Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 7 желтоқсандағы № 1263 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 8 желтоқсанда № 33740 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік сектордың сатып алуы заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық, 2024 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізілетін Тізбенің 1-тармағының жетінші, сегізінші, тоғызыншы, он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, отыз екінші, отыз үшінші және отыз төртінші абзацтарын, Тізбенің 2 және 3-тармақтарын қоспағанда, 2023 жылғы 20 желтоқсаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қаржы министрі
2023 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 1263 Бұйрықпен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-тармақтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 09.10.2024 № 687 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 648 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12590 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында:
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның (құқық мирасқорының) қаржылық орнықтылығы көрсеткіштерін біріктіру, қосу жолымен веб-порталда біріктіру жағдайларын қоспағанда, мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері веб-порталда үш жылдық кезеңнің соңғы есептелетін жылы үшін күнтізбелік жыл ішінде бір рет осы мәліметтер қолданылған жылдың алдындағы 1 қазаннан кешіктірілмей веб-порталда жаңартылады.
Бұл ретте, қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның (құқықтық мирасқордың) қаржылық орнықтылығы көрсеткіштерін жаңарту экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші құрылымының бірінші деңгейінде (секциясында) өткен жылдың алдындағы үш жыл ішінде қайта ұйымдастырылатын заңды тұлғалар қызметінің негізгі түрі сәйкес келген жағдайда жүзеге асырылады.
Осындай қайта ұйымдастырылған заңды тұлға (құқықтық мирасқор) туралы мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері веб-порталда әлеуетті өнім берушінің өтініші негізінде жаңартылады.";

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 7 декабря 2023 года № 1263. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2023 года № 33740.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 3.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень).
2. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 20 декабря 2023 года, за исключением абзацев седьмого, восьмого, девятого, двенадцатого, тринадцатого, четырнадцатого, пятнадцатого, шестнадцатого, тридцать второго, тридцать третьего и тридцать четвертого пункта 1 Перечня, пунктов 2 и 3 Перечня, которые вводятся в действие с 1 февраля 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Утвержден приказом
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
от 7 декабря 2023 года № 1263
Перечень некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 09.10.2024 № 687 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 648 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12590) следующие изменения и дополнения:
в Правилах осуществления государственных закупок, утвержденных указанным приказом:
пункт 52 изложить в следующей редакции:
"52. Сведения органов государственных доходов, обновляются на веб-портале за последний рассчитываемый год трехлетнего периода один раз в течение календарного года не позднее 1 октября, предшествующего году применения данных сведений, за исключением случаев объединения на веб-портале показателей финансовой устойчивости реорганизованного юридического лица (правопреемника) путем слияния, присоединения.
При этом, обновление показателей финансовой устойчивости реорганизованного юридического лица (правопреемника) осуществляется при условии соответствия основного вида деятельности реорганизуемых юридических лиц в течение трех лет, предшествующих предыдущему году на первом уровне (секции) структуры общего классификатора видов экономической деятельности.
Сведения органов государственных доходов такого реорганизованного юридического лица (правопреемника) обновляются на веб-портале на основании обращения потенциального поставщика.";

59-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"59-1. Егер конкурстың (лоттың) техникалық қадағалау және (немесе) жобаларды басқару жөніндегі инжинирингтік қызметтер болып табылған жағдайда, материалдық және еңбек ресурстарының болуы Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес техникалық қадағалау және (немесе) жобаларды басқару жөніндегі инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлғаларға берілген тиісті рұқсатпен (хабарламамен) расталады.";
59-2-тармақ алып тасталсын;
87-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"87. Электрондық депозитарийді уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес құрылыс-монтаждау жұмыстарының және жобалау жөніндегі жұмыстарға және әлеуетті өнім берушілер веб-портал арқылы енгізетін осы Қағидаларға 5-1-қосымшаға сәйкес техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтері бойынша жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттар негізінде қалыптастырады.";
89 және 90-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"89. Әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттарды уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері олардың анықтығы расталғаннан кейін электрондық депозитарийге енгізеді.
Әлеуетті өнім берушілердің электрондық депозитарийге мәліметтер мен құжаттарды енгізу туралы өтінімдерін әлеуетті өнім беруші қалыптастырады және веб-портал арқылы беріледі.
Әлеуетті өнім берушілердің мұндай өтінімдерін уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері он жұмыс күні ішінде қарайды.
90. Жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың дұрыстығын растау мақсатында әлеуетті өнім беруші тиісті мемлекеттік органдарға, сондай-ақ осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен лауазымды және өзге де жеке және заңды тұлғаларға жүгінеді.";
мынадай мазмұндағы 93-1-тармақпен толықтырылсын:
"93-1. Соңғы бес жылдағы техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер бойынша әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың дұрыстығы "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына сәйкес сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша құрылыс объектілерін (жаңа құрылыс, қолданыстағы объектілерді кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау, қалыпна келтіру және күрделі жөндеу) пайдалануға қабылдау актілерімен расталады.
Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің дұрыстығы расталады:

пункт 59-1 изложить в следующей редакции:
"59-1. В случае, если предметом конкурса (лота) являются инжиниринговые услуги по техническому надзору и (или) управлению проектами обладание материальными и трудовыми ресурсами подтверждается соответствующим разрешением (уведомлением), выданным юридическим лицам, осуществляющим инжиниринговые услуги по техническому надзору и (или) управлению проектами в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях.";
пункт 59-2 исключить;
пункт 87 изложить в следующей редакции:
"87. Электронный депозитарий формируется ведомством уполномоченного органа и его территориальными подразделениями на основании сведений и документов, подтверждающих опыт работы строительно-монтажным работам и работам по проектированию, согласно приложению 5 к настоящим Правилам и по инжиниринговым услугам по техническому надзору, согласно приложению 5-1 к настоящим Правилам, вносимые потенциальными поставщиками посредством веб-портала.";
пункты 89 и 90 изложить в следующей редакции:
"89. Сведения и документы, подтверждающие опыт работы потенциального поставщика, вносятся в электронный депозитарий ведомством уполномоченного органа и его территориальными подразделениями после подтверждения их достоверности.
Заявки потенциальных поставщиков о внесении в электронный депозитарий сведений и документов, формируются потенциальным поставщиком и подаются посредством веб-портала.
Такие заявки потенциальных поставщиков рассматриваются ведомством уполномоченного органа и его территориальными подразделениями в течение десяти рабочих дней.
90. В целях подтверждения достоверности сведений и документов, подтверждающих опыт работы, потенциальный поставщик обращается в соответствующие государственные органы, а также к должностным и иным физическим и юридическим лицам в порядке, определенном настоящими Правилами.";
дополнить пунктом 93-1 следующего содержания:
"93-1. Достоверность сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика по инжиниринговым услугам по техническому надзору за последние пять лет, подтверждаются актами приемки объектов строительства (новое строительство, расширение, техническое перевооружение, модернизация, реконструкция, реставрация и капитальный ремонт существующих объектов) в эксплуатацию по форме, утвержденной уполномоченным органом в области архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан".
Достоверность акта приемки объекта в эксплуатацию подтверждается:

1) қазынашылық органдарының деректері негізінде бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын объектілер бойынша;
2) деректер негізінде бюджеттен тыс қаражат есебінен қаржыландырылатын объектілер бойынша:
тапсырыс берушінің (қайта ұйымдастырылған жағдайда – тапсырыс берушінің құқықтық мирасқорының) және (немесе) меншік иесінің;
сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын уәкілетті органның не мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын уәкілетті органның не құрылыс объектісінің орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы уәкілетті органның деректері негізінде бюджеттен тыс қаражат есебінен қаржыландырылатын объектілер бойынша.
Бұл ретте мұндай растау әлеуетті өнім берушілердің өтініштері негізінде осындай тұлғалардың электрондық цифрлық қолтаңбасын пайдалана отырып, веб-портал арқылы ұсынылған жоғарыда аталған тұлғалардың кемінде екеуінің хаттарымен жүзеге асырылады.
Құрылыс объектісінің тапсырыс берушісінде веб-портал арқылы растау мүмкіндігі болмаған жағдайда, әлеуетті өнім беруші өтінімге одан алған хаттың электрондық көшірмесін қоса береді.
Құрылыс объектісін (жаңа құрылыс, қолданыстағы объектілерді кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау, қалпына келтіру және күрделі жөндеу) қабылдау актісі "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына сәйкес сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысанға сәйкес келмеген жағдайда, егер:
кемінде екі уәкілетті органнан және осы тармақтың екінші бөлігінің 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген адамдардан;
немесе:
заңды күшіне енген сот шешімі осындай құжаттардың дұрыстығын растау болған жағдайда құжат дұрыс деп танылады және электрондық депозитарийге енгізіледі.";
274-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"274. Құрылыс саласындағы жұмыстарды (құрылыс-монтаждау жұмыстары және жобалау жөніндегі жұмыстар) мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде "Расталды" мәртебесі бар электрондық депозитарийдегі әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттарды веб-портал автоматты түрде есептейді және Заңның 47-бабының тәртібімен шағымдануға жатпайды.";
мынадай мазмұндағы 280-1 және 280-2-тармақтармен толықтырылсын:
"280-1. Конкурстық баға ұсынысына әсер ететін мәліметтерді толтыру бөлігінде техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді мемлекеттік сатып алуға қатысатын әлеуетті өнім берушінің өтінімі форматты-логикалық бақылауды ескере отырып, веб-порталда автоматты түрде қалыптастырылады.

1) по объектам, финансируемым за счет бюджетных средств, на основе данных органов казначейства;
2) по объектам, финансируемым за счет внебюджетных средств, на основе данных:
заказчика (в случае реорганизации – правопреемника заказчика) и (или) собственника;
уполномоченного органа, осуществляющего функции в области архитектуры и градостроительства либо уполномоченным органом, осуществляющим государственный архитектурно-строительный контроль либо уполномоченным органом в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество по месту нахождения объекта строительства.
При этом такое подтверждение осуществляется на основании обращений потенциальных поставщиков письмами от не менее двух из вышеуказанных лиц, представленных посредством веб-портала с использованием электронной цифровой подписи таких лиц.
В случае отсутствия у заказчика объекта строительства возможности подтверждения посредством веб-портала, потенциальный поставщик прикладывает к заявке электронную копию письма, полученного от него.
В случае несоответствия акта приемки объекта строительства (новое строительство, расширение, техническое перевооружение, модернизация, реконструкция, реставрация и капитальный ремонт существующих объектов) в эксплуатацию форме, утвержденной уполномоченным органом в области архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", такой документ признается достоверными и вносится в электронный депозитарий в случаях, если имеется подтверждение достоверности таких документов:
от не менее двух уполномоченных органов и лиц, указанных в подпунктах 1) и 2) части второй настоящего пункта;
либо:
вступившего в законную силу решения суда.";
пункт 274 изложить в следующей редакции:
"274. При осуществлении государственных закупок работ в сфере строительства (строительно-монтажные работы и работы по проектированию) сведения и документы, подтверждающие опыт работы потенциального поставщика, находящихся в электронном депозитарии со статусом "Подтверждено" рассчитывается веб-порталом автоматически и обжалованию в порядке статьи 47 Закона, не подлежат.";
дополнить пунктами 280-1 и 280-2 следующего содержания:
"280-1. Заявка потенциального поставщика, участвующего в государственных закупках инжиниринговых услуг по техническому надзору, в части заполнения сведений, влияющих на конкурсное ценовое предложение, формируется на веб-портале автоматически с учетом форматно-логического контроля.

280-2. Техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде мәліметтері мен құжаттары "Расталды" мәртебесі бар электрондық депозитарийде болатын әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесі веб-порталмен автоматты түрде есептеледі және Заңның 47-бабының тәртібімен шағымдануға жатпайды.";
көрсетілген Қағидаларға 4 және 5-қосымшалар осы тізбеге 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы тізбеге 3-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 5-1-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген Қағидаларға 11-қосымшада:
қаржылық орнықтылық көрсеткішін есептеу формуласына 1 қосымша осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2-тармақтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 15.08.2024 № 546 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган анықтайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 29 шілдедегі № 798 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19121 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган айқындайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі осы тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3-тармақтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 16.08.2024 № 552 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. "Рейтингтік-балдық жүйе пайдаланылатын конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2022 жылғы 18 қаңтардағы № 46 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26605 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мемлекеттік сатып алу рейтингтік-балдық жүйе пайдаланылатын конкурс тәсілімен жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі осы тізбеге 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының Тізбесіне
1-қосымша
Мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
4-қосымша
Мемлекеттік сатып алу саласында электрондық депозитарий қалыптастырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі
Атауы
1.
Құрылыс-монтаждау жұмыстары
2.
Жобалау жұмыстары
3.
Техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының Тізбесіне
2-қосымша
Мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
5-қосымша
Электрондық депозитарийге енгізілетін құрылыс-монтаждау жұмыстары және жобалау жұмыстары бойынша әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттар тізбесі
Әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың атауы
Ескертпе
1.
Құрылыс объектісінің атауы
2.
Құрылыс объектісі бойынша әлеуетті өнім берушінің мәртебесі:

280-2. При осуществлении государственных закупок инжиниринговых услуг по техническому надзору опыт работы потенциального поставщика, сведения и документы по которому находятся в электронном депозитарии со статусом "Подтверждено", рассчитывается веб-порталом автоматически и обжалованию в порядке статьи 47 Закона, не подлежит.";
приложения 4 и 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему перечню;
дополнить приложением 5-1 к указанным Правилам согласно приложению 3 к настоящему перечню;
в приложении 11 к указанным Правилам:
приложение 1 к формуле расчета показателя финансовой устойчивости изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему перечню.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 2 утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 15.08.2024 № 546 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 29 июля 2019 года № 798 "Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19121) следующее изменение:
перечень товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом, утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему перечню.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 3 утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 16.08.2024 № 552 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 января 2022 года № 46 "Об утверждении Перечня товаров, работ, услуг, по которым государственные закупки осуществляются способом конкурса с использованием рейтингово-балльной системы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26605) следующее изменение:
перечень товаров, работ, услуг, по которым государственные закупки осуществляются способом конкурса с использованием рейтингово-балльной системы, утвержденный указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 4
к Правилам осуществления
государственных закупок
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 09.10.2024 № 687 (вводится в действие с 01.01.2025).
Перечень товаров, работ, услуг, по которым формируется электронный депозитарий в сфере государственных закупок
Наименование
1.
Строительно-монтажные работы
2.
Работы по проектированию
3.
Инжиниринговые услуги по техническому надзору
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министерства финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 5
к Правилам осуществления
государственных закупок
Примечание ИЗПИ!
Приложение 2 утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 09.10.2024 № 687 (вводится в действие с 01.01.2025).
Перечень сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика по строительно-монтажным работам и работам по проектированию, вносимых в электронный депозитарий
Наименование сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика
Примечание
1.
Наименование объекта строительства
2.
Статус потенциального поставщика по объекту строительства:

1. Бас мердігер;
2. Бас жобалаушы;
3. Қосалқы мердігер;
4. Қосалқы жобалаушы.
Егер әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерді тартқан бас мердігер болып табылса, онда мұндай қосалқы мердігер туралы мәліметтер (атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі) қосымша көрсетіледі, егер әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігер болып табылса, онда бас мердігер туралы мәліметтер (атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі) қосымша көрсетіледі
3.
Құрылыс түрі (жаңа құрылыс, қолданыстағы объектілерді кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау, қалпына келтіру және күрделі жөндеу)
4.
Мекенжайы (құрылыс объектісінің орналасқан жері)
5.
Тапсырыс берушінің атауы
6.
Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің күніне сәйкес жұмыстардың аяқталған жылы
7.
Ғимараттар мен құрылыстардың жауапкершілік деңгейі (бірінші – жоғары, екінші – қалыпты, үшінші – төмен)
8.
Объектілердің техникалық күрделілігі (техникалық жағынан күрделі объектілерге жататын ғимараттар мен құрылыстар және техникалық жағынан күрделі объектілерге жатпайтын ғимараттар мен құрылыстар)
9.
Функционалдық мақсаты (өнеркәсіп объектілері, өндірістік ғимараттар, құрылыстар, тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілер, өзге де құрылыстар)
10.

1. Генеральный подрядчик;
2. Генеральный проектировщик;
3. Субподрядчик;
4. Субпроектировщик.
Если потенциальный поставщик является генеральным подрядчиком, привлекавшим субподрядчика, то дополнительно указываются сведения о таком субподрядчике (наименование, бизнес-идентификационный номер) Если потенциальный поставщик является субподрядчиком, то дополнительно указываются сведения о генеральном подрядчике (наименование, бизнес-идентификационный номер)
3.
Вид строительства (новое строительство, расширение, техническое перевооружение, модернизация, реконструкция, реставрация и капитальный ремонт существующих объектов)
4.
Адрес (местонахождение объекта строительства)
5.
Наименование заказчика
6.
Год завершения работ согласно дате акта приемки объекта в эксплуатацию
7.
Уровень ответственности зданий и сооружений (первый – повышенный, второй – нормальный, третий – пониженный)
8.
Техническая сложность объектов (здания и сооружения, относящиеся к технически сложным объектам, и здания и сооружения, не относящиеся к технически сложным объектам)
9.
Функциональное назначение (промышленные объекты, производственные здания, сооружения, объекты жилищно-гражданского назначения, прочие сооружения)
10.