Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 4 сәуірдегі № 217 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 6 сәуірде № 32250 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
А. Ескараев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2023 жылғы 4 сәуірдегі
№ 217 Бұйрыққа
қосымша
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 22 ақпандағы № 14 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 913 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу жөніндегі нұсқаулықта:
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру қызметті беруші www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы не осы Нұсқаулықтың 1 - қосымшасына сәйкес баяндалған "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету тізбесіне (бұдан әрі - Тізбе) сәйкес ақпараттандыру объектілері арқылы жүзеге асырылады.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу, "Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы" Заңның 5-бабына сәйкес Министрлік айқындайтын тәртіппен көрсетілетін қызметті алушының "электрондық үкімет" веб-порталы, сондай-ақ өзге де ақпараттандыру объектілері арқылы берген өтініші негізінде жүргізіледі.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 апреля 2023 года № 217. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 апреля 2023 года № 32250
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
А. Ескараев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр юстиции
Республики Казахстан
от 4 апреля 2023 года № 217
Перечень некоторых приказов в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 февраля 1999 года № 14 "Об утверждении Инструкции по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 913), следующие изменения:
в Инструкции по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, утвержденный данным приказом:
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя, веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz либо через объекты информатизации в соответствии с Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (далее - Перечень), изложенного согласно приложению 1 к настоящей Инструкции.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, производится на основании заявления услугополучателя, поданного посредством веб-портала "электронного правительства", а также иных объектов информатизации, в порядке определяемом Министерством в соответствии со статьей 5 Закона "О регистрации залога движимого имущества." ;
пункт 7 изложить в новой редакции:

"7. Жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін негіз Тізбенің 8-тармағына сәйкес құжаттарды тіркей отырып, осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш болып табылады.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі: көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап өтініш қабылданған кезден бастап 2 жұмыс күні ішінде;
www.egov.kz порталында немесе ақпараттандыру объектілері мемлекеттік қызмет тіркеуші органның ақпараттық жүйесіне жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгені туралы растау келіп түскен немесе төлемнен босатылған кезден бастап 1 жұмыс күні ішінде көрсетіледі.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімі жазбаша нысанда немесе электрондық цифрлық қолтаңбамен расталған не ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынады.".
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау жөніндегі қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Нұсқаулыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы немесе ақпараттандыру объектілері Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлама жібереді.";
12-тармақтың жеті абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеуге ұсынылған құжаттарда бұзушылықтар анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша осы Нұсқаулыққа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бас тарту шығарады.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Құқықтарды (талаптарды) басқаға беруді тіркеу жағдайында көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, осы Нұсқаулыққа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізуді тіркеу туралы өтінішті ұсынады.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеген кезде жіберілген техникалық қателерді түзету мүдделі тұлғаның өтініші бойынша жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші тіркеуге өтініште көрсетілген мәліметтерді тексереді, мәліметтерді архивтік материалдардың деректерімен салыстырып тексереді.
Көрсетілетін қызметті беруші жылжымалы мүлік кепілінің тізіліміне "ерекше белгілер" бағанына, сондай-ақ кепілді тіркеу туралы куәлікке қосымша жазба енгізу арқылы техникалық қателерді түзетеді.
Әділет министрлігі Нұсқаулыққа енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты өтінішті қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді жүзеге асыратын ұйымдарға көрсетілетін қызметті берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.";

"7. Основанием для государственной регистрации залога движимого имущества является заявление по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции с приложением документов согласно пункту 8 Перечня.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Срок оказания государственной услуги: с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю в течение 2 рабочих дней с момента принятия заявления:
на портале www.egov.kz, или объекты информатизации государственная услуга оказывается в течение 1 рабочего дня с момента поступления в информационную систему регистрирующего органа подтверждения об оплате сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества или освобождения от оплаты.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. При оказании государственной услуги согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах получается в письменной форме, или подтвержденное электронной цифровой подписью либо посредством абонентского устройства сотовой связи.".
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренного пунктом 8 Перечня и (или) документов с истекшим сроком действия работник услугодателя по приему документов отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 5 к настоящей Инструкции.
В случаях представления услугополучателем через портал или объекты информатизации неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель направляет уведомление об отказе в дальнейшем рассмотрении документов.";
абзац семь пункта 12 изложить в новой редакции:
"12. В случае выявления нарушений в представленных документах на регистрацию залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, услугодателем выносится отказ по форме согласно приложению 8 к настоящей Инструкции по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. В случае регистрации уступки прав (требований) услугополучателем предоставляется заявление о регистрации внесения изменений и дополнений по форме согласно приложению 9 к настоящей Инструкции с приложением документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Исправление технических ошибок, допущенных при регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, производится по заявлению заинтересованного лица.
Услугодатель осуществляет проверку сведений, указанных в заявлении на регистрацию, сверяет сведения с архивными материалами.
Услугодатель осуществляет исправление технических ошибок посредством внесения дополнительной записи в реестр залога движимого имущества в графу "особые отметки", а также свидетельство о регистрации залога.
Министерство юстиции направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Инструкцию в организации, осуществляющие прием заявления и выдачи результата оказания государственной услуги, услугодателю и Единый контакт-центр.";

Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу жөніндегі Нұсқаулыққа 1-қосымша осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу жөніндегі Нұсқаулыққа 5-қосымша осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру және түпнұсқасының (куәландырылған көшірмесінің) күшін жою қағидалары" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4939 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 24 тамыздағы №244 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген Жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын (куәландырылған көшірмесін) беру және оның күшін жою қағидаларында:
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік көрсетілген қызметті алу үшін көрсетілетіне қызметті алушы осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес төлем ақысы бойынша (бұдан әрі-өтініш) осы Қағиданың 2-қосымшасын сәйкес "Жылжымайтын мүлік құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттарды қоса бере отырып жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші арқылы немесе "электрондық үкімет" порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
8-тармақ алып тасталсын;
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Өтінішті көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүгінген кезде қызметті беруші құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады және оларды жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу жөніндегі басқармаға (бөлімге) жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау жөніндегі қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлама жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкеріне құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, олардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

Приложение 1 к Инструкции по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
Приложение 5 к Инструкции по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню.
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 244 "Правила выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4939), следующие изменения:
в Правила выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа, утвержденным данным приказом:
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявление) с приложением документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество" (далее – Перечень) согласно приложению 2 к настоящим Правилам через услугодателя по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя либо через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).".
пункт 8 исключить.
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. При подаче заявления через услугодателя работник отдела приема и выдачи документов услугодателя осуществляет прием документов и направляет их в управление (отдел) по регистрации прав на недвижимое имущество.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня, а также документов с истекшим сроком действия, работник услугодателя по приему документов отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В случаях представления через портал услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель направляет уведомление об отказе в дальнейшем рассмотрении документов.
При предъявлении работнику отдела приема и выдачи документов услугодателя полного пакета документов услугополучателю выдается расписка о их приеме с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.";
пункт 10 изложить в новой редакции:

"10. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері құжаттарды қабылдау бөлімінен құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, мұрағаттан тіркеу істерін сұратады.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Содан кейін жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері жылжымайтын мүлікке құқықтардың (ауыртпалықтардың) пайда болуына, өзгеруіне, тоқтатылуына немесе мемлекеттік тіркеудің өзге де объектілеріне құқықтардың (ауыртпалықтардың) туындауына, тоқтатылуына негіз болып табылатын жасалатын мәміленің және (немесе) өзге де заңдық фактілердің (заңдық құрамдардың) заңдылығын тексеруді қоса алғанда, мемлекеттік тіркеуге ұсынылған құжаттарды тексеруді жүзеге асырады.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін қажетті мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден оның жеке электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне құқық белгілейтін құжаттың түпнұсқасын жою және құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру туралы немесе Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда бас тарту туралы жазба енгізеді.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері ұсынылған құжаттар Тізбенің 8-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келген кезде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Телнұсқа" белгісі бар және тіркеуші органның мөртаңбасы қойылып жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын дайындайды.
Телнұсқаны беруден бас тартқан жағдайда жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасының (бөлімінің) қызметкері Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы жазбаша хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті алушыға (өтініш берушінің уәкілетті өкіліне) жолдайды.
Телнұсқаны дайындау немесе бас тарту туралы хабарламаны дайындау бойынша рәсімді жүзеге асырғаннан кейін құжаттар басшылыққа қарауға, кейіннен қол қою үшін жіберіледі.
Қол қойылған құжаттар, құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасы немесе құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беруден бас тарту туралы хабарлама кейіннен көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін құжаттарды қабылдау және беру бөліміне беріледі.";
13-1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13-1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Тізбенің 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны жөнінде хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күні бұрын жіберіледі.
Алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушының қарсылығын көрсетілетін қызметті беруші оны алған күннен бастап 2 жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру туралы шешім қабылдайды не дәлелді бас тартуды қалыптастырады.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"10. Работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество осуществляет прием документов от отдела приема документов, запрашивает регистрационные дела из архива.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. После чего работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество осуществляет проверку документов, представленных на государственную регистрацию, включая проверку законности совершаемой сделки и (или) иных юридических фактов (юридических составов), являющихся основаниями возникновения, изменения, прекращения прав (обременении) на недвижимое имущество или иных объектов государственной регистрации на соответствие действующему законодательству.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, необходимые для государственной регистрации прав на недвижимое имущество, работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных его личной электронной цифровой подписью.
Работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество вносит запись в информационную систему правового кадастра об аннулировании подлинника правоустанавливающего документа и выдачи дубликата правоустанавливающего документа либо об отказе в случаях, предусмотренных пунктом 9 Перечня.
Работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество при соответствии представленных документов, предусмотренными пунктом 8 Перечня, готовит дубликат правоустанавливающего документа на недвижимое имущество с отметкой "дубликат", проставляет штамп регистрирующего органа по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
После осуществления процедуры по подготовке дубликата либо подготовке уведомления об отказе документы направляются на рассмотрение руководству, для последующего их подписания.
Подписанные документы передаются в отдел приема и выдачи документов, для последующей выдачи дубликата правоустанавливающего документа либо уведомления об отказе выдачи дубликата правоустанавливающего документа услугополучателю.
В случае отказа в выдаче дубликата работник управления (отдела) по регистрации прав на недвижимое имущество направляет услугополучателю (уполномоченному представителю заявителя) письменное уведомление об отказе по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня.".
пункт 13-1 изложить в новой редакции:
"13-1. В случае наличия оснований для отказа в оказании государственной услуги, предусмотренными пунктом 9 Перечня государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги.
Возражение услугополучателя по предварительному решению принимается услугодателем в течение 2 рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение о выдаче дубликата правоустанавливающего документа либо формирует мотивированный отказ.";
пункт 16 изложить в новой редакции:

"16. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.";
Әділет министрлігі қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты өтінішті қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді жүзеге асыратын ұйымдарға көрсетілетін қызметті берушіге және бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.";
Жоғалған немесе бүлінген құқық белгілеуші құжаттың телнұсқасын (куәландырылған көшірмесін) беру және оның күшін жою қағидаларына 2-қосымша осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Жоғалған немесе бүлінген құқық белгілеуші құжаттың телнұсқасын (куәландырылған көшірмесін) беру және оның күшін жою қағидаларына 3-қосымша осы Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
3. "Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету ережесі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4945 болып тіркелген) туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 24 тамыздағы № 241 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген "Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету ережесінде:
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес "Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне (бұдан әрі-тізбе) сәйкес көрсетілетін қызметті беруші арқылы, көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады: www.egov.kz (бұдан әрі – портал).
Көрсетілетін қызметті алушының Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасымен көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау жөніндегі қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды толық ұсынбаған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлама жібереді.".
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"16. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом, в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона "О государственных услугах";
Министерство юстиции направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила в организации, осуществляющие прием заявления и выдачи результата оказания государственной услуги, услугодателю и Единый контакт-центр.".
Приложение 2 к Правилам выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
Приложение 3 к Правилам выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню.
3. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 241 "Правила оказания государственной услуги "Государственная регистрация объекта кондоминиума" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4945), следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Государственная регистрация объекта кондоминиума", утвержденных данным приказом:
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя или веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал) в соответствии с Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация объекта кондоминиума" (далее – Перечень), изложенным согласно приложению 1 к настоящим Правилам.".
Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю с пакетом документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 8 Перечня.
При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня, а также документов с истекшим сроком действия, работник услугодателя по приему документов отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В случаях представления через портал услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель направляет уведомление об отказе в дальнейшем рассмотрении документов.";
пункт 12 изложить в новой редакции:

"12. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі:
Қабылдау және беру бөлімінің қызметкері Тізбенің 8-тармағына сәйкес өтініш пен құжаттарды қабылдайды және жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөліміне көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының электрондық көшірмелерін жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері құжаттарды, қарау нәтижелері бойынша кондоминиум объектісін тіркейді немесе тіркеуді тоқтата тұрады не Тізбенің 3 және 9-тармақтарында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, содан кейін мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға ұсынады.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды.
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: ЭЦҚ арқылы қол қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарламаны жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкеріне жолданады.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне және құжаттарды қабылдау және беру бөліміне жолдайды.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету тәртібі:
Көрсетілетін қызметті алушы порталда авторизациялаудан өтеді, өтініш толтырады және құжаттарды Тізбенің 8-тармағына сәйкес тіркейді.
Тіркеуші органның ақпараттық жүйесінде кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу үшін ақы төленгені туралы расталғаннан кейін жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері құжаттар топтамасын қарайды, қарау нәтижелері бойынша кондоминиум объектісін тіркейді немесе тіркеуді тоқтата тұрады не Тізбенің 3 және 9-тармақтарында көзделген негіздемелер бойынша бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, содан кейін мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға ұсынады.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы ЭЦҚ арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды.
Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: ЭЦҚ арқылы қол қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарламаны жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкеріне жолдау.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының порталдағы жеке кабинетіне жолдайды.";

"12. Порядок оказания государственной услуги через услугодателя:
Работник отдела приема и выдачи принимает заявление и документы согласно пункту 8 Перечня, направляет в отдел регистрации прав на недвижимое имущество электронные копии документов услугополучателя.
Услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество по результатам рассмотрения документов регистрирует объект кондоминиума или приостанавливает регистрацию либо готовит мотивированный ответ об отказе по основаниям, предусмотренным пунктами 3 и 9 Перечня, затем представляет результат государственной услуги на подпись руководству услугодателя.
Руководство услугодателя посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) подписывает результат государственной услуги.
Результат процедуры (действия): направление подписанного посредством ЭЦП уведомление о результате оказания государственной услуги работнику отдела регистрации прав на недвижимое имущество.
Работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество направляет уведомление о результате оказания государственной услуги в отдел приема и выдачи документов.";
пункт 13 в новой редакции:
"13. Порядок оказания государственной услуги через портал:
Услугополучатель проходит авторизацию на портале, заполняет заявление и прикрепляет документы в соответствии с пунктом 8 Перечня.
После подтверждения в информационной системе регистрирующего органа об оплате за государственную регистрацию объекта кондоминиума работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество рассматривает пакет документов, по результатам рассмотрения регистрирует объект кондоминиума или приостанавливает регистрацию либо готовит мотивированный ответ об отказе по основаниям, предусмотренным пунктами 3 и 9 Перечня, затем представляет результат государственной услуги на подпись руководителю услугодателя.
Руководство услугодателя посредством ЭЦП подписывает результат государственной услуги.
Результат процедуры (действия): направление подписанного посредством ЭЦП результата оказания государственной услуги работнику отдела регистрации прав на недвижимое имущество.
Работник отдела регистрации прав на недвижимое имущество направляет уведомление о результате оказания государственной услуги в личный кабинет услугополучателя на портал.

15-1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15-1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесі 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны жөнінде хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күні бұрын жіберіледі.
Алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушының қарсылығын көрсетілетін қызметті беруші оны алған күннен бастап 2 жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеуді жүргізеді не мемлекеттік тіркеуден дәлелді бас тартуды қалыптастырады.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Егер гидромелиоративтік кондоминиум қатысушыларының келісімімен өзгеше белгіленген болмаса, ортақ мүліктегі гидромелиоративтік кондоминиумға қатысушылардың үлесінің мөлшері бөлек (жеке) меншікте (өзге де заттық құқықта) тұрған суармалы жер учаскесі ауданының осы гидромелиоративтік кондоминиумның құрамына кіретін барлық суармалы жер учаскелерінің аудандарының сомасына қатынасымен айқындалады. Гидромелиоративтік кондоминиум мүлігіндегі мұндай үлес зат түрінде бөліне алмайды (мінсіз үлес).
Осындай үлестердің есебі туралы құжатты гидромелиоративтік кондоминиум қатысушылары Тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттармен бірге тапсырады.
Гидромелиоративтік кондоминиумның құрамына кіретін жер учаскелерінің және/немесе гидромелиоративтік кондоминиумнің барлық объектісінің шекаралары өзгерген кезде гидромелиоративтік кондоминиум қатысушылары не уәкілетті өкілдері тіркеуші органға қажетті құжаттарды қоса бере отырып, тіркеу құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы өтініш береді. Тіркеу құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу бұл ретте осы Ережеде белгіленген тәртіппен жасалады.
Гидромелиоративтік кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу үшін өтініш берушілер немесе олардың уәкілетті өкілі тіркеуші органға Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттарды ұсынады.
Әділет министрлігі Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты өтінішті қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді жүзеге асыратын ұйымдарға көрсетілетін қызметті берушіге және бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу қағидаларына № 2 қосымша осы Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

пункт 15-1 в новой редакции:
"15-1. В случае наличия оснований для отказа в оказании государственной услуги, предусмотренными пунктом 9 Перечня государственной услуги, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги.
Возражение услугополучателя по предварительному решению принимается услугодателем в течение 2 рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель производит государственную регистрацию объекта кондоминиума, либо формирует мотивированный отказ в государственной регистрации.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Размер доли участника гидромелиоративного кондоминиума в общем имуществе, если иное не установлено соглашением участников гидромелиоративного кондоминиума, определяется отношением площади орошаемого земельного участка, находящегося в раздельной (индивидуальной) собственности (ином вещном праве), к сумме площадей всех орошаемых земельных участков, входящих в состав данного гидромелиоративного кондоминиума. Такая доля в имуществе гидромелиоративного кондоминиума не может быть выделена в натуре (идеальная доля).
Документ о расчете таких долей предоставляется участниками гидромелиоративного кондоминиума вместе с документами, указанными в пункте 8 Перечня.
При изменении границ земельных участков, входящих в состав гидромелиоративного кондоминиума, и/или всего объекта гидромелиоративного кондоминиума участники гидромелиоративного кондоминиума либо уполномоченные представители подают в регистрирующий орган заявление о внесении изменений и дополнений в регистрационные документы с представлением необходимых документов. Внесение изменений и дополнений в регистрационные документы при этом производится в порядке, установленном настоящими Правилами.
Для государственной регистрации объекта гидромелиоративного кондоминиума услугополучатели или их уполномоченные представители представляет услугодателю документы предусмотренные пунктом 8 Перечня.
Министерство юстиции направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила, в организации, осуществляющие прием заявления и выдачи результата оказания государственной услуги, услугодателю и Единый контакт-центр.";
Приложение № 2 к Правилам к государственной регистрации объекта кондоминиума изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню;

Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу қағидаларына № 3 қосымша осы Тізбеге 6 қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын
4. "Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларында:
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) "электрондық үкімет" веб-портал www.egov.kz (бұдан әрі - Портал) арқылы осы қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысанда сұрау салады (бұдан әрі – сұрау салу).
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі мынадай қосымшаларға сәйкес келтірілген:
"Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы ақпарат беру" көрсетілетін мемлекеттік қызмет бойынша осы Қағиданың 6-қосымшасына сәйкес;
"Жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы ақпарат беру" көрсетілетін мемлекеттік қызмет бойынша Қағиданың 8-қосымшасына сәйкес;
"Жылжымайтын мүлік объектісіне тіркелген құқықтар ауыртпалықтары, заңды талаптары туралы мәліметтер беру" көрсетілетін мемлекеттік қызмет бойынша Қағиданың 12-қосымшасына сәйкес.".
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. ЖМТ МДҚ арқылы қалыптастырылған электрондық құжаттың тиісті мәліметі көрсетілген қызметті алушының "жеке кабинетіне:
жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы;
жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы;
жылжымайтын мүлік объектісіне тіркелген құқықтар ауыртпалықтары, заңды талаптары туралы мәліметтер нысанында жіберіледі.".
22-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"22. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес "Жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда, тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісі құжатының көшірмелерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне сәйкес (бұдан әрі – Тізбе) сұрау салады және құжаттардың толық топтамасын Мемлекеттік корпорацияға немесе Порталға береді.".
23-тармақ алып тасталсын.
30-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"30. Ақпараттық жүйесі бұзылған жағдайда көрсетілетін қызметі беруші "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторын (бұдан әрі – оператор) дереу хабардар етеді.
Бұл жағдайда оператор ақпараттық жүйенің бұзылу себебін анықтау бойынша шаралар қабылдайды 1 (бір) жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттаманы жасайды және оған көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.
Әділет министрлігі Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты өтінішті қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді жүзеге асыратын ұйымдарға көрсетілетін қызметті берушіге және бірыңғай байланыс орталығына жібереді.".

Приложение № 3 к Правилам Государственной регистрации объекта кондоминиума изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему Перечню.
4. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131 "Правила предоставления информации из правового кадастра" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7586) следующие изменения:
в Правилах предоставления информации из правового кадастра, утвержденных данным приказом:
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Для получения информации из правового кадастра физические и (или) юридические лица (далее - услугополучатель) подают запрос в электронном формате по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – запрос) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал).
Перечень основных требований к оказанию государственных услуг приведены согласно следующим приложениям:
по государственной услуге "Предоставление сведений о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках" согласно приложению 6 к Правилам;
по государственной услуге "Предоставление сведений об отсутствии (наличии) недвижимого имущества" согласно приложению 8 к Правилам;
по государственной услуге "Предоставление сведений о зарегистрированных обременениях прав, юридических притязаниях на объект недвижимости" согласно приложению 12 к Правилам.".
Пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Сформированные посредством государственной базы данных "Регистр недвижимости" (далее – ГБД РН) соответствующие сведения электронного документа направляются в "личный кабинет" услугополучателя в форме сведений:
о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках;
об отсутствии (наличии) недвижимого имущества;
о зарегистрированных обременениях прав, юридических притязаниях на объект недвижимости.".
пункт 22 изложить в новой редакции:
"22. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица (далее - услугополучатель) подают запрос и пакет документов в соответствии с Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости" согласно приложению 10 к настоящим Правилам (далее - Перечень) в Государственную корпорацию или на Портал.".
пункт 23 исключить.
пункт 30 изложить в новой редакции:
"30. В случае сбоя информационной системы услугодатель незамедлительно уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (далее – оператор).
В этом случае оператор предпринимает меры по определению причины сбоя информационной системы и в течение 1 (одного) рабочего дня составляет протокол (акт) о технической проблеме и подписывает его услугодателем.
Министерство юстиции направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила в организации, осуществляющие прием заявления и выдачи результата оказания государственной услуги, услугодателю и Единый контакт-центр.";

Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну Қағидаларына 6-қосымша осы Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну Қағидаларына 8-қосымша осы Тізбеге 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну Қағидаларына 9-қосымша осы Тізбеге 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну Қағидаларына 10-қосымша осы Тізбеге 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну Қағидаларына 11-қосымша осы Тізбеге 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
5. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 6 мамырдағы № 156 "Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдерін "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын және Жылжымайтын мүліктің бастапқы және кейінгі объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8469 тіркелген), мынадай өзгерістер енгізілсін:
Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдерін "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын және Жылжымайтын мүліктің бастапқы және кейінгі объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларын бекіту туралы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына:
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1–қосымшаға сәйкес "ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) оларды құрайтын жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерді құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын беру және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды" мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінде (бұдан әрі - № 1 Тізбе) келтірілген.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағына сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті берушіге өтініш береді: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсыну кезінде:
көрсетілетін қызметті берушіге - көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
портал арқылы-көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" нәтижені алу орны мен күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімі жазбаша нысанда немесе электрондық цифрлық қолтаңбамен расталған не ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынады.

Приложение 6 к Правилам предоставления информации из правового кадастра изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему Перечню;
Приложение 8 к Правилам предоставления информации из правового кадастра изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему Перечню;
Приложение 9 к Правилам предоставления информации из правового кадастра изложить в редакции согласно приложению 10 к настоящему Перечню;
Приложение 10 к Правилам предоставления информации из правового кадастра изложить в редакции согласно приложению 11 к настоящему Перечню;
Приложение 11 к Правилам предоставления информации из правового кадастра изложить в редакции согласно приложению 12 к настоящему Перечню.
5. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 156 "Правила и сроки внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования и Правила оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8469), следующие изменения:
в Правилах и сроках внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования и Правила оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" утвержденных данным приказом:
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги приведен в Перечне государственной услуги "Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости" (далее – Перечень № 1) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление с приложением документов согласно пункту 8 Перечня № 1 услугодателю по месту нахождения объекта недвижимого имущества либо через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
При подаче услугополучателем необходимых документов:
к услугодателю - услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
через портал - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием места и даты получения результата.
При оказании государственной услуги согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах получается в письменной форме или подтвержденное электронной цифровой подписью, либо посредством абонентского устройства сотовой связи.

Көрсетілетін қызметті алушы № 1 Тізбеде көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау жөніндегі қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы № 1 Тізбеде көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлама жібереді.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады және портал арқылы келіп түскен өтінімдерді қоспағанда, жылжымайтын мүлік объектілерін техникалық тексеру бөліміне орындауға жолдайды.
Жылжымайтын мүлік объектілерін техникалық тексеру бөлімі мұрағатының қызметкері, түгендеу істерін іздестіруді және жауапты орындаушыға беруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлік объектілерін техникалық тексеру бөлімінің қызметкері келесі әрекеттерді жасайды:
ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін дерекқорға енгізу бойынша:
ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) олардың құрамдастарын жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерді құқықтық кадастрға енгізеді, кейін объектіні пайдалануға қабылдау актісіне белгі қояды;
жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны дайындау бойынша әзірленген техникалық паспортты және қорытындыны басшылыққа келісуге және қол қоюға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде жеке кабинетіне жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру бойынша орындалған жұмыс үшін қосымша ақы төлеу қажеттігі туралы хабарлама жіберіледі.
Техникалық паспортты беру және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны беру тәртібі мен процесі осы Қағиданың 3-тарауымен регламенттелген.
Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің қол қойылған нәтижесі тіркеледі және тізілім бойынша көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөліміне жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің цифрлық құжаттар сервисінен жеке басын куәландыратын құжатты не электрондық құжатты көрсеткен кезде жүзеге асырады:
өкілеттігін растайтын құжат бойынша заңды тұлға үшін;
жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне жүгінбеген кезде көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау жөніндегі бөлімі бір ай ішінде олардың сақталуын қамтамасыз етеді, осы мерзім өткеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлік объектілерін техникалық тексеру бөліміне қайтарылады.";

В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному Перечнем № 1, а также документов с истекшим сроком действия, работник услугодателя по приему документов отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
В случаях представления через портал услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному Перечнем № 1, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель направляет уведомление об отказе в дальнейшем рассмотрении документов.
Работник услугодателя осуществляет прием документов и направляет документы на исполнение в отдел технического обследования объектов недвижимости, за исключением заявок поступающих через портал.
Работник архива отдела технического обследования объектов недвижимости осуществляет поиск и передачу инвентарных дел ответственному исполнителю.
Работник отдела технического обследования объектов недвижимости услугодателя рассматривает пакет документов, совершает действия:
по внесению в базу данных идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество:
вносит в правовой кадастр идентификационные и технические сведения зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проставляет отметку в акте приемки объекта в эксплуатацию;
по изготовлению технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости направляет руководству на согласования и подпись изготовленные технический паспорт и заключения.
При обращении услугополучателя через портал в личный кабинет направляется уведомление о необходимости произведения доплаты за выполненную работу по государственному техническому обследованию объекта недвижимости.
Порядок и процесс оказания по выдаче технического паспорта и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости регламентирован Главой 3 настоящих Правил.
Руководство услугодателя подписывает результат государственной услуги.
Подписанный результат оказания государственной услуги регистририруется и направляется в отдел приема и выдачи документов услугодателя по реестру.
Услугодателем выдача готовых документов услугополучателю осуществляется при предъявлении документа, удостоверяющего личность либо электронного документа из сервиса цифровых документов услугополучателя или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающего полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности.
При необращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, отдел по приему документов услугодателя в течение одного месяца обеспечивает их хранение, после истечения данного срока возвращаются в отдел технического обследования объектов недвижимости услугодателя.";

5-1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5-1. Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші:
үш күннен кем мерзім белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуды қалыптастырады;
үш күндік мерзімнен асатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны жөнінде хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күні бұрын жіберіледі.
Алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушының қарсылығын көрсетілетін қызметті беруші оны алған күннен бастап 2 жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешім қабылдайды немесе дәлелді бас тартуды қалыптастырады.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) қызмет көрсетушіге:
құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу туралы белгісі бар жылжымайтын мүлік объектісін пайдалануға қабылдау акті;
жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспорты;
техникалық паспортты қоса бере отырып, жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтықтарын белгілеу туралы қорытынды;
№ 1 Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу орны мен күні көрсетіле отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама жіберіледі;
электрондық техникалық паспорт және пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмеге, жеке гараждарға және саяжай құрылыстарына жүргізілген техникалық тексеру қорытындылары бойынша жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды.
Жүргізілген техникалық тексеру қорытындылары бойынша жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Бұл ретте Жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын бергені үшін қосымша төлемді растайтын құжатты ұсынған кезде береді, ал заңды тұлғалармен қызметтерді көрсетуге шарттың бекітілуі жағдайында оларға қосымша қол қойылған орындалған жұмыстар акті ұсынылады.".
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

пункт 5-1 изложить в новой редакции:
"5-1. В случае наличия оснований для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня услугодатель:
по государственным услугам по которым установлен менее чем трехдневный срок оказания формирует отказ в оказании государственной услуги;
по государственным услугам превышающим трехдневный срок оказания услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги.
Возражение услугополучателя по предварительному решению принимается услугодателем в течение 2 рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании государственной услуги, либо формирует мотивированный отказ.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги:
1) услугодателю:
акт приемки объекта недвижимости в эксплуатацию с отметкой о внесении в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество;
технический паспорт объекта недвижимости;
заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества с приложением технического паспорта;
письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня № 1.
2) на портал:
услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения;
электронный технический паспорт и заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества по итогам проведенного технического обследования на квартиры, комнату в общежитиях, индивидуальные гаражи и дачные строения;
Заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества по итогам проведенного технического обследования оформляется по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При этом технический паспорт объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости выдается услугодателем при предоставлении услугополучателем документа, подтверждающего доплату за выдачу технического паспорта, при заключении договора на оказание услуг с юридическими лицами, дополнительно предоставляется подписанный акт выполненных работ.";
пункт 8 изложить в новой редакции:

"8. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2–қосымшаға сәйкес "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет тізбесінде (бұдан әрі - № 2 Тізбеде) келтірілген.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы, көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша және "электрондық үкіметтің": www.egov.kz (бұдан әрі – портал) веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының № 2 Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасымен көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады және портал арқылы келіп түскен өтінімдерді қоспағанда, жылжымайтын мүлік объектілерін техникалық тексеру бөліміне орындауға жолдайды.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімі жазбаша нысанда немесе электрондық цифрлық қолтаңбамен расталған не ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынады.
Көрсетілетін қызметті алушы № 2 Тізбеде көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау жөніндегі қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы № 2 Тізбеде көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлама жібереді.
Жылжымайтын мүлік объектілерін техникалық тексеру бөлімі мұрағатының қызметкері түгендеу істерін іздестіруді және жауапты орындаушыға беруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы телнұсқа беруден бас тарту үшін негіз болмаған жағдайда, техникалық паспорттың түгендеу ісінен көшірмесін шығарады, "Телнұсқа" мөртабанын қояды және оны толтырады, одан кейін басшылыққа келісу және қол қою үшін жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін тізілім бойынша жіберілетін жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортының телнұсқасын беру немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту телнұсқаны беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.".
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"8. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги приведен в Перечне государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" (далее – Перечень № 2) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя, по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя и веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю с пакетом документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 8 Перечня № 2.
Работник услугодателя осуществляет прием документов и направляет документы на исполнение в отдел технического обследования объектов недвижимости, за исключением заявок поступающих через портал.
При оказании государственной услуги согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах получается в письменной форме или подтвержденное электронной цифровой подписью, либо посредством абонентского устройства сотовой связи.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренного Перечнем № 2, а также документов с истекшим сроком действия, работник услугодателя по приему документов отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
В случаях представления через портал услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному Перечнем № 2, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель направляет уведомление об отказе в дальнейшем рассмотрении документов.
Работник архива отдела технического обследования объектов недвижимости, осуществляет поиск и передачу инвентарных дел ответственному исполнителю.
Ответственный исполнитель услугодателя при отсутствии оснований для отказа в выдаче дубликата воспроизводит копию с инвентарного дела технического паспорта, проставляет штамп "Дубликат" и заполняет его, после чего направляет руководству для подписания.
Результатом оказания государственной услуги по выдаче дубликата является выдача дубликата технического паспорта объекта недвижимости, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги, который направляется по реестру для выдачи услугополучателю.";
пункт 12 изложить в новой редакции:

"12. Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші:
үш күннен кем мерзім белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуды қалыптастырады;
үш күндік мерзімнен асатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны жөнінде хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 жұмыс күні бұрын жіберіледі.
Алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушының қарсылығын көрсетілетін қызметті беруші оны алған күннен бастап 2 жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешім қабылдайды немесе дәлелді бас тартуды қалыптастырады.
Әділет министрлігі Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты өтінішті қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді жүзеге асыратын ұйымдарға көрсетілетін қызметті берушіге және бірыңғай байланыс орталығына жібереді.";
Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдері және "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету Қағидаларына № 1 қосымша осы Тізбеге 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылыс жайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдері және "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету Қағидаларына № 2 қосымша осы Тізбеге 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
6. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқық ауыртпалықтарын) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ережелері бекіту туралы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20610 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 27 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ережелерінде:
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"12. В случае наличия оснований для отказа в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня услугодатель:
по государственным услугам по которым установлен менее чем трехдневный срок оказания формирует отказ в оказании государственной услуги;
по государственным услугам превышающим трехдневный срок оказания услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги.
Возражение услугополучателя по предварительному решению принимается услугодателем в течение 2 рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания услугодатель принимает решение об оказании государственной услуги, либо формирует мотивированный отказ.
Министерство юстиции направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила в организации, осуществляющие прием заявления и выдачи результата оказания государственной услуги, услугодателю и Единый контакт-центр.";
Приложение № 1 к Правилам и срокам внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования и Правил оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" изложить в редакции согласно приложению 12 к настоящему Перечню;
Приложение № 2 к Правилам и срокам внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их оставляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования и Правил оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" изложить в редакции согласно приложению 13 к настоящему Перечню.
6. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 27 "Правила оказания государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20610), следующие изменения:
в Правила оказания государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество", утвержденным данным приказом:
пункт 3 изложить в новой редакции:

"3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 1 және 2 – қосымшаларға сәйкес нысан бойынша "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне (бұдан әрі-Тізбе) сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші арқылы немесе "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы өтініш береді: www.egov.kz (бұдан әрі-портал) немесе ақпараттандыру объектілері арқылы жүзеге асырылады.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жеке басын куәландыратын құжатты не көрсетілетін қызметті алушының цифрлық құжаттамалары сервисінен электрондық құжатты мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі көрсетілген мәліметтермен тексереді (сәйкестендіру үшін).
Құқық белгілейтін құжатта көрсетілген жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжай мәліметтері құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесінде қамтылған мекенжай мәліметтерімен сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мекенжайдың тіркеу коды бойынша жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылайды.
Егер мәмілені нотариат куәландырмаса, онда тіркеуші орган мәмілені жасаған адамдардың (олардың уәкілетті өкілдерінің) қолының төлнұсқалығын, олардың әрекет қабілеттілігін (құқық қабілеттілігін), сондай-ақ олардың ерік білдіруіне сәйкестігін тексеруге міндетті.
Мәмілені жасаған қол қоюшылардың (олардың уәкілетті өкілдерінің) түпнұсқалығын, олардың әрекет қабілеттілігін (құқық қабілеттілігін), сондай-ақ олардың ерік білдіруіне сәйкестігін тексеру рәсімінің аяқталуын растау көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің шартқа белгі қоюы және қол қоюы болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау жөніндегі қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті қарауды тоқтату туралы өтінішхатпен жүгіне алады.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушы қолдаухатты көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша береді.".
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"3. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица (далее - услугополучатель) подают заявление по форме согласно приложению 1 и 2 к настоящим Правилам с приложением документов в соответствии с Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество" (далее – Перечень) согласно приложению 3 к настоящим Правилам через услугодателя по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя или через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал), либо через объекты информатизации.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
4. При приеме документов работник услугодателя сверяет документ, удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов услугополучателя со сведениями, отраженных в государственных информационных системах (для идентификации).
В случае расхождения адресных сведений объекта недвижимости, указанных в правоустанавливающем документе, с адресными сведениями, содержащимися в информационной системе правового кадастра, работник услугодателя уточняет адрес объекта недвижимости по регистрационному коду адреса.
Если сделка нотариально не удостоверена, то регистрирующий орган обязан проверить подлинность подписи лиц, совершивших сделку (уполномоченных их представителей), их дееспособность (правоспособность), а также соответствие их воли волеизъявлению.
Подтверждением завершения процедуры проверки подлинности подписи лиц, совершивших сделку (уполномоченных их представителей), их дееспособность (правоспособность), а также соответствие их воли волеизъявлению является проставление отметки и подписи работника услугодателя в договоре.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 Перечня, а также документов с истекшим сроком действия работник услугодателя по приему документов отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При предъявлении услугодателю полного пакета документов услугополучателю выдается расписка о приеме документов с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Услугополучатель может обратиться с ходатайством о прекращении рассмотрения заявления.
При этом ходатайство услугополучатель подает через канцелярию услугодателя, по местонахождению объекта недвижимого имущества услугополучателя.";
пункт 6 изложить в новой редакции:

"6. Нотариус электрондық тіркеуді жүргізу кезінде көрсетілетін қызметті алушыға БНАЖ-де берілген құқық белгілейтін құжаттың бірегей нөмірі және жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркегені үшін төлем мөлшері туралы ақпарат беріледі.
Көрсетілген қызметті алушы мемлекеттік қызметке ақы төлегеннен кейін құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - ЖМТ МДҚ) чектің деректемелері жіберіледі, сондай-ақ қызмет алушының "Электрондық үкімет" веб-порталындағы "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныстың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі, ол ЖМТ МДҚ-де төлем расталған күннен кейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқық ауыртпалықтарын), сондай-ақ бұрын туындаған құқықтарды (құқық ауыртпалықтарын) қоспағанда, тіркеу кезінде оларға ұсынылған Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуі керек жылжымайтын мүлікке және басқа да мемлекеттік тіркеу объектілеріне құқықтардың (құқық ауыртпалықтарын) туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын растайтын құжаттарға құқықтық талдау жүргізеді.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқық ауыртпалықтарын) электрондық тіркеу жүргізілген тіркеу туралы хабарлама бере отырып, ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдана отырып жүргізілуі мүмкін.
Ақпараттандыру объектілері (екінші деңгейдегі банктердің ақпараттық жүйесі) арқылы, "электрондық үкіметтің" сыртқы шлюзі арқылы түскен кепіл түріндегі құқықтар ауыртпалығын электрондық тіркеуге өтінім түскен кезде құқықтық кадастрда тіркеу мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
Жылжымайтын мүлік кепілі шартын жасасқаннан кейін екінші деңгейдегі банк:
1) мәмілеге қатысушылардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған жылжымайтын мүлік кепілі шартының электрондық көшірмесін екінші деңгейдегі банктің ақпараттық жүйесі арқылы "электрондық үкіметтің" сыртқы шлюзі арқылы құқықтық кадастрға жібереді;
2) екінші деңгейдегі банктің ақпараттық жүйесі берген жылжымайтын мүлік кепілі шартының бірегей нөмірі туралы өтініш берушіні (өтініш берушінің уәкілетті өкілін) хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті алушы (өтініш берушінің уәкілетті өкілі):
Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес, кепілді мемлекеттік тіркеу үшін төлем төлеушінің деректерін және жылжымайтын мүлік кепілі шартының бірегей нөмірін міндетті түрде көрсете отырып, ЭҮТШ арқылы мемлекеттік тіркеу үшін төлем жүргізеді.
Жылжымайтын мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін жүргізілген төлемнен кейін чектің деректемелері (төлемнің бірегей коды, төлем алушының атауы, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын екінші деңгейдегі банктің немесе ұйымның атауы, төлем төлеушінің деректері, оның ішінде оның сәйкестендіру нөмірі, төлем сомасы, төлем күні мен уақыты, жылжымайтын мүлік кепілі шартының бірегей нөмірі) ЭҮТШ-ға электрондық чек түрінде сақталады және құқықтық кадастрға жіберіледі.
Шарттардың орындалуын тексеру ақпараттық-коммуникациялық технологиялар арқылы жүзеге асырылады (толтырылған ақпаратпен өтінім фактісінің болуын тексеру, төлем, жылжымайтын мүлік объектісінің меншік иесінің келісімі, некені тіркеудің болуы, қатысушылардың жеке сәйкестендіру нөмірінің/бизнес сәйкестендіру нөмірінің ЭЦҚ-сын тексеру, ауыртпалықтардың болмауы, терроризмге қатысы бар адамдардың тізімінде болмауы).
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері:

"6. При электронной регистрации нотариусом услугополучателю выдается информация об уникальном номере правоустанавливающего документа, присвоенном в ЕНИС и о сумме оплаты за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество.
После проведения услугополучателем оплаты за государственную услугу реквизиты чека направляются в информационную систему правового кадастра, а также в "личный кабинет" на веб-портал "электронного правительства" услугополучателю направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги, которая оказывается не позднее одного рабочего дня, следующего за днем поступления в ГБД РН подтверждения об оплате.
Услугодателем проводится правовой анализ документов, подтверждающих возникновение, изменение или прекращение прав (обременении прав) на недвижимое имущество и иных объектов государственной регистрации, которые должны соответствовать требованиям законодательства Республики Казахстан, предъявляемым к ним на момент регистрации, за исключением прав (обременении прав) на недвижимое имущество, не подлежащих обязательной государственной регистрации, а также ранее возникших прав (обременении прав).
Электронная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество может производиться с применением информационно-коммуникационных технологий с выдачей уведомления о регистрации.
При поступлении заявки на электронную регистрацию обременения прав в виде залога, поступившего посредством объектов информатизации (информационной системы банков второго уровня), через внешний шлюз "электронного правительства" регистрация в правовом кадастре осуществляется в следующем порядке:
Банк второго уровня после заключения договора залога недвижимого имущества:
1) направляет электронную копию договора залога недвижимого имущества, удостоверенную электронной цифровой подписью участников сделки, посредством информационной системы банка второго уровня через внешний шлюз "электронного правительства" в правовой кадастр;
2) информирует заявителя (уполномоченного представителя заявителя) об уникальном номере договора залога недвижимого имущества, присвоенном информационной системой банка второго уровня.
Услугополучатель (уполномоченный представитель заявителя):
Производит оплату за государственную регистрацию через ПШЭП в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации, с обязательным указанием данных плательщика оплаты за государственную регистрацию залога и уникального номера договора залога недвижимого имущества.
После произведенной оплаты за государственную регистрацию залога недвижимого имущества реквизиты чека (уникальный код платежа, наименование получателя платежа, наименование банка второго уровня или организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, данные плательщика платежа, в том числе его идентификационный номер, сумма оплаты, даты и время оплаты, уникальный номер договора залога недвижимого имущества) сохраняются на ПШЭП в виде электронного чека и направляются в правовой кадастр.
Проверка на наличие выполнения условий осуществляется посредством информационно-коммуникационных технологий (проверка на наличие факта заявки с заполненной информацией, оплаты, согласие собственника объекта недвижимости, наличие регистрации брака, проверка ЭЦП индивидуального идентификационного номера/бизнес идентификационного номера участников, отсутствие обременений, отсутствие в списке лиц, причастных к терроризму).
Работник услугодателя:

1) жылжымайтын мүлік кепілін мемлекеттік тіркегені үшін құқықтық кадастрда төлем расталғаннан кейін шарттардың орындалуын тексеруді жүзеге асырады (жылжымайтын мүлік объектісі иесінің келісімі, некені тіркеудің болуы, қатысушылардың жеке сәйкестендіру нөмірінің/бизнес сәйкестендіру нөмірінің ЭЦҚ тексеруі, ауыртпалықтардың болмауы, терроризмге қатысы бар адамдардың тізімінде болмауы);
2) жүргізілген тіркеу туралы не мемлекеттік тіркеуден бас тарту немесе тоқтата тұру туралы тіркеу парағына жазба енгізеді және басшылыққа қол қоюға жібереді.
Мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру және бас тарту үшін негіздер болмаған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асырады.
Мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру және бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жылжымайтын мүлікке құқықтарды тоқтата тұрады не мемлекеттік тіркеуден бас тартады.
Мемлекеттік тіркеу туралы не тоқтата тұру туралы немесе бас тарту туралы хабарлама ЖМТ МДҚ-нан көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" және екінші деңгейдегі банктің ақпараттық жүйесіне жіберіледі.";
6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Объектіні пайдалануға қабылдау актілерін жүргізу және есепке алу тәртібі.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыдан объектінің техникалық сипаттамаларын, сәйкестік туралы декларацияны, құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың бекітілген жобаға сәйкестігі туралы қорытындыларды қоса бере отырып, объектіні пайдалануға қабылдаудың бекітілген актісін алған сәттен бастап бір күн ішінде бір мезгілде жолдайды:
1) объектінің орналасқан жері бойынша сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын тиісті жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесіне объектінің техникалық сипаттамаларын қоса бере отырып, объектіні пайдалануға қабылдаудың бекітілген актісі;
2) объектінің орналасқан жері бойынша Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органдарына объектінің техникалық сипаттамаларын, сәйкестік туралы декларацияны және құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың бекітілген жобаға сәйкестігі туралы қорытындыларды қоса бере отырып, объектіні пайдалануға қабылдаудың бекітілген актісін ұсынады.
Сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдар көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алған сәттен бастап бір жұмыс күні өткенге дейін тапсырыс берушінің құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларында айқындалған рәсімдерді сақтауына салыстырып тексеруді жүргізеді және пайдалануға қабылдау актісінің есебін жүргізеді.
Салыстыру қорытындысы бойынша құрылыс объектісі құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде бұл туралы Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органдары мен тіркеуші органға жазбаша хабарлайды.
Сәйкессіздік болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде тіркеуші органға жазбаша хабарлайды.
Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органдары көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алған сәттен бастап бір жұмыс күні өткенге дейін Тапсырыс берушінің Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасында белгіленген нормалар мен талаптарды сақтауы тұрғысынан салыстырып тексеруді жүргізеді.
Бұзушылықтар анықталған кезде көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде бұл туралы тіркеуші органға жазбаша хабарлайды және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік шараларын қолданады.
Бұзушылықтар болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде бұл туралы тіркеуші органға жазбаша хабарлайды.".

1) поcле подтверждения оплаты в правовом кадастре за государственную регистрацию залога недвижимого имущества осуществляет проверку выполнения условий (согласие собственника объекта недвижимости, наличие регистрации брака, проверка ЭЦП индивидуального идентификационного номера/бизнес идентификационного номера участников, отсутствие обременений, отсутствие в списке лиц, причастных к терроризму);
2) вносит запись в регистрационный лист о произведенной регистрации либо об отказе или приостановлении в государственной регистрации и направляет на подписание руководству.
При отсутствии оснований для приостановлений и отказов в государственной регистрации работником услугодателя осуществляется государственная регистрация прав на недвижимое имущество.
При наличии оснований для приостановлений и отказов в государственной регистрации работником услугодателя приостанавливается либо отказывается в государственной регистрации прав на недвижимое имущество.
Уведомление о государственной регистрации либо о приостановлении или об отказе направляется из государственной базы данных "Регистр недвижимости" в "личный кабинет" услугополучателя и в информационную систему банка второго уровня.";
дополнить пунктом 6-1:
"6-1. Порядок ведения и учета актов приемки объекта в эксплуатацию.
Услугодатель в течение одного дня с момента получения от услугополучателя утвержденного акта приемки объекта в эксплуатацию с приложением к нему технических характеристик объекта, декларации о соответствии, заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ утвержденному проекту направляет одновременно:
1) в структурное подразделение соответствующего местного исполнительного органа, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства по месту нахождения объекта, утвержденный акт приемки объекта в эксплуатацию с приложением к нему технических характеристик объекта;
2) в органы государственного архитектурно-строительного контроля по месту нахождения объекта утвержденный акт приемки объекта в эксплуатацию с приложением к нему технических характеристик объекта, декларации о соответствии и заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ утвержденному проекту.
Местные исполнительные органы, осуществляющие функции в сфере архитектуры и градостроительства, до истечения одного рабочего дня с момента получения документов от услугодателя проводят сверку на соблюдение заказчиком процедур, определенных правилами организации застройки и прохождения разрешительных процедур, и производят учет акта приемки в эксплуатацию.
По итогам сверки в случае установления несоответствия объекта строительства требованиям правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в течение одного рабочего дня с момента получения документов от услугодателя письменно информируют об этом органы государственного архитектурно-строительного контроля и регистрирующий орган.
В случае отсутствия несоответствия в течение одного рабочего дня с момента получения документов от услугодателя письменно информируют регистрирующий орган.
Органы государственного архитектурно-строительного контроля до истечения одного рабочего дня с момента получения документов от услугодателя проводят сверку на предмет соблюдения заказчиком норм и требований, установленных законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
При выявлении нарушений в течение одного рабочего дня с момента получения документов от услугодателя письменно информируют об этом регистрирующий орган и применяют меры ответственности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае отсутствия нарушений в течение одного рабочего дня с момента получения документов от услугодателя письменно информируют об этом регистрирующий орган.".

7-1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7-1. Тізбенің 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны жөнінде хабардар етеді.";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жүргізілген тіркеу туралы белгісі бар құжатты беру, көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қоятын, Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Әділет министрлігі Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты өтінішті қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді жүзеге асыратын ұйымдарға көрсетілетін қызметті берушіге және бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.".
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқық ауыртпалықтарын) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ережелеріне 3-қосымша осы Тізбеге 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтар тізбесіне
1-қосымша
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу туралы
нұсқаулыққа
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
1. Кепілді тіркеу (мемлекеттік тіркеу куәлігі)
2. Шарт талаптарының өзгеруі нәтижесінде ауыртпалықтардың өзгеруін тіркеу (қайта кепіл)
3. Талаптарды беруді тіркеу
4. Міндеттемелердің орындалмағаны туралы хабарламаны тіркеу, сауда-саттықты өткізу туралы тіркеу
5. Кепілді тоқтатуды тіркеу
6. Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызметтерді көрсетілетін тәсілдері
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы / "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы ақпараттандыру объектілері:
1. Кепілді тіркеу (мемлекеттік тіркеу куәлігі)
2. Шарт талаптарының өзгеруі нәтижесінде ауыртпалықтардың өзгеруін тіркеу (қайта кепіл)
3. Талаптарды беруді тіркеу
4. Міндеттемелердің орындалмағаны туралы хабарламаны тіркеу, сауда-саттықты өткізу туралы тіркеу

пункт 7-1 изложить в новой редакции:
"7-1. В случае наличия оснований для отказа в оказании государственной услуги предусмотренными пунктом 9 Перечня, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Результатом оказания государственной услуги является выдача документа с отметкой о произведенной регистрации либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям указанным в пункте 9 Перечня, подписываемый руководством услугодателя.
Министерство юстиции направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила в организации, осуществляющие прием заявления и выдачи результата оказания государственной услуги, услугодателю и Единый контакт-центр.";
Приложение 3 к Правилам оказания государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество" изложить в редакции согласно приложению 14 к настоящему Перечню.
Приложение 1 к Перечню
некоторых приказов в которые
вносятся изменения
Приложение 1 к Инструкции
по регистрации залога
движимого имущества,
не подлежащего обязательной
государственной регистрации
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги: "Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации"
Наименование подвида государственной услуги:
1. Регистрация залога (свидетельство государственной регистрации)
2. Регистрация изменений обременений в результате изменения условий договора (перезалог)
3. Регистрация уступки требования
4. Регистрация уведомления о невыполнении обязательств, регистрация о проведении торгах
5. Регистрация прекращения залога
6. Выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
Через Государственную корпорацию "Правительство для граждан"/ посредством веб-портала "электронного правительства", объекты информатизации:
1. Регистрация залога (свидетельство государственной регистрации)
2. Регистрация изменений обременений в результате изменения условий договора (перезалог)
3. Регистрация уступки требования
4. Регистрация уведомления о невыполнении обязательств, регистрация о проведении торгах

5. Кепілді тоқтатуды тіркеу.
6. Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған бастап:
мемлекеттік қызмет өтініш қабылданған бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) "электрондық үкімет" порталында:
www.egov.kz. мемлекеттік қызмет тіркеуші органның ақпараттық жүйесіне жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгені немесе алымды төлеуден босатылғаны туралы растау келіп түскен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде:
1. Кепілді тіркеу (мемлекеттік тіркеу куәлігі)
2. Шарт талаптарының өзгеруі нәтижесінде ауыртпалықтардың өзгеруін тіркеу (қайта кепіл)
3. Талаптарды беруді тіркеу
4. Міндеттемелердің орындалмағаны туралы хабарламаны тіркеу, сауда-саттықты өткізу туралы тіркеу
5. Кепілді тоқтатуды тіркеу
6. Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы қағаз жеткізгіште:
- міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын, жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу туралы куәлік, кепілді тоқтату Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап;
- берілетін куәліктерге қатысты жоғалғанның орнына жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы;
2) www.egov.kz порталы арқылы электрондық форматта:
жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу туралы куәлік, міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын кепілді тоқтату туралы хабарлама немесе Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны –электрондық (ішінара автоматтандырылған) және қағаз бетінде.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақы мөлшері, және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алудың тәсілдері
1) жеке тұлғалардан – айлық есептік көрсеткіштің (бұдан әрі – АЕК) 1 мөлшерлемесі;
2) жеке тұлғалардан – 5 АЕК.
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлікті беру үшін – ҚҚС-ын есепке алмай, 30,05 теңге.

5. Регистрация прекращения залога.
6. Выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества
3
Срок оказания государственной услуги
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю:
государственная услуга оказывается в течение двух рабочих дней с момента принятия заявления;
2) на портале "электронного правительства":
www.egov.kz. государственная услуга оказывается в течение одного рабочего дня с момента поступления в информационную систему регистрирующего органа подтверждения об оплате сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества или об освобождении от оплаты сбора.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная:
1. Регистрация залога (свидетельство государственной регистрации)
2. Регистрация изменений обременений в результате изменения условий договора (перезалог)
3. Регистрация уступки требования
4. Регистрация уведомления о невыполнении обязательств, регистрация о проведении торгах
5. Регистрация прекращения залога
6. Выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества
5
Результат оказания государственной услуги
1) через услугодателя на бумажном носителе:
- свидетельство о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, уведомление о прекращении залога или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным в пункте 9 Перечня;
- дубликат свидетельства о регистрации залога движимого имущества, взамен утраченного в отношении выданных свидетельств;
2) через портал www.egov.kz в электронном формате:
- свидетельство о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации, уведомление о прекращении залога или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным в пункте 9 Перечня.
Форма предоставления государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) /бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
1) с физических лиц – 1 ставка месячного расчетного показателя (далее - МРП);
2) с юридических лиц – 5 МРП.
За выдачу свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации – 30,5 тенге без учета НДС.

Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін – 0,5 АЕК.
7
жұмыс кестесі көрсетілетін қызметті берушінің
1) жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
2) құжаттарды қабылдау және беру бойынша Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін;
3) ақпараттандыру порталы/объектілері жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына, сондай-ақ көрсетілетін қызметтердің кіші түрлеріне құжаттар тізбесі:
- заңды тұлға үшін өкілеттігін растайтын құжат бойынша;
жеке тұлға үшін (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі);
көрсетілетін қызметті берушіге:
1. Кепілді тіркеу (мемлекеттік тіркеу куәлігі):
1) осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы өтініш;
2)жеке куәлік немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
3) сенімхат (өтініш беруші сенім білдірілген тұлға арқылы жүгінген жағдайда). Салыстыру үшін сенімхаттың түпнұсқасы ұсынылады, содан кейін сенімхаттың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылады;
4) тіркеу алымы сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік үшін төленгенін растайтын құжат.
2. Шарт талаптарының өзгеруі нәтижесінде ауыртпалықтардың өзгеруін тіркеу (қайта кепіл):
1) осы Нұсқаулыққа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізуді тіркеу туралы өтініш;

За выдачу дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации – 0,5 МРП.
7
График работы услугодателя
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;
3) портала/объектов информатизации – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Перечень документов в Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", а также подвидов услуг:
- для юридического лица по документу, подтверждающему полномочия; для физического лица (его представителя по нотариально заверенной доверенности); услугодателю:
1. Регистрация залога (свидетельство государственной регистрации):
1) заявление о регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации по форме, согласно приложению 2 к настоящей Инструкции;
2) удостоверение личности, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) доверенность (в случае обращения заявителя через доверенное лицо).
Для сверки предоставляется подлинник доверенности, после чего подлинник доверенности возвращается заявителю;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, документ подтверждающий оплату за свидетельство о регистрации залога движимого имущества.
2. Регистрация изменений обременений в результате изменения условий договора (перезалог):
1) заявление о регистрации внесения изменений и дополнений по форме, согласно приложению 9 к настоящей Инструкции;

2)жеке куәлік немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
3) сенімхат (өтініш беруші сенім білдірілген тұлға арқылы жүгінген жағдайда). Салыстыру үшін сенімхаттың түпнұсқасы ұсынылады, содан кейін сенімхаттың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылады;
4) тіркеу алымы сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік үшін төленгенін растайтын құжат.
3. Талаптарды беруді тіркеу
1) құқықтарды (талаптарды) басқаға беруді тіркеу туралы өтініш: (активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарт) Тізбенің 8-тармағында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, осы Нұсқаулыққа 9-қосымшаға сәйкес;
2) жеке куәлік немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
3) сенімхат (өтініш беруші сенім білдірілген тұлға арқылы жүгінген жағдайда). Салыстыру үшін сенімхаттың түпнұсқасы ұсынылады, содан кейін сенімхаттың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылады;
4) тіркеу алымы сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік үшін төленгенін растайтын құжат.
4. Міндеттемелердің орындалмағаны туралы хабарламаны тіркеу, сауда-саттықты өткізу туралы тіркеу
1) осы Нұсқаулыққа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізуді тіркеу туралы өтініш;
2) жеке куәлік немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
3) сенімхат (өтініш беруші сенім білдірілген тұлға арқылы жүгінген жағдайда). Салыстыру үшін сенімхаттың түпнұсқасы ұсынылады, содан кейін сенімхаттың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылады;
4) тіркеу алымы сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік үшін төленгенін растайтын құжат.
5. Кепілді тоқтатуды тіркеу
1) осы Нұсқаулыққа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілдің тоқтатылуын тіркеу туралы өтініш;
2) жеке куәлік немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
3) сенімхат (өтініш беруші сенім білдірілген тұлға арқылы жүгінген жағдайда). Салыстыру үшін сенімхаттың түпнұсқасы ұсынылады, содан кейін сенімхаттың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылады;
4) тіркеу алымы сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік үшін төленгенін растайтын құжат.
6. Көрсетілетін қызметті алушы жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алады, мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Нұсқаулыққа 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу туралы өтініш;
тіркеу алымы сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат, жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәлік үшін төленгенін растайтын құжат.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді қызметкер тиісті ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.

2) удостоверение личности, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) доверенность (в случае обращения заявителя через доверенное лицо).
Для сверки предоставляется подлинник доверенности, после чего подлинник доверенности возвращается заявителю;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, документ подтверждающий оплату за свидетельство о регистрации залога движимого имущества.
3. Регистрация уступки требования
1) Заявление о регистрации уступки прав (требований): (договор об одновременной передаче активов и обязательств) согласно приложению 9 к настоящей Инструкции с приложением документов, предусмотренных пунктом 8 Перечня;
2) удостоверение личности, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) доверенность (в случае обращения заявителя через доверенное лицо).
Для сверки предоставляется подлинник доверенности, после чего подлинник доверенности возвращается заявителю;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, документ подтверждающий оплату за свидетельство о регистрации залога движимого имущества.
4. Регистрация уведомления о невыполнении обязательств, регистрация о проведении торгах
1) заявление о регистрации внесения изменений и дополнений по форме, согласно приложению 9 к настоящей Инструкции;
2) удостоверение личности, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) доверенность (в случае обращения заявителя через доверенное лицо).
Для сверки предоставляется подлинник доверенности, после чего подлинник доверенности возвращается заявителю;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, документ подтверждающий оплату за свидетельство о регистрации залога движимого имущества.
5. Регистрация прекращения залога
1) Заявление о регистрации прекращения залога по форме согласно приложению 9 к настоящей Инструкции;
2) удостоверение личности, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) доверенность (в случае обращения заявителя через доверенное лицо).
Для сверки предоставляется подлинник доверенности, после чего подлинник доверенности возвращается заявителю;
4) документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, документ подтверждающий оплату за свидетельство о регистрации залога движимого имущества.
6. Получение дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества услугополучатель, представляет следующие документы:
1) заявление о получении дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества по форме, согласно приложению 10 к настоящей Инструкции;
документ, подтверждающий оплату в бюджет суммы регистрационного сбора, документ, подтверждающий оплату за свидетельство о регистрации залога движимого имущества.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, работник получает из соответствующих информационных систем через шлюз "электронного правительства".

2) www порталы арқылы. egov. kz / барлық кіші түрлері бойынша ақпараттандыру объектілері:
осы Нұсқаулыққа 2, 9, 10-қосымшаға сәйкес тиісті нысандағы өтініш (сұрау салу);
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында;
"электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы төлеуді қоспағанда, жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркегені үшін алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негіздері
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеуден бас тартудың негіздері мыналар болып табылады:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініш беруші ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) кепілді тіркеу туралы өтініштің "Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы" Заңның 9-бабының талаптарына сәйкес келмеуі;
3) өтінішті тиісті тұлғаның бермеуі;
4) жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін алымның және кеме немесе салынып жатқан кеме ипотекасының төленгенін растайтын құжат.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Өзіне-өзі қызмет көрсетуді жүзеге асыру, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану мүмкіндігі немесе қабілетінен толық немесе ішінара айырылған көрсетілетін қызметті алушыларға құжаттарды қабылдауды 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну арқылы көрсетілетін қызметті беруші тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған – www.gov.kz.
Көрсетілетін қызметті алушы ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда ЭЦҚ болған немесе бір реттік пароль пайдаланылған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алады.
Сандық құжаттар қызметі мобильді қосымшада және пайдаланушылардың ақпараттық жүйелерінде рұқсат етілген пайдаланушылар үшін қол жетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және ақпараттық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өту қажет, бұдан әрі "цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтар тізбесіне
2-қосымша
Міндетті мемлекеттік тіркеуге
жатпайтын жылжымалы мүлік
кепілін тіркеу жөніндегі
нысан нұсқаулыққа
5-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасыны4 Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті берушінің филиалы (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінде көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбағаныңызға,сондай-ақ қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынғаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсету үшін (Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесіне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы

2) через портал www. egov. kz/объекты информатизации по всем подвидам: заявление (запрос) соответствующей формы согласно приложению 2, 9, 10 к настоящей Инструкции;
в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества, за исключением уплаты через шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основаниями для отказа в регистрации залога движимого имущества являются:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) заявление о регистрации залога не соответствует требованиям статьи 9 Закона "О регистрации залога движимого имущества" (далее - Закон);
3) заявление подано ненадлежащим лицом;
4) отсутствует документ, подтверждающий уплату сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям имеющим полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов производится услугодателем с выездом по месту жительства, посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования.
Приложение 2 к Перечню
некоторых приказов
в которые вносятся изменения
Приложение 5 к Инструкции
по регистрации залога движимого
имущества, не подлежащего
обязательной государственной
регистрации
Форма
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах", филиал услугодателя (указать адрес) отказывает
в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование
государственной услуги в соответствии с Перечнем государственной услуги) ввиду
представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному перечнем государственной услуги, а также документов
с истекшим сроком действия, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ______________________________________________________________;
2) ______________________________________________________________;
3) ….
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден, 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (болған жағдайда) (көрсетілетін қызметті беруші филиалының құжаттарды қабылдау жөніндегі қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. (болған жағдайда) _____________
Телефоны ______________________
Алдым: ______________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының / Т.А.Ә. (болған жағдайда) қолы
20___ жылғы "___" ____________
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтар тізбесіне
3-қосымша
Жоғалған немесе бүлінген құқық
белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру және
түпнұсқасының
(куәландырылған көшірмесінің)
күшін жою қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Жылжымайтын мүлiкке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру"
1
Қызмет берушінің атауы
Жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының филиалы
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну тәсілдері
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімі
көрсетілетін қызметті берушіге немесе порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап үш жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді)
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған/қағаз түрінде);
5
Мемлекеттік қызметтер көрсету нәтижесі
Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасы не Тізбенің 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны:
электрондық / қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беру көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің жеке куәлігін не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжатты көрсеткен кезде Мемлекеттік корпорацияда жүзеге асырылады.
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны жинау тәсілдері

1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3)….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (при его наличии) (работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О (при его наличии) ____________________________________
Телефон _______________________
Получил:
______________________________________________________________________
Ф.И.О (при его наличии) / подпись услугополучателя
_________________________________
"___" _________ 20__ год
Приложение 3 к Перечню
некоторых приказов
в которые вносятся изменения
Приложение 2 к Правилам
выдачи дубликата и аннулирования
подлинника (удостоверенной копии)
утраченного или поврежденного
правоустанавливающего документа
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги
"Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по месту нахождения объекта недвижимого имущества
2
Способы предоставления государственной услуги
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", веб-портал "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
три рабочих дня с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги) или на портал
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная/бумажная).
5
Результат оказания государственной услуги
Дубликат правоустанавливающего документа на недвижимое имущество либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
Выдача документов услугополучателю осуществляется Государственной корпорации при предъявлении удостоверения личности, либо электронного документа из сервиса цифровых документов услугополучателем или его представителя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша төлем Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникация министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 418 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 17498 болып тіркелген) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына сәйкес алынады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда - дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) құжаттарды қабылдау және беру бойынша Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында – дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа;
3) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті алушы (өтініш берушінің уәкілетті өкілі) мынадай құжаттарды ұсынуы тиіс:
Көрсетілетін қызметті берушіге:
1) жеке куәлік немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
2) өтініш;
3) құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру үшін төлемді растайтын құжат;
"Электрондық үкімет" веб-порталына www.egov.kz (бұдан әрі-портал):
1) электрондық – цифрлық қолтаңбамен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
жеке тұлға жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді толтырады;
заңды тұлға мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді толтырады.
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
ЭҮТШ арқылы жүргізілген төлем туралы мәліметтерді жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу басқармасы (бөлімі) "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Шетелдік заңды тұлғалар сауда тізілімінен заңдастырылған үзінді көшірмені немесе шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжатты мемлекеттік және орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармасымен бірге ұсынады;
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады:

Оплата по оказанию государственной услуги взимается в соответствии с ценами на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество утвержденными приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 418 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17498)
7
График работы услугодателя
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;
3) портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для получения дубликата правоустанавливающего документа услугополучатель (уполномоченный представитель заявителя) должен представить следующие документы:
Услугодателю:
1) удостоверение личности, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
2) заявление;
3) документ, подтверждающий оплату за выдачу дубликата правоустанавливающего документа.
На веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал):
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный электронной – цифровой подписью или одноразовым паролем;
физическое лицо заполняет сведения о документе, удостоверяющего личность; юридическое лицо заполняет сведения о государственной регистрации.
2) электронная копия документа, подтверждающая оплату за выдачу дубликата правоустанавливающего документа, за исключением оплаты, произведенной через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
Сведения об оплате, произведенной посредством ПШЭП управление (отдел) по регистрации прав на недвижимое имущество получает через шлюз "электронного правительства".
Иностранные юридические лица представляют легализованную выписку из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на государственный и русский языки
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:

1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеуі;
3) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңның 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы көрсетілетін өзге де талаптар
Өзіне-өзі қызмет көрсетуді жүзеге асыру, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану мүмкіндігі немесе қабілетінен толық немесе ішінара айырылған көрсетілетін қызметті алушыларға құжаттарды қабылдауды 1414, 88000807777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну арқылы көрсетілетін қызметті беруші тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің-www интернет-ресурсында орналастырылған www. gov.kz.
Көрсетілетін қызметті алушы ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда ЭЦҚ болған немесе бір реттік пароль пайдаланылған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алады.
Сандық құжаттар қызметі мобильді қосымшада және пайдаланушылардың ақпараттық жүйелерінде рұқсат етілген пайдаланушылар үшін қол жетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және ақпараттық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизацияланған өту, бұдан әрі "цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтар тізбесіне
4-қосымша
Жоғалған немесе бүлінген құқық
белгілейтін құжаттың
телнұсқасын беру
және түпнұсқасының
(куәландырылған көшірмесінің)
күшін жою қағидаларына
3-қосымша
Т.А.Ә. (болған жағдайда)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.) немесе
көрсетілетін қызметті алушы
ұйымының атауы)
_____________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы (филиалын көрсету) Сіздің осы Тізбенің 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес, құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға сондай-ақ қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынғаныңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттiк көрсетілетін қызмет тізбесіне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям настоящих Правил.
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Услугополучателям имеющим полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов производится услугодателем с выездом по месту жительства, посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 88000807777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www. gov. kz.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования
Приложение 4
к Перечню некоторых
приказов в которые
вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам выдачи дубликата
и аннулирования подлинника
(удостоверенной копии)
утраченного или поврежденного
правоустанавливающего документа
Форма
(Ф.И.О.(при его наличии)
(далее - Ф.И.О), или
наименование организации
услугополучателя)
__________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах", Государственная корпорация "Правительство
для граждан" (указать филиал) отказывает в приеме документов на оказание
государственной услуги (указать наименование государственной услуги
в соответствии с перечнем государственной услуги) ввиду представления Вами
неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8
Перечня государственной услуги "Выдача дубликата правоустанавливающего
документа на недвижимое имущество", а также документов с истекшим сроком
действия, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ___________________________________________________;
2) ___________________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарап үшін бір-бірден жасалды.
Т.А.Ә. (болған жағдайда) (қолы) (жылжымайтын мүлікке құқық бойынша басқарма бөлім)
Орындаушы: Т.А.Ә. (болған жағдайда) _________________
Телефон ______________________________
Алдым: _____________________________________________________________
көрсетілетін қызметті алушының /Т.А.Ә. (болған жағдайда) қолы
20___ жылғы "___" ____________
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтар тізбесіне
5-қосымша
Кондоминиум объектісін
мемлекеттік тіркеу ережесіне
№ 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап көрсетілетін қызметті берушіге өтініш келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2. www.egov.kz порталында:
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тіркеуші органның ақпараттық жүйесіне мемлекеттік тіркеу үшін алымның төленгені туралы растау келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты – 20 минут.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мынадай жағдайларда бір айдан аспайтын мерзімге тоқтатыла тұрады:
1) сотқа берілген талап қою және өзге де өтініштер (шағымдар) негізінде соттың қаулысы (ұйғарымы) бойынша;
2) прокурорлық қадағалау актілеріне сәйкес заңның бұзылуы жойылғанға дейін;
3) "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Заңына сәйкес;
4) Егер қажетті құжаттардың болмауы тіркеуге құжаттарды қабылдаудан бас тарту үшін негіз болмаса, өтініш берушінің Мемлекеттік көрстеілетін қызмет тізбесінің 8-тармағына сәйкес мемлекеттік тіркеуге қажетті құжаттарды ұсынуы үшін;

1) ______________________________________________________________________;
2) ______________________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О. (при его наличии) (работника управления (отдела) по регистрации прав
на недвижимое имущество) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О. (при его наличии)
____________________________________________________________________
Телефон _______________________
Получил:
____________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) / подпись услугополучателя
"___" _______20__ год
Приложение 5
к Перечню некоторых
приказов в которые
вносятся изменения
Приложение № 2
к Правилам к государственной
регистрации объекта
кондоминиума
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги
"Государственная регистрация объекта кондоминиума"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", веб-портал "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
1) через услугодателя:
с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю в течение трех рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю, (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) на портале www.egov.kz:
государственная услуга оказывается в течение одного рабочего дня с момента поступления в информационную систему регистрирующего органа подтверждения об оплате сбора за государственную регистрацию.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
Государственная услуга приостанавливается не более чем на один месяц в следующих случаях:
1) по постановлению (определению) суда на основании исковых и иных заявлений (жалоб), поданных в суд;
2) в соответствии с актами прокурорского надзора до устранения нарушения закона;
3) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма";
4) для представления заявителем документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии с пунктом 8 Перечня государственной услуги, если отсутствие необходимых документов не явилось основанием для отказа в приеме документов на регистрацию;

5) егер көрсетілген мән-жайлар құжаттарды тіркеуге қабылдаудан бас тарту үшін негіз болмаса, мемлекеттік органдардан түсініктемелер алу немесе осындай органдардан шығатын құжаттарда оның болмауына немесе осындай құжаттарда қайшылықтардың болуына байланысты қажетті ақпаратты талап ету үшін;
6) құқық белгілейтін құжаттар негізінде белгіленетін тіркеу объектісі және өтініште көрсетілген тіркеу объектісі сәйкес келмеген кезде олардың арасындағы қайшылықты жою үшін;
7) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы толық төленбеген кезде;
8) егер құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі келіп түскен кезден бастап үш жұмыс күні ішінде құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы төленгені туралы немесе тұлғаның ақы төлеуден босатылғаны туралы растау келіп түспесе
Электрондық тіркеу осы тармақтың 4) және 6) тармақшаларында көрсетілген негіздер бойынша тоқтатыла тұрмайды.
Мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру туралы шешімді көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды мемлекеттік тіркеуге қабылдаған сәттен бастап құжат берілген сәтке дейін, бірақ мемлекеттік тіркеу мерзімі өткеннен кешіктірмей қабылдауы мүмкін.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Жүгінген кезде:
1. Көрсетілетін қызметті берушіге:
осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес үлестерді есептеу туралы қосымшасы бар кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу немесе тіркеуді тоқтата тұру туралы хабарлама не Тізбенің 3 және 9-тармақтарында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап;
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен қол қойылған қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі.
Оң нәтиже болған жағдайда хабарламаға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес үлестердің есебі қоса беріледі.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік тіркеу үшін төлем "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы Тауарларға (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекіту туралы" Ақпарат және коммуникация министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 418 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17498 болып тіркелген) белгіленген тарифтерге сәйкес алынады және 2 147,3 теңгені құрайды (қосылған құн салығын есепке алмағандағы баға, теңге).
Төлем сондай-ақ портал арқылы "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүргізіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі

5) для получения разъяснений или истребования от государственных органов необходимой информации в связи с ее отсутствием в документах, исходящих от таких органов, или наличием противоречий в таких документах, если указанные обстоятельства не явились основаниями для отказа в приеме документов на регистрацию;
6) при несоответствии объекта регистрации, устанавливаемого на основании правоустанавливающих документов, и объекта регистрации, указанного в заявлении, для устранения противоречия между ними.
7) при неполной оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
8) если в течение трех рабочих дней с момента поступления электронной копии правоустанавливающего документа в информационную систему правового кадастра не поступило подтверждение об оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество или об освобождении лица от оплаты.
Электронная регистрация не приостанавливается по основаниям, указанным в подпунктах 4) и 6) настоящего пункта.
Решение о приостановлении государственной регистрации может быть принято услугодателем с момента приема документов на государственную регистрацию до момента выдачи документа, но не позднее истечения срока государственной регистрации.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
При обращении:
1) к услугодателю: уведомление о государственной регистрации объекта кондоминиума с приложением о расчете долей, согласно приложению 4 настоящих Правил или приостановлении регистрации либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктами 3 и 9 Перечня;
2) на портал:
услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о результате оказания услуги, подписанное ЭЦП услугодателя.
При положительном результате к уведомлению прилагается расчет долей согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам.
Оплата за государственную регистрацию взимается в соответствии с установленными тарифами утвержденным приказом Министра информации и коммуникаций от 27 сентября 2018 года № 418 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17498) "Об утверждении цен на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и составляет - 2 147,3 (цена без учета налога на добавленную стоимость, тенге).
Оплата также производится через портал посредством платежного шлюза "электронного правительства".
7
График работы услугодателя

1) жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын мемлекеттік корпорацияның филиалдарында Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда - дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) құжаттарды қабылдау және беру бойынша Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа – дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін;
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы Ережелерге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пәтерлердің, көп пәтерлі тұрғын үйдің тұрғын емес үй-жайларының кемінде екі меншік иесінен жазбаша өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілінің жеке куәлік не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін), сондай-ақ құжаттың түпнұсқасы не көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
егер кондоминиум объектісін тіркеу сәтіне дейін жер учаскесіне құқық тіркелмеген болса, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаты;
кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу үшін төлемді растайтын құжат.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған, жер учаскесіне сәйкестендіру сипаттамалары туралы мәліметтерді құжаттарды қабылдау және беру қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік құпия сөзді беру арқылы немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
2) порталға жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, кемінде екі пәтер, көп пәтерлі тұрғын үйдің тұрғын емес үй-жайлары меншік иесінен ЭЦҚ-мен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
жер учаскесіне құқық белгілейтін құжаттың сканерленген көшірмесі (жергілікті атқарушы органдардың шешімі), жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының сканерленген көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, кондоминиум объектісін тіркеу үшін төлемді растайтын құжаттың сканерленген көшірмесі.
Гидромелиоративтік кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу үшін көрсетілетін қызметті алушылар немесе олардың уәкілетті өкілдері көрсетілетін қызметті берушіге мынадай құжаттарды ұсынады:
Ережелерге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
Су шаруашылығы құрылысының гидромелиоративтік жүйесінің паспорты;
ортақ үлестік меншік құрамына кіретін гидромелиоративтік жүйе элементтерінің және басқа да мүліктің тізбесі бар гидромелиоративтік жүйенің сызбасы (арналар, су беруді реттеуге арналған құрылыстар, коллекторлық-дренаждық желілер, тік дренаж ұңғымалары, электр желілері, электр жабдығы, сорғылар, осы құрылыстардың бұру жолдарының астындағы жерлер);
гидромелиоративтік кондоминиумның құрамына кіретін және бөлек (жеке) меншіктегі (өзге құқықтағы) барлық жер учаскелеріне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының көшірмелерін қоса бере отырып, гидромелиоративтік кондоминиумға қатысушылардың тізімі;
көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) немесе оның уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін талап етіледі), сондай-ақ құжаттың түпнұсқасы не көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі.
Құжаттарды қабылдау кезінде жеке басын растайтын құжаттың түпнұсқасы тиісті тексеруден кейін өтініш берушіге қайтарылады;

1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
при обращении:
1) к услугодателю:
письменное заявление не менее чем от двух собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
удостоверение личности, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации), а также оригинал документа либо нотариально заверенную копию документа, подтверждающего полномочия представителя услугополучателя;
правоустанавливающий и идентификационный документ на земельный участок, если до момента регистрации объекта кондоминиума право на земельный участок не было зарегистрировано;
документ, подтверждающий оплату за государственную регистрацию объекта кондоминиума.
Сведения, содержащиеся в государственных информационных системах, об идентификационных характеристиках на земельный участок, работник приема и выдачи документов получает из соответствующих государственных информационных систем.
2) на портал:
заявление не менее чем от двух собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома в форме электронного документа, удостоверенное ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия правоустанавливающего документа на земельный участок (решение местных исполнительных органов) с приложением сканированной копии идентификационного документа на земельный участок;
электронная копия документа, подтверждающая оплату за регистрацию объекта кондоминиума, за исключением оплаты, произведенной через платежный шлюз "электронного правительства".
Для государственной регистрации объекта гидромелиоративного кондоминиума услугополучатели или их уполномоченные представители представляет услугодателю следующие документы:
заявление о государственной регистрации объекта кондоминиума по форме, согласно приложению 1 к Правилам;
паспорт гидромелиоративной системы водохозяйственного сооружения;
схема гидромелиоративной системы с перечнем элементов гидромелиоративной системы и другого имущества, входящего в состав общей долевой собственности (каналы, сооружения для регулирования водоподачи, коллекторно-дренажные сети, скважины вертикального дренажа, электрические сети, электрическое оборудование, насосы, земли находящиеся под полосами отводов этих сооружений);
список участников гидромелиоративного кондоминиума с приложением копий правоустанавливающих и идентификационных документов на все земельные участки, входящие в состав гидромелиоративного кондоминиума, и находящиеся в раздельной (индивидуальной) собственности (ином праве);
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица) или его уполномоченного представителя (требуется для идентификации), а также оригинал документа либо нотариально заверенная копия документа, подтверждающего полномочия представителя услугополучателя.
При приеме документов оригинал документа, подтверждающего личность, после соответствующей проверки возвращается заявителю;

7) кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу үшін төлемді растайтын құжат.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) құқықтық қатынастардың субъектілері мен объектілері, жылжымайтын мүлікке құқық немесе құқық ауыртпалығының түрі және өзге де тіркеу объектілері не олардың туындау, өзгеру немесе тоқтатылу негіздері заңнама талаптарына сәйкес келмеген кезде;
2) егер өтініш беруші Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес терроризмді және экстремизмді қаржыландыруға байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілсе;
3) жергілікті атқарушы органдардың сәулет және қала құрылысы, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы органдарынан құрылыс объектілерінің Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасының талаптарына сәйкес еместігі туралы тиісті ақпарат негізінде;
4) егер қажетті құжаттар мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру кезінде ұсынылмаса, өтініш беруші Мемлекеттік қызмет тізбесінің 8-тармағына сәйкес мемлекеттік тіркеу үшін қажетті құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда;
5) нысаны мен мазмұны бойынша заңнама талаптарына сәйкес келмейтін құжаттарды тіркеуге ұсынған кезде;
6) "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңның 31-бабының 1-1-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, құқықты немесе өзге де мемлекеттік тіркеу объектісін мемлекеттік тіркеуді болдырмайтын ауыртпалықтар болған кезде;
7) заңды күшіне енген сот актісі негізінде;
8) егер тіркеуді тоқтата тұру мерзімі ішінде тоқтата тұру үшін негіз болған мән-жайлар жойылмаса;
9) егер тіркеу объектісі мұндай құқыққа қатысты ауысу, өзгерту, тоқтату немесе ауыртпалықты белгілеу болып табылса, бұрын туындаған құқық ол туындаған сәтте қолданыста болған заңнамаға сәйкес келмеген кезде;
10) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның меншік құқығын және тиісті саланың уәкілетті органының жалдау құқығын тіркеуді қоспағанда, мемлекеттік ислам арнайы қаржы компаниясына тиесілі жылжымайтын мүлікке құқықтар мен ауыртпалықтарды тіркеу үшін өтініш жасаған кезде жүзеге асырылады.
11) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңның 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ 1414, 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшінші тұлғаларға көрсетілуі мүмкін. Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы порталдағы "жеке кабинетін" ұсынылған мәліметтер сұратылатын адамның келісімі болған жағдайда, сондай-ақ порталда тіркелген субъектінің ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы бір реттік парольді беру жолымен немесе портал хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен орындалады.
Цифрлық құжаттар сервисі пайдаланушылардың мобильді қосымшасын және ақпараттық жүйелерінде авторизацияланған пайдаланушылар үшін қол жетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және ақпараттық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтар тізбесіне
6-қосымша
Кондоминиум объектісін
мемлекеттік тіркеу ережесіне
№ 3 қосымша
Нысан
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
(бұдан әрі – Т.А.Ә)
немесе (Көрсетілетін қызметті
алушы ұйымының атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті берушінің филиалы (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінде көзделген Тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға, сондай-ақ қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынғаныңызға байланысты мемлекеттік қызметті көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесіне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) __________________________________________________________________;

7) документ, подтверждающий оплату за государственную регистрацию объекта кондоминиума.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) при несоответствии субъектов и объектов правоотношений, вида права или обременения права на недвижимое имущество и иных объектов регистрации либо оснований их возникновения, изменения или прекращения требованиям законодательства;
2) если заявитель включен в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) на основании соответствующей информации от органов архитектуры и градостроительства, государственного архитектурно-строительного контроля местных исполнительных органов о несоответствии объектов строительства требованиям законодательства Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
4) при представлении заявителем неполного пакета документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии с пунктом 8 Перечня государственной услуги, если необходимые документы не были представлены при приостановлении государственной регистрации;
5) при представлении на регистрацию документов, по форме и содержанию не соответствующих требованиям законодательства;
6) при наличии обременений, которые исключают государственную регистрацию права или иного объекта государственной регистрации, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 1-1 статьи 31 Закона "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество";
7) на основании судебного акта, вступившего в законную силу;
8) если в течение сроков приостановления регистрации не были устранены обстоятельства, явившиеся основаниями для приостановления;
9) при несоответствии ранее возникшего права законодательству, действовавшему в момент его возникновения, если объектом регистрации являются переход, изменение, прекращение или установление обременения в отношении такого права;
10) при обращении за регистрацией прав и обременений прав на недвижимое имущество, принадлежащее государственной исламской специальной финансовой компании, за исключением регистрации права собственности уполномоченного органа по государственному имуществу и права аренды уполномоченного органа соответствующей отрасли;
11) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 777.
Государственная услуга может оказываться третьим лицам.
Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования.
Приложение 6
к Перечню некоторых
приказов в которые
вносятся изменения
Приложение № 3 к Правилам
Государственной регистрации
объекта кондоминиума
Форма
Ф.И.О. (при его наличии)
(далее – Ф.И.О)
или наименование организации
услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах", филиал услугодателя (указать адрес) отказывает
в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование
государственной услуги в соответствии с перечнем государственной услуги) ввиду
представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному перечнем государственной услуги, а также документов
с истекшим сроком действия, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ______________________________________________________________________;

2) __________________________________________________________________;
3) ….
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден, 2 данада жасалды.
Т.А.Ә.(болған жағжайда) (көрсетілетін қызметті беруші филиалының құжаттарды қабылдау бойынша қызметкерінің (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. (болған жағдайда)_______________________________________
Телефон ___________________________
Алдым: ___________________________________________________________
Т.А.Ә. (болған жағдайда) / көрсетілетін қызметті алушының қолы
"___" _________ 20__ жылғы
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтар тізбесіне
7-қосымша
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну қағидаларына
6-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы ақпарат беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет "Мемлекеттік корпорациясы" Коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
1) "Электрондық үкімет" веб-порталы: www. egov. kz;
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті берген кезден бастап көрсетілетін қызмет мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушыны күту мен қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған);
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы мәлімет көрсетілген қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
көрсетілетін қызметті беруші:
1) жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын Мемлекеттік корпорация филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден сағат 18.30-ге дейiн, түскі үзiлiсі сағат 13.00-тен 14.00-ге дейін;
2) құжаттарды қабылдау және беру бойынша Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында-дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін;

2) ______________________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О. (при его наличии) (работника филиала услугодателя по приему документов
(при его наличии) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О (при его наличии) _______________________________________
Телефон _______________________
Получил: ________________________________________________________________
Ф.И.О (при его наличии)/ подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 7
к Перечню некоторых
приказов в которые
вносятся изменения
Приложение 6
к Правилам предоставления
информации из правового кадастра
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги
"Предоставление сведений о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
С момента подачи заявления услугополучателем услуга предоставляется в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
Максимально допустимое время ожидания и обслуживания услугополучателя – 20 минут.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках направляются в "личный кабинет" услугополучателя
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;

3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Порталға:
осы Қағидалар 5-қосымшаға сәйкес электрондық-цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы ұсынатын көрсетілетін қызметті алушының абонентік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
cубъектінің порталының жеке кабинетінде үшінші тұлғалардан электрондық сұрау және/немесе ұялы байланыс операторы ұсынған порталдың есептік жазбасына субъектінің абоненттік номері тіркелген және қосылған жағдайда sms-хабарлама түрінде, субъектінің келісімі жағдайда, субъектінің порталының жеке кабинетінен және/немесе субъектінің абоненттік номері тіркелген және қосылған жағдайда, sms-хабарлама түрінде, ұялы байланыс операторы порталдың есептік жазбасына қысқа мәтіндік хабарлама жіберу;
мемлекеттік қызмет алуға жүгінген кезде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздеме
Жоқ.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуына мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің ақпарат қызметтерінің, сондай-ақ 1414, 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшінші тұлғаларға көрсетілуі мүмкін.
Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы порталдағы "жеке кабинетінен" ұсынылған мәліметтер сұратылатын адамның келісімі болған кезде, сондай-ақ порталда тіркелген біржолғы парольді беру жолымен немесе порталдың хабарламасына жауап ретінде қысқаша мәтіндік хабар жіберу арқылы субъектінің ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы орындалады.
Цифрлық құжаттар сервисі пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және ақпараттық жүйелерінде авторизацияланған пайдаланушылар үшін қол жетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және ақпараттық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтар тізбесіне
8-қосымша
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну қағидаларына
8-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы ақпарат беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
1) "Электрондық үкімет" веб-порталы: www. egov. kz;
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті берген кезден бастап көрсетілетін қызмет мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде көрсетіледі.
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған);
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы тиісті мәлімет көрсетілген қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) Мемлекеттік корпорация филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден сағат 18.30-ге дейiн, түскі үзiлiсі сағат 13.00-тен 14.00-ге дейін,

3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
на Портал:
запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра в форме электронного документа согласно приложению, удостоверенный электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
электронный запрос от третьих лиц в личном кабинете портала субъекта и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала, при условии согласия субъекта, предоставленного с личного кабинета субъекта на портале и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала путем отправления короткого текстового сообщения.
При обращении за государственной услугой услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
9
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Отсутствует
110
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 777.
Государственная услуга может оказываться третьим лицам.
Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования.
Приложение 8
к Перечню некоторых
приказов в которые
вносятся изменения
Приложение 8
к Правилам предоставления
информации из правового
кадастра
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги
"Предоставление сведений об отсутствии (наличии) недвижимого имущества"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
С момента подачи заявления услугополучателем услуга предоставляется в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
сведения об отсутствии (наличии) недвижимого имущества направляются в "личный кабинет" услугополучателя
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;

2) құжаттарды қабылдау және беру бойынша Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында-дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін;
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Порталға:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес электрондық-цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы ұсынатын көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттiк тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
cубъектінің порталының жеке кабинетінде үшінші тұлғалардан электрондық сұрау және/немесе ұялы байланыс операторы ұсынған порталдың есептік жазбасына субъектінің абоненттік нөмері тіркелген және қосылған жағдайда sms-хабарлама түрінде, субъектінің келісімі жағдайда, субъектінің порталының жеке кабинетінен және/немесе субъектінің абоненттік номері тіркелген және қосылған жағдайда, sms-хабарлама түрінде, ұялы байланыс операторымен порталдың есептік жазбасына қысқа мәтіндік хабарлама жіберу.
Мемлекеттік қызмет алуға жүгінген кезде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік құпия сөзді беру жолымен немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу жолымен алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздеме
Жоқ.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ұсыну ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын етін өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуына мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінің, сондай-ақ 1414, 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшінші тұлғаларға көрсетілуі мүмкін Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы порталдағы "жеке кабинетінен" ұсынылған мәліметтер сұратылатын тұлғаның келісімі болған кезде, сондай-ақ біржолғы парольді беру жолымен немесе порталдың хабарламасына жауап ретінде қысқаша мәтіндік хабар жіберу жолымен субъектінің ұялы байланысының порталда тіркелген абоненттік нөмірі арқылы орындалады.
Цифрлық құжаттар сервисі пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және ақпараттық жүйелерінде авторизацияланған пайдаланушылар үшін қол жетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және ақпараттық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтар тізбесіне
9-қосымша
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну қағидаларына
10-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Жылжымайтын мүлік объектісінің жоспарын (сызбасын) қоса алғанда тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісі құжатының көшірмелерін беру"
1
Көрсетілетін қызмет берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті тәсілдері
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы

2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
на Портал:
запрос на получение информации о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество из правового кадастра в форме электронного документа, удостоверенный электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
электронный запрос от третьих лиц в личном кабинете портала субъекта и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала, при условии согласия субъекта, предоставленного с личного кабинета субъекта на портале и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала путем отправления короткого текстового сообщения.
При обращении за государственной услугой услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Отсутствует
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 777.
Государственная услуга может оказываться третьим лицам.
Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования.
Приложение 9
к Перечню некоторых
приказов в которые вносятся
изменения
Приложение 10
к Правилам предоставления
информации из правового
кадастра
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги "Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
1) государственная корпорация "Правительство для граждан";

2) "Электрондық үкімет" веб-порталы: www. egov. kz;
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті берген кезден бастап көрсетілетін қызмет мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде үш жұмыс күн ішінде көрсетіледі.
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны
1) электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы - жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (схемаларын) қоса алғанда, тіркеуші орган куәландырған тіркеу құжаттарының көшірмелері;
порталда – "жеке кабинетке" көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне орны мен алынған күні көрсетіле отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама жіберіледі.
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
көрсетілетін қызметті беруші:
1) Мемлекеттік корпорация филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден сағат 18.30-ге дейiн, түскі үзiлiсі сағат 13.00-тен 14.00-ге дейін,
2) құжаттарды қабылдау және беру бойынша Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында-дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін;
3) портал-жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезекті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы броньға коюға болады;
www.egov.kz порталында жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойында.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (схемаларын) қоса алғанда, тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісіндегі құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелерін алуға сұрау салу;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады);

2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
С момента подачи заявления услугополучателем услуга предоставляется в течение трех рабочих дней при наличии сведений в государственной информационной системе.
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
через Государственную корпорацию "Правительство для граждан - копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости;
на портале – "в личный кабинет" услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя
услугодателя:
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;
3) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства";
портала www.egov.kz – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) услугодателю:
запрос на получение копии правоустанавливающих документов, находящихся в регистрационном деле, заверенные регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости из правового кадастра по форме,согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя);

2) порталда:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және қосқан жағдайда, ЭЦҚ немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы жылжымайтын мүлік объектілерінің жоспарын (схемаларын) қоса алғанда, тіркеуші орган куәландырған тіркеу ісіндегі құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелерін алуға сұрау салу;
Мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері "электрондық үкімет"шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздеме
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті қамтылған және (немесе) олардағы деректерді (мәліметтерді) алу үшін ұсынған құжаттардың дұрыс еместігі кезінде;
10
Мемлекеттік көрсетілген қызметтерді, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы ұсыну ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
Заңнамада белгіленген тәртіппен өз-өзіне қызмет көрсету, өздігінен қозғалуды, бағдар жасауды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе жартылай жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушылардан 1414, 88000807777 Біріңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну жолымен мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметті алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ 1414, 8800080777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтар тізбесіне
10-қосымша
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну туралы қағидаларға
11-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті берушінің филиалы (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінде көзделген Тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға, сондай-ақ қолданыс мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынғаныңызға байланысты мемлекеттік қызметті көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесіне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ________________________________________________________________;

2) на портале:
запрос на получение копий правоустанавливающих документов, находящихся в регистрационном деле, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости из правового кадастра в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
Сведения о документе, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) при недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 777.
Приложение 10
к Перечню некоторых
приказов в которые вносятся
изменения
Приложение 11
к Правилам предоставления
информации из правового
кадастра
Форма
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах", филиала услугодателя (указать адрес) отказывает
в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование
государственной услуги в соответствии с перечнем государственной услуги) ввиду
представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному перечнем государственной услуги, а также документов
с истекшим сроком действия, а также документов с истекшим сроком действия,
а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) _______________________________________________________________________;

2) ________________________________________________________________;
3) ….
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден, 2 данада жасалды.
Т.А.Ә.(болған жағжайда) (көрсетілетін қызметті беруші филиалының құжаттарды қабылдау бойынша қызметкерінің (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. (болған жағдайда) ________________________________________
Телефон ______________________________
Алдым: _______________________________________________________________
Т.А.Ә. (болған жағдайда) / көрсетілетін қызметті алушының қолы
"___" _________ 20__ жылғы
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтар тізбесіне
10-қосымша
Құқықтық кадастрдан ақпарат
ұсыну туралы қағидаларға
12-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Жылжымайтын мүлік объектісіне тіркелген ауыртпалықтар, заңдық талаптар туралы мәліметтер беру"
1
Қызмет берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" Коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
1) "Электрондық үкімет" веб-порталы: www. egov. kz;
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті берген сәттен бастап қызмет мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болған кезде 20 (жиырма) минут ішінде көрсетіледі.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған);
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі
жылжымайтын мүлік объектісіне тіркелген ауыртпалықтар, заңды талаптар туралы мәліметтер көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны тәсілдері
тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді Мемлекеттік корпорация филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден сағат 18.30-ге дейiн, түскі үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін;
2) құжаттарды қабылдау және беру жөніндегі Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында - дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін;
3) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Порталға:
осы қағидаға 5-қосымшаға сәйкес электрондық-цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы ұсынатын көрсетілетін қызметті алушының нөмірін тіркеу және қосу жағдайында, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы құқықтық кадастрдан жылжымайтын мүлiкке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) тiркеу туралы ақпарат алуға сұрау салу;
cубъектінің порталының жеке кабинетінде үшінші тұлғалардан электрондық сұрау және/немесе ұялы байланыс операторы ұсынылған порталдың есептік жазбасына субъектінің абоненттік номірі тіркелген және қосылған жағдайда sms-хабарлама түрінде, субъектінің келісімі жағдайында, субъектінің порталда жеке кабинетінен және/немесе субъектінің абоненттік номірі тіркелген және қосылған жағдайда, sms-хабарлама түрінде, ұялы байланыс операторымен порталдың есептік жазбасына қысқа мәтіндік хабарлама жіберу.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет алуға жүгінген кезде, көрсетілетін қызметті алушы заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік құпия сөзді беру арқылы немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер
Жоқ.
10
Мемлекеттік қызметтерді, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы ұсыну ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуына мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің ақпарат қызметтерінің, сондай-ақ 1414, 8 800 080 777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет үшінші тұлғаларға көрсетілуі мүмкін Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы порталдағы "жеке кабинетінен" ұсынылған мәліметтер сұратылатын тұлғаның келісімі болған кезде, сондай-ақ біржолғы парольді беру арқылы немесе порталдың хабарламасына жауап ретінде қысқаша мәтіндік хабар жіберу арқылы субъектінің ұялы байланысының порталда тіркелген абоненттік нөмірі арқылы орындалады.
Цифрлық құжаттар сервисі пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және ақпараттық жүйелерінде авторизацияланған пайдаланушылар үшін қол жетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және ақпараттық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтар тізбесіне
12-қосымша
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін енгізу, мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
және "Жылжымайтын мүліктің
техникалық паспортының
телнұсқасын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидаларына
№ 1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын беру және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) және порталға:
"Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңа құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу" - бір жұмыс күні.
Жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты жылжымайтын мүліктің техникалық паспортын қоса бере отырып, жүргізілген техникалық тексеру қорытындысы бойынша жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру:
пәтерлер, жатақханалардағы бөлмелер үшінші жұмыс күніне беріледі;
жеке тұрғын үйлер, жеке гараждар, саяжай құрылыстары бесінші жұмыс күніне беріледі;
жалпы ауданы 1000 шаршы метрге дейінгі қалған жылжымайтын мүлік объектілері жетінші жұмыс күні беріледі;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрден асатын объектілер көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күннен бастап оныншы жұмыс күні беріледі;
бірінші күрделілік санатына жататын осы тармақшаның екі және үш абзацтарында көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілерін қоспағанда, жылжымайтын мүлік объектілері бесінші жұмыс күні беріледі.
Мерзімді одан әрі ұзарту көрсетілетін қызметті алушымен келісім бойынша объектінің күрделілік санатына байланысты жүргізіледі, бұл ретте жалпы мерзім көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күннен бастап екі айдан аспауға тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты-20 минут;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты-20 минут
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Жүгіну кезінде:
1) қөрсетілетін қызметті берушіге:
құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу туралы белгісі бар жылжымайтын мүлік объектісін пайдалануға қабылдау акті;

2) _______________________________________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О (при его наличии) (работника филиала услугодателя по приему документов)
(подпись)
Исполнитель: Ф.И.О. (при его наличии)
___________________________________________________________________;
Телефон _______________________
Получил:
____________________________________________________________________.
Ф.И.О. (при его наличии) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 11
к Перечню некоторых
приказов в которые вносятся
изменения
Приложение 12
к Правилам предоставления
информации из правового
кадастра
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги "Предоставление сведений о зарегистрированных обременениях прав, юридических притязаниях на объект недвижимости"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
С момента подачи заявления услугополучателем услуга предоставляется в течение 20 (двадцати) минут при наличии сведений в государственной информационной системе.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
сведения о зарегистрированных обременениях прав, юридических притязаниях на объект недвижимости направляются в "личный кабинет" услугополучателя
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы услугодателя
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
на Портал:
запрос на получение информации о зарегистрированных правах (обременениях прав) юридических лиц и зарегистрированных обременениях на недвижимое имущество, юридических притязаниях на объект недвижимого имущества из правового кадастра в форме электронного документа, удостоверенный электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
электронный запрос в личном кабинете портала субъекта и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала, при условии согласия субъекта, предоставленного с личного кабинета субъекта на портале и/или в виде sms-сообщения в случае регистрации и подключения абонентского номера субъекта, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала путем отправления короткого текстового сообщения.
При обращении за государственной услугой услугополучатель представляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Отсутствуют
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 777.
Государственная услуга может оказываться третьим лицам.
Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи субъекта путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования.
Приложение 12
к Перечню некоторых
приказов в которые вносятся
изменения
Приложение № 1
к Правилам и срокам
внесения в информационную
систему правового кадастра
идентификационных
и технических сведений зданий,
сооружений и (или)
их составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, проведения
государственного технического
обследования и Правил
оказания государственной услуги
"Выдача дубликата
технического паспорта
недвижимого имущества"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги "Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по месту нахождения объекта недвижимого имущества
2
Способы предоставления государственной услуги
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", веб-портал "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги) и на портал:
"Внесение в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество" - один рабочий день.
Выдача Заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества по итогам проведенного технического обследования с приложением технического паспорта недвижимого имущества в зависимости от вида объекта недвижимости:
квартиры, комнаты в общежитиях выдается на третий рабочий день;
индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения выдается на пятый рабочий день;
остальные объекты недвижимости общей площадью до 1000 квадратных метров выдается на седьмой рабочий день;
объекты общей площадью более 1000 квадратных метров выдается на десятый рабочий день со дня обращения услугополучателя;
объекты недвижимости за исключением объектов недвижимости, указанных в абзацах два и три данного подпункта, относящиеся к первой категории сложности выдается на пятый рабочий день.
Дальнейшее продление срока производится в зависимости от категории сложности объекта по согласованию с услугополучателем, при этом, общий срок не должен превышать двух месяцев со дня обращения услугополучателя.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
При обращении:
1) к услугодателю:
акт приемки объекта недвижимости в эксплуатацию с отметкой о внесении в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество;

Техникалық паспортты қоса бере отырып, жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды немесе № 1 Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне алу орны мен күнін көрсете отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама жіберіледі;
пәтерге, жатақханалардағы бөлмеге, жеке гараждарға және саяжай құрылыстарына электрондық техникалық паспорт.
Жүргізілген техникалық тексеру қорытындылары бойынша жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Бұл ретте жылжымайтын мүліктің техникалық паспортын қоса бере отырып, жүргізілген техникалық тексеру қорытындылары бойынша жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды) көрсетілетін қызметті беруші жылжымайтын мүліктің техникалық паспортын қоса бере отырып, қорытынды бергені үшін қосымша төлемді растайтын құжатты береді, ал заңды тұлғалармен қызмет көрсету шартын жасасу кезінде олар қол қойған орындалған жұмыстар актісі қосымша ұсынылады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы көрсетіледі. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін төлем Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 87 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13353 болып тіркелген) бекітілген салық салу объектілерінің құнын айқындау саласындағы ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық тексеру бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына (бұдан әрі – Тауарлардың жұмыстардың көрсетілетін бағалары) сәйкес айқындалады.
Төлем сондай-ақ портал арқылы "Электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүргізіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын мемлекеттік корпорация филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден сағат 18.30-ге дейiн, түскі үзiлiс сағат 13.00-тен 14.00-ге дейін;

Заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества с приложением технического паспорта или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Перечня № 1.
2) на портал:
услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения;
электронный технический паспорт на квартиры, комнату в общежитиях, индивидуальные гаражи и дачные строения.
Заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества по итогам проведенного технического обследования оформляется по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При этом Заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества по итогам проведенного технического обследования с приложением технического паспорта недвижимого имущества) выдается услугодателем документа подтверждающего доплату за выдачу заключения с приложением технического паспорта недвижимого имущества, а при заключении договора на оказание услуг с юридическими лицами, дополнительно предоставляется подписанный им акт выполненных работ.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам.
Плата за государственную услугу определяется в соответствии с Ценами на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" по государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих, в сфере определения стоимости объектов налогообложения утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 87 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13353) (далее – Цены на товары (работы, услуги).
Оплата также производится через портал посредством платежного шлюза "электронного правительства".
7
График работы услугодателя
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;

2) құжаттарды қабылдау және беру жөніндегі мемлекеттік корпорацияның филиалдарында Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа - дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін;
3) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
өкілеттігін растайтын құжат бойынша заңды тұлға үшін;
жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша:
жүгіну кезінде:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу бойынша:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш;
жеке куәлік не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін), сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілетті растайтын құжаттың көшірмесі;
жылжымайтын мүлік объектісін жаңадан тұрғызылған жылжымайтын мүлік объектісіне пайдалануға қабылдау актісі және (немесе) жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты;
Тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) бағаларына сәйкес төлемді растайтын құжат.
жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны беру бойынша:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны алуға өтініш;
жеке куәлік не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін), сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың көшірмесі;
бар болған жағдайда жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты қоса берілген жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжат;
ЭҮТШ арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, техникалық паспортты беру үшін төлемді растайтын құжат екі кезеңде ұсынылады:
мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш берген кезде ақы төлеу Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру жөніндегі қызметтердің базалық құны түрінде жүргізіледі;
мемлекеттік қызметтің нәтижесін алған кезде Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасына сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру бойынша орындалған жұмыс үшін толық ақы (қосымша ақы) жүргізіледі;
Пәтерді, жатақханалардағы бөлмелерді және жапсарлас үй-жайды техникалық тексеруге өтініш білдірген жағдайда жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты ұсынылмайды.

2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности:
при обращении:
1) к услугодателю:
по внесению в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество:
заявление на оказание государственной услуги по внесению в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
удостоверение личности, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации), а также копию документа подтверждающего полномочия представителя услугополучателя;
акт приемки объекта недвижимости в эксплуатацию на вновь возведенный объект недвижимости и (или) идентификационный документ на земельный участок;
документ, подтверждающий оплату согласно Цен на товары (работы, услуги). по выдаче технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости:
заявление на получение технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости, по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
удостоверение личности, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации), а также копию документа подтверждающего полномочия представителя услугополучателя;
правоустанавливающий документ на объект недвижимости с приложением идентификационного документа на земельный участок при его наличии;
документ, подтверждающий оплату за выдачу технического паспорта, за исключением оплаты, произведенной через ПШЭП предоставляется в два этапа:
при подаче заявления на оказание государственной услуги оплата производится в виде базовой стоимости услуги по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Цен на товары (работы, услуги);
при получении результата государственной услуги производится полная оплата (доплата) за выполненную работу по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Цен на товары (работы, услуги);
В случае обращения за техническим обследованием квартиры, комнат в общежитиях и встроенного помещения идентификационный документ на земельный участок не представляется.

2) порталға:
құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу бойынша:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, ЭЦҚ-мен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
жылжымайтын мүлік объектісін пайдалануға қабылдау актісінің және (немесе) жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны беру бойынша:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, ЭЦҚ-мен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
бар болған жағдайда жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының электрондық көшірмесі қоса берілген жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, техникалық паспортты беру үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі екі кезеңде ұсынылады:
мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш берген кезде ақы төлеу тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру жөніндегі қызметтердің базалық құны түрінде жүргізіледі;
мемлекеттік қызметтің нәтижесін алған кезде Тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) бағаларына сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру бойынша орындалған жұмыс үшін толық ақы (қосымша ақы) жүргізіледі;
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздері
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болса;
3) егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған сот шешімі болса.

2) на портал:
по внесению в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия акта приемки объекта недвижимости в эксплуатацию и (или) идентификационного документа на земельный участок;
электронная копия документа, подтверждающая оплату, за исключением оплаты, произведенной через ПШЭП;
по выдаче технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала; электронная копия правоустанавливающего документа на объект недвижимости с приложением электронной копии идентификационного документа на земельный участок при его наличии;
электронная копия документа, подтверждающая оплату за выдачу технического паспорта, за исключением оплаты, произведенной через ПШЭП предоставляется в два этапа:
при подаче заявления на оказание государственной услуги оплата производится в виде базовой стоимости услуги по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Цен на товары (работы, услуги);
при получении результата государственной услуги производится полная оплата (доплата) за выполненную работу по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Цен на товары (работы, услуги);
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;
3) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.

Өзіне-өзі қызмет көрсетуді жүзеге асыру, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану мүмкіндігі немесе қабілетінен толық немесе ішінара айырылған көрсетілетін қызметті алушыларға құжаттарды қабылдауды 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну арқылы көрсетілетін қызметті беруші тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің-www интернет-ресурсында орналастырылған. gov. kz.
Көрсетілетін қызметті алушы ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда ЭЦҚ болған немесе бір реттік пароль пайдаланылған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алады.
Цифрлық құжаттар сервисі пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және ақпараттық жүйелерінде авторизацияланған пайдаланушылар үшін қол жетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және ақпараттық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтар тізбесіне
13-қосымша
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін енгізу, мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
және "Жылжымайтын мүліктің
техникалық паспортының
телнұсқасын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидаларына
№ 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) және порталға:
жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын алу үшін:
пәтерлер, жатақханалардағы бөлмелер, жеке тұрғын үйлер, жеке гараждар, саяжай құрылыстары бірінші жұмыс күні;
жалпы ауданы 1000 шаршы метрге дейінгі қалған жылжымайтын мүлік объектілері екінші жұмыс күні беріледі;
жалпы ауданы 1000 шаршы метрден асатын жылжымайтын мүлік объектілері үшінші жұмыс күні беріледі.
көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі

Услугополучателям имеющим полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов производится услугодателем с выездом по месту жительства, посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www. gov. kz.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей. .
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее перейти в раздел "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования.
Приложение 13
к Перечню некоторых
приказов в которые вносятся
изменения
Приложение № 2
к Правилам и срокам внесения
в информационную систему
правового кадастра
идентификационных
и технических сведений зданий,
сооружений и (или) их оставляющих
на вновь созданное недвижимое
имущество, проведения
государственного технического
обследования и Правил оказания
государственной услуги
"Выдача дубликата
технического паспорта
недвижимого имущества"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Наименование государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по месту нахождения объекта недвижимого имущества
2
Способы предоставления государственной услуги
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", веб-портал "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги) и на портал:
для получения дубликата технического паспорта недвижимого имущества:
квартиры, комнаты в общежитиях, индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения на первый рабочий день;
остальные объекты недвижимости общей площадью до 1000 квадратных метров выдается на второй рабочий день;
объекты недвижимости общей площадью более 1000 квадратных метров выдается на третий рабочий день.
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – не более 20 минут;
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті берушіге: жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасы;
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне алу орны мен күнін көрсете отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама жіберіледі;
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін төлем Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 87 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13353 болып тіркелген) бекітілген салық салу объектілерінің құнын айқындау саласындағы ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық тексеру бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына (бұдан әрі – Тауарлардың жұмыстардың көрсетілетін бағалары) сәйкес айқындалады. Төлем сондай-ақ портал арқылы "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүргізіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын Мемлекеттік корпорация филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ге дейiн, түскі үзiлiсі сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін;
2) құжаттарды қабылдау және беру жөніндегі Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында-дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін;
3) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
өкілеттігін растайтын құжат бойынша заңды тұлға үшін: жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша: Жүгіну кезінде:

1) услугодателю:
дубликат технического паспорта недвижимого имущества;
2) на портал:
услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения;
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам.
Плата за государственную услугу определяется в соответствии с Ценами на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" по государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих, в сфере определения стоимости объектов налогообложения утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 87 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13353) (далее – Цены на товары (работы, услуги).
Оплата также производится через портал посредством платежного шлюза "электронного правительства".
7
График работы услугодателя
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности:
При обращении:

1. Меншік құқығын, шаруашылық жүргізу құқығын, жедел басқару құқығын, жерді пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге, үстем жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүлік объектісінің пайдасына сервитутты кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу.
2. Құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін, құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған құқық иеленуші туралы мәліметтердің өзгерістерін, заң актісі негізінде құқық түрі өзгерген жағдайды қоспағанда, құқық түрінің өзгерістерін; егер олар тіркеу парағында қамтылған мәліметтерге қатысты болса, шарттар талаптарының өзгерістерін тіркеу белгіленетін құқықтар көлеміне әсер етеді. жылжымайтын мүлік объектісіне немесе егер олар тараптардың келісімі бойынша тіркелуі керек болса.
3. Пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу, оның ішінде жалдау, өтеусіз пайдалану, сервитуттар, өмір бойы асырау ұстау құқығын кезінде, рента; сенімгерлік басқару құқығын, оның ішінде қорғаншылық, қамқоршылық, мұрагерлік құқықтық қатынастарда, банкроттықта және басқалар; кепіл; қамауға алу; пайдалануға шектеулер (тыйым салу), мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде салатын жылжымайтын мүлікке немесе белгілі бір жұмыстарды орындауға билік ету; басым мүдделерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жылжымайтын мүлікке құқықтардың өзге де ауыртпалықтары.
4. Банкроттық рәсімдерінде жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттік тіркеу.
5. Заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру кезінде құқықтарды мемлекеттік тіркеу.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Барлық кіші түрлері бойынша:
"Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
"электрондық үкіметтің" веб-порталы;
ақпараттандыру объектілері арқылы.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
нотариаттық куәландырылмаған мәмілелерді, сондай-ақ ауыртпалықтардың және заңдық талаптардың тоқтатылуын қоспағанда, жылжымайтын мүлікке құқықтардың (құқықтар ауыртпалықтарының) және мемлекеттік тіркеудің өзге де объектілерінің туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу бойынша – көрсетілетін қызметті берушіге өтініш келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады;
нотариалды куәландырылмаған мәмілені, сондай-ақ ауыртпалықтардың және заңдық талаптардың тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу бойынша – көрсетілетін қызметті берушіге өтініш түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда көрсетілген мерзім бір жұмыс күні ішінде электрондық үкіметтің төлем шлюзі арқылы төлем расталған сәттен бастап есептеледі.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут.
Мемлекеттік қызмет келесі жағдайларда бір айдан аспайтын мерзімге тоқтатылады:

1. Государственная регистрация прав собственности, права хозяйственного ведения, права оперативного управления, права землепользования на срок не менее одного года, сервитута в пользу господствующего земельного участка или иного объекта недвижимости на срок не менее одного года.
2. Регистрация изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, необходимых для ведения правового кадастра, изменений сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра, изменений вида права, за исключением случая изменения вида права на основании законодательного акта; изменений условий договоров, если они касаются сведений, содержащихся в регистрационном листе, влияют на объем прав, устанавливаемых на объект недвижимости, или если они должны быть зарегистрированы по соглашению сторон
3. Государственная регистрация права пользования на срок не менее одного года, в том числе аренда, безвозмездное пользование, сервитуты, права пожизненного содержания с иждивением, рента; права доверительного управления, в том числе при опеке, попечительстве, в наследственных правоотношениях, банкротстве и другие; залог; арест; ограничения (запрещения) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемые государственными органами в пределах их компетенции; иные обременения прав на недвижимое имущество, предусмотренные законами Республики Казахстан, за исключением преимущественных интересов
4. Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество в процедурах банкротства
5. Государственная регистрация прав при реорганизации юридического лица
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам через:
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан";
веб-портал "электронного правительства";
объекты информатизации.
3
Срок оказания государственной услуги
С момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю: по государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения прав (обременений прав) на недвижимое имущество и иных объектов государственной регистрации, за исключением нотариально не удостоверенных сделок, а также регистрации прекращения обременений и юридических притязаний – в течение трех рабочих дней с момента поступления заявления услугодателю.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги предоставляет за день до окончания срока оказания;
по государственной регистрации по нотариально не удостоверенной сделке, а также прекращения обременений и юридических притязаний – в течение одного рабочего дня с момента поступления заявления к услугодателю.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю через Портал указанный срок в течении одного рабочего дня исчисляется с момента подтверждения оплаты через платежный шлюз электронного правительства.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 20 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
Государственная услуга приостанавливается не более чем на один месяц в следующих случаях:

1) сотқа берілген талап қою және өзге де арыздар (шағымдар) негізінде соттың қаулысы (ұйғарымы) бойынша;
2) заң бұзушылық жойылғанға дейін прокурорлық қадағалау актілеріне сәйкес жүргізіледі;
3) "Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 2009 жылғы 28 тамыздағы сәйкес;
4) егер қажетті құжаттардың болмауы құжаттарды тіркеуге қабылдаудан бас тартуға негіз болып табылмаса, өтініш берушінің мемлекеттік тіркеуге қажетті құжаттарды ұсынуы үшін;
5) егер көрсетілген мән-жайлар құжаттарды тіркеуге қабылдаудан бас тартуға негіз болып табылмаса, мемлекеттік органдардан осындай органдардан шығатын құжаттарда ақпараттың болмауына немесе осындай құжаттарда қайшылықтардың болуына байланысты түсініктемелер алу немесе қажетті ақпаратты талап ету үшін;
6) құқық белгілейтін құжаттардың негізінде белгіленетін тіркеу объектісі мен өтініште көрсетілген тіркеу объектісі сәйкес келмеген кезде олардың арасындағы қайшылықтарды жою үшін кері қайтарып алуға құқылы.
7) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу үшін ақы толық төленбеген кезде;
8) егер құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне келіп түскен кезден бастап үш жұмыс күні ішінде жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы төленгені немесе адамды ақы төлеуден босату туралы растау келіп түспесе.
Электрондық тіркеу осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінің 3-тармағының 4) және 6) тармақшаларында көрсетілген негіздері бойынша тоқтатылмайды.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) жеделдетілген тәртіппен мемлекеттік тіркеу арыз иесінің қалауы бойынша тіркеуші органға өтініш келіп түскен күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірілмей жеделдетілген тәртіппен жүргізіледі.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Барлық түрлері бойынша: Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу жүргізілгені туралы белгісі бар құқық белгілейтін құжат;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
ЭҮП/БНАЖ/ақпараттандыру объектілер арқылы жүгінген кезде:
1) жүргізілген мемлекеттік тіркеу туралы хабарлама;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

1) по постановлению (определению) суда на основании исковых и иных заявлений (жалоб), поданных в суд;
2) в соответствии с актами прокурорского надзора до устранения нарушения закона;
3) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма";
4) для представления заявителем документов, необходимых для государственной регистрации, если отсутствие необходимых документов не явилось основанием для отказа в приеме документов на регистрацию;
5) для получения разъяснений или истребования от государственных органов необходимой информации в связи с ее отсутствием в документах, исходящих от таких органов, или наличием противоречий в таких документах, если указанные обстоятельства не явились основаниями для отказа в приеме документов на регистрацию;
6) при несоответствии объекта регистрации, устанавливаемого на основании правоустанавливающих документов, и объекта регистрации, указанного в заявлении, для устранения противоречия между ними.
7) при неполной оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
8) если в течение трех рабочих дней с момента поступления электронной копии правоустанавливающего документа в информационную систему правового кадастра не поступило подтверждение об оплате за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество или об освобождении лица от оплаты.
Электронная регистрация не приостанавливается по основаниям, указанным в подпунктах 4) и 6) пункта 3 настоящего Перечня государственной услуги.
Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество в ускоренном порядке производится по желанию заявителя не позднее одного рабочего дня, следующего за днем поступления заявления в регистрирующий орган.
4
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам:
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная:
5
Результат оказания государственной услуги
При обращении к услугодателю:
1) правоустанавливающий документ с отметкой о произведенной государственной регистрации прав (обременений) на недвижимое имущество/ уведомление о произведенной регистрации государственной регистрации;
2) Мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
При обращении посредством ПЭП/ЕНИС/объекты информатизации:
1) уведомление о произведенной государственной регистрации;
2) мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

Мемлекеттік тіркеуге төлемақы "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу кезінде тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекіту туралы" Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 418 бұйрығымен белгіленген тарифтерге сәйкес алынады.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) жылжымайтын мүлікке құқықты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын Мемлекеттік корпорация филиалдарында – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден сағат 18.30-ге дейiн, түскі үзiлiс сағат 13.00-тен 14.00-ге дейін;
2) құжаттарды қабылдау және беру жөніндегі Мемлекеттік корпорацияның филиалдарында-дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін;
3) электрондық тіркеу кезінде БНАЖ арқылы нотариустың жұмыс кестесіне сәйкес;
4) портал/ақпараттандыру объектілері – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты, жексенбі және мереке күндері аяқталғаннан кейін жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Өтініштерді қабылдауды жүзеге асыратын ұйымдар бөлінісіндегі құжаттар тізбесі (мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың толық тізбесі), сондай-ақ көрсетілетін қызметтердің кіші түрлері:
- "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына:
1. Меншік құқығын, шаруашылық жүргізу құқығын, жедел басқару құқығын, жерді пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге, үстем жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүлік объектісінің пайдасына сервитутты кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншік құқығын, шаруашылық жүргізу құқығын, жедел басқару құқығын, жерді пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге, үстем жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүлік объектісінің пайдасына сервитутты кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
Ортақ бірлескен меншік құқығының туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар не олардың біреуі нотариаттық тәртіппен куәландырылған қалған қатысушылардың келісімін ұсына отырып беруі мүмкін.
Ортақ үлестік меншік құқығының (өзге де жалпы құқықтың) туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар (уәкілетті өкілдер) береді.

Оплата за государственную регистрацию взимается в соответствии с установленными тарифами приказом Министра информации и коммуникаций от 27 сентября 2018 года № 418 "Об утверждении цен на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество".
7
График работы услугодателя
1) в филиалах Государственной корпорации, осуществляющих государственную регистрацию права на недвижимое имущество - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
2) в филиалах Государственной корпорации по приему и выдаче документов – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
3) При электронной регистрации посредством ЕНИС согласно графику работы нотариуса;
4) портала/объектов информатизации – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Перечень документов в разрезе организаций осуществляющих прием заявлений (исчерпывающий перечень документов необходимых для оказания государственной услуги), а также подвидов услуг:
- в Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан":
1. Государственная регистрация прав собственности, права хозяйственного ведения, права оперативного управления, права землепользования на срок не менее одного года, сервитута в пользу господствующего земельного участка или иного объекта недвижимости на срок не менее одного года.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги:
1) Заявление о государственной регистрации прав собственности, права хозяйственного ведения, права оперативного управления, права землепользования на срок не менее одного года, сервитута в пользу господствующего земельного участка или иного объекта недвижимости на срок не менее одного года по форме, согласно приложению 1 к Правилам;
При государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения права общей совместной собственности заявление о регистрации может быть подано всеми участниками либо одним из них с представлением согласия остальных участников, удостоверенного в нотариальном порядке.
При государственной регистрации возникновения, изменения, прекращения права общей долевой собственности (иного общего права) заявление о государственной регистрации подается всеми участниками (уполномоченными представителями).

2) Меншік құқығын, шаруашылық жүргізу құқығын, жедел басқару құқығын, жерді пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге, үстем жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүлік объектісінің пайдасына кемінде бір жыл мерзімге растайтын құқық белгілейтін құжат.
Жер учаскесіне жер пайдалану құқығы тіркелген жағдайда жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты ұсынылады.
3) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы төленгенін растайтын құжат
2. Құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін, құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған құқық иеленуші туралы мәліметтердің өзгерістерін, заң актісі негізінде құқық түрі өзгерген жағдайды қоспағанда, құқық түрінің өзгерістерін; егер олар тіркеу парағында қамтылған мәліметтерге қатысты болса, шарттар талаптарының өзгерістерін тіркеу белгіленетін құқықтар көлеміне әсер етеді, жылжымайтын мүлік объектісіне немесе егер олар тараптардың келісімі бойынша тіркелуі керек болса.
1) Заң актісі негізінде құқық түрі өзгерген жағдайды қоспағанда, құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін, құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған құқық иесі туралы мәліметтердің өзгерістерін, құқық түрінің өзгерістерін мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
егер олар тіркеу парағындағы мәліметтерге қатысты болса, жылжымайтын мүлік объектісіне белгіленетін құқықтардың көлеміне әсер етсе немесе олар Қағидаларға қосымшаға және (немесе) Қосымшаға сәйкес нысан бойынша тараптардың келісімі бойынша тіркелуге тиіс болса;
ортақ бірлескен меншік құқығының туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде тіркеу туралы өтініш барлық қатысушылар не олардың біреуі нотариаттық тәртіппен куәландырылған қалған қатысушылардың келісімін ұсына отырып беруі мүмкін.
Ортақ үлестік меншік құқығының (өзге де жалпы құқықтың) туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар (уәкілетті өкілдер) береді.
2) Заң актісі негізінде құқық түрі өзгерген жағдайды қоспағанда, құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін, құқық иеленуші туралы құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған мәліметтердің өзгерістерін, құқық түрінің өзгерістерін;
егер олар тіркеу парағында қамтылған мәліметтерге қатысты болса, шарттар талаптарының өзгерістерін тіркеуді растайтын құқық белгілейтін құжат, жылжымайтын мүлік объектісіне белгіленген құқықтардың көлеміне әсер етеді немесе егер олар тараптардың келісімі бойынша тіркелуі керек болса.

2) Правоустанавливающий документ, подтверждающий право собственности, права хозяйственного ведения, права оперативного управления, права землепользования на срок не менее одного года, сервитута в пользу господствующего земельного участка или иного объекта недвижимости на срок не менее одного года.
В случае регистрации права землепользования на земельный участок представляется идентификационный документ на земельный участок.
3) Документ, подтверждающий оплату за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество
2. Регистрация изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, необходимых для ведения правового кадастра, изменений сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра, изменений вида права, за исключением случая изменения вида права на основании законодательного акта;
изменений условий договоров, если они касаются сведений, содержащихся в регистрационном листе, влияют на объем прав, устанавливаемых на объект недвижимости, или если они должны быть зарегистрированы по соглашению сторон.
1) Заявление о государственной регистрации изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, необходимых для ведения правового кадастра, изменений сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра, изменений вида права, за исключением случая изменения вида права на основании законодательного акта;
изменений условий договоров, если они касаются сведений, содержащихся в регистрационном листе, влияют на объем прав, устанавливаемых на объект недвижимости, или если они должны быть зарегистрированы по соглашению сторон по форме, согласно приложению и (или) к Правилам;
При государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения права общей совместной собственности заявление о регистрации может быть подано всеми участниками либо одним из них с представлением согласия остальных участников, удостоверенного в нотариальном порядке.
При государственной регистрации возникновения, изменения, прекращения права общей долевой собственности (иного общего права) заявление о государственной регистрации подается всеми участниками (уполномоченными представителями).
2) Правоустанавливающий документ, подтверждающий регистрации изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, необходимых для ведения правового кадастра, изменений сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра, изменений вида права, за исключением случая изменения вида права на основании законодательного акта;
изменений условий договоров, если они касаются сведений, содержащихся в регистрационном листе, влияют на объем прав, устанавливаемых на объект недвижимости, или если они должны быть зарегистрированы по соглашению сторон.

3) Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы төленгенін растайтын құжат
3. Пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу, оның ішінде жалдау, өтеусіз пайдалану, сервитуттар, асырауындағы өмір бойы ұстау құқықтары, рента;
сенімгерлік басқару құқықтары, оның ішінде қорғаншылық, қамқоршылық, мұрагерлік құқықтық қатынастарда, банкроттықта және басқалар; кепіл; қамауға алу; пайдалануға шектеулер (тыйым салу), мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде салатын жылжымайтын мүлікке немесе белгілі бір жұмыстарды орындауға билік ету;
басым мүдделерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жылжымайтын мүлікке құқықтардың өзге де ауыртпалықтары.
1) Пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу туралы өтініш, оның ішінде жалдау, өтеусіз пайдалану, сервитуттар, асырауындағы өмір бойы ұстау құқықтары, рента; сенімгерлік басқару құқықтары, оның ішінде қорғаншылық, қамқоршылық, мұрагерлік құқықтық қатынастарда, банкроттықта және басқалар; кепіл; қамауға алу; шектеулер (тыйым салулар) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдар салатын жылжымайтын мүлікті пайдалануға, оған билік етуге немесе белгілі бір жұмыстарды орындауға; Қағидаларға қосымшаға және (немесе) Қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым мүдделерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жылжымайтын мүлікке құқықтардың өзге де ауыртпалықтары; ортақ бірлескен меншік құқығының туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар не олардың біреуі куәландырылған қалған қатысушылардың келісімін ұсына отырып беруі мүмкін. нотариаттық тәртіпте. Ортақ үлестік меншік құқығының (өзге де жалпы құқықтың) туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар (уәкілетті өкілдер) береді.
2) Кемінде бір жыл мерзімге пайдалану құқығының тіркелгенін растайтын құқық белгілейтін құжат, оның ішінде жалдау, өтеусіз пайдалану, сервитуттар, асырауындағы өмір бойы ұстау құқықтары, рента; сенімгерлік басқару құқықтары, оның ішінде қорғаншылық, қамқоршылық кезінде, мұрагерлік құқықтық қатынастарда, банкроттықта және басқалар; кепіл; қамауға алу; шектеулер (мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде салатын жылжымайтын мүлікті пайдалануға, оған билік етуге немесе белгілі бір жұмыстарды орындауға тыйым салу; басым мүдделерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жылжымайтын мүлікке құқықтардың өзге де ауыртпалықтары.

3) Документ, подтверждающий оплату за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество
3. Государственная регистрация права пользования на срок не менее одного года, в том числе аренда, безвозмездное пользование, сервитуты, права пожизненного содержания с иждивением, рента; права доверительного управления, в том числе при опеке, попечительстве, в наследственных правоотношениях, банкротстве и другие; залог; арест; ограничения (запрещения) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемые государственными органами в пределах их компетенции; иные обременения прав на недвижимое имущество, предусмотренные законами Республики Казахстан, за исключением преимущественных интересов.
1) Заявление о государственной регистрации права пользования на срок не менее одного года, в том числе аренда, безвозмездное пользование, сервитуты, права пожизненного содержания с иждивением, рента; права доверительного управления, в том числе при опеке, попечительстве, в наследственных правоотношениях, банкротстве и другие; залог; арест; ограничения (запрещения) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемые государственными органами в пределах их компетенции; иные обременения прав на недвижимое имущество, предусмотренные законами Республики Казахстан, за исключением преимущественных интересов по форме, согласно приложению и (или) к Правилам; При государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения права общей совместной собственности заявление о регистрации может быть подано всеми участниками либо одним из них с представлением согласия остальных участников, удостоверенного в нотариальном порядке. При государственной регистрации возникновения, изменения, прекращения права общей долевой собственности (иного общего права) заявление о государственной регистрации подается всеми участниками (уполномоченными представителями).
2) Правоустанавливающий документ, подтверждающий регистрацию права пользования на срок не менее одного года, в том числе аренда, безвозмездное пользование, сервитуты, права пожизненного содержания с иждивением, рента; права доверительного управления, в том числе при опеке, попечительстве, в наследственных правоотношениях, банкротстве и другие; залог; арест; ограничения (запрещения) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемые государственными органами в пределах их компетенции; иные обременения прав на недвижимое имущество, предусмотренные законами Республики Казахстан, за исключением преимущественных интересов.

3) Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы төленгенін растайтын құжат.
Құқықтар (ауыртпалықтар) шарт немесе өзге мәміле негізінде олардың нотариаттық куәлігі болмаған кезде туындаған жағдайларда, өтінішті белгіленген тәртіппен мәміленің барлық қатысушылары береді. Банктік қарыз шартын қамтамасыз етуге берілген кепілдің туындауы мен өзгеруін тіркеуге өтінішті кепіл беруші және (немесе) кепіл ұстаушы береді. Кепіл ұстаушы өтініш берген жағдайда кепіл берушінің осындай тіркеуге нотариат куәландырған келісімі талап етіледі.
4. Банкроттық рәсімдерінде жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттік тіркеу
1) банкроттық рәсімдерінде жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) Қағидаларға қосымшаға және (немесе) Қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік тіркеу туралы өтініш;
2) банкроттық рәсімдерінде жылжымайтын мүлікке құқықты (құқықтар ауыртпалығын) растайтын құқық белгілейтін құжат.
3) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы төленгенін растайтын құжат.
Борышкердің жылжымайтын мүлікке құқықтары тіркелмеген жағдайларда, борышкердің мүлкі мен істерін басқару құқығы ауысқан адамдарға банкроттық рәсімдері енгізілгенге дейін борышкер жасаған (қол қойған) мәмілелер және өзге де құқық белгілейтін құжаттар негізінде жылжымайтын мүлікке құқықтарды ресімдеу және тіркеуге өтініш беру құқығы да ауысады.
5. Заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру кезінде құқықтарды мемлекеттік тіркеу.
1) заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру кезінде құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті қосымшаға және (немесе) Қағидаларға сәйкес нысан бойынша;
2) беру актісі немесе бөлу балансы. Әмбебап құқықтық мирасқорлық нәтижесінде басқа тұлғаға өткен міндеттеме бойынша кредитордың құқықтары кепіл берушінің, оның ішінде борышкер болып табылатындардың келісімінсіз тіркелуге тиіс. Мұндай жағдайларда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғада құқықтың туындауына негіз болып табылатын жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттар талап етіледі.
3) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін ақы төленгенін растайтын құжат.
- "электрондық үкімет№ веб-порталы/ақпараттандыру объектілері арқылы:
1. Меншік құқығын, шаруашылық жүргізу құқығын, жедел басқару құқығын, жерді пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге, үстем жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүлік объектісінің пайдасына сервитутты кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу.
Қажетті құжаттар тізімі:

3) Документ, подтверждающий оплату за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество.
В тех случаях, когда права (обременения) возникают на основании договора или иной сделки при отсутствии их нотариального удостоверения, заявление в установленном порядке подается всеми участниками сделки.
Заявление на регистрацию возникновения и изменения залога, предоставленного в обеспечение договора банковского займа, подается залогодателем и (или) залогодержателем.
В случае подачи заявления залогодержателем требуется нотариально удостоверенное согласие залогодателя на такую регистрацию.
4. Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество в процедурах банкротства
1) Заявление о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество в процедурах банкротства по форме, согласно приложению и (или) к Правилам;
2) Правоустанавливающий документ, подтверждающий право (обременений прав) на недвижимое имущество в процедурах банкротства.
3) документ, подтверждающий оплату за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество.
В тех случаях, когда права должника на недвижимое имущество не были зарегистрированы, к лицам, к которым перешло право на управление имуществом и делами должника, переходит также право на оформление прав на недвижимое имущество и подачу заявления на регистрацию на основании сделок, заключенных (подписанных) должником до введения процедур банкротства, и иных правоустанавливающих документов.
5. Государственная регистрация прав при реорганизации юридического лица.
1) Заявление о государственной регистрации прав при реорганизации юридического лица, по форме, согласно приложению и (или) к Правилам;
2) Передаточный акт или разделительный баланс. Права кредитора по обязательству, перешедшему к другому лицу в результате универсального правопреемства, подлежат регистрации без согласия залогодателя, в том числе являющегося должником. В таких случаях истребуются правоустанавливающие документы на недвижимое имущество, являющиеся основанием возникновения права у реорганизованного юридического лица.
3) Документ, подтверждающий оплату за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество.
- через веб-портал "электронное правительство"/объекты информатизации:
1. Государственная регистрация прав собственности, права хозяйственного ведения, права оперативного управления, права землепользования на срок не менее одного года, сервитута в пользу господствующего земельного участка или иного объекта недвижимости на срок не менее одного года.
Перечень необходимых документов:

1) Меншік құқығын, шаруашылық жүргізу құқығын, жедел басқару құқығын, жерді пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге, үстем жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүлік объектісінің пайдасына сервитутты кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу туралы электрондық өтініш;
Ортақ бірлескен меншік құқығының туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар не олардың біреуі нотариаттық тәртіппен куәландырылған қалған қатысушылардың келісімін ұсына отырып беруі мүмкін.
Ортақ үлестік меншік құқығының (өзге де жалпы құқықтың) туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар (уәкілетті өкілдер) береді.
2) Меншік құқығын, шаруашылық жүргізу құқығын, жедел басқару құқығын, жерді пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге растайтын құқық белгілейтін құжаттың, үстем жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүлік объектісінің пайдасына кемінде бір жыл мерзімге сервитуттың электрондық көшірмесі.
Жер учаскесіне жер пайдалану құқығы тіркелген жағдайда жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты ұсынылады.
3) ЭҮТШ арқылы төлем.
2. Құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін, құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған құқық иеленуші туралы мәліметтердің өзгерістерін, заң актісі негізінде құқық түрі өзгерген жағдайды қоспағанда, құқық түрінің өзгерістерін; егер олар тіркеу парағында қамтылған мәліметтерге қатысты болса, шарттар талаптарының өзгерістерін тіркеу белгіленетін құқықтар көлеміне әсер етеді. жылжымайтын мүлік объектісіне немесе егер олар тараптардың келісімі бойынша тіркелуі керек болса.
1) заң актісі негізінде құқық түрі өзгерген жағдайды қоспағанда, құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін, құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған құқық иесі туралы мәліметтердің өзгерістерін, құқық түрінің өзгерістерін мемлекеттік тіркеу туралы электрондық өтініш;
егер олар тіркеу парағындағы мәліметтерге қатысты болса, жылжымайтын мүлік объектісіне белгіленетін құқықтардың көлеміне әсер етсе немесе олар Қағидаларға қосымшаға және (немесе) Қосымшаға сәйкес нысан бойынша тараптардың келісімі бойынша тіркелуге тиіс болса;
ортақ бірлескен меншік құқығының туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде тіркеу туралы өтініш барлық қатысушылар не олардың біреуі нотариаттық тәртіппен куәландырылған қалған қатысушылардың келісімін ұсына отырып беруі мүмкін.
Ортақ үлестік меншік құқығының (өзге де жалпы құқықтың) туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар (уәкілетті өкілдер) береді.

1) Электронное заявление о государственной регистрации прав собственности, права хозяйственного ведения, права оперативного управления, права землепользования на срок не менее одного года, сервитута в пользу господствующего земельного участка или иного объекта недвижимости на срок не менее одного года по форме, согласно приложению и (или) к Правилам;
При государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения права общей совместной собственности заявление о регистрации может быть подано всеми участниками либо одним из них с представлением согласия остальных участников, удостоверенного в нотариальном порядке.
При государственной регистрации возникновения, изменения, прекращения права общей долевой собственности (иного общего права) заявление о государственной регистрации подается всеми участниками (уполномоченными представителями).
2) Электронная копия правоустанавливающего документа, подтверждающего право собственности, права хозяйственного ведения, права оперативного управления, права землепользования на срок не менее одного года, сервитута в пользу господствующего земельного участка или иного объекта недвижимости на срок не менее одного года.
В случае регистрации права землепользования на земельный участок представляется идентификационный документ на земельный участок.
3) Платеж через ПШЭП.
2. Регистрация изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, необходимых для ведения правового кадастра, изменений сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра, изменений вида права, за исключением случая изменения вида права на основании законодательного акта;
изменений условий договоров, если они касаются сведений, содержащихся в регистрационном листе, влияют на объем прав, устанавливаемых на объект недвижимости, или если они должны быть зарегистрированы по соглашению сторон.
1) Электронное заявление о государственной регистрации изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, необходимых для ведения правового кадастра, изменений сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра, изменений вида права, за исключением случая изменения вида права на основании законодательного акта;
изменений условий договоров, если они касаются сведений, содержащихся в регистрационном листе, влияют на объем прав, устанавливаемых на объект недвижимости, или если они должны быть зарегистрированы по соглашению сторон по форме, согласно приложению и (или) к Правилам;
При государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения права общей совместной собственности заявление о регистрации может быть подано всеми участниками либо одним из них с представлением согласия остальных участников, удостоверенного в нотариальном порядке.
При государственной регистрации возникновения, изменения, прекращения права общей долевой собственности (иного общего права) заявление о государственной регистрации подается всеми участниками (уполномоченными представителями).

2) Заң актісі негізінде құқық түрі өзгерген жағдайды қоспағанда, құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін, құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған құқық иесі туралы мәліметтердің өзгерістерін, құқық түрінің өзгерістерін тіркеуді растайтын құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі;
егер олар тіркеу парағындағы мәліметтерге қатысты болса, жылжымайтын мүлік объектісіне белгіленетін құқықтардың көлеміне әсер етсе немесе олар тараптардың келісімі бойынша тіркелуге тиіс болса, шарттар талаптарының өзгерістеріне қатысты болады.
3) ЭҮТШ арқылы төлем.
3. Пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу, оның ішінде жалдау, өтеусіз пайдалану, сервитуттар, асырауындағы өмір бойы ұстау құқықтары, рента;
сенімгерлік басқару құқықтары, оның ішінде қорғаншылық, қамқоршылық, мұрагерлік құқықтық қатынастарда, банкроттықта және басқалар; кепіл; қамауға алу;
пайдалануға шектеулер (тыйым салу), мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде салатын жылжымайтын мүлікке немесе белгілі бір жұмыстарды орындауға билік ету; басым мүдделерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жылжымайтын мүлікке құқықтардың өзге де ауыртпалықтары.
1) пайдалану құқығын кемінде бір жыл мерзімге мемлекеттік тіркеу туралы электрондық өтініш, оның ішінде жалдау, өтеусіз пайдалану, сервитуттар, асырауындағы өмір бойы ұстау құқықтары, рента; сенімгерлік басқару құқықтары, оның ішінде қорғаншылық, қамқоршылық, мұрагерлік құқықтық қатынастарда, банкроттықта және басқалар; кепіл; қамауға алу; шектеулер (мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде салатын жылжымайтын мүлікті пайдалануға, оған билік етуге немесе белгілі бір жұмыстарды орындауға тыйым салу; Қағидаларға қосымшаға және (немесе) Қосымшаға сәйкес нысан бойынша басым мүдделерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жылжымайтын мүлікке құқықтардың өзге де ауыртпалықтары; ортақ бірлескен меншік құқығының туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар не олардың біреуі куәландырылған қалған қатысушылардың келісімін ұсына отырып беруі мүмкін. нотариаттық тәртіпте. Ортақ үлестік меншік құқығының (өзге де жалпы құқықтың) туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар (уәкілетті өкілдер) береді.
2) кемінде бір жыл мерзімге пайдалану құқығының тіркелгенін растайтын құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі, оның ішінде жалдау, өтеусіз пайдалану, сервитуттар, асырауындағы өмір бойы ұстау құқықтары, рента; сенімгерлік басқару құқықтары, оның ішінде қорғаншылық, қамқоршылық, мұрагерлік құқықтық қатынастарда, банкроттықта және басқалар; кепіл; қамауға алу; мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде салатын жылжымайтын мүлікті пайдалануға, оған билік етуге немесе белгілі бір жұмыстарды орындауға шектеулер (тыйым салулар) ; басым мүдделерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жылжымайтын мүлікке құқықтардың өзге де ауыртпалықтары.

2) Электронная копия правоустанавливающего документа, подтверждающего регистрацию изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, необходимых для ведения правового кадастра, изменений сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра, изменений вида права, за исключением случая изменения вида права на основании законодательного акта; изменений условий договоров, если они касаются сведений, содержащихся в регистрационном листе, влияют на объем прав, устанавливаемых на объект недвижимости, или если они должны быть зарегистрированы по соглашению сторон.
3) Платеж через ПШЭП.
3. Государственная регистрация права пользования на срок не менее одного года, в том числе аренда, безвозмездное пользование, сервитуты, права пожизненного содержания с иждивением, рента; права доверительного управления, в том числе при опеке, попечительстве, в наследственных правоотношениях, банкротстве и другие; залог; арест; ограничения (запрещения) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемые государственными органами в пределах их компетенции; иные обременения прав на недвижимое имущество, предусмотренные законами Республики Казахстан, за исключением преимущественных интересов.
1) электронное заявление о государственной регистрации права пользования на срок не менее одного года, в том числе аренда, безвозмездное пользование, сервитуты, права пожизненного содержания с иждивением, рента; права доверительного управления, в том числе при опеке, попечительстве, в наследственных правоотношениях, банкротстве и другие; залог; арест; ограничения (запрещения) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемые государственными органами в пределах их компетенции; иные обременения прав на недвижимое имущество, предусмотренные законами Республики Казахстан, за исключением преимущественных интересов по форме, согласно приложению и (или) к Правилам; При государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения права общей совместной собственности заявление о регистрации может быть подано всеми участниками либо одним из них с представлением согласия остальных участников, удостоверенного в нотариальном порядке. При государственной регистрации возникновения, изменения, прекращения права общей долевой собственности (иного общего права) заявление о государственной регистрации подается всеми участниками (уполномоченными представителями).
2) электронная копия правоустанавливающего документа, подтверждающего регистрацию права пользования на срок не менее одного года, в том числе аренда, безвозмездное пользование, сервитуты, права пожизненного содержания с иждивением, рента; права доверительного управления, в том числе при опеке, попечительстве, в наследственных правоотношениях, банкротстве и другие; залог; арест; ограничения (запрещения) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемые государственными органами в пределах их компетенции; иные обременения прав на недвижимое имущество, предусмотренные законами Республики Казахстан, за исключением преимущественных интересов.

3) ЭҮТШ арқылы төлем.
Құқықтар (ауыртпалықтар) шарт немесе өзге мәміле негізінде олардың нотариаттық куәлігі болмаған кезде туындаған жағдайларда, өтінішті белгіленген тәртіппен мәміленің барлық қатысушылары береді.
Банктік қарыз шартын қамтамасыз етуге берілген кепілдің туындауы мен өзгеруін тіркеуге өтінішті кепіл беруші және (немесе) кепіл ұстаушы береді. Кепіл ұстаушы өтініш берген жағдайда кепіл берушінің осындай тіркеуге нотариат куәландырған келісімі талап етіледі.
4. Банкроттық рәсімдерінде жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) мемлекеттік тіркеу.
1) Банкроттық рәсімдерінде жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) банкроттық рәсімдерінде мемлекеттік тіркеу туралы электрондық өтінішті Қағидаларға қосымшаға және (немесе) Қосымшаға сәйкес нысан бойынша; ортақ бірлескен меншік құқығының туындауын, өзгеруін немесе тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар не олардың біреуі қалған қатысушылардың келісімін ұсына отырып беруі мүмкін, нотариаттық тәртіппен куәландырылған. Ортақ үлестік меншік құқығының (өзге де жалпы құқықтың) туындауын, өзгеруін, тоқтатылуын мемлекеттік тіркеу кезінде мемлекеттік тіркеу туралы өтінішті барлық қатысушылар (уәкілетті өкілдер) береді.
2) Банкроттық рәсімдерінде жылжымайтын мүлікке құқықтардың (құқықтар ауыртпалықтарының) тіркелгенін растайтын құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі.
3) ЭҮТШ арқылы төлем.
6. Заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру кезінде құқықтарды мемлекеттік тіркеу.
1) Заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру кезінде құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы электрондық өтінішті қосымшаға және (немесе) Қағидаларға сәйкес нысан бойынша;
2) Беру актісінің немесе бөлу балансының электрондық көшірмесі. Әмбебап құқықтық мирасқорлық нәтижесінде басқа тұлғаға өткен міндеттеме бойынша кредитордың құқықтары кепіл берушінің, оның ішінде борышкер болып табылатындардың келісімінсіз тіркелуге тиіс. Мұндай жағдайларда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғада құқықтың туындауына негіз болып табылатын жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттар талап етіледі.
3) ЭҮТШ арқылы төлем.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) құқықтық қатынастар субъектілері мен объектілері, жылжымайтын мүлікке құқық түрі немесе құқық ауыртпалығы және өзге де тіркеу объектілері не олардың туындау, өзгеру немесе тоқтатылу негіздері заңнама талаптарына сәйкес келмеген кезде;
2) егер өтініш беруші Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес терроризм мен экстремизмді қаржыландыруға байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесіне енгізілген болса;

3) Платеж через ПШЭП.
В тех случаях, когда права (обременения) возникают на основании договора или иной сделки при отсутствии их нотариального удостоверения, заявление в установленном порядке подается всеми участниками сделки.
Заявление на регистрацию возникновения и изменения залога, предоставленного в обеспечение договора банковского займа, подается залогодателем и (или) залогодержателем. В случае подачи заявления залогодержателем требуется нотариально удостоверенное согласие залогодателя на такую регистрацию.
4. Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество в процедурах банкротства.
1) Электронное заявление о государственной регистрации прав (обременений прав) на недвижимое имущество в процедурах банкротства по форме, согласно приложению и (или) к Правилам;
При государственной регистрации возникновения, изменения или прекращения права общей совместной собственности заявление о регистрации может быть подано всеми участниками либо одним из них с представлением согласия остальных участников, удостоверенного в нотариальном порядке.
При государственной регистрации возникновения, изменения, прекращения права общей долевой собственности (иного общего права) заявление о государственной регистрации подается всеми участниками (уполномоченными представителями).
2) Электронная копия правоустанавливающего документа, подтверждающего регистрацию прав (обременений прав) на недвижимое имущество в процедурах банкротства.
3) Платеж через ПШЭП.
6. Государственная регистрация прав при реорганизации юридического лица.
1) Электронное заявление о государственной регистрации прав при реорганизации юридического лица, по форме, согласно приложению и (или) к Правилам;
2) Электронная копия передаточного акта или разделительного баланса.
Права кредитора по обязательству, перешедшему к другому лицу в результате универсального правопреемства, подлежат регистрации без согласия залогодателя, в том числе являющегося должником.
В таких случаях истребуются правоустанавливающие документы на недвижимое имущество, являющиеся основанием возникновения права у реорганизованного юридического лица.
3) Платеж через ПШЭП.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) при несоответствии субъектов и объектов правоотношений, вида права или обременения права на недвижимое имущество и иных объектов регистрации либо оснований их возникновения, изменения или прекращения требованиям законодательства;
2) если заявитель включен в перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

3) жергілікті атқарушы органдардың сәулет және қала құрылысы, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы органдарынан құрылыс объектілерінің Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасының талаптарына сәйкес остігі туралы тиісті ақпаратының негізінде;
4) егер қажетті құжаттар мемлекеттік тіркеуді тоқтата тұру кезінде ұсынылмаған болса, өтініш беруші осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет тізбесінің 8-тармағына сәйкес мемлекеттік тіркеу үшін қажетті құжаттар топтамасын толық ұсынбаған кезде;
5) заңнама талаптарына сәйкес келмейтін нысан мен мазмұн бойынша құжаттарды тіркеуге ұсынған кезде;
6) заңның 31-бабының 1-1-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, құқықты немесе өзге де мемлекеттік тіркеу объектісін мемлекеттік тіркеуді болдырмайтын Ауыртпалықтар болған кезде;
7) заңды күшіне енген сот актісі негізінде;
8) егер тіркеуді тоқтата тұру мерзімдері ішінде тоқтата тұруға негіз болған мән-жайлар жойылмаса;
9) егер тіркеу объектісі осындай құқыққа қатысты ауыртпалықтың ауысуы, өзгеруі, тоқтатылуы немесе белгіленуі болып табылса, ол пайда болған сәтте қолданыста болған заңнамаға бұрын туындаған құқық сәйкес келмеген кезде;
10) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның меншік құқығын және тиісті саланың уәкілетті органын жалдау құқығын тіркеуді қоспағанда, мемлекеттік ислам арнайы қаржы компаниясына тиесілі жылжымайтын мүлікке құқықтар мен құқықтар ауыртпалықтарын тіркеуге жүгінген кезде;
11) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңның 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда және "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы көрсетілетін өзге де талаптар
Өзіне-өзі қызмет көрсетуді жүзеге асыру, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану мүмкіндігі немесе қабілетінен толық немесе ішінара айырылған көрсетілетін қызметті алушыларға құжаттарды қабылдауды 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгіну арқылы көрсетілетін қызметті беруші тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің-www интернет-ресурсында орналастырылған. gov. kz.
Көрсетілетін қызметті алушы ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда ЭЦҚ болған немесе бір реттік пароль пайдаланылған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алады.
Цифрлық құжаттар сервисі пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және ақпараттық жүйелерінде авторизацияланған пайдаланушылар үшін қол жетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін пайдаланушылардың мобильді қосымшасында және ақпараттық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өту, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарау қажет.

3) на основании соответствующей информации от органов архитектуры и градостроительства, государственного архитектурно-строительного контроля местных исполнительных органов о несоответствии объектов строительства требованиям законодательства Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
4) при представлении заявителем неполного пакета документов, необходимых для государственной регистрации в соответствии с пунктом 8 настоящего Перечня государственной услуги, если необходимые документы не были представлены при приостановлении государственной регистрации;
5) при представлении на регистрацию документов, по форме и содержанию не соответствующих требованиям законодательства;
6) при наличии обременений, которые исключают государственную регистрацию права или иного объекта государственной регистрации, за исключением случаев, предусмотренных предусмотренных пунктом 1-1 статьи 31 Закона;
7) на основании судебного акта, вступившего в законную силу;
8) если в течение сроков приостановления регистрации не были устранены обстоятельства, явившиеся основаниями для приостановления;
9) при несоответствии ранее возникшего права законодательству, действовавшему в момент его возникновения, если объектом регистрации являются переход, изменение, прекращение или установление обременения в отношении такого права;
10) при обращении за регистрацией прав и обременений прав на недвижимое имущество, принадлежащее государственной исламской специальной финансовой компании, за исключением регистрации права собственности уполномоченного органа по государственному имуществу и права аренды уполномоченного органа соответствующей отрасли;
11) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Услугополучателям имеющим полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов производится услугодателем с выездом по месту жительства, посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 88000807777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www. gov. kz.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию методами доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просмотреть необходимый документ для дальнейшего пользования.