"Тұқым шаруашылығы саласында әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 20 қазандағы № 442 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 244 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 24 маусымда № 32892 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тұқым шаруашылығы саласында әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 20 қазандағы № 442 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14452 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес тиісті жылға арналған ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері бойынша тұқымдардың себу сапасын растайтын зерттеулер мен берілген құжаттардың саны туралы мәліметтер;";
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттық егістерін сынақтан өткізу туралы мәліметтер.";
көрсетілген бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 және 10-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 22 маусымдағы
№ 244 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 20 қазандағы
№ 442 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Тиісті жылдың егініне арналған ауыл шаруашылығы дақылдары егіс алаңдарының болжамдық құрылымы туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-АШДЕАБҚ нысаны
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ауыл шаруашылығы субъектілері, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармасының аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
ауыл шаруашылығы субъектілері үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 1 желтоқсанына дейін;
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 15 желтоқсанына дейін;
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 30 желтоқсанына дейін.

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 октября 2016 года № 442 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области семеноводства"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 244. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июня 2023 года № 32892.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 октября 2016 года № 442 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области семеноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14452) следующие изменения:
в пункте 1:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) сведения о количестве исследований и выданных документов, подтверждающих посевные качества семян по видам сельскохозяйственных культур на соответствующий год, согласно приложению 6 к настоящему приказу;";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) сведения об апробации сортовых посевов сельскохозяйственных культур согласно приложению 10 к настоящему приказу.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 к настоящему приказу.
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 июня 2023 года № 244
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер
Министра Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 октября 2016 года № 442
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Сведения о прогнозной структуре посевных площадей cельскохозяйственных культур под урожай соответствующего года*
Индекс формы административных данных: форма СПСППСК-1
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты сельского хозяйства, районные (городские) отделы сельского хозяйства, управления сельского хозяйства местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы административных данных:
для субъектов сельского хозяйства – ежегодно до 1 декабря года, предшествующего году посева;
для районных (городских) отделов сельского хозяйства – ежегодно до 15 декабря года, предшествующего году посева;
для управлений сельского хозяйства местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы – ежегодно до 30 декабря года, предшествующего году посева.

1. Осы түсіндірме "Тиісті жылдың егініне арналған ауыл шаруашылығы дақылдары егіс алаңдарының болжамдық құрылымы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі біріңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды ауыл шаруашылығы субъектілері, аттестатталған тұқым шаруашылығы субъектілері аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары толтырады.
3. Нысанға орындаушы, басшы немесе оның міндеттерін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Нысанды:
ауыл шаруашылығы субъектілері және аттестатталған тұқым шаруашылығының субъектілері аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдеріне жыл сайын, тиісті жылдың 1 шілдесіне дейін;
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармасына, ай сайын, тиісті жылдың 15 шілдесіне дейін;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жыл сайын, тиісті жылдың 30 шілдесіне дейін ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-бөлім. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. Нысанның 1-бағанында облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында дақыл көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында сорт көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында егіс алаңы көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында себілген тұқым мөлшері көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында тексерілген себілген тұқым мөлшері көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында тексеріліп себілген тұқым мөлшерінің барлық себілген тұқым мөлшеріне пайыздық қатынасы көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында себілген сорттық тұқым мөлшері көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында тексеріліп себілген сорттық тұқым мөлшерінің барлық себілген тұқым мөлшеріне пайыздық қатынасы көрсетіледі.
15. Нысанның 10, 11, 12-бағандарында себілген тұқымдардың сорттық жиілігінің санаты көрсетіледі.
16. Нысанның 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 және 21-бағандарында себілген тұқымдардың репродукциясы көрсетіледі.
17. Нысанның 22-бағанында себілген кондициялық тұқым мөлшері көрсетіледі.
18. Нысанның 23-бағанында себілген кондициялық тұқымның барлық себілген тұқым мөлшеріне пайыздық қатынасы көрсетіледі.
19. Нысанның 24-бағанында себілген 1-сынып тұқымдарының мөлшері көрсетіледі.
20. Нысанның 25-бағанында себілген 1-сынып тұқымдарының барлық себілген тұқым мөлшеріне пайыздық қатынасы көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о количестве и качестве высеянных семян сельскохозяйственных культур под урожай соответствующего года" (далее – Форма).
2. Форма заполняется субъектами сельского хозяйства, аттестованными субъектами семеноводства, районными (городскими) отделами сельского хозяйства, управлениями сельского хозяйства местного исполнительного органа области, городов республиканского значения, столицы
3. Форму подписывает исполнитель, руководитель, либо лицо, исполняющее его обязанности.
4. Форма представляется:
субъектами сельского хозяйства и аттестованными субъектами семеноводства в районные (городские) отделы сельского хозяйства ежегодно до 1 июля соответствующего года;
районными (городскими) отделами сельского хозяйства в управления сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы ежегодно до 15 июля соответствующего года;
управлениями сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежегодно до 30 июля соответствующего года.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается наименование области, города республиканского значения, столицы.
7. В графе 2 Формы указывается культура.
8. В графе 3 Формы указывается сорт.
9. В графе 4 Формы указывается посевная площадь.
10. В графе 5 Формы указывается количество высеянных семян.
11. В графе 6 Формы указывается количество высеянных проверенных семян.
12. В графе 7 Формы указывается процентное соотношение высеянных проверенных семян к количеству всех высеянных семян.
13. В графе 8 Формы указывается количество высеянных сортовых семян.
14. В графе 9 Формы указывается процентное соотношение высеянных сортовых семян к количеству всех высеянных семян.
15. В графах 10, 11, 12 Формы указывается категория сортовой частоты высеянных семян.
16. В графах 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 и 21 Формы указывается репродукция высеянных семян.
17. В графе 22 Формы указывается количество высеянных кондиционных семян.
18. В графе 23 Формы указывается процентное соотношение высеянных кондиционных семян к количеству всех высеянных семян.
19. В графе 24 Формы указывается количество высеянных семян 1 класса.
20. В графе 25 Формы указывается процентное соотношение высеянных семян 1 класса к количеству всех высеянных семян.

21. Нысанның 26-бағанында себілген 2-сынып тұқымдарының мөлшері көрсетіледі.
22. Нысанның 27-бағанында себілген 2-сынып тұқымдарының барлық себілген тұқым мөлшеріне пайыздық қатынасы көрсетіледі.
23. Нысанның 28-бағанында себілген 3-сынып тұқымдарының мөлшері көрсетіледі.
24. Нысанның 29-бағанында себілген 3-сынып тұқымдарының барлық себілген тұқым мөлшеріне пайыздық қатынасы көрсетіледі.
25. Нысанның 30-бағанында себілген кондициясына жеткізілмеген тұқым саны көрсетіледі.
26. Нысанның 31-бағанында себілген кондициясына жеткізілмеген тұқымның барлық себілген тұқым мөлшеріне пайыздық қатынасы көрсетіледі.
27. Нысанның 32-бағанында қалдық және қоспа бойынша себілген кондициясына жеткізілмеген тұқымның мөлшері көрсетіледі.
28. Нысанның 33-бағанында қаракүйе бойынша себілген кондициясына жеткізілмеген тұқымның мөлшері көрсетіледі.
29. Нысанның 34-бағанында өнгіштігі бойынша себілген кондициясына жеткізілмеген тұқымның мөлшері көрсетіледі.
30. Нысанның 35-бағанында өнгіштік көрсеткіші стандарттарда белгіленген нормалардан 10%-ға дейін төмен болатын себілген кондициясына жеткізілмеген тұқым мөлшері көрсетіледі.
31. Нысанның 36-бағанында аудандастырылған тұқымдар мөлшері көрсетіледі.
32. Нысанның 37-бағанында аудандастырылған тұқымдар сорттарының барлық себілген тұқым мөлшеріне пайыздық қатынасы көрсетіледі.
33. Нысанның 38-бағанында аудандастырылмаған тұқымдар мөлшері көрсетіледі.
34. Нысанның 39-бағанында аудандастырылмаған тұқымдар сорттарының барлық себілген тұқым мөлшеріне пайыздық қатынасы көрсетіледі.
35. Нысанның 40-бағанында Қазақстан бойынша аудандастырылмаған сорттардың мөлшері көрсетіледі.
36. Нысанның 41-бағанында облыс бойынша аудандастырылмаған сорттардың мөлшері көрсетіледі.
37. Нысанның 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 және 51-бағандарында сорттардың селекциясы көрсетіледі (нысанның 43-бағанының мәні 42-бағанды 100 %-ға көбейтіп, 8-бағанға бөлгенге тең; нысанның 45-бағанының мәні 44-бағанды 100 %-ға көбейтіп 8-бағанға бөлгенге тең; нысанның 47-бағанының мәні 46-бағанды 100 %-ға көбейтіп, 8-бағанға бөлгенге тең; нысанның 49-бағанының мәні 48-бағанды 100 %-ға көбейтіп, 8-бағанға бөлгенге тең; нысанның 51-бағанының мәні 50-бағанды 100 %-ға көбейтіп, 8-бағанға бөлгенге тең).
38. Нысанның 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 және 63-бағандарында пісу тобы көрсетіледі (нысанның 53-бағанының мәні 52-бағанды 100 %-ға көбейтіп, 8-бағанға бөлгенге тең; нысанның 55-бағанының мәні 54-бағанды 100 %-ға көбейтіп, 8-бағанға бөлгенге тең; нысанның 57-бағанының мәні 56-бағанды 100 %-ға көбейтіп, 8-бағанға бөлгенге тең; нысанның 59-бағанының мәні 58-бағанды 100%-ға көбейтіп, 8-бағанға бөлгенге тең; нысанның 60-бағанының мәні 61-бағанды 100%-ға көбейтіп, 8-бағанға бөлгенге тең; нысанның 63-бағанының мәні 62-бағанды 100 %-ға көбейтіп, 8-бағанға бөлгенге тең).
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 22 маусымдағы
№ 244 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 20 қазандағы
№ 442 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Тиісті жылы егу үшін күздік, жаздық дәнді, дәндібұршақты, майлы, техникалық дақылдардың, біржылдық және көпжылдық шөптердің және картоптың тұқымдарына деген ауыл шаруашылығы құралымдарының қажеттілігі және олармен қамтамасыз етілуі туралы мәліметтер*
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 3-КЖДДМТДБКШКТАШҚҚҚ нысаны
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ауыл шаруашылығы субъектілері, аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
ауыл шаруашылығы субъектілері үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 1 желтоқсанына дейін;
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 15 желтоқсанына дейін;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 30 желтоқсанына дейін.
Облыстың, республика-лық маңызы бар қаланың, астананың атауы
Егіс алаңы, гектар
Тұқым себу нормасы, тонна гектарга
Қажет етілетін тұқым, тонна
Себуге дейінгі есепке алғанда шаруашылықтарда күтілетін тұқым, тонна
Қажеттілік-ке нәтиже, тонна
астыққа арналған
азыққа арналған
барлығы
плюс
минус
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны
кестенің жалғасы
Жетіспеушілікті жабу көздері, тонна тұқым
Күтілетін тұқым жиыны, тонна
Одан басқа, сақтандыру қорында бар тұқым, тонна
Ескертпе
облыс ішіндегі алмасу
облысаралық алмасу
басқа көздер
10
11
12
13
14
15
16
17
Ескертпе: *әрбір дақыл бойынша бөлек және облыс бойынша жиынтық деректер ұсынылады.
Атауы ___________________________________________________________
Мекенжайы____________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Электрондық почтаның адресі ____________________________________
Орындаушы ____________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы _______________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Есепті тапсыру күні "___" __________ 20 ___ жыл
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Тиісті жылы егу үшін күздік,
жаздық дәнді, дәнді бұршақты,
майлы, техникалық дақылдар,
біржылдық және көпжылдық
шөптердің және картоптың
тұқымдарына деген ауыл
шаруашылығы
құралымдарының қажеттілігі
және олармен қамтамасыз
етілуі туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға қосымша
"Тиісті жылы егу үшін күздік, жаздық дәнді, дәнді бұршақты, майлы, техникалық дақылдар, біржылдық және көпжылдық шөптердің және картоптың тұқымдарына деген ауыл шаруашылығы құралымдарының қажеттілігі және олармен қамтамасыз етілуі туралы мәліметтер" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Тиісті жылы егу үшін күздік, жаздық дәнді, дәнді бұршақты, майлы, техникалық дақылдар, біржылдық және көпжылдық шөптердің және картоптың тұқымдарына деген ауыл шаруашылығы құралымдарының қажеттілігі және олармен қамтамасыз етілуі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі біріңғай талаптарды айқындайды.

21. В графе 26 Формы указывается количество высеянных семян 2 класса.
22. В графе 27 Формы указывается процентное соотношение высеянных семян 2 класса к количеству всех высеянных семян.
23. В графе 28 Формы указывается количество высеянных семян 3 класса.
24. В графе 29 Формы указывается процентное соотношение высеянных семян 3 класса к количеству всех высеянных семян.
25. В графе 30 Формы указывается количество высеянных некондиционных семян.
26. В графе 31 Формы указывается процентное соотношение высеянных некондиционных семян к количеству всех высеянных семян.
27. В графе 32 Формы указывается количество высеянных некондиционных семян по отходу и примеси.
28. В графе 33 Формы указывается количество высеянных некондиционных семян по головне.
29. В графе 34 Формы указывается все количество высеянных некондиционных семян по всхожести.
30. В графе 35 Формы указывается количество высеянных некондиционных семян с показателем всхожести ниже от установленных стандартами норм до 10%.
31. В графе 36 Формы указывается количество районированных сортов.
32. В графе 37 Формы указывается процентное соотношение районированных сортов семян к количеству всех высеянных семян.
33. В графе 38 Формы указывается количество нерайонированных семян.
34. В графе 39 Формы указывается процентное соотношение нерайонированных сортов семян к количеству всех высеянных семян.
35. В графе 40 Формы указывается количество нерайонированных сортов по Казахстану.
36. В графе 41 Формы указывается количество нерайонированных сортов по области.
37. В графах 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 и 51 Формы указывается селекция сортов (значение графы 43 формы равно графа 42 умноженная на 100 % разделенная на графу 8; значение графы 45 формы равно графа 44 умноженная на 100 % разделенная на графу 8; значение графы 47 формы равно графа 46 умноженная на 100 % разделенная на графу 8; значение графы 49 формы равно графа 48 умноженная на 100 % разделенная на графу 8; значение графы 51 формы равно графа 50 умноженная на 100 % разделенная на графу 8).
38. В графах 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 и 63 Формы указывается группа спелости (значение графы 53 Формы равно графа 52 умноженная на 100 % разделенная на графу 8; значение графы 55 Формы равно графа 54 умноженная на 100 % разделенная на графу 8; значение графы 57 Формы равно графа 56 умноженная на 100 % разделенная на графу 8; значение графы 59 Формы равно графа 58 умноженная на 100 % разделенная на графу 8; значение графы 61 Формы равно графа 60 умноженная на 100 % разделенная на графу 8; значение графы 63 Формы равно графа 62 умноженная на 100 % разделенная на графу 8).
Приложение 3 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 июня 2023 года № 244
Приложение 3
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 октября 2016 года № 442
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Сведения о потребности и обеспеченности сельскохозяйственных формирований семенами озимых, яровых зерновых, зернобобовых, масличных, технических культур, однолетних и многолетних трав и картофеля для посева в соответствующем году*
Индекс формы административных данных: форма СПОСФСОЯЗЗМТКОМТК-3
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты сельского хозяйства, районные (городские) отделы сельского хозяйства, управления сельского хозяйства местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы административных данных:
для субъектов сельского хозяйства – ежегодно до 1 декабря года, предшествующего году посева;
для районных (городских) отделов сельского хозяйства – ежегодно до 15 декабря года, предшествующего году посева;
для управлений сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы – ежегодно до 30 декабря года, предшествующего году посева.
Наименование области, города республиканского значения, столицы
Площадь посева, гектар
Норма высева семян, тонн на гектар
Требуется семян, тонн
Ожидается семян в хозяйствах с учетом до засыпки, тонн
Результат к потребности, тонн
на зерно
на корм
всего
плюс
минус
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого
продолжение таблицы
Источники покрытия недостачи, семян тонн
Итого ожидается семян, тонн
Имеется семян в страховом фонде, тонн
Примечание
внутри областной обмен
межобластной обмен
другие источники
10
11
12
13
14
15
16
17
Примечание:
* представляется раздельно по каждой культуре и сводные данные по области
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Дата сдачи отчета "___" __________ 20 ___ года
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Сведения о потребности и
обеспеченности сельскохозяйственных
формирований семенами озимых,
яровых зерновых, зернобобовых,
масличных, и технических культур,
однолетних и многолетних
трав и картофеля для посева
в соответствующем году"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о потребности и обеспеченности сельскохозяйственных формирований семенами озимых, яровых зерновых, зернобобовых, масличных, технических культур, однолетних и многолетних трав и картофеля для посева в соответствующем году"
Глава 1. Общие положения
1 Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о потребности и обеспеченности сельскохозяйственных формирований семенами озимых, яровых зерновых, зернобобовых, масличных, технических культур, однолетних и многолетних трав и картофеля для посева в соответствующем году" (далее – Форма).

2. Нысанды ауыл шаруашылығы субъектілері, аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары толтырады.
3. Нысанға орындаушы, басшы немесе оның міндеттерін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Нысанды:
ауыл шаруашылығы субъектілері аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдеріне жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 1 желтоқсанына дейін;
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармасына, жыл сайын егіс жылының алдындағы жылдың 15 желтоқсанына дейін;
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жыл сайын егіс жылының алдындағы жылдың 30 желтоқсанына дейін ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-бөлім. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. Нысанның 1-бағанында облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 2, 3-бағандарында астыққа және азыққа арналған егіс алаңдары көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында астыққа және азыққа арналған жалпы егіс алаңы көрсетіледі (нысанның 4-бағанының мәні 2 және 3-бағандар мәндерінің қосындысына тең).
9. Нысанның 5-бағанында тұқым себу нормасы көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында тұқым қажеттілігі көрсетіледі (нысанның 6-бағанының мәні 4-бағанның және 5-бағанның туындысына тең).
11. Нысанның 7-бағанында тұқым себуге дейінгіні есепке алғанда шаруашылықтарда қанша күтілетіні көрсетіледі.
12. Нысанның 8, 9-бағандарында қажеттілікке нәтиже, плюс/минус, көрсетіледі (нысанның 8, 9-бағандарының мәні 6 және 7-бағандар мәндерінің айырмасына тең).
13. Нысанның 10, 11, 12, 13, 14-бағандарында тұқым жетіспеушілікті жабу көздері, облыс ішіндегі алмасу, облысаралық алмасу, басқа көздер көрсетіледі.
14. Нысанның 15-бағанында күтілетін тұқым көлемі көрсетіледі.
15. Нысанның 16-бағанында сақтандыру қорындағы тұқымдар көлемі көрсетіледі.
16. Нысанның 17-бағанындағы жергілікті атқарушы органдардың Нысандарды толтыру кезінде туындайтын түсіндірмелері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 22 маусымдағы
№ 244 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 20 қазандағы
№ 442 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Тиісті жылдың егініне құйылған ауыл шаруашылығы дақылдары тұқымдарының сорттық құрамы туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 4-ҚАШДТСҚМ нысаны
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ауыл шаруашылығы субъектілері, аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
ауыл шаруашылығы субъектілері үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 1 желтоқсанына дейін;
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 15 желтоқсанына дейін;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 30 желтоқсанына дейін.
Облыстың, республи-калық маңызы бар қаланың, астананың атауы
Бар-лығы, тонна
оның ішінде
пісу тобы бойынша
сорттық
аудандастырылған сорттар
ультраерте
ерте піскен
орташа ерте
орташа піскен
тонна
%
тонна
%
тонна
%
тонна
%
тонна
%
тонна
%
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Жиыны
кестенің жалғасы
пісу тобы бойынша
оның ішінде сорттар бойынша, тонна
орташа кеш пісетін
кеш пісетін
тонна
%
тонна
%
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Ескертпе: *жаздық және күздік дақылдар бойынша бөлек
Атауы ___________________________________________________________
Мекенжайы_______________________________________________________
Телефон __________________________________________________________
Электрондық почтаның адресі _______________________________________
Орындаушы ______________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы __________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Есепті тапсыру күні "___" __________ 20 ___ жыл
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Тиісті жылдың егініне
құйылған ауыл шаруашылығы
дақылдары тұқымдарының
сорттық құрамы туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанға қосымша
"Тиісті жылдың егініне құйылған ауыл шаруашылығы дақылдары тұқымдарының сорттық құрамы туралы мәліметтер" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1-бөлім. Жалпы ережелер

2. Форма заполняется субъектами сельского хозяйства, районными (городскими) отделами сельского хозяйства, управлениями сельского хозяйства местного исполнительного органа области, городов республиканского значения, столицы
3. Форму подписывает исполнитель, руководитель, либо лицо, исполняющее его обязанности.
4. Форма представляется:
субъектами сельского хозяйства в районные (городские) отделы сельского хозяйства ежегодно до 1 декабря года, предшествующего году посева;
районными (городскими) отделами сельского хозяйства в управления сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы ежегодно до 15 декабря года, предшествующего году посева;
управлениями сельского хозяйства местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежегодно до 30 декабря года, предшествующего году посева.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается наименование области, города республиканского значения, столицы.
7. В графах 2, 3 Формы указываются площади посевов на зерно и на корм, в гектарах.
8. В графе 4 Формы указывается общая площадь посевов на зерно и на корм (значение графы 4 Формы равно сумме значений граф 2 и 3).
9. В графе 5 Формы указывается норма высева семян на гектар.
10. В графе 6 Формы указывается потребность семян (значение графы 6 Формы равно сумме значений граф 4 и 5).
11. В графе 7 Формы указывается объем ожижаемого урожая семня в хозяйствах с учетом до засыпки семян.
12. В графах 8, 9 Формы указывается результат к потребности (значение граф 8, 9 Формы равно разнице значений граф 6 и 7).
13. В графах 10, 11, 12, 13, 14 Формы указываются (источники покрытия недостачи семян внутри областной обмен, межобластной обмен, другие источники).
14. В графе 15 Формы указывается объем ожидаемого урожая семян.
15. В графе 16 Формы указывается объем семен, имеющихся в страховом фонде.
16. В графе 17 Формы указываются комментарии местных исполнительных органов, возникающие при заполнении Формы.
Приложение 4 к приказу
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 22 маусымдағы № 244
Приложение 4
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 октября 2016 года № 442
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Сведения о сортовом составе засыпанных семян сельскохозяйственных культур под урожай соответствующего года*
Индекс формы административных данных: форма СССЗССК-4
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты сельского хозяйства, районные (городские) отделы сельского хозяйства, управления сельского хозяйства местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы административных данных:
для субъектов сельского хозяйства – ежегодно до 1 декабря года, предшествующего году посева;
для районных (городских) отделов сельского хозяйства – ежегодно до 15 декабря года, предшествующего году посева;
для управлений сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы – ежегодно до 30 декабря года, предшествующего году посева.
Наименование области, города республиканского значения, столицы
Всего, тонн
в том числе
по группе спелости
сортовые
районированные сорта
ультраранний
раннеспелый
среднеранний
среднеспелый
тонн
%
тонн
%
тонн
%
тонн
%
тонн
%
тонн
%
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Итого
продолжение таблицы
по группе спелости
в том числе по сортам, тонн
среднепоздний
позднеспелый
тонн
%
тонн
%
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
Примечание:
* раздельно по яровым и озимым культурам
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности_________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Дата сдачи отчета "___" __________ 20 ___ года
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Сведения о сортовом составе
засыпанных семян
сельскохозяйственных культур
под урожай соответствующего года"
Пояснение по заполнению формы, предназначенный для сбора административных данных "Сведения о сортовом составе засыпанных семян сельскохозяйственных культур под урожай соответствующего года"
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме "Тиісті жылдың егініне құйылған ауыл шаруашылығы дақылдары тұқымдарының сорттық құрамы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі біріңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды ауыл шаруашылығы субъектілері, аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары толтырады.
3. Нысанға орындаушы, басшы немесе оның міндеттерін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Нысанды:
ауыл шаруашылығы субъектілері аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдеріне жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 1 желтоқсанына дейін;
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармасына жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 15 желтоқсанына дейін;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 30 желтоқсанына дейін.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-бөлім. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. Нысанның 1-бағанында облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында тұқымның жалпы саны көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында сорттық тұқымның саны көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында сорттық тұқымның дақылдар бойынша барлық құйылған тұқымға пайыздық қатынасы көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында аудандастырылған сорттардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында аудандастырылған сорттардың барлық құйылған тұқымға пайыздық қатынасы көрсетіледі.
12. Нысанның 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18-бағандарында пісу тобы көрсетіледі (нысанның 8-бағанының мәні 7-бағанды 100%-ға көбейтіп, 2-бағанға бөлгенге тең; нысанның 10-бағанының мәні 9-бағанды 100%-ға көбейтіп 2-бағанға бөлгенге тең; нысанның 12-бағанының мәні 11-бағанды 100%-ға көбейтіп 2-бағанға бөлгенге тең; нысанның 14-бағанының мәні 13-бағанды 100%-ға көбейтіп 2-бағанға бөлгенге тең; нысанның 16-бағанының мәні 15-бағанды 100%-ға көбейтіп 2-бағанға бөлгенге тең; нысанның 18-бағанның мәні 17-бағанды 100%-ға көбейтіп 2-бағанға бөлгенге тең).
13. Нысанның 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26-бағандарында сорттар көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 22 маусымдағы
№ 244 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 20 қазандағы
№ 442 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Тиісті жылдың егініне құйылған ауыл шаруашылығы дақылдары тұқымдарының репродукциялық құрамы туралы мәліметтер
Индексі: 5-ҚАШДТРҚМ нысаны
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ауыл шаруашылығы субъектілері, аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
ауыл шаруашылығы субъектілері үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 1 желтоқсанына дейін;
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 15 желтоқсанына дейін;
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 30 желтоқсанына дейін.
(тонна)
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы
Дақыл
Сорт
Барлық құйылған тұқым
оның ішінде репродукциялар бойынша:
көбейту питомниктері
супер элита
элита
I
II
III
IV
V
Массалық
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Жиыны
Ескертпе: *жаздық және күздік дақылдар бойынша бөлек
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Электрондық почтаның адресі __________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы ___________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Есепті тапсыру күні "___" __________ 20 ___ жыл
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Тиісті жылдың егініне
құйылған ауыл шаруашылығы
дақылдары тұқымдарының
репродукциялық құрамы туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанға қосымша
Тиісті жылдың егініне құйылған ауыл шаруашылығы дақылдары тұқымдарының репродукциялық құрамы туралы мәліметтер әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1-бөлім. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о сортовом составе засыпанных семян сельскохозяйственных культур под урожай соответствующего года" (далее – Форма).
2. Форма заполняется субъектами сельского хозяйства, районными (городскими) отделами сельского хозяйства, управлениями сельского хозяйства местного исполнительного органа области, городов республиканского значения, столицы
3. Форму подписывает исполнитель, руководитель, либо лицо, исполняющее его обязанности.
4. Форма представляется:
субъектами сельского хозяйства в районные (городские) отделы сельского хозяйства ежегодно до 1 декабря года, предшествующего году посева;
районными (городскими) отделами сельского хозяйства в управления сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы ежегодно ежегодно до 15 декабря года, предшествующего году посева;
управлениями сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежегодно, до 30 декабря года, предшествующего году посева.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается наименование области, города республиканского значения, столицы.
7. В графе 2 Формы указывается общее количество семян.
8. В графе 3 Формы указывается количество сортовых семян.
9. В графе 4 Формы указывается процентное соотношение сортовых семян к количеству всех засыпанных семян по культурам.
10. В графе 5 Формы указывается количество районированных сортов семян.
11. В графе 6 Формы указывается процентное соотношение районированных сортов семян к количеству всех засыпанных семян по культурам.
12. В графах 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 Формы указывается группа спелости (значение графы 8 Формы равно графа 7 умноженная на 100 % разделенная на графу 2; значение графы 10 Формы равно графа 9 умноженная на 100% разделенная на графу 2; значение графы 12 Формы равно графа 11 умноженная на 100% разделенная на графу 2; значение графы 14 Формы равно графа 13 умноженная на 100 % разделенная на графу 2; значение графы 16 Формы равно графа 15 умноженная на 100% разделенная на графу 2; значение графы 18 Формы равно графа 17 умноженная на 100% разделенная на графу 2).
13. В графах 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 Формы указываются сорта.
Приложение 5 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 июня 2023 года № 244
Приложение 5
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 октября 2016 года № 442
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Сведения о репродукционном составе засыпанных семян сельскохозяйственных культур под урожай соответствующего года*
Индекс формы административных данных: форма СРСЗССК-5
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты сельского хозяйства, районные (городские) отделы сельского хозяйства, управления сельского хозяйства местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы административных данных:
для субъектов сельского хозяйства – ежегодно до 1 декабря года, предшествующего году посева;
для районных (городских) отделов сельского хозяйства – ежегодно до 15 декабря года, предшествующего году посева;
для управлений сельского хозяйства местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы – ежегодно до 30 декабря года, предшествующего году посева.
(тонн)
Наименование области, города республиканского значения, столицы
Культура
Сорт
Всего засыпано семян
в том числе по репродукциям:
питомники размножения
супер элита
элита
I
II
III
IV
V
массовая
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Итого
Примечание:
* раздельно по яровым и озимым культурам
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Дата сдачи отчета "___" __________ 20 ___ года
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных "Сведения
о репродукционном составе засыпанных
семян сельскохозяйственных культур
под урожай соответствующего года"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о репродукционном составе засыпанных семян сельскохозяйственных культур под урожай соответствующего года"
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме "Тиісті жылдың егініне құйылған ауыл шаруашылығы дақылдары тұқымдарының репродукциялық құрамы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі біріңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды ауыл шаруашылығы субъектілері, аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары толтырады.
3. Нысанға орындаушы, басшы немесе оның міндеттерін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Нысанды:
ауыл шаруашылығы субъектілері аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдеріне жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 1 желтоқсанына дейін;
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері, аудандық (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармасына жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 15 желтоқсанына дейін;
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 30 желтоқсанына дейін.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-бөлім. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. Нысанның 1-бағанында облыс, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында дақыл көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында сорт көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында құйылған тұқымның жалпы мөлшері көрсетіледі (нысанның 4-бағанының мәні 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-бағандар мәндерінің қосындысына тең).
10. Нысанның 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-бағандарында құйылған тұқымдардың репродукциясы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 22 маусымдағы
№ 244 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 20 қазандағы
№442 бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Тиісті жылға ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері бойынша тұқымдардың себу сапасын растайтын зерттеулер мен берілген құжаттардың саны туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 6-ДТЕСЗМ нысаны
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: _______ ай 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ауыл шаруашылығы субъектілері, тұқым сапасын сараптау жөніндегі зертханалар, аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
ауыл шаруашылығы субъектілері үшін, тұқым сапасын сараптау жөніндегі зертханалар үшін – жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі егіс жылының алдыңғы жылдың 1 шілдесіне дейін;
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 15 шілдесіне дейін;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 30 шілдесіне дейін;
(дана)
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы
Ауыл шаруашылығы құралымдарының саны
Дақыл
Тұқымдардың сорты
Себілген тұқымдар саны, тонн
1
2
3
4
5
Жиыны
кестенің жалғасы
Зерттеу түрі
Зерттеу еселілігі
Партиялар саны
Зерттеулер саны
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Тұқым сапасын сараптау жөніндегі зертхананың атауы
Заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса, тегі)
Дақыл
Саны, тонна
Құжат атауы
Берілген құжат нөмірі
Берілген құжат күні
10
11
12
13
14
15
16
17
Ескертпе: *жаздық және күздік дақылдар бойынша бөлек ** ауыл шаруашылығы басқармалары ұсынады.
Атауы ___________________________________________________________________
Мекенжайы_______________________________________________________________
Телефон _________________________________________________________________
Электрондық почтаның адресі _______________________________________________
Орындаушы ______________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы _______________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Есепті тапсыру күні "___" __________ 20 ___ жыл
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Тиісті жылға ауыл
шаруашылығы дақылдарының
түрлері бойынша
тұқымдардың себу сапасын
растайтын зерттеулер мен
берілген құжаттардың
саны туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға қосымша
"Тиісті жылға ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері бойынша тұқымдардың себу сапасын растайтын зерттеулер мен берілген құжаттардың саны туралы мәліметтер" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-бөлім. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о репродукционном составе засыпанных семян сельскохозяйственных культур под урожай соответствующего года" (далее – Форма).
2. Форма заполняется субъектами сельского хозяйства, районными (городскими) отделами сельского хозяйства, управлениями сельского хозяйства местного исполнительного органа области, городов республиканского значения, столицы
3. Форму подписывает исполнитель, руководитель, либо лицо, исполняющее его обязанности.
4. Форма представляется:
субъектами сельского хозяйства в районные (городские) отделы сельского хозяйства ежегодно до 1 декабря года, предшествующего году посева;
районными (городскими) отделами сельского хозяйства в управления сельского хозяйства местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы ежегодно до 15 декабря года, предшествующего году посева;
управлениями сельского хозяйства местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежегодно до 30 декабря года, предшествующего году посева.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается наименование области, города республиканского значения, столицы.
7. В графе 2 Формы указывается культура.
8. В графе 3 Формы указывается сорт.
9. В графе 4 Формы указывается общее количество засыпанных семян (значение графы 4 Формы равно сумме значений граф 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13).
10. В графах 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 Формы указывается репродукция засыпанных семян.
Приложение 6 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 июня 2023 года № 244
Приложение 6
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 октября 2016 года №442
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Сведения о количестве исследований и выданных документов, подтверждающих посевные качества семян по видам сельскохозяйственных культур на соответствующий год *
Индекс формы административных данных: форма СКИПКСВСК-6
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: _______ месяц 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты сельского хозяйства, лаборатории по экспертизе качества семян, районные (городские) отделы сельского хозяйства, управления сельского хозяйства местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы административных данных:
для субъектов сельского хозяйства, лаборатории по экспертизе качества семян – ежегодно до 1 июля года, предшествующего году посева, следующего за отчетным периодом;
для районных (городских) отделов сельского хозяйства – ежегодно до 15 июля года, предшествующего году посева;
для управлений сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы – ежегодно до 30 июля года, предшествующего году посева.
(штук)
Наименование области, города республиканского значения, столицы
Количество сельскохозяйственных формирований
Культура
Сорт семян
Количество засыпанных семян, тонн
1
2
3
4
5
Итого
продолжение таблицы
Вид исследований
Кратность исследований
Количество партий
Количество исследований
6
7
8
9
продолжение таблицы
Наименование лаборатории по экспертизе качества семян
Наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица
Культура
Количество, тонн
Наименование документов
Номер выданного документа
Дата выданного документа
10
11
12
13
14
15
16
17
Примечание:
* раздельно по яровым и озимым культурам;
** предоставляется управлениями сельского хозяйства.
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _______________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Дата сдачи отчета "___" __________ 20 ___ года
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о количестве исследований и выданных документов, подтверждающих посевные качества семян по видам сельскохозяйственных культур на соответствующий год"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о количестве исследований и выданных документов, подтверждающих посевные качества семян по видам сельскохозяйственных культур на соответствующий год"
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме "Тиісті жылға ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері бойынша тұқымдардың себу сапасын растайтын зерттеулер мен берілген құжаттардың саны туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі біріңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды ауыл шаруашылығы субъектілері, тұқым сапасын сараптау жөніндегі зертханалар, аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары толтырады.
3. Нысанға орындаушы, басшы немесе оның міндеттерін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Нысанды:
ауыл шаруашылығы субъектілері, тұқым сапасын сараптау жөніндегі зертханалар аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдеріне жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 1 шілдесіне дейін;
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармасына жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 15 шілдесіне дейін;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 30 шілдесіне дейін;
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-бөлім. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. Нысанның 1-бағанында облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында ауыл шаруашылығы құралымдарының саны көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында дақыл көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында сорт көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында құйылған тұқымдардың мөлшері көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында зерттеу түрі көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында зерттеу еселігі көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында партиялар саны көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында зерттеулер саны көрсетіледі.
15. Нысанның 10-бағанында нөмір көрсетіледі.
16. Нысанның 11-бағанында тұқым сапасын сараптау жөніндегі зертхананың атауы көрсетіледі.
17. Нысанның 12-бағанында заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі көрсетіледі.
18. Нысанның 13-бағанында дақыл атауы көрсетіледі.
19. Нысанның 14-бағанында дақыл саны, тонна көрсетіледі.
20. Нысанның 15-бағанында құжат атауы көрсетіледі.
21. Нысанның 16-бағанында берілген құжат нөмірі көрсетіледі.
22. Нысанның 17-бағанында берілген құжат күні көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 22 маусымдағы
№ 244 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 20 қазандағы
№ 442 бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Тұқымдарды өңдеу және сақтау жөніндегі материалдық-техникалық базаның бар-жоғы туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 7-ТӨСМТБ нысаны
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ауыл шаруашылығы субъектілері, аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
ауыл шаруашылығы субъектілері үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 1 желтоқсанына дейін;
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 15 желтоқсанына дейін;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары үшін– жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 30 желтоқсанына дейін.
Облыстың, респу бликалық маңызы бар қаланың, астананың атауы
Тұқымдарды өңдеу және сақтау пункттері бар
Тұқым сақтайтын қоймалар бар
Оның ішінде үлгілік тұқым сақтау қоймалары
Механикалық токтардың болуы
Дана
сыйымдылығы, тонна
дана
сыйымдылығы, тонна

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о количестве исследований и выданных документов, подтверждающих посевные качества семян по видам сельскохозяйственных культур на соответствующий год" (далее – Форма).
2. Форма заполняется субъектами сельского хозяйства, лабораториями по экспертизе качества семян, районными (городскими) отделами сельского хозяйства, управлениями сельского хозяйства местного исполнительного органа области, городов республиканского значения, столицы.
3. Форму подписывает исполнитель, руководитель, либо лицо, исполняющее его обязанности.
4. Форма представляется:
субъектами сельского хозяйства, лаборатории по экспертизе качества семян в районные (городские) отделы сельского хозяйства ежегодно до 1 июля года, предшествующего году посева;
районными (городскими) отделами сельского хозяйства в управления сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы ежегодно до 15 июля года, предшествующего году посева;
управлениями сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежегодно до 30 июля года, предшествующего году посева.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается наименование области, города республиканского значения, столицы.
7. В графе 2 Формы указывается количество сельскохозяйственных формирований.
8. В графе 3 Формы указывается культура.
9. В графе 4 Формы указывается сорт.
10. В графе 5 Формы указывается количество засыпанных семян.
11. В графе 6 Формы указывается вид исследований.
12. В графе 7 Формы указывается кратность исследований.
13. В графе 8 Формы указывается количество партий.
14. В графе 9 Формы указывается количество исследований.
15. В графе 10 Формы указывается номер.
16. В графе 11 Формы указывается наименование лаборатории по экспертизе качества семян юридического лица, фамилия, имя, (отчество при наличии) физического лица.
17. В графе 12 Формы указывается наименование юридического лица, фамилия, имя, (отчество при наличии) физического лица.
18. В графе 13 Формы указывается культура.
19. В графе 14 Формы указывается количество, тонн.
20. В графе 15 Формы указывается наименование документа.
21. В графе 16 Формы указывается номер выданного документа.
22. В графе 17 Формы указывается дата.
Приложение 7 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 июня 2023 года № 244
Приложение 7
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 октября 2016 года № 442
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Сведения о наличии материально-технической базы по обработке и хранению семян
Индекс формы административных данных: форма СНМТБОХС-7
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц, представляющих информацию: субъекты сельского хозяйства, районные (городские) отделы сельского хозяйства, управления сельского хозяйства местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы административных данных:
для субъектов сельского хозяйства – ежегодно до 1 декабря года, предшествующего году посева;
для районных (городских) отделов сельского хозяйства – ежегодно до 15 декабря года, предшествующего году посева;
для управлений сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы – ежегодно до 30 декабря года, предшествующего году посева.
Наименование области, города республиканского значения, столицы
Имеется пунктов по обработке и хранению семян
Имеется семенохранилищ
в том числе типовых семенохранилищ
Наличие мехтоков
единиц
вместимость, тонн
единиц
вместимость, тонн

1. Осы түсіндірме "Тұқымдарды өңдеу және сақтау жөніндегі материалдық-техникалық базаның бар-жоғы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі біріңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды ауыл шаруашылығы субъектілері, аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары толтырады.
3. Нысанға орындаушы, басшы немесе оның міндеттерін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Нысанды:
ауыл шаруашылығы субъектілері аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдеріне жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 1 желтоқсанына дейін;
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармаларына жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 15 желтоқсанына дейін;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 30 желтоқсанына дейін ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-бөлім. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. Нысанның 1-бағанында облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында тұқымды өңдеу мен сақтау жөніндегі пункттер саны көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында қолдағы бар тұқым сақтау қоймаларының саны көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағандарында қолдағы бар тұқым сақтау қоймаларының сыйымдылығы көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында үлгілік тұқым сақтау қоймаларының саны көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында үлгілік тұқым сақтау қоймаларының сыйымдылығы көрсетіледі.
12. Нысанның 7, 8, 9, 10,11-бағандарында механикаландырылған токтардың бар-жоғы көрсетіледі.
13. Нысанның 10-бағанында қолдағы бар механикаландырылған тоқтардың барлығы көрсетіледі (нысанның 10-бағанының мәні 7, 8, 9-бағандары мәндерінің қосындысына тең).
14. Нысанның 12-бағанында Пектус-Гигант, Пектус-Селектра және басқалары көрсетіледі.
15. Нысанның 13-бағанында ОС-4,5, СМ-4М бар-жоғы көрсетіледі.
16. Нысанның 14-бағанында Алмаз және Сад 10, АД-2,5 бар-жоғы көрсетіледі.
17. Нысанның 15-бағанында ОВС-25, ОВП - 20 бар-жоғы көрсетіледі.
18. Нысанның 16-бағанында ЗВС-20 бар-жоғы көрсетіледі.
19. Нысанның 17-бағанында тұқымды дәрілеуге арналған машиналардың бар-жоғы көрсетіледі.
20. Нысанның 18-бағанында асфальтталған алаңқайлардың бар-жоғы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 22 маусымдағы
№ 244 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 20 қазандағы
№ 442 бұйрығына
8-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Тұқым өндірушілерінің өткен жылғы егін тұқымдарын өндіруі және күтілетін өткізуі туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 8-АТШСТӨКӨ нысаны
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: тұқым өндірушілер, аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
тұқым өндірушілер үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 1 желтоқсанына дейін;
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 15 желтоқсанына дейін;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары үшін – жыл сайын, егiс жылының алдындағы жылдың 30 желтоқсанына дейiн.
Шаруашы лықтардың атаулары
Тұқым шаруашы лығы субъектісі қызметінің түрі
Дақыл
Сорт
Репродукция
Тұқым шаруашылығы егістері нің алаңы, га
Түсімді лігі, центер/ гектар
Жалпы түсім, тонна
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
кестенің жалғасы
кондициялы тұқым шығымы, тонна
оның ішінде, тонна
өзінің шаруашылығына арналған тұқым
басқа шаруашылықтарға сату
тұқым несиесін қайтару
басқалар
9
10
11
12
13
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________________
Электрондық почтаның адресі _____________________________________________
Орындаушы _____________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы _______________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Есепті тапсыру күні "___" __________ 20 ___ жыл
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Тұқым өндірушілерінің өткен
жылғы егін тұқымдарын өндіруі
және күтілетін өткізуі туралы
мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанға қосымша
"Тұқым өндірушілерінің өткен жылғы егін тұқымдарын өндіруі және күтілетін өткізуі туралы мәліметтер" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1-бөлім. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о наличии материально-технической базы по обработке и хранению семян" (далее – Форма).
2. Форма заполняется субъектами сельского хозяйства, районными (городскими) отделами сельского хозяйства, управлениями сельского хозяйства местного исполнительного органа области, городов республиканского значения, столицы
3. Форму подписывает исполнитель, руководитель, либо лицо, исполняющее его обязанности.
4. Форма представляется:
субъектами сельского хозяйства в районные (городские) отделы сельского хозяйства ежегодно до 1 декабря года, предшествующего году посева;
районными (городскими) отделами сельского хозяйства в управления сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы ежегодно до 15 декабря года, предшествующего году посева;
управлениями сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежегодно до 30 декабря года, предшествующего году посева.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается наименование области, города республиканского значения, столицы.
7. В графе 2 Формы указывается количество пунктов по обработке и хранению семян.
8. В графе 3 Формы указывается количество имеющихся семенохранилищ.
9. В графе 4 Формы указывается вместимость имеющихся семенохранилищ.
10. В графе 5 Формы указывается количество типовых семенохранилищ.
11. В графе 6 Формы указывается вместимость типовых семенохранилищ.
12. В графах 7, 8, 9, 10, 11 Формы указывается наличие мехтоков.
13. В графе 10 Формы указывается общее количество имеющихся мехтоков (значение графы 10 Формы равно сумме значений граф 7, 8, 9).
14. В графе 12 Формы указывается наличие Петкус-Гиганта, Пектус-Селектра и других машин.
15. В графе 13 Формы указывается наличие ОС-4,5 СМ-4М.
16. В графе 14 Формы указывается наличие Алмаз и Сад 10, АД-2,5.
17. В графе 15 Формы указывается наличие ОВС-25, ОВП-20.
18. В графе 16 Формы указывается наличие ЗВС-20.
19.В графе 17 Формы указывается наличие машин для протравливания семян.
20. В графе 18 Формы указывается наличие асфальтированных площадок.
Приложение 8 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 июня 2023 года № 244
Приложение 8
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 октября 2016 года № 442
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Сведения о производстве и ожидаемой реализации семян из урожая предыдущего года производителями семян
Индекс формы административных данных: форма СПОРСАСС-8
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц, представляющих информацию: производители семян, районные (городские) отделы сельского хозяйства, управления сельского хозяйства местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы административных данных:
для производителей семян – ежегодно до 1 декабря года, предшествующего году посева;
для районных (городских) отделов сельского хозяйства – ежегодно до 15 декабря года, предшествующего году посева;
для управлений сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы – ежегодно до 30 декабря года, предшествующего году посева.
Наименования хозяйств
Вид деятельности субъекта семеноводства
Культура
Сорт
Репродукция
Площадь семеноводческих посевов, гектар
Урожайность, центнер/гектар
Валовый сбор, тонн
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
продолжение таблицы
Выход кондиционных семян, тонн
в том числе, тонн
семена для своего хозяйства
продажа другим хозяйствам
возврат семенной ссуды
прочие
9
10
11
12
13
Наименование __________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _______________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Дата сдачи отчета "___" __________ 20 ___ года
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных "Сведения
о производстве и ожидаемой
реализации семян из урожая
предыдущего года
производителями семян"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о производстве и ожидаемой реализации семян из урожая предыдущего года производителями семян"
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме "Тұқым өндірушілерінің өткен жылғы егін тұқымдарын өндіруі және күтілетін өткізуі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі біріңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды тұқым өндірушілер, ауыл шаруашылығы субъектілері, аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары толтырады.
3. Нысанға орындаушы, басшы немесе оның міндеттерін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Нысанды:
тұқым өндірушілер аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдеріне жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 1 желтоқсанына дейін;
ауыл шаруашылығы бөлімдері облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармаларына жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 15 желтоқсанына дейін;
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 30 желтоқсанына дейін ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-бөлім. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. Нысанның 1-бағанында шаруашылық атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында тұқым шаруашылығы субъектісінің қызмет түрі көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында дақыл көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында сорт көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында репродукция көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында тұқым шаруашылығы егістерінің алаңы көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында түсімділік көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында жалпы түсім көрсетіледі.
14. Нысанның 9-бағанында кондициялық тұқымның жалпы шығымы көрсетіледі (нысанның 9-бағанының мәні 10, 11, 12, 13-бағандары мәндерінің қосындысына тең).
15. Нысанның 10-бағанында өзінің шаруашылығына арналған тұқым шығымы көрсетіледі.
16. Нысанның 11-бағанында басқа шаруашылықтарға сатылған тұқым мөлшері көрсетіледі.
17. Нысанның 12-бағанында тұқым несиесін қайтару көрсетіледі.
18. Нысанның 13-бағанында басқа шығымдар көрсетіледі (шаруашылықтар арасындағы алмасу және басқа).
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 июня 2023 года
№ 244 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 20 қазандағы
№ 442 бұйрығына
9-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Аттестатталған тұқым шаруашылығы субъектілерінің өткен жылғы егін тұқымдарын пайдалануы туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 9-АТШСТӨКӨ нысаны
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: _______ ай 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: аттестатталған тұқым шаруашылығы субъектілері, аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
аттестатталған тұқым шаруашылығы субъектілері үшін – ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 күніне;
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері үшін – ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары үшін – ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 күніне.
Шаруашы лықтардың атаулары
Тұқым шаруашы лығы субъектісі қызметінің түрі
Дақыл
Сорт
Репродукция
Өндірілген конди-циялы тұқым, тонна
Пайдаланылған тұқым, тонна
өзінің мұқтаж дығы үшін
басқа шаруашылықтарға өткізу
Қазақстан Республикасының аумағында
шет елдер
облыс
тонна
ел
тонна
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиыны
кестенің жалғасы
Құжат атауы
Берілген құжат нөмірі
Берілген құжат күні
12
13
14
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________________
Электрондық почтаның адресі _____________________________________________
Орындаушы _____________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы _______________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Есепті тапсыру күні "___" __________ 20 ___ жыл
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Аттестатталған тұқым
шаруашылығы субъектілерінің
өткен жылғы егін тұқымдарын
пайдалануы туралы мәліметтер
беруге" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанға қосымша
"Аттестатталған тұқым шаруашылығы субъектілерінің өткен жылғы егін тұқымдарын пайдалануы туралы мәліметтер" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1-бөлім. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о производстве и ожидаемой реализации семян из урожая предыдущего года производителями семян".
2. Форма заполняется производителями семян, районными (городскими) отделами сельского хозяйства, управлениями сельского хозяйства местного исполнительного органа области, городов республиканского значения, столицы
3. Форму подписывает исполнитель, руководитель, либо лицо, исполняющее его обязанности.
4. Форма представляется:
производителями семян в районные (городские) отделы сельского хозяйства, в районные (городские) отделы сельского хозяйства ежегодно до 1 декабря года, предшествующего году посева;
районными (городскими) отделами сельского хозяйства в управления сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы ежегодно до 15 декабря года, предшествующего году посева;
управлениями сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежегодно до 30 декабря года, предшествующего году посева.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается наименование хозяйств.
7. В графе 2 Формы указывается вид деятельности субъекта семеноводства.
8. В графе 3 Формы указывается культура.
9. В графе 4 Формы указывается сорт.
10. В графе 5 Формы указывается репродукция.
11. В графе 6 Формы указывается площадь семеноводческих посевов.
12. В графе 7 Формы указывается урожайность.
13. В графе 8 Формы указывается валовый сбор.
14. В графе 9 Формы указывается общий выход кондиционных семян (значение графы 9 Формы равно сумме значений граф 10, 11, 12, 13).
15. В графе 10 Формы указывается количество выхода семян для своего хозяйства.
16. В графе 11 Формы указывается количество ожидаемой реализации семян другим хозяйствам.
17. В графе 12 Формы указывается возврат семенной ссуды.
18. В графе 13 Формы указывается прочий выход (обмен между хозяйствами и другое).
Приложение 9 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 июня 2023 года № 244
Приложение 9
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 октября 2016 года №442
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Сведения об использовании семян из урожая предыдущего года аттестованными субъектами семеноводства
Индекс формы административных данных: форма СИСАСС-9
Периодичность: ежемесячно
Отчетный период: _______ месяц 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: аттестованные субъекты семеноводства, районные (городские) отделы сельского хозяйства, управления сельского хозяйства местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы административных данных:
для аттестованных субъектов семеноводства – ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
для районных (городских) отделов сельского хозяйства – ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
для управлений сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы – ежемесячно к 15 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Наименования хозяйств
Вид деятельности субъекта семеноводства
Культура
Сорт
Репродукция
Произведено кондиционных семян, тонн
Использовано семян, тонн
для собственных нужд
реализация другим хозяйствам
на территории Республики Казахстан
зарубежные страны
область
тонн
страна
тонн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого
продолжение таблицы
Наименование документа
Номер выданного документа
Дата выданного документа
12
13
14
Наименование __________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии),подпись)
Дата сдачи отчета "___" __________ 20 ___ года
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных "Сведения
об использовании семян из урожая
предыдущего года аттестованными
субъектами семеноводства"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения об использовании семян из урожая предыдущего года аттестованными субъектами семеноводства"
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме "Аттестатталған тұқым шаруашылығы субъектілерінің өткен жылғы егін тұқымдарын пайдалануы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі біріңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды тұқым шаруашылығының аттестталған субъектілері, аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары толтырады.
3. Нысанға орындаушы, басшы немесе оның міндеттерін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Нысанды:
аттестатталған тұқым шаруашылығы субъектілері аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдеріне ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 күніне дейін;
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармаларына ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10 күніне дейін;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 күніне дейін ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-бөлім. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. Нысанның 1-бағанында шаруашылық атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында тұқым шаруашылығы субъектісінің қызмет түрі көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында дақыл көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында сорт көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында репродукция көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында өндірілген кондициялы тұқым мөлшері көрсетіледі.
12. Нысанның 7, 8, 9-бағандарында пайдаланылған тұқым мөлшері көрсетіледі.
13. Нысанның 7-бағанында өз мұқтаждықтары үшін пайдаланылған тұқым мөлшері көрсетіледі.
14. Нысанның 8-бағанында Қазақстан Республикасы аумағында тұқым сатылған облыс көрсетіледі.
15. Нысанның 9-бағанында Қазақстан Республикасы аумағында өткізілген тұқым мөлшері көрсетіледі.
16. Нысанның 10-бағанында тұқым сатылған ел көрсетіледі.
17. Нысанның 11-бағанында шет елдерге сатылған тұқым мөлшері көрсетіледі.
18. Нысанның 12-бағанында құжат атауы көрсетіледі.
19. Нысанның 13-бағанында берілген құжат нөмірі көрсетіледі.
20. Нысанның 14-бағанында берілген құжат күні көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
2023 жылғы 22 маусымдағы
№ 244 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 20 қазандағы
№ 442 бұйрығына
10-қосымша
Әкімшілік деректер
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттық егістерін байқаудан өткізу туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 10-ДСЕБӨ нысаны
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: аттестатталған тұқым шаруашылығы субъектілері, байқаудан өткізушілер, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі:
аттестатталған тұқым шаруашылығы субъектілері мен байқаудан өткізушілер үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 1 желтоқсанына дейін;
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 15 желтоқсанына дейін;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары үшін – жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 30 желтоқсанына дейін;
(гектар)
Дақылдардың атауы
Сорты
Тұқымдық егістердің жалпы алаңы
Байқаудан өткізілген егіс
Байқаудан өткізу нәтижесінде сорттық тазалық бойынша санатқа жатқызылғандары
барлығы
оның ішінде санаттар
I
II
III
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
кестенің жалғасы
байқаудан өткізу нәтижесінде репродукцияларға жатқызылғандары
көбею питомниктері
супер элита
элита
I
II
III
IV
V
жаппай
9
10
11
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы
Тұқым өндірушінің атауы
Байқаудан өткізушінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе жергілікті атқарушы органның сортты дақылдарды байқаудан өткізу жөніндегі комиссия құру туралы шешімінің нөмірі мен күні.
Байқаудан өткізу актісінің нөмірі
Байқаудан өткізу актісінің күні
18
19
20
21
Атауы _________________________________________________________________
Мекенжайы_____________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________________
Электрондық почтаның адресі _____________________________________________
Орындаушы _____________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы _______________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы)
Есепті тапсыру күні "___" __________ 20 ___ жыл
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"Ауыл шаруашылығы
дақылдарының сорттық
егістерін байқаудан өткізу
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанға қосымша
"Ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттық егістерін байқаудан өткізу туралы мәліметтер" әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1-бөлім. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о количестве исследований и выданных документов, подтверждающих посевные качества семян по видам сельскохозяйственных культур на соответствующий год" (далее – Форма).
2. Форма заполняется аттестованными субъектами семеноводства, районными (городскими) отделами сельского хозяйства, управлениями сельского хозяйства местного исполнительного органа области, городов республиканского значения, столицы
3. Форму подписывает исполнителем, руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется:
аттестованными субъектами семеноводства в районные (городские) отделы сельского хозяйства в районные (городские) отделы сельского хозяйства ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
районными (городскими) отделами сельского хозяйства в управления сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
управлениями сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежемесячно к 15 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается наименование хозяйств.
7. В графе 2 Формы указывается вид деятельности субъекта семеноводства.
8. В графе 3 Формы указывается культура.
9. В графе 4 Формы указывается сорт.
10. В графе 5 Формы указывается репродукция.
11. В графе 6 Формы указывается количество произведенных кондиционных семян.
12. В графах 7, 8 ,9 Формы указывается количество использованных семян.
13. В графе 7 Формы указывается количество использованных семян для собственных нужд.
14. В графе 8 Формы указывается область, которой проданы семена на территории Республики Казахстан.
15. В графе 9 Формы указывается количество реализованных семян на территории Республики Казахстан.
16. В графе 10 Формы указывается страна, которой проданы семена.
17. В графе 11 Формы указывается количество проданных семян в зарубежные страны.
18. В графе 12 Формы указывается наименование документа.
19. В графе 13 Формы указывается номер выданного документа.
20. В графе 14 Формы указывается дата выданного документа.
Приложение 10 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 июня 2023 года № 244
Приложение 10
к приказу Заместителя
Премьер-Министра Республики
Казахстан – Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 октября 2016 года №442
Форма, предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Сведения об апробации сортовых посевов сельскохозяйственных культур
Индекс формы административных данных: форма САСПСК-10
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: ________ 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию:
аттестованные субъекты семеноводства, апробаторы, районные (городские) отделы сельского хозяйства, управления сельского хозяйства местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы
Срок представления формы административных данных:
для аттестованных субъектов семеноводства и апробаторов – ежегодно до 1 декабря года, предшествующего году посева;
для районных (городских) отделов сельского хозяйства – ежегодно до 15 декабря года, предшествующего году посева;
для управлений сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы – ежегодно до 30 декабря года, предшествующего году посева.
(гектар)
Наименование сельскохозяйственной культур
Сорт
Общая площадь семенных посевов
Апробировано посевов
В результате апробации отнесены по сортовой чистоте к категории
всего
из них категории
I
II
III
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
продолжение таблицы
в результате апробации отнесены к репродукциям
питомники размножения
супер элита
элита
I
II
III
IV
V
Массовая
9
10
11
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы
Наименование производителя семян
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) апробатора либо номер и дата решения местного исполнительного органа о создании комиссии по апробации сортовых посевов
Номер акта апробации
Дата акта апробации
18
19
20
21
Наименование __________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности_________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись)
Дата сдачи отчета "___" __________ 20 ___ года
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных "Сведения
об апробации сортовых посевов
сельскохозяйственных культур"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения об апробации сортовых посевов сельскохозяйственных культур"
Глава 1. Общие положения

1. Осы түсіндірме "Ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттық егістерін байқаудан өткізу туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі біріңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды аттестатталған тұқым шаруашылығы субъектілері, байқаудан өткізушілер, аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармалары толтырады.
3. Нысанға орындаушы, басшы немесе оның міндеттерін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Нысанды:
аттестатталған тұқым шаруашылығы субъектілері, байқаудан өткізушілер, аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдеріне жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 1 желтоқсанына дейін;
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімдері облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармаларына жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 15 желтоқсанына дейін;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармалары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жыл сайын, егіс жылының алдындағы жылдың 30 желтоқсанына дейін;
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-бөлім. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. Нысанның 1-бағанында ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы көрсетіледі;
7. Нысанның 2-бағанында сорт көрсетіледі;
8. Нысанның 3-бағанында тұқым егісінің жалпы алаңы көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында байқаудан өткізілген егіс көлемі көрсетіледі.
10. Нысанның 5, 6, 7, 8-бағандарында байқаудан өткізу нәтижесінде сорттық тазалық бойынша санатқа жатқызылғандар көрсетіледі (нысанның 5-бағанының мәні 6, 7, 8-бағандардағы мәндердің қосындысына тең).
11. Нысанның 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17-бағандарында репродукцияларға жатқызылған байқаудан өткізу нәтижелері көрсетіледі.
12. Нысанның 18-бағанында тұқым өндірушінің атауы көрсетіледі
13. Нысанның 19-бағанында байқаудан өткізушінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе жергілікті атқарушы органның сортты дақылдарды байқаудан өткізу жөніндегі комиссия құру туралы шешімінің нөмірі мен күні көрсетілген.
14. Нысанның 20-бағанында байқаудан өткізу актісінің нөмірі көрсетілген.
15. Нысанның 21-бағанында байқаудан өткізу актісінің күні көрсетілген.

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения об апробации сортовых посевов сельскохозяйственных культур" (далее – Форма).
2. Форма заполняется аттестованными субъектами семеноводства, апробаторами, районными (городскими) отделами сельского хозяйства, управлениями сельского хозяйства местного исполнительного органа области, городов республиканского значения, столицы.
3. Форму подписывает исполнителем, руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется:
аттестованными субъектами семеноводства, апробаторами в районные (городские) отделы сельского хозяйства ежегодно до 1 декабря предшествующего году посева;
районными (городскими) отделами сельского хозяйства в управления сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы ежегодно до 15 декабря предшествующего году посева;
управлениями сельского хозяйства местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежегодно до 30 декабря предшествующего году посева.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается наименование сельскохозяйственной культуры.
7. В графе 2 Формы указывается сорт.
8. В графе 3 Формы указывается общая площадь семенных посевов.
9. В графе 4 Формы указывается площадь апробированных посевов.
10. В графах 5, 6, 7, 8 Формы указывается результат апробации по сортовой чистоте к категории (значение графы 5 Формы равно сумме значений граф 6, 7, 8).
11. В графах 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 Формы указываются результаты апробации, отнесенные к репродукциям.
12. В графе 18 Формы указывается наименование производителя семян.
13. В графе 19 Формы указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) апробатора, либо номер и дата решения местного исполнительного органа о создании комиссии по апробации сортовых посевов.
14. В графе 20 Формы указывается номер акта апробации.
15. В графе 21 Формы указывается дата акта апробации.