Салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 166/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 28 сәуірде № 32390 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы цифрлық активтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 25.12.2023 № 663/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Электрондық өнеркәсіпті және цифрлық активтер индустриясын дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің міндетін атқарушы
А. Турысов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш
өнеркәсібі министрінің
міндетін атқарушы
2023 жылғы 26 сәуірдегі
№ 166/НҚ бұйрығымен
бекітілген
Салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары

Об утверждении Правил представления сведений о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов для целей их налогообложения
Приказ и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года № 166/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2023 года № 32390.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О цифровых активах в Республике Казахстан" и в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 25.12.2023 № 663/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила представления сведений о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов для целей их налогообложения.
2. Департаменту развития электронной промышленности и индустрии цифровых активов Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования и Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечению шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
А. Турысов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены приказом
исполняющий обязанности
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 26 апреля 2023 года № 166/НҚ
Правила представления сведений о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов для целей их налогообложения

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнинг пулдарының кірістері туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы цифрлық активтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 4-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және оларға салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтерді ұсыну тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 25.12.2023 № 663/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) цифрлық активтер саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – цифрлық активтер саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
3. Цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтер цифрлық майнерлер мен майнингтік пулдардың жылдық жиынтық кірістерін айқындау мақсатында ұсынылады.
2-тарау. Салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың табыстары туралы мәліметтерді ұсыну тәртібі
4. Цифрлық майнингтік пул цифрлық майнерлердің бірлескен қызметінің нәтижесінде алынған цифрлық активтерді олардың арасында бөледі.
5. Цифрлық майнингтік пул ай сайын цифрлық активтерді бөлу орын алған айдан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) күнінен кешіктірмей уәкілетті органға және салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті органдар) тиісті күнтізбелік айдағы цифрлық майнерлердің кірістері туралы мәліметтерді осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі – өтініш) және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті күнтізбелік айдағы цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтерді (бұдан әрі – мәліметтер) уәкілетті органның кеңсесі арқылы ұсынады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 25.12.2023 № 663/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтер өзгерген кезде цифрлық майнингтік пул өзгертілген мәліметтерді уәкілетті органдарға олар өзгерген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ұсынады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления сведений о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов для целей их налогообложения (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О цифровых активах в Республике Казахстан" (далее – Закон) и в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" определяют порядок представления сведений о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов для целей их налогообложения.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 25.12.2023 № 663/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган в сфере цифровых активов (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере цифровых активов.
3. Сведения о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов предоставляется в целях определения совокупного годового дохода цифровых майнеров и майнинговых пулов в целях налогообложения.
Глава 2. Порядок представления сведений о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов для целей их налогообложения
4. Цифровой майнинговый пул распределяет между цифровыми майнерами цифровые активы, полученные в результате их совместной деятельности.
5. Цифровой майнинговый пул ежемесячно не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за месяцем, в котором произошло распределение цифровых активов представляет уполномоченному органу и уполномоченному органу, осуществляющему руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет (далее – уполномоченные органы) заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявление), сведения о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов за соответствующий календарный месяц по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – сведения), направляет через канцелярию уполномоченного органа.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 25.12.2023 № 663/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
6. При изменении сведений о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов, цифровой майнинговый пул предоставляет заявление и измененные сведения уполномоченным органам в течение 10 (десять) рабочих дней со дня их изменения.

7. Уәкілетті органдар өтініш пен мәліметтер келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
8. Уәкілетті органдар өтініш пен мәліметтерді тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын тексереді.
Цифрлық майнингтік пулы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған кезде уәкілетті органдар көрсетілген мерзімде цифрлық майнингтік пулына өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.
9. Цифрлық майнинггтік пул анықталған ескертулерді жойғаннан кейін осы Қағидалардың 5 және 6-тармақтарында белгіленген тәртіппен өтініш пен мәліметтерді қайта береді.
10. Уәкілетті орган және (немесе) салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган цифрлық майнингтік пулдың мәліметтерді ұсынбау, уақтылы, дәйексіз және (немесе) толық ұсынбау фактілерін анықтаған кезде көрсетілген бұзушылықтар анықталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде майнингтік пулға хабарламаны ақпараттық жүйе арқылы жолдайды.
11. Қазақстан Республикасындағы цифрлық активтер туралы" заңда белгіленген шарттарда және тәртіппен "Астана" халықаралық қаржы орталығының лицензиясы бар цифрлық активтер биржалары арқылы өткізуге жататын қамтамасыз етілмеген цифрлық активтердің саны мәліметтерге сәйкес айқындалады.
Ескерту. Қағидалар 11-тармақпен толықтырылды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 25.12.2023 № 663/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Салық салу мақсаттары үшін
цифрлық майнерлер мен
цифрлық майнингтік пулдардың
кірістері туралы мәліметтерді
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтерді ұсыну туралы өтініш
______________________________________________________________ (уәкілетті органның толық атауы)
___________________________________________________________________ (цифрлық майнингтік пул атауы, бизнес сәйкестендіруші нөмірі)
Салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың 202__ жылғы _________ кірістері туралы мәліметтерді қабылдауды сұраймын (ай)
Қоса беріледі _____ парақ.
Осымен расталады:
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және сенімді болып табылады;
өтініш беруші заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелердегі қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келіседі.
Басшы ____________________ _______________________________ (электрондық-цифрлық (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған қолтаңба) жағдайда)
Толтыру күні: 202__ жылғы "__" ______
Салық салу мақсаттары үшін
цифрлық майнерлер мен
цифрлық майнингтік пулдардың
кірістері туралы мәліметтерді
ұсыну қағидаларына
2-қосымша

7. Уполномоченные органы в день поступления заявления и сведений осуществляет их прием и регистрацию.
8. Уполномоченные органы в течение 2 (два) рабочих дней с момента регистрации заявления и сведений проверяет их полноту.
При представлении цифровым майнинговым пулом неполного пакета документов уполномоченные органы в указанный срок направляют цифровому майнинговому пулу мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
9. Цифровой майнинговый пул после устранения выявленных замечаний повторно подает заявление и сведения в порядке, установленных пунктами 5 и 6 настоящих Правил.
10. При выявлении уполномоченными органами фактов непредставления, несвоевременного, недостоверного и (или) неполного представления сведений цифровым майнинговым пулом в течение 5 (пять) рабочих дней со дня выявления указанных нарушений направляется уведомление майнинговому пулу о выявленных нарушениях посредством информационной системы.
11. Количество необеспеченных цифровых активов, подлежащих реализации через биржи цифровых активов, имеющие лицензию Международного финансового центра "Астана" на условиях и в порядке, установленном Законом "О цифровых активах в Республике Казахстан", определяется в соответсвии со сведениями.
Сноска. Правила дополнены пунктом 11 в соответствии с приказом и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 25.12.2023 № 663/НҚ (вводится в действие с 01.01.2024).
Приложение 1
к Правилам представления
сведений о доходах цифровых
майнеров и цифровых
майнинговых пулов для целей
их налогообложения
Форма
Заявление о предоставлении сведений о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов для целей их налогообложения
В ________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от ________________________________________________________________
(наименование цифрового майнингового пула, бизнес-идентификационный номер)
Прошу принять сведения о доходах цифровых майнеров и цифрового майнингового
пула для целей их налогообложения за ____________ 202__ год (месяц)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что: все прилагаемые документы соответствуют
действительности и являются достоверными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Руководитель ____________________ ________________________________
(электронно-цифровая (фамилия, имя, отчество (при его подпись) наличии)
Дата заполнения: "__" ______ 20 _ года
Приложение 2
к Правилам представления
сведений о доходах цифровых
майнеров и цифровых
майнинговых пулов для целей
их налогообложения

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 25.12.2023 № 663/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігіне.
Әкімшілік деректер нысаны мына интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/mdai?lang=ru&ysclid=loiggo5o679664098.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ЦМ
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20 __ жылғы _________ тоқсан.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: цифрлық майнингтік пулдар
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: ай сайын 25 (жиырма бесінші) күннен кешіктірмей.
Р/с №
Цифрлық майнердің жәнецифрлық майнингтік пулдың атауы
Цифрлық майнердің және цифрлық майнингтік пулдың бизнес сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі
Цифрлық майнинг бойынша қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияның нөмірі және оның берілген күні
Цифрлық электрондық әмиянның деректемелері (мекенжайы)
Цифрлық активті тарату күні
Цифрлық майнерге бөлінген цифрлық активтің атауы
Цифрлық майнерге берілген цифрлық активтің саны, бірлік
Цифрлық майнингтік пулдың сыйақысы цифрлық активтерде көрсетіледі
9
цифрлық активтің атауы
Саны, бірлік
1
2
3
4
5
6
7
8
9.1
9.2
Атауы _________________________________ Мекенжайы________________
Телефон ___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
__________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды
қоспағанда)_______________________
"Салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтер" 1-ЦМ әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсініктеме________ 202__ жыл" (Ай сайын).
1. Бөлінген цифрлық активтердің саны және майнингтік пулдар комиссиясы туралы мәліметтерді уәкілетті органға және салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органға салық салу мақсатында Цифрлық майнерлер мен майнингтік пулдардың табысын айқындау үшін ұсынылады.

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 25.12.2023 № 663/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма
Представляется: в Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/mdai?lang=ru&ysclid=loiggo5o6796640988.
Наименование формы административных данных: Сведения о доходах цифровых
майнеров и цифровых майнинговых пулов для целей их налогообложения.
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение
наименования формы): 1-ЦМ
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: за ________ месяц 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: цифровые майнинговые пулы
Срок представления формы административных данных:
ежемесячно не позднее 25 (двадцать пятого) числа
№ п/п
Наименование цифрового майнера и цифрового майнингового пула
Бизнес идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер цифрового майнера и цифрового майнингового пула
Номер лицензии на осуществление деятельности по цифровому майнингу и дата ее выдачи
Реквизиты (адрес) цифрового электронного кошелька
Дата распределения цифрового актива
Наименование цифрового актива, распределенного цифровому майнеру
Количество цифрового актива, переданного цифровому майнеру, единиц
Комиссия цифрового майнингового пула, выраженная в цифровых активах 9
наименование цифрового актива
Количество, единиц
1
2
3
4
5
6
7
8
9.1
9.2
Наименование ______________________________
Адрес _____________________________________
Телефон ___________________________________
Адрес электронной почты ____________________
Исполнитель _______________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_______________ подпись,
телефон_______________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
___________________ подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
__________________________________________
Пояснение по заполнению формы административных данных 1-ЦМ
"Сведения о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов для целей
их налогообложения за ________ 202__ год" (ежемесячно).
1. Сведения о количестве распределенных цифровых активах и комиссии цифровых майнинговых пулов предоставляется в уполномоченный орган и уполномоченный орган, осуществляющий руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет, для определения дохода цифровых майнеров и майнинговых пулов в целях налогообложения.

2. Цифрлық майнингтік пул ай сайын осындай мәліметтерді ұсынған айдан кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей уәкілетті органға және салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органға бекітілген нысанға сәйкес цифрлық майнинг бойынша қызметті жүзеге асыратын тұлғалар арасында өзі бөлген цифрлық активтер туралы мәліметтерді жібереді.
3. Цифрлық майнинг пулының өзі бөлген цифрлық активтер туралы мәліметтерді ұсыну нысанында цифрлық майнинг қызметін жүзеге асыратын тұлғалар арасында мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1-бағанда реті бойынша нөмір көрсетіледі;
2-бағанда цифрлық майнердің және цифрлық майнингтік пулдың атауы көрсетіледі;
3-бағанда цифрлық майнердің және цифрлық майнингтік пулдың бизнес сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4-бағанда цифрлық майнинг бойынша қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияның нөмірі және оның берілген күні көрсетіледі;
5-бағанда цифрлық электрондық әмиянның деректемелері (мекенжайы) көрсетіледі;
6-бағанда цифрлық активті тарату күні көрсетіледі;
7-бағанда цифрлық майнерге бөлінген цифрлық активтің атауы көрсетіледі;
8-бағанда цифрлық майнерге берілген цифрлық активтің саны, бірлік көрсетіледі;
9-бағанда цифрлық майнингтік пулдың сыйақысы цифрлық активтерде көрсетіледі;
10-бағанда цифрлық активтің атауы көрсетіледі;
11-бағанда саны, бірлік көрсетіледі.

2. Цифровой майнинговый пул ежемесячно не позднее 25 числа месяца, следующего за месяцем представления таких сведений направляет уполномоченному органу и уполномоченному органу, осуществляющий руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет, сведения о распределенных им цифровых активах между лицами, осуществляющими деятельность по цифровому майнингу согласно утвержденной форме.
3. В форме представления сведений цифровым майнинговым пулом о распределенных им цифровых активах между лицами, осуществляющими деятельность цифрового майнинга отражаются следующие сведения:
в графе 1 указывается номер по порядку;
в графе 2 указывается наименование цифрового майнера и цифрового майнингового пула;
в графе 3 указывается бизнес идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер цифрового майнера и цифрового майнингового пула;
в графе 4 указывается номер лицензии на осуществление деятельности по цифровому майнингу и дата ее выдачи;
в графе 5 указывается реквизиты (адрес) цифрового электронного кошелька;
в графе 6 указывается дата распределения цифрового актива;
в графе 7 указывается наименование цифрового актива, распределенного цифровому майнеру;
в графе 8 указывается количество цифрового актива, распределенного цифровому майнеру;
в графе 9 указывается комиссия майнингового пула, выраженная в цифровых активах;
в графе 9.1 указывается наименование необеспеченного цифрового актива;
в графе 9.2 указывается количество.