"Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларында сақталуға жататын құжаттардың тізбесін және олардың сақталу мерзімдерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2023 жылғы 26 мамырдағы № 33 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 92 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 26 желтоқсанда № 33809 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларында сақталуға жататын құжаттардың тізбесін және олардың сақталу мерзімдерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2023 жылғы 26 мамырдағы № 33 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32657 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларында сақталуға жататын құжаттардың тізбесінде және олардың сақталу мерзімдерінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
5.
БЖЗҚ, ЕЖЗҚ басшыларының бұйрықтары, өкімдері:
1) негізгі қызмет бойынша;
Тұрақты
Тұрақты
2) жеке құрам бойынша;
75 жыл
75 жыл
3) демалыстар, іссапарлар бойынша
5 жыл
5 жыл
";
4-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жинақтаушы зейнетақы жүйесі, балаларға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан қаражат есептеу, оны төлеу және пайдалану";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
48.
Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартқа қосылу туралы өтініштер
Тұрақты
Тұрақты
Электрондық тасымалдағышта.
";
мынадай мазмұндағы 50-1-тармақпен толықтырылсын:
"
50-1.
Нысаналы жинақтау шоттары бойынша, нысаналы талаптарды, нысаналы активтерді және нысаналы жинақтау төлемдерін есепке алу бойынша дерекқор (оның ішінде Нысаналы жинақтау шоттарын тіркеу кітабы)
Тұрақты
Электрондық тасымалдағышта.
";
54 және 55-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
54.
Шартты бірлік құнын есептеу
Тұрақты
Электрондық тасымалдағышта.
55.
БЖЗҚ қызметін жүзеге асыру шеңберінде мемлекеттік органдардан (органдарға) және ұйымдардан (ұйымдарға) алынатын/ұсынылатын электрондық мәліметтер, тізімдер, өтінімдер, есептер, қабылдау-өткізу актілері, құжаттар
Тұрақты
Электрондық тасымалдағышта.
";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 26 мая 2023 года № 33 "Об установлении перечня документов, подлежащих хранению, и сроков их хранения в едином накопительном пенсионном фонде и добровольных накопительных пенсионных фондах"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 22 декабря 2023 года № 92. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2023 года № 33809
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2024
Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 26 мая 2023 года № 33 "Об установлении перечня документов, подлежащих хранению, и сроков их хранения в едином накопительном пенсионном фонде и добровольных накопительных пенсионных фондах" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32657) следующие изменения и дополнения:
В Перечне документов, подлежащих хранению, и сроках их хранения в едином накопительном пенсионном фонде и добровольных накопительных пенсионных фондах, утвержденных указанным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"
5.
Приказы, распоряжения руководителей ЕНПФ, ДНПФ:
1) по основной деятельности;
Постоянно
Постоянно
2) по личному составу;
75 лет
75 лет
3) по отпускам, командировкам
5 лет
5 лет
";
заголовок раздела 4 изложить в следующей редакции:
"4. Накопительная пенсионная система, начисление детям средств из Национального фонда Республики Казахстан, их выплата и использование";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"
48.
Заявления о присоединении к договору о пенсионном обеспечении за счет обязательных профессиональных пенсионных взносов
Постоянно
Постоянно
На электронном носителе.
";
дополнить пунктом 50-1 следующего содержания:
"
50-1.
База данных по целевым накопительным счетам, по учету целевых требований, целевых активов и выплат целевых накоплений (в том числе Книга регистрации целевых накопительных счетов)
Постоянно
На электронном носителе.
";
пункты 54 и 55 изложить в следующей редакции:
"
54.
Расчет стоимости условной единицы
Постоянно
На электронном носителе.
55.
Электронные сведения, списки, заявки, отчеты, акты приема-передачи, документы, получаемые/передаваемые из/в государственных(-ые) органов(-ы) и организаций(-и) в рамках осуществления деятельности ЕНПФ
Постоянно
На электронном носителе.
";

мынадай мазмұндағы 55-1 және 55-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
55-1.
Күнтізбелік жылдың соңындағы нысаналы талаптарға қатысушылардың электрондық тізімі
Тұрақты
Электрондық тасымалдағышта.
55-2.
БЖЗҚ-ның Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне нысаналы талаптарға қатысушылар бойынша нысаналы жинақтардың сомасын аударуға өтінімдері
Тұрақты
Электрондық тасымалдағышта.
";
56-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
56.
Зейнетақы жинақтарын аудару үшін БЖЗҚ-ға, ЕЗЖҚ-ға ұсынылған құжаттар (өтініштер, салымшының (алушының), сенім білдірілген адамның, заңды өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелері, сенімхаттар және өзге де құжаттар)
5 жыл1
5 жыл1
1 Қағаз тасымалдағышта - аударым жүзеге
асырылғаннан кейін,
2 электрондық тасымалдағышта.
Тұрақты2
Тұрақты2
";
мынадай мазмұндағы 58-1 және 58-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
58-1.
Нысаналы жинақтар алу үшін БЖЗҚ-ға ұсынылған құжаттар (өтініштер, нысаналы жинақтарды алушының, нысаналы талаптарға қатысушының мұрагерінің, сенім білдірілген адамның, заңды өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттардың, қайтыс болуы туралы, мұрагерлік құқығы туралы куәліктердің көшірмелері, хабарламалар (бар болса), сенімхаттар және өзге де құжаттар)
10 жыл1
1 Қағаз тасымалдағышта – нысаналы жинақтау шоты жабылған күннен бастап,
2 электрондық тасымалдағышта.
Тұрақты2
58-2.
Нысаналы жинақтарды қайтаруға өтініштер
10 жыл1
1Қағаз тасымалдағышта – нысаналы жинақтау шоты жабылған күннен бастап,
2 электрондық тасымалдағышта.
Тұрақты 2
";
61-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
61.
БЖЗҚ-дан алынған жеке зейнетақы шоттарынан, шартты зейнетақы шоттарынан, нысаналы жинақтау шоттарынан үзінді-көшірмелер
1 ай
1 ай
Электрондық тасымалдағышта.
";
63-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
63.
БЖЗҚ қызметінің мәселелері бойынша жеке тұлғалармен хат-хабар алмасу
5 жыл
5 жыл
Қағаз тасымалдағышта және оларға ұқсас электрондық тасымалдағышта.
".
2. Бағалы қағаздар нарығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

дополнить пунктами 55-1 и 55-2 следующего содержания:
"
55-1.
Электронный список участников целевых требований на конец календарного года
Постоянно
На электронном носителе.
55-2.
Заявки ЕНПФ в Национальный Банк Республики Казахстан на перечисление суммы целевых накоплений по участникам целевых требований
Постоянно
На электронном носителе.
";
пункт 56 изложить в следующей редакции:
"
56.
Документы (заявления, копии документов, удостоверяющих личность вкладчика (получателя), поверенного, законного представителя, доверенности и иные документы), представленные в ЕНПФ, ДНПФ для перевода пенсионных накоплений
5 лет1
5 лет1
1На бумажном носителе-после осуществления перевода,
2на электронном носителе.
Постоянно2
Постоянно2
";
дополнить пунктами 58-1 и 58-2 следующего содержания:
"
58-1.
Документы (заявления, копии документов, удостоверяющих личность получателя целевых накоплений, наследника участника целевых требований, поверенного, законного представителя, свидетельства о смерти, о праве на наследство, уведомления (при наличии), доверенности и иные документы), представленные в ЕНПФ для получения выплат целевых накоплений
10 лет1
1На бумажном носителе - с даты закрытия целевого накопительного счета,
2на электронном носителе.
Постоянно2
58-2.
Заявления на возврат целевых накоплений
10 лет1
1На бумажном носителе - с даты закрытия целевого накопительного счета,
2на электронном носителе.
Постоянно2
";
пункт 61 изложить в следующей редакции:
"
61.
Выписки с индивидуальных пенсионных счетов, условных пенсионных счетов, целевых накопительных счетов, полученные из ЕНПФ
1 месяц
1 месяц
На электронном носителе.
";
пункт 63 изложить в следующей редакции:
"
63.
Переписка с физическими лицами по вопросам деятельности ЕНПФ
5 лет
5 лет
На бумажном носителе и идентичные им на электронном носителе.
".
2. Департаменту рынка ценных бумаг в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.

4. Осы қаулы 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту
Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрлігі

4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан