"Кешенді тестілеуді өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 8 мамырдағы № 190 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 12 маусымдағы № 269 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 13 маусымда № 32777 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысының 15-тармағының 25) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кешенді тестілеуді өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 8 мамырдағы № 190 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18657 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген кешенді тестілеуді өткізу қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. КТ-ға қағаз форматта қатысу үшін түсуші желілік ЖЖОКБҰ-ның қабылдау комиссиясы арқылы келесі құжаттарды ұсынады:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жоғары білімі туралы құжат (түпнұсқа);
3) жеке басын куәландыратын құжат немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
4) өлшемі 3x4 сантиметр болатын екі фотосурет;
5) "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген 075-У нысаны бойынша электрондық форматтағы медициналық құжаттама (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрық);
6) тестілеуге қатысу үшін төлем төлегені туралы түбіртек.
Осы 3) тармақшада көрсетілген құжат көшірмеcімен бірге салыстыру үшін олардың түпнұсқалары ұсынылады. Салыстыру жүргізілгеннен кейін түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
КТ-ға қатысу үшін өтініш берген үміткерлерге ЖЖОКБҰ-ның қабылдау комиссиясы арқылы құжаттардың қабылдануы туралы қолхат (еркін нысанда) беріледі.
Электрондық форматта КТ-ға қатысу үшін түсуші Ұлттық тестілеу орталығының ақпараттық жүйесі арқылы онлайн түрде Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш тапсырады.
Шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттары және стандартталған GRE (Graduate Record Examinations) (грэдуэйт рекорд экзаменейшен) тестін тапсыру туралы халықаралық сертификаты бар тұлғалар КТ-ға электрондық форматта және республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру грантын беруге арналған конкурсқа қатысу үшін өтініш берген кезде деректерді енгізуі қажет.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 мая 2019 года № 190 "Об утверждении Правил проведения комплексного тестирования"
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 12 июня 2023 года № 269. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июня 2023 года № 32777
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 мая 2019 года № 190 "Об утверждении Правил проведения комплексного тестирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18657) следующие изменения и дополнения:
в Правилах проведения комплексного тестирования, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для участия в КТ в бумажном формате поступающий подает через приемную комиссию линейного ОВПО следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) документ о высшем образовании (подлинник);
3) документ удостоверяющий личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
4) две фотографии размером 3x4 сантиметра;
5) медицинскую документацию по форме 075-У в электронном формате, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) (далее – приказ № ҚР ДСМ-175/2020);
6) квитанцию об оплате за участие в тестировании.
Документ, перечисленный в подпункте 3) предоставляется в подлиннике и копии, после сверки которых подлиник возвращается услугополучателю.
Поступающим, подавшим заявления для участия в КТ через приемную комиссию ОВПО, представляется расписка (в произвольной форме) о приеме документов.
Заявление для участия в КТ в электронном формате подается поступающими онлайн через информационную систему Национального центра тестирования по форме, согласно приложению 1 к Правилам.
Лицам, имеющим международные сертификаты, подтверждающие владение иностранным языком и международный сертификат о сдаче стандартизированного теста GRE (Graduate Record Examinations) (грэдуэйт рекорд экзаменейшен), необходимо внести данные при подаче заявления для участия в КТ электронном формате и в конкурсе на присуждение образовательного гранта за счет средств республиканского бюджета.

Шет тілін меңгерудің жалпыеуропалық құзыреттеріне (стандарттарына) сәйкес шет тілін (ағылшын) меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттары бар тұлғалар Үлгілік қағидалардың 1-2-қосымшасына сәйкес балдарды аудару шкаласына сәйкес өз қалауы бойынша шет тілі блогын тапсырудан босатылады.
Осы тармақта көрсетілген шет тілі блоктары бойынша балдар КТ сертификатында көрсетілмейді.
"Педагогикалық ғылымдар", "Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика", "Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар", "Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары" білім беру салаларының білім беру бағдарламаларының топтарына, сондай-ақ "Гуманитарлық ғылымдар", "Әлеуметтік ғылымдар", "Бизнес және басқару" кадрларын даярлау бағыттарына магистратураға түсетін тұлғалар стандартталған GRE (Graduate Record Examinations) (грэдуэйт рекорд экзаменейшен) тестін тапсыру туралы халықаралық сертификат болған жағдайда, Үлгілік қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес балдарды аудару шкаласына сәйкес, қалауы бойынша шет тілі блогынан және қазақ немесе орыс тілдерінде оқытатын ғылыми-педагогикалық магистратураға КТ оқуға дайындығын анықтауға арналған тест тапсырудан босатылады.
"Педагогикалық ғылымдар", "Жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика", "Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар", "Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары" білім беру салаларының білім беру бағдарламаларының топтарына, сондай-ақ "Гуманитарлық ғылымдар", "Әлеуметтік ғылымдар", "Бизнес және басқару" кадрларын даярлау бағыттарына магистратураға түсетін тұлғалар стандартталған GRE (Graduate Record Examinations) (грэдуэйт рекорд экзаменейшен) тестін тапсыру туралы халықаралық сертификат болған жағдайда, Үлгілік қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес балдарды аудару шкаласына сәйкес, қалауы бойынша КТ-ны қазақ, орыс немесе ағылшын тілдерінде оқытатын бейінді магистратураға КТ оқуға дайындығын анықтауға арналған тест блогынан тапсырудан босатылады.
Осы тармақта көрсетілген КТ шет тілі және оқуға дайындығын анықтауға арналған тест блоктары бойынша балдар КТ сертификатында көрсетілмейді.
Ұсынылатын сертификаттардың түпнұсқалығы мен қолданылу мерзімін республикалық бюджет немесе жергілікті бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру жөніндегі конкурсқа өтініш берген кезде немесе ақылы негізде ЖЖОКБҰ-ға қабылданған кезде ЖЖОКБҰ қабылдау комиссиялары тексереді.
Қағаз немесе электрондық форматта КТ-ға қатысу үшін көру, есту, тірек-қимыл аппаратының функциялары бұзылған мүгедектер қажет болған жағдайда "Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 44 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10589 болып тіркелген) бекітілген мүгедектік туралы анықтаманы ұсынған кезде КТ өтініш қабылдау бағдарламалық жасақтамасына мүгедектікті белгілеу жөніндегі құжаттарды тіркейді және қосымша:

Лица, имеющие международные сертификаты, подтверждающие владение иностранным языком (английским) в соответствии с общеевропейскими компетенциями (стандартами) владения иностранным языком, по желанию освобождаются от сдачи от блока иностранного языка, в соответствии со шкалой перевода баллов, согласно приложению 1-2 Типовых правил.
Баллы по блокам иностранного языка, указанные в настоящем пункте, в сертификате КТ не указываются.
Лица, поступающие в магистратуру на группы образовательных программ областей образования "Педагогические науки", "Естественные науки, математика и статистика", "Информационно-коммуникационные технологии", "Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли", а также направлений подготовки кадров "Гуманитарные науки", "Социальные науки", "Бизнес и управление" по желанию освобождаются от сдачи от блока иностранного языка и теста на определение готовности к обучению КТ в научно-педагогическую магистратуру с казахским или русским языками обучения при наличии международного сертификата о сдаче стандартизированного теста GRE (Graduate Record Examinations) (грэдуэйт рекорд экзаменейшен), в соответствии со шкалой перевода баллов, согласно приложению 2 Типовых правил.
Лица, поступающие в магистратуру на группы образовательных программ областей образования "Педагогические науки", "Естественные науки, математика и статистика", "Информационно-коммуникационные технологии", "Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли", а также направлений подготовки кадров "Гуманитарные науки", "Социальные науки", "Бизнес и управление" по желанию освобождаются от сдачи от блока теста на определение готовности к обучению КТ в профильную магистратуру с казахским, русским или английским языками обучения при наличии международного сертификата о сдаче стандартизированного теста GRE (Graduate Record Examinations) (грэдуэйт рекорд экзаменейшен), в соответствии со шкалой перевода баллов, согласно приложению 3 Типовых правил.
Баллы по блокам иностранного языка и теста на определение готовности к обучению КТ, указанные в настоящем пункте, в сертификате КТ не указываются.
Подлинность и срок действия представляемых сертификатов проверяется приемными комиссиями ОВПО при подаче заявления на конкурс по присуждению образовательных грантов за счет средств республиканского бюджета или местного бюджета или при зачислении в ОВПО на платной основе.
Для участия в КТ в бумажном и (или) электронном формате лица с инвалидностью с нарушениями зрения, слуха, функций опорно-двигательного аппарата при предъявлении справки об инвалидности, утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 44 "Об утверждении Правил проведения медико-социальной экспертизы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10589), прикрепляют документы об установлении инвалидности в программное обеспечение приема заявлений на КТ и дополнительно указывают о необходимости предоставления:

1) көру, тірек-қимыл аппаратының функциялары бұзылған мүгедектер үшін КТ шеңберінде тапсырылатын пәндердің оқытушысы болып табылмайтын көмекші және (немесе) есту қабілеті бұзылған мүгедектер үшін ымдау тілін білетін маманға;
2) тестілеу тапсыру үшін қосымша уақыт алу қажеттілігін көрсетеді.
Белгілі бір аумақта шектеу іс-шаралары жүзеге асырылған, төтенше жағдай енгізілген, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайларда осы іс-шаралардың алынуына қарай тікелей білім беру ұйымдарына осы тармақтың 2) және 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. КТ-ге қатысу үшін өтініштерді қабылдау келесі мерзімдерде жүзеге асырылады:
1) күнтізбелік жылғы 1 маусым мен 5 шілде аралығында;
2) күнтізбелік жылғы 25 қазан мен 10 қараша аралығында.
Тестілеу орны, күні және уақыты туралы ақпарат түсушінің жеке кабинетінде орналастырылады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
КТ:
1) оқыту қазақ немесе орыс тілінде жүргізілетін ғылыми-педагогикалық магистратураға түсушілер үшін: шет тілі (таңдау бойынша ағылшын, неміс, француз) бойынша тесттен, қазақ немесе орыс тіліндегі (таңдау бойынша) білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша және оқуға дайындығын анықтауға арналған тесттен;
2) оқыту қазақ немесе орыс тілінде жүргізілетін бейінді магистратураға түсушілер үшін: қазақ немесе орыс тіліндегі (таңдау бойынша) білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша тесттен және оқуға дайындығын анықтауға арналған тесттен;
3) оқыту ағылшын тілінде жүргізілетін бейінді магистратураға түсушілер үшін: ағылшын тілінде білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша тесттен және қазақ немесе орыс немесе ағылшын тіліндегі (таңдау бойынша) оқуға дайындығын анықтауға арналған тесттен;
4) шығармашылық дайындықты талап ететін жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларының тобына түсушілер үшін: шет тілі (таңдау бойынша ағылшын, неміс, француз) бойынша тесттен, оқуға дайындығын анықтауға арналған қазақ немесе орыс тіліндегі (таңдау бойынша) тесттен;
"5) араб тілін білуді талап ететін білім беру бағдарламаларының топтары бойынша магистратураға түсушілер үшін: білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша тесттен және оқуға дайындығын анықтауға арналған қазақ немесе орыс тілдеріндегі (таңдау бойынша) тесттен тұрады.
Бұл ретте, Қағидалардың 14-тармағында көзделген шет тілін меңгергендігін растайтын халықаралық сертификаттардың біреуі бар тұлғаларға шет тілін меңгергендігін растайтын халықаралық сертификаттардың балдарын аудару шкаласына сәйкес балдар есептеледі.
КТ бейінді пәндері көрсетілген жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары топтарының тізбесі Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес анықталады.";

1) помощника, не являющегося преподавателем дисциплин, сдаваемых в рамках КТ, для лиц с инвалидностью с нарушением зрения, функций опорно-двигательного аппарата и (или) специалиста, владеющего жестовым языком для лиц с инвалидностью с нарушением слуха;
2) дополнительного времени для сдачи тестирования.
При осуществления ограничительных мероприятий, введения чрезвычайного положения, возникновения чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера на определенной территории предоставляют непосредственно в организации образования документы, перечисленные в подпунктах 2) и 5) настоящего пункта по мере снятия данных мероприятий.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Прием заявлений для участия в КТ осуществляется в следующие сроки:
1) с 1 июня по 5 июля календарного года;
2) с 25 октября по 10 ноября календарного года.
Информация о месте, дате и времени тестирования размещается в личном кабинете поступающего.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. КТ включает:
1) для поступающих в научно-педагогическую магистратуру с казахским или русским языком обучения: тест по иностранному языку (по выбору английский, немецкий, французский), тест по профилю группы образовательных программ и тест на определение готовности к обучению на казахском или русском языке (по выбору);
2) для поступающих в профильную магистратуру с казахским или русским языком обучения: тест по профилю группы образовательных программ и тест на определение готовности к обучению на казахском или русском языке (по выбору);
3) для поступающих в профильную магистратуру с английским языком обучения: тест по профилю группы образовательных программ на английском языке и тест на определение готовности к обучению на казахском или русском или английском языке (по выбору);
4) для поступающих в магистратуру по группам образовательных программ, требующих творческой подготовки: тест по иностранному языку (по выбору английский, немецкий, французский), тест на определение готовности к обучению на казахском или русском языке (по выбору);
5) для поступающих в магистратуру по группам образовательных программ, требующих знания арабского языка: тест по профилю группы образовательных программ и тест на определение готовности к обучению на казахском или русском языке (по выбору).
При этом лицам, имеющих один из международных сертификатов, подтверждающих владение иностранным языком, предусмотренным пунктом 14 Правил, засчитываются баллы в соответствии со шкалой перевода баллов международных сертификатов, подтверждающих владение иностранным языком.
Перечень групп образовательных программ послевузовского образования с указанием профильных дисциплин КТ определяется согласно приложению 2 к Правилам.";

14 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"14. КТ-ға берілетін уақыт:
оқыту қазақ немесе орыс тілінде жүргізілетін ғылыми-педагогикалық магистратураға түсушілер үшін – 3 сағат 55 минут;
оқыту қазақ немесе орыс тілінде жүргізілетін бейінді магистратураға түсушілер үшін – 2 сағат 40 минут;
оқыту ағылшын тілінде жүргізілетін бейінді магистратураға түсушілер үшін – 2 сағат 40 минут;
шығармашылық дайындықты талап ететін білім беру бағдарламаларының топтары бойынша магистратураға түсушілер үшін – 2 сағат 5 минут;
араб тілін білуді талап ететін білім беру бағдарламаларының топтары бойынша магистратураға түсушілер үшін – 2 сағат 40 минут.
Мүмкіндігі шектеулі тұлғаларға (көру, есту, тірек-қимыл аппараты функциялары бұзылған) тестілеу үшін қосымша 40 минут беріледі.
15. КТ-ге қатысу үшін өтініш берген бірақ рұқсаттамада көрсетілген күні тестілеуге қатыспаған болса, тиісті тест тапсыру тіліне және білім беру бағдарламалары тобының бейініне сәйкес аудиторияда орын болған жағдайда және келесі дәлелді себептер бойынша КТ-ді өткізу кезеңінде келесі күндердің бірінде қатысу мүмкіндігі беріледі:
1) денсаулық жағдайы бойынша № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына сәйкес нысан бойынша еңбекке уақытша жарамсыздық парағы немесе медициналық анықтама болған кезде;
2) тізбесі "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" 2011 жылғы 26 желтоқсандағы № 518-ІV Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалған жақын туыстарының қайтыс болуын растайтын құжаттар болған кезде;
3) төтенше жағдайлар кезінде.";
мынадай мазмұндағы 16-1-тармақпен толықтырылсын:
"16-1. Кешенді тестілеуді өткізу кезінде техникалық жарақтандыру жөніндегі ең төмен техникалық талаптар Қағидаларға 27-қосымшада келтірілген.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Ғимаратқа кіргізу үшін пайдаланылатын кіреберіс есіктер және КТ жүргізу процесі бейнебақылау жүйесімен қамтамасыз етіледі. Бұл ретте кіргізу, тестілеуді өткізу процесін бейнебақылау жазбасы, сондай-ақ тестілеуден кейін үй-жайда сақталған пайдаланылған кітапшалар тестілеу аяқталғаннан кейін күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде Ұлттық тестілеу орталығына беріледі.
20 шілде мен 10 тамыз аралығында және (немесе) 18 қараша мен 11 желтоқсан аралығында КТ өткізу кезеңінде Ұлттық тестілеу орталығы тестілеу кезіндегі бейнебақылау жазбаларын қарауды және тестілеу жүйесіндегі түсушінің тіркеу файлдарын (логтарын) тексеруді жүзеге асырады және түсушінің КТ барысында Қағидалардың 35, 37 және 47-11-тармақтарын бұзуы анықталған жағдайда Ұлттық тестілеу орталығы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті акт жасайды. КТ барысында туындаған штаттан тыс жағдайлар бойынша Ұлттық тестілеу орталығы комиссиясының шешімімен КТ сертификатының күші жойылады. КТ сертификатының күші жойылғаннан кейін Ұлттық тестілеу орталығы түсушіге хабарлама жібереді. Түсуші ағымдағы жылы тестілеуге жіберілмейді.

пункты 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"14. На КТ отводится:
для поступающих в научно-педагогическую магистратуру с казахским или русским языком обучения – 3 часа 55 минут;
для поступающих в профильную магистратуру с казахским или русским языком обучения – 2 часа 40 минут;
для поступающих в профильную магистратуру с английским языком обучения – 2 часа 40 минут;
для поступающих в магистратуру по группам образовательных программ, требующих творческой подготовки, – 2 часа 5 минут;
для поступающих в магистратуру по группам образовательных программ, требующих знания арабского языка, – 2 часа 40 минут.
Для лиц с ограниченными возможностями (с нарушениями зрения, слуха, функций опорно-двигательного аппарата) для тестирования дополнительно предоставляется 40 минут.
15. Поступающему, подавшему заявление, но не принявшему участие в КТ в указанный в пропуске день, предоставляется возможность участия в один из последующих дней в период проведения КТ при наличии места в аудитории с соответствующим языком тестирования и профилем группы образовательной программы по следующим уважительным причинам:
1) при наличии листа о временной нетрудоспособности или медицинской справки согласно формы утвержденной приказом № ҚР ДСМ-175/2020, по состоянию здоровья;
2) при наличии документов, подтверждающих смерть близких родственников, перечень которых определен Кодексом;
3) при чрезвычайных ситуациях.";
дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
"16-1. Минимальные технические требования по техническому оснащению помещения при проведении комплексного тестирования приведены в приложении 27 к Правилам.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Входные двери, используемые для запуска в здание, и процесс проведения КТ обеспечиваются системой видеонаблюдения. При этом запись видеонаблюдения процесса запуска, проведения тестирования, а также видеозапись помещения, в котором хранились использованные книжки после тестирования, передаются в Национальный центр тестирования в течение 5 (пяти) календарных дней после завершения тестирования.
В период проведения КТ с 20 июля по 10 августа и (или) с 18 ноября по 11 декабря Национальный центр тестирования осуществляет просмотр записей видеонаблюдения КТ и производит проверку файлов регистрации (логов) поступающих в системе тестирования (электронный формат) и в случае обнаружения нарушения пунктов 35, 37 и 47-11 Правил поступающим во время КТ, Национальным центром тестирования составляется соответствующий акт по форме согласно приложению 4-1 к Правилам. Решением Комиссии сертификат КТ аннулируется. После аннулирования сертификата КТ Национальный центр тестирования направляет уведомление поступающему и (или) размещает информацию в личном кабинете поступающего. Поступающий не допускается на повторное тестирование в текущем году.

20 шілде мен 10 тамыз аралығында және (немесе) 18 қараша мен 11 желтоқсан аралығында кезеңде өткізілген КТ аяқталғаннан кейін 3 (үш) ай бойы Ұлттық тестілеу орталығы тестілеу кезіндегі бейнебақылау жазбаларын қарауды және тестілеу жүйесіндегі түсушінің тіркеу файлдарын (логтарын) тексеруді жүзеге асырады.
КТ аяқталғаннан кейін тестілеу кезіндегі бейнебақылау жазбаларын қарау және/немесе тестілеу жүйесіндегі түсушінің тіркеу файлдарын (логтарын) тексеру нәтижелері бойынша түсушінің КТ барысында Қағидалардың 35, 37 және 47-11-тармақтарын бұзуы анықталған жағдайда Ұлттық тестілеу орталығы еркін нысандағы акт жасайды және білім беру саласындағы уәкілетті органға растайтын материалдармен бірге жібереді.
Акт пен растайтын материалдар білім беру саласындағы уәкілетті органмен құрылған комиссияның қарауына ұсынылады. Комиссияның шешімімен тестілеу нәтижелері (КТ балдары), сондай-ақ республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру грантын беруге арналған конкурстың нәтижелері (білім беру грантын беру туралы куәлік) білім беру саласындағы уәкілетті органның бұйрығымен жойылады.
Тестілеу нәтижелері (КТ сертификаты) және (немесе) білім беру грантын беру туралы куәлік жойылғаннан кейін Ұлттық тестілеу орталығы түсушілерге хабарлама жібереді және (немесе) ақпаратты түсушінің жеке кабинетінде орналастырады. Түсуші ағымдағы жылы тестілеуге жіберілмейді.";
27-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) 9-секторда екінші бейіндік пән бойынша тест тапсырмаларының жауабы боялады. 9-сектордағы әр тапсырмаға сегіз жауап нұсқасы берілген, оның ішінде үш дұрыс жауаптан артық емес таңдау қажет. Сәйкес дөңгелекшелерді толық бояу арқылы белгіленеді";
28-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) 8-секторда екінші бейіндік пән бойынша тест тапсырмаларының жауабы боялады. Бұл секторда әр тапсырмаға сегіз жауап нұсқасы берілген, оның ішінде үш дұрыс жауаптан артық емес таңдау қажет. Сәйкес дөңгелекшелерді толық бояу арқылы белгіленеді";
29-1 тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) 9-секторда екінші бейіндік пән бойынша тест тапсырмаларының жауабы боялады. 9-сектордағы әр тапсырмаға сегіз жауап нұсқасы берілген, оның ішінде үш дұрыс жауаптан артық емес таңдау қажет. Сәйкес дөңгелекшелерді толық бояу арқылы белгіленеді.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Национальный центр тестирования после завершения КТ, проведенного в период с 20 июля по 10 августа и (или) с 18 ноября по 11 декабря, осуществляет просмотр записей видеонаблюдения КТ и производит проверку файлов регистрации (логов) поступающих в системе тестирования (электронный формат) в течение 3 (трех) месяцев.
В случае обнаружения нарушения правил поступающим во время КТ, указанных в пунктах 35, 37 и 47-11 Правил по результатам просмотра записей видеонаблюдения и/или проверки файлов регистрации (логов) поступающих в системе тестирования (электронный формат) по завершении КТ Национальным центром тестирования составляется акт в произвольной форме и направляется в уполномоченный орган в области образования с подтверждающими материалами.
Акт и подтверждающие материалы представляются на рассмотрение комиссии, создаваемой уполномоченным органом в области образования. На основании решения комиссии результаты тестирования (сертификат КТ), а также результаты конкурса на присуждение образовательного гранта (свидетельство о присуждении образовательного гранта) за счет средств республиканского бюджета аннулируются приказом уполномоченного органа в области образования.
После аннулирования результатов тестирования (сертификат КТ) и (или) свидетельства о присуждении образовательного гранта Национальный центр тестирования направляет уведомление поступающему и (или) размещает информацию в личном кабинете поступающего.
Поступающий не допускается на повторное тестирование в текущем году.";
подпункт 8) пункта 27 изложить в следующей редакции:
"8) в секторе 9 закрашиваются ответы заданий теста по второй профильной дисциплине. В секторе 9 каждое задание имеет восемь вариантов ответов, из которых нужно выбрать не более трех правильных ответов. Отметить только соответствующие кружки путем полного закрашивания";
подпункт 7) пункта 28 изложить в следующей редакции:
"7) в секторе 8 закрашиваются ответы заданий теста по второй профильной дисциплине. В данном секторе каждое задание имеет восемь вариантов ответов, из которых нужно выбрать не более трех правильных ответов. Отметить только соответствующие кружки путем полного закрашивания";
подпункт 8) пункта 29-1 изложить в следующей редакции:
"8) в секторе 9 закрашиваются ответы заданий теста по второй профильной дисциплине. В секторе 9 каждое задание имеет восемь вариантов ответов, из которых нужно выбрать не более трех правильных ответов. Отметить только соответствующие кружки путем полного закрашивания.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:

"36. Қағаз форматтағы КТ кезінде түсушіде Қағидалардың 35-тармағында көрсетілген заттар табылған, сондай-ақ түсуші осы Қағидалардың 35-тармағын бұзған жағдайда тестілеу әкімшісі бақылаушылармен бірге түсушінің қатысуымен Қағидаларға 10-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Аудиторияда тыйым салынған заттардың тәркіленуі және тәртіп сақтау ережесін бұзған түсушіні аудиториядан шығару туралы акт" толтырады. Түсуші аудиториядан шығарылады. КТ нәтижелері өңделмейді және жойылуға жатады. Түсуші ағымдағы жылы тестілеуге қайта жіберілмейді.
Электрондық форматтағы КТ кезінде және тестілеу жүйесіндегі түсушінің тіркеу файлдарын (логтарын) тексеру нәтижесі бойынша түсушіде Қағидалардың 47-11-тармағында көрсетілген заттар табылған, сондай-ақ түсуші Қағидалардың 47-11-тармағын бұзған жағдайда тестілеу әкімшісі бақылаушылармен бірге түсушінің қатысуымен Қағидаларға 10-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Аудиторияда тыйым салынған заттардың тәркіленуі және тәртіп сақтау ережесін бұзған түсушіні аудиториядан шығару және (немесе) әрекеттері немесе тестілеу жүйесіне араласу әрекеті және тестілеуден өту кезіндегі өзге де бұзушылықтар жасағаны туралы акт" толтырады. Түсуші аудиториядан шығарылады. КТ нәтижелері өңделмейді және жойылуға жатады. Түсуші ағымдағы жылы тестілеуге қайта жіберілмейді.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. КТ тест тапсырмаларының жауаптарын бағалау келесі түрде жүзеге асырылады:
1) бір дұрыс жауабы бар тест тапсырмаларында дұрыс жауапты таңдағанда бір балл беріледі, басқа жағдайда нөл балл беріледі;
2) бір немесе бірнеше дұрыс жауабы бар (үш дұрыс жауаптан артық емес) тест тапсырмаларында:
бір дұрыс жауабы бар тест тапсырмаларында дұрыс жауапты таңдағанда екі балмен;
бір дұрыс жауабы бар тест тапсырмаларында бір дұрыс жауапты және бір дұрыс емес жауапты таңдағанда бір балмен;
бір дұрыс жауабы бар тест тапсырмаларында екі және одан да көп дұрыс емес жауапты таңдағанда нөл балмен;
екі дұрыс жауабы бар тест тапсырмаларында екі дұрыс жауапты таңдағанда екі балмен;
екі дұрыс жауабы бар тест тапсырмаларында бір дұрыс жауапты таңдағанда бір балмен";
екі дұрыс жауабы бар тест тапсырмаларында бір дұрыс жауапты және бір дұрыс емес жауапты таңдағанда бір балмен;
екі дұрыс жауабы бар тест тапсырмаларында екі дұрыс жауапты және бір дұрыс емес жауапты таңдағанда бір балмен;
екі дұрыс жауабы бар тест тапсырмаларында екі және одан да көп дұрыс емес жауапты таңдағанда нөл балмен;
үш дұрыс жауабы бар тест тапсырмаларында үш дұрыс жауапты таңдағанда екі балмен;
үш дұрыс жауабы бар тест тапсырмаларында екі дұрыс жауапты таңдағанда бір балмен;
үш дұрыс жауабы бар тест тапсырмаларында екі дұрыс жауапты және бір дұрыс емес жауапты таңдағанда бір балмен;
үш дұрыс жауабы бар тест тапсырмаларында үш дұрыс жауапты және бір дұрыс емес жауапты таңдағанда бір балмен;
үш дұрыс жауабы бар тест тапсырмаларында тек бір дұрыс жауапты не екі және одан да көп дұрыс емес жауапты таңдағанда нөл балмен бағаланады";

"36. При обнаружении у поступающего предметов, указанных в пункте 35 Правил, а также в случае нарушения поступающим пункта 35 Правил на КТ в бумажном формате, администратором тестирования совместно с наблюдателями тестирования в присутствии поступающего составляют "Акт выявления запрещенных предметов и удаления из аудитории поступающего, нарушившего правила поведения в аудитории" по форме согласно приложению 10-1 к Правилам. Поступающий удаляется из аудитории. Результаты КТ не обрабатываются и подлежат аннулированию. Поступающий не допускается на повторное тестирование в текущем году.
При обнаружении у поступающего предметов, указанных в пункте 47-11 Правил, а также в случае нарушения поступающим пункта 47-11 Правил на КТ в электронном формате и по результатам проверки файлов регистрации (логов) поступающих в системе тестирования, администратором тестирования совместно с наблюдателями тестирования в присутствии поступающего составляется Акт обнаружения запрещенных предметов и удаления из аудитории поступающего, нарушившего правила поведения в аудитории и (или) действий или попытку вмешательств или вмешательства в программу тестирования и иных нарушений при прохождении тестирования по форме согласно приложению 10-2 к Правилам. Поступающий удаляется из аудитории. Результаты КТ не обрабатываются и подлежат аннулированию.
Поступающий не допускается на повторное тестирование в текущем году.";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Оценивание ответов тестовых заданий КТ для поступающего осуществляется следующим образом:
1) в заданиях с выбором одного правильного ответа - при выборе правильного ответа присуждается один балл, в остальных случаях ноль баллов;
2) в тестовых заданиях с одним или несколькими правильными ответами (не более трех правильных ответов):
с одним правильным ответом при выборе правильного ответа оценивается в два балла;
с одним правильным ответом при выборе одного правильного ответа и одного неправильного ответа оценивается в один балл;
с одним правильным ответом при выборе двух и более неправильных ответов оценивается в ноль баллов;
с двумя правильными ответами при выборе двух правильных ответов оценивается в два балла;
с двумя правильными ответами при выборе одного правильного ответа оценивается в один балл;
с двумя правильными ответами при выборе одного правильного ответа и одного неправильного ответа оценивается в один балл;
с двумя правильными ответами при выборе двух правильных ответов и одного неправильного ответа оценивается в один балл;
с двумя правильными ответами при выборе двух и более неправильных ответов оценивается в ноль баллов;
с тремя правильными ответами при выборе трех правильных ответов оценивается в два балла;
с тремя правильными ответами при выборе двух правильных ответов оценивается в один балл;
с тремя правильными ответами при выборе двух правильных ответов и одного неправильного ответа оценивается в один балл;
с тремя правильными ответами при выборе трех правильных ответов и одного неправильного ответа оценивается в один балл;
с тремя правильными ответами при выборе только одного правильного ответа либо выборе двух и более неправильных ответов оценивается в ноль баллов.";

47-2 және 47-3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"47-2. Түсушілердің жеке басын сәйкестендіру адам бетінің көлемдік-кеңістіктік формасын сканерлеу арқылы, сондай-ақ жеке басын куәландыратын құжаттың негізінде жүргізіледі.
Жеке басы сәйкестендірілгеннен кейін, түсуші отырғызу парағында көрсетілген нөмірге сәйкес орынға отырады.
Орнына отырғаннан кейін түсуші Қағидаларға 5-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отырғызу парағына қол қояды.
47-3. Тестілеу басталғанға дейін тестілеу әкімшісі түсушіге тестілеу ережелері бойынша нұсқаулық өткізеді.
Тестілеуді бастау үшін түсуші:
1) логин және құпия сөз енгізу немесе адам бетінің көлемдік-кеңістіктік формасының сканері арқылы авторизациялау;
2) Тестілеуді өткізу қағидаларымен танысу;
3) деректерінің дұрыстығын растау;
4) "Кіру" батырмасын басқаннан кейін тестілеуге өту қажет.
Түсуші тестілеу жүйесіне әрбір кіру және шығу кезінде, сондай-ақ тестілеу аяқталғаннан кейін компьютерде орнатылған фронтальды камера арқылы адам бетінің көлемдік-кеңістіктік формасының сканері арқылы авторизациялаудан өтеді.
Тестілеу кезінде техниканың техникалық ақауы болған жағдайда түсуші тестілеу әкімшісіне хабарлауы қажет. Тестілеу әкімшісі Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тестілеу кезінде техниканың техникалық ақауын анықтау актісін жасайды.
КТ өткізу пунктінде электр қуаты ажыратылған жағдайда немесе тестілеу жазбасы жүргізілмейтін басқа да форс-мажорлық жағдайларда, Ұлттық тестілеу орталығының келісімен тестілеу әкімшісі мен өңірлік мемлекеттік комиссия Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тестілеу процесін тоқтата тұру және ауыстыру туралы акт жасай отырып, тестілеу процесін тоқтатады (күшін жояды) және басқа күнге ауыстырады.";
47-11-тармақ мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
"11) тестілеу жүйесіне араласу әрекеті және тестілеуден өту кезіндегі өзге де бұзушылықтар жасауға рұқсат етілмейді.";
мынадай мазмұндағы 47-15-тармақпен толықтырылсын:
"47-15. КТ өткізу кезеңінде және КТ аяқталғаннан кейін бейнебақылау жазбаларын қарау және (немесе) түсушілердің тіркеу файлдарын (логтарын) тексеру барысында анықталған түсушілердің аудиториядағы тәртіп сақтау қағидаларын бұзу және (немесе) КТ тапсыру кезінде тестілеу жүйесіне араласу немесе араласуға әрекет жасауға қатысты бұзушылықтарды қарастыру үшін КТ барысында туындаған күтпеген жағдайлар бойынша шешім қабылдау жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылады.
Комиссияның төрағасы және құрамы білім беру саласындағы уәкілетті органның бұйрығымен бекітіледі.
Комиссияның құрамына білім беру саласындағы уәкілетті органның және Ұлттық тестілеу орталығының өкілдері кіреді.
Комиссияның функциялары:

пункты 47-2 и 47-3 изложить в следующей редакции:
"47-2. Идентификация личности поступающего осуществляется через сканер объемно-пространственной формы лица человека, а также на основании документа, удостоверяющего личность.
После идентификации личности поступающий занимает место, соответствующее номеру, указанному в посадочном листе.
После рассадки поступающий расписывается в посадочном листе по форме согласно приложению 5-1 к Правилам.
47-3. До начала тестирования администратор тестирования проводит инструктаж по правилам поведения поступающих во время тестирования.
Для начала тестирования поступающему необходимо:
1) ввести логин и пароль или авторизоваться через сканер объемно-пространственной формы лица человека;
2) ознакомиться с Правилами проведения тестирования;
3) подтвердить правильность данных тестирования;
4) после нажатия кнопки "Войти" приступить к сдаче тестирования.
При каждом входе и выходе в систему тестирования, а также после завершения тестирования, поступающие через фронтальные камеры, установленные на компьютере, проходят авторизацию объемно-пространственной формы лица человека.
В случае технической неисправности техники во время тестирования поступающему необходимо сообщить администратору тестирования. Администратором тестирования совместно с наблюдателями составляется Акт выявления технической неисправности техники во время тестирования по форме согласно приложению 24 к Правилам.
В случае отключения электричества в пункте проведении КТ или других форс-мажорных обстоятельствах, при которых запись тестирования не ведется, администратор тестирования и региональная государственная комиссия по согласованию с Национальным центром тестирования приостанавливает (отменяет) и переносит на другой день процесс тестирования с составлением Акта о приостановлении и переносе процесса тестирования по форме согласно приложению 25 к Правилам.";
пункт 47-11 дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) попытка вмешательства или вмешательство в программу тестирования и иные нарушения при прохождении тестирования.";
дополнить пунктом 47-15 следующего содержания:
"47-15. На период проведения и после завершения КТ создается Комиссия по принятию решений для рассмотрения нарушений поступающими правил поведения в аудитории и (или) попытки вмешательства или вмешательства в систему тестирования при прохождении КТ, обнаруженных при просмотре записей видеонаблюдения и/или после проверки файлов регистрации (логов) поступающих в системе тестирования.
Председатель и состав Комиссии, утверждается приказом уполномоченного органа в области образования.
В состав Комиссии входят представители уполномоченного органа в области образования и Национального центра тестирования.
Функции Комиссии:

1) КТ өткізу кезіндегі күтпеген жағдайлар туындағанда шешімдер қабылдау;
2) КТ өткізу кезеңінде бейнебақылау жазбаларын қарауды және тестілеу жүйесіндегі түсушінің тіркеу файлдарын (логтарын) тексеру бойынша түсушілердің Қағидалардың 35 және 47-11-тармақтарында көрсетілген ережелерді бұзғаны және (немесе) тыйым салынған заттарды пайдаланғаны анықталған жағдайда КТ нәтижелерінің күшін жою туралы шешім қабылдау;
3) КТ аяқталғаннан кейін білім беру саласындағы уәкілетті органға КТ нәтижелерін (КТ сертификаты) және республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру грантын беру конкурсының нәтижелерін (білім беру грантын беру туралы куәлік) жоюға ұсыну.";
59-3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"59-3. Республикалық апелляциялық комиссияның құрамы КТ мәндес пәндері бойынша саны екеуден кем болмайтын ЖЖОКБҰ профессор-оқытушылар құрамынан құрылады.";
59-7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"59-7. Республикалық апелляциялық комиссияның шешімі комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік дауысымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда төрағаның дауысы шешуші болып табылады. Республикалық апелляциялық комиссияның шешімі тестілеуді өткізуге жауапты ұйымдағы ақпаратты басқару және өңдеу жүйесінде бір жыл бойы сақталады";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 4, 4-1 және 5-1-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 10, 10-1, 10-2 және 11-қосымшалар осы бұйрыққа 6, 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 14, 15, 16, 16-1, 17 және 17-1-қосымшалар осы бұйрыққа 10, 11, 12, 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидалар осы бұйрыққа 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес 24, 25 және 26-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

1) принятие решений при возникновении непредвиденных обстоятельств в период проведения КТ;
2) принятие решений об аннулировании результатов КТ по просмотрам записей видеонаблюдения и проверки файлов регистрации (логов) поступающих в системе тестирования и (или) при обнаружении по завершению тестирования нарушения поступающим пунктов 35 и 47-11 Правил, в период проведения КТ;
3) представление уполномоченному органу в области образования на аннулирование результатов КТ (сертификат КТ) и результатов конкурса на присуждение образовательного гранта за счет средств республиканского бюджета (свидетельство о присуждении образовательного гранта) после завершения КТ.";
пункт 59-3 изложить в следующей редакции:
"59-3. Состав Республиканской апелляционной комиссии формируется из числа профессорско-преподавательского состава ОВПО по родственным дисциплинам КТ, включающего не менее двух преподавателей.";
пункт 59-7 изложить в следующей редакции:
"59-7. Решение Республиканской апелляционной комиссии принимается большинством голосов от общего числа членов комиссии. При равенстве голосов голос председателя является решающим. Решение республиканской апелляционной комиссии хранится в системе управления и обработки информации в организации, ответственной за проведение тестирования, в течение года.";
приложения 1, 2, 4, 4-1 и 5-1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу;
приложения 10, 10-1, 10-2 и 11 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 6, 7, 8 и 9 к настоящему приказу;
приложения 14, 15, 16, 16-1, 17 и 17-1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 10, 11, 12, 13, 14 и 15 к настоящему приказу;
указанные Правила дополнить приложениями 24, 25, 26 и 27 согласно приложениям 16, 17, 18 и 19 к настоящему приказу.
2. Комитету высшего и послевузовского образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

4-1-қосымша
Нысан
Кешенді тестілеу кезінде тыйым салынған заттарды пайдаланған, тәртіп сақтау ережесін бұзған және (немесе) тестілеуден өту кезінде әрекеттер және (немесе) тестілеу жүйесіне араласу әрекетін немесе араласу жасаған түсушілерді анықтау туралы акт
____________ қаласы
"___" _________ 20__ жыл
Келесі құрамдағы комиссия:
Комиссия төрағасы: _______________________;
Комиссия мүшелері: ___________________________________________________
_____________________________________________________________________;
Комиссия хатшысы: _____________________________.
КТ өткізу кезінде тыйым салынған заттарды пайдалану және тәртіп сақтау қағидаларын бұзу және (немесе) іс-әрекеттер жасау және (немесе) тестілеу жүйесіне араласуға әрекет жасауы немесе араласуы анықталған түсушілердің тізімі:
Р/с
ТАӘ (бар болған жағдайда)
ЖСН
ТЖК
Тестілеу күні
КТӨП мекенжайы
Лек
Аудитория
Орын
Жинаған балы
Сертификат №
Бұзушылық түрі
Біз, төменде қол қоюшылар, КТ бейнебақылау жазбаларын талдау және тестілеу жүйесіндегі түсушілердің тіркеу файлдарын (логтарын) тексеру нәтижесінде жоғарыда көрсетілген түсуші кешенді тестілеу өткізу қағидаларын бұзғанын растаймыз:
Комиссия төрағасы:
_____________
Комиссия мүшелері:
_____________
_____________
_____________
_____________
Комиссия хатшысы:
_____________
Ескерту: КТ – Кешенді тестілеу; ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты; ТЖК - тестіленушінің жеке коды; КТӨП - кешенді тестілеу өткізу пункті; ЖСН – жеке сәйкестендіру номері,; ОДАТ - Оқуға дайындығын анықтауға арналған тест; ЖЖОКБҰ - жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары; МО – мөр орны.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2023 жылғы 12 маусымдағы
№ 269 бұйрығына
5-қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
5-1-қосымша
Нысан
Тестілеу әкімшісі _________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда)) (қолы)
Отырғызу парағы
КТӨП ___________________________________________________________________
(код) (атауы)
Аудитория: № _____
Тестілеудің басталуы: _____ сағат _______ минут
Тестілеудің аяқталуы: _____ сағат _______ минут
Лек: № ______ Ғимарат: ____ Мерзімі : ________
ЖСН
Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Логин
Пароль
Орын №
Аудиториядағы тәртіп ережелерімен танысқаны туралы түсушінің қолы
Аудиториядан шығу/ аудиторияға кіру уақыты
Ескерту
шығу
кіру
шығу
кіру
1
2
3
4
Барлық түсушілердің саны: _______
"Ескерту" бағаны "Келмеді" және "Шығарылды" сөздерін жазуға арналған.
"Аудиторияда тәртіп сақтау ережесімен танысқандығы туралы белгі" бағанына қол қою "Таныстым" мағынасына ие.
Түсушілерді өз орындарына отырғызуға, түсушілердің аудиторияда тәртіп сақтауына жауап беремін.
Тестілеу әкімшісі
__________________________________ ________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда))            (қолы)
__________________________________ ________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда))            (қолы)
Ескерту: ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты; КТӨП - кешенді тестілеу өткізу пункті; ЖСН – жеке сәйкестендіру номері,; МО – мөр орны.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2023 жылғы 12 маусымдағы
№ 269 бұйрығына
6-қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
10-қосымша
Нысан
КТ өткізу пункті ғимаратына кіргізу барысында тыйым салынған заттар тәркіленген жағдайда түсушіні ғимараттан шығару туралы акт (қағаз және (немесе) электрондық форматтағы тестілеу кезінде)
________________________________________________________________________
(код) (ұйымның атауы)
"______"_______________202____жыл
"______" сағат "______" минут
Тестілеу әкімшілері тобының басшысы
________________________________________________________________________
(Т.А.Ә.(болған жағдайда))
Бақылаушы
________________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда))
Ғимаратқа кіреберісте түсушіден:
Т.А.Ә. (болған жағдайда) ____________________________, ЖСН ________________
металл іздегіш қолдану арқылы төмендегі тыйым салынған заттар табылды:
________________________________________________________________________ (табылған заттың атауы, маркасы, саны.)
Бұл фактіні ескере отырып, түсуші
________________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
тестілеу ғимаратына кіргізбеу және тестілеуге жібермеу туралы шешім қабылданды.
Қол қоюшы тұлғалар:
________________________________________________________________________
(тестілеу әкімшілері тобы басшысының Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
________________________________________________________________________
(акт толтырған тестілеу әкімшісінің Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
________________________________________________________________________
(бақылаушының (қатысқан жағдайда) Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
________________________________________________________________________
(өңірлік мемлекеттік комиссияның өкілінің Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
Актімен таныстым:
________________________________________________________________________
(түсушінің/бөгде тұлғаның Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
Ескерту: КТ – Кешенді тестілеу; ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты; ЖСН – жеке сәйкестендіру номері,; МО – мөр орны.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2023 жылғы 12 маусымдағы
№ 269 бұйрығына
7-қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына

Приложение 4-1
к Правилам проведения
комплексного тестирования
Форма
Акт об обнаружении поступающих, использовавших запрещенные предметы, нарушивших правила поведения в аудитории и (или) совершивших действия и (или) попытки вмешательства или вмешательства в систему тестирования в период проведения комплексного тестирования
город ____________
"___" _________ 20__ год
Комиссия в следующем составе:
Председатель комиссии: ___________________________;
Члены комиссии: _________________________________;
Секретарь комиссии: ______________________________.
Список поступающих, у которых выявлено использование запрещенных предметов
и нарушение правил поведения и (или) совершение действий и (или) попытки
вмешательства или вмешательства в систему тестирования во время проведения КТ:
П/п
ФИО
(при его наличии)
ИИН
ИКТ
Дата
Адрес ППКТ
Поток
Аудитория
Место
Набранные баллы
Сертификат №
Вид нарушения
Мы, нижеподписавшиеся, подтверждаем, что в результате анализа записей видеонаблюдения КТ и проверки файлов регистрации (логов) поступающих в системе тестирования выявлено нарушение вышеуказанным поступающим правил проведения комплексного тестирования.
Председатель комиссии:
Члены комиссии:
___________________________________
___________________________________
___________________________________
___________________________________
___________________________________
Секретарь комиссии:
_________________
Примечание:
ФИО - фамилия, имя, отчество;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИКТ - индивидуальный код тестируемого;
ППКТ - пункт проведения комплексного тестирования;
КТ – комплексное тестирования;
МП - место для печати.
Приложение 5 к приказу
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 12 июня 2023 года № 269
Приложение 5-1
к Правилам проведения
комплексного тестирования
Форма
Руководитель группы администраторов тестирования
______________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)) (подпись)
Посадочный лист
________________________________________________________________________
(код и наименование пункта проведения комплексного тестирования)
Аудитория № ___
Начало тестирования: ____ часов ___ минут
Окончание тестирования: ___ часов ___ минут
Поток № ____ Дата _______
ИИН
Ф.И.О. (при его наличии)
Логин
Пароль
№ места
Подпись поступающего об ознакомлении с правилами поведения в аудитории
Время выхода с аудитории/ входа в аудиторию
Примечание
выход
вход
выход
вход
1
2
3
4
Всего поступающих: ________
Поле "Примечание" принимает значение "Не явился", "Удален", "Время и место пересадки"
Поле "Подпись поступающего об ознакомлении с правилами поведения в аудитории" принимает значение "Ознакомлен"
Несу ответственность за рассадку поступающих, раздачу материалов тестирования и соблюдение поступающими правил поведения в аудитории
Администратор тестирования:
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)) (подпись)
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)) (подпись)
Примечание:
ФИО - фамилия, имя, отчество;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
МП - место для печати.
Приложение 6 к приказу
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 12 июня 2023 года № 269
Приложение 10
к Правилам проведения
комплексного тестирования
Форма
Акт об исключении из здания поступающего при обнаружении запрещенных предметов при запуске в здание пункта проведения КТ (при бумажном и (или) электронном форматах)
________________________________________________________________________
(код и наименование пункта проведения комплексного тестирования)
"______" _______________ 202____ год "______" часов "_______" минут
Руководитель группы администраторов тестирования
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
Наблюдатель
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
У поступающего: Ф.И.О (при его наличии)
________________________________________________________________________
ИИН ______________ во время запуска в здание с использованием металлоискателя
у поступающего были обнаружены запрещенные предметы:
________________________________________________________________________
(обнаруженный предмет (наименование, марка, количество)
Учитывая данный факт, принято решение:
Исключить из здания тестирования и не допускать к тестированию
Подписывающие лица:
________________________________________________________________________
(подпись и фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя группы
администраторов тестирования)
________________________________________________________________________
(подпись и фамилия, имя, отчество (при его наличии) администратора тестирования,
составившего акт)
________________________________________________________________________
(подпись и фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя региональной
государственной комиссии)
________________________________________________________________________
(подпись и фамилия, имя, отчество (при его наличии) наблюдателя (в случае присутствия)
С актом ознакомлен(а):
________________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. (при его наличии) поступающего)
Примечание:
ФИО - фамилия, имя, отчество;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
КТ – комплексное тестирования;
МП - место для печати.
Приложение 7 к приказу
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 12 июня 2023 года № 269

10-1-қосымша
Нысан
Аудиторияда тыйым салынған заттардың тәркіленуі және тәртіп сақтау ережесін бұзған түсушіні аудиториядан шығару туралы акт
________________________________________________________________________
(код) (ұйымның атауы)
"______"_______________20____жыл
"______" сағат "______" минут
Тестілеу әкімшілері тобының басшысы
________________________________________________________________________
(Т.А.Ә.(болған жағдайда))
Тестілеу уақытында түсуші:
Т.А.Ә. (болған жағдайда) ____________________________, ЖСН__________________,
№ _____ аудитория, № ______ орын, № _________ нұсқа, "Кешенді тестілеуді өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 8 мамырдағы №190 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 13 мамырда № 18657 болып тіркелді) бекітілген Кешенді тестілеуді өткізу қағидаларының 35-тармағының бұзылғандығын дәлелдейтін төмендегі заттарды және (немесе) әрекетті
________________________________________________________________________
(тыйым салынған заттың атауы, саны) анықтады:
Осы фактіні ескере отырып, шешім қабылданды:
тестілеу материалы алынсын;
түсуші Т.А.Ә. (болған жағдайда)
_________________________________, ТЖК __________________________________,
№ ____ аудиториядан шығарылсын және тестілеу нәтижелері жойылсын.
Қол қоюшы тұлғалар:
________________________________________________________________________
(тестілеу әкімшілері тобы басшысының Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
________________________________________________________________________
(акт толтырған тестілеу әкімшісінің Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
________________________________________________________________________
(бақылаушының (қатысқан жағдайда) Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
Актімен таныстым:
________________________________________________________________________
(түсушінің Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
Ескерту: ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты; ТЖК - тестіленушінің жеке коды; ЖСН – жеке сәйкестендіру номері, МО – мөр орны.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2023 жылғы 12 маусымдағы
№ 269 бұйрығына
8-қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
10-2-қосымша
Нысан
Аудиторияда тыйым салынған заттардың тәркіленуі және тәртіп сақтау ережесін бұзған түсушіні аудиториядан шығару және (немесе) әрекеттері немесе тестілеу жүйесіне араласу әрекеті немесе араласу және тестілеуден өту кезіндегі өзге де бұзушылықтар жасағаны туралы акт
________________________________________________________________________
(код) (ұйымның атауы)
"______"_______________20____жыл
"______" сағат "______" минут
Тестілеу әкімшілері тобының басшысы
________________________________________________________________________
(Т.А.Ә.(болған жағдайда))
Бақылаушы
________________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда))
Тестілеу уақытында түсуші:
Т.А.Ә. (болған жағдайда) ________________________________, ЖСН _____________,
№ ______ аудитория, № ______ орын, "Кешенді тестілеуді өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 8 мамырдағы № 190 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 13 мамырда № 18657 болып тіркелді) бекітілген Кешенді тестілеуді өткізу қағидаларының 47-11-тармағының бұзылғандығын дәлелдейтін төмендегі заттарды және (немесе) әрекетті
________________________________________________________________________
(тыйым салынған заттың атауы, саны) анықтады:
Осы фактіні ескере отырып, шешім қабылданды:
тестілеу материалы алынсын;
түсуші Т.А.Ә. (болған жағдайда)
____________________________, ТЖК____________,
№ ____ аудиториядан шығарылсын және тестілеу нәтижелері жойылсын.
Қол қоюшы тұлғалар:
________________________________________________________________________
(тестілеу әкімшілері тобы басшысының Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
________________________________________________________________________
(акт толтырған тестілеу әкімшісінің Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
________________________________________________________________________
(бақылаушының (қатысқан жағдайда) Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
Актімен таныстым:
________________________________________________________________________
(түсушінің Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
Ескерту: ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты; ТЖК - тестіленушінің жеке коды; ЖСН – жеке сәйкестендіру номері, МО – мөр орны.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2023 жылғы 12 маусымдағы
№ 269 бұйрығына
9-қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Тестілеу өткізу барысында бөгде тұлғаның анықталуы туралы акт (қағаз және (немесе) электрондық форматтағы тестілеу кезінде)
________________________________________________________________________ (код) (ұйымның атауы)
"______"_______________ 202____жыл
"______" сағат "______" минут
Тестілеу әкімшілері тобының басшысы
________________________________________________________________________ (Т.А.Ә.(болған жағдайда))
Бақылаушы
________________________________________________________________________ (Т.А.Ә. (болған жағдайда))
Тестілеу өту барысында азамат (ша) _________________________________________ (Т.А.Ә. (болған жағдайда))
түсуші __________________________________________________________________ (Т.А.Ә. (болған жағдайда), ЖСН)
орнына тестілеу тапсыруға әрекет ету фактісі анықталды.
Бұл фактіні ескере отырып, бөгде тұлға
________________________________________________________________________ (Т.А.Ә. (болған жағдайда), ЖСН)
№ ____ аудиториядан шығару және тестілеу нәтижелерін жою туралы шешім қабылданды.
Қол қоюшы тұлғалар:
________________________________________________________________________ (тестілеу әкімшілері тобы басшысының Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
________________________________________________________________________ (акт толтырған тестілеу әкімшісінің Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
________________________________________________________________________ (бақылаушының (қатысқан жағдайда) Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
Актімен таныстым:
________________________________________________________________________ (түсушінің Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
Ескерту: ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты; ЖСН – жеке сәйкестендіру номері; МО – мөр орны.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2023 жылғы 12 маусымдағы
№ 269 бұйрығына
10-қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Апелляциялық комиссияның төрағасына
____________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
(КТӨП атауы)
Түсушіден ___________________
____________________________
ТЖК _______________________
Нұсқа ______ Аудитория ______
Өтініш
Оқыту қазақ немесе орыс тілінде жүргізілетін магистратураға кешенді тестілеуден келесі тест тапсырмаларын мазмұны бойынша қарауыңызды сұраймын:
Бөлім
Тест тапсырмасының №
Себебі: (төмендегілердің біреуін көрсетіңіз: дұрыс жауабы жоқ, бірнеше дұрыс жауабы бар, тест тапсырмасы дұрыс құрылмаған)
Апелляциялық комиссияның шешімі
Тыңдалым
Лексико-грамматикалық тест
Оқылым
Оқуға дайындығын анықтауға арналған тест
1-ші пән (бір дұрыс жауапты таңдау)
2-ші пән (үш дұрыс жауаптан артық емес)
Барлығы:
Ескерту: "Апелляциялық комиссияның шешімі" бағаны келесі мәндерді қабылдайды: "Қанағаттандырылды" немесе "Қанағаттандырылмады"
Мерзімі ____________ Түсушінің қолы ________________
Апелляциялық комиссия төрағасының Т.А.Ә. және қолы _____________________
Апелляциялық комиссия мүшелерінің Т.А.Ә. және қолы _____________________
Апелляциялық комиссияның шешімімен келісемін __________________________
(түсушінің Т.А.Ә.,қолы)
Ескерту: ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты; ТЖК - тестіленушінің жеке коды; КТӨП - кешенді тестілеу өткізу пункті.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2023 жылғы 12 маусымдағы
№ 269 бұйрығына
11-қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Апелляциялық комиссияның
төрағасына
____________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
(КТӨП атауы)
түсушіден ___________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
ТЖК _______________________
Нұсқа _______ Аудитория _____
Өтініш
Оқыту ағылшын тілінде жүргізілетін магистратураға кешенді тестілеудің келесі тест тапсырмаларын мазмұны бойынша қарауыңызды сұраймын:
Бөлім
Тест тапсырмасының №
Себебі: (төмендегілердің біреуін көрсетіңіз: дұрыс жауабы жоқ, бірнеше дұрыс жауабы бар, тест тапсырмасы дұрыс құрылмаған)
Апелляциялық комиссияның шешімі
Қазақ, орыс және ағылшын тілдеріндегі оқуға дайындығын анықтауға арналған тест
1-ші пән (бір дұрыс жауапты таңдау) ағылшын тілінде
2-ші пән (үш дұрыс жауаптан артық емес) ағылшын тілінде
Барлығы:
Ескерту: "Апелляциялық комиссия шешімі" бағаны келесі мәндерді қабылдайды: "Қанағаттандырылды" немесе "Қанағаттандырылмады"
Апелляциялық комиссия төрағасының Т.А.Ә. және қолы _____________________
Апелляциялық комиссия мүшелерінің Т.А.Ә. және қолы _____________________
Апелляциялық комиссияның шешімімен келісемін _________________________
(түсушінің Т.А.Ә. және қолы)
Ескерту: ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты; ТЖК - тестіленушінің жеке коды; КТӨП - кешенді тестілеу өткізу пункті.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2023 жылғы 12 маусымдағы
№ 269 бұйрығына
12-қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
16-қосымша
Нысан
Апелляциялық комиссияның
төрағасына
____________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
(КТӨП атауы)
түсушіден ___________________
____________________________
ТЖК _______________________
Нұсқа ______ Аудитория ______
Кешенді тестілеудің техникалық себептеріне байланысты өтініш
Мен тестілеу нәтижесімен келіспеймін. Сізден тестілеуде алған менің балл санымды қайта қарауыңызды өтінемін.
Шет тілі бойынша тест
Оқуға дайындығын анықтауға арналған тестілеу тапсырмасының №
Шешімі
1-ші пән (бір дұрыс жауапты таңдау) бойынша тестілеу тапсырмасының №
Шешімі
2-ші пән (үш дұрыс жауаптан артық емес) бойынша тестілеу тапсырмасының №
Шешімі
Тыңдалым
Шешімі
Лексика грамматикалық тест
Шешімі
Оқылым
Шешімі
Ескерту: - "Апелляциялық комиссия шешімі" бағаны келесі мәндерді қабылдайды: "Қанағаттандырылды" немесе "Қанағаттандырылмады".
Мерзімі__________ Түсушінің қолы_____________
Апелляциялық комиссия төрағасының Т.А.Ә., қолы _________________________
Апелляциялық комиссия мүшелерінің Т.А.Ә., қолдары ______________________
Апелляциялық комиссияның шешімімен келісемін _________________________
(түсушінің Т.А.Ә., қолы)
Ескерту: ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты; ТЖК - тестіленушінің жеке коды; КТӨП - кешенді тестілеу өткізу пункті.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2023 жылғы 12 маусымдағы
№ 269 бұйрығына
13-қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына

Приложение 10-1
к Правилам проведения
комплексного тестирования
Форма
Акт выявления запрещенных предметов и удаления поступающего, нарушившего правила поведения в аудитории (при бумажном формате)
________________________________________________________________________
(код и наименование пункта проведения комплексного тестирования)
Дата "______" _______________ 20____ год
Время "______" часов "_______" минут
Руководитель группы администраторов тестирования
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
У поступающего: Ф.И.О (при его наличии) ___________________________________,
ИИН ________ из аудитории № __, место № ___, вариант № _______
во время тестирования обнаружили
________________________________________________________________________
(обнаруженный предмет (наименование, марка, количество) что является нарушением
пункта 35 Правил проведения комплексного тестирования, утвержденными приказом
Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 мая 2019 года № 190
"Об утверждении Правил проведения комплексного тестирования" (Зарегистрирован
в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 мая 2019 года № 18657). Учитывая
данный факт, принято решение: изъять материал тестирования; удалить из аудитории
№ ________ и аннулировать результаты тестирования поступающего:
Ф.И.О. (при его наличии) _____________________, ИИН ________________________
Подписывающие лица:
_________________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. (при его наличии) руководителя группы администраторов тестирования)
________________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. (при его наличии) администратора тестирования, составившего акт)
________________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. (при его наличии) наблюдателя (в случае присутствия)
С актом ознакомлен(а):
________________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. (при его наличии) поступающего)
Примечание:
ФИО - фамилия, имя, отчество;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
МП - место для печати.
Приложение 8 к приказу
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 12 июня 2023 года № 269
Приложение 10-2
к Правилам проведения
комплексного тестирования
Форма
Акт обнаружения запрещенных предметов и удаления из аудитории поступающего, нарушившего правила проведения тестирования и (или) попытки вмешательства или вмешательства в программу тестирования и иных нарушений при прохождении тестирования (при компьютерном формате)
________________________________________________________________________
(код и наименование пункта проведения комплексного тестирования)
Дата "______" _______________ 20____ год
Время "______" часов "_______" минут
Руководитель группы администраторов тестирования
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
Наблюдатель (в случае присутствия)
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
У поступающего: Ф.И.О (при его наличии) ___________________________________,
ИИН ________ из аудитории № _____, место № ___ во время тестирования обнаружили
________________________________________________________________________
(обнаруженный предмет (наименование, марка, количество) и (или) действие,
что является нарушением пункта 47-11 Правил проведения комплексного
тестирования, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики
Казахстан от 8 мая 2019 года № 190 "Об утверждении Правил проведения
комплексного тестирования" (Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики
Казахстан 13 мая 2019 года № 18657). Учитывая данный факт, принято решение:
удалить из аудитории № ________ и аннулировать результаты тестирования поступающего:
Ф.И.О. (при его наличии) _______________________, ИИН _______
Подписывающие лица:
________________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О.(при его наличии) руководителя группы администраторов тестирования)
________________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О.(при его наличии) администратора тестирования, составившего акт)
________________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. (при его наличии) наблюдателя (в случае присутствия)
С актом ознакомлен(а):
________________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. (при его наличии) поступающего)
Примечание:
ФИО - фамилия, имя, отчество;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
МП - место для печати.
Приложение 9 к приказу
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 12 июня 2023 года № 269
Приложение 11
к Правилам проведения
комплексного тестирования
Форма
Акт выявления подставного лица в ходе проведения тестирования (при бумажном и (или) электронном форматах)
________________________________________________________________________
(код и наименование пункта проведения комплексного тестирования)
Дата "____" ____________ 20 ____ год
Время "______" часов "________" минут
Руководитель группы администраторов тестирования
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
Наблюдатель (в случае присутствия)
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
Выявлен факт попытки сдачи тестирования гражданина
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
вместо поступающего
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)), ИИН)
Учитывая данный факт, принято решение:
У подставного лица _______________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) и ИИН)
изъять материал тестирования и удалить из аудитории № ______, аннулировать
результаты тестирования.
Подписывающие лица:
________________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О.(при его наличии) руководителя группы администраторов тестирования)
________________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О.(при его наличии) администратора тестирования, составившего акт)
________________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. (при его наличии) наблюдателя (в случае присутствия)
С актом ознакомлен(а):
________________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. (при его наличии) поступающего/подставного лица)
Примечание:
ФИО - фамилия, имя, отчество;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
МП - место для печати.
Приложение 10 к приказу
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 12 июня 2023 года № 269
Приложение 14
к Правилам проведения
комплексного тестирования
Форма
Председателю апелляционной комиссии
______________________________
(Ф.И.О.)
______________________________
наименование ППКТ
от поступающего _______________
ИКТ __________________________
Вариант ______ Аудитория ______
Заявление
Прошу принять на рассмотрение по содержанию следующие тестовые задания
комплексного тестирования в магистратуру с казахским/русским языком обучения
(нужное подчеркнуть)
Блок
№ тестового задания
Причина (указать одну из них: нет правильного ответа, несколько правильных ответов, некорректное тестовое задание)
Решение апелляционной комиссии
Слушание
Лексика-грамматический ☐тест
Чтение
Тест на определение готовности к обучению
Дисциплина 1 (с выбором одного правильного ответа)
Дисциплина 2 (с выбором не более трех правильных ответов )
Итого:
В графе "Решение апелляционной комиссии" принимает следующие значения:
"Удовлетворено" или "Не удовлетворено"
Дата __________ Подпись поступающего _____________________________
Председатель апелляционной комиссии _______________________________
(Ф.И.О. и подпись)
Члены апелляционной комиссии _____________________________________
(Ф.И.О. и подпись)
С решением апелляционной комиссии согласен (а) ______________________
(подпись и ФИО поступающего)
Примечание:
ФИО - фамилия, имя, отчество;
ИКТ - индивидуальный код тестируемого;
ППКТ - пункт проведения комплексного тестирования.
Приложение 11 к приказу
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 12 июня 2023 года № 269
Приложение 15
к Правилам проведения
комплексного тестирования
Форма
Председателю апелляционной комиссии
____________________________
Ф.И.О.
____________________________
Наименование ППКТ
от поступающего _____________
Ф.И.О.
ИКТ ________________________
Вариант _____ Аудитория _____
Заявление
Прошу принять на рассмотрение по содержанию следующие тестовые задания
тестирования в магистратуру с английским языком обучения
Блок
№ тестового задания
Причина (указать одну из них: нет правильного ответа, несколько правильных ответов, некорректное тестовое задание)
Решение апелляционной комиссии
Тест на определение готовности к обучению на казахском, русском и английском языках
Дисциплина 1 (с выбором одного правильного ответа) на английском языке
Дисциплина 2 (с выбором не более трех правильных ответов ) на английском языке
Всего
Примечание: графа "Решение апелляционной комиссии" принимает следующие значения:
"Удовлетворено" или "Не удовлетворено"
подпись поступающего
Председатель апелляционной комиссии ____________________ __________
(Ф.И.О.) (подпись)
Члены апелляционной комиссии __________________________ __________
(Ф.И.О.) (подпись)
С решением апелляционной комиссии согласен (а) _____________________
(подпись и Ф.И.О. поступающего)
Примечание:
ФИО - фамилия, имя, отчество;
ИКТ - индивидуальный код тестируемого;
ППКТ - пункт проведения комплексного тестирования.
Приложение 12 к приказу
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 12 июня 2023 года № 269
Приложение 16
к Правилам проведения
комплексного тестирования
Форма
Председателю апелляционной комиссии
____________________________
(Ф.И.О.)
____________________________
наименование ППКТ
от поступающего _____________
ИКТ ________________________
Вариант _____ Аудитория _____
Заявление по техническим причинам комплексного тестирования
Я не согласен (а) с результатом тестирования.
Прошу пересмотреть количество баллов, полученных мною на тестировании.
Тест по иностранному языку
№ тестового задания по определению готовности к обучению
Решение
№ тестового задания по дисциплине 1 (с выбором одного правильного ответа)
Решение
№ тестового задания по дисциплине 2 (с выбором не более трех правильных ответов )
Решение
Слушание
Решение
Лексико-грамматический тест
Решение
Чтение
Решение
Примечание:
графа "Решение апелляционной комиссии" принимает следующие значения:
"Удовлетворено" или "Не удовлетворено"
Дата____________
Подпись поступающего _________________
Председатель апелляционной комиссии ________________________________
(подпись ФИО)
Члены апелляционной комиссии ______________________________________
(подпись ФИО)
С решением апелляционной комиссии согласен(а) _______________________
(подпись Ф.И.О. поступающего)
Примечание:
ФИО - фамилия, имя, отчество;
ИКТ - индивидуальный код тестируемого;
ППКТ - пункт проведения комплексного тестирования.
Приложение 13 к приказу
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 12 июня 2023 года № 269

16-1-қосымша
Нысан
Республикалықапелляциялық комиссияның төрағасына
____________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
(КТӨП атауы)
Түсушіден __________________
____________________________
ТЖК _______________________
Нұсқа ______ Аудитория ______
Өтініш
Қазақ/орыс тілінде оқытатын магистратураға кешенді тестілеудің мынадай тест тапсырмаларын техникалық себептер бойынша қарауға қабылдауды сұраймын (қажеттісінің астын сызу)
Бөлім
Тест тапсырмасының №
Себебі: (тест тапсырмаларында мәтін немесе фрагмент жоқ)
Республикалық апелляциялық комиссияның шешімі
Тыңдалым
Лексика-грамматикалық тест
Оқылым
Оқуға дайындығын анықтауға арналған тест
1-ші пән (бір дұрыс жауапты таңдау)
2-ші пән (үш дұрыс жауаптан артық емес)
Барлығы:
Ескерту: "Республикалық апелляциялық комиссияның шешімі" бағанына "Қанағаттандырылды" немесе "Қанағаттандырылмады" сөздері жазылады.
Күні ____________ Түсушінің қолы________________
Республикалық апелляциялық комиссия төрағасының __________________
Т.А.Ә. және қолы
Комиссия мүшелері _________________________________________
Т.А.Ә. және қолы
Ескерту: ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты; ТЖК - тестіленушінің жеке коды; КТӨП - кешенді тестілеу өткізу пункті.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2023 жылғы 12 маусымдағы
№ 269 бұйрығына
14-қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
17-қосымша
Нысан
Апелляциялық комиссияның төрағасына
____________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
(КТӨП атауы)
түсушіден ___________________
____________________________
ТЖК _______________________
Нұсқа _______ Аудитория _____
Оқыту ағылшын тілінде жүргізілетін кешенді тестілеудің техникалық себептеріне байланысты өтініш
Мен тестілеу нәтижесімен келіспеймін. Сізден тестілеуде алған менің балл санымды қайта қарауыңызды өтінемін.
Оқуға дайындығын анықтау бойынша тест тапсырмасының №
Шешімі
1-пән бойынша тест тапсырмасының № (бір дұрыс жауапты таңдау)
Шешімі
2-пән бойынша тест тапсырмасының № (үш дұрыс жауаптан артық емес)
Шешімі
Ескерту: - "Апелляциялық комиссия шешімі" бағанын келесі мәндерді қабылдайды: "Қанағаттандырылды" немесе "Қанағаттандырылмады".
Мерзімі____________ Түсушінің қолы_____________
Апелляциялық комиссия төрағасы ______________________ ___________
(Т.А.Ә.)      (қолы)
Апелляциялық комиссия мүшелерінің ___________________ ___________
(Т.А.Ә.)      (қолы)
Апелляциялық комиссияның шешімімен келісемін ___________________
(түсушінің Т.А.Ә., қолы)
Ескерту: ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты; ТЖК - тестіленушінің жеке коды; КТӨП - кешенді тестілеу өткізу пункті.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2023 жылғы 12 маусымдағы
№ 269 бұйрығына
15-қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына

Приложение 16-1
к Правилам проведения
комплексного тестирования
Форма
Председателю Республиканской апелляционной комиссии
__________________________________________________
Ф.И.О
__________________________________________________
наименование ППКТ
от поступающего __________________________________
ИКТ _____________________________________________
Вариант _____ Аудитория _____
Заявление
Прошу принять на рассмотрение по техническим причинам следующие тестовые
задания комплексного тестирования в магистратуру с казахским/русским языком
обучения (нужное подчеркнуть)
Блок
№ тестового задания
Причина (отсутствие фрагмента или текста в тестовых заданиях)
Решение Республиканской апелляционной комиссии
Слушание
Лексика-грамматический тест
Чтение
Тест на определение готовности к обучению
Дисциплина 1 (с выбором одного правильного ответа)
Дисциплина 2 (с выбором не более трех правильных ответов)
Итого:
Примечание:
графа "Решение Республиканской апелляционной комиссии"
принимает следующие значения: "Удовлетворено" или "Не удовлетворено"
Дата ____________
Подпись поступающего _________________
Председатель Республиканской апелляционной комиссии
______________________________________________________
(подпись ФИО)
Члены комиссии________________________________________
Примечание:
ФИО - фамилия, имя, отчество;
ИКТ - индивидуальный код тестируемого;
ППКТ - пункт проведения комплексного тестирования.
Приложение 14 к приказу
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 12 июня 2023 года № 269
Приложение 17
к Правилам проведения
комплексного тестирования
Форма
Председателю апелляционной комиссии
____________________________
Ф.И.О.
____________________________
наименование ППКТ
от поступающего _____________
ИКТ ________________________
Вариант _____ Аудитория _____
Заявление по техническим причинам комплексного тестирования с английским языком обучения
Я не согласен (а) с результатом тестирования.
Прошу пересмотреть количество баллов, полученных мною на тестировании.
№ тестового задания по тесту на определение готовности к обучению
Решение
№ тестового задания по дисциплине 1 (с выбором одного правильного ответа)
Решение
№ тестового задания по дисциплине 2 (с выбором не более трех правильных ответов)
Решение
Примечание:
графа "Решение апелляционной комиссии" принимает следующие значения:
"Удовлетворено" или "Не удовлетворено"
Дата _________________ Подпись поступающего ______________________
Председатель апелляционной комиссии _______________________________
(Ф.И.О. и подпись)
Члены апелляционной комиссии _____________________________________
(Ф.И.О. и подпись)
С решением апелляционной комиссии согласен (а) ______________________
(подпись Ф.И.О. поступающего)
Примечание:
ФИО - фамилия, имя, отчество;
ИКТ - индивидуальный код тестируемого;
ППКТ - пункт проведения комплексного тестирования.
Приложение 15 к приказу
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 12 июня 2023 года № 269

17-1-қосымша
Нысан
Республикалық апелляциялық
комиссияның төрағасына
____________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
(КТӨП атауы)
түсушіден ___________________
____________________________
ТЖК ______________________
Нұсқа ______ Аудитория ______
Өтініш
Оқыту ағылшын тілінде жүргізілетін магистратураға кешенді тестілеуден келесі тест тапсырмаларын техникалық себептер бойынша қарауға қабылдауыңызды сұраймын:
Бөлім
Тест тапсырмасының №
Себебі: (тест тапсырмаларында мәтін немесе фрагмент жоқ)
Республикалық апелляциялық комиссияның шешімі
Қазақ, орыс, және ағылшын тілдеріндегі оқуға дайындығын анықтауға арналған тест
1-ші пән (бір дұрыс жауапты таңдау) ағылшын тілінде
2-ші пән (үш дұрыс жауаптан артық емес) ағылшын тілінде
Барлығы:
Ескерту: "Республикалық апелляциялық комиссияның шешімі" бағанына "Қанағаттандырылды" немесе "Қанағаттандырылмады" сөздері жазылады.
Күні ____________ Түсушінің қолы________________
Республикалық апелляциялық комиссия
төрағасының Т.А.Ә. және қолы __________________________________________
Комиссия мүшелерінің
Т.А.Ә. және қолы
Ескерту: ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты; ТЖК - тестіленушінің жеке коды; КТӨП - кешенді тестілеу өткізу пункті.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2023 жылғы 12 маусымдағы
№ 269 бұйрығына
16-қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
24-қосымша
Нысан
Тестілеу кезінде техниканың техникалық ақауын анықтау акті
________________________________________________________________________
(код) (ұйымның атауы)
"______"_______________202____жыл
"______" сағат "______" минут
Осы акт кешенді тестілеу өткізу барысында техниканың техникалық ақауы анықталғандығы туралы жасалды.
Аталған фактіні ескере отырып, шешім қабылданды: ___________________________
________________________________________________________________________
р/с
Т.А.Ә. (болған жағдайда)
ЖСН
Техниканың техникалық ақауы уақыты
Техниканың техникалық ақауы себебі
Шешім
Биометрия бойынша кіру/ қалпына келтірумен кіру (қалпына келтіру күні мен уақыты)
енгізу-шығару құрылғысын ауыстыру
Басқа компьютерге отырғызылды
№ отырғызу орнынан
№ отырғызу орнына
Қол қоюшы тұлғалар:
________________________________________________________________________
(тестілеу әкімшілері тобы басшысының Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
________________________________________________________________________
(акт толтырған тестілеу әкімшісінің Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
________________________________________________________________________
(бақылаушының (қатысқан жағдайда) Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
Актімен таныстым:
________________________________________________________________________
(түсушінің Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
________________________________________________________________________
(ҰТО жауапты қызметкерінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда))
Ескерту: ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты; ЖСН – жеке сәйкестендіру номері,; МО – мөр орны; ҰТО – Ұлттық тестілеу орталығы.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2023 жылғы 12 маусымдағы
№ 269 бұйрығына
17-қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
25-қосымша
Нысан
Тестілеу процесін тоқтата тұру және ауыстыру туралы акт
________________________________________________________________________
(код) (ұйымның атауы)
"______"_______________202____жыл
"______" сағат "______" минут
Өңірлік мемлекеттік комиссияның төрағасы
________________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда))
Тестілеу әкімшілері тобының басшысы
________________________________________________________________________
(Т.А.Ә.(болған жағдайда))
Бақылаушы
________________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда))
кешенді тестілеуді тоқтата тұру (болдырмау) және тестілеу күнін басқа күнге/лекке ауыстыру туралы акт жасады:
Кешенді тестілеуді өткізу пунктінің коды
Кешенді тестілеуді өткізу пунктінің атауы
Кешенді тестілеуді тоқтата тұру (болдырмау) күні мен уақыты
Кешенді тестілеуді тоқтата тұру (болдырмау) және тестілеу күнін басқа күнге ауыстыру себебі
Қол қоюшы тұлғалар:
________________________________________________________________________
(өңірлік мемлекеттік комиссияның өкілінің Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
________________________________________________________________________
(тестілеу әкімшілері тобы басшысының Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
________________________________________________________________________
(акт толтырған тестілеу әкімшісінің Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
________________________________________________________________________
(бақылаушының (қатысқан жағдайда) Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қолы)
Ескерту: ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты; МО – мөр орны.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2023 жылғы 12 маусымдағы
№ 269 бұйрығына
18-қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
26-қосымша
Нысан
Тестілеу өткізу кезеңінде аудиториялар бойынша тестілеу әкімшілерін бөлу
_____________________________________________________________________
(кешенді тестілеу өткізу пунктінің коды мен атауы)
Күні _____
лек № _____
Аудитория №, аудиториялық қорға сәйкес
Бекітілген отырғызу орындары (№-нан/ №-ға дейін)
Т.А.Ә. Аудиторияға жетекшілік ететін тестілеу әкімшісі
Тестілеу әкімшісінің қолы
1
2
3
4
5
Тестілеу әкімшілері тобының басшысы
____________________ __________________________________________________
қолы                  (Т.А.Ә.(болған жағдайда))
Ескерту: ТАӘ - тегі, аты, әкесінің аты.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары
білім министрінің
2023 жылғы 12 маусымдағы
№ 269 бұйрығына
19-қосымша
Кешенді тестілеуді
өткізу қағидаларына
27-қосымша
Нысан
Тестілеуді өткізу кезінде техникалық жарақтандыру жөніндегі ең төмен техникалық талаптар

Приложение 17-1
к Правилам проведения
комплексного тестирования
Форма
Председателю Республиканской апелляционной комиссии
__________________________________________________
Ф.И.О.
__________________________________________________
Наименование ППКТ
от поступающего
__________________________________________________
ИКТ______________________________________________
Вариант _________
Аудитория ________
Заявление
Прошу принять на рассмотрение по техническим причинам следующие тестовые задания тестирования в магистратуру с английским языком обучения
Блок
№ тестового задания
Причина (отсутствие фрагмента или текста в тестовых заданиях)
Решение Республиканской апелляционной комиссии
Тест на определение готовности к обучению на казахском, русском и английском языках
Дисциплина 1 (с выбором одного правильного ответа) на английском языке
Дисциплина 2 (с выбором не более трех правильных ответов) на английском языке
Всего
Примечание:
графа "Решение Республиканской апелляционной комиссии" принимает
следующие значения: "Удовлетворено" или "Не удовлетворено"
Дата____________ Подпись поступающего _________________
Председатель Республиканской апелляционной комиссии
______________________________________________________
(подпись ФИО)
Члены
Примечание:
ФИО - фамилия, имя, отчество;
ИКТ - индивидуальный код тестируемого;
ППКТ - пункт проведения комплексного тестирования.
Приложение 16 к приказу
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 12 июня 2023 года № 269
Приложение 24
к Правилам проведения
комплексного тестирования
Форма
Акт выявления технической неисправности техники во время тестирования
________________________________________________________________________
(код и наименование пункта проведения комплексного тестирования)
Дата "_____"_____________ 20 ____ год
Время "_______" часов " ____" минут
Руководителем группы администраторов тестирования
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
Администратором тестирования по аудитории
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
Наблюдателем (в случае присутствия)
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
выявлен факт технической неисправности техники во время тестирования:
п/п
Ф.И.О. (при его наличии) поступающего
ИИН
Время технической неисправности техники
Причина технической неисправности техники
Решение
Вход в программу тестирования через биометрию или с осуществлением сброса (дата и время сброса)
Замена устройства ввода вывода
Перезагрузка компьютера
Пересадка за другой компьютер
с посадочного места №
на посадочное место №
Подписывающие лица:
________________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О.(при его наличии) руководителя группы администраторов тестирования)
________________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О.(при его наличии) администратора тестирования, составившего акт)
________________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. (при его наличии) наблюдателя (в случае присутствия)
С актом ознакомлен(а):
________________________________________________________________________
(подпись и Ф.И.О. (при его наличии) поступающего)
________________________________________________________________________
(подпись и ФИО (при его наличии) ответственного сотрудника НЦТ)
Примечание:
ФИО - фамилия, имя, отчество;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
НЦТ – Национальный центр тестирования;
МП - место для печати.
Приложение 17 к приказу
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 12 июня 2023 года № 269
Приложение 25
к Правилам проведения
комплексного тестирования
Форма
Акт о приостановлении и переносе процесса комплексного тестирования
________________________________________________________________________
(код и наименование пункта проведения комплексного тестирования)
Дата "_____" __________ 20 ____ год
Время "_______" часов " ____" минут
Председателем региональной государственной комиссии
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
Руководителем группы администраторов тестирования
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
Наблюдателем (в случае присутствия)
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
составлен акт о приостановлении (отмене) и переносе даты комплексного
тестирования на другой день/поток:
Код пункта проведения комплексного тестирования
Наименование пункта проведения комплексного тестирования
Дата и время приостановления (отмены) комплексного тестирования
Причина приостановления (отмены) комплексного тестирования
Подписывающие лица:
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)) председателя региональной государственной комиссии)
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)) руководителя группы администраторов тестирования)
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)) наблюдателя (в случае присутствия)
________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)) администратора тестирования, составившего акт)
Примечание:
ФИО - фамилия, имя, отчество;
МП - место для печати.
Приложение 18 к приказу
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 12 июня 2023 года № 269
Приложение 26
к Правилам проведения
комплексного тестирования
Форма
Распределение администраторов тестирования по аудиториям
________________________________________________________________________
(код и наименование пункта проведения комплексного тестирования)
Поток № _____ Дата: _______
№ аудитории, согласно аудиторному фонду
Закрепленные посадочные места (с №__/по №__)
Ф.И.О. Администратора тестирования
Подпись администратора тестирования
1
2
3
4
5
Руководитель администраторов тестирования
_______________ ________________________________________________________
подпись (Ф.И.О. (при его наличии))
Примечание:
ФИО - фамилия, имя, отчество.
Приложение 19 к приказу
Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 12 июня 2023 года № 269
Приложение 27
к Правилам проведения
комплексного тестирования
Форма
Минимальные технические требования по техническому оснащению при проведении тестирования

1. Тестілеуді өткізу кезінде емтихан тапсырушы тұлғалар жеке басын куәландыратын құжатты ұсыну бойынша сәйкестендіруден өтеді.
2. Тестілеу кезінде қолмен немесе жақтау түріндегі металл детекторлар қолданылады. Тестілеуге іске қосу кезінде металл іздегіштерді қолдану тестілеуді өткізу кезінде емтихан алушылардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету шеңберінде, сондай-ақ олардың ғимаратқа байланыс құралдарын, электрондық-есептеу техникасын, фото -, аудио-және бейнеаппаратураны, анықтамалық материалдарды, жазбаша жазбаларды және ақпаратты сақтау мен берудің өзге де құралдарын алып келуіне жол бермеу шеңберінде жүзеге асырылады.
3. Тестілеуді бастау үшін емтихан алушы биометриялық сәйкестендіру арқылы жеке басын растауы керек.
4. Тестілеу залдары жұмыс станцияларымен (кемінде Intel Core i3 процессоры, кемінде 4 Гб жедел жады), үй-жайларды кондиционерлеу жүйелерімен, диспенсермен, күту залымен жабдықталады.
5. Әрбір жұмыс станциясында тестілеу процесінің бейнежазбасын жүргізу үшін веб-камералармен жабдықталады.
6. Тестілеу залдары заманауи цифрлық бейне бақылау жүйесімен жабдықталады. Тестілеуді өткізудің ашықтығы мен объективтілігін қамтамасыз ету үшін аудитория өткізу пункттерінде жалпы бейнебақылау жүйесімен қамтамасыз етіледі.
7. Әрбір тестілеу залында басып шығару мүмкіндігі бар принтер орнатылады.
8. Әрбір тестілеу залы басқарылатын коммутатормен және жергілікті желімен жабдықталады және ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкес келеді.

1. При проведении тестирования, экзаменуемые лица проходят идентификацию по предоставлению документа, удостоверяющего личность.
2. При запуске на тестирование используются металлоискатели ручного или рамочного типа. Применение металлоискателей при запуске на тестирование осуществляется в рамках обеспечения безопасности экзаменуемых лиц при проведении тестирования, а также недопущения проноса ими в здание средств связи, электронно-вычислительной техники, фото-, аудио- и видеоаппаратуры, справочных материалов, письменных заметок и иных средств хранения и передачи информации.
3. Для того, чтобы начать тестирование, экзаменуемому лицу необходимо подтвердить личность посредством биометрической идентификации.
4. Залы тестирования должны быть оборудованы рабочими станциями (процессор не менее Intel Core i3, оперативная память не менее 4 Гб), системы кондиционирования помещений, диспенсер, зал ожидания.
5. Каждая рабочая станция должна быть оснащена веб-камерами для ведения видеозаписи процесса тестирования.
6. Залы тестирования должны быть оборудованы современной системой цифрового видео наблюдения. Для обеспечения прозрачности и объективности проведения тестирования аудитории в пунктах проведения обеспечиваются системой общего видеонаблюдения.
7. В каждом зале тестирования должен быть установлен принтер с возможностью печати.
8. Каждый зал тестирования должен быть оборудован управляемым коммутатором и локальной сетью, и соответствовать требованиям информационной.