Стратегиялық объектінің меншік иесі (құқық иеленуші) стратегиялық объектілерге ауыртпалық салуға не оны иеліктен шығаруға рұқсат алуға арналған өтініш нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 16 мамырдағы № 66 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 17 мамырда № 32500 болып тіркелді
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 188-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған стратегиялық объектінің меншік иесінің (құқық иеленуші) стратегиялық объектілерге ауыртпалық салуға не оны иеліктен шығаруға рұқсат алуға арналған өтініш нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оны Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
А. Куантыров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
2023 жылғы 16 мамырдағы
№ 66 Бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Стратегиялық объектінің меншік иесі (құқық иеленуші) стратегиялық объектілерге ауыртпалық салуға не оны иеліктен шығаруға рұқсат алуға арналған өтініш нысаны
1) Стратегиялық объектiнiң меншiк иесi туралы деректер (стратегиялық объектiнiң меншiк иесiнiң атауы, орналасқан жерi)______________ _________________________
(стратегиялық объектiнiң кадастрлық нөмірі)
2) Азаматтық-құқықтық мәмiле жасаcу жоспарланып отырған тұлға туралы деректер (акцияларды қаржы нарығында сатуды, кепiлге салынған мүлiктi (стратегиялық объектiнi) иелiктен шығаруды қоспағанда)______________________________________________
_________________________________________________________________
(азаматтық-құқықтық мәміле жасасу жоспарланып отырған тұлғаның атауы, орналасқан жерi)
_________________________________________________________________
(азаматтығы туралы, ол болмаған кезде тұрақты орналасқан жерi, тұратын мекенжайы
(жеке тұлғалар үшiн) туралы мәлiметтер)
_________________________________________________________________
(заңды тұлға ретiнде тiркелген жерi және нақты орналасқан жерi (заңды тұлғалар
үшiн) туралы мәлiмет)
__________________________________________________________________
(стратегиялық объектілердің түрлерін көрсете отырып, стратегиялық объектілердің
азаматтық-құқықтық мәмілесін жасасу жоспарланып отырған адамның меншігінде
болуы туралы мәліметтер)
____________________________________________________________________
(тұлғада стратегиялық объектiлерге (стратегиялық объектiлердi және сатып
алушының түпкілікті бенефициарларын көрсете отырып) меншiк құқығының
(өзге де заттық құқықтарының) болуы туралы мәлiметтер)
____________________________________________________________________
(стратегиялық объектіні сатып алушының нақ осы саладағы оның үлестес
тұлғаларымен өзара байланыстағы құрылымы)

Об утверждении формы заявления собственника (правообладателя) стратегического объекта для получения разрешения на обременение либо его отчуждение
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 мая 2023 года № 66. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2023 года № 32500
В соответствии с подпунктом 1) пунктом 1 статьи 188 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму заявления собственника (правообладателя) стратегического объекта для получения разрешения на обременение либо его отчуждение.
2. Департаменту политики управления государственными активами Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
А. Куантыров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждена приказом
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
от 16 мая 2023 года № 66
Форма
Заявление собственника (правообладателя) стратегического объекта для получения разрешения на обременение либо их отчуждение
1) Данные о собственнике стратегического объекта
(наименование, местонахождение собственника стратегического объекта)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(кадастровый номер стратегического объекта)
2) Данные о лице, с которым планируется заключение гражданско-правовой сделки
(за исключением продажи акций на фондовом рынке, отчуждения заложенного
имущества (стратегического объекта)
_________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(наименование, местонахождение лица, с которым планируется заключение
гражданско-правовой сделки)
__________________________________________________________________
(сведения о гражданстве, а при его отсутствии, о месте постоянного проживания,
адрес местожительства (для физических лиц)
__________________________________________________________________
(сведения о месте регистрации в качестве юридического лица и фактического
местонахождения (для юридических лиц)
___________________________________________________________________
(сведения о наличии в собственности у лица, с которым планируется заключение
гражданско-правовой сделки стратегических объектов с указанием видов
стратегических объектов)
___________________________________________________________________
(сведения о наличии у лица, права собственности (иных вещных прав)
на стратегические объекты (с указанием стратегических объектов и конечных
бенефициаров покупателя)
___________________________________________________________________
(структура приобретателя стратегического объекта во взаимосвязи с его
аффилированными лицами в этой же отрасли)

3) Стратегиялық объектіні құру туралы ақпарат ___________________________
____________________________________________________________________
(стратегиялық объектінің қызмет саласы)
4) Стратегиялық объектiнiң жалпы сипаттамасы және оның техникалық сипаттамалары_____________________________________________________________
____________________________________________________________________
(стратегиялық объектінің құны (оның нарықтық құнын айқындайтын бағалау туралы есепке сәйкес)
5) Иелiктен шығару (үшiншi тұлғалардың құқықтарымен ауыртпалық салу) бойынша жасалатын азаматтық-құқықтық мәмiленiң негiздемесi ____________________
___________________________________________________________________
Иелiктен шығару (үшiншi тұлғалардың құқықтарымен ауыртпалық салу) жөніндегі
азаматтық-құқықтық мәмiленi жасаудың артықшылықтары мен кемшіліктерін
салыстырмалы талдау
Қосымша: __________________________________________________________
("Мемлекеттiк мүлiк туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 188-бабының 1 және (немесе) 2-тармағында көрсетiлген құжаттар).

3) Информация о создании стратегического объекта
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(сфера деятельности стратегического объекта)
4) Общее описание стратегического объекта и его технические характеристики
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(стоимость стратегического объекта (в соответствии с отчетом об оценке,
определяющей его рыночную стоимость)
5) Обоснование совершаемой гражданско-правовой сделки по отчуждению
(обременению правами третьих лиц)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Сравнительный анализ преимуществ и недостатков от совершения
гражданско-правовой сделки по отчуждению (обременению правами третьих лиц)
Приложение:
_____________________________________________________________________
(документы, указанные в пунктах 1 и (или) 2 статьи 188 Закона Республики Казахстан
"О государственном имуществе").