"Сынамаларды іріктеу туралы актіні ресімдеу қағидаларын және оның нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 294 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 12 сәуірдегі № 240 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 14 сәуірде № 32312 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сынамаларды іріктеу туралы актіні ресімдеу қағидаларын және оның нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 294 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13636 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген сынамаларды іріктеу туралы актіні ресімдеу қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Сынамаларды іріктеу туралы акті техникалық құралмен немесе қара немесе көк түсті сиямен айқын көрінетін жазбамен мынадай күйде толтырылады.
Сынамаларды іріктеу туралы актінің 1-тармағында жалпы мәліметтер көрсетіледі:
Қазақстан Республикасының аумағынан құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарларын әкетуге ниетті жеке кәсіпкер немесе заңды тұлғаның атауы;
сынамаларды іріктеген адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы;
сынамаларды іріктеу кезінде қатысқан адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жұмыс орны;
сынамаларды іріктеуді жүзеге асыратын нормативтік техникалық құжаттың атауы;
құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарларының орналасқан жері;
құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарларының бағытталатын маршруты.
Сынамаларды іріктеу туралы актінің 2-тармағында сынамаларды іріктеу туралы шарты және қолданылған техникалық құрылғы туралы мәліметтер толтырылады.
Сынамаларды іріктеу туралы актінің 2-тармағында іріктелген сынамалар туралы мәліметтен тұратын кесте толтырылады:
1-бағанда – іріктелген сынаманың реттік нөмірі;
2-бағанда – құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарларының атауы;
3-бағанда – іріктелген сынаманың грамдық өлшемдегі салмағы;
4-бағанда – сынаманың жеке нөмірі;
5-бағанда – қаптама түрі.
Сынамаларды іріктеу туралы актінің 4-тармағында тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және лауазымы көрсетілген қатысушы адамның ескертулері туындаған жағдайда белгіленеді.
Сынамаларды іріктеу туралы актінің 5-тармағында мыналар қойылады:
қатысушы адамдардың, сондай-ақ сынамаларды іріктеу туралы актіні дайындаған адамның лауазымдары, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіле отырып қолдары қойылады;
сынамаларды іріктеу туралы актіні дайындау күні;
Қазақстан Республикасының аумағынан құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарларын әкетуге ниетті жеке кәсіпкер немесе заңды тұлғаның мөрі;
сынамаларды іріктеу туралы актінің данасын алған адамның қолы, лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және дананы алған күні көрсетіледі.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 294 "Об утверждении Правил оформления акта об отборе проб и его формы"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 апреля 2023 года № 240. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 апреля 2023 года № 32312
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 294 "Об утверждении Правил оформления акта об отборе проб и его формы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13636) следующие изменения:
в Правилах оформления акта об отборе проб, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Акт об отборе проб заполняется с использованием технических средств или разборчивым почерком чернилами черного или синего цвета следующим образом.
В пункте 1 акта об отборе проб указываются общие сведения:
наименование индивидуального предпринимателя или юридического лица, имеющего намерение вывезти сырьевые товары, содержащие драгоценные металлы, с территории Республики Казахстан;
фамилия, имя, отчество (при наличии), должность лица, отобравшего пробы;
место работы, фамилия, имя, отчество (при наличии), должность лиц, присутствующих при отборе проб;
наименование нормативного технического документа, в соответствии с которым осуществляется отбор проб;
местонахождение сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы;
маршрут направления сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы.
В пункте 2 акта об отборе проб заполняются сведения об условиях отбора проб и применяемых технических средствах.
В пункте 3 акта об отборе проб заполняется таблица, содержащая сведения об отобранных пробах:
в графе 1 – порядковый номер отбираемой пробы;
в графе 2 – наименование сырьевого товара, содержащего драгоценные металлы;
в графе 3 – вес отобранной пробы в граммах;
в графе 4 – индивидуальный номер пробы;
в графе 5 – вид упаковки.
В пункте 4 акта об отборе проб при возникновении отмечаются замечания присутствующих лиц с указанием их фамилии, имени, отчества (при наличии) и должности.
В пункте 5 акта об отборе проб проставляются:
подписи присутствующих лиц, а также лица, составившего акт об отборе проб, с указанием их должности, фамилии, имени, отчества (при наличии);
дата составления акта об отборе проб;
печать индивидуального предпринимателя или юридического лица, имеющего намерение вывезти сырьевые товары, содержащие драгоценные металлы, с территории Республики Казахстан;
подпись лица, получившего экземпляр акта об отборе проб, с указанием его должности, фамилии, имени, отчества (при наличии) и даты получения экземпляра.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Сынамаларды іріктеу актісі үш данада дайындалады:
бірінші данасы – Қазақстан Республикасының аумағынан құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарларын әкетуге ниетті жеке кәсіпкер немесе заңды тұлғаға ұсынылады;
екінші данасы – уәкілетті ұйымға ұсыну үшін;
үшінші данасы – уәкілетті органға ұсыну үшін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген сынамаларды іріктеу туралы акті нысанын осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
М. Карабаев
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2023 жылғы 12 сәуірдегі
№ 240 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2016 жылғы 29 наурыздағы
№ 294 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Сынамаларды іріктеу туралы акті
20____ ж. "____" ___________
№___________
1. __________________________________________________________________.
Қазақстан Республикасының аумағынан құрамында бағалы металдары бар шикізат
тауарларын әкетуге ниетті жеке кәсіпкер немесе заңды тұлғаның атауы
____________________________________________________________________
сынамаларды іріктеген адамның тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), лауазымы
__________________________________________________________ қатысуымен
жұмыс орны, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы сынамаларды іріктеу
туралы актіні ресімдеу қағидасына және құрамында бағалы металдары бар шикізат
тауарларының сынамалардын іріктеу нормасын олардың өкілділігін қамтитын ең аз
көлемдегі санын белгілейтін
__________________________________________________________
нормативтік техникалық құжаттың атауы
нормативтік техникалық құжатқа сәйкес, ______________ __________________
мемлекетінен мемлекетіне бағытталған,
____________________________________________________________________
уақытша сақтау қоймасында, вагонда, т.б.
орналасқан құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарларына сынамаларды
іріктеу жүргізілді.

"5. Акт отбора проб составляется в трех экземплярах:
первый экземпляр остается у индивидуального предпринимателя или юридического лица, имеющего намерение вывезти сырьевые товары, содержащие драгоценные металлы, с территории Республики Казахстан;
второй экземпляр – для представления в уполномоченную организацию;
третий экземпляр – для представления в уполномоченный орган.";
форму акта об отборе проб, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
М. Карабаев
Приложение
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 12 апреля 2023 года № 240
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 марта 2016 года № 294
Форма
Акт об отборе проб
"____" ___________ 20____ г
№_______________
1. __________________________________________________________________.
наименование индивидуального предпринимателя или юридического лица,
имеющего намерение вывезти сырьевые товары, содержащие драгоценные
металлы, с территории Республики Казахстан
________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии), должность лица, отобравшего пробы в
присутствии:________________________________________________________________
место работы, фамилия, имя, отчество (при наличии), должность
___________________________________________________________________________
в соответствии с Правилами оформления акта об отборе проб и нормативным
техническим документом _____________________________________________________,
наименование нормативного технического документа устанавливающим
нормы отбора проб сырьевых товаров, содержащих драгоценные
металлы, в минимальных количествах, обеспечивающих их
представительность, произвел отбор проб сырьевых товаров,
содержащих драгоценные металлы,
находящихся ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________,
на складе временного хранения, вагоне, прочее перемещаемых из
_________________________________ в __________________________________________.
какой страны                         какую страну

2. Сынамаларды іріктеу____________________________________________ және
бұлтты/ашық күнді ауа райында
____________________________________ жағдайында жүргізілді.
табиғи/жасанды жарықтандыру кезінде
Сынамаларды іріктеу кезінде ___________________________________________
техникалық құралдың атауы техникалық құралы қолданылды.
3. Осы акті бойынша құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарларының
сынамалары іріктелді:
№ р/н
Құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарларының атауы
Сынаманың салмағы, грамм
Сынаманың жеке нөмірі
Орау түрі
1
2
3
4
5
4. Қатысқан адамның ескертуі: __________________________________
ескертудің мазмұны, ескерту
____________________________________________________________________.
адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы
5. Акт үш данада дайындалды.
Қатысқан (болған) адамдардың қолдары:
______________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы             қолы
Актіні дайындаған:
______________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы             қолы
МО             20____ж."____"_______________
актіні дайындау күні
Осы актінің данасын алдым:
_____________________________________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы             қолы

2. Отбор проб проводился в условиях____________________________________________ и
пасмурной/солнечной погоды
_______________________________________________
при естественном/искусственном освещении
При отборе проб применялись технические средства:________________________________
_____________________________________________________________________________.
наименования технических средств
3. По настоящему акту отобраны пробы сырьевых товаров, содержащих драгоценные
металлы:
№ п/п
Наименование сырьевого товара, содержащего драгоценные металлы
Вес пробы, грамм
Индивидуальный номер пробы
Вид упаковки
1
2
3
4
5
4. Замечания присутствующих лиц:______________________________________
содержание замечания, фамилия, имя,
____________________________________________________________________.
отчество (при наличии) сделавшего замечание
5. Акт составлен в трех экземплярах.
Подписи участвующих (присутствующих) лиц:
____________________________________________________ ________________
должность, фамилия, имя, отчество (при наличии)       подпись
Акт составил: _________________________________________________ _____________
должность, фамилия, имя, отчество (при наличии)       подпись
МП "____"_______________20____г.
дата составления акта
Экземпляр настоящего акта получил:
____________________________________________________ ________________
должность, фамилия, имя, отчество (при наличии)             подпись