"Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына толықтыру енгізу туралы және Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің "Бала денсаулығы паспорты" 026/у-3 есеп нысанын толтыру және жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" 2003 жылғы 24 маусымдағы № 469 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 19 желтоқсандағы № 173 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 22 желтоқсанда № 33791 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 3-қосымшамен бекітілген амбулаториялық-емханалық ұйымдарында пайдаланылатын медициналық есепке алу құжаттамасының нысандары:
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес "Бала денсаулығының паспорты" № 052-2/е нысанымен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің "Бала денсаулығы паспорты" 026/у-3 есеп нысанын толтыру және жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" 2003 жылғы 24 маусымдағы № 469 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізлімінде № 2423 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2023 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 173 бұйрығына
қосымша

О внесении дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" и о признании утратившим силу приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 июня 2003 года № 469 "Об утверждении Инструкции по заполнению и ведению учетной формы 026/у-3 "Паспорта здоровья ребенка"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 декабря 2023 года № 173. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2023 года № 33791
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) следующее дополнение:
формы медицинской учетной документации, используемые в амбулаторно - поликлинических организациях, утвержденные приложением 3 к указанному приказу:
дополнить формой № 052-2/у "Паспорт здоровья ребенка" согласно приложению к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 июня 2003 года № 469 "Об утверждении Инструкции по заполнению и ведению учетной формы 026/у-3 "Паспорта здоровья ребенка" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2423).
3. Департаменту охраны здоровья матери и ребенка Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
"СОГЛАСОВАНО"
Министр просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 декабря 2023 года № 173

"Бала денсаулығының паспорты" № 052-2/у нысаны
1. Жалпы ережелер
Баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ______________________________________
ЖСН_____________________________________________________________________
Туған күні _________________________________________________________________
Жынысы__________________________________________________________________
Үйінің мекенжайы (немесе интернат үлгісіндегі ұйымның мекенжайы)_____________
Заңды өкілдер туралы мәліметтер:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Тіркеу емханасы ___________________________________________________________
Қан тобы ______________ Резус-факторы ______________________________________
Мүгедектік (иә / жоқ)_______________ топ _____________________________________
Бала диспансерлік есепте тұр ма (иә / жоқ)______________________________________
Диагноз (АХЖ-10 коды)*____________________________________________________
Диспансерлік есепке алу күні _________________________________________________
* B20-B24, F00-F99 диагноздарды қоспағанда
1-кесте. Ұйымдардың сипаттамасы
Түсу айы, жылы
Ұйымдардың сипаттамасы
Мектепке дейінгі
Жалпы орта білім беру ұйымы
Интернат үлгісіндегі ұйымы
Жалпы
Түзету
Жалпы
Түзету
Жалпы
Түзету
2. Анамнестикалық мәліметтер
2-кесте. Аллергоанамнез
Аллергия (ия/жоқ)______________
Аллергия түрі*
Аллерген
Қай жастан бастап
Диагноз қойылған жыл
Ескертпелер
* Аллергия түрі: вакциналық, дәрілік, аллергиялық аурулар.
3-кесте. Балалық шақтағы жұқпалы аурулар
Аурулар
Жыл
Аурулар
Жыл
Қызылша
Дифтерия
Көкжөтел
Туберкулез
Жаншәу
Эпидемиялық паротит
Іш сүзегі
Желшешек
Қызамық
Вирустық гепатит (А, В, С, Д)
4-кесте 4. Ауруханаға жатқызу туралы мәліметтер
(жарақаттарды, операцияларды қоса алғанда)
Күні (басталған күннен бастап аяқталған күніне дейін)
(АХЖ-10 коды) диагнозы
Медициналық ұйым
5-кесте. Санаторлық-курорттық (және оған теңестірілген) емдеу туралы мәліметтер
Күн
Диагнозы (АХЖ-10 коды)
Ұйым
Бейін
Климаттық аймақ
6-кесте. Соңғы күнтізбелік жылдағы еңбекке уақытша жарамсыздық туралы мәліметтер
Анықтама берілген күні
Диагнозы (АХЖ-10 коды)
Анықтама берген медициналық ұйым
Дәрігердің ТӘЖ
бастап
дейін
3. "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына сәйкес "Профилактикалық екпелердің картасы" № 065/у нысаны бойынша профилактикалық екпелер болуы туралы мәліметтер (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 тіркелген).

Форма № 052-2/у "Паспорт здоровья ребенка"
1. Общие положения
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка ____________________________
ИИН ___________________________________________________________________
Дата рождения ___________________________________________________________
Пол ____________________________________________________________________
Домашний адрес (или адрес организации интернатного типа)
________________________________________________________________________
Сведения о законных представителях:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Поликлиника прикрепления _______________________________________________
Группа крови ______________ Резус-фактор _________________________________
Инвалидность (да/нет) _______________ группа ______________________________
Состоит ли ребенок на диспансерном учете (да/нет)___________________________
Диагноз (код МКБ-10)*___________________________________________________
Дата взятия на диспансерный учет _________________________________________
*За исключением диагнозов B20-B24, F00-F99
Таблица 1. Характеристика организаций
Месяц, год поступления
Характеристика организаций
Дошкольная организация
Организация среднего образования
Организация интернатного типа
Общая
Коррекционная
Общая
Коррекционная
Общая
Коррекционная
2. Анамнестические сведения
Таблица 2. Аллергоанамнез
Аллергия (есть/нет)______________
Вид аллергии*
Аллерген
С какого возраста
Год установления диагноза
Примечания
* Вид аллергии: вакцинальная, лекарственная, аллергические заболевания
Таблица 3. Перенесенные детские инфекционные заболевания
Заболевания
Год
Заболевание
Год
Корь
Дифтерия
Коклюш
Туберкулез
Скарлатина
Эпидемический паротит
Брюшной тиф
Ветряная оспа
Краснуха
Вирусный гепатит (А, В, С, Д)
Таблица 4. Сведения о госпитализации (включая травмы, операции)
Дата
(с какого числа до какого числа)
Диагноз (код МКБ-10)
Медицинская организация
Таблица 5. Сведения о санаторно-курортном (и приравненном к нему) лечении
Дата
Диагноз (код МКБ-10)
Учреждение
Профиль
Климатическая зона
Таблица 6. Сведения о временной нетрудоспособности за последний календарный год
Дата выдачи справки
Диагноз (код МКБ-10)
Медицинская организация, выдавшая справку
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии) врача
от
до
3. Сведения о наличии профилактических прививок по форме № 065/у "Карта профилактических прививок" в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).

4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің "Мектепке дейінгі, мектеп жасындағы балаларды, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім беру ұйымдарының білім алушыларын қоса алғанда, халықтың нысаналы топтарына профилактикалық медициналық қарап-тексерулерді жүргізу қағидаларын, көлемі мен мерзімділігін бекіту туралы" 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-264/2020 бұйрығына сәйкес профилактикалық медициналық қарап-тексерулердің мәліметтері (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № № 21820 болып тіркелген).
7-кесте. Соңғы күнтізбелік жылдағы профилактикалық тексерулер туралы мәліметтер*
Параметрлер
ағымдағы жасқа арналған соңғы күнтізбелік жылдағы профилактикалық қарап-тексерулер туралы мәліметтер
Зерттеп-қарау күні
Бойы
Салмақ
Қорытынды диагноз (оның ішінде негізгі және ілеспе аурулар)
Денсаулық тобы
Дене шынықтыру сабақтар үшін медициналық тобы
Ұсыныстар
* Жүргізілген өзекті профилактикалық қарап тексерулер туралы мәліметтер болмаған жағдайда баланың тіркелген жері бойынша емханаға жүгіну ұсынылады.
8-кесте.
Психологиялық-медициналық-педагогикалық
консультацияға (бұдан әрі – ПМПК) жіберу туралы мәліметтер*
ПМПК-ға жіберілген күні
Диагнозы (АХЖ-10 коды)
ПМПК өткендігі туралы белгі
* болған жағдайда

4. Данные профилактических медицинских осмотров (в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-264/2020 "Об утверждении правил, объема и периодичности проведения профилактических медицинских осмотров целевых групп населения, включая детей дошкольного, школьного возрастов, а также учащихся организаций технического и профессионального, послесреднего и высшего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № № 21820)).
Таблица 7. Сведения о профилактических осмотрах за последний календарный год*
Параметры
Сведения о профилактических осмотрах за последний календарный год на текущий возраст
Дата обследования
Рост
Вес
Заключительный диагноз (в том числе основной и сопутствующие заболевания)
Группа здоровья
Медицинская группа для занятий физической культурой
Рекомендации
* При отсутствии сведений об актуальных проведенных профилактических осмотрах рекомендуется обратиться в поликлинику по месту прикрепления ребенка.
Таблица 8. Сведения о направлении в психолого-медико-педагогическую консультацию (далее – ПМПК) *
Дата направления в ПМПК
Диагноз (код МКБ-10)
Отметка о прохождении ПМПК
* при наличии