"Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланында тамақтандыру ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 24 тамыздағы № 583 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 19 желтоқсандағы № 905 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 желтоқсанда № 33799 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланында тамақтандыруды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 24 тамыздағы № 583 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15731 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Құрамаларды, әскери бөлімдерді және жоғары әскери оқу орнын басқа өңірлік қолбасшылыққа, құрамаға, әскери бөлімге азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылдау және азық-түлікпен қамтамасыз етуден алып тастау қайта ұйымдастыру, орнын ауыстыру, уақытша ауысу кезінде (қызметтік-жауынгерлік міндеттерді орындау кезінде), сондай-ақ басқа да жағдайларда Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары - Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының бұйрықтарына сәйкес жүзеге асырылады.
17. Жаңадан құрылатын әскери бөлімдер оларды құру туралы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары - Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының тиісті бұйрығының негізінде азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылданады. Әскери бөлімді жаңа орналасу орнына ауыстыру және Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының басқа өңірлік қолбасшылығына бекіту кезінде әскери бөлім азық-түлікпен қамтамасыз етуде тұрған өңірлік қолбасшылықта осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес аттестат жазып береді.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Белгіленген орынға және қызметтік-жауынгерлік міндеттер орындау аудандарына келген Ұлттық ұланның әскери бөлімдері (бөлімшелер) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары - Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының бұйрығы (өкімі) негізінде азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылданады, бұл ретте осы әскери бөлімдердің құрамында келетін әскери қызметшілер уақытша орналасқан пункттегі Ұлттық ұлан әскери бөлімдерінің біріне азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылданады.".
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 августа 2017 года № 583 "Об утверждении Правил организации питания в Национальной гвардии Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 декабря 2023 года № 905. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 декабря 2023 года № 33799
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 августа 2017 года № 583 "Об утверждении Правил организации питания в Национальной гвардии Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15731) следующие изменения:
пункт 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Зачисление на продовольственное обеспечение соединений, воинских частей и высшего военного учебного заведения в другое региональное командование, соединение, воинскую часть и их исключение с продовольственного обеспечения осуществляется при реорганизации, передислокации, временном перемещении (при выполнении служебно-боевых задач), а также в других случаях в соответствии с приказами заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан - Главнокомандующего Национальной гвардией.
17. Вновь формируемые воинские части зачисляются на продовольственное обеспечение на основании соответствующего приказа заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан - Главнокомандующего Национальной гвардией об их формировании. При перемещении воинской части к новому месту дислокации и прикреплении к другому региональному командованию Национальной гвардии Республики Казахстан в региональном командовании, где находилась на продовольственном обеспечении воинская часть, выписывается аттестат по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Прибывающие к месту назначения и в районы выполнения служебно-боевых задач воинские команды (подразделения) Национальной гвардии зачисляются на продовольственное обеспечение на основании приказа (распоряжения) заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующего Национальной гвардией, при этом военнослужащие, прибывающие в составе этих воинских частей зачисляются на продовольственное обеспечение в одну из воинских частей Национальной гвардии, находящейся в пункте временной дислокации.".
2. Главному командованию Национальной гвардии Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары - Ұлттық ұланның Бас қолбасшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
Е. Саденов
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2023 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 905 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланынында тамақтандыруды ұйымдастыру қағидалары
1-тарау Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланында тамақтандыруды ұйымдастыру қағидалары "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 44-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді және бейбіт уақытта Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланында (бұдан әрі – Ұлттық ұлан) тамақтандыруды ұйымдастыру тәртібін айқындайды.
2. Ұлттық ұланда тамақтандыруды ұйымдастыру мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) бейбіт уақытта Ұлттық ұланның әскери қызметшілерін тамақтандыруды ұйымдастыру және азық-түлікпен, азық-түлік қызметінің техникасымен және мүлкімен жабдықтауды ұйымдастыру, Ұлттық ұланның қызметтік иттерін азықтандыру үшін ақшалай қаражат жоспарлау;
2) Ұлттық ұланның әскери қызметшілерін азық-түлікпен қамтамасыз ету және азық-түлікпен жабдықтау, Ұлттық ұланның қызметтік иттерін азықтандыру;
3) Ұлттық ұланның азық-түлік қызметінде есепке алу және есептілікті ұйымдастыру;
4) тамақандыруды ұйымдастыру үшін Ұлттық ұланды азық-түлік қызметінің техникасымен және мүлкімен қамтамасыз ету;
5) Ұлттық ұланды тамақтандыруды ұйымдастыруға арналған азық-түліктің, азық-түлік қызметі техникасының және мүлкінің сақталуын ұйымдастыру.
3. Ұлттық ұланда тамақтандырудың ұйымдастырылуын басқаруды Бас қолбасшылық тыл басқармасының азық-түлікпен қамтамасыз ету бөлімі (бұдан әрі – азық-түлікпен қамтамасыз ету бөлімі) жүзеге асырады, ол Ұлттық ұланда азық-түлікпен қамтамасыз ету мәселелері бойынша орталық орган болып табылады.
4. Азық-түлікпен қамтамасыз ету бөлімі Ұлттық ұланның азық-түлік қызметін басқарады, құзыреті шегінде өңірлік қолбасшылықтардың, құрамалардың, әскери бөлімдердің және жоғары әскери оқу орнының азық-түлік қызметтеріне орындау үшін міндетті нұсқаулар және азық -түлікпен қамтамасыз ету мәселелері бойынша түсіндірмелер береді.

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующего Национальной гвардией.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Саденов
Приложение к приказу
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 19 декабря 2023 года № 905
Правила организации питания в Национальной гвардии Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации питания в Национальной гвардии Республики Казахстан разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 44 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" и определяют порядок организации питания в Национальной гвардии Республики Казахстан (далее – Национальной гвардии).
2. Организация питания в Национальной гвардии осуществляется в следующем порядке:
1) планирование денежных средств для организации питания и снабжения продовольствием военнослужащих, техникой и имуществом продовольственной службы Национальной гвардии;
2) обеспечение питанием и снабжение продовольствием военнослужащих Национальной гвардии;
3) организация учета и отчетности в продовольственной службе Национальной гвардии;
4) обеспечение Национальной гвардии техникой и имуществом продовольственной службы для организации питания;
5) организация хранения продовольствия, техники и имущества продовольственной службы, предназначенной для организации питания Национальной гвардии.
3. Руководство организацией питания в Национальной гвардии осуществляется отделом продовольственного обеспечения управления тыла Главного командования (далее - отдел продовольственного обеспечения), который является центральным органом в Национальной гвардии по вопросам продовольственного обеспечения.
4. Отдел продовольственного обеспечения руководит продовольственной службой Национальной гвардии, дает в пределах компетенции указания, обязательные для исполнения, и разъяснения продовольственным службам региональных командований, соединений, воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии по вопросам продовольственного обеспечения.

5. Әскери басқару органдарының басқа деңгейлерінде тамақтандырудың ұйымдастырылуын басқаруды өңірлік қолбасшылықтардың, құрамалардың, әскери бөлімдердің және жоғары әскери оқу орнының азық-түлік қызметтері жүзеге асырады.
6. Азық-түлік қызметін басқару органдарына мыналар жатады:
1) орталықта – азық-түлікпен қамтамасыз ету бөлімі;
2) өңірлік қолбасшылықтарда, құрамаларда, әскери бөлімдерде және жоғары әскери оқу орнында азық-түлік қызметі.
7. Ұлттық ұланның азық-түлік қызметі құрылымына басқару органдарымен қатар:
1) азық-түлік қоймалары (базалар, көкөніс сақтайтын орындар);
2) Ұлттық ұлан әскери бөлімдері мен жоғары әскери оқу орнының асханалары кіреді.
8. Ұлттық ұланды азық-түлікпен, техникамен және мүлікпен қамтамасыз ету сызба бойынша жүзеге асырылады: орталық – Бас қолбасшылық тыл басқармасының азық-түлікпен қамтамасыз ету бөлімі – өңірлік қолбасшылықтың азық-түлік қызметі (Ұлттық ұлан жоғары әскери оқу орнының азық-түлік қызметі) – құраманың (әскери бөлім) азық-түлік қызметі – бөлімше – әскери қызметші.
2-тарау. Бейбіт уақытта Ұлттық ұланды тамақтандыруды ұйымдастыру үшін ақшалай қаражат жоспарлау
9. Бейбіт уақытта Ұлттық ұланды тамақтандыруды ұйымдастыру үшін ақшалай қаражат жоспарлау әскери басқару органдарының барлық деңгейлерінде және және мына бағыттар бойынша жүзеге асырылады:
1) тамақтандыруды ұйымдастыруға және әскери қызметшілерді азық-түлікпен жабдықтауға, қызметтік жануарларды азықтандыруға ақшалай қаражат жоспарлау;
2) тамақтандыруды ұйымдастыру үшін азық-түлік қызметінің техникасы мен мүлкін сатып алу үшін ақшалай қаражат жоспарлау.
1-параграф. Тамақтандыруды ұйымдастыра және әскери қызметшілерді азық-түлікпен жабдықтау үшін ақшалай қаражат жоспарлау
10. Тамақтандыруды ұйымдастыруға және әскери қызметшілерді азық-түлікпен жабдықтауға ақшалай қаражат жоспарлау мынадай бағыттар бойынша жүзеге асырылады:
тамақтандыруды ұйымдастыру қызметін сатып алу;
азық-түлік және жеке тамақтану рационын (бұдан әрі – ЖТР) сатып алу.
11. Ұлттық ұланда тамақтандыруды ұйымдастыру, азық-түлік, жеке тамақтану рационын сатып алуды ұйымдастыру қызметін сатып алуға ақшалай қаражат жоспарлау үшін мыналар бастапқы деректер болып табылады:
1) жоспарланған кезеңнің басында азық-түліктің, жеке тамақтану рациондарының шын мәнінде (жоспарланған) болуы;
2) өңірлік қолбасшылықтардың, құрамалар мен әскери бөлімдердің жоспарланған кезеңнің басындағы мерзімдік қызметтегі әскери қызметшілерінің штаттық саны, сондай-ақ жауынгерлік есептоптардың, тәуліктік нарядтар мен жауынгерлік кезекшілік құрамына кіретін келісімшарт бойынша әскери қызметшілерінің тізімдік саны;

5. Руководство организацией питания на других уровнях органов военного управления осуществляется продовольственными службами региональных командований, соединений, воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии.
6. К органам управления продовольственной службы относятся:
1) в центре – отдел продовольственного обеспечения;
2) в региональных командованиях, соединениях, воинских частях и высшем военном учебном заведении продовольственная служба.
7. В структуру продовольственной службы Национальной гвардии помимо органов управления входят:
1) продовольственные склады (базы, овощехранилища) воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии;
2) столовые воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии.
8. Обеспечение Национальной гвардии продовольствием, техникой и имуществом осуществляется по схеме: центр – отдел продовольственного обеспечения управления тыла Главного командования – продовольственная служба регионального командования (продовольственная служба высшего военного учебного заведения Национальной гвардии) – продовольственная служба соединения (воинской части) – подразделение – военнослужащий.
Глава 2. Планирование денежных средств для организации питания Национальной гвардии
9. Планирование денежных средств для организации питания Национальной гвардии осуществляется на всех уровнях органов военного управления и осуществляется по следующим направлениям:
1) планирование денежных средств на организацию питания и снабжение продовольствием военнослужащих;
2) планирование денежных средств для закупа техники и имущества продовольственной службы для организации питания.
Параграф 1. Планирование денежных средств для организации питания и снабжения продовольствием военнослужащих
10. Планирование денежных средств для организации питания и снабжения продовольствием военнослужащих осуществляется по следующим направлениям:
приобретение услуг по организации питания;
приобретение продовольствия и индивидуальных рационов питания (далее – ИРП).
11. Исходными данными для планирования денежных средств на закуп услуг по организации питания, продовольствия и индивидуальных рационов питания для Национальной гвардии являются:
1) фактическое (планируемое) наличие продовольствия, индивидуальных рационов питания на начало планируемого периода;
2) штатная численность военнослужащих срочной службы, а также списочная численность военнослужащих по контракту, входящих в состав боевых расчетов, суточных нарядов и боевых дежурств региональных командований, соединений, воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии на начало планируемого периода;

3) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланын бейбіт уақытқа тамақтандырудың, азық-түлікпен, азықпен, жабдықпен, асханалық-ас үйлік ыдыспен және азық-түлік қызметінің техникасымен жабдықтаудың заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 420 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 12632 болып тіркелген), (бұдан әрі – 420-бұйрық) бекітілген тамақтандыру және азық-түлікпен, азықпен, жабдықпен, асхана-ас үй ыдысымен және азық-түлік қызметінің техникасымен жабдықтаудың заттай нормалары, олардың әрбір норма бойынша саны;
4) өткізілуі жоспарланатын кезеңге көзделген ұйымдастырушылық іс-шаралар;
5) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның деректеріне сәйкес тағам өнімдері және ЖТР бағасы;
6) әлеуетті өнім берушілердің тамақ өнімдеріне (жемдерге) берген бағалық ұсыныстары.
12. Ұлттық ұланның әскери қызметшілерін тамақпен қамтамасыз ету және қызметтік жануарларын азықтандыру үшін ақшалай қаражат жоспарлау нәтижелері бойынша алынған деректер тиісті бөліммен Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің бюджеттік өтініміне енгізіледі.
2-параграф. Тамақтандыруды ұйымдастыру үшін азық-түлік қызметінің техникасы мен мүлкін сатып алу үшін ақшалай қаражат жоспарлау
13. Ұлттық ұланның азық-түлік қызметі техникасы мен мүлкін сатып алуға ақшалай қаражат жоспарлау үшін бастапқы дерек болып табылатындар:
1) азық-түлік қызметінің техникасы мен мүлкінің нақты болуы, бастапқы жоспарланатын кезеңнің басында пайдаланылған мерзімін ескере отырып олардың сапалық жай-күйі;
2) заттай нормалары;
3) өңірлік қолбасшылықтар, құрамалар, әскери бөлімдер мен жоғары әскери оқу орны әскери қызметшілерінің штаттық саны, сондай-ақ жауынгерлік есептоптардың, тәуліктік нарядтар мен жауынгерлік кезекшілік құрамына кіретін келісімшарт бойынша әскери қызметшілерінің тізімдік саны;
4) мемлекеттік статистика саласында (болған жағдайда) уәкілетті органның деректеріне сәйкес азық-түлік қызметінің техникасы мен мүлкінің бағасы;
5) әлеуетті өнім берушілердің бағалық ұсыныстары.
Ұлттық ұланның азық-түлік қызметі техникасы мен мүлкін сатып алу үшін ақшалай қаражат жоспарлау нәтижелері бойынша алынған деректер тиісті бөліммен Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының бюджеттік өтініміне енгізіледі.
3-тарау. Ұлттық ұланның әскери қызметшілерін тамақтандырумен қамтамасыз ету және азық-түлікпен жабдықтау
14. Ұлттық ұланның әскери қызметшілерін тамақпен қамтамасыз ету және азық-түлікпен жабдықтау, солндай-ақ қызметтік иттерін азықтандыру қызметтік жануарларын азықтандыру 420-бұйрықпен бекітілген заттай нормаларға сәйкес тиісті кезеңге бөлінген бюджет қаражаты лимиттерінің шегінде мынадай тәсілдермен жүзеге асырылады:

3) натуральные нормы питания и снабжения продовольствием, кормами, оборудованием, столово-кухонной посудой и техникой продовольственной службы Национальной гвардии Республики Казахстан на мирное время (далее – натуральные нормы), утвержденные приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 420 "Об утверждении натуральных норм питания, снабжения продовольствием, кормами, оборудованием, столово-кухонной посудой и техникой продовольственной службы Национальной гвардии Республики Казахстан на мирное время" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12632) (далее – Приказ № 420), их количество по каждой норме;
4) организационные мероприятия, проведение которых предусматривается в планируемый период;
5) цены на продукты питания и ИРП;
6) ценовые предложения потенциальных поставщиков продуктов питания (корма).
12. Данные, полученные по результатам планирования денежных средств для обеспечения питанием военнослужащих и кормления служебных животных Национальной гвардии, включаются соответствующим разделом в бюджетную заявку Национальной гвардии Республики Казахстан.
Параграф 2. Планирование денежных средств для закупа техники и имущества продовольственной службы для организации питания
13. Исходными данными для планирования денежных средств для закупа техники и имущества продовольственной службы Национальной гвардии являются:
1) фактическое наличие техники и имущества продовольственной службы, их качественное состояние с учетом сроков эксплуатации на начало планируемого периода;
2) натуральные нормы;
3) штатная численность военнослужащих срочной службы, а также списочная численность военнослужащих по контракту, входящих в состав боевых расчетов, суточных нарядов и боевых дежурств региональных командований, соединений, воинских частей высшего военного учебного заведения Национальной гвардии;
4) цены на технику и имущество продовольственной службы, согласно данных уполномоченного органа в области государственной статистики (при наличии);
5) ценовые предложения потенциальных поставщиков.
Данные, полученные по результатам планирования денежных средств для закупа техники и имущества продовольственной службы Национальной гвардии, включаются соответствующим разделом в бюджетную заявку Национальной гвардии Республики Казахстан.
Глава 3. Обеспечение питанием и снабжение продовольствием военнослужащих Национальной гвардии
14. Обеспечение питанием и снабжение продовольствием военнослужащих Национальной гвардии осуществляется в соответствии с натуральными нормами, утвержденных Приказом № 420, в пределах выделенных лимитов бюджетных средств на соответствующий период следующими способами:

1) әскери қызметшілер үшін азық-түлік сатып алу;
2) тамақтандыруды ұйымдастыру қызметін сатып алу;
3) ЖТР сатып алу.
15. Әскери қызметшілерді тамақтандырумен қамтамасыз ету мынадай ерекшеліктер қолданылып жүзеге асырылады:
1) Ұлттық ұланның құрамаларын, әскери бөлімдерін және жоғары әскери оқу орындарын азық-түлікпен қамтамасыз етуге енгізу және азық-түлікпен қамтамасыз етуден алып тастау;
2) әскери қызметшілерді (әскери командалар, бөлімшелер) азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылдау және азық-түлікпен қамтамасыз етуден алып тастау;
3) әскери қызметшілерді жол бойына азық-түлік үлесімен (ЖТР) қамтамасыз ету.
1-параграф. Ұлттық ұланның құрамаларын, әскери бөлімдерін және жоғары әскери оқу орнын азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылдау және оларды азық-түлікпен қамтамасыз етуден алып тастау
16. Құрамаларды, әскери бөлімдерді және жоғары әскери оқу орнын басқа өңірлік қолбасшылыққа, құрамаға, әскери бөлімге азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылдау және азық-түлікпен қамтамасыз етуден алып тастау қайта ұйымдастыру, орнын ауыстыру, уақытша ауысу кезінде (қызметтік-жауынгерлік міндеттерді орындау кезінде), сондай-ақ басқа да жағдайларда Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары - Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының бұйрықтарына сәйкес жүзеге асырылады.
17. Жаңадан құрылатын әскери бөлімдер оларды құру туралы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары - Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының тиісті бұйрығының негізінде азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылданады. Әскери бөлімді жаңа орналасу орнына ауыстыру және Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының басқа өңірлік қолбасшылығына бекіту кезінде әскери бөлім азық-түлікпен қамтамасыз етуде тұрған өңірлік қолбасшылықта осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес аттестат жазып береді.
18. Әскери бөлімде аттестат тек оған қамтамасыз етуге басқа әскери бөлім тіркелген жағдайда жазып беріледі. Аттестатқа: өңірлік қолбасшылықта (әскери бөлімде) – қолбасшының, әскери бөлім командирінің тыл жөніндегі орынбасары және тиісті қызмет бастықтары қол қояды.
19. Азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылдау болған өңірлік қолбасшылық, құрама немесе әскери бөлім азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылдау және азық-түлікпен қамтамасыз етуден алып тастау нәтижелері бойынша азық-түлікпен қамтамасыз ету бөліміне атқарылған іс-шаралар туралы есеп ұсынады.
2-параграф. Әскери қызметшілерді (әскери командалар, бөлімшелер) азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылдау және азық- түлікпен қамтамасыз етуден алып тастау

1) приобретение продовольствия для военнослужащих;
2) приобретение услуг по организации питания военнослужащих;
3) приобретение ИРП.
15. Обеспечение питанием военнослужащих осуществляется с применением следующих особенностей:
1) зачисление на продовольственное обеспечение соединений, воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии и их исключение с продовольственного обеспечения;
2) зачисление военнослужащих (воинских команд, подразделений) на продовольственное обеспечение и их исключение с продовольственного обеспечения;
3) обеспечение военнослужащих продовольственным пайком (ИРП) на путь следования.
Параграф 1. Зачисление на продовольственное обеспечение соединений, воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии и их исключение с продовольственного обеспечения
16. Зачисление на продовольственное обеспечение соединений, воинских частей и высшего военного учебного заведения в другое региональное командование, соединение, воинскую часть и их исключение с продовольственного обеспечения осуществляется при реорганизации, передислокации, временном перемещении (при выполнении служебно-боевых задач), а также в других случаях в соответствии с приказами заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан - Главнокомандующего Национальной гвардией.
17. Вновь формируемые воинские части зачисляются на продовольственное обеспечение на основании соответствующего приказа заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан - Главнокомандующего Национальной гвардией об их формировании. При перемещении воинской части к новому месту дислокации и прикреплении к другому региональному командованию Национальной гвардии Республики Казахстан в региональном командовании, где находилась на продовольственном обеспечении воинская часть выписывается аттестат по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
18. В воинской части аттестат выписывается только в случае, когда к ней приписана на обеспечение другая воинская часть. Аттестат подписывается в региональном командовании (воинской части) – заместителем командующего, командира воинской части по тылу и начальниками соответствующих служб.
19. По результатам зачисления на продовольственное обеспечение и исключения с продовольственного обеспечения региональное командование, соединение или воинская часть, в которых осуществлялось продовольственное обеспечение, представляют в отдел продовольственного обеспечения отчет о выполненных мероприятиях.
Параграф 2. Зачисление военнослужащих (воинских команд, подразделений) на продовольственное обеспечение и их исключение с продовольственного обеспечения

20. Белгіленген орынға және қызметтік-жауынгерлік міндеттер орындау аудандарына келген Ұлттық ұланның әскери бөлімдері (бөлімшелер) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары - Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының бұйрығы (өкімі) негізінде азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылданады, бұл ретте осы әскери бөлімдердің құрамында келетін әскери қызметшілер уақытша орналасқан пункттегі Ұлттық ұлан әскери бөлімдерінің біріне азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылданады.
21. Ұлттық ұланның әскери бөліміне немесе жоғары әскери оқу орнына келген әскери қызметшілер Ұлттық ұлан әскери бөлімі командирінің немесе жоғары әскери оқу орны бастығының тәуліктік бұйрығымен азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылданады және азық-түлікпен қамтамасыз етуден алып тасталады.
22. Мыналар:
420-бұйрықпен бекітілген заттай нормалар;
келісімшарт бойынша әскери қызметшілер үшін - осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нұсқама, іссапар куәлігі, азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылдау туралы баянат;
курсанттар және мерзімді қызметтегі әскери қызметшілер үшін - осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нұсқама, демалыс билеті және азық-түлік аттестаты азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылдау үшін негіз болып табылады.
23. Азық-түлік аттестаты курсант немесе әскери қызметші, әскери команда (бөлімше) әскери бөлімнен кеткен кезде заттай азық-түлікпен қай күнге және қандай үлестің заттай нормалары бойынша қанағаттандырылғанын растайтын құжат болып табылады. Аттестат әскери қызметшіге (әскери командаға, бөлімшеге) жаңа қызмет орны бойынша, сонымен қатар ол қызметтік іссапарда, демалыста және әскери госпитальда, әскери бөлімнің не жоғары әскери оқу орнының лазаретінде стационарлы емделуде болған кезде заттай азық-түлік алу құқығын береді.
24. Ерекше жағдайларда әскери қызметші Ұлттық ұланның әскери бөліміне немесе жоғары әскери оқу орнына азық-түлік аттестатынсыз (аттестат жоғалған және т.б.) келгенде оның баянаты негізінде Ұлттық ұлан әскери бөлімі командирінің не жоғары әскери оқу орны бастығының тәуліктік бұйрығымен ол азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылданады, баянатта аттестаттың болмау себептері және қай күнге дейін азық-түлікпен қанағаттандырылғаны көрсетіледі. Бір уақытта азық-түлік аттестатын берген әскери бөлімнен немесе жоғары әскери оқу орнынан аттестаттың телнұсқасы сұратылады, олар оны 3 тәуліктен кешіктірмей жіберу керек.

20. Прибывающие к месту назначения и в районы выполнения служебно-боевых задач воинские команды (подразделения) Национальной гвардии зачисляются на продовольственное обеспечение на основании приказа (распоряжения) заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующего Национальной гвардией, при этом военнослужащие, прибывающие в составе этих воинских частей зачисляются на продовольственное обеспечение в одну из воинских частей Национальной гвардии, находящейся в пункте временной дислокации.
21. Военнослужащие, прибывшие в воинскую часть или в высшее военное учебное заведение Национальной гвардии зачисляются на продовольственное обеспечение и исключаются с продовольственного обеспечения суточным приказом командира воинской части или начальника высшего военного учебного заведения Национальной гвардии.
22. Основанием для зачисления на продовольственное обеспечение и исключение с продовольственного обеспечения служат:
натуральные нормы, утвержденные Приказом № 420;
для военнослужащих по контракту – предписание и рапорт о зачислении на продовольственное обеспечение и исключении с продовольственного обеспечения по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
для курсантов и военнослужащих срочной службы – предписание, отпускной билет и аттестат на продовольствие согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
23. Аттестат на продовольствие является документом, подтверждающим по какое число и по натуральным нормам какого пайка удовлетворен курсант или военнослужащий, воинская команда (подразделение) продовольствием в натуре при убытии из воинской части. Аттестат дает право военнослужащему (воинской команде, подразделению) на получение продовольствия в натуре как по новому месту службы военнослужащего, так и при нахождении его в служебной командировке, в отпуске и на стационарном излечении в военном госпитале, поликлинике, лазарете воинской части или высшего военного учебного заведения.
24. В случае если по прибытию военнослужащего в воинскую часть или высшее военное учебное заведение Национальной гвардии без аттестата на продовольствие (аттестат утерян и т.п.) военнослужащий зачисляется на продовольственное обеспечение суточным приказом командира воинской части или начальника высшего военного учебного заведения Национальной гвардии на основании его рапорта, в котором указываются причины отсутствия аттестата и по какое число он удовлетворен продовольствием. Одновременно запрашивается дубликат аттестата из воинской части или высшего военного учебного заведения, выдавшей аттестат на продовольствие, которые должны не позднее 3-х суток выслать его.

25. Әскери қызметшілерде және басқа да контингенттерде 420-бұйрықпен бекітілген заттай нормалар ескертпелеріне сәйкес азық-түлікпен жабдықтаудың нормаларына құқығы туындаған кезде олар Ұлттық ұлан әскери бөлімі командирінің немесе жоғары әскери оқу орны бастығының тәуліктік бұйрығымен мемлекет есебінен азық-түлікпен қамтамасыз етуге аттестатсыз қабылданады.
26. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары гарнизондық және қарауылдық қызметінің жалпы әскери жарғыларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарғысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары гарнизондық және қарауылдық қызметінің жарғысына сәйкес гауптвахтада ұсталатын әскери қызметшілер тамақпен негізгі жалпы әскери азық үлесінің нормасы бойынша қамтамасыз етіледі, оларды тамақтандыруға қабылдау азық-түлік аттестаты бойынша жүзеге асырылады. Егер гауптвахта жанында тамақ әзірленбесе, онда оны гауптвахтадағы әскери қызметшілерге жеткізу тәртібін гарнизон бастығы белгілейді.
Азық-түлік аттестаттары жоқ ұсталғандар, гауптвахтаға немесе уақытша ұсталатындарға арналған үй-жайларға жабылғандар үлеске әскери полиция органының бастығы (әскери бөлім командирі) бұйрығының үзіндісі бойынша қабылданады.
27. Азық-түлік аттестатынсыз азық-түлікпен қамтамасыз етуге, сондай-ақ мемлекет есебінен азық-түлік үлесін алуға (тамақтану) құқығы бар, кенеттен сырқаттанып (жарақат, улану, инфекциялық аурулар және т. б.) қазақстан Республикасының әскери-медициналық мекемесіне жеткізілген әскери қызметшілер мен басқа да контингенттер қамтамасыз етуге қабыланады. Бұл жағдайларда әскери-медициналық мекеме Ұлттық ұланның әскери бөлімінен немесе жоғары әскери оқу орнынан азық-түлік аттестатын талап етеді, ал соңғысы – оны әскери-медициналық мекемеге дереу жібереді. Келісімшарт бойынша әскери қызметшілер емделу кезеңіне тағайындалған емдеуші (тексеретін) дәрігердің медициналық қорытындысы (жолдамасы) негізінде мемлекет есебінен азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылданады.
28. Әскери қызметшілер Ұлттық ұланның әскери бөлімінен немесе жоғары әскери оқу орнынан әскери команда (бөлімшелер) құрамында кеткен жағдайда барлық командаға бір азық-түлік аттестаты жазылып беріледі. Аттестатқа әскери қызметшілердің тізімі қоса беріледі, оған аттестатқа қол қойған лауазымды адамдар, сондай-ақ кеткен бөлімшенің командирі (команда басшысы) қол қояды және Ұлттық ұлан әскери бөлімінің немесе жоғары әскери оқу орнының елтаңбалы мөрімен куәландырылады.

25. При первоначальном возникновении права у военнослужащих и других контингентов в соответствии с примечаниями к натуральным нормам, утвержденных Приказом № 420, на продовольственное обеспечение за счет государства они зачисляются и исключаются суточным приказом командира воинской части или начальника высшего военного учебного заведения Национальной гвардии без аттестата.
26. В соответствии с уставом гарнизонной и караульной служб Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364 "Об утверждении общевоинских уставов Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан", военнослужащие, содержащиеся на гауптвахте, обеспечиваются питанием по норме основного общевойскового пайка, зачисление их на питание осуществляется по продовольственным аттестатам. Если при гауптвахте пища не готовится, то порядок ее доставки военнослужащим на гауптвахту устанавливает начальник гарнизона.
Задержанные, не имеющие продовольственных аттестатов, водворенные на гауптвахту или в помещение для временно задержанных, зачисляются на довольствие по выписке из приказа начальника органа военной полиции (командира воинской части).
27. Без аттестата на продовольствие зачисляются на продовольственное обеспечение также военнослужащие и другие контингенты, имеющие право на получение продовольственного пайка (питания) за счет государства, доставленные в военно-медицинские учреждения Республики Казахстан при внезапных заболеваниях (травмы, отравления, инфекционные болезни и др.). В этих случаях военно-медицинское учреждение истребует аттестат на продовольствие из воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии, а последние – немедленно высылают его военно-медицинскому учреждению. Военнослужащие по контракту зачисляются на продовольственное обеспечение за счет государства на основании медицинского заключения (направления) лечащего (обследуемого) врача на назначенный лечебный период.
28. В случае убытия военнослужащих из воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии в составе воинской команды (подразделения) аттестат на продовольствие выписывается один на всю команду. К аттестату прилагается список военнослужащих, который подписывается теми же должностными лицами, что и аттестат, а также командиром убывающего подразделения (старшим команды) и заверяется гербовой печатью воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии.

29. Мерзімді әскери қызмет өткеруші, запасқа босатылатын әскери қызметшілерге азық-түлік аттестаты жазылып берілмейді, ал олардың азық-түлікпен (азық-түлік - жол ақшамен) қанағаттандырылғаны туралы нұсқамада көрсетіледі.
30. Тамақтандыру және азық-түлікпен жабдықтаудың заттай нормалары бойынша азық-түлік үлесі мемлекет есебінен немесе олардың толық құнын төлей отырып босатылады.
31. Ұлттық ұланның әскери қызметшілеріне мемлекет есебінен заттай нормалар үлесі тамақтандыру түрінде немесе қолына азық-түлікпен беріледі.
32. Ұлттық ұлан жоғары әскери оқу орнының курсанттары оқытудың барлық кезеңінде, оның ішінде оларға алғашқы офицерлік атақ берілгені туралы бұйрық шыққаннан кейін, олар шыққан күні аралығында тегін тамақпен қамтамасыз етіледі.
33. Ұлттық ұлан жоғары әскери оқу орнының курсанттарын оқу кезеңінде казармалық жағдайда ұстаудан босату кезінде азық-түлікпен қамтамасыз етуден алып тасталуы мүмкін, әлде оларға тиесілі тамақтың орнына азық-түлікті қолдарына рұқсат етіледі.
34. Ұлттық ұланның барлық әскери қызметшілері тиесілі азық-түлік үлесі заттай нормаларының тек біреуін ғана алады.
35. Әскери бөлімдердің, бөлімшелердің (командалар, кезекші ауысымдар, жауынгерлік есептоптар) түрлі заттай нормалар бойынша азық-түлік алуға құқылы әскери қызметшілері, егер оларды орналастыру немесе қызметтік-жауынгерлік міндеттерді орындау жағдайлары олар үшін жеке тамақтандыру ұйымдастыру мүмкін болмаса Ұлттық ұлан Бас қолбасшылығының тыл басқармасы азық-түлікпен қамтамасыз ету бөлімінің рұқсатымен бірыңғай заттай норма көрсетілген әскери қызметшілер үшін белгіленген нормалардың бірі) бойынша тамақпен қамтамасыз етіледі.
36. Тамақтандырудың заттай нормалары бойынша азық-түлік үлесін қолдарына беру рұқсат берілген әскери қызметшілердің тізімі, сондай-ақ азық-түлік үлесін беру мерзімі ай сайын (өткен айдың 30 күніне дейін) Ұлттық ұлан әскери бөлімі командирінің немесе жоғары әскери оқу орны бастығының бұйрығымен жарияланады. Тізімдерді Ұлттық ұлан әскери бөлімнің немесе жоғары әскери оқу орнының штабы бөлімше командирлерінің өтінімдері негізінде жасайды.
37. Мерзімді әскери қызмет өткеретін әскери қызметшілерге және Ұлттық ұлан жоғары әскери оқу орнының курсанттарына (демалыс, іссапар) өткізу (орналасу) орнына кері қайту жолына (іссапар, демалыс) ЖТР беріледі.
38. Ұлттық ұланның мерзімді әскери қызмет өтетін әскери қызметшісін немесе жоғары әскери оқу орнының курсантын Ұлттық ұлан әскери бөлімінің не жоғары әскери оқу орнының ішінде бір бөлімшеден екіншісіне ауыстыру кезінде азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылдау мен алып тастау осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес азық-түлік қызметі жазып беретін азық-түлік анықтамасы бойынша жүзеге асырылады.

29. Военнослужащим, проходящим срочную воинскую службу, увольняемым в запас, аттестат на продовольствие не выписывается, а об удовлетворении их продовольствием указывается в предписании.
30. Продовольственные пайки по натуральным нормам питания и снабжения продовольствием отпускаются за счет государства или с оплатой их полной стоимости.
31. Военнослужащим Национальной гвардии за счет государства пайки натуральных норм выдаются в виде питания или продуктами на руки.
32. Курсанты высшего военного учебного заведения Национальной гвардии весь период обучения, в том числе и после издания приказа о присвоении им первичного офицерского звания, по день их выпуска обеспечиваются бесплатным питанием.
33. Курсанты высшего военного учебного заведения Национальной гвардии при освобождении их в период учебы от содержания на казарменном положении могут исключаться с продовольственного обеспечения, либо взамен положенного им питания разрешается выдавать продовольствие на руки.
34. Все военнослужащие Национальной гвардии получают только один положенный им продовольственный паек натуральной нормы.
35. Военнослужащие воинских частей, подразделений (команд, дежурных смен, боевых расчетов) получающие продовольствие по различным натуральным нормам, с письменного разрешения отдела продовольственного обеспечения управления тыла Главного командования Национальной гвардии обеспечиваются питанием по одной натуральной норме, если по условиям их размещения или выполнения ими служебно-боевых задач организовать питание для них отдельно не представляется возможным.
36. Списки военнослужащих, которым разрешается выдача продовольственных пайков по натуральным нормам питания на руки, также сроки выдачи продовольственных пайков ежемесячно (до 30 числа предыдущего месяца) объявляются приказом командира воинской части или начальника высшего военного учебного заведения Национальной гвардии. Списки составляются штабом воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии на основании заявок командиров подразделений.
37. Военнослужащим, проходящим срочную воинскую службу и курсантам высшего военного учебного заведения Национальной гвардии на путь следования (командировка, отпуск) к месту проведения (дислокации) и обратно выдается ИРП.
38. При перемещении военнослужащего, проходящего срочную воинскую службу или курсанта высшего военного учебного заведения Национальной гвардии из одного подразделения в другое внутри воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии зачисление и исключение на продовольственное обеспечение осуществляется по продовольственной справке, выписываемой продовольственной службой по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.

39. Азық-түлік аттестаттарында олардың бір немесе бірнеше күн алға азық-түлікпен қамтамасыз етілгені туралы белгілерімен келген әскери қызметшілер аттестат бойынша қамтамасыз етілген күннен бастап азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылданады.
40. Азық-түлік үлесін заттай норма бойынша алатын әскери қызметшілердің қолдарына кез-келген, бірақ бір айдан аспайтын тәулік үшін азық-түлік беру әскери бөлім командирі немесе жоғары әскери оқу орнының бастығы белгілеген күндері "Мемлекеттік мекемелер үшін бухгалтерлік құжаттама нысандарының альбомын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 2 тамыздағы № 390 бұйрығымен (бұдан әрі – 390-бұйрық) бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылғы 15 тамыздағы № 7126 нөмірмен тіркелген) 50-қосымшаға сәйкес, қаржы қызметінде жазылатын немесе тіркелетін № 434 нысандағы қорлардың ішкі ауысуына арналған жүкқұжаттар не осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес азық-түлік қызметінде жазып берілетін тарату (тапсыру) ведомостері бойынша жүргізіледі.
Азық-түлік жазып беру үшін тамақтанудың заттай нормалары, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес азық-түлік қызметінде жүргізілетін азық-түлікпен қамтамасыз етуде тұрған әскери қызметшілер мен қызметтік жануарлардың қозғалысын есепке алу күнделігі, осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес азық-түлік қызметінде жазып берілетін азық-түлікті тарату мәзірі негіз болып табылады.
3-параграф. Әскери қызметшілердің тамақтануын ұйымдастыру
41. Ұлттық ұланның әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орны әскери қызметшілерінің тамақтану режимін әзірлеу Ұлттық ұлан әскери бөлімінің командиріне не жоғары әскери оқу орнының бастығына, олардың тыл жөніндегі орынбасарларына, азық-түлік және медициналық қызметтердің бастықтарына жүктеледі.
42. Әскери қызметшілердің тамақ ішу уақытын Ұлттық ұлан әскери бөлімінің командирі немесе әскери оқу орнының бастығы айқындайды.
43. Тамақтану арасындағы уақыт аралығы 7 сағаттан аспауы керек, бұл ретте күн тәртібін белгілеу кезінде таңғы ас сабақ басталғанға дейін, түскі ас - негізгі сабақтар аяқталғаннан кейін, кешкі ас — ұйқыға 2-3 сағат қалғанға дейінге жоспарланады. Түскі астан кейін кемінде 30 минут сабақтар өткізілмейді немесе жұмыстар жүргізілмейді.
44. Тамақтану режиміне қойылатын талаптар азық-түлікті тарату мәзірінде іске асырылады, ол түрлі және физиологиялық толыққанды тамақ әзірлеу үшін заттай норма үлесінің азық-түлігін аса дұрыс және оңтайлы пайдалануға, сондай-ақ әскери қызметшілерді және тамақтандырудың ұйымдастырылуын бақылайтын лауазымды адамдарды жоспарланған тағам ассортиментімен, бір әскери қызметшіге күніне берілуі тиіс азық-түлік санымен және даяр тағамдардың, ет және балық үлестерінің есептік шығуымен таныстыруға мүмкіндік береді.

39. Военнослужащие, прибывшие с отметками в продовольственных аттестатах об удовлетворении их продовольствием на один или несколько дней вперед, зачисляются на продовольственное обеспечение со дня, до которого они были удовлетворены по аттестату.
40. Выдача продовольствия на руки военнослужащим, получающим продовольственный паек по натуральной норме, за любое количество суток, но не более чем на один месяц в дни, установленные командиром воинской части или начальником высшего военного учебного заведения производится по накладным на внутреннее перемещение запасов по форме № 434-з, согласно приложению 50, утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 2 августа 2011 года № 390 "Об утверждении Альбома форм бухгалтерской документации для государственных учреждений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7126) (далее – Приказ № 390), выписываемым и регистрируемым в финансовой службе или по раздаточным (сдаточным) ведомостям, выписываемым продовольственной службой по форме согласно приложению 5к настоящим Правилам.
Основанием для выписки продовольствия являются натуральные нормы питания, дневник учета движения военнослужащих, состоящих на продовольственном обеспечении, ведущийся в продовольственной службе по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам и меню-раскладка продуктов, выписываемая в продовольственной службе по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Параграф 3. Организация питания военнослужащих
41. Разработка режима питания военнослужащих воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии возлагается на командира воинской части или начальника высшего военного учебного заведения Национальной гвардии, их заместителей по тылу, начальников продовольственных и медицинских служб.
42. Часы приема пищи военнослужащими определяются командиром воинской части или начальником военного учебного заведения Национальной гвардии.
43. Промежутки между приемами пищи не должны превышать 7 часов с учетом этого при установлении распорядка дня завтрак планируется до начала занятий, обед — после окончания основных занятий, ужин - за 2-3 часа до отбоя. После обеда в течение не менее 30 минут не проводятся занятия или работы.
44. Требования к режиму питания реализуются в меню-раскладке продуктов, которая позволяет наиболее правильно и рационально использовать продукты пайка натуральной нормы для приготовления разнообразной и физиологически полноценной пищи, а также ознакомить военнослужащих и должностных лиц, контролирующих организацию питания, с ассортиментом планируемых блюд, количеством продовольствия, подлежащих выдаче на одного военнослужащего в день и расчетным выходом готовых блюд, мясных и рыбных порций.

45. Азық-түлікті тарату мәзірін Ұлттық ұланның әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орны азық-түлік қызметінің бастығы Ұлттық ұланның әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орны медициналық қызметінің бастығымен, Ұлттық ұлан әскери бөлімінің немесе жоғары әскери оқу орнының асхана бастығымен және нұсқаушы-аспаздарымен бірлесіп жасайды.
46. Азық-түлікті тарату мәзіріне:
1) Ұлттық ұланның әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орны бастығының тыл жөніндегі орынбасары;
2) Ұлттық ұланның әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орны медициналық қызметінің және азық-түлік қызметінің бастығы қол қояды.
Тарату мәзірін Ұлттық ұлан әскери бөлімінің командирі немесе жоғары әскери оқу орнының бастығы бекітеді.
Бекітілген азық-түлікті тарату мәзіріне өзгерістер тек Ұлттық ұлан әскери бөлімі командирінің немесе жоғары әскери оқу орны бастығының жазбаша рұқсатымен енгізілуі мүмкін.
47.Азық-түлікті тарату мәзірі аптасына төрт данада жазылады. Әскери бөлімдердің жеке орналасқан бөлімшелері үшін апталық азық-түлікті тарату мәзірін бір ай мерзіміне пайдалануға рұқсат етіледі.
Азық-түлікті тарату мәзірінің бірінші данасы Ұлттық ұлан әскери бөлімінің немесе жоғары әскери оқу орнының азық-түлік қызметінде болады және әскери қызметшілерді тамақтандыруды бақылау және есептілікті жасау үшін негіз ретінде қызмет етеді; екінші және үшінші даналары қоймаға және асханаға шығарылады, азық-түлік қоймасынан асханаға және аспаз үшін тамақ дайындау кезінде басшылыққа алуға негіз болып табылады; төртінші данасы асхананың тамақтану залына ілінеді. Әскери бөлімдердің жеке орналасқан бөлімшелері үшін азық-түлікті тарату мәзірі аптасына үш данада жазылады. Пайдалану (басшылыққа алу) аяқталғасын азық-түлікті тарату мәзірі Ұлттық ұлан әскери бөлімінің немесе жоғары әскери оқу орнының азық-түлік қызметіне тапсырылады.
48. Ұлттық ұлан әскери бөлімінің немесе жоғары әскери оқу орнының әскери қызметшілерін тамақтандыруды азық-түлік қызметі ұйымдастырады.
49. Әскери қызметшілердің тамақтануын ұйымдастыру үшін, сондай-ақ азық-түлікті сақтау үшін Ұлттық ұланның әскери бөлімдерінде немесе жоғары әскери оқу орнында асханалар, азық-түлік қоймалары және көкөніс сақтау орындары жабдықталады, олар міндетті түрде азық-түлікпен қамтамасыз ету бөлімімен келісіліп салынған не реконструкцияланған арнайы ғимараттарға орналастырылады.

45. Меню-раскладка продуктов составляется начальником продовольственной службы воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии совместно с начальником медицинской службы воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии, начальниками столовых и инструкторами-поварами воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии.
46. Подписывают меню-раскладку продуктов:
1) заместитель командира воинской части или заместитель начальника высшего военного учебного заведения Национальной гвардии по тылу;
2) начальники медицинской и продовольственной служб воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии.
Утверждает меню-раскладку продуктов командир воинской части или начальник высшего военного учебного заведения Национальной гвардии.
Изменения в утвержденную меню-раскладку продуктов могут быть внесены только с письменного разрешения командира воинской части или начальника высшего военного учебного заведения Национальной гвардии.
47. Меню-раскладка продуктов выписывается на неделю в четырех экземплярах. Для отдельно-дислоцированных подразделений воинских частей используется недельная меню-раскладку продуктов сроком на один месяц.
Первый экземпляр меню-раскладки продуктов находится в продовольственной службе воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии и служит основанием для организации контроля питания военнослужащих и составления отчетности, второй и третий экземпляры выписываются на склад и в столовую, служат основанием для выписки продуктов со склада в столовую и руководством для повара при приготовлении пищи, четвертый экземпляр вывешивается в обеденном зале столовой. Для отдельно-дислоцированных подразделений воинских частей меню-раскладка продуктов выписывается на неделю в трех экземплярах. По окончании использования (руководства) меню-раскладки продуктов сдаются в продовольственную службу воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии.
48. Питание военнослужащих воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии организуется продовольственной службой.
49. Для организации питания военнослужащих, а также хранения продовольствия в воинских частях или в высшем военном учебном заведении Национальной гвардии оборудуются столовые, продовольственные склады и овощехранилища, которые размещаются в специальных зданиях, построенных или реконструированных по проектам, согласованным в обязательном порядке с отделом продовольственного обеспечения.

50. Әскери бөлімнің әскери қызметшілерді тамақтандыруды ұйымдастыру үшін жауапты лауазымды адамдары объектілердің, жабдықтың, асханалық-ас-үйлік ыдыс мен мүкәммалдың дұрыс пайдаланылуын, олардың техникалық және санитарлық-эпидемиологиялық жай-күйін, тамақтандыруды ұйымдастыру кезінде санитариялық-эпидемиологиялық нормалардың, дайындау технологиясының сақталуын, дайындалатын тамақтың сапасын және әскери қызметшілерге тамақтанудың тиісті заттай нормаларының жеткізілуін және азық-түлікпен жабдықталуын бақылауды жүзеге асырады.
51. Ұлттық ұланның әскери бөлімдерінде және жоғары әскери оқу орнында тамақтандыруды ұйымдастыру үшін азық-түлік қызметі мамандарының штаты ұсталады, ол қолданыстағы заңнаманың талаптарымен көзделген Ұлттық ұланның штаттық құрылымымен айқындалады.
52. Әскери бөлімнің әскери қызметшілерін басқа әскери бөлімнің асханасы арқылы тамақтандыру жағдайында осы бөлімнің азық-түлік қызметінің барлық мамандары тамақтандыру ұйымдастырылған асханада жұмыс істеуге тартылады.
4-параграф. Әскери жиындарға шақырылған әскери міндеттілерді, әскери кафедралардың әскери даярлықтарынан өтіп жатқан студенттерін, әскери оқу орындарының (әскери факультеттердің) курсанттарын жиыннан (тағылымдамадан) өту кезеңінде, оқу орындарында және оқу бөлімдерінде әскери даярлықтан (қайта даярлаудан), оқудан өтіп жатқан әскери қызметшілерді, сондай-ақ осы бөлімге, бөлімшеге іссапармен келген әскери қызметшілерді тамақтандыруды ұйымдастыру
53. Ұлттық ұланның әскери бөлімдеріне немесе жоғары әскери оқу орнына әскери жиындарға шақырылған әскери міндеттілер мен студенттерді тамақтандыру осы Қағидалардың 25-тармағына сәйкес мемлекет есебінен ұйымдастырылады.
Ұлттық ұланның әскери бөлімі командирінің немесе жоғары әскери оқу орны бастығының шешімі негізінде оларды Ұлттық ұланның әскери бөлімінде немесе жоғары әскери оқу орнында тамақтандыру тәртібі айқындалады.
54. Ұлттық ұлан жоғары әскери оқу орнының курсанттары тағылымдамадан өтудің барлық кезеңінде әскери бөлімдерде азық-түлікпен қамтамасыз етуге осы Қағидалардың 22-тармағына сәйкес азық-түлік аттестатының негізінде қабылданады.
Басқа мемлекеттердің әскери оқу орындарында оқитын курсанттар азық-түлік аттестатының негізінде азық-түлікпен қамтамасыз етуге, ал ол болмаған кезде әскери бөлімге (тағылымдамадан өту орны) тағылымдама басталған күннен бастап оның аяқталуына дейін жазылған нұсқама негізінде қабылданады.
Тағылымдама аяқталғасын курсанттарға тұрақты орналасу немесе тағылымдамадан кейін демалыс өткізу орнына дейін баратын жолға ЖТР беріледі.

50. Должностные лица воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии при несении должностных и специальных обязанностей, а также лица, прибывающие с проверкой по соответствующему служебному заданию или предписанию, осуществляют контроль за организацией питания военнослужащих.
51. Для организации питания в воинских частях и высшем военном учебном заведении Национальной гвардии содержится штат специалистов продовольственной службы, который определяется штатной структурой Национальной гвардии, предусмотренной требованиями действующего законодательства.
52. В случае организации питания военнослужащих воинской части через столовую другой воинской части все специалисты продовольственной службы этой части привлекаются для работы в столовой, где организовано питание.
Параграф 4. Организация питания военнообязанных призванных на воинские сборы, студентов военных кафедр, проходящих военную подготовку, курсантов военных учебных заведений (военных факультетов), в период прохождения сборов (стажировки), военнослужащих проходящих военную подготовку (переподготовку), обучение в учебных заведениях и учебных частях, а также военнослужащих, прибывших в эти части, подразделения в командировку
53. Питание военнообязанных и студентов, призванных на воинские сборы в воинские части или высшее военное учебное заведение Национальной гвардии организуется за счет государства в соответствии с пунктом 25 настоящих Правил.
На основании решения командира воинской части или начальника высшего военного учебного заведения Национальной гвардии определяется порядок их питания в воинской части или в высшем военном учебном заведении Национальной гвардии.
54. Курсанты высшего военного учебного заведения Национальной гвардии на весь период прохождения стажировки в воинских частях зачисляются на продовольственное обеспечение на основании аттестата на продовольствие в соответствии с пунктом 22 настоящих Правил.
Курсанты, обучающиеся в военных учебных заведениях других государств зачисляются на продовольственное обеспечение на основании продовольственного аттестата, а при его отсутствии на основании выписанного предписания в воинскую часть (место прохождения стажировки) со дня начала стажировки до ее окончания.
По окончании стажировки курсантам на путь следования до места постоянной дислокации или проведения отпуска после стажировки выдается ИРП.

55. Ұлттық ұланның жоғары әскери оқу орнында немесе Ұлттық ұланның оқу әскери бөлімінде әскери даярлықтан, оқудан өтіп жатқан келісімшарт бойынша әскери қызметшілер баянаттары негізінде 420-бұйрықпен бекітілген заттай нормалардың 1 "Жалпы әскери азық үлесі" заттай нормасы бойынша Ұлттық ұлан әскери бөлімі командирінің немесе жоғары әскери оқу орны бастығының тәуліктік бұйрығымен мемлекет есебінен азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылданады.
5-параграф. Штаттағы әскери оркестрлердің музыкалық тәрбиеленушілерін, мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерді, сондай-ақ әскери оқу орындарына түсу үшін әскери жиындарға жолданатын әскерге шақырылушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру
56. Әскери бөлімдердің штаттағы әскери оркестрлерінің музыкалық тәрбиеленушілерін мемлекет есебінен азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылдау осы Қағидалардың 25-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
57. Әскери оқу орындарына түсу үшін әскери жиындарға жолданатын мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылдау осы Қағидалардың 22-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
58. Әскери оқу орындарына түсу үшін әскери жиындарға жолданатын әскерге шақырылушыларды мемлекет есебінен азық-түлікпен қамтамасыз етуге қабылдау осы Қағидалардың 25-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
6-параграф. Әскери қызметшілерді қызметтік-жауынгерлік міндеттерді орындау кезінде тамақтандыруды ұйымдастыру
59. Әскери қызметшілерді қызметтік-жауынгерлік міндеттерді орындау кезінде тамақтандыру мемлекет есебінен 420-бұйрықпен бекітілген заттай нормалардың 1 "Жалпы әскери азық үлесі" заттай нормасы бойынша жүзеге асырылады және үш рет болуы тиіс.
60. Әскери қызметшілерді азық-түлікпен және ыстық тамақпен қамтамасыз ету орындалатын міндеттердің сипатын және нақты жағдайды ескере отырып ұйымдастырылады және жүзеге асырылады.
61. Әскери қызметшілерді тамақтандыру кез-келген жағдайда ұйымдастырылады. Ыстық тамақ тәулігіне үш рет дайындалады және әскери қызметшілер Ұлттық ұлан әскери бөлімінің командирі немесе жоғары әскери оқу орнының бастығы белгілеген уақытта қабылдайды. Тамақтандыруды ұйымдастыру үшін асханалар, азық-түлік пункттері өрістетіледі. Бұдан басқа тамақты дайындау және жеткізу, су апару және сақтау құралдарымен роталық, взводтық азық-түлік пункттері, сондай-ақ бөлімшелердің азық-түлік пункттері өрістетілуі мүмкін.
62. Тәулігіне үш рет ыстық тамақты дайындау және жеткізу мүмкіндігі болмаған кезде ол екі рет дайындалады, ал тамақты қабылдар арасында әскери қызметшілерге жылумен өңдеуді талап етпейтін тәуліктік азық-түлік нормасының бір бөлігін береді.

55. Военнослужащие по контракту проходящие военную подготовку (переподготовку), обучение в высшем военном учебном заведении Национальной гвардии или в учебной воинской части Национальной гвардии зачисляются на продовольственное обеспечение за счет государства суточным приказом командира воинской части или начальника высшего военного учебного заведения Национальной гвардии на основании их рапортов по Натуральной норме 1 "Общевойсковой паек" натуральных норм, утвержденных Приказом № 420.
Параграф 5. Организация питания музыкальных воспитанников штатных военных оркестров, военнослужащих срочной службы, а также призывников, направляемых на воинские сборы для поступления в военные учебные заведения
56. Зачисление на продовольственное обеспечение музыкальных воспитанников штатных военных оркестров воинских частей за счет государства осуществляется в соответствии с пунктом 25 настоящих Правил.
57. Зачисление на продовольственное обеспечение военнослужащих срочной воинской службы направляемых на воинские сборы для поступления в военные учебные заведения осуществляется в соответствии с пунктом 22 настоящих Правил.
58. Зачисление на продовольственное обеспечение призывников, направляемых на воинские сборы для поступления в военные учебные заведения за счет государства осуществляется в соответствии с пунктом 25 настоящих Правил.
Параграф 6. Организация питания военнослужащих при выполнении служебно-боевых задач
59. Питание военнослужащих при выполнении служебно-боевых задач осуществляется за счет государства по Натуральной норме 1 "Общевойсковой паек" натуральных норм, утвержденных Приказом № 420 и должно быть трехразовым.
60. Обеспечение продовольствием и горячей пищей военнослужащих организуется и осуществляется с учетом характера выполняемых задач и конкретных условий обстановки.
61. Питание военнослужащих организуется в любой обстановке. Горячая пища готовится три раза в сутки и принимается военнослужащими в установленное командиром воинской части или начальником высшего военного учебного заведения Национальной гвардии время. Для организации питания развертываются столовые, продовольственные пункты. Кроме того могут развертываться ротные, взводные продовольственные пункты, а также продовольственные пункты отделений со средствами приготовления и доставки пищи, подвоза и хранения воды.
62. При отсутствии возможности приготовить и доставить горячую пищу три раза в сутки, ее готовят два раза, а между приемами пищи военнослужащим выдают часть суточной нормы продуктов, не требующих тепловой обработки.

63. Тамақ дайындаудың штаттық құралдары жоқ бөлімшелер міндеттерді орындау және тамақ алу ыңғайлылығын ескере отырып Ұлттық ұлан әскери бөлімінің немесе жоғары әскери оқу орнының өрістетілетін азық-түлік пункттеріне не асханаларына қамтамасыз етуге бекітіледі.
64. Тамақ қабылдауға арналған азық-түлікті тарату мәзірінде азық-түлік өнімдерін жоспарлау мен үлестіруді Ұлттық ұланның әскери бөлімі мен жоғары әскери оқу орны азық-түлік қызметінің бастығы 420-бұйрықпен бекітілген заттай нормалардың 1 "Жалпы әскери азық үлесі" заттай нормасына сәйкес дала жағдайында дайындау мен сақтаудың ерекше жағдайларын қажет ететін азық-түліктің ауыстырылуын ескере отырып жүзеге асырады.
65. Қызметтік-жауынгерлік міндеттерді орындау кезінде Ұлттық ұлан өңірлік қолбасшылықтарының, құрамалары мен әскери бөлімдерінің және жоғары әскери оқу орындарының әскери қызметшілерін тамақтандыруды ұйымдастыру және азық-түлікпен жабдықтаудың жалпы тәртібін Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының тыл жөніндегі орынбасары, ал қызметтік-жауынгерлік міндеттерді орындау кезінде жағдайға қарай Ұлттық ұланның өңірлік қолбасшылықтар қолбасшыларының, құрама, әскери бөлім командирлерінің және жоғары оқу орындары бастықтарының тыл жөніндегі орынбасарларының ұсыныстары бойынша өңірлік қолбасшылықтардың қолбасшылары, құрама, әскери бөлім командирлері, жоғары әскери оқу орындарының бастықтары айқындайды.
66. Ұлттық ұлан өңірлік қолбасшылықтарының, құрамалары мен әскери бөлімдерінің және жоғары әскери оқу орындарының әскери қызметшілері әскери қызметшілерді тамақтандыру және азық-түлікпен жабдықтауды тікелей жергілікті атқарушы билік органдары жүзеге асыратын дағдарыстық жағдайлар мен табиғи және техногендік сипаттағы жағдайлардың зардаптарын жою бойынша қызметтік-жауынгерлік міндеттерді орындауға қатысқан кезде тамақтандыруды ұйымдастыру тәртібі стационарлық жағдайлардағыдай (тұрақты орналасу пунктерінде) Ұлттық ұлан өңірлік қолбасшылықтарының, құрамаларының, әскери бөлімдерінің және жоғары әскери оқу орнының лауазымды адамдары тікелей қатысып және бақылап белгіленеді.
7-параграф. Әскери қызметшілерді жауынгерлік кезекшілікті атқару уақытында, далалық шығуларда, тәуліктік нарядта, қарауылдарда, әскери және арнайы жүктермен еріп жүрген кезде тамақтандыруды ұйымдастыру
67. Әскери қызметшілерді жауынгерлік кезекшілік атқару уақытында, далалық шығуларда, тәуліктік нарядтарда, қарауылдарда, әскери және арнайы жүктермен еріп жүрген кезде тамақтандыру тамақтандыру тікелей жүзеге асырылуы және үш реттік болуы тиіс Ұлттық ұлан құрамаларының, әскери бөлімдерінің және жоғары әскери оқу орнының тамақтандыру мен жабдықтаудың негізгі заттай нормалары бойынша жүзеге асырылады. Әскери қызметшілер далалық шығуларға қатысқан кезде тамақтандыру даярлау мен сақтаудың ерекше жағдайларын қажет ететін азық-түліктің ауыстырылуын ескере отырып ұйымдастырылады.

63. Подразделения, не имеющие штатных средств приготовления пищи, прикрепляются на обеспечение к подразделениям, развертывающим продовольственные пункты или к столовой воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии, с учетом выполнения задач и удобства получения пищи.
64. Планирование и распределение продуктов питания в меню-раскладке продуктов для приемов пищи осуществляется начальником продовольственной службы воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии в соответствии с Натуральной нормой 1 "Общевойсковой паек" натуральных норм, утвержденных Приказом № 420, с учетом производимых замен продуктов, требующих особых условий приготовления и хранения в полевых условиях.
65. Организация питания и снабжения продовольствием военнослужащих региональных командований, соединений и воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии при выполнении служебно-боевых задач определяется заместителем Главнокомандующего Национальной гвардией по тылу, а при выполнении служебно-боевых задач в зависимости от условий обстановки командующими региональных командований, командирами соединений, воинских частей и начальником высшего военного учебного заведения Национальной гвардии по предложениям заместителей командующих региональными командованиями, заместителей командиров соединений, воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии по тылу.
66. При участии военнослужащих региональных командований, соединений, воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии в выполнении служебно-боевых задач по ликвидации последствий кризисных ситуаций и ситуаций природного и техногенного характера, там, где питание и снабжение продовольствием военнослужащих осуществляется непосредственно местными органами исполнительной власти, порядок организации питания устанавливается, как и в стационарных условиях (в пунктах постоянной дислокации) при непосредственном участии и контроле со стороны должностных лиц региональных командований, соединений, воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии.
Параграф 7. Организация питания военнослужащих во время несения боевого дежурства, в полевых выходах, суточном наряде, караулах, при сопровождении воинских и специальных грузов
67. Питание военнослужащих во время несения боевого дежурства, в полевых выходах, суточном наряде, караулах, при сопровождении воинских и специальных грузов осуществляется за счет государства по основным натуральным нормам питания и снабжения соединений, воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии, где непосредственно осуществляется питание и должно быть трехразовым. При участии военнослужащих в полевых выходах питание организуется с учетом производимых замен продуктов, требующих особых условий приготовления и хранения.

68. Әскери қызметшілер азық-түлікпен қамтамасыз етуге Ұлттық ұлан құрамасы, әскери бөлімі командирлерінің немесе жоғары әскери оқу орны бастығының тәуліктік бұйрығымен қабылданады.
69. Ұлттық ұланның өңірлік қолбасшылықтарында, құрамаларында, әскери бөлімдерінде немесе жоғары әскери оқу орнында тамақтандыруды тікелей Ұлттық ұлан өңірлік қолбасшылықтарының, құрамаларының, әскери бөлімдерінің немесе жоғары әскери оқу орнының азық-түлік қызметі ұйымдастырады.
8-параграф. Ұлттық ұланның әскери бөлімінде немесе әскери оқу орнында тамақтандыруды аутсорсинг әдісімен ұйымдастыру
70. Ұлттық ұланның әскери бөлімдерінде және жоғары әскери оқу орнында әскери қызметшілерді тамақтандыру аутсорсинг әдісімен ұйымдасырылуы мүмкін.
71. Мемлекеттік сатып алу шартына сәйкес өнім беруші әскери қызметшілердің әскери бөлімде немесе жоғары әскери оқу орнында Ұлттық ұлан әскери бөлімінің командирі немесе жоғары әскери орнының бастығы бекіткен күн тәртібіне сәйкес тамақтандыру мен жабдықтаудың заттай нормасы және Ұлттық ұлан әскери бөлімінің немесе жоғары әскери оқу орнының азық-түлік қызметінде төрт данада жазылып берілген азық-түлікті тарату мәзірі бойынша тамақтандыруды ұйымдастырады.
72. Бірінші дана Ұлттық ұлан әскери бөлімінің немесе жоғары әскери оқу орнының азық-түлік қызметінде қалады және әскери қызметшілердің тамақтандырылуына бақылау ұйымдастыру және есеп құрау үшін пайдаланылады; екінші және үшінші данасы қоймадан азық-түлік беруді ұйымдастыру және аспаздар (өнім берушінің персоналы) тамақ әзірлеу кезінде басшылыққа алу үшін қызмет көрсетушіге қолын қойдырып беріледі; төртінші данасы тамақ ішу залына ілінеді. Пайдалану (басшылыққа алу) аяқталғаннан кейін азық-түлікті тарату мәзірі Ұлттық ұлан әскери бөлімінің немесе жоғары әскери оқу орнының азық-түлік қызметіне тапсырылады.
73. Ұлттық ұлан әскери бөлімінің немесе жоғары әскери оқу орнының азық-түлік қызметі күнделікті саптық бөліммен (бөлімшемен) азық-түлікпен қамтамасыз етуде тұрған әскери қызметшілер бойынша салыстыру жүргізеді, азық-түлікпен қамтамасыз етуде тұрған әскери қызметшілердің қозғалысын есепке алу күнделігінде жазба жасайды, содан кейін қызмет көрсетушіге осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес Ұлттық ұланның әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орны азық-түлік қызметінің бастығы қол қойған әскери қызметшілерді тамақпен қамтамасыз етуге арналған өтінім береді.

68. Военнослужащие зачисляются на продовольственное обеспечение суточным приказом командира соединения, воинской части или начальника высшего военного учебного заведения Национальной гвардии.
69. Питание в региональных командованиях, соединениях, воинских частях и высшем военном учебном заведении Национальной гвардии организуется непосредственно продовольственной службой регионального командования, соединения, воинской части и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии.
Параграф 8. Организация питания в воинской части или военном учебном заведении Национальной гвардии методом аутсорсинга
70. В воинских частях и высшем военном учебном заведении Национальной гвардии питание военнослужащих может быть организовано методом аутсорсинга.
71. В соответствии с договором государственных закупок поставщик услуг организует питание военнослужащих в воинской части или высшем военном учебном заведении в соответствии с распорядком дня утвержденным командиром воинской части или начальником высшего военного учебного заведения Национальной гвардии по утвержденным натуральным нормам питания и снабжения и меню-раскладке продуктов выписанной в продовольственной службе воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии в четырҰх экземплярах.
72. Первый экземпляр остается в продовольственной службе воинской части или высшем военном учебном заведении Национальной гвардии и используется для организации контроля питания военнослужащих и составления отчетности, второй и третий выдаются поставщику услуг под роспись для организации выдачи продуктов питания со склада и руководства при приготовлении пищи поварами (персоналом поставщика услуг), четвертый экземпляр вывешивается в обеденном зале. По окончании использования (руководства) меню-раскладки продуктов сдаются обратно в продовольственную службу воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии.
73. Продовольственной службой воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии ежедневно проводится сверка со строевым отделом (частью, отделением) по военнослужащим, состоящим на продовольственном обеспечении, осуществляется запись в дневнике учета движения военнослужащих, состоящих на продовольственном обеспечении, после чего подается заявка на обеспечение питанием военнослужащих поставщику услуг за подписью начальника продовольственной службы воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.

74. Өтінімді алғаннан соң өнім беруші қоймадан тікелей әскери қызметшілерді тамақтандыруды жүзеге асыратын асханаға азық-түлік жазып береді.
75. Жазылып берілетін (алынатын) азық-түліктің саны мен сапасын, сондай-ақ тағамның әзірленуін және оның азық-түлікпен қамтамасыз етуде тұрған әр әскери қызметшіге берілуін әскери бөлімнің немесе жоғары әскери оқу орнының Ұлттық ұланның әскери бөлімінде не жоғары әскери оқу орнында тамақтандырудың ұйымдастыру тәртібін бақылау бойынша қызметтік және арнайы міндеттер атқаратын лауазымды адамдары бақылайды.
76. Тамақтандыру қызметіне жасалған мемлекеттік сатып алу шартының талаптарына сәйкес Ұлттық ұланның әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орны тамақтандыру қызметін көрсетушіге тамақтандыру қызметін көрсету үшін қажетті асхана үй-жайларын, қоймаларды, қосалқы үй-жайларды, тоңазытқыш және технологиялық жабдықты, мүкәммал мен асханалық-ас үйлік ыдысты жалға беру шарттарымен береді, олар ұсталуы мен жөнделуіне жауап береді.
77. Әскери қызметшілерді тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша қызмет көрсету процесінде өнім беруші қабылданған технологиялық және тоңазыту жабдығына қызмет көрсету мен күтіп ұстау бойынша қажетті жөндеу іс-шараларды жүргізеді, асхананы қажетті ыдыспен және шаруашылық мүкәммалмен жарақтайды.
78. Ұлттық ұланның әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орны қызмет көрсетушіге ұсынған үй-жайлар мен асхана мүлкі, азық-түлік қоймалары мен көкөніс сақтау орындары тек тамақтандыру қызметін көрсету бойынша міндеттемелерді орындау мүддесімен және қатаң тура мақсат бойынша пайдаланылады.
79. Әскери қызметшілерді тамақтандыруды ұйымдастыруға қатысты барлық қажетті іс-шараларды, сондай-ақ олармен байланысты шығындарды қызмет көрсетуші өз есебінен жүзеге асырады, қызметтерді төлеуді әскери бөлім немесе жоғары әскери оқу орны мемлекеттік сатып алу шартымен көзделген ақшалай қаражаттың шегінде жүргізеді.
80. Әскери қызметшілерді тамақпен қамтамасыз етуге ресімделген өтінімдерге сәйкес әскери бөлім немесе жоғары әскери оқу орны қызмет көрсетушімен бірлесіп әр айдың 15 күніне және соңына қарасты жағдай бойынша осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес әскери қызметшілерді тамақтандыру мен азық-түлікпен қамтамасыз ету бойынша көрсетілген қызметтерді төлеу актілерін жасайды және осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес одан әрі қызметтерді төлеу құжаттарын ұсына отырып көрсетілген қызметтерді төлеу бойынша өзара есеп айырысуларға салыстыруды жүргізеді.
4-тарау. Ұлттық ұланның азық-түлік қызметінде есепке алу мен есептілікті ұйымдастыру

74. После получения заявки поставщиком услуг со склада выписываются продукты питания в столовую, где непосредственно осуществляется питание военнослужащих.
75. Количество и качество выписываемых (получаемых) продуктов питания, а также приготовление пищи и ее выдача непосредственно каждому военнослужащему, состоящему на продовольственном обеспечении контролируется должностными лицами воинской части или высшего военного учебного заведения, выполняющими служебные и специальные обязанности по порядку контроля организации питания в воинской части или высшем военном учебном заведении Национальной гвардии.
76. В соответствии с условиями заключенного договора государственных закупок на услуги питания воинская часть или высшее военное учебное заведение Национальной гвардии передает поставщику услуг питания помещения столовую, складские, подсобные помещения, холодильное и технологическое оборудование, инвентарь и столово-кухонную посуду, необходимые для оказания услуг питания на условиях аренды, их содержания и ремонта.
77. В процессе оказания услуг по организации питания военнослужащих поставщик услуг производит все необходимые ремонтные мероприятия по обслуживанию и содержанию принятого технологического и холодильного оборудования, укомплектовывает столовую необходимыми посудой и хозяйственным инвентарем.
78. Предоставленные воинской частью или высшим военным учебным заведением Национальной гвардии поставщику услуг помещения и имущество столовых, продовольственных складов и овощехранилищ используется исключительно в интересах исполнения договорных обязательств по оказанию услуг питания и строго по их прямому назначению.
79. Все необходимые мероприятия касаемые организации питания военнослужащих, а также расходы, связанные с ними поставщик услуг осуществляет за свой счет, оплата услуг производится воинской частью или высшим военным учебным заведением в пределах предусмотренных договором государственных закупок денежных средств.
80. В соответствии с оформленными заявками на обеспечение питанием военнослужащих воинской частью или высшим военным учебным заведением совместно с поставщиком услуг по состоянию на 15 число и конец каждого месяца составляются акты оплаты оказанных услуг по организации питания и снабжения продовольствием военнослужащих по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам и сверки взаиморасчетов по оплате оказанных услуг питания по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам, с последующим предоставлением документов на оплату услуг.
Глава 4. Организация учета и отчетности в продовольственной службе Национальной гвардии

81. Ұлттық ұланның әскери қызметшілері әскери бөлімнің немесе жоғары әскери оқу орнының тізіміне енгізілген күннен бастап белгіленген тамақтану нормаларына сәйкес азық-түлікпен, азық-түлік мүлкімен қамтамасыз ету тиесілігін пайдаланады.
82. Ұлттық ұланның әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орны беретін азық-түлік мүлкінің және техникалық құралдардың пайдалану мерзімі оларды нақты пайдалану күнінен бастап, азық-түлікті сақтау мерзімі бойынша есептеледі.
83. Ұлттық ұлан әскери бөлімдері мен жоғары әскери оқу орындарының қоймаларында (базаларда) мүкәммалдық мүлікті сақтау уақыты пайдалану мерзіміне есептелмейді. Азық-түлік қызметінің техникалық құралдары мен жабдықтары үшін пайдалану мерзімі оларды толық тозғанға дейінгі нақты пайдалану уақытымен есептеледі.
84. Әскери бөлімде немесе жоғары әскери оқу орнында азық-түлікті, азық-түлік мүлкін және техникалық құралдарды беру № 390 бұйрықпен бекітілген 50-қосымшаға сәйкес № 434-з нысаны бойынша қорлардың ішкі ауысуына арналған жүкқұжаттар бойынша жүргізіледі.
Азық-түлік және азық-түлік мүлкі тарату ведомостары бойынша берілген жағдайда ведомостар осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес азық-түлік қызметінде құжаттарды есепке алатын тіркеу журналында тіркеледі және осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес тапсырылған құжаттарды есепке алу кітабы бойынша қаржы қызметіне тапсырылады.
85. Азық-түлікті, азық-түлік мүлкін және техникалық құралдарды есепке алу, оны азық-түлік қызметіне беру, осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес азық-түлік мүлкінің кітабында, осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес мүкәмалдық мүлікті берілген жылдар есепке алу журналында, № 390 бұйрықпен бекітілген 33-қосымшаға сәйкес № 296-а нысан бойынша қорларды сандық-сомалық есепке алу карточкаларында жүзеге асырылады.
86. Жеке құрамды тамақтандыруды ұйымдастыруға берілген азық-түлік (оның ішінде ЖТР) тамақтандыру және жабдықтау нормалары шегінде үлестіру (тапсыру) ведомостары және жүкқұжаттар бойынша есептен шығарылады.
87. Мерзімдері өтіп кеткен және одан әрі пайдалануға жатпайтын азық-түлік мүлкі және техникалық құралдарды бөлімше (азық-түлік қызметінің объектісі) Ұлттық ұлан әскери бөлімінің немесе жоғары әскери оқу орнының есебінен шығару үшін қоймаға тапсырады.
88. Ұлттық ұланның әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орны азық-түлік мүлкін және техникалық құралдарды қызметтік міндеттерін орындау немесе апаттық жағдайлар кезінде жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайларда ауыстыру актінің немесе қызметтік тексеру материалдары қорытындысының негізінде жүргізіледі. Жаңадан берілген мүліктің және техникалық құралдардың пайдалану мерзімі берілген сәтінен бастап есептеледі.

81. Военнослужащие Национальной гвардии пользуются положенностью в обеспечении продовольствием, продовольственным имуществом, в соответствии с нормами питания и снабжения со дня зачисления их в списки воинской части или высшего военного учебного заведения.
82. Сроки эксплуатации продовольственного имущества и технических средств выдаваемого воинской части или высшему военному учебному заведению Национальной гвардии исчисляются со дня их фактической выдачи в пользование, продовольствия по срокам его хранения.
83. Время хранения инвентарного имущества на складах (базах) воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии в срок эксплуатации не засчитывается. Для технических средств и оборудования продовольственной службы срок эксплуатации исчисляется временем фактического их использования до полного износа.
84. Выдача продовольствия, продовольственного имущества и технических средств в воинской части или высшем военном учебном заведении производится по накладным на внутреннее перемещение запасов по форме № 434-з, согласно приложению 50, утвержденного Приказом № 390.9
В случае выдачи продовольствия и продовольственного имущества по раздаточным ведомостям, ведомости регистрируются в продовольственной службе в журнале регистрации учетных документов по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам, и сдаются в финансовую службу по книге учета сданных документов по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
85. Учет продовольствия, продовольственного имущества и технических средств, его выдача в продовольственной службе осуществляется в книге продовольственного имущества по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам, журнале учета инвентарного имущества по годам выдачи по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам, карточках количественно-суммового учета запасов по форме № 296-а, согласно приложению 33, утвержденного Приказом № 390.
86. Продовольствие, выданное на организацию питания личного состава (в том числе и ИРП), списывается с учета в пределах норм питания и снабжения по раздаточным (сдаточным) ведомостям и накладным.
87. Продовольственное имущество и технические средства выслужившее установленные сроки и не подлежащее дальнейшей эксплуатации сдаются подразделением (объектом продовольственной службы) на склад для последующего его списания с учета воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии.
88. В случаях утраты или порчи воинской частью (подразделением) или высшим военным учебным заведения Национальной гвардии продовольственного имущества и технических средств при исполнении служебных обязанностей или при стихийных бедствиях, замена производится на основании акта или заключения по материалам служебного расследования. Сроки эксплуатации вновь выданного имущества и технических средств исчисляются с момента выдачи.

89. Азық-түлік мүлкін мерзімінен бұрын беруге және белгіленген жабдықтау нормаларынан және табельдерден тыс шығындауға жол берілмейді.
90. Азық-түлікті, азық-түлік мүлкін және техникалық құралдарды талап етуді өңірлік қолбасшылықтар, әскери бөлімдер және жоғары әскери оқу орындары азық-түлікпен қамтамасыз ету бөліміне ұсынылатын есеп беру-өтінім құжаттары бойынша жүргізеді.
91. Азық-түлікті және азық-түлік мүлкін және техникалық құралдарды босатуға арналған кезектен тыс өтінімдер ұсынуға тек ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз ету, жеке құрамның штаттық санын ұлғайту үшін, сондай-ақ табиғи апаттардың нәтижесінде жоғалған мүліктің орнын толтыру үшін ғана жол беріледі.
92. Ұлттық ұланның әскери бөлімдеріне және жоғары әскери оқу орнына азық-түлік, азық-түлік мүлкі және техникалық құралдар сақтау базаларынан (азық-түлік қоймаларынан) босатылады, бір әскери бөлімнен екіншісіне беріледі немесе әскери бөлім Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының тыл жөніндегі орынбасарының (бағынысты әскери бөлімдерде – өңірлік қолбасшылық қолбасшысы) өкімінің (жеделхаттар) негізінде ресімделген жүкқұжаттар бойынша сақтау базасына (азық-түлік қоймасына) тапсырады.
93. Азық-түлік, азық-түлік мүлкін және техникалық құралдарды азық-түлікпен қамтамасыз ету бөлімінің нарядтары негізінде беруге рұқсат етіледі.
94. Барлық азық-түлік мүлкі және техникалық құралдар заттай нормаларға сәйкес беріледі және мынадай тәртіппен таңбалануы тиіс:
ірі көлемді мөлшердегі мүлік (техникалық құралдар, жабдық және мүкәммал) – биіктігі 100 мм және ені 60 мм қаріпті әріппен (мүліктің атауы), биіктігі 50 мм және ені 30 мм (мүліктің қосымша сипаттамалары және оның бөлімшеге, жауапты адамға бекітілуі);
орта көлемді мөлшердегі мүлік (құтылар, бактар, бөшкелер, термос т. б.) биіктігі 50 мм және ені 30мм қаріпті әріптермен басылған, биіктігі 25 мм. және ені 15мм (мүліктің қосымша сипаттамасы және оның бөлімшеге бекітілуі);
ұсақ көлемді мөлшердегі мүлік (қазандар және жауынгерлік құтылар) – биіктігі 25 мм және ені 15 мм қаріпті әріппен (тізім бойынша бөлімшеге бекітілуі).
Азық-түлік қызметінің шағын көлемдегі мүлкінің кейбір атауларына (асханалық-ас-үй мүкәммалы) таңбалау мүліктің мөлшерінен шыға отырып салынады.
Мүлікті таңбалау қорғаныш түстес ақ бояумен (соның ішінде қара), ашық түсте қызыл бояумен жүзеге асырылады.
Қорғаныш тыстарда (орамаларда) сақталатын мүлік белгіленген тәртіппен таңбаланады және бөлімшеге тиесілілігін белгілейтін (оның тізім бойынша бөлімшеге бекітілуі) өлшемі 30х60 мм жазба белгімен бекітіледі.

89. Не допускается досрочная выдача и расходование продовольственного имущества сверх установленных норм снабжения и табелей.
90. Истребование продовольствия, продовольственного имущества и технических средств производится региональными командованиями, воинскими частями и высшим военным учебным заведением по отчетно-заявочной документации, представляемой в отдел продовольственного обеспечения.
91. Представление внеочередных заявок на отпуск продовольствия, продовольственного имущества и технических средств допускается только для обеспечения организационных мероприятий, увеличения штатной численности личного состава, а также для возмещения имущества утраченного в результате стихийных бедствий.
92. Продовольствие, продовольственное имущество и технические средства воинским частям и высшему военному учебному заведению Национальной гвардии отпускаются с баз хранения (продовольственных складов), передаются от одной воинской части в другую, или сдаются воинской частью на базу хранения (продовольственный склад) по накладным, оформленным на основании распоряжений (телеграмм) заместителя Главнокомандующего Национальной гвардии по тылу (в подчиненных воинских частях - командующим регионального командования).
93. Разрешается выдача продовольствия, продовольственного имущества и технических средств на основании нарядов отдела продовольственного обеспечения.
94. Все продовольственное имущество и технические средства выдаются в соответствии с натуральными нормами и подлежат маркированию в следующем порядке:
имущество крупногабаритных размеров (технические средства, оборудование, инвентарь и т.п.) – буквами шрифтом высотой 100 мм и шириной 60мм (наименование имущества), высотой 50мм и шириной 30 мм (дополнительные характеристики имущества и его закрепление за подразделением, ответственным лицом);
имущество среднегабаритных размеров (фляги, баки, бачки, термоса и т.п.) – буквами шрифтом высотой 50 мм и шириной 30 мм, высотой 25 мм и шириной 15 мм (предназначение имущества и его закрепление за подразделением);
имущество малогабаритных размеров (котелки и фляги армейские) – буквами шрифтом высотой 25 мм и шириной 15 мм (закрепление в подразделении по списку).
На некоторые наименования малогабаритного имущества продовольственной службы (столово-кухонный инвентарь и посуда), маркировка наносится исходя из размеров имущества.
Маркирование имущества осуществляется на защитном цвете белой краской (темный в том числе), на светлых тонах красной краской.
Имущество, хранящееся в защитных чехлах (упаковках) маркируется установленным порядком и закрепляется ярлычком размером 30х60 мм, устанавливающей принадлежность к подразделению (его закрепление в подразделении по списку).

95. Қоймада пзық-түлікті, азық-түлік мүлкін және техникалық құралдарды есепке алу, оны беру есепке алу 390-бұйрықпен бекітілген 28-қосымшаға сәйкес М-17 нысаны бойынша ұорларды қоймалық есепке алу кітабында жүргізіледі. Қойманың және бөлімшелердің есепке алу деректері айына кемінде 1 рет қызметтердің (азық-түлік, қаржы) есептерімен салыстырылады, ол туралы тиісті белгі жасалады және есепке алуды салыстырғанг адамдардың қолы қойылады.
96. Азық-түлік қызметінің мүкәммалдық мүлкі Ұлттық ұлан әскери бөлімдерінің және жоғары әскери оқу орнының жеке меншігі болып табылады және тек уақытша пайдалануға (пайдалануға) беріледі.
Мүкәммалдық мүлік пайдалануда екінші санаттағы мүлік ретінде болады және толық тозғанға дейін пайдаланылады. Тура мақсаты бойынша пайдалану үшін жарамсыз мүкәммалдық мүлік үшінші санатқа, бірақ пайдалану мерзімі аяқталғанға дейін ауыстырылады. Қоймадан мүкәммалдық мүлік беру жүкқұжат бойынша жүзеге асырылады.
97. Азық-түлік қызметінің мүкәммалдық мүлікпен жабдықтау нормасымен көзделген қазандар, металл құтылар, асханалық қасықтар мен сапты аяқтар Ұлттық ұланның әскери бөлімдері және жоғары әскери орны мерзімдік қызметтегі әскери қызметшілердің штаттық санына босатылады. Осы мүлікті бөлімшелерде жауынгерлік есептоптар, тәуліктік нарядтар және жауынгерлік кезекшіліктер құрамына кіретін келісімшарт бойынша әскери қызметшілерге беру уақытша пайдалануға берілетін азық-түлік мүлкін есепке алу кітабы бойынша - қызметтік-жауынгерлік міндеттерді орындау кезеңіне беріледі, содан соң қайтадан бөлімшелерге тапсырылады.
98. Әскери қызметшілерді тамақтандырудың ұйымдастырылуын, қызмет көрсетушілердің шарт міндеттемелерін орындауын бақылау үшін азық-түлікті тарату мәзірін пайдалану аяқталғасын (жойғасын) Ұлттық ұланның әскери бөлімінде немесе жоғары әскери оқу орнында ай сайын азық-түліктің берілуі бойынша есеп жасалады, онда берілген (шығындалған) азық-түліктің саны, сондай-ақ осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оның толыққанды берлімлеу фактілері есепке алынады. Азық-түліктың шығысы жөніндегі есеп ағымдағы жылғы азық-түлік есебіне қосымша болып табылады және Ұлттық ұланның әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орнында Ұлттық ұланның әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орны азық-түлік қызметінің бастығы, ал әскери бөлімдердің жеке орналасқан бөлімшелерінде маман (іс жүргізуші) жасайды және іске тігеді.
5-тарау. Ұлттық ұланды тамақтандыруды ұйымдастыруға арналған азық- түлік қызметінің техникасымен және мүлкімен қамтамасыз ету

95. Учет продовольствия, продовольственного имущества и технических средств, его выдача на складе ведется в книге складского учета запасов по форме М-17, согласно приложению 28, утвержденного Приказом № 390. Данные учета склада и подразделений не реже 1-го раза в месяц сверяются с учҰтом служб (продовольственной, финансовой), о чем делается соответствующая отметка и ставится подпись лиц сверявших учет.
96. Инвентарное имущество продовольственной службы является собственностью воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии и выдается только во временное пользование (эксплуатацию).
Инвентарное имущество находится в эксплуатации, как имущество второй категории и используется до полного износа. Негодное для использования по прямому назначению инвентарное имущество переводится в третью категорию, но не ранее истечения сроков эксплуатации. Выдача инвентарного имущества со склада осуществляется по накладным.
97. Котелки, фляги металлические, ложки столовые и кружки, предусмотренные нормой снабжения инвентарным имуществом продовольственной службы, отпускаются на штатную численность военнослужащих срочной службы воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии. Выдача данного имущества в подразделениях военнослужащим по контракту входящим в состав боевых расчетов, суточных нарядов и боевых дежурств осуществляется по книге учета продовольственного имущества, выдаваемого во временное пользование - на период выполнения служебно-боевых задач, после чего сдается обратно в подразделения.
98. Для контроля организации питания военнослужащих, а также исполнения договорных обязательств поставщиком услуг, по истечению сроков использования (уничтожения) меню-раскладок продуктов в воинской части или в высшем военном учебном заведении Национальной гвардии, ежемесячно составляется отчет по выдаче продовольствия, где ведется учет по количеству выданного (израсходанного) продовольствия, а также факты его неполноценной выдачи по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам. Отчет по расходу продовольствия является приложением к продовольственному отчету за текущий год и составляется в воинской части или в высшем военном учебном заведении Национальной гвардии начальником продовольственной службы воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии, в отдельно-дислоцированных подразделениях воинских частей специалистом (делопроизводителем) и подшивается в дело.
Глава 5. Обеспечение Национальной гвардии техникой и имуществом продовольственной службы для организации питания

99. Ұлттық ұланның құрамаларын, әскери бөлімдері мен жоғары әскери оқу орнын азық-түлік қызметінің техникасымен және мүлкімен қамтамасыз ету 420-бұйрықпен бекітілген заттай нормалардың негізінде жүзеге асырылады.
100. Барлық азық-түлік мүлкі, номенклатуралық топқа бөлуден басқа, дұрыс талап ету, алу, сақтау, әскери қызметшілерді қамтамасыз ету, есепке алу мақсатында мынадай белгілер бойынша:
1) нысаналы мақсаты бойынша;
2) пайдалану құқығы бойынша;
3) сапалық жай-күйі бойынша жіктеледі.
Азық-түлік мүлкі нысаналы мақсаты бойынша мынадай мүлікке бөлінеді:
1) Ұлттық ұлан әскери бөлімдері мен жоғары әскери оқу орнының әскери қызметшілерін қамтамасыз етуге арналған ағымдағы жабдықтау. Ол азық-түлік қызметінің объектілерінде (асхана, қойма, көкөніс сақтау қоймасы) пайдалануда болады, әскери бөлімдер азық-түлік қызметінің сақтау базаларында және қоймаларында ағымдағы немесе ауыспалы қорлар түрінде сақталады. Бұл топқа ағымдағы жабдықтауға арналған мүкәммалдық мүлік те кіреді;
2) Ұлттық ұланның жұмылдыру кезінде қалыптасатын әскери бөлімдерінің әскери қызметшілерін қамтамасыз етуге арналған қол сұғылмайтын қор.
Қол сұғылмайтын қордың мүлкі жеке қоймада сақталады. Оның ағымдағы жабдықтау мүлкімен бірге сақталуына жол берілмейді.
Барлық азық-түлік мүлкі пайдалану құқығы бойынша мүкәммалдық болып табылады.
Сапалық жағдайы бойынша барлық азық-түлік мүлкі үш санатқа бөлінеді:
бірінші санат – жаңа (бұрын пайдалануда болмаған) мүлік;
екінші санат – азық-түлік қызметінің пайдалануда тұрған, осы заттар үшін белгіленген жабдықтау нормаларының мерзімі біткен немесе бітпегеніне қарамастан жөндеусіз немесе жөндеуден кейін пайдалануға жарамды мүлкі және сақтау мерзімі өтіп кеткен бірінші санаттағы мүлік.
үшінші санат – тура мақсаты бойынша одан әрі пайдалануға жарамсыз, пайдалану мерзімі аяқталған, белгіленген тәртіппен есептен шығаруға тиесілі мүлік, сақтау мерзімі өтіп кеткен немесе екі есе асып кеткен екінші санаттағы мүлік (бұрын киілмеген немесе пайдаланылмаған сақтауда тұрған мүлік).
Азық-түлікті беру кезінде тамақтандыру және жабдықтау нормалары шегінде тура шығыспен есептен шығарылады.
Азық-түлік қызметінің техникалық құралдары техникалық жай-күйі бойынша бес санатқа бөлінеді:
1) бірінші санат – жаңа (бұрын қолдануда немесе пайдалануда болмаған);
2) екінші санат – бұрынғы қолдануда болған немесе пайдаланылатын, жөнделген немесе ұсақ жөндеуге жататын;
3) үшінші санат – орташа жөндеуді қажет ететін;
4) төртінші санат– күрделі жөндеуді қажет ететін;
5) бесінші санат – одан әрі пайдалануға жарамсыз.

99. Обеспечение соединений, воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии техникой и имуществом продовольственной службы осуществляется на основании натуральных норм, утвержденных Приказом № 420.
100. Все продовольственное имущество, кроме деления на номенклатурные группы, в целях правильного истребования, получения, хранения, обеспечения военнослужащих, учҰта классифицируется по следующим признакам:
1) по целевому назначению;
2) по праву пользования;
3) по качественному состоянию.
По целевому назначению продовольственное имущество делится на имущество:
1) текущего снабжения, предназначенного для обеспечения военнослужащих воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии. Оно находится в пользовании на объектах продовольственной службы (столовая, склад, овощехранилище), хранится на базах хранения и складах продовольственных служб воинских частей в виде текущих или переходящих запасов. В эту группу включается и инвентарное имущество, предназначенное для текущего снабжения;
2) неприкосновенного запаса, предназначенного для обеспечения военнослужащих формируемых воинских частей Национальной гвардии при отмобилизовании.
Имущество неприкосновенного запаса хранится в отдельном складе. Не допускается его хранение вместе с имуществом текущего снабжения.
По праву пользования все продовольственное имущество является инвентарным.
По качественному состоянию все продовольственное имущество делится на три категории:
первая категория – новое (не бывшее в эксплуатации) имущество;
вторая категория – имущество продовольственной службы, находящееся в эксплуатации, годное к использованию без ремонта или после ремонта, независимо от того, истекли или не истекли установленные нормами снабжения для этих предметов сроки и имущество первой категории, у которого истекли сроки хранения;
третья категория – имущество, негодное к дальнейшему использованию по прямому назначению, сроки эксплуатации которого истекли, подлежащее списанию, имущество (находящееся на хранении, не бывшее в носке или эксплуатации) второй категории, у которого истекли сроки хранения или превышены в два раза.
Продовольствие при выдаче списывается с учета в пределах норм питания и снабжения, прямым расходом.
Технические средства продовольственной службы по техническому состоянию делятся на пять категорий:
первая категория – новые (не бывшие в употреблении или эксплуатации);
вторая категория – бывшие или находящиеся в употреблении, исправные или подлежащие мелкому ремонту;
третья категория – требующие среднего ремонта;
четвертая категория – требующие капитального ремонта;
пятая категория – негодные к дальнейшему использованию.

101. Азық-түлік қызметінің техникасы және мүлкінің қажеттілігін есептеу мерзімді қызметтегі әскери қызметшілердің, сондай-ақ жауынгерлік есептоптардың, тәуліктік нарядтардың және жауынгерлік кезекшіктердің құрамына кіретін әскери қызметшілердің штаттық саны бойынша, ал штаттары асып кеткен кезде – тізім бойынша жүргізіледі.
102. Ұлттық ұлан әскери бөлімдерінің және жоғары әскери оқу орнының қамтамасыз етілуіне барлық жаңаның, сондай-ақ азық-түлік қызметінің бұрын қолданыста болған, пайдалану мерзімі жоспарланған кезеңде аяқталмайтын техникасы және мүлкінің болуы есептеледі. Бұдан басқа, қамтамасыз етілуіне мерзімі өтіп кеткен, бірақ жөндеусіз немесе жөндеуден кейін тура мақсат бойынша пайдалануға жарамды мүкәммалдық заттар есептеледі.
103. Әскери қызметшілердің штаттық санының өзгеруі және әскери бөлімнің немесе жоғары әскери оқу орнының таратылу нәтижесінде артық болып қалған азық-түлік қызметінің техникасы және мүлкі азық-түлікпен қамтамасыз ету бөлімі бастығының нұсқауы бойынша пайдаланылады.
104. Азық-түлік қызметінің техникасын және мүлкін жоспарлы қамтамасыз етуге босату азық-түлікпен қамтамасыз ету бөлімі бөлетін шекте, көлемдерде орталықтандырылып жүзеге асырылады.
105. Ұлттық ұланның әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орны азық-түлік қызметінің техникасын және мүлкін азық-түлікпен қамтамасыз ету бөлімінің үлестіру жоспарлары бойынша белгіленген жеткізу базистарынан орталықтандырылып алады.
106. Ұлттық ұланның әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орны азық-түлікпен қамтамасыз ету бөліміне өтінімдерді ұсыну арқылы азық-түлік қызметінің техникасын және мүлкін талап етеді.
107. Ұлттық ұлан әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орнының өтінімдері есептік өтінім беру құжаттарында белгіленген мерзімде, сондай-ақ:
1) азық-түлік қызметінің техникасы және мүлкі апаттық жағдайлар, авариялар және т. б. нәтижесінде ішінара немесе толық жойылған не жарамсыз болған кезде;
2) қамтамасыз ету жоспарларын жасау кезінде ескерілмеген әскери қызметшілер бөлімге келгесін ұйымдастыру іс-шараларын өткізу кезінде, азық-түлік қызметінің техникасы мен мүлкінің қажеттілігі Ұлттық ұланның әскери бөліміне және жоғары әскери оқу орнына тиесілі ағымдағы қор 50%-дан асып кеткен жағдайда кезектен тыс жасалады және ұсынылады.
108. Ұлттық ұланның әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орны өнім берушілерден тек белгіленген түрдегі сапалы, стандарттар мен техникалық талаптарға жауап беретін, мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттың талаптарына қатаң сәйкес келетін азық-түлік қызметінің техникасы мен мүлкін қабылдайды.

101. Исчисление потребности в технике и имуществе продовольственной службы производится по штатной численности военнослужащих срочной службы, а также военнослужащих по контракту, входящих в состав боевых расчетов, суточных нарядов и боевых дежурств, а при превышении штатов - по списочной.
102. В обеспеченность воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии засчитывается все наличие нового, а также бывшего в употреблении техники и имущества продовольственной службы, сроки эксплуатации которого не истекают в планируемом периоде. Кроме того, в обеспеченность засчитываются инвентарные вещи, сроки которых истекли, но годные к использованию по прямому назначению без ремонта или после ремонта.
103. Техника и имущество продовольственной службы, оказавшиеся в излишке в результате изменения штатной численности военнослужащих и расформирования воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии, используется по указанию отдела продовольственного обеспечения.
104. Отпуск техники и имущества продовольственной службы на плановое обеспечение осуществляется в пределах, объемах, выделяемых отделом продовольственного обеспечения централизовано.
105. Централизованно воинская часть или высшее военное учебное заведение Национальной гвардии получает технику и имущество продовольственной службы по планам распределения отдела продовольственного обеспечения с установленных базисов поставок.
106. Воинская часть или высшее военное учебное заведение Национальной гвардии истребует технику и имущество продовольственной службы путем представления заявок в отдел продовольственного обеспечения.
107. Заявки воинских частей и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии составляются и представляются в сроки, установленные в отчетных заявочных документах, а также вне очереди:
1) когда техника и имущество продовольственной службы частично или полностью уничтожены или приведены в негодность в результате стихийных бедствий, аварий и т.п.;
2) при проведении организационных мероприятий по прибытию в часть военнослужащих, не учтенных при составлении планов обеспечения, потребность в технике и имуществе продовольственной службы которых на текущий квартал превышает 50 % переходящего запаса, положенного воинской части или высшему военному учебному заведению Национальной гвардии.
108. Воинская часть или высшее военное учебное заведение Национальной гвардии принимают от поставщиков только качественное в установленном виде технику и имущество продовольственной службы, отвечающее требованиям стандартов и технических условий, в строгом соответствии с условиями заключенного договора о государственных закупках.

109. Ұлттық ұланның әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орны азық-түлік қызметінің техникасы мен мүлкін өнім берушілерден сенімхат бойынша мемлекеттік сатып алу бойынша жасалған шарттарға сәйкес сақтау базаларынан (қоймаларынан) жазбаша өкімдермен (жеделхаттар) немесе осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес азық-түлік қызметінің нарядтары бойынша алады.
110. Сақтау базасынан (қоймадан) немесе өнім берушілерден орыннан азық-түлік қызметінің техникасы мен мүлкін алу үшін Ұлттық ұланның әскери бөлімі немесе жоғары әскери оқу орны қажетті құжаттармен өзінің қабылдаушысын жолдайды. Қабылдаушы сақтау базасына (қоймаға) азық-түлікпен қамтамасыз ету бөлімі бастығының рұқсатымен жолданады.
111. Азық-түлік қызметінің техникасын және мүлкін қабылдаушы қабылдайды. Бұл ретте 390-бұйрықпен бекітілген 1-қосымшаға сәйкес № ОС-1 нысаны бойынша негізгі құралдар мен инвестициялық жылжымайтын мүлікті қабылдау-беру (ауыстыру) актісі жасалады.
112. Азық-түлік қызметінің техникасын және мүлкін қабылдау кезінде жетіспеушіліктер анықталған кезде Ұлттық ұлан әскери бөлімінің командирі немесе жоғары әскери оқу орнының бастығы қызметтік тергеу жүргізеді. Нақты жетіспеушілік осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес жүргізілетін шығындар мен жетіспеушіліктерді есепке алу кітабына бір уақытта енгізе отырып негізгі есепке алу кітаптары бойынша есептен шығарылады.
6-тарау. Азық-түліктің, азық-түлік қызметінің техникасы мен мүлкінің сақталуын ұйымдастыру
113. Азық-түлікті, азық-түлік қызметінің техникасы мен мүлкін сақтау (бұдан әрі - азық-түлік қызметінің мүлкі) Ұлттық ұлан әскери бөлімінің немесе жоғары әскери оқу орнының азық-түлік қоймаларында (сақтау базаларында) ұйымдастырылады.
114. Азық-түлік қызметінің мүлкін сақтау үшін қоймаларда әмбебап және мамандандырылған сақтау орындары жабдықталады (қалқалар).
115. Мамандандырылған сақтау орындарына: стационарлық тоңазытқыштар, көкөніс сақтау орындары, май сақтау орындары, ашыту-тұздау пункттері жатады.
116. Барлық сақтау орындары азық-түлік қызметі мүлкінің сенімді сақталуын, тиеу-түсіру жұмыстары кезінде механизация құралдарының дұрыс орналастырылуын және қолданылуын қамтамасыз етуі тиіс.
117. Ұлттық ұлан әскери бөлімінің немесе жоғары әскери оқу орнының азық-түлік қоймасы:
1) негізгі сақтау орнынан;
2) томат пастасын, өсімдік майын, тұздалған қияр мен қызанақты, шырынды жеміс-жидек және көкөністерді сақтау орындарынан;
3) жаңа піскен картоп және көкөністерге арналған көкөніс сақтау орнынан (көрсетілген азық-түлік түрлері үшін жеке);

109. Технику и имущество продовольственной службы воинская часть или высшее военное учебное заведение Национальной гвардии получает от поставщиков по доверенности в соответствии с условиями заключенных договоров по государственным закупкам, от баз хранения (складов) по письменным распоряжениям (телеграммам) или по нарядам отдела продовольственного обеспечения по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам.
110. За получением техники и имущества продовольственной службы с базы хранения (склада) или от поставщиков на месте, воинская часть или высшее военное учебное заведение Национальной гвардии направляет своего приемщика с необходимыми документами. Приемщик на базу хранения (склад) направляется с разрешения отдела продовольственного обеспечения.
111. Технику и имущество продовольственной службы принимает приемщик. При приеме составляется акт приемки – передачи (перемещения) основных средств и инвестиционной недвижимости по форме № ОС-1, согласно приложению 1, утвержденного Приказом № 390.
112. При обнаружении недостач при приеме техники и имущества продовольственной службы командиром воинской части или начальником высшего военного учебного заведения Национальной гвардии проводится служебное расследование. Фактическая недостача списывается по книгам основного учета с одновременным занесением в книгу учета потерь и недостач ведущейся по форме, согласно приложению 17 к настоящим Правилам.
Глава 6. Организация хранения продовольствия, техники и имущества продовольственной службы
113. Хранение продовольствия, техники и имущества продовольственной службы организуется (далее имущество продовольственной службы) на продовольственных складах воинских частей (базах хранения) и высшего военного учебного заведения Национальной гвардии.
114. Для хранения имущества продовольственной службы на складах оборудуются специализированные хранилища (навесы).
115. К специализированным хранилищам относятся: стационарные холодильники, овощехранилища, маслохранилища, квасильно-засолочные пункты.
116. Все хранилища должны обеспечивать надежную сохранность имущества продовольственной службы, правильное размещение и применение средств механизации при погрузочно-разгрузочных работах.
117. Продовольственный склад воинской части или высшего военного учебного заведения Национальной гвардии состоит из:
1) основного хранилища;
2) хранилища для томатной пасты, растительного масла, соленых огурцов и помидоров, соков плодово-ягодных и овощных;
3) овощехранилища для свежих картофеля и овощей (отдельно для указанных видов продуктов);

4) ашыту-тұздау пункттерінен;
5) етке, балғын балыққа, шұжық пен ірімшікке, май қаймаққа және сүзбеге және басқа да тез бұзылатын өнімдерге арналған тұрмыстық тоңазытқыштардан (мұздықтар);
6) азық-түлік қызметінің техникасын сақтауға арналған сақтау орнынан;
7) картоп пен көкөністі іріктеуге және қайта өңдеуге, шөпті, сабанды, ағаш ыдысты сақтауға арналған қалқаларлан тұрады.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық ұланында
тамақтандыруды ұйымдастыру
қағидаларына –қосымша
Нысан
Әскери бөлімнің
№ ____ АТТЕСТАТЫ
Ақпарат белгісі
Тіркеу № ____
Парақтың №
Құжаттың коды
Құжаттың №
Құжаттың күні
Операция негізі (мақсаты)
Операция коды
Қызмет
(басқару органы)
Әскери бөлім (құрама)
Р/с
Материалдық құралдардың атауы
Номенклатура коды
Өлшем бірлігі
Табельдер бойынша тиесілі (заттай нормалар)
Қолда бары
Қолдануға берілген күні (пайдалануға)
Санат (сұрып)
Саны
1
2
3
4
5
6
7
8
(нысанның артқы беті)
Р/с
Материалдық құралдардың атауы
Номенклатура коды
Өлшем бірлігі
Табельдер бойынша тиесілі (заттай нормалар)
Қолда бары
Қолдануға берілген күні (пайдалануға)
Санат (сұрып)
Санат (сұрып)
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы:
Жоғалған материалдық құралдар бойынша өтелмеген есептер қалдығы _______________ теңге
Соңғы түгендеу өткізу күні 20__ ж. "_____" ________________
___________________________________________
(лауазымы, ә/атағы, қолы, тегі)
М.О.
___________________________________________
(лауазымы, ә/атағы, қолы, тегі)
Аттестатта көрсетілген әскери бөлімге (құрамаға) тіркелген материалдық құралдардың санымен және сапасымен келісемін
____________________________________________________________________
(лауазымы, ә/атағы, қолы, тегі)
20__ ж. "_____" ________________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық ұланында
тамақтандыруды ұйымдастыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
_____ әскери бөлімінің командирі
____________________________
Баянат
Мені ________________ байланысты (әскери бөлімге келу және болу себебі көрсетіледі) 20__жылғы
________ "__" бастап ____________"___" кезеңіне мемлекет есебінен (немесе ақылы төлем бойынша) азық-түлікпен
қамтамасыз етуге қабылдауыңызды сұраймын.
______________________________________
(лауазымы, ә/атағы, қолы, тегі)
20__ ж. "_____" ________________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық ұланында
тамақтандыруды ұйымдастыру
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
Қол қойылмаған және елтаңбалы мөрсіз, сондай-ақ әскери қызметшінің бөлімнен тыс жерде болуын растайтын құжатты ұсынбай аттестат жарамды емес.
№______ АЗЫҚ-ТҮЛІК АТТЕСТАТЫ
________________________________________________________________________________
(тізімде тұрған бөлімнің атауы,)
_______________________________________________________________________________
(әскери қызметші, атағы, тегі,аты, әкесінің аты)
______________________ шыққан ___________________________ сәйкес
(бөлімнің атауы)                  (құжаттың нөмірі)
___________________ кезінде _______________ норма бойынша
(бөлімнің атауы)
__________________________________________________________________________
қоса азық-түлік үлесімен қанағаттандырылды.
Р/с №
Үлестің түрі
Қанша тәулікке
Айдың қай күні бойынша (жазбаша) жыл
1
Заттай азық-түлікпен
2
Жеке тамақтану рационымен
3
Үлестен алынып тасталды
Аттестатты алғандағы қолы: _________________________________________
(ә/атағы, Т.А.Ә.(болса))
Мөр             Бөлім командирінің орынбасары (тыл жөніндегі) _________________________
қою орны                                                 (ә/атағы, Т.А.Ә. (болса))
Қызмет бастығы (азық-түлік) _____________________
(ә/атағы, Т.А.Ә.(болса))
Қазақстан Республикасының
Ұлттық ұланында
тамақтандыруды ұйымдастыру
қағидаларына 4-қосымша
Нысан
№_______ АЗЫҚ-ТҮЛІК АНЫҚТАМАСЫ
__________________________________________________________________________
(бөлімшенің атауы)
___________________________________________________________________ кеткен
(бөлімшенің атауы)
________________________________________________________________.
(ә/атағы, Т. А.Ә.)
Кеткен күні таңғы, түскі, кешкі аспен қанағаттандырылғанын куәландырады
(керек емес сызып тасталсын) және сонымен қатар:
а) жол бойына үлестің ______________________ нормасы бойынша азық-түлікпен "____" тәулікке.
Барлығы 20___ ж "_____" _________________ қоса қанағаттандырылды
Бөлімше командирі _________________________________________________________
(ә/атағы, Т.А.Ә. (болса))
20___ ж. "_____" ______________
Күнделік бойынша 20___ ж. "_____" ____________________ бастап қабылданды немесе алынып тасталды.
Тылдың маманы (іс жүргізуші) _____________________________________________
(ә/атағы, Т. А.Ә.)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық ұланында
тамақтандыруды ұйымдастыру
қағидаларына 5-қосымша
Нысан
_____________________________
Жеке құрамды есепке алу деректерімен салыстырылды
(әскери бөлімнің атауы)
___________________________
(ә/атағы, қолы, Т.А.Ә.(болса),)
20___ ж. "_____" _____________
______________________________________________________________
(бөлімшенің атауы)
____________________ арналған
№ _____ҮЛЕСТІРУ (ТАПСЫРУ) ВЕДОМОСІ
Р/с №
Ә/атағы
Т.А.Ә.
Алынатын мүліктің атауы
Куәлік №
Алушының қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Берілетіннің барлығы
Нақты берілді
Беруді жүргізген: ________________________________________________________
(ә/атағы, Т. А.Ә. қолы)
Есепке алу кітабы бойынша тіркеп жазған маман (іс жүргізуші): _________________________
(ә/атағы, қолы, Т. А.Ә. (болса))
20___ ж. "______"______________________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық ұланында
тамақтандыруды ұйымдастыру
қағидаларына 6-қосымша
Нысан
__________________________________________________ әскери бөлімінде азық-түлікпен қамтамасыз етуде тұрған әскери қызметшілердің
(әскери бөлімнің, жоғары әскери оқу орнының атауы)
КҮНДЕЛІГІ
20__ ж. _________________ айы

4) квасильно-засолочного пункта;
5) холодильников (ледников) для мяса, свежей рыбы, колбасы и сыра, масла сметаны и творога, и других скоропортящихся продуктов;
6) хранилища для техники продовольственной службы;
7) навесов для переборки и переработки картофеля и овощей, хранения сена, соломы, деревянной тары.
Приложение 1
к Правилам организации питания
в Национальной гвардии
Республики Казахстан
Форма
АТТЕСТАТ № ____ воинской части
Признак информации
Регистрационный № ____
№ листа
Код документа
№ документа
Дата документа
Основание (цель) операции
Код операции
Служба (орган управления)
Воинская часть (соединение)
№ п/п
Наименование материальных средств
Код номенклатуры
Единица измерения
Положено по табелям (натуральным нормам)
Имеется в наличии
Дата выдачи в пользование (эксплуатацию)
Категория (сорт)
Количество
1
2
3
4
5
6
7
8
(оборотная сторона формы)
№ п/п
Наименование материальных средств
Код номенклатуры
Единица измерения
Положено по табелям (натуральным нормам)
Имеется в наличии
Дата выдачи в пользование (эксплуатацию)
Категория (сорт)
Количество
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
Остаток непогашенных начетов по утратам материальных средств
_______________ тенге
Дата проведения последней ревизии "_____" ____________ 20__ г.
_________________________________________________________
(должность, в/звание, подпись, фамилия)
М.П.
_________________________________________________________
(должность, в/звание, подпись, фамилия)
С указанным в аттестате количеством и качеством материальных средств,
числящихся за воинской частью (соединением) согласен
__________________________________________________________
(должность, в/звание, подпись, фамилия)
"_____" ________________ 20__ г.
Приложение 2
к Правилам организации питания
в Национальной гвардии
Республики Казахстан
Форма
Командиру воинской части
_______________________
Рапорт
В связи с ________________________________________________________
(указывается причина прибытия (убытия) и нахождения в воинской части)
прошу Вас зачислить (исключить) меня на (с) продовольственное (го)
обеспечение (я) на период с "_" ___________ по "___" ________ 20__ года
за счет государства (либо за плату).
______________________________________
(должность, в/звание, подпись, фамилия)
"_____" ___________ 20__ г.
Приложение 3
к Правилам организации питания
в Национальной гвардии
Республики Казахстан
Форма
Без подписей и гербовой печати, а также без предъявления документа,
подтверждающего нахождение военнослужащего вне пределов части,
аттестат не действителен.
АТТЕСТАТ НА ПРОДОВОЛЬСТВИЕ №______
________________________________________________________
(наименование части, где состоит в списке)
_________________________________________________________
военнослужащий, звание, фамилия, имя, отчество)
убывшему в ______________________ согласно ________________________
(наименование части) (номер документа)
Удовлетворен при __________________________ по норме _______________
(наименование части)
__________________________________________________________________
пайка включительно
№п/п
Вид довольствия
На сколько суток
По какое число месяца (прописью) года
1
Продовольствием в натуре
2
Индивидуальным рационом питания
3
Исключен с довольствия
Роспись в получении аттестата: _________________________________________
(в/звание, Ф.И.О.(при его наличии))
Место Заместитель командира части (по тылу) ____________________________
для печати (в/звание, Ф.И.О.(при его наличии))
Начальник службы (продовольственной) _________________________________
(в/звание, Ф.И.О.(при его наличии))
Приложение 4
к Правилам организации питания
в Национальной гвардии
Республики Казахстан
Форма
ПРОДОВОЛЬСТВЕННАЯ СПРАВКА №_______
______________________________________________________________
(наименование подразделения)
Удостоверяет, что
______________________________________________________________
(в/звание, Ф.И.О.(при его наличии))
убывший в ____________________________________________________
(наименование подразделения)
Удовлетворен в день убытия завтраком, обедом, ужином
(ненужное вычеркнуть) и кроме того:
а) на путь следования продуктами по норме ___________________ пайка
на "____" суток
Итого удовлетворен по "_____" ______________ 20___ г. Включительно
Командир подразделения
______________________________________________________________
(в/звание, Ф.И.О. (при его наличии))
"_____" ______________ 20___ г.
По дневнику зачислен или исключен с "_____" ____________ 20___ г.
Специалист (делопроизводитель) тыла
_____________________________________________
(в/звание, Ф.И.О.(при его наличии))
Приложение 5
к Правилам организации питания
в Национальной гвардии
Республики Казахстан
Форма
_____________________________________
С данными учета личного состава сверено
(наименование воинской части)
_____________________________________
(в/звание, Ф.И.О.(при его наличии), подпись)
"____" ___________20__ г.
РАЗДАТОЧНАЯ (СДАТОЧНАЯ) ВЕДОМОСТЬ № _____
на ____________________
_____________________________________________________
(наименование подразделения)
№ п/п
В/звание
Ф.И.О. (при его наличии)
Наименования получаемого имущества
№ удостоверения
Роспись
получателя
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Итого к выдаче
Фактически выдано
Выдачу произвел: __________________________________
(в/звание, Ф.И.О.(при его наличии), подпись)
Разнесено по книге учета специалист (делопроизводитель):
__________________________________________________
(в/звание, Ф.И.О.(при его наличии), подпись)
"______" ______________________ 20___ г.
Приложение 6
к Правилам организации питания
в Национальной гвардии
Республики Казахстан
Форма
ДНЕВНИК
учета движения военнослужащих, состоящих на продовольственном обеспечении
_________________________________________________________________
(наименование воинской части, высшего военного учебного заведения)
за _________________ месяц 20__ г.

1-бөлім. Әскери қызметшілерді азық-түлікпен қамтамасыз ету
Айдың күні
1-заттай норма "Жалпы әскери азық үлесі"
"Ауыз сумен қамтамасыз ету" негiзгi нормаларына қосымша азық үлесі.
"Мерекелiк азық үлесі" негiзгi нормаларына қосымша азық үлесі
Жеке тамақтану рационы
азық-түлік аттестатының №
Санын салыстыру туралы деректер
келді
кетті
Қазандық үлесте тұр
келді
кетті
тұр
келді
кетті
тұр
келгендер
кеткендер
Маманның (іс жүргізуші) қолы
ШБ кадр және саптық бөлімі жөніндегі көмекшісінің олы
Таңғы ас
Түскі ас
Кешкі ас
Таңғы ас
Түскі ас
Кешкі ас
Таңғы ас
Түскі ас
Кешкі ас
2-бөлім. Қызметтік жануарларды азық-түлікпен қамтамасыз ету
Айдың күні
Иттер
Күшіктер
Жем-шөп аттестатының №
Санын салыстыру туралы деректер
келді
кетті
тұр
келді
кетті
тұр
келгендер
кеткендер
Маманның (іс жүргізушінің) қолы
ШБ кадр және саптық бөлімі жөніндегі көмекшісінің қолы
Азық-түлік қызметінің бастығы ______________________________________________
(ә/атағы, Т. А.Ә. (болса), қолы)
Айналған тәуліктік берулердің жиынтық ведомості
Р/с №
Бөлімшелер атауы
1-заттай норма
"Жалпы әскери азық үлесі"
Жеке тамақтану рационы
Үлеске кірген жануарлар
Санын салыстыру туралы деректер
иттер
күшіктер
Маманның (іс жүргізушінің) қолы
ЩБ кадр және саптық бөлімі жөніндегі көмекшісінің қолы
таңғы ас
түскі ас
кешкі ас
Әскери бөлім бойынша барлығы:
Қазақстан Республикасының
Ұлттық ұланында
тамақтандыруды ұйымдастыру
қағидаларына 7-қосымша
Нысан
Азық-түлікті ауыстыруға рұқсат беремін:                   БЕКІТЕМІН
______________________________             _______ әскери бөлімінің командирі
______________________________             ______________________________
20____ ж. "___"________________             (ә/атағы, қолы, Т. А.Ә. (болса))
_______ әскери бөлімінің командирі
______________________________
(ә/атағы, қолы, Т.А.Ә. (болса),)
20___ ж.___________"___" бастап _____________ "___" уақытқа
______заттай норма бойынша бір әскери қызметшіге күніне қазанға салуға тиесілі
АЗЫҚ-ТҮЛІКТІ ТАРАТУ-МӘЗІРІ
Күні және апта күндері
Тамақ ішу
Тағамның атауы
Өнімдердің атауы және салмағы граммен, бір әскери қызметшіге
2-сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нан
1-сұрыпты байытылған бидай ұнынан пісірілген нан
1-сұрыпты бидай ұны (байытылған)
Әртүрлі жармалар
Бұршақтар
Жоғары сұрыпты макарон өнімдері
Жас және консервіленген етбалық өнімдері
1-сұрыпты қарақұмық жармасы
Жоғары сұрыпты сұлы жармасы
1-сұрыпты арпа жармасы
Жоғары сұрыпты тары жармасы
1-сұрыпты арпа жармасы
Жоғары сүрыпты күріш жармасы
бұршақ
үрме бұршақ
вермишель
түтік кеспе
кеспе
1-санатты сиыр еті
1-санатты тауық еті
Жоғары сұрыпты жартылай ысталған шұжық
Тазартылған басы жоқ балық (сазан, жайын тұқы, көксерке)
Ет консервілері
Балық консервілері
Дүйсенбі20__ ж."__" _______
Таңғы ас
Түскі ас
Тіскебасар
I тағам
II тағам
III тағам
Кешкі ас
Бір күндік азық-түліктің барлығы:
Жалғасы көлденеңінен
Сүт бұйымдары
Майлар
Құмшекер
Ара балы
(пакеттелген 10 г)
Жоғары сұрыпты қара шай
йодталған ас тұзы
Наубайханалық тығыздалған ашытқы*
Лавр жапырағы
Ұнтақталған бұрыш
Қыша ұнтағы
Тағамдық сірке қышқылы 70 %
Картоп және көкөністер
Томат пастасы
Жаңа піскен тәтті бұрыш
Жаңа піскен көк* (көк пияз, аскөк, желкек)
Көкөніс шырыны (миллилитр)
Тауық жұмыртқасы (дана)
Сиыр сүті, майлылығы кемінде 25 % (миллилитр)
айран*, майлылығы кемінде 2,5 % (миллилитр)
қаймақ*, майлылығы кемінде 15 %
сүзбе*, майлылығы кемінде 9 %
Мәйекті қатты ірімшік
Сары май, жануар майы үлесі кемінде 72,5 %
Күнбағыс майы
Жаңа піскен картоп
Жаңа піскен ақ қауданды қырыққабат
Жаңа піскен қызылша
Жаңа піскен сәбіз
Жаңа піскен басты пияз
Жаңа піскен сарымсақ
Жаңа піскен қияр*
Жаңа піскен қызанақ*
Қосымша көлденеңінен
Жаңа піскен жеміс
Кептірілген жеміс
Жемісм –жидек шырыны (миллилитр)
Поливитаминді препарат, драже (желтоқсан-мамыр)
Мерекелік азық-түлік үлесі
Дайын тағамның жалпы салмағы (грамм)
Ет және балық мөлшерлерінің салмағы (грамм)
Тағамның калориясы (ккал)
алма
банан
апельсин
мейіз
Өрік қағы
Қара өрік
печенье
кәмпит
ккал
Күні және апта күндері
Тамақ ішу
Тағамның атауы
Өнімдердің атауы және салмағы граммен бір әскери қызметшіге
2-сұрыпты бидай ұнынан пісірілген нан
1-сұрыпты құнарландырылған бидай ұнынан пісірілген нан
1-сұрыпты бидай ұны (құнарландырылған)
Әртүрлі жармалар
Бұршақтар
Жоғары сұрыпты макарон өнімдері
Жас және консервіленген етбалық өнімдері
1-сұрыпты қарақұмық жармасы
Жоғары сұрыпты сұлы жармасы
1-сұрыпты арпа жармасы
Жоғары сұрыпты тары жармасы
1-сұрыпты ұнтақталған арпа жармасы
Жоғары сұрыпты күріш жармасы
бұршақ
үрме бұршақ
вермишель
түтік кеспе
кеспе
1-санатты сиыр еті
1-санатты тауық еті
Жоғары сұрыпты жартылай ысталған шұжық
Тазартылған басы жоқ балық
(сазан, жайын тұқы, көксерке)
Ет консервілері
Балық консервілері
сейсенбі "__" _______ 20__ ж.
Таңғы ас
Түскі ас
Тіскебасар
I тағам
II тағам
III тағам
Кешкі ас
Бір күндік азық-түліктің барлығы:
аптада тарату бойынша барлығы
Норма бойынша аптаға тиесілі
Қосымша көлденеңінен
Сүт бұйымдары
Майлар
Құмшекер
Ара балы
(пакеттелген 10 г)
Жоғары сұрыпты қара шай
йодталған ас тұзы
Наубайханалық тығыздалған ашытқы*
Лавр жапырағы
Ұнтақталған бұрыш
Қыша ұнтағы
Тағамдық сірке қышқылы 70 %
Картоп және көкөністер
Томат пастасы
Жаңа піскен тәтті бұрыш
Жаңа піскен көк* (көк пияз, аскөк, желкек)
Көкөніс шырыны (миллилитр)
Тауық жұмыртқасы (дана)
Сиыр сүті, майлылығы кемінде 2,5 % (миллилитр)
айран*, майлылығы кемінде 2,5 % (миллилитр)
қаймақ*, майлылығы кемінде 15 %
сүзбе*, майлылығы кемінде
9 %
Мәйекті қатты ірімшік
Сары май,
Жануар майы үлесі кемінде 72,5 %
Күнбағыс майы
Жаңа піскен картоп
Жаңа піскен ақ қауданды қырыққабат
Жаңа піскен қызылша
Жаңа піскен сәбіз
Жаңа піскен басты пияз
Жаңа піскен сарымсақ
Жаңа піскен қияр*
Жаңа піскен қызанақ*
Қосымша көлденеңінен
Жаңа піскен жеміс
Кептірілген жеміс
Жемісм –жидек шырыны (миллилитр)
Поливитаминді препарат, драже (желтоқсан-мамыр)
Мерекелік үлес өнімдері
Дайын тағамның жалпы салмағы (грамм)
Ет және балық мөлшерлерінің салмағы (грамм)
Тағамның калориясы (ккал)
алма
банан
апельсин
мейіз
Өрік қағы
Қара өрік
печенье
кәмпит
ккал
Ескертпе:
"Ауыз сумен қамтамасыз ету" негiзгi нормаларына қосымша азық үлесін беру_________________________
"Әскери эшелондарға ілесіп жүру кезінде" _______________
"Құрмет қарауылы ротасы үшін" ______________________
"Мерекелік азық үлесі" _________________________
"Қарауылда қызмет атқару кезінде" _______________________
"Емдеу-алдын алу үлесі" _____________________
"Авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу кезінде" __________
"Донорларға арналған азық үлесі" _________________________
Қызмет (азық-түлік) бастығы       Бөлім командирінің орынбасары (тыл жөніндегі)       Медициналық қызметтің бастығы
____________________________       __________________________________                   __________________________________
(ә/атағы, қолы, Т. А.Ә.(болса),)       (ә/атағы, қолы, Т. А.Ә.(болса))                         (ә/атағы, қолы, Т.А.Ә.(болса))
Қазақстан Республикасының
Ұлттық ұланында
тамақтандыруды ұйымдастыру
қағидаларына 8-қосымша
Нысан
20__ж. "___" _______ қарасты жағдай бойынша ______________ әскери бөлімінің
(әскери бөлімнің атауы)
азық-түлікпен қамтамасыз етуінде тұрған әскери қызметшілерді тамақтандыруға арналған
№_____________ ӨТІНІМ
Р/с №
Бөлімшенің атауы
Негізгі нормалар және негізгі нормаларға қосымша азық үлесі бойынша азық-түлікпен қамтамасыз етуде тұрған әскери қызметшілердің саны
1
2
3
4
5
6
7
8
Қызмет (азық-түлік) бастығы
________________________
(ә/атағы, қолы, Т.А.Ә. (болса))
Қазақстан Республикасының
Ұлттық ұланында
тамақтандыруды ұйымдастыру
қағидаларына 9-қосымша
Нысан
БЕКІТЕМІН
___________ әскери бөлімінің командирі
(әскери бөлімнің атауы)
____________________________
(ә/атағы, қолы, Т.А.Ә. (болса)
М.О. ____________________
__________________әскери бөлімінің әскери қызметшілерін
(әскери бөлімнің атауы)
20_____ж. "______" _______ "______"______аралығында тамақтандыруды және
азық-түлікпен қамтамасыз етуді ұйымдастыру бойынша көрсеткен қызметті төлеу
АКТІСІ
Тамақтандыруды және азық-түлікпен қамтамасыз етуді ұйымдастыру бойынша жасалған мемлекеттік сатып алу шартына сәйкес 20_____ж. "______" _______ "______"______аралығында мынадай қызмет көрсетілді:

Раздел 1. Продовольственное обеспечение военнослужащих
Число месяца
Натуральная норма 1 "Общевойсковой паек"
Дополнительный паек к основным нормам "Обеспечения питьевой водой"
Дополнительный паек к основным нормам "Праздничный паек"
Индивидуальный рацион питания
№ аттестата на продовольствие
Данные о сверках численности
прибыло
убыло
состоит на продовольственном обеспечении
прибыло
убыло
состоит
прибыло
убыло
состоит
прибывших
убывших
Роспись специалиста (делопроизводителя)
Роспись ПНШ по кадрам и строевой части
завтрак
обед
ужин
завтрак
обед
ужин
завтрак
обед
ужин
Начальник продовольственной службы
_________________________________________
(в/звание, Ф.И.О.(при его наличии))
Сводная ведомость обернувшихся суточных дач
№ п/п
Наименование подразделений
Натуральная норма 1 "Общевойсковой паек"
Индивидуальный рацион питания
Данные о сверках численности
Роспись специалиста (делопроизводителя)
Роспись ПНШ по кадрам и строевой части
завтрак
обед
ужин
Итого по воинской части:
Приложение 7
к Правилам организации питания
в Национальной гвардии
Республики Казахстан
Форма
УТВЕРЖДАЮ
Командир воинской части
________________________
________________________
(в/звание, подпись и Ф.И.О
(при его наличии)
Замену продуктов разрешаю: ____________________________________
______________________________ _______________________________
"___" ________________ 20____ г.
Командир воинской части ___________ ___________________________
(в/звание, подпись и Ф.И.О. (при его наличии)
МЕНЮ-РАСКЛАДКА ПРОДУКТОВ
подлежащих закладке в котел по натуральной норме ______
на одного военнослужащего в день на время
с "___" ___________ по "___" _____________ 20___ года
Дата и дни недели
Приемы пищи
Наименование блюд
Наименование продуктов и масса в граммах на одного военнослужащего
Хлеб пшеничный из муки 2 сорта
Хлеб пшеничный из обогащенной муки 1 сорта
Мука пшеничная 1 сорта (обогащенная)
Крупы разные
Бобы
Макаронные изделия высшего сорта
Свежие и консервированные мясорыбные продукты
крупа гречневая 1 сорта
крупа овсяная высшего сорта
крупа перловая 1 сорта
крупа пшенная высшего сорта
крупа ячневая 1 сорта
крупа рисовая высшего сорта
горох
фасоль
вермишель
рожки
лапша
мясо говядины 1 категории
мясо куриное 1 категории
колбаса полукопченая высшего сорта
Рыба потрошеная без головы (сазан, сом, карп, судак)
консервы мясные
консервы рыбные
Понедельник "__" _______ 20__ г.
Завтрак
Обед
Закуска
I блюдо
II блюдо
III блюдо
Ужин
Итого продуктов за день:
Продолжение по горизонтали
Молочные изделия
Жиры
Сахар-песок
Мед пчелиный (пакетированный по 10 г)
Чай черный высшего сорта
Соль пищевая йодированная
Дрожжи хлебопекарные прессованные*
Лавровый лист
Перец молотый
Горчичный порошок
Уксусная кислота пищевая 70 %
Картофель и овощи
Томатная паста
Перец сладкий свежий
Зелень* (лук зеленый, укроп, петрушка) свежая
Сок овощной (миллилитров)
Яйцо куриное (штук)
молоко коровье, жирность не менее 2,5 % (миллилитров)
кефир*, жирность не менее2,5 % (миллилитров)
сметана*, жирность не менее 15 %
творог*, жирность не менее 9 %
сыр сычужный твердый
масло коровье, доля животного жира не менее72,5 %
масло подсолнечное
картофель свежий
капуста белокочанная свежая
свекла свежая
морковь свежая
лук репчатый свежий
чеснок свежий
огурцы свежие*
помидоры свежие*
Продолжение по горизонтали
Фрукты свежие
Фрукты сушеные
Сок плодово-ягодный (миллилитров)
Поливитаминный препарат, драже (декабрь-май)
Продукты праздничного пайка
Общая масса готового блюда (грамм)
Масса мясных и рыбных порций (грамм)
Калорийность блюд (ккал)
яблоки
бананы
апельсины
изюм
курага
чернослив
печенье
конфеты
ккал
Дата и дни недели
Приемы пищи
Наименование блюд
Наименование продуктов и масса в граммах на одного военнослужащего
Хлеб пшеничный из муки 2 сорта
Хлеб пшеничный из обогащенной муки 1 сорта
Мука пшеничная 1 сорта (обогащенная)
Крупы разные
Бобы
Макаронные изделия высшего сорта
Свежие и консервированные мясорыбные продукты
крупа гречневая 1 сорта
крупа овсяная высшего сорта
крупа перловая 1 сорта
крупа пшенная высшего сорта
крупа ячневая 1 сорта
крупа рисовая высшего сорта
горох
фасоль
вермишель
рожки
лапша
мясо говядины 1 категории
мясо куриное 1 категории
колбаса полукопченая высшего сорта
Рыба потрошеная без головы(сазан, сом, карп, судак)
консервы мясные
консервы рыбные
Воскресенье "__" _______ 20__ г.
Завтрак
Обед
Закуска
I блюдо
II блюдо
III блюдо
Ужин
Итого продуктов за день:
Всего по раскладке за неделю
Положено по норме за неделю
Продолжение по горизонтали
Молочные изделия
Жиры
Сахар-песок
Мед пчелиный (пакетированный по 10 г)
Чай черный высшего сорта
Соль пищевая йодированная
Дрожжи хлебопекарные прессованные*
Лавровый лист
Перец молотый
Горчичный порошок
Уксусная кислота пищевая 70 %
Картофель и овощи
Томатная паста
Перец сладкий свежий
Зелень* (лук зеленый, укроп, петрушка) свежая
Сок овощной (миллилитров)
Яйцо куриное (штук)
молоко коровье, жирность не менее 2,5 % (миллилитров)
кефир*, жирность не менее 2,5 % (миллилитров)
сметана*, жирность не менее 15 %
творог*, жирность не менее 9 %
сыр сычужный твердый
масло коровье, доля животного жира не менее 72,5 %
масло подсолнечное
картофель свежий
капуста белокочанная свежая
свекла свежая
морковь свежая
лук репчатый свежий
чеснок свежий
огурцы свежие*
помидоры свежие*
Продолжение по горизонтали
Фрукты свежие
Фрукты сушеные
Сок плодово-ягодный (миллилитров)
Поливитаминный препарат, драже (декабрь-май)
Продукты праздничного пайка
Общая масса готового блюда (грамм)
Масса мясных и рыбных порций (грамм)
Калорийность блюд (ккал)
яблоки
бананы
апельсины
изюм
курага
чернослив
печенье
конфеты
ккал
Примечание:
Выдача дополнительного пайка к основным нормам:
"Обеспечения питьевой водой" ___________________
"При сопровождении воинских эшелонов" _________
"Для роты почетного караула" ___________________
"Праздничный паек" ___________________________
"При несении службы в карауле" ________________
"Лечебно-профилактический паек" ______________
"При проведении аварийно-спасательных работ" __
"Паек для доноров" ___________________________
Начальник службы (продовольственной)
Заместитель командира части (по тылу)
Начальник службы медицинской)
______________ _____________________ _______________
(в/звание, подпись, Ф.И.О.(при его наличии))
(в/звание, подпись, Ф.И.О.(при его наличии))
(в/звание, подпись, Ф.И.О.(при его наличии))
Приложение 8
к Правилам организации питания
в Национальной гвардии
Республики Казахстан
Форма
ЗАЯВКА № _____
на обеспечение питанием военнослужащих _______________________, состоящих
(наименование воинской части, высшего военного учебного заведения)
на продовольственном обеспечении по состоянию на "___" ________ 20___ г.
№ п/п
Наименование подразделения
Количество военнослужащих, состоящих на продовольственном обеспечении по основным нормам и дополнительным пайкам к основным нормам
1
2
3
4
5
6
7
8
Начальник службы (продовольственной)
________________________________________
(в/звание, подпись, Ф.И.О.(при его наличии))
Приложение 9
к Правилам организации питания
в Национальной гвардии
Республики Казахстан
Форма
УТВЕРЖДАЮ
Командир воинской части
___________________________
(наименование воинской части)
____________________________
(в/звание, подпись и Ф.И.О.
(при его наличии))
М.П.
АКТ
оплаты оказанных услуг по организации питания и снабжения продовольствием
военнослужащих ________________________________________________________
(наименование воинской части, высшего военного учебного заведения)
за период с "___" по "___" ______________ 20___ г.
В соответствии с заключенным договором государственных закупок по организации
питания и снабжения продовольствием в период с "___" по "___" ______________
20 ___ г. оказано услуг: