Мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер және қаржылық қызмет туралы есептер беруінің қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 31 шiлдедегi № 816 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 3 тамызда № 33221 болып тіркелді
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 11-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер және қаржылық қызмет туралы есептер беруінің қағидалары мен мерзімдері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
2023 жылғы 31 шілдедегі
№ 816 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер және қаржылық қызмет туралы есептер беруінің қағидалары мен мерзімдері
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер және қаржылық қызмет туралы есептер беруінің қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 11-тармағына сәйкес әзірленді және мемлекеттік мүлікке қатысты меншік иесінің меншік құқығын жүзеге асыратын мемлекеттік органға мемлекеттік мүлікті басқару бойынша функцияларды орындауға қатысатын жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер және қаржылық қызмет туралы есептер беруінің тәртібі мен мерзімдерін айқындайды.

Об утверждении Правил и сроков представления физическими и юридическими лицами, участвующими в выполнении функций по управлению государственным имуществом, отчетов обо всех сделках имущественного характера и финансовой деятельности, связанных с государственной собственностью
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 816. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2023 года № 33221.
В соответствии с пунктом 11 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции" и подпункта 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и сроки представления физическими и юридическими лицами, участвующими в выполнении функций по управлению государственным имуществом, отчетов обо всех сделках имущественного характера и финансовой деятельности, связанных с государственной собственностью.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
от 31 июля 2023 года № 816
Правила и сроки представления физическими и юридическими лицами, участвующими в выполнении функций по управлению государственным имуществом, отчетов обо всех сделках имущественного характера и финансовой деятельности, связанных с государственной собственностью
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки представления физическими и юридическими лицами, участвующими в выполнении функций по управлению государственным имуществом, отчетов обо всех сделках имущественного характера и финансовой деятельности, связанных с государственной собственностью (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 11 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции" и определяют порядок и сроки представления физическими и юридическими лицами, участвующими в выполнении функций по управлению государственным имуществом, отчетов обо всех сделках имущественного характера и финансовой деятельности, связанных с государственной собственностью, в государственный орган, осуществляющий в отношении государственного имущества правомочия собственника.

2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) бағдарламалық қамтылым – бағдарламалардың, бағдарламалық кодтардың, сондай-ақ оларды пайдалану үшін қажетті техникалық құжаттамасы бар бағдарламалық өнімдердің жиынтығы;
2) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган – коммуналдық (облыстық, аудандық) меншікке билік етуге әкімдік уәкілеттік берген, тиісті жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекеме;
3) мемлекеттік мүлік – республикалық және коммуналдық мүлік;
4) мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке тұлғалар (бұдан әрі – жеке тұлғалар) – мемлекеттік меншікті мүліктік жалдау (жалға алу) шартын және (немесе) мемлекеттік меншікті сенімгерлікпен басқару шартын жасасқан жеке тұлғалар;
5) мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын заңды тұлғалар (бұдан әрі – заңды тұлғалар) – мемлекеттік меншікті мүліктік жалдау (жалға алу) шартын және (немесе) мемлекеттік меншікті сенімгерлікпен басқару шартын жасасқан заңды тұлғалар;
6) мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне бекітіліп берілген мүлікті қоспағанда, республикалық мүлікті басқару, мемлекеттің республикалық мүлікке құқығын іске асыру, экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларында меншікті және стратегиялық объектілерді жекешелендіру мен мемлекеттік мониторинг жүргізу саласындағы басшылықты өз құзыреті шегінде жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
7) мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдау (жалға алу) шарты – жалға беруші жалға алушыға мемлекеттік меншікті ақы үшін уақытша иелену мен пайдалануға беруге міндеттенетін жазбаша нысанда жасалатын мәміле;
8) мемлекеттік мүлікті сенімгерлікпен басқару шарты – егер шартта немесе заңнамалық актілерде өзгеше көзделмесе, сенімгер басқарушы өзіне иеленуге, пайдалануға және билік етуге берілген мемлекеттік мүлікті пайда алушының мүддесі үшін өз атынан басқаруды жүзеге асыруға міндеттенетін жазбаша нысанда жасалған мәміле;
9) мемлекеттік мүлік тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – арнаулы мемлекеттік органдардың жедел басқаруындағы мүлікті және мемлекеттік материалдық резервтің мүлкін қоспағанда, мемлекеттік мүлікті есепке алудың бірыңғай ақпараттық автоматтандырылған жүйесі.
3. Есептер:

2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) программное обеспечение – совокупность программ, программных кодов, а также программных продуктов с технической документацией, необходимой для их эксплуатации;
2) исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета – государственное учреждение, уполномоченное акиматом на распоряжение коммунальным (областным, районным) имуществом, финансируемое из соответствующих местных бюджетов;
3) государственное имущество – республиканское и коммунальное имущество;
4) физические лица, участвующие в выполнении функций по управлению государственным имуществом (далее – физические лица) – физические лица, заключившие договор имущественного найма (аренды) государственного имущества и (или) договор доверительного управления государственным имуществом;
5) юридические лица, участвующие в выполнении функций по управлению государственным имуществом (далее – юридические лица) – юридические лица, заключившие договор имущественного найма (аренды) государственного имущества и (или) договор доверительного управления государственным имуществом;
6) уполномоченный орган по управлению государственным имуществом – центральный исполнительный орган, осуществляющий в пределах своей компетенции руководство в сфере управления республиканским имуществом, реализации прав государства на республиканское имущество, приватизации и государственного мониторинга собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение, и стратегических объектов, за исключением имущества, закрепленного за Национальным Банком Республики Казахстан;
7) договор имущественного найма (аренды) государственного имущества – сделка, совершенная в письменной форме, согласно которой наймодатель обязуется предоставить нанимателю государственное имущество за плату во временное владение и пользование;
8) договор доверительного управления государственным имуществом – сделка, совершенная в письменной форме, согласно которой доверительный управляющий обязуется осуществлять от своего имени управление переданным в его владение, пользование и распоряжение государственным имуществом, если иное не предусмотрено договором или законодательными актами, в интересах выгодоприобретателя;
9) реестр государственного имущества (далее – реестр) – единая информационная автоматизированная система учета государственного имущества, за исключением имущества, находящегося в оперативном управлении специальных государственных органов, и государственного материального резерва.
3. Отчеты подразделяются на:

1) мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер туралы есепке;
2) мемлекеттік меншікпен байланысты қаржылық қызмет туралы есепке бөлінеді.
2-тарау. Мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер және қаржылық қызмет туралы есептерді беру тәртібі мен мерзімдері
4. Жеке және заңды тұлғалар мүліктік сипаттағы мынадай:
1) мемлекеттік мүлікті қосымша жалдау;
2) мемлекеттік мүлікті кепілге беру;
3) үшінші тұлғалардың мемлекеттік мүлікті жақсартулар жүргізуі;
4) мемлекеттік мүлікті иеліктен шығару жөніндегі мәмілелер бойынша есеп береді.
5. Жалға алушы болып табылатын жеке және заңды тұлғалар Қағидалардың 4-тармағында көзделген мәмілелерді жасасу кезінде мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер туралы есептерді осындай мәміле жасалған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ұсынады.
6. Мемлекеттік меншікті басқару жөніндегі сенімгер басқарушы болып табылатын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар мемлекеттік мүлікті иеліктен шығару туралы немесе оны кепілге беру туралы мәмілені жасасқан кезде мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер туралы есепті мемлекеттік мүлікті сенімгерлікпен басқару шартында көзделген мерзімдерде береді.
7. Мемлекетті мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер туралы есебі осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысанда беріледі және мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) мәміле түрі (қосымша жалдау, кепіл, жақсартулар жүргізу, иеліктен шығару);
2) мәміле деректемелері (шарттың нөмірі мен күні, мәмілені орындау мерзімі, мәміле тараптары, мәміледе көзделген төлемдерді төлеу шарттары немесе енгізу тәртібі);
3) мәміле нысанасы болып табылатын мемлекеттік мүліктің сипаттамасы мен құны.
8. Сенімгерлікпен басқарушының өзіне сенімгерлікпен басқаруға берілген мемлекеттік мүлікпен байланысты қаржылық қызметі туралы есебі, бухгалтерлік есепті жүргізетін заңды тұлғалар мен жеке тұлғалар Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасына сәйкес есепті жылдан кейінгі жылдың 1 маусымына дейін беріледі.
9. Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасына сәйкес бухгалтерлік есепті жүргізуді және қаржылық есептілікті жасауды жүзеге асырмайтын жеке тұлғалар Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген жағдайларды қоспағанда сенімгерлік басқаруға берілген мемлекеттік мүлікпен байланысты сенімгерлік басқарушының қаржылық қызметі туралы есепті Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасымен бекітілген нысандар бойынша ұсынады.

1) отчет обо всех сделках имущественного характера, связанных с государственной собственностью;
2) отчет о финансовой деятельности, связанной с государственной собственностью.
Глава 2. Порядок и сроки представления отчетов обо всех сделках имущественного характера и финансовой деятельности, связанных с государственной собственностью
4. Физическими и юридическими лицами отчет представляется по следующим сделкам имущественного характера:
1) субаренды государственного имущества;
2) залога государственного имущества;
3) по проведению третьими лицами улучшений государственного имущества;
4) отчуждения государственного имущества.
5. Физическими и юридическими лицами, являющимися нанимателями, при заключении сделок, предусмотренных пунктом 4 Правил, отчеты обо всех сделках имущественного характера, связанных с государственной собственностью, представляются в течение 10 (десять) рабочих дней со дня заключения такой сделки.
6. Индивидуальные предприниматели и юридические лица, являющиеся доверительными управляющими по управлению государственным имуществом, при заключении сделки об отчуждении или залоге государственного имущества, отчет обо всех сделках имущественного характера, связанных с государственной собственностью, представляют в сроки, предусмотренные договором доверительного управления государственным имуществом.
7. Отчет физического и (или) юридического лица, участвующего в выполнении функций по управлению государственным имуществом, обо всех сделках имущественного характера, связанных с государственной собственностью, представляется по форме согласно приложению к настоящим Правилам и включает в себя следующие сведения:
1) вид сделки (субаренда, залог, проведение улучшений, отчуждение);
2) реквизиты сделки (номер и дата договора, сроки исполнения сделки, стороны сделки, условия оплаты или порядок внесения платежей, предусмотренные сделкой);
3) описание и стоимость государственного имущества, являющегося предметом сделки.
8. Отчет о финансовой деятельности доверительного управляющего, связанного с государственным имуществом, переданным ему в доверительное управление, юридическими лицами и физическими лицами, ведущими бухгалтерский учет, представляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности до 1 июня года, следующего за отчетным.
9. Физические лица, не осуществляющие ведение бухгалтерского учета и составление финансовой отчетности в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, предоставляют отчет о финансовой деятельности доверительного управляющего, связанного с государственным имуществом, переданным ему в доверительное управление, по формам, утвержденным законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности, за исключением случаев, указанных в пункте 10 Правил.

10. Акционерлік қоғам (жауапкершілігі шектеулі серіктестік немесе өзге де заңды тұлға) акцияларының мемлекеттік пакеті (жарғылық капиталға қатысу үлесі) түріндегі мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі сенімгерлік басқарушылар болып табылатын жеке және заңды тұлғалар өзіне сенімгерлік басқаруға берілген мемлекеттік мүлікпен байланысты сенімгерлік басқарушының қаржылық қызметі туралы есепті ұсынбайды, бұл ретте Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасына сәйкес осы тармақта көрсетілген заңды тұлғалардың қаржылық есептілікті ұсынуын қамтамасыз етеді.
11. Жеке және заңды тұлғалар бағдарламалық қамтылымды пайдалана отырып, есепті электрондық түрде жасайды, оған ұлттық куәландырушы орталық берген электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды және республикалық мүлікке қатысты – мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органға немесе коммуналдық мүлікке қатысты – жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органға есепті бағдарламалық қамтылымдағы есепті жіберуге және тізілімнің құрылымына енгізуге арналған сервисті пайдалана отырып, тізілім арқылы жібереді.
Есеп мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органның немесе жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органның мемлекеттік мүліктің тиімді пайдаланылуын бақылау мақсатында беріледі.
12. Мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган немесе жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган есеп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде тізілім арқылы жеке және заңды тұлғалардың электрондық цифрлық қолтаңбаларында көрсетілген электрондық мекенжайына есептің тізілімге енгізілгені немесе пысықтауға қайтарылу себептері туралы электрондық хабарлама жібереді.
13. Жеке немесе заңды тұлғалардың осы Қағидалардың 7, 8 және 11-тармақтарында көрсетілген талаптарды сақтамауы есепті қайтаруға негіз болып табылады.
14. Есеп қайтарылған кезде, жеке және (немесе) заңды тұлға ескертулерді жойып, есептің қайтарылғаны туралы хабарламаны алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде тізілімге қайта есеп жібереді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
20__ жылғы "__"_________
№ __ бұйрығына
қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке және (немесе) заңды тұлғаның мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер туралы есебі
Ұсынылады: мемлекеттік мүлікке қатысты меншік иесінің өкілеттігін жүзеге асыратын мемлекеттік органға.
Әкімшілік деректердің нысаны интернет - ресурста орналастырылған: www.gov.kz.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке және (немесе) заңды тұлғаның мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер туралы есебі.
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының әріптік-сандық қысқаша көрінісі): ММ-130.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке және заңды тұлғалар.
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: мүліктік сипаттағы мәміле жасалған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Мәміле түрі (қосымша жалдау, кепіл, жақсартулар жүргізу, иеліктен шығару)
Мәміле деректемелері
Мәміле нысанасы болып табылатын мемлекеттік мүліктің сипаттамасы мен құны
шарттың нөмірі мен күні
мәміле тараптары
мәмілені орындау мерзімдері
мәміледе көзделген төлемдерді төлеу шарттары немесе енгізу тәртібі
1
2
3
4
5
6
7
Басшы немесе оны алмастыратын адам
______________________________________________________________
(электрондық-цифрлық қолтаңба) (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)
Толтыру күні: "__" _________ 20__ жыл
"Мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке және (немесе) заңды тұлғаның мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер туралы есебі" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (Индекс: ММ-130)

10. Физические и юридические лица, являющиеся доверительными управляющими по управлению государственным имуществом в виде государственного пакета акций (доли участия в уставном капитале) акционерного общества (товарищества с ограниченной ответственностью или иного юридического лица), не предоставляют отчет о финансовой деятельности доверительного управляющего, связанного с государственным имуществом, переданным ему в доверительное управление, при этом, обеспечивают предоставление финансовой отчетности указанными в настоящем пункте юридическими лицами, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.
11. Физические и юридические лица формируют отчет в электронном виде с использованием программного обеспечения, подписывают его электронной цифровой подписью, выданной национальным удостоверяющим центром, и направляют в уполномоченный орган по управлению государственным имуществом – в отношении республиканского имущества или исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, – в отношении коммунального имущества посредством реестра, используя имеющийся в программном обеспечении сервис для отправки и включения отчета в структуру реестра.
Отчет представляется в целях контроля уполномоченным органом по управлению государственным имуществом или исполнительным органом, финансируемым из местного бюджета, за эффективным использованием государственного имущества.
12. Уполномоченный орган по управлению государственным имуществом или исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, посредством реестра в течение 3 (трех) рабочих дней с даты поступления отчета направляет на электронный адрес физических и юридических лиц, указанный в их электронных цифровых подписях, электронное уведомление о включении отчета в реестр или причинах его возврата для доработки.
13. Основанием для возврата отчета является несоблюдение физическими или юридическими лицами требований, указанных в пунктах 7, 8 и 11 настоящих Правил.
14. При возврате отчета, физическое и (или) юридическое лицо устраняет замечания и направляет повторно отчет в реестр в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения уведомления о возврате отчета.
Приложение к приказу
Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов
Республики Казахстан
от "__"_______20_ года № __
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Отчет физического и (или) юридического лица, участвующего в выполнении функций по управлению государственным имуществом, обо всех сделках имущественного характера, связанных с государственной собственностью
Представляется: в государственный орган, осуществляющий в отношении государственного имущества правомочия собственника.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz.
Наименование формы административных данных: Отчет физического и (или) юридического лица, участвующего в выполнении функций по управлению государственным имуществом, обо всех сделках имущественного характера, связанных с государственной собственностью.
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ГИ-130.
Круг лиц, представляющих информацию: физические и юридические лица участвующие в выполнении функций по управлению государственным имуществом.
Срок представления формы административных данных: в течение 10 (десять) рабочих дней со дня заключения сделки имущественного характера.
№ п/п
Вид сделки (субаренда, залог, проведение улучшений, отчуждение)
Реквизиты сделки
Описание и стоимость государственного имущества, являющегося предметом сделки
номер и дата договора
стороны сделки
сроки исполнения сделки
условия оплаты или порядок внесения платежей, предусмотренные сделкой
1
2
3
4
5
6
7
Руководитель или лицо, замещающее его
_____________________________________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" _________ 20__ года
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет физического и (или) юридического лица, участвующего в выполнении функций по управлению государственным имуществом, обо всех сделках имущественного характера, связанных с государственной собственностью" (Индекс: ГИ-130)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке және (немесе) заңды тұлғаның мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер туралы есебі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке және заңды тұлғалар толтырады және мемлекеттік мүлікке қатысты меншік иесінің өкілеттіктерін жүзеге асыратын мемлекеттік органға ұсынылады.
3. Нысанға мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке тұлғаның немесе заңды тұлға басшысының (немесе оны алмастыратын тұлғаның) электрондық-цифрлық қолтаңбасы қойылады.
4. Нысан мүліктік сипаттағы мәміле жасалған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1-бағанда өтпелі нөмірлеу көрсетіледі.
2-бағанда мемлекеттік мүлікпен жасалған мүліктік мәміленің (қосалқы жалдау, кепіл, жақсартулар жүргізу, иеліктен шығару) түрі көрсетіледі.
3-бағанда шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
4-бағанда шарттың тараптары көрсетіледі.
5-бағанда шартты орындау мерзімдері көрсетіледі.
6-бағанда мәміледе көзделген төлем шарттары немесе төлемдерді енгізу тәртібі.
7-бағанда мәліле мәні болып табылатын мемлекеттік мүліктің сипаттамасы мен құны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет физического и (или) юридического лица, участвующего в выполнении функций по управлению государственным имуществом, обо всех сделках имущественного характера, связанных с государственной собственностью" (далее – Форма).
2. Форма заполняется физические и юридические лица участвующие в выполнении функций по управлению государственным имуществом и предоставляется в государственный орган, осуществляющий в отношении государственного имущества правомочия собственника.
3. Форма подписывается электронно-цифровой подписью физического лица или руководителя юридического лица (или лица, замещающее его), участвующего в выполнении функций по управлению государственным имуществом.
4. Форма предоставляется в течение 10 (десять) рабочих дней со дня заключения сделки имущественного характера.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
В графе 1 указывается сквозная нумерация.
В графе 2 указывается вид имущественной сделки (субаренда, залог, проведение улучшений, отчуждение) совершенной с государственным имуществом.
В графе 3 указывается номер и дата договора.
В графе 4 указываются стороны договора.
В графе 5 указывается сроки исполнения договора.
В графе 6 условия оплаты или порядок внесения платежей, предусмотренные сделкой.
В графе 7 указывается описание и стоимость государственного имущества, являющегося предметом сделки.