Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 26 мамырдағы № 547 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 мамырда № 32600 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы заңсыз тасымалданған тауарларға қатысты кеден операцияларын жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 139 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16416 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" "Қазақстан Республикасы Кодексінің 152-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы заңсыз тасымалданған тауарларға қатысты кеден операцияларын жасау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы заңсыз тасымалданған тауарларға қатысты кеден операцияларын жасау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 152-бабына сәйкес әзірленген және Еуразиялық экономикалық одақтың (бұдан әрі – ЕАЭО) кедендік шекарасы арқылы заңсыз өткізілген тауарларға қатысты кедендік операцияларды жасау және кедендік төлемдерді, салықтарды төлеу тәртібін айқындайды.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Заңсыз өткізілген тауарларды сәйкестендіру мақсатында, осы тауарларды анықтаған мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдары "Кеден құжаттарының нысандары туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 260 шешімімен бекітілген нысан бойынша Кедендік тексеру актісін жасай отырып, кедендік тексеру жүргізеді.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Егер сотқа дейінгі тергеу немесе әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізу барысында заңсыз өткізілген тауарларға қатысты өкілеттіктері бар өзге тұлға анықталмаса, осындай тауарларды сатып алған тұлға декларант ретінде әрекет етеді. Бұл ретте, көрсетілген тұлғаға декларанттың өкілеттілігін бекіту үшін заңсыз өткізілген тауарларға қатысты, осындай тауарларды заңды сатып алуды растайтын құжаттар (сатып алу – сату шарты, шот-фактурасы және басқа да құқық белгілейтін құжаттар) немесе соңғы инстанциядағы соттың процессуалдық құжаты – шешімі (сот қаулысы), қылмыстық қудалау органының не уәкілетті лауазымды тұлғаның, осындай тауарларды тұлғаның сатып алу заңдылығының мән-жайларын растауы негіз болып табылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 26 мая 2023 года № 547. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2023 года № 32600.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 139 "Об утверждении Правил совершения таможенных операций в отношении товаров, которые незаконно перемещены через таможенную границу Евразийского экономического союза" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16416) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 152 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах совершения таможенных операций в отношении товаров, которые незаконно перемещены через таможенную границу Евразийского экономического союза, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила совершения таможенных операций в отношении товаров, которые незаконно перемещены через таможенную границу Евразийского экономического союза (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 152 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) и определяют порядок совершения таможенных операций и уплаты таможенных платежей, налогов в отношении товаров, которые незаконно перемещены через таможенную границу Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. В целях идентификации незаконно перемещенных товаров, должностными лицами органов государственных доходов, обнаружившими данные товары, производится таможенный досмотр с составлением Акта таможенного досмотра по форме, утвержденной Решением Комиссии таможенного союза от 20 мая 2010 года № 260 "О формах таможенных документов".";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. В качестве декларанта незаконно перемещенных товаров выступает лицо, которым приобретены такие товары, если иное лицо, обладающее полномочиями в отношении таких товаров, не было установлено в ходе досудебного расследования или производства по делу об административном правонарушении. При этом основанием для закрепления полномочий декларанта за указанным лицом, в отношении незаконно перемещенных товаров, являются документы, подтверждающие правомерное приобретение таких товаров (договора купли – продажи, счет-фактура и другие правоустанавливающие документы) или процессуальный документ суда – решение (постановление суда) последней инстанции, органа уголовного преследования либо уполномоченного должностного лица, в котором подтверждены обстоятельства правомерности приобретения лицом таких товаров.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Заңсыз өткізілген тауарларды декларациялау кезінде декларация "Тауарларға арналған декларация нысаны және оны толтыру тәртібі туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен белгіленген тәртіпте (бұдан әрі – Тәртіп), мынадай ерекшеліктерді есепке ала отырып толтырылады:
1) декларант Тәртіпке сәйкес декларацияның 1, 3, 4, 5, 7, 14, 16, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 41, 44, 45, 46, 47, 48, В, 54 бағандарын толтырады;
2) декларацияның 7-бағанында "Кедендік құжаттарды толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген Тауарларды кедендік декларациялау ерекшеліктерінің жіктеуішіне сәйкес "ЗӨТ" коды көрсетіледі;
3) декларацияның 44-бағанында Кодекстің 179-бабына сәйкес кедендік декларацияда мәлімделген мәліметтерді растау үшін қажетті болып табылатын құжаттар туралы мәліметтер көрсетіледі;
4) мемлекеттік кірістер органы декларацияның бағандарын Тәртіптің ХІ бөліміне сәйкес толтырады.";
9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Заңсыз өткізілген тауарлардың кедендік құны "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасына әкелінген декларацияланбаған тауарлардың кедендік құнын айқындау ерекшеліктері туралы ережені бекіту туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2013 жылғы 27 тамыздағы № 180 шешіміне сәйкес анықталады.
10. Кедендік төлемдерді, салықтарды төлеу Кодекстің 77 және 88-баптарында белгіленген мерзімде жүргізіледі.";
12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Заңсыз өткізілген тауарлар жеке пайдалануға арналған тауарларға жатқызылған кезде, мұндай тауарларға қатысты Кодекстің 39-тарауының ережелері қолданылады.
13. Осы Қағидалар ЕАЭО аумағына әкелуге тыйым салынған және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айналымға тыйым салынған заңсыз өткізілген тауарларға қолданылмайды.".
2. "Габариттері үлкен болғандықтан немесе тиеудің, түсірудің және (немесе) сақтаудың ерекше жағдайларына байланысты кеден қоймасында орналастыруға болмайтын тауарларды кеден қоймалары болып табылмайтын орындарда сақтауға мемлекеттік кірістер органының рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 162 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16475 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 235-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Габариттері үлкен болғандықтан немесе тиеудің, түсірудің және (немесе) сақтаудың ерекше жағдайларына байланысты кеден қоймасында орналастыруға болмайтын тауарларды кеден қоймалары болып табылмайтын орындарда сақтауға мемлекеттік кірістер органының рұқсат беру қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"7. При декларировании незаконно перемещенных товаров декларация заполняется в порядке, установленном решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 года № 257 "О форме декларации на товары и порядке ее заполнения" (далее – Порядок), с учетом следующих особенностей:
1) декларантом заполняются графы 1, 3, 4, 5, 7, 14, 16, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 41, 44, 45, 46, 47, 48, В, 54 декларации в соответствии с Порядком;
2) в графе 7 декларации указывается код "НВТ" в соответствии с Классификатором особенностей таможенного декларирования товаров, утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных документов";
3) в графе 44 декларации указываются сведения о документах, которые в соответствии со статьей 179 Кодекса являются необходимыми для подтверждения сведений, заявленных в таможенной декларации;
4) органом государственных доходов графы декларации заполняются в соответствии с разделом XI Порядка.";
пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. Таможенная стоимость незаконно перемещенных товаров определяется в соответствии с решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 27 августа 2013 года № 180 "Об утверждении Положения об особенностях определения таможенной стоимости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза с недекларированием".
10. Уплата таможенных платежей, налогов производится в сроки, установленные статьями 77 и 88 Кодекса.";
пункты 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"12. При отнесении незаконно перемещенных товаров к товарам для личного пользования, в отношении таких товаров применяются положения главы 39 Кодекса.
13. Действие настоящих Правил не распространяется на незаконно перемещенные товары, ввоз которых на территорию ЕАЭС запрещен и оборот которых запрещен в соответствии с законодательством Республики Казахстан.".
2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2018 года № 162 "Об утверждении Правил выдачи разрешения органа государственных доходов на хранение в местах, не являющихся таможенными складами, товаров, которые из-за своих больших габаритов или особых условий погрузки, разгрузки и (или) хранения не могут быть размещены на таможенном складе" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16475) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 4 статьи 235 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила выдачи разрешения органа государственных доходов на хранение в местах, не являющихся таможенными складами, товаров, которые из-за своих больших габаритов или особых условий погрузки, разгрузки и (или) хранения не могут быть размещены на таможенном складе, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 26 мамырдағы
№ 547 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 12 ақпандағы
№ 162 бұйрығымен
бекітілген
Габариттері үлкен болғандықтан немесе тиеудің, түсірудің және (немесе) сақтаудың ерекше жағдайларына байланысты кеден қоймасында орналастыруға болмайтын тауарларды кеден қоймалары болып табылмайтын орындарда сақтауға мемлекеттік кірістер органының рұқсат беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Габариттері үлкен болғандықтан немесе тиеудің, түсірудің және (немесе) сақтаудың ерекше жағдайларына байланысты кеден қоймасында орналастыруға болмайтын тауарларды кеден қоймалары болып табылмайтын орындарда сақтауға мемлекеттік кірістер органының рұқсат беру қағидалары "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 235-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген және габариттері үлкен болғандықтан немесе тиеудің, түсірудің және (немесе) сақтаудың ерекше жағдайларына байланысты кеден қоймасында орналастыруға мүмкіндік болмайтын тауарларды кеден қоймалары болып табылмайтын орындарда сақтауға мемлекеттік кірістер органының рұқсат беру тәртібін анықтайды.
2. Тауарларды алушының үй-жайлары, қоймалары, ашық алаңдары және өзге де аумақтары, тауарларды тиеу және түсіру орны кеден қоймалары болып табылмайтын орындар болып табылады.
2-тарау. Габариттері үлкен болғандықтан немесе тиеудің, түсірудің және (немесе) сақтаудың ерекше жағдайларына байланысты кеден қоймасында орналастыруға болмайтын тауарларды кеден қоймалары болып табылмайтын орындарда сақтауға мемлекеттік кірістер органының рұқсат беру тәртібі
3. Габариттері үлкен болғандықтан немесе тиеудің, түсірудің және (немесе) сақтаудың ерекше жағдайларына байланысты кеден қоймасында орналастыруға болмайтын тауарларды кеден қоймалары болып табылмайтын орындарда сақтауға мемлекеттік кірістер органының рұқсатын (бұдан әрі – рұқсат) алу үшін, тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқығы бар тұлға мемлекеттік кірістер органына қағаз жеткізгіште немесе электронды түрде ("электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы) өтініш береді.
Еркін нысандағы өтініш кеден қоймасының кедендік рәсімімен тауарларға арналған декларация берілгенге дейін беріледі.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:

3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 мая 2023 года № 547
Утверждены приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 февраля 2018 года № 162
Правила выдачи разрешения органа государственных доходов на хранение в местах, не являющихся таможенными складами, товаров, которые из-за своих больших габаритов или особых условий погрузки, разгрузки и (или) хранения не могут быть размещены на таможенном складе
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения органа государственных доходов на хранение в местах, не являющихся таможенными складами, товаров, которые из-за своих больших габаритов или особых условий погрузки, разгрузки и (или) хранения не могут быть размещены на таможенном складе разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 235 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) и определяют порядок выдачи разрешения органа государственных доходов на хранение товаров в местах, не являющихся таможенными складами, при невозможности их размещения на таможенном складе из-за больших габаритов или особых условий погрузки, разгрузки и (или) хранения.
2. Местами, не являющимися таможенными складами, являются помещения, склады, открытые площадки и иные территории получателя товаров, место погрузки и разгрузки товаров.
Глава 2. Порядок выдачи разрешения органа государственных доходов на хранение в местах, не являющихся таможенными складами, товаров, которые из-за своих больших габаритов или особых условий погрузки, разгрузки и (или) хранения не могут быть размещены на таможенном складе
3. Для получения разрешения органа государственных доходов на хранение товаров в местах, не являющихся таможенными складами, которые из-за своих больших габаритов или особых условий погрузки, разгрузки и (или) хранения не могут быть размещены на таможенном складе (далее – разрешение), лицо, имеющее право владения, пользования или распоряжения товарами представляет в орган государственных доходов заявление на бумажном носителе или в электронном виде (через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz далее – Портал).
Заявление в произвольной форме подается до подачи декларации на товары в таможенной процедуре таможенного склада.
К заявлению прилагаются следующие документы:

1) осындай рұқсатты алу қажеттілігін растайтын техникалық құжаттама (бұйымның паспорты, техникалық сипаттамасы);
2) Кодекстің 10-тарауына сәйкес кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындаудың тіркелген қамтамасыз етуі;
3) мемлекеттік кірістер органының қызмет аймағындағы кеден қоймаларының иелерінен өз аумағында осындай тауарларды орналастырудың мүмкін болмауы туралы растау (қоймалардың, аумақтардың мөлшері туралы мәліметтер);
4) географиялық координаттарын көрсете отырып, сақтау орны.
4. Құжаттарды қабылдауға жауапты мемлекеттік кірістер органының құрылымдық бөлімшесі ұсынылған құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады және қабылданғаны туралы мөр табан басылуымен өтінішті (жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Портал арқылы жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініштерді қабылдауы келесі жұмыс күні жүзеге асырылады) тіркеуді жүргізеді.
5. Осы Қағидалардың 3-тармағында көзделген құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде құжаттарды өңдеуге жауапты уәкілетті тұлға өтініш тіркелген күннен кейінгі күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде тауарларды иелену, пайдалану немесе оларға билік ету құқығы бар тұлғаға жазбаша түрінде рұқсат береді.
6. Құжаттар толық көлемде ұсынылмаған кезде және (немесе) мемлекеттік кірістер органы қызметінің өңірде габариттері үлкен және тиеудің, түсірудің және (немесе) сақтаудың ерекше жағдайларындағы тауарларды сақтауға арналған кеден қоймалары болған кезде мемлекеттік кірістер органы жазбаша түрінде өтініш тіркелген күннен кейінгі күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде рұқсат беруден бас тартады.
7. Рұқсат алғаннан кейін тауарларға арналған декларация тауарларды уақытша сақтау мерзімі аяқталғанға дейін беріледі.
Тауарлар рұқсатта көрсетілген орындарда, оларды кеден қоймасының кедендік рәсімімен орналастырған күннен кейінгі күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде орналастырылады.
Тауарларды кеден қоймасының кедендік рәсіміне орналастырғаннан кейін рұқсат алған тұлға Кодекстің 25-тарауының нормаларын басшылыққа алады.
3-тарау. Уәкілетті тұлғаның шешімдері мен іс-әрекеттеріне шағымдану тәртібі
8. Тауарларды иеленуге, пайдалануға немесе оларға билік етуге құқығы бар тұлға өтінішті қарау нәтижелерімен келіспеген кезде Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес мемлекеттік кірістер органының уәкілетті лауазымды адамының шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым береді.

1) техническая документация (паспорт изделия, техническое описание), подтверждающая необходимость получения такого разрешения;
2) зарегистрированное обеспечение исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов в соответствии с главой 10 Кодекса;
3) подтверждение от владельцев таможенных складов, находящихся в зоне деятельности органа государственных доходов, о невозможности размещения на своей территории таких товаров (сведения о размерах складов, территории);
4) место хранения, с указанием его географических координат.
4. Структурное подразделение органа государственных доходов, ответственное за прием документов, в день поступления документов осуществляет прием представленных документов и производит регистрацию заявления, с проставление штампа о приеме (при обращении через Портал после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем).
5. При представлении полного пакета документов, предусмотренных в пункте 3 настоящих Правил, уполномоченное лицо, ответственное за обработку документов, выдает в письменном виде разрешение лицу, имеющему право владения, пользования или распоряжения товарами в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня, следующего за днем регистрации заявления.
6. При представлении документов не в полном объеме и (или) при наличии в регионе деятельности органа государственных доходов таможенных складов, предназначенных для хранения товаров больших габаритов и имеющих особые условия погрузки, разгрузки и (или) хранения, орган государственных доходов отказывает в письменной форме в выдаче разрешения в срок не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня, следующего за днем регистрации заявления.
7. После получения разрешения декларация на товары подается до истечения срока временного хранения товаров.
Товары размещаются в местах, указанных в разрешении, в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня, следующего за днем их помещения под таможенную процедуру таможенного склада.
Лицо, получившее разрешение, после помещения товаров под таможенную процедуру таможенного склада, руководствуется нормами главы 25 Кодекса.
Глава 3. Порядок обжалования решений и действий уполномоченного лица
8. При несогласии с результатами рассмотрения заявления лицом, имеющим право владения, пользования или распоряжения товарами подается жалоба на решение, действия (бездействие) уполномоченного должностного лица органа государственных доходов в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан