Халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингін ұйымдастыру және қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 13 маусымдағы № 217 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 15 маусымда № 32797 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік Кодексінің 12-бабы 5-тармақшасының сегізінші абзацына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа сәйкес Халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингін ұйымдастыру және қаржыландыру қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығының және кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты жұмыспен қамту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрге жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2023 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Т. Дуйсенова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2023 жылғы 13 маусымдағы
№ 217 бұйрығымен
бекітілген
Халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингін ұйымдастыру және қаржыландыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Халықты жұмыспен қамту саласындағы көрсетілетін қызметтерді аутсорсингті ұйымдастыру және қаржыландыру қағидалары (бұдан әрі-қағидалар) Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің (бұдан әрі – Әлеуметтік кодекс) 12-бабы 5) тармақшасының сегізінші абзацына сәйкес әзірленді және халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингін ұйымдастыру және қаржыландыру тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил организации и финансирования аутсорсинга услуг в сфере занятости населения
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 июня 2023 года № 217. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июня 2023 года № 32797.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2023.
В соответствии с абзацем восьмым подпункта 5) статьи 12 Социального кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации и финансирования аутсорсинга услуг в сфере занятости населения.
2. Признать утратившим силу некоторые приказы министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Департаменту занятости населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официальной публикации;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 13 июня 2023 года № 217
Правила организации и финансирования аутсорсинга услуг в сфере занятости населения
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации и финансирования аутсорсинга услуг в сфере занятости населения (далее – Правила) разработаны в соответствии с абзацем восьмым подпункта 5) статьи 12 Социального кодекса Республики Казахстан (далее – Социальный кодекс), определяют порядок организации и финансирования аутсорсинга услуг в сфере занятости населения.

2. Осы Қағидаларда қолданылатын негізгі ұғымдар:
1) еңбек мобильділігі орталығы – жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларын әзірлеу және іске асыру мақсатында облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы құратын заңды тұлға;
2) жұмыспен қамтудың жекеше агенттiгi – еңбек делдалдығын көрсететін, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен тiркелген жеке немесе заңды тұлға;
3) жұмыссыз адам – жұмыс іздеп жүрген және жұмысқа кірісуге дайын жеке тұлға;
4) халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтер аутсорсингі (бұдан әрі – қызметтер аутсорсингі) – еңбек мобильдігі орталықтарымен жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне көрсетілетін қызметтерді халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингі туралы шарт негізінде беруіне бағытталған іс-шаралар кешені.
5) Электрондық еңбек биржасы (бұдан әрі - ЭЕБ) – Кодекске сәйкес жұмыс іздеуді жұмыс іздеуді және персоналды іріктеуге, жұмыспен қамту саласында электрондық және проактивті форматта қызметтер көрсетуге жәрдемдесуді қамтамасыз ететін, ізденушілер мен жұмыс берушілер үшін жұмыспен қамтудың бірыңғай цифрлық тұғырнамасын білдіретін ақпараттандыру объектісі.
2-тарау. Халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтер аутсорсингін ұйымдастыру тәртібі
3. Еңбек мобильділігі орталығы ЭЕБ халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингін өткізу туралы хабарландыру орналастырады.
4. Еңбек мобильділігі орталығы ЭЕБ-да көрсетілетін қызметтер аутсорсингін өткізу туралы хабарландыруды әр аптаның сәрсенбі күні жариялайды.
Көрсетілетін қызметтер аутсорсингін өткізу туралы хабарландыру мынадай:
1) еңбек мобильділігі орталығының атауы, заңды мекенжайы, байланыс деректері, жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
2) қызметтер аутсорсингі шеңберінде ұсынылатын қызметтердің (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтер) тізбесі;
3) кәсіптер бойынша топтастырылған лоттардың және санаттар бойынша ондағы жұмыссыз адамдардың саны;
4) қызметтер аутсорсингі туралы шарт жобасы;
5) қызметтер аутсорсингін өткізу мерзімдері ақпаратынан тұрады.
5. Жұмыссыздық кезеңінің болжамды ұзақтығын негізге ала отырып жұмыссыз адамдарды санаттарға бөлуді еңбек мобильділігі орталығы жүргізеді.
6. Еңбек мобильдігі орталығы Әлеуметтік кодекстің 12-бабы 5) тармақшасының оныншы абзацына сәйкес уәкілетті орган бекіткен халықты жұмыспен қамту саласындағы қызметтер аутсорсингі шеңберінде ұсынылатын қызметтер тізбесіне сәйкес дүйсенбі сайын сағат 9-00-ден 18-30-ға дейінгі аралықта ЭЕБ-да көрсетілетін қызметтердің аутсорсингін өткізеді.

2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) центр трудовой мобильности – юридическое лицо, создаваемое местным исполнительным органом области, города республиканского значения и столицы в целях разработки и реализации мер содействия занятости;
2) частное агентство занятости – физическое или юридическое лицо, оказывающее трудовое посредничество, зарегистрированное в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) безработный – физическое лицо, осуществляющее поиск работы и готовое приступить к работе;
4) аутсорсинг услуг в сфере занятости населения (далее – аутсорсинг услуг) – комплекс мероприятий, направленных на передачу услуг центром трудовой мобильности частным агентствам занятости на основании договора об аутсорсинге услуг в сфере занятости населения.
5) Электронная биржа труда (далее – ЭБТ) – объект информатизации, представляющий собой единую цифровую платформу занятости для соискателей и работодателей, обеспечивающую поиск работы и содействие в подборе персонала, оказание услуг в сфере занятости в электронном и проактивном формате, в соответствии с Кодексом;
Глава 2. Порядок организации аутсорсинга услуг в сфере занятости населения
3. Центр трудовой мобильности размещает на ЭБТ объявление о проведении аутсорсинга услуг в сфере занятости населения.
4. Объявление о проведении аутсорсинга услуг публикуется центром трудовой мобильности на ЭБТ еженедельно по средам.
Объявления о проведении аутсорсинга услуг содержит следующую информацию:
1) наименование центра трудовой мобильности, юридический адрес, контактные данные, фамилия, имя, отчество (при наличии) ответственного лица;
2) перечень услуг, предлагаемых в рамках аутсорсинга услуг (далее - услуги);
3) количество лотов и безработных в них по категориям, сгруппированных по профессиям;
4) проект договора об аутсорсинге услуг;
5) сроки проведения аутсорсинга услуг.
5. Распределение безработных на категории, исходя из предполагаемой длительности периода безработицы, проводится центром трудовой мобильности.
6. Центр трудовой мобильности проводит аутсорсинг услуг на ЭБТ по понедельникам с 9.00 до 18:30 часов согласно перечню услуг, предлагаемых в рамках аутсорсинга услуг в сфере занятости населения, утвержденным уполномоченным органом в соответствии с абзацем десятым подпункта 5) статьи 12 Социального Кодекса Республики Казахстан.

7. Көрсетілетін қызметтердің аутсорcингіне қатысуға үміткер жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктері электрондық цифлық қолтанбасымен расталған жеке кабинет ашу арқылы ЭЕБ-да тіркеледі.
8. Еңбек мобильділігі орталығы көрсетілетін қызметтердің аутсорсингін өткізу үшін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша халықты жұмыспен қамту саласындағы көрсетілетін қызметтер аутсорсингі арқылы жұмысқа орналасуда жәрдемдесуге келісімін берген тіркелген жұмыссыз адамдар қатарынан лоттар қалыптастырады.
Лот 30-дан (отыз) аспайтын адамнан құралады, онда екінші және үшінші санаттағы жұмыссыз адамдардың саны кемінде 30 (отыз) пайызды құрайды.
9. Жеке жұмыспен қамту агенттігі таңдалған лоттарға өтініш береді, бірақ бір күнде 3 (үш) лоттан аспайды. Жеке жұмыспен қамту агенттігі лоттарды таңдауды электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады.
10. Жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктері халықты жұмыспен қамту саласындағы көрсетілетін қызметтер аутсорсингі туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін жеткілікті жұмыс тәжірбиені, материалдық және еңбек ресурстарын растайтын құжаттарды.
11. Еңбек мобильділігі орталығы жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктерімен таңдаған лоттарына өтінім берген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде жұмыспен қамтудың жекеше агентітктерінің біліктілік талаптарына сәйкестігін қарастырылады.
Еңбек мобильділігі орталығы жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктерінің біліктілік талаптарына сәйкестігін және ұсынылған құжаттардың толықтығын қарау нәтижелері бойынша оны аутсорсингке қатысуға жібереді.
Біліктілік талаптарына сәйкестігін және ұсынылған құжаттардың толықтығын қарау мерзімдері өткеннен кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде еңбек мобильдігі орталығы бас тартудың негізді себептерін көрсете отырып жұмыспен қамтудың жекеше агенттігін хабардар етеді.
Еңбек мобильділігі орталығы мынадай:
1) жұмыспен қамтудың жекеше агенттігі біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
2) егер жұмыспен қамтудың жекеше агенттігі осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген мерзім ішінде лотты бірінші болып таңдамаса;
3) жұмыспен қамтудың жекеше агенттігі ұсынган құжаттар мен мәліметтердің дәйексіздігі анықталған жағдайда;
4) Әлеуметтік кодекстің 106-бабы 4-тармағының төртінші бөлігіне сәйкес уәкілетті орган бекіткен аутсорсинг туралы бұрын жасалған шарттар бойынша міндеттемелерді орындамаған жағдайларда жұмыспен қамтудың жекеше агенттігіне көрсетілетін қызметтер аутсорсингіне қатыстырудан бас тартады.
12. Еңбек мобильділігі орталығы біліктілік талаптарына сәйкес келетін және лотты бірінші болып таңдағанын растаған жұмыспен қамтудың жекеше агенттігіне оның жеке кабинетіне хабарлама және жұмыспен қамтудың жекеше агенттігінің біліктілік талаптарына сәйкес келуін қарау мерзімдері өткен соң 1 (бір) жұмыс күні ішінде ЭЕБ-да көрсетілетін қызметтер аутсорсингі туралы шарттың жобасын жолдайды.

7. Частные агентства занятости, претендующие на участие в аутсорсинге услуг, регистрируются посредством открытия личного кабинета на ЭБТ, удостоверенной электронной цифровой подписью.
8. Для проведения аутсорсинга услуг центр трудовой мобильности формирует лоты из числа, зарегистрированных безработных, давших согласие на содействие в трудоустройстве через аутсорсинг услуг по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Лот состоит не более чем из 30 (тридцати) человек, в котором количество безработных второй и третьей категорий составляет не менее 30 (тридцати) процентов.
9. Частное агентство занятости подает заявки на выбранные лоты, но не более чем на 3 (три) лота в один день. Выбор лотов частное агентство занятости удостоверяет электронной цифровой подписью.
10. Частные агентства занятости предоставляют документы, подтверждающие соответствующий опыт, материальные и трудовые ресурсы, достаточные для исполнения обязательств по договору об аутсорсинге услуг в сфере занятости населения.
11. Центр трудовой мобильности в течение 2 (двух) рабочих дней с даты подачи заявки на выбранный лот частным агентством занятости рассматривает соответствие частного агентства занятости квалификационным требованиям.
По результатам рассмотрения на соответствие частного агентства занятости квалификационным требованиям и полноты представленных документов центр трудовой мобильности допускает его к участию в аутсорсинге.
В течение 1 (одного) рабочего дня по истечении сроков рассмотрения соответствия квалификационным требованиям и полноты представленных документов частное агентство занятости уведомляется центром трудовой мобильности с указанием мотивированных обоснований отказа.
Центр трудовой мобильности отказывает частному агентству занятости в участии в аутсорсинге услуг в случаях:
1) не соответствия частного агентства занятости квалификационным требованиям;
2) если частное агентство занятости подтвердило выбор лота не первым в течение срока, предусмотренного пунктом 6 настоящих Правил;
3) установления недостоверности документов и сведений, представленных частным агентством занятости;
4) невыполнение обязательств по ранее заключенным договорам об аутсорсинге, утвержденным уполномоченным органом в соответствии с частью четвертой пункта 4 статьи 106 Социального Кодекса.
12. Центр трудовой мобильности направляет частному агентству занятости, соответствующему квалификационным требованиям и подтвердившему выбор лота первым, уведомление в его личный кабинет и проект договора об аутсорсинге услуг на ЭБТ в течение 1 (одного) рабочего дня по истечении сроков рассмотрения на соответствие частных агентств квалификационным требованиям.

13. Егер жұмыспен қамтудың жекеше агенттігі ЭЕБ арқылы көрсетілетін қызметтер аутсорсингі туралы шарттың жобасын алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде оған қол қоймаса (электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырмаса), еңбек мобильділігі орталығы жұмыспен қамтудың жекеше агенттігіне жіберілген көрсетілетін қызметтердің аутсорсингі туралы шарттың жобасын кері қайтарады және электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған көрсетілетін қызметтердің аутсорсингі туралы шарттың жобасын біліктілік талаптарына сәйкес келетін және лотты таңдау бойынша келесі болып тіркелген жұмыспен қамтудың жекеше агенттігіне ЭЕБ арқылы жібереді.
14. Егер ЭЕБ-да көрсетілетін қызметтер аутсорсингін өткізу мерзімі ішінде лотты бірде-бір жұмыспен қамтудың жекеше агенттігі таңдамаса, онда еңбек мобильділігі орталығы осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген мерзімдерге сәйкес лотты қайта орналастыруды жүзеге асырады.
15. Еңбек мобильділігі орталығы мен жұмыспен қамтудың жекеше агенттігі арасында көрсетілетін қызметтер аутсорсингі туралы шарт жасалады.
16. Еңбек мобильділігі орталығы көрсетілетін қызметтердің аутсорсингі туралы шарт жобасына қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ЭЕБ-да ол туралы ақпаратты орналастырады.
17. Еңбек мобильділігі орталығы 1 (бір) жұмыс күні ішінде ақпараттық-коммуникациялық технология құралдары (телефон, ұялы байланыс, электрондық пошта арқылы) тиісті жұмыспен қамтудың жекеше агенттігінің байланыс деректерін ұсына отырып, жұмыссыз адамдарды көрсетілетін қызметтер аутсорсингі шеңберінде оларға қызмет көрсетілетіні туралы хабардар етеді.
18. Еңбек мобильділігі орталығы аутсорсинг шарты жасалған жекеше агенттікке 1 (бір) жұмыс күні ішінде жұмыссыз адамдардың тізімімен және қызметтерді көрсету үшін қажетті ақпаратпен, оның ішінде:
1) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
2) туған күні, айы және жылы;
3) облыстың, ауданның, елді мекеннің, көшенің атауы, үй нөмірі, пәтер нөмірін көрсетумен тұрғылықты мекенжайы;
4) телефоны;
5) электрондық почта мекенжайы (бар болса);
6) алған мамандығы бойынша білімі;
7) жұмыс берушілердің атауы, жұмысқа қабылдану және жұмыстан босатылу күні, лауазым атауы (бар болса) көрсетумен жұмыс өтілі;
8) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуы;
9) кәсіптік бағдарлаудан өтуі және оның қорытындысы туралы мәліметтер;
10) жұмыс берушінің, лауазымдардың (кәсіптердің) атауын көрсетумен лайықты жұмысқа берілген жолдамалар туралы мәліметтер;
11) күтілетін жалақысын және жұмыс орнын көрсетумен жұмыссыз адамның күтетін лауазымы (кәсібі) қамтылған ақпаратпен жұмыссыз адамдар лотын ұсынады.

13. Если частное агентство занятости не подписало (не удостоверило электронной цифровой подписью) проект договора об аутсорсинге услуг в течении 2 (двух) рабочих дней со дня получения его посредством ЭБТ, центр трудовой мобильности отзывает направленный частному агентству занятости проект договора об аутсорсинге услуг и направляет проект договора об аутсорсинге услуг посредством ЭБТ частному агентству занятости, соответствующему квалификационным требованиям и зафиксированному следующему по порядку по выбору лота.
14. Если в течение срока проведения аутсорсинга услуг на ЭБТ лот не выбран ни одним частным агентством занятости, то центр трудовой мобильности населения осуществляет размещение лота повторно в соответствии со сроками, предусмотренными пунктом 6 настоящих Правил.
15. Договор об аутсорсинге услуг заключается между центром трудовой мобильности и частным агентством занятости.
16. Центр трудовой мобильности размещает на ЭБТ информацию о заключении договора об аутсорсинге услуг в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня его заключения.
17. Центр трудовой мобильности в течение 1 (одного) рабочего дня уведомляет безработных об оказании им услуг в рамках аутсорсинга услуг с предоставлением контактных данных соответствующего частного агентства посредством информационно-коммуникационных технологий (телефон, мобильная связь, электронная почта).
18. Центр трудовой мобильности в течение 1 (одного) рабочего дня предоставляет частному агентству, с которым заключен договор аутсорсинга, лот безработных со списком безработных и информацией, необходимой для оказания услуг, в том числе:
1) фамилия, имя, отчество (при наличии);
2) дата рождения с указанием дня, месяца, года рождения;
3) адрес места жительства с указанием наименования области, района, населенного пункта, улицы, номера дома, номера квартиры;
4) телефон;
5) адрес электронной почты (при наличии);
6) образование с указанием полученной специальности;
7) опыт работы, с указанием наименования работодателей, дату приема на работу и увольнения, наименования должностей (при наличии);
8) участие в активных мерах содействиях занятости;
9) сведения о прохождении профессиональной ориентации и ее итоги;
10) сведения о выданных направлениях на подходящую работу с указанием наименования работодателей, должностей (профессий);
11) ожидания безработного по желаемой должности (профессии) с указанием ожидаемых суммы заработной платы и места работы.

19. Аутсорсинг туралы шарт бойынша жұмыссыздарды жұмысқа орналастыруды жеке жұмыспен қамту агенттігі шарт жасалған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде қамтамасыз етеді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметтердің аутсорсингін қаржыландыру тәртібі
20. Көрсетілетін қызметтер аутсорсингін қаржыландыру аутсорсинг туралы шартта көзделген қаражат шегінде жүргізіледі.
21. Жұмыспен қамтудың жекеше агенттігі Әлеуметік кодекстің 106-бабы 4-тармағының төртінші бөлігіне сәйкес уәкілетті орган бекіткен аутсорсинг туралы шартта көзделген еңбек делдалдығы бойынша қызмет көрсетудің әрбір кезенінің орындалу күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Еңбек мобильділігі орталығына осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бюйынша жұмыспен қамтудың жекеше агенттігі басшысының қолымен бекітілген көрсетілген қызметтер актісін (бұдан әрі – акт) жібереді.
22. Еңбек мобильділігі орталығы актіні алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оған қол қояды не дәлелді негіздемелерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметтерді қабылдаудан бас тартады.
Еңбек мобильділігі орталығы көрсетілген қызметтерді қосымша зерделеу қажет болған жағдайда орындалған жұмыстар актісін алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген іс-қимылдарды орындайды, бұл туралы актіні алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жекеше агенттікті хабардар етеді.
23. Тіркелген жұмыссыздарға қатысты еңбек делдалдығы жөніндегі қызметті қаржыландыруды еңбек мобильдігі орталығы қызметтер аутсорсингі туралы шарт негізінде мынадай тәртіппен:
1) қызметтің бірінші кезеңін орындағаны үшін шарт күшіне енгеннен кейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей еңбек мобильдігі орталығы шарт сомасының 20 (жиырма) пайызы мөлшерінде алдын ала төлем жүргізеді.
Жұмыссыздар осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген мерзім ішінде жұмысқа орналастырылмаған жағдайда, жеке жұмыспен қамту агенттігі көрсетілген қызметтер актісіне қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетілген қызметтер актісінің негізінде жұмысқа орналастырылмаған жұмыссыздар санына барабар алдын ала төлем сомасының бір бөлігін қайтаруды жүзеге асырады;
2) көрсетілген қызметтер актісіне қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей қызметтің екінші кезеңін орындағаны үшін еңбек мобильдігі орталығы жұмыссыз бір жұмыс орнында (бір жұмыс берушіде) 3 (үш) ай ішінде үздіксіз жұмыспен қамтылған кезде қызмет көрсеткені үшін бағаның 50 (елу) пайызы мөлшерінде төлем жүргізеді көрсетілген қызметтер актісі негізінде;

19. Трудоустройство безработного по договору об аутсорсинге услуг обеспечивается частным агентством занятости в течение 30 (тридцати) рабочих дней с даты заключения договора.
Глава 3. Порядок финансирования аутсорсинга услуг
20. Финансирование аутсорсинга услуг производится в пределах средств, предусмотренных договором об аутсорсинге услуг.
21. Частное агентство занятости в течение 3 (трех) рабочих дней с даты исполнения каждого этапа оказания услуги по трудовому посредничеству, предусмотренного договором об аутсорсинге, утвержденным уполномоченным органом в соответствии с частью четвертной пункта 4 статьи 106 Социального Кодекса направляет центру трудовой мобильности утвержденный подписью руководителя частного агентства занятости акт оказанных услуг (далее - акт) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
22. Центр трудовой мобильности не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня получения акта подписывает его либо отказывает в принятии услуг с указанием аргументированных обоснований.
Центр трудовой мобильности в случае необходимости дополнительного изучения оказанных услуг не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня получения акта выполненных работ выполняет предусмотренные частью первой настоящего пункта действия, о чем сообщает частному агентству не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня получения акта.
23. Финансирование услуги по трудовому посредничеству в отношении зарегистрированных безработных производится центром трудовой мобильности на основании договора об аутсорсинге услуг в следующем порядке:
1) за выполнение первого этапа услуги, не позднее 5 (пяти) рабочих дней после вступления договора в силу, центр трудовой мобильности производит предварительный платеж в размере 20 (двадцати) процентов от суммы договора.
В случае нетрудоустройства безработных в течение срока, указанного в пункте 19 настоящих Правил, частное агентство занятости в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты подписания акта оказанных услуг осуществляет возврат части суммы предварительного платежа пропорционально количеству нетрудоустроенных безработных, на основании акта оказанных услуг;
2) за выполнение второго этапа услуги, не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты подписания акта оказанных услуг, центр трудовой мобильности производит платеж в размере 50 (пятидесяти) процентов от цены за оказание услуги при непрерывной занятости безработного на одном рабочем месте (у одного работодателя) в течение 3 (трех) месяцев на основании акта оказанных услуг;

3) көрсетілген қызметтер актісіне қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей қызметтің үшінші кезеңін орындағаны үшін еңбек мобильдігі орталығы 6 (алты) ай ішінде жұмыссыз бір жұмыс орнында (бір жұмыс берушіде) үздіксіз жұмыспен қамтылған кезде қызмет көрсеткені үшін бағаның 30 (отыз) пайызы мөлшерінде төлем жүргізеді көрсетілген қызметтер актісі негізінде жүргізеді.
4-тарау. Қызметтерді аутсорсингке мониторинг жүргізу тәртібі
24. Қызметтердің аутсорсингіне мониторингті "Мемлекеттік функцияларды бәсекелес ортаға берудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 31 мамырдағы № 55 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22891 болып тіркелген) Орталық және (немесе) жергілікті атқарушы органдардың бәсекелес ортаға берілген функцияларының жүзеге асырылуына мониторинг жүргізу қағидаларына сәйкес еңбек мобильдігі орталығы жүргізеді.
Халықты жұмыспен қамту
саласында көрсетілетін
қызметтердің аутсорсингін
ұйымдастыру және
қаржыландыру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингі арқылы жұмысқа орналасуға жәрдемдесуге келісім
20___жылғы "____"______________
Осымен, төменде қол қоя отырып халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтер аутсорсингі арқылы жұмысқа орналасуға жәрдемдесуге, сондай-ақ дербес деректерімді (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жынысы, жасы, әлеуметтік мәртебесі, білімі, жұмыс тәжірибесі, дағдылары, қала және мобильді телефондарының байланыс нөмірлері, тұратын мекенжайы, электрондық пошта бар болса) көрсетілетін қызметтер аутсорсингі шеңберінде жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктеріне беруге келісім беремін. Келісім осы өтінішке толық көлемде қандай да бір ескертулер мен қарсылықтарсыз қол қою арқылы ұсынылады.
__________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) толық (қолы)
Жеке басты куәландыратын құжаттың түпнұсқасы бойынша сәйкестендіру жүргізілді, осы келісімге менің қатысуыммен қол қойылды.
Халықты жұмыспен қамту
саласында көрсетілетін
қызметтердің аутсорсингін
ұйымдастыру және
қаржыландыру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Көрсетілген қызметтер актісі 2018 жылғы "___" _________ №___ Құжат нөмірі қол қойылған күні (Тапсырыс берушінің актіге қол қойған күні мен уақыты тіркеледі)
Осы акт төменде қол қойған Өнім берушінің өкілдері (Тапсырыс берушінің атауы) _______________ (Өнім беруші), (Өнім берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) атауы) 2018 жылғы "___" _________ №___ (шарттың (қосымша келісімнің) атауы, күні және нөмірі) шартқа (және қосымша келісімге) сәйкес орындағаны, ал _________ (Тапсырыс беруші) төменде қол қойған Тапсырыс берушінің өкілдері (Тапсырыс берушінің атауы) атынан қабылдағаны жөнінде жасалды:
Көрсетілген қызметтер туралы мәліметтер
Қызметтің көрсетілген орны
Көрсетілген қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Бірлік бағасы (теңге)
Сома, теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
4
5
6
1
...
Шартқа сәйкес осы акт бойынша көрсетілген қызметтердің құны ___________ теңгені құрайды (санмен, жазбаша).
Өнім берушінің атауы/ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
ЖСН/БСН
ЖСК/БСК
Банк
Заңды мекенжайы
Өнім берушінің өкілдері
Бекітемін
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы
қолы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қызметі
қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Шарт бойынша ақпарат
1
Жалпы мәліметтер
Шарттың жалпы сомасы*
Аванстық төлемдер сомасы*
Шарттың қолданылуынан бастап төлемақы сомасы*
Бұрын актіленгендердің сомасы *
Қызметтерді көрсету мерзімін өткізіп алғаны немесе міндеттемелерді тиісінше орындамағаны (ішінара орындамаған) үшін тұрақсыздық айыбының (айыппұл, өсімпұл) сомасы*
Мерзімі өткен күндердің саны*
1
2
3
4
5
6
2
Шығыстардың бірыңғай бюджеттік классификациясының коды: Бағдарлама/Кіші бағдарлама/Ерекшелік*
3
Осы акт бойынша нақты көрсетілген қызметтер (техникалық ерекшелікке, тапсырмаға, көрсетілетін қызметтер болған кезде оларды орындау графигіне сәйкес олардың кіші түрлері бөлінісінде көрсетілетін қызметтердің атауы)
Көрсетілетін қызметтің атауы*
Қызмет көрсету күні/кезеңі*
Өлшем бірлігі*
Саны*
Бірлік бағасы, теңгемен*
Сомасы, теңгемен*
1
2
3
4
5
6
4
Өнім берушіге аудару талап етілетін сома
Қосымша: құжаттардың электрондық көшірмелерінің тізбесі (бар болса өнім беруші/тапсырыс беруші тіркеп отырады)
Тапсырыс берушінің атауы *
ЖСН/БСН*
ЖСК/БСК*
Банк *
Заңды мекенжайы*
Тапсырыс берушінің өкілдері
Бекітемін (ұйым басшысы)*
Көрсетілетін қызметті қабылдауға жауаптылар
Ресімдеудің дұрыстығына (реквизиттер, ерекшелік) жауаптылар
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы
Қолы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы
Қолы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы
Қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Ескертпе:
* еңбек мобильдігі орталығы толтырады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
БСК – бизнес-сәйкестендіру коды;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2023 жылғы 13 маусымдағы
№ 217 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің күші жойылған бұйрығының және кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің тізбесі

3) за выполнение третьего этапа услуги, не позднее 10 (десяти) рабочих дней с даты подписания акта оказанных услуг, центр трудовой мобильности производит платеж в размере 30 (тридцати) процентов от цены за оказание услуги при непрерывной занятости безработного на одном рабочем месте (у одного работодателя) в течение 6 (шести) месяцев на основании акта оказанных услуг.
Глава 4. Порядок мониторинга аутсорсинга услуг
24. Мониторинг аутсорсинга услуг проводится центром трудовой мобильности в соответствии с Правилами проведения мониторинга осуществления функций центральных и (или) местных исполнительных органов, переданных в конкурентную среду, утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 мая 2021 года № 55 "О некоторых вопросах передачи государственных функций в конкурентную среду" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №22891).
Приложение 1
к Правилам организации
и финансирования аутсорсинга
услуг в сфере занятости
населения
Форма
Согласие на содействие в трудоустройстве через аутсорсинг услуг
в сфере занятости населения "____" ______________20___ года
Настоящим, подписываясь ниже, я подтверждаю свое согласие на содействие в
трудоустройстве через аутсорсинг услуг в сфере занятости населения, а также передачу
персональных данных частным агентствам занятости в рамках аутсорсинга услуг (Ф.И.О.
(при наличии), пол, возраст, правовой статус, образование, опыт работы, навыки, контактные
номера городских и мобильных телефонов, адрес проживания, электронная почта при
наличии). Согласие предоставляется подписанием настоящего заявления в полном объеме,
без каких-либо замечаний и возражений.
_____________________________________________________________________
полностью фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Идентификация проведена по оригиналу документа, удостоверяющего личность,
данное согласие подписано в моем присутствии.
Приложение 2
к Правилам организации
и финансирования аутсорсинга
услуг в сфере занятости
населения
Форма
Акт оказанных услуг №___ "___"_________ 20__г.
Номер документа дата подписания
(фиксируется дата и время подписания акта Заказчиком)
Настоящий акт составлен в том, что _______________________________________
___________________________________(Поставщик), (Фамилия, имя, отчество (при
наличии)/наименование Поставщика) в соответствии с договором (и дополнительным
соглашением) ___________ от "__"________ 20__ года № ____ (наименование договора
(дополнительного соглашения), дата и номер) в лице нижеподписавшихся представителей
Поставщика, выполнил, а ________________(Заказчик),
в лице нижеподписавшихся представителей (наименование Заказчика)
Заказчика принял:
Сведения об оказанной услуге
Место оказания услуги
Наименование услуги
Единица измерения
Количество
Цена за единицу (тенге)
Сумма, в тенге
1
2
4
5
6
7
1
Стоимость оказанных услуг по данному акту согласно
Договору составляет __________________________________________________
тенге (цифрами, прописью)
Наименование поставщика/ Фамилия, имя, отчество (при наличии)
ИИН/
БИН
ИИК/
БИК
Банк
Юриди
ческий
адрес
Представители поставщика
Утверждаю
Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность
подпись
Фамилия,
имя, отчество
(при наличии),
должность
подпись
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Информация по договору
Общие сведения
1
Общая стоимость Договора*
Сумма авансовых платежей*
Сумма оплаты с начала действия Договора*
Ранее за актированные суммы*
Сумма неустойки (штраф, пеня) за просрочку сроков оказания услуг или ненадлежащего исполнения (частичного неисполнения) обязательств*
Количество просроченных дней*
1
2
3
4
5
6
2
Код Единой бюджетной классификации расходов: Программа/Подпрограмма/Специфика*
3
Фактически оказанные по данному акту услуги (наименование услуг в разрезе их подвидов в соответствии с технической спецификацией, заданием, графиком выполнения услуг при их наличии)
Наименование услуги*
Дата/ период оказания услуг*
Единица измерения*
Количество*
Цена за единицу, тенге*
Сумма, в тенге*
1
2
3
4
5
6
4
Сумма, требуемая к перечислению Поставщику*
Приложение: перечень электронных копии документов (прикрепляется
поставщиком/заказчиком при наличии)
Наименование заказчика*
ИИН/ БИН*
ИИК/ БИК*
Банк*
Юриди
ческий
адрес*
Представители
заказчика
Утверждаю
(руководитель
организации)*
Ответственные за принятие услуги
Ответственные за правильность оформления
(реквизиты,
специфика)
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
под
пись
Фамилия,
имя,
отчество
(при наличии)
подпись
Фамилия,
имя,
отчество
(при наличии)
подпись
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Примечание:
*заполняется центром занятости.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
БИК – банковский идентификационный код;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер.
Приложение к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 13 июня 2023 года № 217
Перечень утративших силу приказа и структурных элементов некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан

1. "Халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингін ұйымдастыру және қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 255 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі тізілімінде № 17193 болып тіркелді).
2. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 20 қыркүйектегі № 400 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі тізілімінде № 17428 болып тіркелді).
3. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 26 маусымдағы № 345 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 2-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудегі тізілімінде № 18912 болып тіркелді).

1. Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 255 "Об утверждении Правил организации и финансирования аутсорсинга услуг в сфере занятости населения (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17193).
2. Пункт 1 Перечня некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 сентября 2018 года № 400 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17428).
3. Пункт 2 Перечня некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 июня 2019 года № 345 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18912).