралы есепке қоса берілетін есептемелерді және негіздейтін материалдарды субъект реттеліп көрсетілетін қызметтердің әрбір түріне жеке дайындайды.";
338-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"338. Бекітілген инвестициялық бағдарламаны іске асыру және оны іске асыру үшін тартылған қарыз қаражатын қайтару, сондай-ақ мемлекеттік бағдарламаларын және (немесе) ұлттық жобаларын, сондай - ақ табиғи монополиялардың тиісті салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган бекіткен мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын (бұдан әрі - Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары):
тарифте ескерілген пайда мен амортизациялық аударымдар есебінен;
Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен жүзеге асырылады.";
345-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жаңа инвестициялық бағдарламаны іске асыру немесе бекітілген инвестициялық бағдарламаны өзгерту (мемлекеттік бағдарламаларды және (немесе) ұлттық жобаларды, сондай-ақ Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын іске асыруды қоспағанда) бекітілген инвестициялық бағдарламаны іске асырудың қалған мерзіміне тарифті арттыруды талап еткен жағдайда оның қарауға қабылданғаны немесе оның қарауға қабылдаудан бас тартылғаны туралы (қағаз және электрондық) жазбаша хабардар етеді.";
347-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"347. Инвестициялық бағдарламаның жобасын оның негізділігі тұрғысынан қарау кезінде:
1) осы Қағидалардың 335-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келмейтін;
2) қаржыландыру көзімен қамтамасыз етілмеген;
3) негіздеуші құжаттармен расталмаған іс-шаралар алып тасталады.
Осы тармақтың бірінші бөлігіне сәйкес инвестициялық бағдарламаның барлық іс-шараларын алып тастау инвестициялық бағдарламаны бекітуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Инвестициялық бағдарламаны бекітуден уәкілетті орган ведомствосының, тиісті салаларда басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның не жергілікті атқарушы органның бас тартуы тарифті бекітуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Инвестициялық бағдарламаны бекітуден бас тарту уәкілетті орган мен мемлекеттік органның не жергілікті атқарушы органның бірлескен шешімімен қабылданады.";
361-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік бағдарламаларды және (немесе) ұлттық жобаларды, сондай-ақ Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын іске асырған жағдайда субъект уәкілетті органның ведомствосына және (немесе) тиісті салаларда басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органға не жергілікті атқарушы органға бекітілген инвестициялық бағдарламаны өзгерту туралы өтінішпен жүгінеді.";
366-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"322. Субъект обращается в ведомство уполномоченного органа с заявлением об изменении утвержденной ведомством уполномоченного органа тарифной сметы без повышения тарифа до 1 ноября текущего календарного года в бумажной или электронной форме через веб-портал "База "Монополист".";
пункт 328 изложить в следующей редакции:
"328. Субъект ежегодно не позднее 1 мая года, следующего за отчетным периодом, предоставляет в электронной форме через веб-портал "База "Монополист" в ведомство уполномоченного органа отчет об исполнении утвержденной тарифной сметы за предшествующий календарный год с приложением обосновывающих материалов согласно пункту 329 настоящих Правил и по форме 11, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Прилагаемые к отчету об исполнении утвержденной тарифной сметы расчеты и обосновывающие материалы подготавливаются субъектом в отдельности на каждый вид регулируемых услуг.";
пункт 338 изложить в следующей редакции:
"338. Реализация утвержденной инвестиционной программы и возврат заемных средств, привлеченных для ее реализации, а также возврат средств, привлеченных для реализации государственных программ и (или) национальных проектов, а также документов системы государственного планирования, утвержденных государственным органом, осуществляющим руководство в соответствующих сферах естественных монополий (далее – Документы системы государственного планирования), осуществляются:
за счет прибыли и амортизационных отчислений, учтенных в тарифе;
за счет иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.";
подпункт 3) пункта 345 изложить в следующей редакции:
"3) в случае, если реализация новой инвестиционной программы или изменение утвержденной инвестиционной программы (за исключением реализации государственных программ и (или) национальных проектов, а также Документов системы государственного планирования) требует повышения тарифа на оставшийся срок реализации утвержденной инвестиционной программы.";
пункт 347 изложить в следующей редакции:
"347. При рассмотрении проекта инвестиционной программы на предмет его обоснованности исключаются мероприятия:
1) несоответствующие требованиям, предусмотренным пунктом 335 настоящих Правил;
2) необеспеченные источником финансирования;
3) неподтвержденные обосновывающими документами.
Исключение в соответствии с частью первой настоящего пункта всех мероприятий инвестиционной программы является основанием для отказа в утверждении инвестиционной программы.
Отказ в утверждении инвестиционной программы ведомством уполномоченного органа, государственным органом, осуществляющим руководство в соответствующих отраслях, либо местным исполнительным органом, является основанием для отказа в утверждении тарифа.
Отказ в утверждении инвестиционной программы принимается совместным решением уполномоченного органа и государственного органа либо местного исполнительного органа.";
абзац второй пункта 361 изложить в следующей редакции:
"В случае реализации государственных программ и (или) национальных проектов, а также Документов системы государственного планирования, субъект обращается в ведомство уполномоченного органа и (или) государственный орган, осуществляющий руководство в соответствующих отраслях, либо местный исполнительный орган с заявлением об изменении утвержденной инвестиционной программы.";
пункт 366 изложить в следующей редакции:

"366. Тарифтің қолданылу кезеңінде субъект жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей уәкілетті органның ведомствосына, тиісті салаларда басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органға не жергілікті атқарушы органға осы Қағидалардың 367-тармағына сәйкес және осы Қағидаларға 1-қосымшаның 20, 21 және 23-нысандары бойынша негіздейтін материалдарды қоса бере отырып, бекітілген инвестициялық бағдарламаның орындалуы туралы есепті бір мезгілде "Монополист" базасы" веб-порталы арқылы электрондық нысанда ұсынады.";
601 және 602-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"601. Тарифті өзгерту уәкілетті орган ведомствосының бастамасы бойынша жылына екі реттен асырмай және субъектінің бастамасы бойынша жылына бір реттен асырмай жүзеге асырылады.
Уәкілетті органның ведомствосы бекіткен тарифті қолданылу мерзімі өткенге дейін өзгертуге:
1) стратегиялық тауарлар түрінің және құнының және (немесе) мемлекеттік реттеуге жататын стратегиялық тауарларды тасымалдауға арналған тарифтердің (бағалардың) өзгеруі;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төтенше жағдайдың жариялануы;
3) Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер мөлшерлемелерінің өзгеруі;
4) мемлекеттік бағдарламаларды және (немесе) ұлттық жобаларды, сондай-ақ Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын іске асыруға байланысты бекітілген инвестициялық бағдарламаның өзгеруі;
5) ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтер көлемінің ұлғаюы;
6) газдың және (немесе) оны тасымалдау бағасының өзгеруіне байланысты жылу энергиясын өндіру, беру, бөлу және (немесе) онымен жабдықтау жөніндегі және сумен жабдықтаудың реттеліп көрсетілетін қызметтерін ұсыну кезінде атом-энергетикалық кешен пайдаланатын, өзі өндіретін электр энергиясының және судың өзіндік құнының өзгеруі;
7) реттеліп көрсетілетін қызметтердің сапа және сенімділік көрсеткіштерінің сақталмауы;
8) мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөніндегі мемлекеттік органның ақпараты негізінде электр энергиясын беру жөніндегі реттеліп көрсетілетін қызметті ұсынатын субъект қызметінің "Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-1-бабы 6-тармағының талаптарына сәйкес келмеуі;
9) субъектілер қызметінің тиімділігі көрсеткіштеріне қол жеткізбеу;
10) Заңның 5-бабы 1-тармағының 10), 12) және 13) тармақшаларында көзделген реттеліп көрсетілетін қызметтерді ұсынатын табиғи монополиялар субъектілерін қоспағанда, табиғи монополиялар субъектілері реттеліп көрсетілетін қызметтерді ұсынуы кезінде технологиялық циклде пайдаланылатын мүлікті оны өтеусіз пайдалануға алған кезде балансқа және (немесе) сенімгерлік басқаруға беру жоспарына сәйкес жергілікті атқарушы органдардан балансқа және (немесе) сенімгерлік басқаруға алу;

"366. В период действия тарифа субъект ежегодно не позднее 1 мая года, следующего за отчетным периодом, предоставляет одновременно в ведомство уполномоченного органа, государственный орган, осуществляющий руководство в соответствующих отраслях, либо местный исполнительный орган в электронной форме через веб-портал "База "Монополист" отчет об исполнении утвержденной инвестиционной программы с приложением обосновывающих материалов согласно пункту 367 настоящих Правил и по формам 21, 22 и 23 приложения 1 к настоящим Правилам.";
пункты 601 и 602 изложить в следующей редакции:
"601. Изменение тарифа осуществляется по инициативе ведомства уполномоченного органа не более двух раз в год, и по инициативе субъекта не более одного раза в год.
Основаниями изменения утвержденного ведомством уполномоченного органа тарифа до истечения его срока действия являются:
1) изменение вида и стоимости стратегических товаров и (или) подлежащих государственному регулированию тарифов (цен) на транспортировку стратегических товаров;
2) объявление чрезвычайной ситуации в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) изменение ставок налогов и других обязательных платежей в бюджет в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
4) изменение утвержденной инвестиционной программы в связи с реализацией государственных программ и (или) национальных проектов, а также Документов системы государственного планирования;
5) увеличение объемов предоставляемых регулируемых услуг;
6) изменение себестоимости электрической энергии и воды собственного производства, используемых атомно-энергетическим комплексом при предоставлении регулируемых услуг по производству, передаче, распределению и (или) снабжению тепловой энергией и водоснабжению, связанное с изменением цены на газ и (или) его транспортировку;
7) несоблюдение показателей качества и надежности регулируемых услуг;
8) несоответствие деятельности субъекта, предоставляющего регулируемую услугу по передаче электрической энергии, требованиям пункта 6 статьи 13-1 Закона Республики Казахстан "Об электроэнергетике" на основании информации государственного органа по государственному энергетическому надзору и контролю;
9) недостижение показателей эффективности деятельности субъектов;
10) получение на баланс и (или) в доверительное управление имущества, используемого в технологическом цикле при предоставлении регулируемых услуг субъектами естественных монополий, за исключением субъектов естественных монополий, предоставляющих регулируемые услуги, предусмотренные подпунктами 10), 12) и 13) пункта 1 статьи 5 Закона, от местных исполнительных органов в соответствии с планом передачи на баланс и (или) в доверительное управление имущества при его получении в безвозмездное пользование;

11) статистика деректері бойынша өңірдегі (қаладағы) экономикалық қызмет түрлері бойынша бір жылда қалыптасқан бір жұмыскерге жұмсалатын орташа айлық номиналды жалақының өзгеруі;
12) "Қызылорда - Жезқазған - Қарағанды - Теміртау - Астана" бағыты бойынша магистральдық газ құбырын субъектіге мүліктік жалдауға (жалға) немесе сенімгерлік басқаруға беру негіз болып табылады.
Қағидалардың осы тармағының 10) тармақшасында көзделген негізде, оның ішінде табиғи монополиялар субъектілері басқа энергия беруші ұйымдардан реттеліп көрсетілетін қызметтерді ұсынған кезде технологиялық циклде пайдаланылатын мүлікті балансқа және (немесе) сенімгерлік басқаруға алған жағдайда, оның қолданылу мерзімі өткенге дейін бекітілген тарифтік сметаға өзгерісті уәкілетті орган тиісті жылға арналған әлеуметтік-экономикалық даму болжамы деңгейінен аспайтын, деңгейде жүзеге асырады.
602. Тариф қолданылу мерзімі өткенге дейін өзгерген жағдайда, осы Қағидалардың 601-тармағының 4), 5), 7), 8), 9), 10), 11) және 12) тармақшаларында көзделген негіздерді қоспағанда, тиісті шығындар бабы өзгереді.
Тариф қолданылу мерзімі өткенге дейін оны өзгерген кезде осы Қағидалардың 601-тармағының 9) тармақшасына сәйкес бекітілген тарифтік сметадан осы Қағидаларда айқындалған инвестициялық шығындар (пайда, амортизациялық аударымдар, негізгі құралдар құнының өсуіне алып келетін күрделі шығындар) алып тасталады.
Уәкілетті органның ведомствосы осы Қағидалардың 601-тармағының 5) тармақшасында көзделген себеп бойынша:
1) бекітілген тарифтік сметаның орындалуы туралы есептің;
2) тұтынушының растайтын құжаттармен қоса, тұтынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтер көлемінің жоспарланатын ұлғаюы туралы ақпараттың негізінде оның қолданылу мерзімі өткенге дейін тарифті өзгертуге бастамашылық жасайды.
Осы Қағидалардың 601-тармағының 5), 10) және 12) тармақшаларында көзделген себептер бойынша тариф оның қолданылу мерзімі өткенге дейін өзгерген жағдайда, уәкілетті органның ведомствосы осы Қағидалардың 604-тармағына сәйкес ұсынылған есептер мен материалдарға талдау жүргізеді.
601-тармақтың 5) тармақшасының негізінде өтінішпен ұсынылған есептеулер мен материалдарды талдаудың нәтижелері бойынша уәкілетті органның ведомствосы шартты-ауыспалы шығындар мен көрсетілетін қызметтердің көлемін түзетеді немесе егер мұндай өзгеріс бекітілген тарифтің жоғарылауына әкеп соқтырса, субъектінің тарифті өзгертуге өтінішін қараусыз қалдырады.";
604-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"604. Тарифті өзгертуге берілген өтінімге:
1) уәкілетті органның ведомствосы бекіткен тарифті қолданылу мерзімі өткенге дейін өзгерту себептерін көрсете отырып, түсіндірме жазба;

11) изменение среднемесячной номинальной заработной платы одного работника по видам экономической деятельности в регионе (городе), сложившейся по данным статистики за год;
12) передача субъекту в имущественный наем (аренду) или доверительное управление магистрального газопровода по маршруту "Кызылорда –Жезказган – Караганда – Темиртау – Астана".
Изменение в утвержденную тарифную смету до истечения его срока действия на основании, предусмотренным подпунктом 10) настоящего пункта Правил, в том числе в случае получения на баланс и (или) в доверительное управление имущества, используемого в технологическом цикле при предоставлении регулируемых услуг субъектами естественных монополий от других энергопередающих организаций, уполномоченным органом осуществляется не выше уровня прогноза социально-экономического развития на соответствующий год.
602. В случае изменения тарифа до истечения его срока действия, за исключением оснований, предусмотренных подпунктами 4), 5), 7), 8), 9), 10), 11) и 12) пункта 601 настоящих Правил, изменяется соответствующая статья затрат.
При изменении тарифа до истечения его срока действия в соответствии с подпунктом 9) пункта 601 настоящих Правил в утвержденной тарифной смете исключаются инвестиционные затраты (прибыль, амортизационные отчисления, капитальные затраты, приводящие к росту стоимости основных средств), определенные настоящими Правилами.
Ведомство уполномоченного органа инициирует изменение тарифа до истечения его срока действия по причине, предусмотренной подпунктом 5) пункта 601 настоящих Правил, на основании:
1) отчета об исполнении утвержденной тарифной сметы;
2) информации потребителя о планируемом увеличении объемов потребляемых регулируемых услуг с приложением подтверждающих документов.
В случае изменения тарифа до истечения его срока действия по причинам, предусмотренным подпунктами 5), 10) и 12) пункта 601 настоящих Правил, ведомство уполномоченного органа проводит анализ расчетов и материалов, представленных согласно пункту 604 настоящих Правил.
По результатам анализа представленных с заявлением расчетов и материалов на основании подпункта 5) пункта 601, ведомство уполномоченного органа корректирует условно-переменные затраты и объемы оказываемых услуг или оставляет без рассмотрения заявление субъекта на изменение тарифа, если такое изменение приводит к повышению утвержденного тарифа.";
пункт 604 изложить в следующей редакции:
"604. К заявке на изменение тарифа прилагаются:
1) пояснительная записка, с указанием причин изменения утвержденного ведомством уполномоченного органа тарифа до истечения его срока действия;

2) осы Қағидаларға сәйкес Тарифте есепке алынатын және есепке алынбайтын шығындар тізбесіне, Тарифте есепке алынатын шығындардың мөлшерін шектеу қағидаларына сәйкес тарифтік сметаның жобасы қоса беріледі. Бұл ретте, стратегиялық тауарлардың құны ұлғайған жағдайда, тарифтік сметада мемлекеттік реттеуге жататын стратегиялық тауарларды тасымалдауға тарифтердің (бағалардың) өзгеруін қамтитын шығындар баптары ғана түзетіледі;
3) уәкілетті органның ведомствосы бекіткен тарифті қолданылу мерзімі өткенге дейін өзгерту қажеттігін растайтын құжаттар.
Стратегиялық тауарлардың құны және (немесе) мемлекеттік реттеуге жататын стратегиялық тауарларды тасымалдауға тарифтер (бағалар) өзгерген жағдайда, тарифті бекітуге берілетін өтінімге конкурстық құжаттама, тауарларды сатып алу бойынша конкурстық (тендерлік) комиссиялардың шешімдері, шарттар, шот-фактуралар, шығындар деңгейінің есеп-қисаптары, сондай-ақ тиісті салада (аяда) қолданылатын үлгілік нормалар мен нормативтер негізінде жүргізілген техникалық ысыраптардың есеп-қисаптары, стратегиялық тауар шығыстарының нормалары қоса беріледі.
Уәкілетті органның тарифті қолданылу мерзімі өткенге дейін өзгерту туралы өтінімді қарау мерзімі:
1) осы Қағидаларының 601-тармағының 1), 2), 3) және 5) тармақшаларында көзделген жағдайларда, оның ұсынылған күнінен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзімді;
2) осы Қағидаларының 601-тармағының 4), 6), 10) және 11) тармақшаларында көзделген жағдайларда, оның ұсынылған күнінен бастап отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімді;
3) осы Қағидаларының 601-тармағының 12) тармақшасында көзделген жағдайда, оның ұсынылған күнінен бастап тоқсан жұмыс күнінен аспайтын мерзімді құрайды.
Тариф уәкілетті орган ведомствосының бастамасы бойынша өзгерген жағдайда, субъекті тиісті ақпаратты алған күннен бастап бір ай мерзімде экономикалық негізделген есеп-қисаптар мен материалдарды (шарттардың, орындалған жұмыстар актілерінің, жүкқұжаттардың, шот-фактуралардың көшірмелерін, баланстық және қалдық құнын, қызмет ету мерзімін, жылдық амортизацияны көрсете отырып, негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің объектілер бойынша тізбесін) ұсынады.";
630-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) тарифті қалыптастыру кезінде өндірістік персоналдың еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстар субъект персоналының нақты, бірақ нормативтік санынан, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының көрсеткіштерін (инфляция) ескере отырып, қолданыстағы тарифтерде қабылданған орташа айлық жалақыдан аспайтын шығыстарды немесе субъект персоналының нормативтік санынан аспайтын нақты санына және субъект қызмет көрсететін өңірдегі (облыста, республикалық маңызы бар қалада, астанада) берілетін бір жылдағы немесе жылдың басынан бастап қалыптасқан төртінші тоқсандағы статистика деректері бойынша қалыптасқан экономикалық қызмет түрлеріне сәйкес орташа айлық жалақысына сүйене отырып қамтиды.
Қуаты аз субъектілер үшін өндірістік персоналдың еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстар жыл сайын тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленетін ең төменгі жалақының екі еселенген мөлшерінен төмен емес деңгейде айқындалады.
Жаңа объектілер, қуаттар енгізілген және инвестициялық бағдарламада көзделген өзге де іс-шаралар іске асырылған жағдайда, тарифті қалыптастыру кезінде жаңа объектілерге өндірістік персоналдың еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстар өндірістік персоналдың нормативтік саны негізге алына отырып, айқындалады.
Бұл ретте персонал санының, шикізаттың, материалдардың, отынның, энергияның қажеттілігін есептеу және техникалық ысыраптарды есептеу тиісті салада (аяда) қолданылатын үлгілік нормалар мен нормативтердің негізінде жүргізіледі.
Субъект реттеліп көрсетілетін қызметтерді екі және одан да көп өңірлерде (облыстарда, республикалық маңызы бар қалаларда, астанада) көрсеткен және бірыңғай тариф бекітілген жағдайда, орташа айлық жалақы мөлшері өтінім берудің алдындағы жылғы статистика деректері бойынша өңірдегі (облыстағы, республикалық маңызы бар қаладағы, астанадағы) экономикалық қызмет түрлеріне сәйкес орташа айлық жалақының орташа өлшемді көрсеткіші деңгейінде немесе субъект персоналының нормативтік санынан аспайтын нақты санына және өтінім берудің алдындағы бір жылдағы немесе төртінші тоқсандағы статистика деректері бойынша қалыптасқан экономикалық қызмет түрлеріне сәйкес субъект қызмет көрсететін өңірдегі (облыста, республикалық маңызы бар қалада, астанада) орташа айлық жалақысына сүйене отырып енгізіледі:
Wcp-экономикалық қызмет түрлері бойынша орташа айлық жалақының орташа өлшемді көрсеткіші;
Wp1, Wp2,... - өтінім берудің алдындағы бір жылдағы немесе жылдың басынан бастап қалыптасқан төртінші тоқсандағы статистика деректері бойынша І өңірдегі (облыстағы, республикалық маңызы бар қаладағы, астанадағы) экономикалық қызмет түрлері бойынша орташа айлық жалақы;
Pp1, Pp2,... - өтінім берудің алдындағы i - өңірдегі (облыстағы, республикалық маңызы бар қаладағы, астанадағы) бір жылдағы немесе жылдың басынан бастап қалыптасқан төртінші тоқсандағы субъектінің нақты іске қосылған саны.
Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының көрсеткіштерін ескере отырып, қолданыстағы тарифтерде қабылданған орташа айлық жалақыны негізге ала отырып айқындалған өндірістік персоналдың жалақысы Экономикалық қызмет түрлеріне сәйкес субъект қызмет көрсететін өңірдегі (облыста, республикалық маңызы бар қалада, астанада) өндірістік персоналдың орташа айлық жалақысынан асып кеткен кезде, өтінім берудің алдындағы бір жылдағы немесе жылдың басынан бастап қалыптасқан төртінші тоқсандағы және (немесе) осы Қағидаларда айқындалған орташа айлық жалақының орташа өлшенген көрсеткішінен жоғары статистика деректері бойынша қалыптасқан Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының көрсеткіштерін (инфляция) ескере отырып, қолданыстағы тарифтерде қабылданған орташа айлық жалақыны негізге ала отырып айқындалатын өндірістік персоналдың жалақысы есепке алынады.
Субъектінің қолданыстағы тарифтік сметасында экологиялық апат және радиациялық тәуекел аймақтарында тұрғаны үшін қосымша төлемдер болмаған жағдайда орташа айлық жалақыға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тиісті қосымша төлемдер қолданылады.
Қуаттылығы аз субъектінің өндірістік персоналының Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының (инфляция) көрсеткіштері ескеріле отырып, қолданыстағы тарифтерде қабылданған орташа айлық жалақыны негізге ала отырып айқындалған жалақысы жыл сайын тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленетін жалақының ең төмен мөлшерінің екі еселенген деңгейінен асып кеткен кезде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының (инфляция) көрсеткіштері ескеріле отырып, қолданыстағы тарифтерде қабылданған орташа айлық жалақыны негізге ала отырып айқындалатын, өндірістік персоналдың жалақысы есеп алынады.";

2) проект тарифной сметы в соответствии с Перечнем затрат, учитываемых и не учитываемых в тарифе, Правилами ограничения размеров затрат, учитываемых в тарифе, согласно настоящим Правилам. При этом в случае увеличения стоимости стратегических товаров в тарифной смете корректируются только статьи затрат, включающие использование стратегических товаров и (или) подлежащих государственному регулированию тарифов (цен) на транспортировку стратегических товаров;
3) документы, подтверждающие необходимость изменения утвержденного ведомством уполномоченного органа тарифа до истечения его срока действия.
В случае изменения стоимости стратегических товаров и (или) подлежащих государственному регулированию тарифов (цен) на транспортировку стратегических товаров к заявке на утверждение тарифа прилагаются конкурсная документация, решения конкурсных (тендерных) комиссий по закупке товаров, договора, счета-фактуры, расчеты уровня затрат, а также произведенные на основе типовых норм и нормативов, действующих в соответствующей отрасли (сфере), расчеты технических потерь, нормах расхода стратегического товара.
Срок рассмотрения ведомством уполномоченного органа заявки об изменении тарифа до истечения его срока действия в случаях, предусмотренных:
1) подпунктами 1), 2), 3) и 5) пункта 601 настоящих Правил, составляет не более десяти рабочих дней со дня ее представления;
2) подпунктами 4), 6), 10) и 11) пункта 601 настоящих Правил, составляет не более тридцати рабочих дней со дня ее представления;
3) подпунктом 12) пункта 601 настоящих Правил, составляет не более девяноста рабочих дней со дня ее представления.
В случае изменения тарифа по инициативе ведомства уполномоченного органа субъект в месячный срок со дня получения соответствующей информации представляет экономически обоснованные расчеты и материалы (копии договоров, актов выполненных работ, накладных, счет-фактур, пообъектный перечень основных средств и нематериальных активов с указанием балансовой и остаточной стоимости, срока службы, годовой амортизации).";
подпункт 2) пункта 630 изложить в следующей редакции:
"2) расходы на оплату труда производственного персонала при формировании тарифа исходя из фактической численности, но не превышающей нормативной численности персонала субъекта, среднемесячной заработной платы, принятой в действовавших тарифах, с учетом показателей прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан (инфляция) или исходя из фактической численности, но не превышающей нормативной численности персонала субъекта, и среднемесячной заработной платы в регионе (в области, городе республиканского значения, столице), в котором субъект оказывает услуги, согласно видам экономической деятельности, сложившейся по данным статистики за год или за четвертый квартал, сложившиеся с начала года, предшествующей подаче заявки.
Для субъектов малой мощности расходы на оплату труда производственного персонала определяются на уровне не ниже двукратного минимального размера заработной платы, устанавливаемой ежегодно законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
В случае введения новых объектов, мощностей и реализации иных мероприятий, предусмотренных инвестиционной программой расходы на оплату труда производственного персонала для новых объектов определяются исходя из нормативной численности производственного персонала.
При этом, расчеты потребности численности персонала, сырья, материалов, топлива, энергии и расчеты технических потерь, производятся на основе типовых норм и нормативов, действующих в соответствующей отрасли (сфере).
В случае оказания регулируемых услуг субъектом в двух и более регионах (в областях, городах республиканского значения, столице) и утверждения единого тарифа, расходы на оплату труда производственного персонала при формировании тарифа включаются в затратную часть тарифа исходя из фактической численности, но не превышающей нормативной численности персонала субъекта, среднемесячной заработной платы, принятой в действовавших тарифах, с учетом показателей прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан (инфляция) или исходя из фактической численности, но не превышающей нормативной численности персонала субъекта, и средневзвешенного показателя среднемесячной заработной платы в оказываемых регулируемые услуги регионах (в областях, городах республиканского значения, столице), согласно видам экономической деятельности, сложившейся по данным статистики за год или за четвертый квартал, предшествующей подаче заявки и определяется по формуле:
– средневзвешенный показатель среднемесячной заработной платы по видам экономической деятельности;
… – среднемесячная заработная плата по видам экономической деятельности в i-ой регионе (в области, городе республиканского значения, столице) по данным статистики за год или за четвертый квартал, сложившиеся с начала года, предшествующей подаче заявки;
… – фактическая задействованная численность субъекта в i-ой регионе (в области, городе республиканского значения, столице) за год или за четвертый квартал, сложившиеся с начала года, предшествующей подаче заявки.
При превышении заработной платы производственного персонала, определенной исходя из среднемесячной заработной платы, принятой в действовавших тарифах с учетом показателей прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан, над среднемесячной заработной платой производственного персонала в регионе (в области, городе республиканского значения, столице), в котором субъект оказывает услуги, согласно видам экономической деятельности, сложившейся по данным статистики за год или за четвертый квартал, сложившиеся с начала года, предшествующий подаче заявки и (или) над средневзвешенным показателем среднемесячной заработной платы, определенным настоящими Правилами, учитывается заработная плата производственного персонала, определяемая исходя из среднемесячной заработной платы, принятой в действовавших тарифах, с учетом показателей прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан (инфляция).
В случае отсутствия в действующей тарифной смете субъекта дополнительных оплат за проживание в зонах экологического бедствия и радиационного риска, к среднемесячной заработной плате, применяются соответствующие дополнительные оплаты, установленные законодательством Республики Казахстан.
При превышении заработной платы производственного персонала субъекта малой мощности, определенной исходя из среднемесячной заработной платы, принятой в действовавших тарифах с учетом показателей прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан, над уровнем двукратного минимального размера заработной платы, устанавливаемой ежегодно законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, учитывается заработная плата производственного персонала, определяемая исходя из среднемесячной заработной платы, принятой в действовавших тарифах, с учетом показателей прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан (инфляция);";

631-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) әкімшілік персоналдың еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстар субъект персоналының нақты санына, бірақ нормативтік санынан аспайтын және Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының көрсеткіштерін (инфляция) ескере отырып, қолданыстағы тарифтерде қабылданған орташа айлық жалақыға немесе субъект персоналының нормативтік санынан аспайтын нақты санына және субъект қызмет көрсететін өңірде (облыста, республикалық маңызы бар қалада, астанада) төлемақы, өтінім берудің алдындағы қалыптасқан бір жылдағы немесе жылдың басынан бастап төртінші тоқсандағы статистика деректері бойынша қалыптасқан экономикалық қызмет түрлеріне сәйкес айқындалады.
Субъект реттеліп көрсетілетін қызметтерді екі және одан да көп өңірлерде (облыстарда, республикалық маңызы бар қалаларда, астанада) көрсеткен және бірыңғай тариф бекітілген жағдайда, орташа айлық жалақы мөлшері реттеліп көрсетілетін қызметтер көрсетілетін өңірлердегі (облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы) орташа айлық жалақының орташа өлшемді көрсеткіші деңгейінде, өтінім берудің алдындағы бір жыл немесе жылдың басынан бастап қалыптасқан төртінші тоқсан үшін жылғы статистика деректері бойынша экономикалық қызмет түрлеріне сәйкес қосылады:
Wcp - экономикалық қызмет түрлері бойынша орташа айлық жалақының орташа өлшенген көрсеткіші;
Wp1, Wp2,... - өтінім берудің алдындағы бір жылдағы немесе жылдың басынан бастап қалыптасқан төртінші тоқсандағы статистика деректері бойынша І өңірдегі (облыста, республикалық маңызы бар қалада, астанада) экономикалық қызмет түрлері бойынша орташа айлық жалақы;
Pp1, Pp2,... - өтінім берудің алдындағы i - өңірдегі (облыстағы, республикалық маңызы бар қаладағы, астанадағы) бір жыл немесе жылдың басынан қалыптасқан төртінші тоқсан үшін субъектінің нақты іске қосылған саны.
Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының көрсеткіштерін ескере отырып, қолданыстағы тарифтерде қабылданған орташа айлық жалақыны негізге ала отырып айқындалған әкімшілік персоналдың жалақысы субъект қалыптасқан экономикалық қызмет түрлеріне сәйкес қызметтер көрсететін өңірдегі (облыста, республикалық маңызы бар қалада, астанада) әкімшілік персоналдың орташа айлық жалақысынан асып кеткен кезде бір жылдағы немесе жыл басынан бастап қалыптасқан төртінші тоқсандағы статистика деректері бойынша, өтінім берудің алдындағы және (немесе) осы Қағидаларда айқындалған орташа айлық жалақының орташа өлшенген көрсеткішінен жоғары Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамының көрсеткіштерін ескере отырып, қолданыстағы тарифтерде қабылданған орташа айлық жалақыны негізге ала отырып айқындалатын әкімшілік персоналдың жалақысы (инфляция)ескеріледі;
Субъектінің қолданыстағы тарифтік сметасында экологиялық апат және радиациялық тәуекел аймақтарында тұрғаны үшін қосымша төлемдер болмаған жағдайда орташа айлық жалақыға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тиісті қосымша төлемдер қолданылады.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 142-қосымшамен толықтырылсын.

подпункт 1) пункта 631 изложить в следующей редакции:
"1) расходы на оплату труда административного персонала определяются исходя из фактической численности, но не превышающей нормативной численности персонала субъекта, и среднемесячной заработной платы, принятой в действовавших тарифах, с учетом показателей прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан (инфляция) или исходя из фактической численности, но не превышающей нормативной численности персонала субъекта, и среднемесячной заработной платы в регионе (в области, городе республиканского значения, столице), в котором субъект оказывает услуги, согласно видам экономической деятельности, сложившейся по данным статистики за год или за четвертый квартал, сложившиеся с начала года, предшествующей подаче заявки.
В случае оказания регулируемых услуг субъектом в двух и более регионах (в областях, городах республиканского значения, столице) и утверждения единого тарифа, расходы на оплату труда административного персонала при формировании тарифа включаются в затратную часть тарифа исходя из фактической численности, но не превышающей нормативной численности персонала субъекта, среднемесячной заработной платы, принятой в действовавших тарифах, с учетом показателей прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан (инфляция) или исходя из фактической численности, но не превышающей нормативной численности персонала субъекта, и средневзвешенного показателя среднемесячной заработной платы в оказываемых регулируемые услуги регионах (в областях, городах республиканского значения, столице), согласно видам экономической деятельности, сложившейся по данным статистики за год или за четвертый квартал, сложившиеся с начала года, предшествующей подаче заявки и определяется по формуле:
– средневзвешенный показатель среднемесячной заработной платы по видам экономической деятельности;
… – среднемесячная заработная плата по видам экономической деятельности в i-ой регионе (в области, городе республиканского значения, столице) по данным статистики за год или за четвертый квартал, сложившиеся с начала года, предшествующей подаче заявки;
… – фактическая задействованная численность субъекта в i-ой регионе (в области, городе республиканского значения, столице за год или за четвертый квартал, сложившиеся с начала года, предшествующей подаче заявки.
При превышении заработной платы административного персонала, определенной исходя из среднемесячной заработной платы, принятой в действовавших тарифах с учетом показателей прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан, над среднемесячной заработной платой административного персонала в регионе (в области, городе республиканского значения, столице), в котором субъект оказывает услуги, согласно видам экономической деятельности, сложившейся по данным статистики за год или за четвертый квартал, сложившиеся с начала года, предшествующий подаче заявки и (или) над средневзвешенным показателем среднемесячной заработной платы, определенным настоящими Правилами, учитывается заработная плата административного персонала, определяемая исходя из среднемесячной заработной платы, принятой в действовавших тарифах, с учетом показателей прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан (инфляция);
В случае отсутствия в действующей тарифной смете субъекта дополнительных оплат за проживание в зонах экологического бедствия и радиационного риска, к среднемесячной заработной плате, применяются соответствующие дополнительные оплаты, установленные законодательством Республики Казахстан.";
дополнить приложением 142 согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Куантыров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2023 жылғы 17 наурыздағы
№ 35 бұйрыққа
қосымша
Тарифтерді қалыптастыру
қағидаларына
142-қосымша
1-нысан
Инвестициялық бағдарламалар шеңберінде нысаналы көрсеткіштері бар табиғи монополия субъектісінің ____ жылдарға арналған ғимараттарын (күрделі жөндеу) жөндеу картасы _____________________________ Кәсіпорынның атауы
№р/с Іс-шараның (күрделі жөндеудің) атауы Нақты орналасқан жері Ғимараттардың атауы (кеңсе, өндірістік объект, гараж) Мақсатты мәні (ашып жазу) Табиғи монополия субъектісінің мүлікке меншік құқығы (баланста / сенімгерлік басқару, жалдау) Ауданы (м2) Бастапқы құны, (миллион теңге) Объектіні пайдалануға берген жыл Бухгалтерлік есепке (ай) сәйкес қызмет мерзімі (пайдалануға алу, пайдалану, қолдану)
Облыс, қала, аудан (елді мекен) Көше, даңғыл, шағын аудан
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Кестенің жалғасы
Техникалық паспортқа (ай) сәйкес қызмет мерзімі (пайдалану, пайдалану, қолдану) Объектіні пайдалану сәтінен бастап жөндеу жұмыстарын жүргізуге бағытталған шығындардың жалпы сомасы (миллион теңге) Орындалған жөндеу жұмыстарын қаржыландыру көзі (миллион теңге) Нысанды жөндеуге қажетті жалпы сома (миллион теңге) Мәлімделген тариф шеңберінде, оның ішінде инвестициялық бағдарлама есебінен жаңарту үшін жоспарланатын сома (миллион теңге)
Меншікті қаражат Қарыз қаражаты Бюджет қаражаты Реттелетін қызметтерге жатпайтын қызмет Жаңғырту немесе қайта құру Күрделі жөндеу

2. Комитету по регулированию естественных монополий Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
А. Куантыров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 17 марта 2023 года № 35
Приложение 142
к Правилам формирования тарифов
Форма 1
Карта ремонтов зданий субъекта естественной монополии (капитальный ремонт) с целевыми показателями в рамках инвестиционных программ на _____ годы.
_____________________________________
Наименование предприятия
№ п/п Наименование мероприятия (капитального ремонта) Фактическое место расположения Наименование зданий (офис, производственный объект, гараж) Целевое значение, (расписать) Право собственности субъекта естественной монополии на имущество (на балансе/доверительное управление, аренда) Площадь (М2) Первоначальная стоимость, (миллион тенге) Год ввода в эксплуатацию объекта Срок службы (эксплуатации, использования, применения), согласно бухгалтерскому учету (месяц)
Область, город, район (населенный пункт) Улица, проспект, микрорайон
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Продолжение таблицы
Срок службы (эксплуатации, использования, применения), согласно техническому паспорту (месяц) Общая сумма затрат, направленных на проведение ремонтных работ с момента эксплуатации объекта (миллион тенге) Источник финансирования, выполненных ремонтных работ (миллион тенге) Общая сумма, необходимая для ремонта объекта (миллион тенге) Планируемая сумма для обновления, в рамках заявленного тарифа, в том числе за счет инвестиционной программы, (миллион тенге)
Собственные средства Заемные средства Бюджетные средства Деятельность, не относящаяся к регулируемым услугам Модернизация или реконструкция Капитальный ремонт

12 13 14 15 16 17 18 19 20
Кестенің жалғасы
Өзге көздер есебінен, оның ішінде тариф құнына кірмейтін мемлекеттік қаражат есебінен жаңарту үшін жоспарланатын сома (миллион теңге) Мәлімделген тариф шеңберінде, оның ішінде инвестициялық бағдарлама есебінен жөндеу жұмыстарын қаржыландыру көзі (миллион теңге) Жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын орындағаннан кейінгі тозу деңгейі (%)
Меншікті қаражат Қарыз қаражаты Бюджет қаражаты Реттелетін қызметтерге жатпайтын қызмет
21 22 23 24 25 26
Ескерту:
инвестициялық бағдарламалар шеңберінде нысаналы көрсеткіштері бар табиғи монополия субъектісінің ғимараттарын жөндеу картасына (күрделі жөндеу) осы нысанға қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық бағдарламалар шеңберінде нысаналы көрсеткіштері бар жөндеу (күрделі жөндеу) жүргізілген табиғи монополия субъектісінің ғимараттары бойынша ақпарат қоса беріледі;
м2-шаршы метр.
Басшы __________________________________             _________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             қолы
Бас бухгалтер _________________________________       ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             қолы
"____" _____________________ жыл.
Инвестициялық бағдарламалар
шеңберінде нысаналы
көрсеткіштері бар табиғи
монополиялар субъектілерінің
ғимараттарын жөндеу
(күрделі жөндеу) картасына
қосымша
Инвестициялық бағдарламалар шеңберінде нысаналы көрсеткіштермен жөндеу (күрделі жөндеу) жүргізілген табиғи монополия субъектісінің ғимараттары бойынша ақпарат
_____________________________________ Кәсіпорынның атауы
№ р/с Жөндеу жұмыстарын жүргізу кезеңі
Ғимараттардың атауы (кеңсе, өндірістік объект, гараж) Нақты орналасқан жері Реттеліп көрсетілетін қызметтерді көрсету кезінде іске қосылған ғимараттардың орындалған жөндеу жұмыстарының көлемі (м2) Жүргізілген жұмыстың сипаттамасы Жөндеу жұмыстарына бағытталған шығындар сомасы
(миллион теңге)
Қаржыландыру көзі, (миллион теңге) Күнтізбелік жылға реттеліп көрсетілетін қызметтерді көрсету кезінде тартылған барлық ғимараттардың тозу деңгейі (%)
Облыс, қала, аудан (елді мекен) Көше, даңғыл, шағын аудан Меншікті қаражат Қарыз қаражаты Бюджет қаражаты Реттелетін қызметтерге жатпайтын қызмет
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Ескерту:
инвестициялық бағдарламалар шеңберінде нысаналы көрсеткіштермен күрделі жөндеу жүргізілген табиғи монополия субъектісінің ғимараттары бойынша ақпарат өтінім берудің алдындағы 5 жылға толтырылады;
м2 - шаршы метр.
Басшы __________________________________             _________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                  қолы
Бас бухгалтер _________________________________      ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             қолы
"____" _____________________ жыл.
2-нысан
Инвестициялық бағдарламалар шеңберінде нысаналы көрсеткіштері бар табиғи монополия субъектісінің _____ жылдарға арналған желілерін жөндеу (күрделі жөндеу) картасы _____________________________________ Кәсіпорынның атауы

12 13 14 15 16 17 18 19 20
Продолжение таблицы
Планируемая сумма для обновления за счет иных источников, в том числе за счет государственных средств, не входящих в стоимость тарифа (миллион тенге) Источник финансирования, ремонтных работ в рамках заявленного тарифа, в том числе за счет инвестиционной программы (миллион тенге) Уровень изношенности после выполнения ремонтно-восстановительных работ (%)
Собственные средства Заемные средства Бюджетные средства Деятельность, не относящаяся к регулируемым услугам
21 22 23 24 25 26
Примечание:
к карте ремонтов зданий субъекта естественной монополии (капитальный ремонт) с целевыми показателями в рамках инвестиционных программ прилагается информация по зданиям субъекта естественной монополии, на которых проведен ремонт (капитальный ремонт) с целевыми показателями в рамках инвестиционных программ по форме согласно приложению к настоящей форме;
– квадратный метр.
Руководитель __________________________________             ________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)       подпись
Главный бухгалтер _________________________________       _________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)      подпись
"____" _____________________ год.
Приложение к карте ремонтов
зданий субъектов естественных
монополий (капитальный ремонт) с
целевыми показателями в рамках
инвестиционных программ
Информация по зданиям субъекта естественной монополии, на которых проведен ремонт (капитальный ремонт) с целевыми показателями в рамках инвестиционных программ*
_____________________________________
Наименование предприятия
№ п/п Период проведения ремонтных работ * Наименование зданий (офис, производственный объект, гараж) Фактическое место расположение объекта Объем выполненных ремонтных работ зданий, задействованных при оказании регулируемых услуг (M2) Описание проведенной работы Сумма затрат, направленных на ремонтные работы, (миллион тенге) Источник финансирования, (миллион тенге) Уровень изношенности всех зданий, задействованных при оказании регулируемых услуг за календарный год (%)
Область, город, район (населенный пункт) Улица, проспект, микрорайон Собственные средства Заемные средства Бюджетные средства Деятельность, не относящаяся к регулируемым услугам
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Примечание:
* информация по зданиям субъекта естественной монополии, на которых проведен капитальный ремонт с целевыми показателями в рамках инвестиционных программ заполняется за 5 лет, предшествующие подаче заявки;
– квадратный метр.
Руководитель _______________________________________________            _________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)            подпись
Главный бухгалтер __________________________________________            __________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)            подпись
"____" _____________________ год.
Форма 2
Карта ремонтов сетей субъекта естественной монополии (капитальный ремонт) с целевыми показателями в рамках инвестиционных программ на _____ годы.
_____________________________________
Наименование предприятия

№ р/с Іс-шараның (күрделі жөндеудің) атауы Нақты орналасқан жері Желілердің атауы (магистральдық, тарату, теміржол) Жобалық қуаты (М3, Гкал, кВт сағ, вагон-километр) Тартылған қуаты (М3 , Гкал, кВтсағ, вагон-километр және т. б.) Табиғи монополия субъектісінің мүлікке меншік құқығы (баланста / сенімгерлік басқару, жалдау) Ұзындығы (км) Бастапқы құны, (миллион теңге) Объектіні пайдалануға берген жылы
Облыс, қала, аудан (елді мекен) Көше, даңғыл, шағын аудан
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Кестенің жалғасы
Бухгалтерлік есепке сәйкес қызмет мерзімі (пайдалану, пайдалану, қолдану) (ай) Техникалық паспортқа сәйкес қызмет мерзімі (пайдалану, пайдалану, қолдану) (ай) Соңғы 5 жыл ішінде жөндеу жұмыстарын жүргізуге бағытталған шығындардың жалпы сомасы (миллион теңге)
12 13 14
Кестенің жалғасы
Орындалған жөндеу жұмыстарын қаржыландыру көзі (миллион теңге) Өндірістік көрсеткіштердің нақты жай-күйі
Меншікті қаражат Қарыз қаражаты Бюджет қаражаты Реттелетін қызметтерге жатпайтын қызмет Нормативтік техникалық шығындар, (%) Шикізат, материалдар, отын және энергия шығысының нормалары, барлығы (млн. теңге) Тозу (%) Өтінім берген жылдың алдындағы жылға апаттар саны
Өндіруші /нормативтік белгілеген Нақты Үлгілік нормативтермен белгілеген Нақты
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Кестенің жалғасы
Объектіні жөндеу үшін қажетті жалпы сома (миллион теңге) Мәлімделген тариф шеңберінде, оның ішінде инвестициялық бағдарлама есебінен жаңарту үшін жоспарланатын сома
(миллион теңге)
Өзге көздер есебінен, оның ішінде тариф құнына кірмейтін мемлекеттік қаражат есебінен жаңарту үшін жоспарланатын сома (миллион теңге) Мәлімделген тариф шеңберінде, оның ішінде инвестициялық бағдарлама есебінен жөндеу жұмыстарына жіберілетін қаржыландыру көзі, миллион теңгеде Жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын орындағаннан кейінгі тозу деңгейі (%) Жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын орындаудан күтілетін қосымша әсер, оның ішінде:
Жаңғырту немесе қайта құру Күрделі жөндеу Меншікті қаражат Қарыз қаражаты Бюджет қаражаты Реттелетін қызметтерге жатпайтын қызмет Нормативтік техникалық шығындар (%) Шикізат, материалдар, отын және энергия шығысының нормалары, барлығы (миллион теңге) Апаттар саны
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 35
Ескерту:
инвестициялық бағдарламалар шеңберінде нысаналы көрсеткіштері бар табиғи монополия субъектісінің желілерін жөндеу картасына (күрделі жөндеу) осы нысанға қосымшаға сәйкес нысандар бойынша инвестициялық бағдарламалар шеңберінде нысаналы көрсеткіштері бар жөндеу (күрделі жөндеу) жүргізілген табиғи монополия субъектісінің желілері бойынша ақпарат қоса беріледі.
Гкал - Гигакалорий жылу энергиясы есептелетін өлшем бірлігі;
кВтсағ - Киловатт-сағат бір сағат ішінде бір киловатт құрылғы тұтынатын (өндіретін) энергия мөлшеріне тең;
м3 - текше метр.
Басшы __________________________________             _________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Бас бухгалтер _________________________________      ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             қолы
"____" _____________________ жыл.
Инвестициялық бағдарламалар
шеңберінде нысаналы
көрсеткіштері бар табиғи
монополия субъектісінің
желілерін жөндеу картасына
(күрделі жөндеу)
қосымша
Инвестициялық бағдарламалар шеңберінде нысаналы көрсеткіштермен жөндеу (күрделі жөндеу) жүргізілген табиғи монополия субъектісінің желілері бойынша ақпарат
_____________________________________ Кәсіпорынның атауы
№ р/с Жөндеу жұмыстарын жүргізу кезеңі
Желілердің атауы (магистральдық, тарату, теміржол) Нақты орналасқан жері Реттеліп көрсетілетін қызметтерді көрсету кезінде іске қосылған желілерге орындалған жөндеу жұмыстарының көлемі (км) Жүргізілген жұмыстың сипаттамасы, оның ішінде жөнделген объектінің техникалық параметрлері (құбырлардың диаметрі, электр желілерінің түрлері) Жөндеу жұмыстарына бағытталған шығындар сомасы (миллион теңге) 1 км жұмыс құны
(миллион теңге)
Облыс, қала, аудан (елді мекен) Көше, даңғыл, шағын аудан

№ п/п Наименование мероприятия (капитального ремонта) Фактическое место расположения Наименование сетей (магистральный, распределительный, железнодорожный) Проектная мощность (М3 , Гкал, кВтч, вагоно-километр) Задействованная мощность (М3, Гкал, кВтч, вагоно -километр) Право собственности субъекта естественной монополии на имущество (на балансе/доверительное управление, аренда) Протяженность (км) Первоначальная стоимость, (миллион тенге) Год ввода в эксплуатацию объекта
Область, город, район (населенный пункт) Улица, проспект, микрорайон
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Продолжение таблицы
Срок службы (эксплуатации, использования, применения), согласно бухгалтерскому учету (месяц) Срок службы (эксплуатации, использования, применения), согласно техническому паспорту (месяц) Общая сумма затрат, направленных на проведение ремонтных работ за последние 5 лет (миллион тенге)
12 13 14
Продолжение таблицы
Источник финансирования, выполненных ремонтных работ (миллион тенге) Фактическое состояние производственных показателей
Собственные средства Заемные средства Бюджетные средства Деятельность, не относящаяся к регулируемым услугам Нормативные технических потери, (%) Нормы расхода сырья, материалов, топлива и энергии, всего (миллион тенге) Изношенность (%) Количество аварий, к году, предшествующему году подачи заявки
Установленные производителем/нормативником Фактические Установленные типовыми нормативниками Фактические
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Продолжение таблицы
Общая сумма, необходимая для ремонта объекта (миллион тенге) Планируемая сумма для обновления, в рамках заявленного тарифа, в том числе за счет инвестиционной программы, (миллион тенге) Планируемая сумма для обновления за счет иных источников, в том числе за счет государственных средств, не входящих в стоимость тарифа (миллион тенге) Источник финансирования, направляемого на ремонтные работы в рамках заявленного тарифа, в том числе за счет инвестиционной программы, в миллион тенге Уровень изношенности после выполнения ремонтно-восстановительных работ (%) Дополнительный ожидаемый эффект от выполнения ремонтно-восстановительных работ, в том числе:
Модернизация или реконструкция
Капитальный ремонт Собственные средства Заемные средства Бюджетные средства Деятельность, не относящаяся к регулируемым услугам Нормативные технические потери (%) Нормы расхода сырья, материалов, топлива и энергии, всего (миллион тенге) Количество аварий
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
Примечание:
к карте ремонтов сетей субъекта естественной монополии (капитальный ремонт) с целевыми показателями в рамках инвестиционных программ прилагается информация по сетям субъекта естественной монополии, на которых проведен ремонт (капитальный ремонт) с целевыми показателями в рамках инвестиционных программ по формам согласно приложению к настоящей форме.
Гкал – Гигакалорий измерительная единица, в которой исчисляется тепловая энергия;
кВтч – Киловатт-час равен количеству энергии, потребляемой (производимой) устройством мощностью один киловатт в течение одного часа;
м3– кубический метр.
Руководитель ______________________________________            _________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Главный бухгалтер __________________________________             ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
"____" _____________________год.
Приложение к карте ремонтов
сетей субъекта естественной
монополии (капитальный ремонт) с
целевыми показателями в рамках
инвестиционных программ
Информация по сетям субъекта естественной монополии, на которых проведен ремонт (капитальный ремонт) с целевыми показателями в рамках инвестиционных программ*
_____________________________________
Наименование предприятия
№ п/п Период проведения ремонтных работ * Наименование сетей (магистральный, распределительный, железнодорожный) Фактическое месторасположение объекта Объем выполненных ремонтных работ сетей, задействованных при оказании регулируемых услуг (км) Описание проведенной работы, в том числе технических параметров отремонтированного объекта (диаметр труб, виды электрических сетей и прочие) Сумма затрат, направленные на ремонтные работы, (миллион тенге) Стоимость работы 1 км
(миллион тенге)
Область, город, район (населенный пункт) Улица, проспект, микрорайон

1 2 3 4 5 6 7 8 9
Кестенің жалғасы
Қаржыландыру көзі, (миллион теңге) Күнтізбелік жылға реттеліп көрсетілетін қызметтерді көрсету кезінде тартылған барлық желілердің тозу деңгейі (%)
Меншікті қаражат Қарыз қаражаты Бюджет қаражаты Реттелетін қызметтерге жатпайтын қызмет
10 11 12 13 14
Ескерту:
инвестициялық бағдарламалар шеңберінде нысаналы көрсеткіштермен күрделі жөндеу жүргізілген табиғи монополия субъектісінің желілері бойынша ақпарат өтінім берудің алдындағы 5 жылға толтырылады;
км-километр.
Басшы __________________________________             _________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Бас бухгалтер _________________________________       ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             қолы
"____" _____________________ жыл.
3-нысан
Инвестициялық бағдарламалар шеңберінде нысаналы көрсеткіштермен табиғи монополия субъектісінің _____ жылдарға арналған жабдықтарын жөндеу (күрделі жөндеу) картасы _____________________________________ Кәсіпорынның атауы
№ р/с Іс-шараның (күрделі жөндеудің) атауы Нақты орналасқан жері Жабдықтардың атауы Жабдықтарды шығару/өндіру жылы Мақсатты мәні (ашып жазу) Табиғи монополия субъектісінің меншікке құқығы (баланста/сенімгерлік басқару, жалдау) Бастапқы құны, (миллион теңге) Жабдықты пайдалануға берген жылы Техникалық паспортқа сәйкес қызмет ету мерзімі (ай) Соңғы 5 жылда жөндеу жұмыстарын жүргізуге бағытталған шығындардың жалпы сомасы (миллион тенге)
Облыс, қала, аудан (елді мекен) Көше, даңғыл, шағын аудан
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Кестенің жалғасы
Орындалған жөндеу жұмыстарын қаржыландыру көзі (миллион теңге) Өндірістік көрсеткіштердің нақты жай-күйі Жабдықты жөндеуге қажетті жалпы сома (миллион теңге) Сатып алу қажеттілігі, қосымша, барлығы
Меншікті қаражат Қарыз қаражаты Бюджет қаражаты Нормативтік техникалық шығындар (%) Шикізат, материалдар, отын және энергия шығысының нормалары, барлығы (миллион теңге) Тозу (%) Өтінім берген жылдың алдындағы жылға апаттар саны (дана) Жаңғырту немесе қайта құру Күрделі жөндеу дана миллион теңге
Өндіруші белгілеген / нормативтік Нақты Үлгілік нормативтермен белгіленген Нақты
13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Кестенің жалғасы
Мәлімделген тариф шеңберінде, оның ішінде инвестициялық бағдарлама есебінен жаңарту үшін жоспарланатын сома (миллион теңге) Өзге көздер есебінен, оның ішінде тариф құнына кірмейтін мемлекеттік қаражат есебінен жаңарту үшін жоспарланатын сома (миллион теңге) Мәлімделген тариф шеңберінде, оның ішінде инвестициялық бағдарлама есебінен жөндеу жұмыстарына жіберілетін қаржыландыру көзі (миллион теңге) Жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын орындағаннан кейінгі тозу деңгейі (%) Жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын орындаудан күтілетін қосымша әсер, оның ішінде:
Күрделі жөндеу Сатып алу Күрделі жөндеу Сатып алу Меншікті қаражат Қарыз қаражаты Бюджет қаражаты Реттелетін қызметтерге жатпайтын қызмет Нормативтік техникалық шығындар (%) Шикізат, материалдар, отын және энергия шығысының нормалары, барлығы (миллион теңге) Апаттар саны

1 2 3 4 5 6 7 8 9
Продолжение таблицы
Источник финансирования, (миллион тенге) Уровень изношенности всех сетей, задействованных при оказании регулируемых услуг за календарный год (%)
Собственные средства Заемные средства Бюджетные средства Деятельность, не относящаяся к регулируемым услугам
10 11 12 13 14
Примечание:
* информация по сетям субъекта естественной монополии, на которых проведен капитальный ремонт с целевыми показателями в рамках инвестиционных программ заполняется за 5 лет, предшествующие подаче заявки.
км – километр.
Руководитель __________________________________            _________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)       подпись
Главный бухгалтер ______________________________             __________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)       подпись
"____" _____________________год
Форма 3
Карта ремонтов оборудования субъекта естественной монополии (капитальный ремонт) с целевыми показателями в рамках инвестиционных программ на _____ годы.
_____________________________________
Наименование предприятия
№ п/п Наименование мероприятия (капитального ремонта) Фактическое место расположения Наименование оборудования Год выпуска/производства оборудования Целевое значение, (расписать) Право субъекта естественной монополии на собственность (на балансе/доверительное управление, аренда) Первоначальная стоимость, (миллион тенге) Год ввода в эксплуатацию оборудования Срок службы, согласно техническому паспорту (месяц) Общая сумма затрат, направленных на проведение ремонтных работ за последние 5 лет (миллион тенге)
Область, город, район (населенный пункт) Улица, проспект, микрорайон
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Продолжение таблицы
Источник финансирования, выполненных ремонтных работ (миллион тенге) Фактическое состояние производственных показателей Общая сумма, необходимая для ремонта оборудования (миллион тенге) Необходимость приобретения, дополнительно, всего
Собственные средства Заемные средства Бюджетные средства Нормативные технических потери (%) Нормы расхода сырья, материалов, топлива и энергии, всего (миллион тенге) Изношенность (%) Количество аварий, к году, предшествующему году подачи заявки (штук) Модернизация или реконструкция Капитальный ремонт штук миллион тенге
Установленные производителем/нормативником Фактические Установленные типовыми нормативниками Фактические
13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Продолжение таблицы
Планируемая сумма для обновления, в рамках заявленного тарифа, в том числе за счет инвестиционной программы, (миллион тенге) Планируемая сумма для обновления за счет иных источников, в том числе за счет государственных средств, не входящих в стоимость тарифа, (миллион тенге) Источник финансирования, направляемого на ремонтные работы в рамках заявленного тарифа, в том числе за счет инвестиционной программы, (миллион тенге) Уровень изношенности после выполнения ремонтно-восстановительных работ (%) Дополнительный ожидаемый эффект от выполнения ремонтно-восстановительных работ, в том числе:
Капитальный ремонт Приобретение Капитальный ремонт Приобретение Собственные средства Заемные средства Бюджетные средства Деятельность, не относящаяся к регулируемым услугам Нормативные технические потери (%) Нормы расхода сырья, материалов, топлива и энергии, всего (миллион тенге) Количество аварий

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
Ескерту:
инвестициялық бағдарламалар шеңберінде нысаналы көрсеткіштері бар табиғи монополия субъектісінің жабдықтарын жөндеу картасына (күрделі жөндеу) осы нысанға қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық бағдарламалар шеңберінде нысаналы көрсеткіштері бар жөндеу (күрделі жөндеу) жүргізілген табиғи монополия субъектісінің жабдықтары бойынша ақпарат қоса беріледі;
Гкал-Гигакалорий жылу энергиясы есептелетін өлшем бірлігі;
кВтсағ-Киловатт-сағат бір сағат ішінде бір киловатт құрылғы тұтынатын (өндіретін) энергия мөлшеріне тең;
м3 - текше метр.
Басшы __________________________________             _________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Бас бухгалтер _________________________________      ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             қолы
"____" _____________________жыл.
Инвестициялық бағдарламалар
шеңберінде нысаналы
көрсеткіштері бар табиғи
монополиялар субъектілерінің
жабдықтарын жөндеу картасына
(күрделі жөндеу)
қосымша
Инвестициялық бағдарламалар шеңберінде нысаналы көрсеткіштермен жөндеу (күрделі жөндеу) жүргізілген табиғи монополия субъектісінің жабдықтары бойынша ақпарат
_____________________________________ Кәсіпорынның атауы
№ р/с Жөндеу жұмыстарын жүргізу кезеңі (күнтізбелік жыл)
Жабдықтың атауы Объектінің нақты орналасқан жері Реттеліп көрсетілетін қызметтерді көрсету кезінде іске қосылған орындалған жөндеу жұмыстарының көлемі (дана) Жүргізілген жұмыстың сипаттамасы, оның ішінде жөнделген объектінің техникалық параметрлері (қуаты, түрі, өндіруші елі) Жөндеу жұмыстарына бағытталған шығындар сомасы (миллион теңге) Қаржыландыру көзі, (миллион теңге) Күнтізбелік жылға реттеліп көрсетілетін қызметтерді көрсету кезінде тартылған барлық жабдықтардың тозу деңгейі (%)
Облыс, қала, аудан (елді мекен) Көше, даңғыл, шағын аудан Меншікті қаражат Қарыз қаражаты Бюджет қаражаты Реттелетін қызметтерге жатпайтын қызмет
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Ескерту:
инвестициялық бағдарламалар шеңберінде нысаналы көрсеткіштермен күрделі жөндеу жүргізілген табиғи монополия субъектісін жабдықтау жөніндегі ақпарат өтінім берудің алдындағы 5 жылға толтырылады.
Басшы __________________________________            _________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Бас бухгалтер _________________________________      ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             қолы
"____" _____________________ жыл.
4-нысан
Инвестициялық бағдарламалар шеңберінде нысаналы көрсеткіштермен табиғи монополия субъектісінің ____ жылдарға арналған көлік құралдары бойынша жөндеу (күрделі жөндеу) картасы _____________________________________ Кәсіпорынның атауы
№ р/с Іс-шараның (күрделі жөндеудің) атауы Көлік құралының атауы Көлік құралының шығарылған жылы Мақсатты мәні, (ашып жазу) Табиғи монополия субъектісінің көлік құралына меншік құқығы (баланста/сенімгерлік басқару, жалға алу) Бастапқы құны, (миллион теңге) Көлік құралын пайдалануға берген жылы Бухгалтерлік есепке сәйкес қызмет мерзімі (пайдалану, пайдалану, қолдану) (ай) Техникалық паспортқа сәйкес қызмет мерзімі (пайдалану, пайдалану, қолдану) (ай) Соңғы 5 жыл ішінде жөндеу жұмыстарын жүргізуге бағытталған шығындардың жалпы сомасы (миллион теңге)

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37
Примечание:
к карте ремонтов оборудования субъекта естественной монополии (капитальный ремонт) с целевыми показателями в рамках инвестиционных программ прилагается информация по оборудованиям субъекта естественной монополии, на которых проведен ремонт (капитальный ремонт) с целевыми показателями в рамках инвестиционных программ по форме согласно приложению к настоящей форме;
Гкал – Гигакалорий измерительная единица, в которой исчисляется тепловая энергия;
кВтч – Киловатт-час равен количеству энергии, потребляемой (производимой) устройством мощностью один киловатт в течение одного часа;
м3– кубический метр.
Руководитель ________________________________________             _________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
Главный бухгалтер _________________________________             ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
"____" _____________________ год.
Приложение к карте ремонтов
оборудования субъектов
естественных монополий
(капитальный ремонт) с целевыми
показателями в рамках
инвестиционных программ
Информация по оборудованиям субъекта естественной монополии, на которых проведен ремонт (капитальный ремонт) с целевыми показателями в рамках инвестиционных программ*
_____________________________________
Наименование предприятия
№ п/п Период проведения ремонтных работ * (календарный год) Наименование оборудования Фактическое место расположения объекта Объем выполненных ремонтных работ оборудования, задействованного при оказании регулируемых услуг (штук) Описание проведенной работы, в том числе технических параметров отремонтированного объекта (мощность, тип, страна производитель) Сумма затрат, направленных на ремонтные работы, (миллион тенге) Источник финансирования, (миллион тенге) Уровень изношенности всего оборудования, задействованного при оказании регулируемых услуг за календарный год (%)
Область, город, район (населенный пункт) Улица, проспект, микрорайон Собственные средства Заемные средства Бюджетные средства Деятельность, не относящаяся к регулируемым услугам
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Примечание:
*информация по оборудованию субъекта естественной монополии, на которых проведен капитальный ремонт с целевыми показателями в рамках инвестиционных программ заполняется за 5 лет, предшествующие подаче заявки.
Руководитель __________________________________                   ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)      подпись
Главный бухгалтер ______________________________             ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)            подпись
"____" _____________________ год.
Форма 4
Карта ремонтов по транспортным средствам субъекта естественной монополии (капитальный ремонт) с целевыми показателями в рамках инвестиционных программ на _____ годы.
_____________________________________
Наименование предприятия
№ п/п Наименование мероприятия (капитального ремонта) Наименование транспортного средства Год выпуска транспортного средства Целевое значение, (расписать) Право собственности субъекта естественной монополии на транспортного средства (на балансе/доверительное управление, аренда) Первоначальная стоимость, (миллион тенге) Год ввода в эксплуатацию транспортного средства Срок службы (эксплуатации, использования, применения), согласно бухгалтерскому учету (месяц) Срок службы (эксплуатации, использования, применения), согласно техническому паспорту (месяц) Общая сумма затрат, направленных на проведение ремонтных работ за последние 5 лет (миллион тенге)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Кестенің жалғасы
Орындалған жөндеу жұмыстарын қаржыландыру көзі (миллион теңге) Сатып алу қажеттілігі, қосымша, барлығы Мәлімделген тариф шеңберінде, оның ішінде инвестициялық бағдарлама есебінен жаңарту үшін жоспарланатын сома (миллион теңге) Өзге көздер есебінен, оның ішінде тариф құнына кірмейтін мемлекеттік қаражат есебінен жаңарту үшін жоспарланатын сома (миллион теңге)
Меншікті қаражат Қарыз қаражаты Бюджет қаражаты Реттелетін қызметтерге жатпайтын қызмет дана миллион теңге Күрделі жөндеу Сатып алу Күрделі жөндеу Сатып алу
12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Кестенің жалғасы
Мәлімделген тариф шеңберінде, оның ішінде инвестициялық бағдарлама есебінен жіберілетін қаржыландыру көзі (миллион теңге) Жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын және жаңа сатып алуды орындағаннан кейін автопаркті қамтамасыз ету деңгейі (%) Жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын орындаудан күтілетін қосымша әсер, оның ішінде:
Меншікті қаражат Қарыз қаражаты Бюджет қаражаты Реттелетін қызметтерге жатпайтын қызмет Шикізат, материалдар, отын және энергия шығысының нормалары (миллион теңге) Автокөліктің жоспардан тыс және авариялық тоқтап қалуын азайту
22 23 24 25 26 27 28
Басшы __________________________________             _________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   қолы
Бас бухгалтер _________________________________       ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             қолы
"____" _____________________жыл.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Продолжение таблицы
Источник финансирования, выполненных ремонтных работ (миллион тенге) Необходимость приобретения, дополнительно, всего Планируемая сумма для обновления, в рамках заявленного тарифа, в том числе за счет инвестиционной программы, (миллион тенге) Планируемая сумма для обновления за счет иных источников, в том числе за счет государственных средств, не входящих в стоимость тарифа (миллион тенге)
Собственные средства Заемные средства Бюджетные средства Деятельность, не относящаяся к регулируемым услугам штук миллион тенге Капитальный ремонт Приобретение Капитальный ремонт Приобретение
12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Продолжение таблицы
Источник финансирования, направляемого в рамках заявленного тарифа, в том числе за счет инвестиционной программы, (миллион тенге) Уровень обеспечения автопарка после выполнения ремонтно-восстановительных работ и новых приобретении (%) Дополнительный ожидаемый эффект от выполнения ремонтно-восстановительных работ, в том числе:
Собственные средства Заемные средства Бюджетные средства Деятельность, не относящаяся к регулируемым услугам Нормы расхода сырья, материалов, топлива и энергии (миллион тенге) Снижение внеплановых и аварийных простоев автотранспорта
22 23 24 25 26 27 28
Руководитель __________________________________            _________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)       подпись
Главный бухгалтер _________________________________ ____________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)      подпись
"____" _____________________ год.