Патронаттық тәрбие туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 14 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 189 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 1 шiлдеде № 33008 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Патронаттық тәрбие туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 14 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10285 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Патронаттық тәрбие туралы ережеде көрсетілген:
10-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша патронаттық тәрбиеші болу туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш)";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Патронат тәрбиешіге берілген әрбір баланы (балаларды) күтіп-бағуға Қазақстан Республикасы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексінің 137-бабының 1-тармағына сәйкес тәртіппен және мөлшерде ай сайын ақшалай қаражат төленеді.";
1-қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Балалардың құқықтарын қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
Г. Бейсембаев
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2023 жылғы 30 маусымдағы
№ 189 бұйрығына
қосымша
Патронаттық тәрбие туралы
ережеге
1-қосымша
_______________________
(органның атауы)
Патронаттық тәрбиеші болуға ниет білдіру туралы өтініш
Мені патронат тәрбиеші ретінде тануыңызды сұраймын _____________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болғана) _________ және жеке сәйкестендіру нөмірі)
Тұрғын үй-тұрмыстық жағдайларға тексеру жүргізуге қарсы емеспін.
Мекенжайым өзгерген жағдайда 10 жұмыс күні iшiнде ол туралы мәліметті міндетті түрде хабарлаймын.
Дұрыс емес мәлiметтер мен жалған құжаттар ұсынғаны үшiн жауапкершiлiк туралы маған ескертiлдi.
Ақпараттық жүйелерде сипатталған "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен құпия қорғалатын мәліметтерді қолдануға келісемін.
20__жылғы "___"______________ _____ өтініш берушінің қолы

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 14 "Об утверждении Положения о патронатном воспитании"
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 189. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2023 года № 33008
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 14 "Об утверждении Положения о патронатном воспитании" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10285) следующие изменения:
в Положении о патронатном воспитании, утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"1) заявление о желании стать патронатным воспитателем (далее – заявление), по форме согласно приложению 1 к настоящему Положению";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. На содержание каждого ребенка (детей), переданного патронатному воспитателю, ежемесячно выплачиваются денежные средства в порядке и размере, согласно пункта 1 статьи 137 Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье".";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по охране прав детей Министерства просвещения Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр просвещения
Республики Казахстан
Г. Бейсембаев
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 30 июня 2023 года № 189
Приложение 1
к Положению
о патронатном воспитании
_________________________
(наименование органа)
Заявление о желании стать патронатным воспитателем
Прошу Вас признать меня патронатным воспитателем
_____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
и индивидуальный идентификационный номер)
Против проведения обследования жилищно-бытовых условий не возражаю.
В случае переезда обязуюсь в течение 10 (десять) календарных дней сообщить о перемене места жительства.
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление недостоверных сведений и поддельных документов.
Согласен(а) на использования сведений, составляющих охраняемую Законом Республики Казахстан
"О персональных данных и их защите" тайну, содержащихся в информационных системах.
"___" _____________ 20 ___ года
________________
подпись заявителя
_______