"Салық салу объектiлерiн және (немесе) салық салуға байланысты объектiлердi есепке алуды және (немесе) тiркеудi жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттік органдар салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдерін және нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 412 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 4 желтоқсандағы № 1249 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 6 желтоқсанда № 33729 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салық салу объектiлерiн және (немесе) салық салуға байланысты объектiлердi есепке алуды және (немесе) тiркеудi жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттік органдар салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдерін және нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 412 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16690 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Уәкiлеттi мемлекеттік органдардың салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімін және нысанын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабы 3-тармағына және 491-бабының 1-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Уәкiлеттi мемлекеттік органдардың салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары және мерзімі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ көлік құралдары салығы бойынша салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтер нысаны бекітілсін.";
осы бұйрықпен бекітілген Уәкiлеттi мемлекеттік органдардың салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларында, мерзімінде және нысанында:
жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 28 наурыздағы
№ 412 бұйрығына
1-қосымша";
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Уәкiлеттi мемлекеттік органдардың салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары және мерзімі";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 412 "Об утверждении Правил, сроков и форм представления уполномоченными государственными органами сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2023 года № 1249. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 декабря 2023 года № 33729
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 412 "Об утверждении Правил, сроков и форм представления уполномоченными государственными органами сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16690) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил, срока и формы представления уполномоченными государственными органами сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 3 статьи 26 и пунктом 1 статьи 491 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) Правила и срок представления уполномоченными государственными органами сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, по налогу на транспортные средства согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
в Правилах, сроках и формах представления уполномоченными государственными органами сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, утвержденных настоящим приказом:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 марта 2018 года № 412";
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила и срок представления уполномоченными государственными органами сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Уәкiлеттi мемлекеттік органдардың салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары және мерзімі (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 26-бабы 3-тармағына және 491-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және уәкiлеттi мемлекеттік органдардың салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді (бұдан әрі – мәліметтер) ұсыну тәртібін және мерзімін айқындайды.
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5.Уәкілетті мемлекеттік органдар жыл сайын, есепті жылдан кейінгі бірінші айдың 15-і күнінен кешіктірмей өзінің орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органына осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ көлік құралдары салығы бойынша салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсынады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ көлік құралдары салығы бойынша салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтер нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Стратегиялық
жоспарлау және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қаржы министрі
2023 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1249 Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 28 наурыздағы
№ 412 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Мемлекеттік кірістер органдарына
Әкімшілік деректердің нысаны https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin, https://www.gov.kz/memleket/entities/kgd/
интернет - ресурста орналастырылған
20___ жыл үшін салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ көлік құралдары салығы бойынша салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтер
Индекс: 1 - (НТС)
Жиілігі: жылдық
Есепті кезең _ _ 20 _ _ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Уәкілетті мемлекеттік органдар (Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі).
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: есепті салық кезеңінен кейінгі жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
КҚ
иелерінің - заңды тұлғалардың атауы немесе жеке тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
КҚ иесінің БСН / ЖСН
Заңды тұлғаның орналасқан заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты жері
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды
КҚ
есепке қойған күн
КҚ есептен шығарған күн
КҚ типі немесе түрі
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
КҚ маркасы, моделі
КҚ мемлекеттік нөмір белгісі
КҚ сәйкестендіргіші
КҚ қозғалтықышының көлемі, (текше.см)
КҚ жүк көтергіштігі, (тіркемелерді есепке алмағанда) тоннада
КҚ отыратын орын саны
ҚҚ типіне немесе түріне қарай қозғалтқыш қуаты
(а/к, квт.),
9
10
11
12
13
14
15
___________________________________________________________
(Салық салу объектiлерiн және (немесе) салық салуға байланысты объектiлердi есепке алуды және (немесе) тіркеуді жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
____________________________
(қолы, уәкілетті мемлекеттік
органның мөрінің орны)
_________________________________________________________
(Мәліметтерді жасауға жауапты лауазымды адамның тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған кезде))
____________________________
(қолы)
Жасалған күні 20___ жылғы "___" _____________
Ескертпе: осы "Салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ көлік құралдары салығы бойынша салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Абревиатуралардың ашып жазылуы:
а/к – ат күші;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
квт – киловатт;
КҚ – көлік құралдары;
текше.см – текше сантиметр
"Салық салу объектiлерi және
(немесе) салық салуға
байланысты объектiлерi бар
салық төлеушiлер туралы,
сондай-ақ көлік құралдары
салығы бойынша салық салу
объектілері және (немесе) салық
салуға байланысты объектілер
туралы мәліметтер" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ көлік құралдары салығы бойынша салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
(индекс – 1-(НТС), жиілігі: жылдық)
"Салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер туралы, сондай-ақ көлік құралдары салығы бойынша салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтер" нысаны мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі. Кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
2-бағанда Көлік құралдары (бұдан әрі – КҚ) иелері – заңды тұлғалардың атауы немесе жеке тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі.

"1. Настоящие Правила и срок представления уполномоченными государственными органами сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 26 и пунктом 1 статьи 491 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок и срок представления уполномоченными государственными органами в органы государственных доходов сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, по налогу на транспортные средства (далее – сведения).
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Уполномоченными государственными органами ежегодно, не позднее 15 числа первого месяца, следующего за отчетным годом, представляются в органы государственных доходов по месту своего нахождения сведения по форме сведения о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, по налогу на транспортные средства согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
форму сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, по налогу на транспортные средства, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 4 декабря 2023 года № 1249
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 марта 2018 года № 412
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: В органы государственных доходов
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/minfin, https://www.gov.kz/memleket/entities/kgd/
Сведения о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, по налогу на транспортные средства за 20___ год
Индекс: 1-(НТС)
Периодичность: годовая
Отчетный период __ 20__год
Круг лиц, представляющих информацию: Уполномоченные государственные органы
(Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, Министерство внутренних
дел Республики Казахстан, Министерство транспорта Республики Казахстан).
Срок представления формы административных данных: не позднее 15 января года,
следующего за отчетным налоговым периодом.
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица - собственника ТС
БИН/ ИИН собственника ТС
Юридический адрес местонахождения юридического лица или место жительства физического лица
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Дата постановки на учет ТС
Дата снятия с учета ТС
Тип или вид ТС
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Марка, модель, ТС
Государственный номерной знак ТС
Идентификатор ТС
Объем двигателя ТС (куб. см)
Грузоподъемность ТС (без учета прицепов) в тоннах
Количество посадочных мест ТС
Мощность двигателя (в л/с, квт.), в зависимости от типа или вида ТС
9
10
11
12
13
14
15
__________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
уполномоченного государственного органа,
осуществляющие учет и (или) регистрацию объектов
налогообложения и (или) объектов,
связанных с налогообложением)
___________________________
(подпись, место печати
уполномоченного
государственного органа)
__________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
должностного лица, ответственного за составление сведений)
_______________________
(подпись)
Дата составления "___" ___________________ 20___ года
Примечание: пояснение по заполнению настоящей формы
"Сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или)
объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения
и (или) объектах, связанных с налогообложением, по налогу на транспортные
средства" приведено в приложении к настоящей форме.
Расшифровка аббревиатур:
л/c – лошадиная сила;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
квт – киловатт;
ТС – транспортное средство;
куб. см – кубический сантиметр.
Приложение к форме
"Сведения о налогоплательщиках,
имеющих объекты
налогообложения и (или)
объекты, связанные
с налогообложением, а также
об объектах налогообложения
и (или) объектах, связанных
с налогообложением, по налогу
на транспортные средства"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, по налогу на транспортные средства"
(индекс – 1-(НТС), периодичность: годовая)
Форма "Сведения о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, по налогу на транспортные средства" заполняется следующим образом:
В графе 1 указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 указывается наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица – собственника транспортных средств (далее – ТС).

3-бағанда 2-бағанда көрсетілген заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі немесе 2-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
4-бағанда заңды тұлғаның орналасқан заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты жері көрсетіледі.
5-бағанда "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды көрсетіледі.
6-бағанда КҚ есепке қойған күні көрсетіледі.
7-бағанда КҚ есептен шығарған күні көрсетіледі.
8-бағанда КҚ типі немесе түрі көрсетіледі, мысалы автомобиль – жүк, жеңіл, автобус, пневматикалық қозғалыстағы дөңгелекті немесе шынжыр табанды трактор, өздігінен жүретін машина, азамттық әуе көлігі немесе ұшу аппараты, темір жол көлігі, теңіз, өзен шағын кемелері, мотокөлік, квадроцикл, қаршана, скутер.
9-бағанда КҚ маркасы, моделі және модификациясы көрсетіледі.
10-бағанда КҚ мемлекеттік нөмір белгісі көрсетіледі.
11-бағанда көлік құралының сәйкестендіргіші көрсетіледі – КҚ типі мен түріне байланысты автомобильдің VIN-коды, шанақ нөмірі немесе кеме бортының нөмірі.
12-бағанда КҚ қозғалтқышының көлемі текше сантиметрде көрсетіледі, В санатындағы автомобильдер бойынша жүкке арналған платформасы және жүк бөлігінен қатты стационарлық қабырғамен бөлінген жүргізуші кабинасы бар жеңіл автомобиль шассиіндегі моторлы КҚ (автомобиль-пикаптар) және рұқсат етілген ең жоғары массасы және (немесе) жолаушылар орнының саны бойынша В санатына қойылатын талаптардан асып түсетін, сыйымдылығы ұлғайтылған және жүріп өту мүмкіндігі жоғары автомобильдер (жолсызбен жүретін автомобильдер, оның ішінде джиптер, сондай-ақ кроссоверлер мен лимузиндер) көрсетіледі.
13-бағанда КҚ жүк көтергіштігі (тіркемелерді есепке алмағанда) тоннада көрсетіледі. Мәліметтер С санатындағы автомобильдер бойынша көрсетіледі.
14-бағанда отыратын орын саны көрсетіледі. Деректер D санатындағы автомобильдер бойынша көрсетіледі.
15-бағанда КҚ типі мен түріне байланысты қозғалтқыштың қуаты ат күшінде және (немесе) киловатта көрсетіледі.

В графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, указанного в графе 2 или индивидуальный идентификационный номер физического лица, указанного в графе 2.
В графе 4 указывается юридический адрес место нахождения юридического лица или место жительства физического лица.
В графе 5 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов, разработанному в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
В графе 6 указывается дата постановки на учет ТС.
В графе 7 указывается дата снятия с учета ТС.
В графе 8 указывается вид ТС, например, автомобиль – грузовой, легковой, автобус, колесный или гусеничный трактор на пневматическом ходу, самоходные машины, гражданский воздушный транспорт или летательный аппарат, железнодорожный транспорт, морское, речное маломерное судно, мототранспорт, квадроцикл, снегоход, скутер.
В графе 9 указывается марка, модель, модификация ТС.
В графе 10 указывается государственный регистрационный номерной знак ТС.
В графе 11 указывается идентификатор ТС – VIN – код автомобиля, номер кузова или бортовой номер судна, в зависимости от типа или вида ТС.
В графе 12 указывается объем двигателя ТС в кубических сантиметрах. Сведения указываются по автомобилям категории В, моторным ТС на шасси легкового автомобиля с платформой и кабиной водителя, отделенной от грузового отсека жесткой стационарной перегородкой (автомобили-пикапы) и автомобили увеличенной вместимости и повышенной проходимости, превышающие требования категории В по разрешенной максимальной массе и (или) количеству пассажирских мест (внедорожники, в том числе джипы, а также кроссоверы и лимузины).
В графе 13 указывается грузоподъемность ТС (без учета прицепов) в тоннах. Сведения указываются по автомобилям категории С.
В графе 14 указывается количество посадочных мест ТС.
В графе 15 указывается мощность двигателя (в л/с, квт.), в зависимости от типа или вида ТС.