"Халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органға және Ұлттық қауіпсіздік комитетіне ұсынылатын "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі тартқан шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 19 қырқүйектегі № 406 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2023 жылғы 20 шiлдедегi № 274/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 шiлдеде № 33153 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің "Халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органға және Ұлттық қауіпсіздік комитетіне ұсынылатын "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі тартқан шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 19 қырқүйектегі бұйрығына 2018 жылғы № 406 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17558 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органға және Ұлттық қауіпсіздік комитетіне ұсынылатын "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі тартқан шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі осы Қағидалардың 2 және 3-тармақтарында көзделген мәліметтерді тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органға ұсынады және Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетіне ұсынады.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің ақпараттық технологиялар саласын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 19 сентября 2018 года № 406 "Об утверждении Правил представления сведений о привлеченных иностранцах и лицах без гражданства международным технологическим парком "Астана Хаб" представляемых уполномоченному органу по вопросам миграции населения и Комитету национальной безопасности"
Приказ и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 20 июля 2023 года № 274/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2023 года № 33153
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 19 сентября 2018 года № 406 "Об утверждении Правил представления сведений о привлеченных иностранцах и лицах без гражданства международным технологическим парком "Астана Хаб" представляемых уполномоченному органу по вопросам миграции населения и Комитету национальной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17558) следующие изменения:
в Правилах представления сведений о привлеченных иностранцах и лицах без гражданства международным технологическим парком "Астана Хаб" представляемых уполномоченному органу по вопросам миграции населения и Комитету национальной безопасности, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Международный технологический парк "Астана Хаб" представляет сведения, предусмотренные в пунктах 2 и 3 настоящих Правил ежеквартально не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом в уполномоченный орган по вопросам миграции населения и Комитет национальной безопасности Республики Казахстан.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту развития отрасли информационных технологий Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрінің
міндетін атқарушы
К. Тулеушин
"КЕЛЕСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және әлеуметтік қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛЕСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 20 шілдедегі
№ 274/НҚ Бұйрыққа
1-қосымша
Халықтың көші-қоны мәселелері
жөніндегі уәкілетті органға және
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитетіне
ұсынылатын "Астана
Хаб"халықаралық
технологиялық паркі тартқан
шетелдіктер мен азаматтығы
жоқ адамдар туралы
мәліметтерді ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Ұсынылады: "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі немесе оның қатысушылары тартқан шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар туралы мәліметтер
Әкімшілік деректердің нысаны – Астана хаб интернет - ресурста орналастырылған
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі немесе оның қатысушылары тартқан шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар туралы мәліметтер
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 14-СПИ
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: есепті тоқсаннан кейінгі бірінші айдың 10-күнінен кешіктірмей
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органға; үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетіне
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), оның ішінде латын әріптерімен
Туған күні
Азаматтығы (тұрақты тұратын елі)
Паспорттың (жеке басын куәландыратын құжаттың) нөмірі, берілген күні және берген органы
Қазақстан Республикасының аумағында болжамды болу мерзімі (ай, жыл)
Біліктілігі туралы мәліметтер
Визаның қолданыс мерзімін ұзарту туралы мәліметтер (бар болса)
Қазақстан Республикасының аумағына келу мақсаты
Қазақстан Республикасында тұратын жерінің мекен-жайы
Басшы: _________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Күні 20___ жылғы "___"_____________
Мөр орны
Ескертпе: көрсетілген нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмелер осы нысанға қосымшада көзделген.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің міндетін атқарушы
2023 жылғы 20 шілдедегі
№ 274/НҚ Бұйрыққа
2-қосымша
Халықтың көші-қоны мәселелері
жөніндегі уәкілетті органға және
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитетіне
ұсынылатын "Астана Хаб"
халықаралық технологиялық
паркі тартқан шетелдіктер мен
азаматтығы жоқ адамдар туралы
мәліметтерді ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
Ұсынылады: "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі немесе оның қатысушылары тартқан шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар туралы мәліметтер
Әкімшілік деректердің нысаны – Астана хаб интернет - ресурста орналастырылған
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі немесе оның қатысушылары тартқан шетелдіктер мен азаматтығы жоқ тұлғалар туралы мәліметтер
Әкімшілік дереккөздер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): 15-СПИ
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: есепті тоқсаннан кейінгі бірінші айдың 10-күнінен кешіктірмей
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органға; үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетіне
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), оның ішінде латын әріптерімен
Туған күні
Азаматтығы (тұрақты тұратын елі)
Олар отбасы мүшелері болып табылатын "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі немесе оның қатысушылары тартқан тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), оның ішінде латын әріптерімен
Туыстық дәрежесі
Туыстығын растайтын құжаттар туралы мәліметтер (неке қию туралы, туу туралы куәлік немесе туыстығы туралы мәліметтерді растайтын өзге де құжаттар)
Паспорттың (жеке басын куәландыратын құжаттың) нөмірі, берілген күні және берген органы
Визаның қолданыс мерзімін ұзарту туралы мәліметтер (бар болса)
Қазақстан Республикасында тұратын жерінің мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Басшы: _______________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Күні 20___ жылғы "_____"_____________
Мөр орны
Ескертпе: көрсетілген нысанды толтыру жөніндегі түсіндірмелер осы нысанға қосымшада көзделген.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
К. Тулеушин
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство труда
и социальной защиты
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра цифрового развития,
инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 20 июля 2023 года № 274/НҚ
Приложение 1
к Правилам представления
сведений о привлеченных
иностранцах и лицах
без гражданства международным
технологическим парком
"Астана Хаб", представляемых
уполномоченному органу
по вопросам миграции населения
и Комитету национальной безопасности
Республики Казахстан
Представляется: сведения о привлеченных иностранцах и лицах без гражданства международным технологическим парком "Астана Хаб" или его участниками
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: Астана Хаб
Наименование формы административных данных: сведения о привлеченных иностранцах и лицах без гражданства международным технологическим парком "Астана Хаб" или его участниками
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 14-СПИ
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: не позднее 10 числа первого месяца, следующего за отчетным кварталом
Круг лиц, представляющих информацию: международный технологический парк "Астана Хаб"
Срок представления формы административных данных: ежеквартально не позднее 15 числа месяца следующего за отчетным периодом в уполномоченный орган по вопросам миграции населения и Комитет национальной безопасности Республики Казахстан.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), в том числе латинскими буквами
Дата рождения
Гражданство (страна постоянного проживания)
Номер, дата и орган выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность)
Срок предполагаемого пребывания (месяц, год) на территории Республики Казахстан
Сведения о квалификации
Сведения о продлении срока действия визы (при наличии)
Цель пребывания на территорию Республики Казахстан
Адрес места проживания в Республике Казахстан
Руководитель: __________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись
Дата "_____"_____________20___года
Место для печати
Примечание: пояснение по заполнению указанной формы предусматривается в приложении к настоящей форме.
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра цифрового развития,
инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 20 июля 2023 года № 274/НҚ
Приложение 2
к Правилам представления сведений
о привлеченных иностранцах
и лицах без гражданства
международным технологическим
парком "Астана Хаб", представляемых
уполномоченному органу
по вопросам миграции населения
и Комитету национальной безопасности
Республики Казахстан
Представляется: сведения о привлеченных иностранцах и лицах без гражданства международным технологическим парком "Астана Хаб" или его участниками
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: Астана хаб
Наименование формы административных данных: сведения о привлеченных иностранцах и лицах без гражданства международным технологическим парком "Астана Хаб" или его участниками
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 15-СПИ
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: не позднее 10 числа первого месяца, следующего за отчетным кварталом
Круг лиц, представляющих информацию: международный технологический парк "Астана Хаб"
Срок представления формы административных данных: ежеквартально не позднее 15 числа месяца следующего за отчетным периодом в уполномоченный орган по вопросам миграции населения и Комитет национальной безопасности Республики Казахстан.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), в том числе латинскими буквами
Дата рождения
Гражданство (страна постоянного проживания)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), в том числе латинскими буквами, лица, привлеченного международным технологическим парком "Астана Хаб" или его участниками, членами семьи которого они являются
Степень родства
Сведения о документах подтверждающих родство (свидетельство о заключении брака, о рождении или иные документы, подтверждающие сведения о родстве)
Номер, дата и орган выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность)
Сведения о продлении срока действия визы (при наличии)
Адрес места проживания в Республике Казахстан
Руководитель: _______________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись
Дата "_____"_____________20___года
Место для печати
Примечание: пояснение по заполнению указанной формы предусматривается в приложении к настоящей форме.