Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолын (жол учаскесін) Павлодар – Ресей Федерациясының шекарасы (Омбыға) ақылы негізде пайдалану туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 21 қыркүйектегі № 6 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 қыркүйекте № 33480 болып тіркелді
"Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 2-тармағының 29) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының I-б, ІІ санатты Ресей Федерациясының шекарасы (Омбыға) – Майқапшағай (ҚХР-ға) Павлодар – Ресей Федерациясының шекарасы (Омбыға) 389+710 километр (бұдан әрі – км) – 191+500 учаскесі ақылы негізде (бұдан әрі – ақылы жол (учаске)) пайдаланылады;
2) жүріп өту мынадай баламалы жол арқылы жүзеге асырылуы мүмкін: "Ертіс өзені арқылы өтетін көпір өткелі" республикалық маңызы бар автомобиль жолы, "Ленин-Ертіс-Русская Поляна" республикалық маңызы бар автомобиль жолы;
3) ақылы жолдың бастапқы пункті – 389+710 км, ақылы жолдың соңғы пункті – 191+500 км;
4) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес ақылы жолдың (учаскенің) басқа автомобиль жолдарымен қиылысулар және басқа автомобиль жолдарына қосылулар тізбесі;
5) ақылы жолдың (учаскенің) техникалық сыныптамасы – I-б, ІІ санатты, ақылы жолдың (учаскенің) негізгі параметрлері:
автомобиль жолымен жүріп өту белдеуінің ені - кемінде 3,75 метр;
автомобиль жолындағы қозғалыс белдеулерінің саны - екі бағытта 2 және 1 белдеу;
6) ақылы жолдың (учаскенің) ұзақтығы – 198 км 210 м;
7) ақылы автомобиль жолы арқылы жүріп өту үшін төлем мөлшерлемелері осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес айқындалады;
8) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес басқа автомобиль жолымен баламалы түрде жүре алмайтын, іргелес елді мекендердің тізбесі;
9) ақылы жолды (учаскені) ақылы негізде пайдалану мерзімі – 20 жыл деп белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі 2023 жылғы
21 қыркүйектегі № 6
Бұйрыққа 1-қосымша
Ақылы жолдың (учаскенің) басқа автомобиль жолдарымен қиылысулар және басқа автомобиль жолдарына қосылулар тізбесі
Қиылысулар мен қосылулар мекенжайы км + метр
Көзделген қиылысу мен қосылу бойынша елді мекендердің атауы
334 км
Қызылтаң
327 км
Байқоныс
318 км
Песчан
314 км
Қарасуық
310 км
Ыңталы
302 км
Тереңкөл
297 км
Юбилейное
293 км
Луговое
288 км
Осьмерыжск
284 км
Береговое
278 км
Жасқайрат
264 км
Жаңабет
250 км
Пятирыжск
240 км
Моисеевка
227 км
Железинка
216 км
Береговое
210 км
Башмачное
200 км
Прииртышск
197 км
Үрлітүб
343 км
Пресное
352 км
Достық
356 км
Чернорецск
365 км
Набережное
369 км
Жаңа Қала
374 км
Сычевка
381 км
Новочерноярка
389 км
Мичурин
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі 2023 жылғы
21 қыркүйектегі № 6
Бұйрыққа 2-қосымша
Ақылы автомобиль жолы (учаскесі) бойынша жүріп өту үшін төлем мөлшерлемелері

Об использовании автомобильной дороги (участка) общего пользования республиканского значения Павлодар – граница Российской Федерации (на Омск) на платной основе
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 21 сентября 2023 года № 6. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2023 года № 33480
В соответствии с подпунктом 29) пункта 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об автомобильных дорогах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить, что:
1) участок Павлодар – граница Российской Федерации (на Омск) километр (далее-км) 389+710 – 191+500 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-б, ІІ категории граница Российской Федерации (на Омск) – Майкапшагай (на Китайскую Народную Республику) (далее –платная дорога (участок) используется на платной основе;
2) проезд может осуществляться по альтернативной дороге: автомобильная дорога республиканского значения "Мостовой переход через реку Иртыш", автомобильная дорога республиканского значения "Ленинский – Иртышск – Русская Поляна";
3) начальный пункт платной дороги (участка) – км 389+710, конечный пункт платной дороги (участка) – км 191+500;
4) перечень пересечений платной дороги (участка) с другими автомобильными дорогами и примыканий к другим автомобильным дорогам согласно приложению 1 к настоящему приказу;
5) техническая классификация платной дороги (участка) – категории I-б, ІІ, основные параметры платной дороги (участка):
ширина полосы проезда по автомобильной дороге – не менее 3,75 метра;
количество полос движения по автомобильной дороге – 2 и 1 полоса в обоих направлениях;
6) протяженность платной дороги (участка) – 198 километров 210 метров;
7) ставки платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку) определяются согласно приложению 2 к настоящему приказу;
8) перечень прилегающих населенных пунктов, не имеющих альтернативного проезда по другой автомобильной дороге, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
9) срок использования платной дороги (участка) на платной основе – 20 лет.
2. Комитету автомобильных дорог Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр транспорта
Республики Казахстан
от 21 сентября 2023 года № 6
Перечень пересечений платной дороги (участка) с другими автомобильными дорогами и примыканий к другим автомобильным дорогам
Адреса пересечений
и примыканий км + метров
Наименование населенных пунктов по предназначенному пересечению и примыканию
км 334
Кызылтан
км 327
Байконыс
км 318
Песчаное
км 314
Карасук
км 310
Инталы
км 302
Теренколь
км 297
Юбилейное
км 293
Луговое
км 288
Осьмерыжск
км 284
Береговое
км 278
Жаскайрат
км 264
Жанабет
км 250
Пятирыжск
км 240
Моисеевка
км 227
Железинка
км 216
Береговое
км 210
Башмачное
км 200
Прииртышск
км 197
Урлютюб
км 343
Пресное
км 352
Достык
км 356
Чернорецкое
км 365
Набережное
км 369
Жана Кала
км 374
Сычевка
км 381
Новочерноярка
км 389
Мичурино
Приложение 2 к приказу
Министр транспорта
Республики Казахстан
от 21 сентября 2023 года № 6
Ставки платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку)

Республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолының І-б, ІІ санатты Ресей Федерациясының шекарасы (Омбыға) – Майқапшағай (Қытай Халық Республикасына) Павлодар – Ресей Федерациясының шекарасы (Омбыға) 389+710 километр (бұдан әрі – км) - 191+500 км учаскесі:
Айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК):
Аймақ
16 орынға дейінгі автобус тар және жүк көтергіштігі 2,5 тоннаға (бұдан әрі – т) дейін жүк автомобильдері

Участок Павлодар – граница Российской Федерации (на Омск) километр (далее-км) 389+710 – 191+500 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-б, ІІ категории граница Российской Федерации (на Омск) – Майкапшагай (на Китайскую Народную Республику):
месячный расчетный показатель (далее - МРП):
Зона
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузоподъемностью до 2,5 тонны (далее - т)