Сотталғандардың киім нысанының үлгілерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 14 шiлдедегi № 575 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 17 шiлдеде № 33086 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң мәселелерi" 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 223-6) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған сотталғандардың киім үлгілері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
М. Ахметжанов
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
2023 жылғы 14 шілдедегі
№ 575 бұйрығына
қосымша
Сотталғандардың киім нысанының үлгілері
1. Сотталғандардың жазғы киім нысаны
Шалбарының балақтары мен күртешенің жеңдеріне, сондай-ақ бүкіл арқа тұсы мен кеуде тұсын бойлай тігілген, ені 2,5 сантиметр болатын жарық шағылыстырғыш бір жолағы бар күртеше және шалбар:
1) сотталған ерлер мен кәмелетке толмаған ұлдар үшін – сұр түсті;
2) сотталған әйелдер мен кәмелетке толмаған қыздар үшін – жасыл түсті;
3) тәртіптік изоляторлардағы және жалғыз адамдық камералардағы сотталғандар үшін – қызғылт сары түсті.
Өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталғандар үшін шалбарының балақтары мен күртешенің жеңдеріне, сондай-ақ бүкіл арқа тұсы мен кеуде тұсын бойлай көлденеңінен арасынан 2 сантиметр қалдырып тігілген, әрқайсысының ені 2,5 сантиметр жарық шағылыстырғыш екі жолағы бар күртеше мен шалбар – қоңыр түсті.
Бас киім – су өткізбейтін матадан тігілген кепка (әйелдер үшін – үшкіл орамал).
2. Сотталғандардың қысқы киім нысаны
Шалбарының балақтары мен күртешенің жеңдеріне, сондай-ақ бүкіл арқа тұсы мен кеуде тұсын бойлай тігілген, ені 2,5 сантиметр болатын жарық шағылыстырғыш бір жолағы бар күртеше және шалбар:

Об утверждении образцов формы одежды осужденных
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 575. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2023 года № 33086
В соответствии с подпунктом 223-6) пункта 15 Положения о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые образцы формы одежды осужденных.
2. Комитету уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
министр внутренних дел
Республики Казахстан
М. Ахметжанов
Приложение к приказу
министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 14 июля 2023 года № 575
Образцы формы одежды осужденных
1. Летняя форма одежды осужденных:
Куртка и брюки с одной светоотражающей полосой шириною 2,5 сантиметра, нашитой на концах штанин брюк и рукавов куртки, а также по всей ширине спины и груди для:
1) осужденных мужчин и несовершеннолетних мальчиков – серого цвета;
2) осужденных женщин и несовершеннолетних девочек – зеленого цвета;
3) осужденных, находящихся в дисциплинарных изоляторах и одиночных камерах, – оранжевого цвета.
Куртка и брюки с двумя светоотражающими полосами шириною 2,5 сантиметра каждая, нашитыми по горизонтали через 2 сантиметра на концах штанин брюк и рукавов куртки, а также по всей ширине спины и груди для осужденных к пожизненному лишению свободы – коричневого цвета.
Головной убор – кепка из водоотталкивающей ткани (для женщин – косынка).
2. Зимняя форма одежды осужденных:
Куртка и брюки утепленные с одной светоотражающей полосой шириною 2,5 сантиметра, нашитой на концах штанин брюк и рукавов куртки, а также по всей ширине спины и груди для:

1) сотталған ерлер мен кәмелетке толмаған ұлдар үшін – сұр түсті;
2) сотталған әйелдер мен кәмелетке толмаған қыздар үшін – жасыл түсті.
Өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталғандар үшін шалбарының балақтары мен күртешенің жеңдеріне, сондай-ақ бүкіл арқа тұсы мен кеуде тұсын бойлай көлденеңінен арасынан 2 сантиметр қалдырып тігілген, әрқайсысының ені 2,5 сантиметр жарық шағылыстырғыш екі жолағы бар жылы күртеше мен шалбар – қоңыр түсті.
Бас киім – иірілген 2 немесе 3 жіптен тоқылған бөрік.

1) осужденных мужчин и несовершеннолетних мальчиков – серого цвета;
2) осужденных женщин и несовершеннолетних девочек – зеленого цвета.
Куртка и брюки утепленные с двумя светоотражающими полосами шириною 2,5 сантиметра каждая, нашитыми по горизонтали через 2 сантиметра на концах штанин брюк и рукавов куртки, а также по всей ширине спины и груди для осужденных к пожизненному лишению свободы – коричневого цвета.
Головной убор – шапка вязаная из пряжи в 2 или 3 нити.