"Қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 41 қаулысының жекелеген нормаларының қолданысын тоқтата тұру туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2023 жылғы 22 мамырдағы № 32 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 мамырда № 32606 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 41 қаулысында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13504 болып тіркелген) мынадай нормалардың:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қаржы ұйымдарының қаржылық есептiлiктi ұсыну қағидаларында:
11-тармақты тоқтата тұру кезеңінде мынадай редакцияда қолданылады деп белгілей отырып, осы тармақтың:
"11. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры Ұлттық Банкке жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) сәуірге дейінгі (қоса алғанда) мерзімде "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 54-бабының 3-тармағына сәйкес аудиторлық ұйым растаған, Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтері туралы есепті, Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған таза зейнетақы активтеріндегі өзгерістер туралы есепті қамтитын зейнетақы активтері бойынша жылдық қаржылық есептілікті электрондық форматта ұсынады.";
16-тармақтың 2) тармақшасының бесінші және жетінші абзацтарының қолданысы 2024 жылғы 1 қаңтарға дейін тоқтатыла тұрсын.
2. Бухгалтерлік есеп департаменті (Д.А. Тайшибаева) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (А.С. Қасенов) бірлесіп осы қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О приостановлении действия отдельных норм постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 41 "Об утверждении Правил представления финансовой отчетности финансовыми организациями"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 мая 2023 года № 32. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2023 года № 32606
Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В постановлении Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 41 "Об утверждении Правил представления финансовой отчетности финансовыми организациями" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13504) приостановить до 1 января 2024 года действие следующих норм:
в Правилах представления финансовой отчетности финансовыми организациями, утвержденных указанным постановлением:
пункта 11 установив, что в период приостановления данный пункт действует в следующей редакции:
"11. Единый накопительный пенсионный фонд и добровольные накопительные пенсионные фонды представляют годовую финансовую отчетность по пенсионным активам в Национальный Банк ежегодно в срок до 30 (тридцатого) апреля (включительно) года, следующего за отчетным годом, в электронном формате, подтвержденную аудиторской организацией в соответствии с пунктом 3 статьи 54 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", которая включает отчет о чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, добровольных пенсионных взносов по форме согласно приложению 5 к Правилам и отчет об изменениях в чистых пенсионных активах, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, добровольных пенсионных взносов по форме согласно приложению 6 к Правилам.";
абзацев пятый и седьмой подпункта 2) пункта 16.
2. Департаменту бухгалтерского учета (Тайшибаева Д.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Касенов А.С.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Б.Ш. Шолпанқұловқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Ұлттық
Банкінің Төрғасы
Г. Пирматов
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Шолпанкулова Б.Ш.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка Казахстана
Г. Пирматов
СОГЛАСОВАНО
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
СОГЛАСОВАНО
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан