"Мемлекеттік меншіктегі спорт ғимараттарының қолжетімді болуын қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 шілдедегі № 258 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 25 шiлдедегi № 195 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 26 шiлдеде № 33160 болып тіркелді
БҰЙРАМЫН:
1. "Мемлекеттік меншіктегі спорт ғимараттарының қолжетімді болуын қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2015 жылғы 29 шілдедегі № 258 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11963 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
"Мемлекеттік меншіктегі спорт ғимараттарының қолжетімді болуын қамтамасыз ету" ең төмен әлеуметтік стандартында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Ең төмен әлеуметтік стандарттың нормалары мен нормативтері:
№ р/с
Норманың/ нормативтің атауы
Норманы/ нормативті реттейтін нормативтiк құқықтық акт
Норманың/нормативтің мөлшері
1
2
3
4
1.
Мүгедектігі бар адамдарға спорт ғимараттарына бара алуын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексі,
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының Заңы
Бюджет қаражаты есебінен
Көрсетілетін спорттық және дене шынықтыру-сауықтыру қызметтері құнынан 50% мөлшердегі жеңілдік
2.
Дене шынықтыру саласындағы жеңілдікпен көрсетілетін қызметтер (дене шынықтыру-сауықтыру қызметтері)
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының Заңы;
"Мүгедектігі бар адамдарды қоспағанда, дене шынықтыру-сауықтыру қызметтерін тегін немесе жеңілдікті шарттармен пайдаланатын азаматтар санаттарының тізбесін, сондай-ақ жеңілдіктер мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 14 мамырдағы № 178 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11322 болып тіркелген).
Көрсетілетін спорттық және дене шынықтыру-сауықтыру қызметтері құнынан 50% мөлшердегі жеңілдік
".
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменения в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 258 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступности спортивных сооружений, находящихся в государственной собственности"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 июля 2023 года № 195. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июля 2023 года № 33160
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 258 "Об утверждении минимального социального стандарта "Обеспечение доступности спортивных сооружений, находящихся в государственной собственности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11963) следующее изменение:
в Минимальном социальном стандарте "Обеспечение доступности спортивных сооружений, находящихся в государственной собственности", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Нормы и нормативы минимального социального стандарта:
№ п/п
Наименование нормы/норматива
Нормативный правовой акт, регулирующий норму/норматив
Размер нормы/ норматива
1
2
3
4
1
Обеспечение лиц с инвалидностью доступа к спортивным сооружениям
Социальный кодекс Республики Казахстан,
Закон Республики Казахстан "О физической культуре и спорте;
За счет бюджетных средств
Льготы в размере 50% от стоимости оказываемых спортивных и физкультурно-оздоровительных услуг
2
Льготные услуги в области физической культуры (физкультурно-оздоровительные услуги)
Закон Республики Казахстан "О физической культуре и спорте";
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 мая 2015 года № 178 "Об утверждении Перечня категорий граждан, пользующихся физкультурно- оздоровительными услугами бесплатно или на льготных условиях, за исключением лиц с инвалидностью, а также размеров льгот" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11322)
Льготы в размере 50% от стоимости оказываемых спортивных и физкультурно-оздоровительных услуг
".
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Оралов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и
спорта Республики Казахстан
А. Оралов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство труда и социальной защиты насления
Республики Казахстан