"Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 2 қарашадағы № 49 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 3 қарашада № 33606 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10400 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларында:
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
12-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің
2023 жылғы 2 қарашадағы
№ 49 Бұйрыққа
1-қосымша
Кемені, оның ішінде
шағын көлемді кемені
және оған құқықтарды
мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
1-қосымша
Кемелердің тіркеу нөмірлері
1. Кемелерге тiркеу нөмiрлерiн беру төменде санамаланған литерлерді пайдалану арқылы жүзеге асырылады:
1) Жоғарғы Ертіс бассейніне – "ER";
2) Орал бассейніне – "ZH";
3) Іле бассейніне – "IL";
4) Балқаш бассейніне – "B";
5) Есіл бассейніне – "ES";
6) Сырдария бассейніне – "S";
7) Каспий бассейніне – "Q";
8) Орталық бассейнге (Қазақстан Республикасының басқа су қоймаларына) – "OR".
Жалға алынған шетелдiк кемелердiң тiзiлiмiне енгiзiлген кеменiң тiркеу нөмiрiне "А" әрпi қосылады.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51 "Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него"
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 2 ноября 2023 года № 49. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 ноября 2023 года № 33606
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51 "Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10400) следующие изменения:
в Правилах государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него, утвержденных указанным приказом:
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 12 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 2 ноября 2023 года № 49
Приложение 1
к Правилам государственной
регистрации судна, в том числе
маломерного судна, и прав на него
Регистрационные номера судов
1. Присвоение судам регистрационных номеров осуществляется с использованием нижеперечисленных литеров:
1) Верхне-Иртышскому бассейну – "ER";
2) Уральскому бассейну – "ZH";
3) Илийскому бассейну – "IL";
4) Балхашскому бассейну – "B";
5) Ишимскому бассейну – "ES";
6) Сырдарьинскому бассейну – "S";
7) Каспийскому бассейну – "Q";
8) Центральному бассейну (другие водохранилища Республики Казахстан) – "OR".
К регистрационному номеру судна, внесенного в Реестр арендованных иностранных судов, добавляется буква "А".

2. Кеменiң тiркеу орнын белгiлеу мақсатында нақты бассейн үшiн белгiленген әрiптiк литерге цифрлық литер де қосылады:
1) Өскемен учаскесі – "ER-1";
2) Семей учаскесі-" ER -2";
3) Павлодар учаскесі – "ER-3";
4) Орал учаскесі-"ZH-1";
5) Атырау учаскесі-"ZH-2";
6) Қарағанды учаскесі (орталық бассейн үшін)-"OR-1";
7) Қарағанды учаскесі (Балқаш бассейні үшін)-"B-1";
8) Алматы учаскесі (Балқаш бассейні үшін)-"B-2";
9) Жамбыл учаскесі – "B-3";
10) Жетісу учаскесі (Балқаш бассейні үшін)-"B-4";
11) Астана қаласының учаскесі – "ES-1";
12) Петропавл учаскесі-"ES-2";
13) Қостанай учаскесі – "ОR-2";
14) Түркістан учаскесі - "S-1";
15) Қызылорда учаскесі – "S-2".
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің
2023 жылғы 2 қарашадағы
№ 49 Бұйрыққа
2-қосымша
Кемені, оның ішінде
шағын көлемді кемені
және оған құқықтарды
мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
12-қосымша
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелердің тіркеу нөмірлері
Уәкiлеттi орган облыстар және қалалар бойынша тiркеу нөмiрлерiн белгiлейдi:
1) Абай облысы - АBА 0001-ден 9999-ға дейін;
2) Ақмола облысы - АQМ 0001-ден 9999-ға дейін;
3) Астана қаласы - AST 0001-ден 9999-ға дейін;
4) Ақтөбе облысы - АQT 0001-ден 9999-ға дейін;
5) Алматы облысы - АLM 0001-ден 9999-ға дейін;
6) Алматы қаласы - АLQ 0001-ден 9999-ға дейін;
7) Атырау облысы - АTR 0001-ден 9999-ға дейін;
8) Шығыс Қазақстан облысы - SHQ 0001-ден 9999-ға дейін;
9) Жамбыл облысы - JAM 0001-ден 9999-ға дейін;
10) Жетісу облысы - JET 0001-ден 9999-ға дейін;
11) Қарағанды облысы - QAR 0001-ден 9999-ға дейін;
12) Қызылорда облысы - QZL 0001-ден 9999-ға дейін;
13) Қостанай облысы - QOS 0001-ден 9999-ға дейін;
14) Маңғыстау облысы - MAN 0001-ден 9999-ға дейін;
15) Павлодар облысы - PAV 0001-ден 9999-ға дейін;
16) Солтүстік Қазақстан облысы - SQO 0001-ден 9999-ға дейін;
17) Ұлытау облысы - ULT 0001-ден 9999-ға дейін;
18) Батыс Қазақстан облысы - BQO 0001-ден 9999-ға дейін;
19) Түркістан облысы - TUR 0001-ден 9999-ға дейін;
20) Шымкент қаласы - SHY 0001-ден 9999-ға дейін.

2. В целях обозначения места приписки судна к установленной для конкретного бассейна буквенной литере добавляется также и цифровая литера:
1) Усть-Каменогорский участок – "ER-1";
2) Семейский участок – "ER-2";
3) Павлодарский участок – "ER-3";
4) Уральский участок – "ZH-1";
5) Атырауский участок – "ZH-2";
6) Карагандинский участок (для центрального бассейна) – "OR-1";
7) Карагандинский участок (для Балхашского бассейна) – "B-1";
8) Алматинский участок (для Балхашского бассейна) – "B-2";
9) Жамбылский участок – "B-3";
10) Жетісуский участок (для Балхашского бассейна) – "B-4";
11) участок города Астана – "ES-1";
12) Петропавловский участок – "ES-2";
13) Костанайский участок – "ОR-2";
14) Туркестанский участок – "S-1";
15) Кызылординский участок – "S-2".
Приложение 2 к приказу
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 2 ноября 2023 года № 49
Приложение 12
к Правилам государственной
регистрации судна, в том числе
маломерного судна,
и прав на него
Регистрационные номера самоходных маломерных судов
Уполномоченный орган устанавливает регистрационные номера по областям и городам:
1) Абайская область - АBА с 0001 до 9999;
2) Акмолинская область - АQМ с 0001 до 9999;
3) город Астана – AST c 0001 до 9999;
4) Актюбинская область - АQT с 0001 до 9999;
5) Алматинская область - АLM с 0001 до 9999;
6) город Алматы - АLQ с 0001 до 9999;
7) Атырауская область - АTR с 0001 до 9999;
8) Восточно-Казахстанская область - SHQ с 0001 до 9999;
9) Жамбылская область - JAM с 0001 до 9999;
10) Жетысуская область - JET с 0001 до 9999;
11) Карагандинская область - QAR с 0001 до 9999;
12) Кызылординская область - QZL с 0001 до 9999;
13) Костанайская область - QOS с 0001 до 9999;
14) Мангыстауская область - MAN с 0001 до 9999;
15) Павлодарская область - PAV с 0001 до 9999;
16) Северо-Казахстанская область - SQO с 0001 до 9999;
17) Улытауская область - ULT с 0001 до 9999;
18) Западно-Казахстанская область - BQO с 0001 до 9999;
19) Туркестанская область - TUR с 0001 до 9999;
20) город Шымкент - SHY с 0001 до 9999.