"Энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1123 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 8 тамыздағы № 566 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 10 тамызда № 33263 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2023 жылғы 15 қыркүйектегі № 8 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 15.09.2023 № 8 (10.06.2024 қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1123 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12587 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттауды жүргізу қағидаларында:
2-қосымшада:
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) осы Тізбеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш (сұрау салу);
2) жоғары инженерлік-техникалық білім туралы дипломның электрондық көшірмесі не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат;
3) "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өз қызметін жүзеге асыратын оқу орталығы берген энергия аудиті бағыты бойынша энергия үнемдеу және энергия тиiмдiлiгiн арттыру саласындағы курстардан өткені туралы куәліктің электрондық көшірмесі;
4) кандидаттың еңбек қызметін және кемінде 5 (бес) жыл жалпы техникалық өтілінің болуын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі, оның ішінде энергия аудиторлық ұйымда энергия аудиторы кемінде 1 (бір) жыл;
5) Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 26 наурыздағы №234 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының энергетикалық ұйымдарында персоналмен жұмыс істеу қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша III және одан жоғары рұқсат беру тобының білімін біліктілік тексеру хаттамасының электрондық көшірмесі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10830 болып тіркелген).
".
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1123 "Об утверждении Правил проведения аттестации кандидатов в энергоаудиторы"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 августа 2023 года № 566. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 августа 2023 года № 33263. Утратил силу приказом и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 15 сентября 2023 года № 8.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра промышленности и строительства РК от 15.09.2023 № 8 (вводится в действие с 10.06.2024).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1123 "Об утверждении Правил проведения аттестации кандидатов в энергоаудиторы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12587) следующее изменение:
в Правилах проведения аттестации кандидатов в энергоаудиторы, утвержденных указанным приказом:
в приложении 2:
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"
8
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление (запрос) по форме согласно приложению, к настоящему Перечню;
2) электронная копия диплома о высшем инженерно-техническом образовании либо электронный документ из сервиса цифровых документов;
3) электронная копия свидетельства о прохождении курсов в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по направлению энергоаудит, выданная учебным центром осуществляющую свою деятельность в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об энергосбережений и повышений энергоэффективности";
4) электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность кандидата и наличие общего технического стажа не менее 5 (пяти) лет, из них не менее 1 (одного) года энергоаудитором в энергоаудиторской организации;
5) электронная копия протокола квалификационной проверки знаний группы допуска III и выше, по форме согласно приложению 1 к Правилам работы с персоналом в энергетических организациях Республики Казахстан, утвержденным приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 234" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10830).
".
2. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан