"Жануарлар дүниесі және орман шаруашылығы объектілерінің экспортын лицензиялау саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 187 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2023 жылғы 5 мамырдағы № 141 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 11 мамырда № 32458 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жануарлар дүниесі және орман шаруашылығы объектілерінің экспортын лицензиялау саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 187 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21082 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктердің және жабайы өсетін дәрілік шикізаттың экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсетін өсімдіктер түрлерінің экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
Н. Шарбиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
2023 жылғы 5 мамырдағы
№ 141 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
кология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 12 тамыздағы
№ 187 бұйрығына
1-қосымша
"Жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктердің және жабайы өсетін дәрілік шикізаттың экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары

О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 августа 2020 года № 187 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в области лицензирования экспорта объектов животного мира и лесного хозяйства"
Приказ и.о. Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 5 мая 2023 года № 141. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 мая 2023 года № 32458
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 августа 2020 года № 187 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в области лицензирования экспорта объектов животного мира и лесного хозяйства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21082) следующие изменения:
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья", утвержденных указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких животных и дикорастущих растений, включенных в красную книгу Республики Казахстан, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034", утвержденных указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Н. Шарбиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу И.о. министра
Экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 5 мая 2023 года № 141
Приложение 1 к приказу
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 12 августа 2020 года № 187
Правила оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктердің және жабайы өсетін дәрілік шикізаттың экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктердің және жабайы өсетін дәрілік шикізаттың экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті және Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1 және (немесе) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тірі жабайы жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктердің және жабайы өсетін дәрілік шикізаттың экспортына лицензия алу үшін "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтініш береді.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажет құжаттар тізбесі:
1) лицензия алу үшін:
сыртқы сауда шартының (келісімшартының) электрондық көшірмесі, оған қосымшалар және (немесе) толықтырулар (біржолғы лицензия үшін), ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда - тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың көшірмесі;
егер мұндай қызмет түрі Қазақстан Республикасының аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымымен байланысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның немесе лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның болуы туралы мәліметтердің электрондық көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттардың электрондық көшірмесі;
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
ЭҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
мемлекеттік ақпараттық жүйелерде ақпараты бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысанда жазылған.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы не жеке кәсіпкер ретінде қызметті бастау туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Өтініш беру кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметке сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее - Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Комитетом рыбного хозяйства и Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и юридическим лицам в соответствии c настоящими Правилами.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель подает услугодателю заявление для получения лицензии на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья по форме согласно приложению 1 и (или) 2 к настоящим Правилам, через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги:
1) для получения лицензии:
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) - копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
электронная копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности или сведений о наличии лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на территории Республики Казахстан;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП);
электронная копия документов о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в приложении 3 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

4. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушіге қарауға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес құжаттарды қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда жауапты бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту дайындап, оны көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.
5. Ұсынылған құжаттардың толық болу фактісі анықталған кезде жауапты бөлімшенің қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды Қағидалардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жабайы тірі жануарларды, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктерді және жабайы өсетін дәрілік шикізатты экспорттауға лицензия дайындайды немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту береді.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды тіркеген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын, олардың Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексереді және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктердің және жабайы өсетін дәрілік шикізаттың экспортына лицензияны қайта ресімдейді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартады.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер осы Қағидаларға 3-қосымшада жазылған.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады және сонда сақталады.
6. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу:
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) өзгерген;
2) жеке кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеген, оның атауы немесе заңды мекенжайы өзгерген;
3) заңды тұлға-лицензиатты бірігу, қайта құру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғаға қосу, бөлініп шығу және бөлу нысандарында қайта ұйымдастыру;

4. Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и направляет на рассмотрение услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием документов осуществляется следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов, проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов, работник ответственного подразделения в указанный срок готовит и направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя, в "личный кабинет" услугополучателя.
5. При установлении факта полноты представленных документов, работник ответственного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает их на предмет соответствия требованиям Правил и формирует лицензию на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам либо выдает мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии работник услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов проверяет полноту представленных документов, их соответствия требованиям Правил, и переоформляет лицензию на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам либо выдает мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, изложены в приложении 3 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6. Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии осуществляется в случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса;
3) реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу, выделения и разделения;

4) заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген (лицензияда мекенжайы көрсетілген жағдайда);
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе объектілер көрсетілген лицензияға қосымшалар үшін нақты орын ауыстырусыз объектінің орналасқан жерінің мекенжайы өзгерген;
6) қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің атауы өзгерген жағдайларда жүзеге асырылады,
7) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда қайта ресімделуге жатады.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, егер жеке кәсіпкер-лицензиаттың заңды мекенжайының, заңды тұлға-лицензиаттың, "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе объектілерді көрсете отырып, лицензияға қосымшалар үшін объектінің орналасқан жері мекенжайының өзгеруі "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес елді мекендердің атауларын, көшелердің атауларын өзгертумен байланысты болса, Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінің 2), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда жүзеге асырылмайды.
Лицензияларға қосымшаларда көрсетілген лицензиаттар мен объектілердің мекенжайларының осындай өзгерулері мемлекеттік ақпараттық жүйелерді интеграциялау арқылы жүзеге асырылады.
7. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
8. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты біріңғай байланыс орталығына және "Электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
9. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол үш күн ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.

4) изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата (в случае указания адреса в лицензии);
5) изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов;
6) изменения наименования вида и (или) подвида деятельности,
7) наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии не осуществляется в случаях, указанных в подпунктах 2), 4) и 5) части первой настоящего пункта Правил, если изменения юридического адреса индивидуального предпринимателя-лицензиата, адреса места нахождения юридического лица-лицензиата, адреса места нахождения объекта для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", или для приложений к лицензии с указанием объектов произошли в связи с изменением наименования населенных пунктов, названия улиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан".
Такие изменения адреса лицензиатов и объектов, указанных в приложениях к лицензиям, осуществляются посредством интеграции государственных информационных систем.
7. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
8. Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр и Оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства".
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя
и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
9. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, может не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.

Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
"Жабайы тірі жануарлардың,
жекелеген жабайы өсетін
өсімдіктердің және жабайы
өсетін дәрілік шикізаттың
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктердің және жабайы өсетін дәрілік шикізаттың экспортына лицензия алу үшін өтініш
1.Өтініш №
2. Қолданылу мерзімі күні, айы, жылы - бастап күні, айы, жылы - дейін
3. Лицензия түрі
ЭКСПОРТ
4. № келісімшарт
5. Қызметті алушы:
6. Сатып алушы:
7. Межелі ел:
8. Сатып алушының елі:
9. Келісімшарт валютасы:
10. Бағасы:
11.Статистикалық құны:
12. Шығарылған елі:
13. Саны:
14. Өлшем бірлігі:
15. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы:
16. Қосымша ақпарат:
17. Лицензия беру үшін негіздеме:
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және теріс мәліметтер бергені үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік жайында хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
18. Көрсетілетін қызметті алушы: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Күні
Телефон
Жабайы тірі жануарлардың,
жекелеген жабайы өсетін
өсімдіктер мен жабайы өсетін
дәрілік шикізаттың экспортына
лицензия алуға арналған
өтініш нысанына
қосымша
Жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктердің және жабайы өсетін дәрілік шикізаттың экспортына лицензия алуға арналған өтінішке қосымша
Еуразиялық экономикалық одаққа қатысушы мемлекеттің атқарушы билігінің уәкілетті мемлекеттік органы
№ лицензияға қосымша
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
Барлығы парақ

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
диких живых животных,
отдельных дикорастущих
растений и дикорастущего
лекарственного сырья"
Форма
Заявление для получения лицензии на экспорт диких живых животных,
отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья
1. Заявление №
2. Период действия с дата, месяц, год, по дата, месяц, год
3. Тип лицензии ЭКСПОРТ
4. Контракт № от
5. Услугополучатель:
6. Покупатель:
7. Страна назначения:
8. Страна покупателя:
9. Валюта контракта:
10. Стоимость:
11.Статистическая стоимость:
12. Страна происхождения:
13. Количество:
14. Единица измерения:
15. Код товара по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и его описание:
16. Дополнительная информация:
17. Основание для выдачи лицензии:
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
18. Услугополучатель Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Должность
Электронная цифровая подпись
Дата
Телефон
Приложение
к форме заявлению
для получения лицензии
на экспорт диких живых
животных, отдельных
дикорастущих растений
и дикорастущего лекарственного сырья
Приложение к заявлению для получения лицензии на экспорт диких живых животных,
отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья
Уполномоченный государственный орган исполнительной власти государства-участника Евразийского экономического союза
Приложение к лицензии № от
Описание товара
количество
Единица измерения
стоимость
Описание товара
количество
Единица измерения
стоимость
Описание товара
количество
Единица измерения
стоимость
Описание товара
количество
Единица измерения
стоимость
Описание товара
количество
Единица измерения
стоимость
Описание товара
количество
Единица измерения
стоимость
Описание товара
количество
Единица измерения
стоимость
Описание товара
количество
Единица измерения
стоимость
Всего листов
Лист №

18. Уәкілетті тұлға
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Күні
Телефон
"Жабайы тірі жануарлардың,
жекелеген жабайы өсетін
өсімдіктердің және жабайы
өсетін дәрілік шикізаттың
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
1-нысан
Жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктерді және жабайы өсетін дәрілік шикізатты экспорттауға арналған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның өтініші
_____________________________________________________________________
(лицензиаттың толық атауы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
заңды тұлғада бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – заңды тұлғаның
(оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) нөмірі, шетелдік заңды тұлға филиалының
немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_________________________________________________________ жүзеге асыруға
20 ___ жылғы "___" ___________ берілген № _______ лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны (ларды) (керегінің астын сызу) қайта ресімдеуді сұраймын
______________________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (қосымшасының) нөмірі,
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген лицензиаттың атауы)
____________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (түрлерінің) толық атауы)
(тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз):
1) заңды тұлға-лицензиатты "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті санда көрсетіңіз) ұяшық Х):
бірігу____
түрлендіру____
қосу____
бөлу____
ажырату____
2) заңды тұлға-лицензиаттың атауын өзгерту _____________________
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерін өзгерту_____________
4) лицензиаттың "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны объектімен бірге иеліктен шығаруы; лицензияны иеліктен шығару Заңға 1-қосымшада көзделген жағдайларда үшінші тұлғалардың пайдасына ________________
5) объектілерді көрсете отырып, "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін нақты орын ауыстырусыз объектінің орналасқан жерінің мекенжайын өзгерту ___________________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талаптың болуы
_________________________________________________

18. Уполномоченное лицо
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Электронная цифровая подпись
Дата
Телефон
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
диких живых животных,
отдельных дикорастущих
растений и дикорастущего
лекарственного сырья"
Форма 1
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения
к лицензии на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений
и дикорастущего лекарственного сырья
В _________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес- идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение (я) к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную (ое) (ых)
___________________________________________________________________
(номер (а) лицензии и (или) приложения (й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение (я) к лицензии)
На осуществление ___________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
по следующему (им) основанию (ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" (далее – Закон) путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ______ преобразования ______ присоединения ______ выделения ______
разделения ______
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата _________________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата______________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону __________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для
приложений к лицензии с указанием объектов ______________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
______________________________________________________________________

7) қызмет түрі атауының өзгеруі ______________________________
8) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі ________________________
заңды тұлғаның мекен-жайы _________________________________
шетелдік заңды тұлға үшін – ел, пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (тұрақты үй-жай) нөмірі)
Электрондық пошта ________________________________________
Телефондар _______________________________________________
Факс _____________________________________________________
Банктік шот _______________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы)
__________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Қоса беріледі _______ парақ.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкін екені расталады;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбаған;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісемін.
Басшы_______ ________________________________________________
(Электрондық цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болса)
Толтыру күні: "__" _________ 20__ жыл
2-нысан
Жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктердің және жабайы өсетін дәрілік шикізаттың экспортына лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтініші
_________________________________________________________________
(лицензиаттың толық атауы)
_________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болса), жеке сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________ жүзеге асыруға
20___жылғы "___" _________ берілген №_____лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны (ларды) (керегінің астын сызу) қайта ресімдеуді сұраймын
_________________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (қосымшасының)
нөмірі, берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
берген лицензиаттың атауы)
_________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (түрлерінің) толық атауы)
(тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз):

7) изменение наименования вида деятельности _____________________________
8) изменение наименования подвида деятельности __________________________
Адрес юридического лица _______________________________________________
страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
___________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными; согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель_______ ________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата заполнения: "__" _________ 20__ года
Форма 2
Заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения
к лицензии на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений
и дикорастущего лекарственного сырья
____________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№ _________ от __________ 20 ___ года, выданную(ое) (ых)
_____________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й)
к лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего
____________________________________________________________ лицензию
и (или) приложение(я) к лицензии) на осуществление
_____________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (ол болса) өзгерген;
_______________________________________________________________
2) дара кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеу, оның атауын өзгерту
_______________________________________________________________
3) дара кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеу, оның заңды мекенжайын өзгерту
_______________________________________________________________
4) егер лицензияны иеліктен шығару "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген болса, лицензиаттың "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны объектімен бірге үшінші бір тұлғалардың пайдасына иеліктен шығаруы;
5) объектілерді көрсете отырып, "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін нақты орын ауыстырусыз объектінің орналасқан жерінің мекенжайын өзгерту
_______________________________________________________________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талаптардың болуы ________________________________________________
7) қызмет түрі атауының өзгеруі ___________
8) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі ________________________
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі))
Электрондық пошта ___________________________________________
Телефондар _________________________________________________
Факс ________________________________________________________
Банктік шот ___________________________________________________ (шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы) __________________________________________________ (пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (тұрақты үй-жай) нөмірі)
Қоса беріледі ______ парақ.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкін екені;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағаны;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім беретінім расталады.
Жеке тұлға ___________________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болса))
Толтыру күні: "_" _____ 20_ жыл
"Жабайы тірі жануарлардың,
жекелеген жабайы өсетін
өсімдіктердің және жабайы
өсетін дәрілік шикізаттың
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
"Жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктердің және жабайы өсетін дәрілік шикізаттың экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі

1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-
лицензиата ___________________________________________________________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение
его наименования _____________________________________________________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
юридического адреса __________________________________________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях" ________________________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты"
или для приложений к лицензии с указанием объектов
_____________________________________________________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_____________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности ____________________________
8) изменение наименования подвида деятельности _________________________
Адрес местожительства физического лица ________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта ____________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю не
запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными; согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Физическое лицо ___________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата заполнения: "_" _____ 20_ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
диких живых животных,
отдельных дикорастущих
растений и дикорастущего
лекарственного сырья"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья"

1. Лицензия алу
2. Лицензияны қайта ресімдеу
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті және Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1) лицензия беру кезінде - 2 (екі) жұмыс күні;
2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде - 1 (бір) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсімдіктердің және жабайы өсетін дәрілік шикізаттың экспортына лицензия немесе дәлелді бас тарту хаты.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық
6
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және оны алу тәсілдері
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 554-бабының 4-тармағына сәйкес кестенің 1.8 және 3.1-жолдары:
1) осы қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезінде - 10 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі -АЕК);
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін - 1 АЕК.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру: сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
2) Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 5-бабына сәйкес өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Порталда орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажет құжаттардың тізбесі
1) лицензия алу үшін:
сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың (біржолғы лицензия үшін) электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың көшірмесі;
лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның немесе лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның болуы туралы мәліметтердің электрондық көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттардың электрондық көшірмесі;

1. Получение лицензии
2. Переоформление лицензии
1
Наименование услугодателя
Комитет рыбного хозяйства и Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz
3
Срок оказания государственной услуги
1) При выдаче лицензии – 2 (два) рабочих дня;
2) при переоформлении лицензии – 1 (один) рабочий день.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Лицензия на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья либо мотивированный отказ
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Согласно пункту 4 строки 1.80 и 3.2 таблицы статьи 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
1) при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности - 10 месячных расчетных показателей (далее - МРП);
2) за переоформление лицензии - 1 МРП.
7
График работы
1) услугодатель – с понедельника по пятницу согласно трудовому законодательству Республики Казахстан с 09.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.00 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьей 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) для получения лицензии:
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) - копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
электронная копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности или сведений о наличии лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на территории Республики Казахстан;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП);
электронная копия документов о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 5 к настоящим Правилам.

2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
ЭҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
мемлекеттік ақпараттық жүйелерде ақпараты бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректер (мәліметтер) дәйексіздігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажет ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидалар белгілеген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда Портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
"Жабайы тірі жануарлардың
жекелеген жабайы өсетін
өсімдіктердің және жабайы
өсетін дәрілік шикізаттың
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
4-қосымша
нысан
Жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктерді және жабайы өсетін дәрілік шикізатты экспорттауға арналған лицензия
Еуразиялық экономикалық одаққа қатысушы-мемлекеттің атқарушы билігінің уәкілетті мемлекеттік органы
1. Лицензия №
2. Қолданылу мерзімі күні, айы, жылы - бастап күні, айы, жылы - дейін
3. Лицензия түрі: ЭКСПОРТ
4. № келісімшарт
5. Қызметті алушы:
6. Сатып алушы:
7. Межелі ел:
8. Сатып алушының елі:
9. Келісімшарт валютасы:
10. Бағасы:
11.Статистикалық құны:
12. Шығарылған елі:
13. Саны:
14. Өлшем бірлігі:
15. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы:
16. Қосымша ақпарат:
17. Лицензия беру үшін негіздеме:
18. Уәкілетті тұлға
Тегі, аты әкесінің аты (ол бар болса)
Лауазымы
Қолы және мөрі
Күні
Жабайы тірі жануарлардың,
жекелеген жабайы өсетін
өсімдіктерді және жабайы өсетін
дәрілік шикізатты экспорттауға
арналған лицензияға
қосымша
Жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктерді және жабайы өсетін дәрілік шикізатты экспорттауға арналған лицензияға қосымша
Еуразиялық экономикалық одаққа қатысушы-мемлекеттің атқарушы билігінің уәкілетті мемлекеттік органы
№ лицензияға қосымша
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
р/с №
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
Барлығы парақ
Парақ №

2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
диких живых животных,
отдельных дикорастущих
растений и дикорастущего
лекарственного сырья"
Форма
Лицензия на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья
Уполномоченный государственный орган исполнительной власти государства-участника Евразийского экономического союза
1. Лицензия №
2. Период действия с дата, месяц, год, по дата, месяц, год
3. Тип лицензии ЭКСПОРТ
4. Контракт № от
5. Заявитель
6. Покупатель
7. Страна назначения
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Подпись и печать
Дата
Приложение
к лицензии для получения
лицензии на экспорт диких
живых животных, отдельных
дикорастущих растений
и дикорастущего лекарственного сырья
Приложение к лицензии на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья
Уполномоченный государственный орган исполнительной власти государства-участника Евразийского экономического союза
Приложение к лицензии № от
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов Лист №

18. Уәкілетті тұлға
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Лауазымы
Мөрі және қолы
Күні
"Жабайы тірі жануарлардың,
жекелеген жабайы өсетін
өсімдіктердің және жабайы
өсетін дәрілік шикізаттың
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
5-қосымша
Жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктердің және жабайы өсетін дәрілік шикізаттың экспортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары, оларға сәйкестікті растайтын құжаттар
Біліктілік талаптары
Оларға сәйкес келетінін растайтын құжаттар*
Ескертпе
1
2
3
4
1
Балық және басқа су жануарларын иеленудің, аулаудың заңдылығын растау
балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама;
өндірумен айналысатын адамдар экспорттаған жағдайда
балық және басқа да су жануарларын сатып алуды растайтын шарт, шарт жасасу кезінде қолданылатын, балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама
басқа жеке және заңды тұлғалар экспорттаған жағдайда
аумағында жабайы тірі жануарларды және (немесе) жабайы өсетін өсімдіктерді дайындау, дайындау, жинау, аулау немесе аулау жүзеге асырылған мүше мемлекеттің органдарына қорытындылар беруге уәкілетті берілген қорытынды (рұқсат беру құжаты)
аумағында дайындау және жинау жүзеге асырылған мемлекет болып табылмайтын мүше мемлекеттің аумағынан экспортталған жағдайда
2
Өсімдіктер дүниесі объектілерін дайындаудың, жинаудың немесе алудың заңдылығын растау
Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы бар биологиялық негіздеме
Мемлекеттік орман қоры аумағынан тыс жерде дайындалған немесе жиналған жағдайда
Орман және (немесе) ағаш кесу билеті
Мемлекеттік орман қоры аумағында дайындалған немесе жиналған жағдайда
Осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәрілік өсімдіктерді дайындау (жинау) көлемі мен кезеңі туралы
Меншік құқығы немесе жер пайдалану құқығы бар учаскелерде өсірілген дәрілік өсімдіктер әкетілген жағдайда
Аумағында жабайы өсетін өсімдіктерді дайындау, жинау жүзеге асырылған мүше мемлекеттің уәкілетті органы қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беруге берген қорытынды (рұқсат беру құжаты
Аумағында жабайы өсетін өсімдіктерді дайындау және жинау жүзеге асырылған мемлекет болып табылмайтын мүше мемлекеттің аумағынан жабайы өсетін өсімдіктерді әкеткен жағдайда
Жабайы өсімдіктерді айналысқа шығару жүзеге асырылған тауарларға арналған декларацияның көшірмесі немесе осы жабайы өсімдіктердің заңдылығын растайтын мүше мемлекеттің сот шешімі
Мүше мемлекет болып табылмайтын мемлекеттің аумағынан жабайы өсімдіктерді әкеткен жағдайда
*Ескертпе:
құжаттарды "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы арқылы берген кезде құжаттар көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады;
көрсетілетін қызметті берушіде құжаттарда қамтылған ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған жағдайда, құжаттарды ұсыну талап етілмейді.
"Жабайы тірі жануарлардың,
жекелеген жабайы өсетін
өсімдіктердің және жабайы
өсетін дәрілік шикізаттың
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
6-қосымша
Дәрілік өсімдіктерді дайындау (жинау) көлемі мен кезеңі туралы мәліметтер
№ р/с
Өсімдіктердің атауы
Учаскенің кадастрлық нөмірі
Учаскенің ауданы
Өнімділік
кг/га
Жалпы алым, кг
Барлығы
Оның ішінде егістік
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер, ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік жайында хабардармын.
____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты, тегі (бар болса), қолы, мөр орны
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің м.а.
2023 жылғы 5 мамырдағы
№ 141 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 12 тамыздағы
№ 187 бұйрығына
2-қосымша

18. Уполномоченное лицо
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Должность
Подпись и печать
Дата
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
диких живых животных,
отдельных дикорастущих
растений и дикорастущего
лекарственного сырья"
Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по лицензированию
экспорта диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего
лекарственного сырья, документы подтверждающих соответствие им
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствие им*
Примечание
1
2
3
4
1
Подтверждение законности владения, происхождения вылова рыб и других водных животных
справка о происхождении вылова
в случае экспорта лицами, занимающиеся добычей
договор/а подтверждающий/ие приобретения рыб и других водных животных, справка о происхождении вылова, действующая на момент заключения договора
в случае экспорта другими физическими и юридическими лицами
заключение (разрешительный документ) выданное уполномоченным на выдачу заключений органам государства-члена, на территорий которого осуществлена заготовка, сбор, добыча или отлов
в случае экспорта с территории государства-члена, не являющегося государством, на территории которого осуществлены заготовка и сбор
2
Подтверждение законности заготовки, сбора или изъятия объектов растительного мира
Биологическое обоснование с положительным заключением государственной экологической экспертизы
В случае заготовки или сбора вне территории государственного лесного фонда
Лесной и (или) лесорубочный билет
В случае заготовки или сбора на территории государственного лесного фонда
Сведения об объеме и периоде заготовки (сбора) лекарственных растений, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
В случае вывоза лекарственных растений, выращенных на участках имеющих право собственности или право землепользования
Заключение (разрешительный документ), выданное уполномоченным на выдачу заключений (разрешительных документов) органом государства-члена, на территории которого осуществлены заготовка, сбор дикорастущих растений
В случае вывоза дикорастущих растений с территории государства-члена, не являющегося государством, на территории которого осуществлены заготовка и сбор дикорастущих растений
копия декларации на товары, в соответствии с которой осуществлен выпуск в обращение дикорастущих растений, или решение суда государства-члена, подтверждающее законность этих дикорастущих растений
В случае вывоза дикорастущих растений с территории государства не являющегося государством-членом
*Примечание:
при подаче документов через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных электронной цифровой подписью услугополучателя;
при наличии у услугодателя возможности получения информации, содержащейся в документах, из соответствующих государственных информационных систем, представление документов не требуется.
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
диких живых животных,
отдельных дикорастущих
растений и дикорастущего
лекарственного сырья"
Сведения об объеме и периоде заготовки (сбора) лекарственных растений
№ п/п
Наименование растений
Кадастровый номер участка
Площадь участка
Урожайность
кг/га
Валовый сбор, кг
Всего
В том числе, посевная
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение 2
к приказу и.о. министра
Экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 5 мая 2023 года № 141
Приложение 2 к приказу
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 12 августа 2020 года № 187
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт редких
и находящихся под угрозой исчезновения видов диких живых животных
и дикорастущих растений, включенных в красную книгу Республики Казахстан,

"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсетін өсімдіктер түрлерінің экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсетін өсімдіктер түрлерінің экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсетін өсімдіктер түрлерінің экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті және Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1 және (немесе) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсетін өсімдіктер түрлерінің экспортына лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алу үшін "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы арқылы өтініш береді. (бұдан әрі – портал).
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) лицензия алу үшін:
сыртқы сауда шартының (келісімшартының) электрондық көшірмесі, оған қосымшалар және (немесе) толықтырулар (біржолғы лицензия үшін), ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда - тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың көшірмесі;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі);
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттардың электрондық көшірмесі;

согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких живых животных и дикорастущих растений, включенных в красную книгу Республики Казахстан, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее - Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких живых животных и дикорастущих растений, включенных в красную книгу Республики Казахстан, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Комитетом рыбного хозяйства и Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим и юридическим лицам в соответствии c настоящими Правилами.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучатель подает услугодателю заявление для получения лицензии и (или) приложения к лицензии на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких живых животных и дикорастущих растений, включенных в красную книгу Республики Казахстан, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034, по форме согласно приложению 1 и (или) 2 к настоящим Правилам, через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги:
1) для получения лицензии:
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) - копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП);
электронная копия документов о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 5 к настоящим Правилам;

2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
ЭҮТШ арқылы төлеуді қоспағанда, лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
мемлекеттік ақпараттық жүйелерде ақпараты бар құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысанда жазылған.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы не жеке кәсіпкер ретінде қызметті бастау туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметке сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
4. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушіге қарауға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде құжаттарды қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды тіркеген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, жауапты бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту дайындайды және оны көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды.
5. Ұсынылған құжаттардың толық болу фактісі анықталған кезде жауапты бөлімшенің қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды Қағидалардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген тірі жабайы жануарлар мен жабайы өсімдіктер түрлерінің экспортына лицензия дайындайды не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту береді.

2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная копия документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в приложении 3 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
4. Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и направляет на рассмотрение услугодателю.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием документов осуществляется следующим рабочим днем.
Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов, проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов, работник ответственного подразделения в указанный срок готовит и направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя, в "личный кабинет" услугополучателя.
5. При установлении факта полноты представленных документов, работник ответственного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает их на предмет соответствия требованиям Правил и формирует лицензию на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких живых животных и дикорастущих растений, включенных в красную книгу Республики Казахстан, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам либо выдает мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды тіркеген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын, олардың Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексереді және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсімдіктер түрлерінің экспортына лицензияны қайта ресімдейді не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту береді.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер осы Қағидаларға 3-қосымшада жазылған.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады және сонда сақталады.
6. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу:
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (ол болса) өзгерген;
2) жеке кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеген, оның атауы немесе заңды мекенжайы өзгерген;
3) заңды тұлға-лицензиатты бірігу, қайта құру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғаға қосу, бөлініп шығу және бөлу нысандарында қайта ұйымдастыру;
4) заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген (лицензияда мекенжайы көрсетілген жағдайда);
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе объектілерді көрсете отырып, лицензияға қосымшалар үшін физикалық орын ауыстырусыз объектінің орналасқан жерінің мекенжайы өзгерген;
6) Қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің атауы өзгерген жағдайларда жүзеге асырылады,
7) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда қайта ресімделуге жатады.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу, егер жеке кәсіпкер-лицензиаттың заңды мекенжайының, заңды тұлға-лицензиаттың, "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе объектілерді көрсете отырып лицензияға қосымшалар үшін объектінің орналасқан жері мекенжайының өзгеруі "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес елді мекендердің атауларын, көшелердің атауларын өзгерутумен байланысты болса, Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінің 2), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда жүзеге асырылмайды.
Лицензияларға қосымшаларда көрсетілген лицензиаттар мен объектілердің мекенжайларының мұндай өзгерулері мемлекеттік ақпараттық жүйелерді интеграциялау арқылы жүзеге асырылады.

При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии работник услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов проверяет полноту представленных документов, их соответствия требованиям Правил, и переоформляет лицензию на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких живых животных и дикорастущих растений, включенных в красную книгу Республики Казахстан, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам либо выдает мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, изложены в приложении 3 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6. Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии осуществляется в случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса;
3) реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу, выделения и разделения;
4) изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата (в случае указания адреса в лицензии);
5) изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов;
6) изменения наименования вида и (или) подвида деятельности,
7) наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии не осуществляется в случаях, указанных в подпунктах 2), 4) и 5) части первой настоящего пункта Правил, если изменения юридического адреса индивидуального предпринимателя-лицензиата, адреса места нахождения юридического лица-лицензиата, адреса места нахождения объекта для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", или для приложений к лицензии с указанием объектов произошли в связи с изменением наименования населенных пунктов, названия улиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан".
Такие изменения адреса лицензиатов и объектов, указанных в приложениях к лицензиям, осуществляются посредством интеграции государственных информационных систем.

7. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
8. Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты біріңғай байланыс орталығына және "Электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
9. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол үш күн ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 31 қазандағы
№ 1034 қаулысына сәйкес
Қазақстан Республикасының
Қызыл кітабына енгізілген сирек
кездесетін және құрып кету
қаупі төнген жабайы тірі
жануарлар мен жабайы өсетін
өсімдіктер түрлерінің
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсетін өсімдіктер түрлерін экспорттауға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алу үшін өтініш

7. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
8. Услугодатель в течение трех рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр и Оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства".
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
9. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3-х (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
редких и находящихся под
угрозой исчезновения видов
диких живых животных и
дикорастущих растений,
включенных в красную книгу
Республики Казахстан, согласно
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 октября 2006 года № 1034"
Форма
Заявление для получения лицензии и (или) приложения к лицензии на экспорт редких
и находящихся под угрозой исчезновения видов диких живых животных
и дикорастущих растений, включенных в красную книгу Республики Казахстан,
согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034

1. Өтініш №
2. Қолданылу мерзімі күні, айы, жылы - бастап күні, айы, жылы - дейін
3. Лицензия түрі ЭКСПОРТ
4. № келісімшарт
5. Қызметті алушы:
6. Сатып алушы:
7. Межелі ел:
8. Сатып алушының елі:
9. Келісімшарт валютасы:
10. Бағасы:
11.Статистикалық құны:
12. Шығарылған елі:
13. Саны:
14. Өлшем бірлігі:
15. Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы:
16. Қосымша ақпарат:
17. Лицензия беру үшін негіздеме:
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және теріс мәліметтер бергені үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік жайында хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
18. Көрсетілетін қызметті алушы: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Күні
Телефон
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 31 қазандағы
№ 1034 қаулысына сәйкес
Қазақстан Республикасының
Қызыл кітабына енгізілген сирек
кездесетін және құрып кету
қаупі төнген жабайы тірі
жануарлар мен жабайы өсетін
өсімдіктер түрлерін
экспорттауға лицензия және
(немесе) лицензияға қосымша
алу үшін өтініш нысанына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген тірі жабайы жануарлармен жабайы өсетін өсімдіктер түрлерін экспорттауға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алу үшін өтінішке қосымша
Еуразиялық экономикалық одаққа қатысушы мемлекеттің атқарушы билігінің уәкілетті мемлекеттік органы
№ лицензияға қосымша
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
Тауардың сипаттамасы
саны
Өлшем бірлігі
құны
Барлығы парақ
18. Уәкілетті тұлға
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Электрондық цифрлық қолтаңбасы
Күні
Телефон
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 31 қазандағы
№ 1034 қаулысына сәйкес
Қазақстан Республикасының
Қызыл кітабына енгізілген сирек
кездесетін және құрып кету
қаупі төнген жабайы тірі
жануарлар мен жабайы өсетін
өсімдіктер түрлерінің
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
1-нысан
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсетін өсімдіктер түрлерінің экспортына лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның өтініші
____________________________________________________________________
(лицензиаттың толық атауы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
заңды тұлғада бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – заңды тұлғаның
(оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) нөмірі, шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________ жүзеге асыруға
20___жылғы "___" _________ берілген №_____лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны (ларды) (керегінің астын сызу) қайта ресімдеуді
сұраймын ________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (қосымшасының) нөмірі,
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген
лицензиаттың атауы) _________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (түрлерінің) толық атауы)
(тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз):

1. Заявление №
2. Период действия с дата, месяц, год, по дата, месяц, год
3. Тип лицензии, ЭКСПОРТ
4. Контракт № от
5. Услугополучатель:
6. Покупатель:
7. Страна назначения:
8. Страна покупателя:
9. Валюта контракта:
10. Стоимость:
11.Статистическая стоимость:
12. Страна происхождения
13. Количество:
14. Единица измерения:
15. Код товара по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и его описание:
16. Дополнительная информация:
17. Основание для выдачи лицензии:
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
18. Услугополучатель Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Должность
Электронная цифровая подпись
Дата
Телефон
Приложение
к форме заявления
для получения лицензии
на экспорт редких
и находящихся под угрозой
исчезновения видов диких
живых животных
и дикорастущих растений,
включенных в красную книгу
Республики Казахстан,
согласно постановлению
Правительства
Республики Казахстан
от 31 октября 2006 года № 1034
Приложение к заявлению для получения лицензии на экспорт редких и находящихся
под угрозой исчезновения видов диких живых животных и дикорастущих растений,
включенных в красную книгу Республики Казахстан, согласно постановлению
Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034
Уполномоченный государственный орган исполнительной власти государства-участника Евразийского экономического союза
Приложение к лицензии № от
Описание товара
количество
Единица измерения
стоимость
Описание товара
количество
Единица измерения
стоимость
Описание товара
количество
Единица измерения
стоимость
Описание товара
количество
Единица измерения
стоимость
Описание товара
количество
Единица измерения
стоимость
Описание товара
количество
Единица измерения
стоимость
Описание товара
количество
Единица измерения
стоимость
Описание товара
количество
Единица измерения
стоимость
Всего листов
Лист №
18. Уполномоченное лицо Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Электронная цифровая подпись
Дата
Телефон
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
редких и находящихся
под угрозой исчезновения видов
диких живых животных
и дикорастущих растений,
включенных в красную книгу
Республики Казахстан,
согласно постановлению
Правительства
Республики Казахстан
от 31 октября 2006 года № 1034"
Форма 1
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения
к лицензии на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких
живых животных и дикорастущих растений, включенных в красную книгу
Республики Казахстан, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан
от 31 октября 2006 года № 1034
В___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес- идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (нужное
подчеркнуть) № __________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
_______________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
На осуществление _______________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) заңды тұлға-лицензиатты "Рұқсаттар және хабарламалар туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 34-бабында айқындалған тәртіпке
сәйкес (тиісті санда көрсетіңіз) ұяшық Х):
бірігу____
түрлендіру____
қосу____
бөлу____
ажырату____
2) заңды тұлға-лицензиаттың атауын өзгерту _________________
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерін өзгерту______________
4) лицензиаттың "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны объектімен бірге иеліктен шығаруы; лицензияны иеліктен шығару Заңға 1-қосымшада көзделген жағдайларда үшінші тұлғалардың пайдасына ___________________
5) объектілерді көрсете отырып, "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін нақты орын ауыстырусыз объектінің орналасқан жерінің мекенжайын өзгерту ______________________________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талаптың болуы __________________________________________________
7) қызмет түрі атауының өзгеруі ______________________________
8) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі _______________________
заңды тұлғаның мекен-жайы_________________________________
шетелдік заңды тұлға үшін – ел, пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (тұрақты үй-жай) нөмірі)
Электрондық пошта _________________________________________
Телефондар ________________________________________________
Факс ______________________________________________________
Банктік шот ________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы)___________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Қоса беріледі _______ парақ.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкін екені расталады;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбаған;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады; лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісемін.
Басшы_______ ________________________________________________
(Электрондық цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болса)
Толтыру күні: "__" _________ 20__ жыл
2-нысан
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсетін өсімдіктер түрлерінің экспортына лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін жеке тұлғаның өтініші
_________________________________________________________________
(лицензиаттың толық атауы)
_________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болса), жеке сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________ жүзеге асыруға
20___жылғы "___" _________ берілген №_____лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны (ларды) (керегінің астын сызу) қайта ресімдеуді сұраймын
_________________________________________________________________
(лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның (қосымшасының) нөмірі,
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны берген
лицензиаттың атауы)
_________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметтің кіші түрінің (түрлерінің) толық атауы)
(тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз):

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" (далее – Закон) путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ____ преобразования ____ присоединения ____ выделения ___ разделения ____
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ___________________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону
________________________________________________________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для
приложений к лицензии с указанием объектов ________________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
________________________________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности _______________________________
8) изменение наименования подвида деятельности ____________________________
Адрес юридического лица _________________________________________________
страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ________________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________________
Факс ____________________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и(или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными; согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель ________________ ____________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата заполнения: "__" _________ 20__ года
Форма 2
Заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения
к лицензии на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких
живых животных и дикорастущих растений, включенных в красную книгу
Республики Казахстан, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан
от 31 октября 2006 года № 1034
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№ _________ от __________ 20___ года, выданную(ое) (ых) ___________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего ___________________________________ лицензию и (или)
приложение(я) к лицензии) на осуществление
_______________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (ол болса) өзгерген; __________
2) дара кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеу, оның атауын өзгерту ________________
3) дара кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеу, оның заңды мекенжайын өзгерту _____
4) егер лицензияны иеліктен шығару "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген болса, лицензиаттың "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны объектімен бірге үшінші бір тұлғалардың пайдасына иеліктен шығаруы;
5) объектілерді көрсете отырып, "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін нақты орын ауыстырусыз объектінің орналасқан жерінің мекенжайын өзгерту
__________________________________________________
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талаптардың болуы
________________________________________________
7) қызмет түрі атауының өзгеруі ___________
8) қызметтің кіші түрі атауының өзгеруі ________________________
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы_________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі))
Электрондық пошта ___________________________________________
Телефондар _________________________________________________
Факс ________________________________________________________
Банктік шот _________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы)
___________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (тұрақты үй-жай) нөмірі)
Қоса беріледі ______ парақ.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкін екені;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағаны;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны; лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім беретінім расталады.
Жеке тұлға _________________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болса))
Толтыру күні: "_" _____ 20_ жыл
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 31 қазандағы
№ 1034 қаулысына сәйкес
"Қазақстан Республикасының
Қызыл кітабына енгізілген сирек
кездесетін және құрып кету
қаупі төнген жабайы тірі
жануарлар мен жабайы өсетін
өсімдіктер түрлерінің
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсетін өсімдіктер түрлерінің экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі

1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-
лицензиата _____________________________________________________________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
наименования __________________________________________________________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
юридического адреса ____________________________________________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях" __________________________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для
приложений к лицензии с указанием объектов ________________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан ________
7) изменение наименования вида деятельности ________________________________
8) изменение наименования подвида деятельности _____________________________
Адрес местожительства физического лица ____________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта ________________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________________
Факс ____________________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи
или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии; заявителю
не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными; согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Физическое лицо _________________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата заполнения: "_" _____ 20_ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
редких и находящихся
под угрозой исчезновения видов
диких живых животных
и дикорастущих растений,
включенных в красную книгу
Республики Казахстан,
согласно постановлению
Правительства
Республики Казахстан
от 31 октября 2006 года № 1034"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких живых животных и дикорастущих растений, включенных в красную книгу Республики Казахстан, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034"