"Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 39 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 1332 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 28 желтоқсанда № 33827 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2024 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер - Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 39 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19897 болып тіркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бейрезиденттің табысынан төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы бойынша есеп (101.04-нысан)" салық есептілігін жасау қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 31-1-тармақпен толықтырылсын:
"13-1. Аталған нысан 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап 2023 жылғы 31 желтоқсан арасында туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.";
1-тармақ:
мынадай мазмұндағы 137) және 138)-тармақтармен толықтырылсын:
"137) осы бұйрыққа 137-қосымшаға сәйкес бейрезиденттің табысынан төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы бойынша есеп нысаны (101.04-нысан);
138) осы бұйрыққа 138-қосымшаға сәйкес "Бейрезиденттің табысынан төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы бойынша есеп (101.04-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары.";
осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес 137 және 138-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамаcында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3 Осы бұйрық 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қаржы министрі
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1332 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы Министрінің
2020 жылғы 20 қантардағы
№ 39 бұйрығына
137-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары - Қаржы министрі
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1332 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы Министрінің
2020 жылғы 20 қантардағы
№ 39 бұйрығына
138-қосымша
"Бейрезиденттің табысынан төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы бойынша есеп (101.04-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер

О внесении дополнений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 20 января 2020 года № 39 "Об утверждении форм налоговой отчетности и правил их составления"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2023 года № 1332. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2023 года № 33827
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2024.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 20 января 2020 года № 39 "Об утверждении форм налоговой отчетности и правил их составления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19897) следующие дополнения:
в Правилах составления налоговой отчетности "Расчет по корпоративному подоходному налогу, удерживаемому у источника выплаты с дохода нерезидента (форма 101.04)", утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Данная форма распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2020 года по 31 декабря 2023 года.";
пункт 1:
дополнить подпунктами 137) и 138) следующего содержания:
"137) форму расчета по корпоративному подоходному налогу, удерживаемому у источника выплаты с дохода нерезидента (форма 101.04), согласно приложению 137 к настоящему приказу;
138) правила составления налоговой отчетности "Расчет по корпоративному подоходному налогу, удерживаемому у источника выплаты с дохода нерезидента (форма 101.04)" согласно приложению 138 к настоящему приказу.";
дополнить приложениями 137 и 138 согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
от 28 декабря 2023 года № 1332
Приложение 137
к приказу Первого заместителя
Премьера-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 января 2020 года № 39
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-
Министра - Министр финансов
Республики Казахстан
от 28 декабря 2023 года № 1332
Приложение 138
к приказу Первого заместителя
Премьера-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 января 2020 года № 39
Правила составления налоговой отчетности "Расчет по корпоративному подоходному налогу, удерживаемому у источника выплаты с дохода нерезидента (форма 101.04)"
Глава 1. Общие положения

1. Осы "Бейрезиденттің табысынан төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы бойынша есеп (101.04-нысан)" (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (бұдан әрі – Салық кодексі) сәйкес әзірленді және бейрезиденттің табысынан төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығының сомасын есептеуге, сондай-ақ сомаларды көрсетуге арналған "Корпоративтік табыс салығы бойынша есеп айырысу" (бұдан әрі – есеп айырысу) салық есептілігі нысанын жасау тәртібін айқындайды:
халықаралық шарттың ережелеріне сәйкес салық салудан босатылған кірістер;
Салық кодексіне сәйкес салық салуға жатпайтын кірістер;
Қазақстан Республикасының көздерінен табыс болып табылмайтын.
Есепті Салық кодексінің 648-бабына сәйкес салық агентi жасайды.
2. Есеп осы есептің өзінен (101.04-нысан) және салық міндеттемесінің есептелуі туралы ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған оған қосымшадан (101.04) тұрады.
3. Есепті толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.
4. Көрсеткіштер болмаған кезде есептің тиісті торкөздері толтырылмайды.
5. Есепке қосымша (101.04) есептегі тиісті көрсеткіштерді көрсетуді талап ететін жолдарды толтыру кезінде міндетті тәртіпте жасалады.
6. Есепке қосымша (101.04) онда көрсетілуі тиіс деректер болмаған кезде жасалмайды.
7. Есепке қосымшаның (101.04) парағында бар жолдардағы көрсеткіштердің саны асып кеткен жағдайда, есепке қосымшаның осындай парағы қосымшада көрсетілгендей толтырылады.
8. Осы Қағидаларда арифметикалық белгілер қолданылады: "+" – қосу, "–" – алу, "х" – көбейту, "/" – бөлу, "=" – тең.
9. Сомалардың теріс мәндері есептің тиісті жолының (бағанының) бірінші сол жақтағы торкөзінде "–" белгісімен белгіленеді.
10. Есеп жасау кезінде:
1) қағаз тасымалдағышта – қара не көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспаханалық бас әріптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық нысанда – Салық кодексінің 208-бабына сәйкес толтырылады.
11. Салық төлеуші (салық агенті) есепті Салық кодексінің 204-бабы 2-тармағына сәйкес қағаз және (немесе) электрондық жеткізгіштерде қазақ және (немесе) орыс тілдерінде жасайды, қол қояды, (Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда мөрмен не электрондық цифрлық қолтаңбамен) куәландырады.

1. Настоящие Правила составления налоговой отчетности "Расчет по корпоративному подоходному налогу, удерживаемому у источника выплаты с дохода нерезидента (форма 101.04)" (далее – Правила), разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее – Налоговый кодекс) и определяют порядок составления формы налоговой отчетности "Расчет по корпоративному подоходному налогу" (далее – расчет), предназначенной для исчисления суммы корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты с дохода нерезидента, а также для отражения сумм:
доходов, освобожденных от налогообложения в соответствии с положениями международного договора;
доходов, не подлежащих налогообложению в соответствии с Налоговым кодексом;
не являющихся доходом из источников Республике Казахстан.
Расчет составляется налоговым агентом в соответствии со статьей 648 Налогового кодекса.
2. Расчет состоит из самого расчета (форма 101.04) и приложения к нему (101.04), предназначенного для детального отражения информации об исчислении налогового обязательства.
3. При заполнении расчета не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки расчета не заполняются.
5. Приложение к расчету (101.04) составляется в обязательном порядке при заполнении строк в расчете, требующих раскрытия соответствующих показателей.
6. Приложение к расчету (101.04) не составляется при отсутствии данных, подлежащих отражению в нем.
7. В случае превышения количества показателей в строках, имеющихся на листе приложения к расчету (101.04), дополнительно заполняется аналогичный лист указанного приложения .
8. В настоящих Правилах применяются арифметические знаки: "+" – плюс, "–" – минус, "х" – умножение, "/" – деление, "=" – равно.
9. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком "–" в первой левой ячейке соответствующей строки (графы) расчета.
10. При составлении расчета:
1) на бумажном носителе – заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) в электронной форме – заполняется в соответствии со статьей 208 Налогового кодекса.
11. Расчет составляется, подписывается, заверяется (печатью в установленных законодательством Республики Казахстан случаях либо электронной цифровой подписью) налогоплательщиком (налоговым агентом) на бумажном и (или) электронном носителях на казахском и (или) русском языках соответствии с пунктом 2 статьи 204 Налогового кодекса.

12. Салық кодексінің 208-бабының 6-тармағын ескере отырып, есепті келу тәртібімен қағаз жеткізгіште ұсынылған жағдайда, екі дана етіп жасайды.
13. Есепке қосымшаның (101.04) "Салық агенті туралы жалпы ақпарат" деген бөлімінде осы есептің "Салық агенті туралы жалпы ақпарат" деген бөлімінде көрсетілген тиісті деректер көрсетіледі.
14. Бұл нысан 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
2-тарау. Есепті толтыру бойынша түсіндірме (101.04)
15. "Салық агенті туралы жалпы ақпарат" деген бөлімде салық агенті мынадай деректерді көрсетеді:
1) салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі (бизнес-сәйкестендіру нөмірі);
2) салық есептілігі табыс етілетін салық кезеңі – есеп табыс етілетін есепті салық кезеңі (араб сандарымен көрсетіледі);
3) салық агентінің атауы-жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) немесе заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына сәйкес атауы;
4) есеп түрі.
Тиісті торкөздер есепті Салық кодексінің 206-бабында көрсетілген салық есептілігінің түрлеріне жатқызу ескеріле отырып белгіленеді;
5) хабарлама нөмірі мен күні.
Жолдар Салық кодексінің 206-бабы 3-тармағының 4) тармақшасында көзделген есеп түрін табыс еткен жағдайда толтырылады.
16. "Есептік көрсеткіштер" деген бөлімде:
1) 101.04.001 І, 101.04.001 ІІ және 101.04.001 ІІІ жолдары салық кезеңінің әр айы үшін бейрезидентке есептелген және төленген табыстардың сомаларын көрсетуге арналған және есепке қосымшаның (101.04) деректері негізінде толтырылады. 101.04.001 IV жолы 101.04.001 І, 101.04.001 ІІ және 101.04.001 ІІІ жолдарының сомасы ретінде айқындалатын осы тармақшада көрсетілген салық кезеңі үшін табыстардың жиынтық сомасын көрсетуге арналған;
2) 101.04.002 І, 101.04.002 ІІ және 101.04.002 ІІІ жолдары Салық кодексінің 647-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес салық кезеңінің әр айы үшін бюджетке аударуға жататын табыс салығының сомасын көрсетуге арналған және есепке қосымшаның (101.04) деректері негізінде толтырылады. 101.04.002 IV жолы 101.04.002 І, 101.04.002 ІІ және 101.04.002 ІІІ жолдарының сомасы ретінде айқындалатын салық кезеңі үшін салықтың жиынтық сомасын көрсетуге арналған;
3) 101.04.003-жолы салық агенті шегерімге жатқызған, есептелген, бірақ бейрезидентке төленбеген табыстардың сомасын көрсетуге арналған. 101.04.003-жолы есепке қосымшаның (101.04) деректері негізінде толтырылады.
Бейрезиденттің есептелген, бірақ төленбеген табыстарын шегерімге жатқызу күні болып есепті күнтізбелік жылдың 31 желтоқсаны танылады.101.04.003-жолы есепті күнтізбелік жылдың 4-тоқсаны үшін есепте толтырылады;

12. Расчет с учетом пункта 6 статьи 208 Налогового кодекса в случае предоставления в явочном порядке на бумажном носителе составляется в двух экземплярах.
13. В разделе "Общая информация о налоговом агенте" приложения к расчету (101.04) указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налоговом агенте" настоящего расчета.
14. Данная форма распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2024 года.
Глава 2. Пояснение по заполнению расчета (101.04)
15. В разделе "Общая информация о налоговом агенте" налоговый агент указывает следующие данные:
1) индивидуальный идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер) налогоплательщика;
2) налоговый период, за который представляется налоговая отчетность – отчетный налоговый период, за который представляется расчет (указывается арабскими цифрами);
3) наименование налогового агента – Ф.И.О. физического лица или наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами;
4) вид расчета.
Соответствующие ячейки отмечаются с учетом отнесения расчета к видам налоговой отчетности, указанным в статье 206 Налогового кодекса;
5) номер и дата уведомления.
Строки заполняются в случае представления вида расчета, предусмотренного подпунктом 4) пункта 3 статьи 206 Налогового кодекса.
16. В разделе "Расчетные показатели":
1) строки 101.04.001 I, 101.04.001 II и 101.04.001 III предназначены для отражения суммы доходов, начисленных и выплаченных нерезиденту за каждый месяц налогового периода, и заполняются на основании данных приложения к расчету (101.04). Строка 101.04.001 IV предназначена для отражения итоговой суммы доходов за налоговый период, указанных в настоящем подпункте, определяемой как сумма строк 101.04.001 I, 101.04.001 II и 101.04.001 III;
2) строки 101.04.002 I, 101.04.002 II и 101.04.002 III предназначены для отражения суммы подоходного налога, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 647 Налогового кодекса за каждый месяц налогового периода, и заполняются на основании данных приложения к расчету (101.04). Строка 101.04.002 IV предназначена для отражения итоговой суммы налога за налоговый период, определяемой как сумма строк 101.04.002 I, 101.04.002 II и 101.04.002 III;
3) строка 101.04.003 предназначена для отражения суммы доходов, начисленных, но невыплаченных нерезиденту, отнесенных налоговым агентом на вычеты. Срока 101.04.003 заполняется на основании данных приложения к расчету (101.04).
Датой отнесения на вычеты начисленных, но не выплаченных доходов нерезидента, признается 31 декабря отчетного календарного года. Строка 101.04.003 заполняется в расчете за 4 квартал отчетного календарного года;

4) 101.04.004-жолы бейрезиденттің есептелген, бірақ төленбеген, салық агенті шегерімге жатқызған, Салық кодексінің 647-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес бюджетке аударылуға жататын 101.04.003-жолында көрсетілген табыстарынан алынатын табыс салығының сомасын көрсетуге арналған. 101.04.004-жолы есепке қосымшаның (101.04) деректері негізінде толтырылады;
5) 101.04.005 І, 101.04.005 ІІ, 101.04.005 ІІІ жолдары Салық көдексінің 644-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес салық кезеңінің әр айы үшін есептелген табыс сомасын көрсетуге арналған және есепке қосымшаның (101.04) деректері негізінде толтырылады. 101.04.005 IV жолы 101.04.005 І, 101.04.005 ІІ және 101.04.005 ІІІ жолдарының сомасы ретінде айқындалатын осы тармақшада көрсетілген салық кезеңі үшін табыс салығының жиынтық сомасын көрсетуге арналған;
6) 101.04.006 І, 101.04.006 ІІ және 101.04.006 ІІІ жолдары Салық кодексінің 647-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес салық кезеңінің әр айы үшін бюджетке аударуға жататын табыс салығының сомасын көрсетуге арналған және есепке қосымшаның (101.04) деректері негізінде толтырылады. 101.04.006 IV жолы 101.04.006 І, 101.04.006 ІІ және 101.04.006 ІІІ жолдарының сомасы ретінде айқындалатын салық кезеңі үшін салықтың жиынтық сомасын көрсетуге арналған.
17. "Салық агентiнiң жауапкершiлiгi" деген бөлімде:
1) "Басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)" деген жолда құрылтайшының құжаттарына сәйкес басшының – Т.А.Ә. көрсетіледі;
2) есептің табыс етілген күні – есептің мемлекеттік кірістер органына табыс етілген күні көрсетіледі;
3) мемлекеттік кірістер органының коды – салық төлеушінің орналасқан орны бойынша мемлекеттік кірістер органының коды;
4) "Есепті қабылдаған лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)" деген жолда есепті қабылдаған мемлекеттік кірістер органы қызметкерінің Т.А.Ә. көрсетіледі;
5) есептің қабылданған күні – Салық кодексінің 209-бабы 2-тармағына сәйкес есептің табыс етілген күні;
6) құжаттың кіріс нөмірі – мемлекеттік кірістер органы берген есептің тіркеу нөмірі;
7) пошта штемпелінің күні – пошта немесе өзге байланыс ұйымы қойған пошта штемпелінің күні көрсетіледі.
Осы тармақтың 4), 5), 6) және 7) тармақшаларын есепті қағаз тасымалдағышта қабылдаған мемлекеттік кірістер органының қызметкері толтырады.
18. Есепке қосымшада (101.04):
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында бейрезидентке табысты төлеу жүргізген тоқсанның айы көрсетіледі.
Есептелген, бірақ шегерімге жатқызылған, төленбеген табыстардың сомалары көрсетілген жағдайда, 4-тоқсан ішіндегі есептің В бағаны толтырылмайды;

4) строка 101.04.004 предназначена для отражения суммы подоходного налога с начисленных, но невыплаченных доходов нерезидента, отнесенных налоговым агентом на вычеты, отраженных в строке 101.04.003, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 647 Налогового кодекса. Строка 101.04.004 заполняется на основании данных приложения к расчету (101.04);
5) строки 101.04.005 I, 101.04.005 II и 101.04.005 III предназначены для отражения суммы доходов, начисленных в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 644 Налогового кодекса за каждый месяц налогового периода, и заполняются на основании данных приложения к расчету (101.04). Строка 101.04.005 IV предназначена для отражения итоговой суммы доходов за налоговый период, указанных в настоящем подпункте, определяемой как сумма строк 101.04.005 I, 101.04.005 II и 101.04.005 III;
6) строки 101.04.006I, 101.04.006II и 101.04.006III предназначены для отражения суммы подоходного налога, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 647 Налогового кодекса за каждый месяц налогового периода, и заполняются на основании данных приложения к расчету (101.04). Строка 101.04.006 IV предназначена для отражения итоговой суммы налогов за налоговый период, указанных в настоящем подпункте, определяемой как сумма строк 101.04.006 I, 101.04.006 II и 101.04.006 III.
17. В разделе "Ответственность налогового агента":
1) в поле "Фамилия, имя, отчество (при его наличии) Руководителя" указываются Ф.И.О. руководителя в соответствии с учредительными документами;
2) дата подачи расчета – дата представления расчета в орган государственных доходов;
3) код органа государственных доходов – код органа государственных доходов по месту нахождения налогоплательщика;
4) в поле "Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лиц, принявшего расчет" указывается Ф.И.О. работника органа государственных доходов, принявшего расчет;
5) дата приема расчета – дата представления расчета в соответствии с пунктом 2 статьи 209 Налогового кодекса;
6) входящий номер документа – регистрационный номер расчета, присваиваемый органом государственных доходов;
7) дата почтового штемпеля – дата почтового штемпеля, проставленного почтовой или иной организацией связи.
Подпункты 4), 5), 6) и 7) настоящего пункта заполняются работником органа государственных доходов, принявшим декларацию на бумажном носителе.
18. Приложение к расчету (101.04):
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается месяц квартала, в котором произведена выплата доходов нерезиденту.
В случае отражения сумм начисленных, но невыплаченных доходов, отнесенных на вычеты, графа В расчета за 4 квартал не заполняется;

3) С бағанында табыстар алушы бейрезидент толық атауы көрсетіледі (табыс алушы шетелдік заңды тұлға);
4) D бағанында бейрезиденттің резиденттік елінің коды көрсетіледі.
Ел кодын толтыру кезінде "Кедендік декларацияларды толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген "Әлем елдерінің жіктеуіші" деген 22-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 142 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16404 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 142 бұйрық), жеңілдікті салық салынатын мемлекеттер, тізбеге енгізілген жеңілдетілген салық салуы бар мемлекеттерден басқа, елдердің кодтауын пайдалану қажет. № 142 бұйрығымен бекітілген тізбеге енгізілген жеңілдетілген салық салуы бар мемлекеттер үшін ел кодын толтырған кезде елдің коды ретінде № 142 бұйрыққа сәйкес осындай мемлекеттердің реттік нөмірін пайдаланылады. Өз аумағында салық салуда жеңілдігі бар әкімшілік аумақтық бірліктері бар мемлекеттер үшін осы мемлекеттің реттік нөмірі ел коды болып есептеледі.
5) Е бағанында бейрезиденттің резиденттік еліндегі салықтық тіркеу нөмірі көрсетіледі;
6) F бағанында Қазақстан Республикасындағы көздерден бейрезидент алған осы Қағидалардың 19-тармағына сәйкес табыс түрлерінің коды көрсетіледі;
7) G бағанында дивидендтер түріндегі табыстарды қоспағанда, оған сәйкес табыстар туындайтын бейрезидент пен салық агентінің арасында жасалған келісімшарттың (шарттың) нөмірі мен күні көрсетіледі;
8) Н бағанында олар бойынша салықтарды ұстап қалу бойынша міндеттеме туындайтын есептелген және төленген, оның ішінде халықаралық шартқа сәйкес салықтарды ұстаудан босатылған табыс сомасы көрсетіледі.
Операциялар шетел валютасында жасалған кезде, бұл бағанда табысты есептелген күнге немесе алдын-ала төлеген жағдайда, табыстарды төлеген күнге валюта айырбасының нарықтық бағамы қолданыла отырып, Қазақстан Республикасының ұлттық валютасына қайта есептелген табыстардың есептелген және төленген сомасы көрсетіледі;
9) І бағанында халықаралық шартта немесе Салық кодексінің 646-бабында белгіленген төлем көзінен табыс салығының ставкасы көрсетіледі;
10) J бағанында Салық кодексінің 647-бабына сәйкес бюджетке аударылуы тиіс есептелген және төленген табыстардан табыс салығының сомасы көрсетіледі.
Операциялар (табыс төлеу) шетел валютасында жасалған кезде бұл бағанда табысты төлеген күнге немесе алдын-ала төлеген жағдайда табысты есептеген күнге валюта айырбасының нарықтық бағамы қолданыла отырып, Қазақстан Республикасының ұлттық валютасына қайта есептелген төлем көзінен табыс салығының сомасы көрсетіледі.
Н – J бағандары бейрезидентке есептелген және төленген табыс сомалары бойынша толтырылады;

3) в графе С указывается полное наименование нерезидента (иностранного юридического лица-получателя доходов);
4) в графе D указывается код страны резидентства нерезидента.
При заполнении кода страны используется кодировка стран в соответствии с приложением 22 "Классификатор стран мира", утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций", кроме государств с льготным налогообложением, включенных в перечень, государств с льготным налогообложением, утвержденный приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 142 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16404) (далее – Приказ № 142). Для государств с льготным налогообложением, включенных в перечень, утвержденный Приказом № 142, при заполнении кода страны в качестве кода страны используются порядковые номера таких государств в соответствии с Приказом № 142. Для административных территориальных единиц с льготным налогообложением, расположенных на территории государств, кодом страны считается порядковый номер этого государства;
5) в графе E указывается номер налоговой регистрации нерезидента в стране резидентства;
6) в графе F указывается код вида доходов согласно пункту 19 настоящих Правил, полученных нерезидентом из источников в Республике Казахстан;
7) в графе G указывается номер и дата контракта (договора), заключенного между нерезидентом и налоговым агентом, в соответствии с которым возникают доходы, за исключением доходов в виде дивидендов;
8) в графе H указывается сумма начисленных и выплаченных доходов, по которым возникают обязательства по удержанию налогов, в том числе освобожденных от удержания налогов в соответствии с международным договором.
При совершении операций в иностранной валюте в данной графе указывается сумма начисленных и выплаченных доходов, пересчитанная в национальную валюту Республики Казахстан с применением рыночного курса обмена валюты на день выплаты дохода или, в случае предоплаты, на день начисления дохода;
9) в графе I указывается ставка подоходного налога у источника выплаты, установленная международным договором или статьей 646 Налогового кодекса;
10) в графе J указывается сумма подоходного налога с начисленных и выплаченных доходов, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии со статьей 647 Налогового кодекса.
При совершении операций (выплаты дохода) в иностранной валюте в данной графе указывается сумма подоходного налога у источника выплаты, пересчитанная в национальную валюту Республики Казахстан с применением рыночного курса обмена валюты на день выплаты дохода или, в случае выплаты предоплаты, на день начисления дохода.
Графы H – J заполняются по начисленным и выплаченным суммам доходов нерезиденту;

11) К бағанында салық агенті шегерімге жатқызған, салық кезеңі ішінде бейрезидентке есептелген, бірақ төленбеген табыс сомасы көрсетіледі.
Операциялар шетел валютасында жасалған кезде, бұл бағанда Салық кодекстің 314-бабында белгіленген, салық агенті шегерімге жатқызған салық кезеңінің соңғы күніне валюта айырбасының нарықтық бағамы қолданыла отырып, Қазақстан Республикасының ұлттық валютасына қайта есептелген, бейрезидентке төленбеген табыстарының сомасы көрсетіледі.
12) L бағанында халықаралық шартта немесе Салық кодексінің 646-бабында белгіленген төлем көзінен табыс салығының ставкасы көрсетіледі;
13) М бағанында Салық кодексінің 647-бабына сәйкес бюджетке аударылуға тиісті, салық агенті шегерімге жатқызған, есепті салық кезеңі ішінде есептелген, бірақ төленбеген бейрезидентке табыстарынан алынатын табыс салығының сомасы көрсетіледі.
Операциялар шетел валютасында жасалған кезде бұл бағанда бейрезиденттің табысын шегерімге жатқызған күнге валюта айырбасының нарықтық бағамы қолданыла отырып, Қазақстан Республикасының ұлттық валютасына қайта есептелген табыс салығының сомасы көрсетіледі.
К – М бағандары шегерімге жатқызылған кезде бейрезиденттерге есептелген, бірақ төленбеген табыстардың сомалары бойынша толтырылады және есепті күнтізбелік жылдың 4-тоқсаны үшін есепте толтырылады;
14) N бағанында Салық көдексінің 644-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес есептелген кірістер сомаларын көрсетіледі. Операциялар (табыстар төлеу) шетел валютасында жасалған кезде бұл бағанда табыс төлеген күнге немесе алдын-ала төлеген жағдайда, табыс есептеген күнге валюта айырбасының нарықтық бағамы қолданыла отырып, Қазақстан Республикасының ұлттық валютасына қайта есептелген табыстардың сомасы көрсетіледі;
15) О бағанында халықаралық шартта немесе Салық кодексінің 646-бабында белгіленген төлем көзінен табыс салығының ставкасы көрсетіледі;
16) Р бағанында Салық кодексінің 647-бабына сәйкес бюджетке аударылуға тиісті, Салық кодексінің 644-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес есептелген табыстан бюджетке аударуға жататын табыс салығының сомасын көрсетіледі.
Операциялар шетел валютасында жасалған кезде бұл бағанда резидент еместің табысын шегерімге жатқызған күнге валюта айырбасының нарықтық бағамы қолданыла отырып, Қазақстан Республикасының ұлттық валютасына қайта есептелген табыс салығының сомасы көрсетіледі.
17) Q бағанында халықаралық шартқа сәйкес салықтарды ұстап қалудан босатылған есептелген (төленген) табыстардың сомасы көрсетіледі. Бұл ретте салықтарды ұстап қалудан босатылған деп халықаралық шарттардың ережелеріне сәйкес төмендетілген салық ставкалары қолданылған сомалар да танылады. Операциялар (табыстар төлеу) шетел валютасында жасалған кезде бұл бағанда табыс төлеген күнге немесе алдын-ала төлеген жағдайда, табыс есептеген күнге валюта айырбасының нарықтық бағамы қолданыла отырып, Қазақстан Республикасының ұлттық валютасына қайта есептелген табыстардың сомасы көрсетіледі;

11) в графе K указывается сумма начисленных, но невыплаченных нерезиденту в течение налогового периода доходов, отнесенных налоговым агентом на вычеты.
При совершении операций в иностранной валюте в данной графе указывается сумма невыплаченных доходов нерезидента, отнесенных налоговым агентом на вычеты, пересчитанная в национальную валюту Республики Казахстан с применением рыночного курса обмена валюты на последний день налогового периода, установленного статьей 314 Налогового кодекса, за который доходы нерезидента отнесены на вычеты;
12) в графе L указывается ставка подоходного налога у источника выплаты, установленная международным договором или статьей 646 Налогового кодекса;
13) в графе M указывается сумма подоходного налога с начисленных, но невыплаченных в течение отчетного налогового периода доходов нерезидента, отнесенных налоговым агентом на вычеты, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии со статьей 647 Налогового кодекса.
При совершении операций в иностранной валюте в данной графе указывается сумма подоходного налога, пересчитанная в национальную валюту Республики Казахстан с применением рыночного курса обмена валюты на день отнесения на вычеты дохода нерезидента.
Графы K – M заполняются по начисленным, но не выплаченным суммам доходов нерезиденту при их отнесении на вычеты и заполняются в расчете за 4 квартал отчетного календарного года;
14) в графе N указывается сумма доходов, начисленных в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 644 Налогового кодекса. При совершении операций (выплаты дохода) в иностранной валюте, в данной графе указывается сумма дохода, пересчитанная в национальную валюту Республики Казахстан с применением рыночного курса обмена валюты на день выплаты дохода или, в случае предоплаты, на день начисления дохода;
15) в графе O указывается ставка подоходного налога у источника выплаты, установленная международным договором или статьей 646 Налогового кодекса;
16) в графе Р указывается сумма подоходного налога с доходов, начисленных в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 644 Налогового кодекса, подлежащего перечислению в бюджет в соответствии со статьей 647 Налогового кодекса.
При совершении операций в иностранной валюте в данной графе указывается сумма подоходного налога, пересчитанная в национальную валюту Республики Казахстан с применением рыночного курса обмена валюты на день отнесения на вычеты дохода нерезидента;
17) в графе Q указывается сумма начисленных (выплаченных) доходов, освобожденных от удержания налогов в соответствии с международным договором. При этом под доходами, освобожденными от удержания налогов, также понимаются суммы, к которым применены сниженные ставки налога в соответствии с положениями международных договоров. При совершении операций (выплаты дохода) в иностранной валюте, в данной графе указывается сумма дохода, пересчитанная в национальную валюту Республики Казахстан с применением рыночного курса обмена валюты на день выплаты дохода или, в случае предоплаты, на день начисления дохода;

18) R бағанында N бағанында көрсетілген табысқа қатысты қолданылған осы Қағидалардың 21-тармағына сәйкес халықаралық шарт түрінің коды көрсетіледі;
19) S бағанында R бағанында 22 кодын көрсеткен кезде R бағанында көрсетілген халықаралық шарттың атауы көрсетіледі;
20) T бағанында халықаралық шарт жасасқан елдің коды көрсетіледі. T бағаны осы Қағидалардың 17-тармағының 4) тармақшасына сәйкес толтырылады. Q-S бағандары егер салық төлеуші ратификацияланған мемлекетаралық және үкіметаралық шарттардың ережелерін қолданған жағдайда толтырылады.
Есепті тоқсанның тиісті айы үшін қосымшаның Н бағанының жиынтық сомалары 101.04.001 I, 101.04.001 II және 101.04.001 III тиісті жолдарына көшіріледі;
J бағанының жиынтық сомалары 101.04.002 I, 101.04.002 II және 101.04.002 III тиісті жолдарына көшіріледі;
Барлық есепті қосымша (101.04) бойынша жиынтық мәндегі K бағанының жиынтық сомасы 101.04.003 жолына, M бағаны 101.04.004 жолына көшіріледі.
Есепті тоқсанның тиісті айы үшін қосымшаның N бағанының қорытынды сомалары тиісті 101.04.005 I. 101.04.005 II және 101.04.05 III жолдарына көшіріледі. Есепті тоқсанның тиісті айы үшін қосымшаның P бағанының қорытынды сомалары тиісті 101.04.006 I, 101.04.006 II және 101.04.006 III жолдарына көшіріледі;
21) U бағанында Салық кодексінің 644-бабының 2-тармағына сәйкес табыс болып табылмайтын сома көрсетіледі. Шетел валютасында операциялар (табыс төлеу) жасалған кезде осы бағанда табыс төленген күнге немесе алдын ала төленген жағдайда табыс есептелген күнге валюта айырбастаудың нарықтық бағамын қолдана отырып, Қазақстан Республикасының ұлттық валютасына қайта есептелген табыс сомасы көрсетіледі;
22) V бағанда Салық кодексінің 644-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының көздерінен табыс болып табылмайтын төлемдердің атауы көрсетіледі.
Егер есепке қосымша (101.04) қағаз жеткізгіште толтырылса және төлемдердің бірнеше түрі қолданылса, әрбір түрі жеке жолмен толтырылуға тиіс, тиісті тармақша, тармақша және бап көрсетілуге тиіс;
23) W бағанында Салық кодексінің 645-бабы 9-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген кірісті қоспағанда, Салық кодексінің 645-бабының 9-тармағына сәйкес салық салуға жатпайтын Қазақстан Республикасының көздерінен алынатын кірістердің сомасы көрсетіледі. Шетел валютасында операциялар (табыс төлеу) жасалған кезде осы бағанда табыс төленген күнге немесе алдын ала төленген жағдайда табыс есептелген күнге валюта айырбастаудың нарықтық бағамын қолдана отырып, Қазақстан Республикасының ұлттық валютасына қайта есептелген табыс сомасы көрсетіледі.

18) в графе R указывается код вида международного договора в соответствии с пунктом 21 настоящих Правил, который применен в отношении дохода, указанного в графе N;
19) в графе S указывается наименование международного договора, указанного в графе R, при отражении в графе R кода 22;
20) в графе T указывается код страны, с которой заключен международный договор. Графа Т заполняется в соответствии с подпунктом 4) пункта 17 настоящих Правил. Графы Q-S заполняются в случае, если налогоплательщик применяет положения ратифицированного межгосударственного или межправительственного договора.
Итоговые суммы графы H за соответствующий месяц отчетного квартала переносятся в соответствующие строки 101.04.001 I, 101.04.001 II и 101.04.001 III.
Итоговые суммы графы J переносятся в соответствующие строки 101.04.002 I, 101.04.002 II и 101.04.002 III.
Итоговые суммы графы K в суммарном выражении по всему приложению к расчету (101.04) переносятся в строку 101.04.003, графа M в строку 101.04.004.
Итоговые суммы графы N за соответствующий месяц отчетного квартала переносятся в соответствующие строки 101.04.005 I, 101.04.005 II и 101.04.005 III.
Итоговые суммы графы P за соответствующий месяц отчетного квартала переносятся в соответствующие строки 101.04.006 I, 101.04.006 II и 101.04.006 III;
21) в графе U указывается сумма, не являющаяся доходом в соответствии с пунктом 2 статьи 644 Налогового кодекса. При совершении операций (выплаты дохода) в иностранной валюте, в данной графе указывается сумма дохода, пересчитанная в национальную валюту Республики Казахстан с применением рыночного курса обмена валюты на день выплаты дохода или, в случае предоплаты, на день начисления дохода;
22) в графе V указывается наименование выплат, не являющихся доходом из источников Республике Казахстан, в соответствии с пунктом 2 статьи 644 Налогового кодекса.
Если приложение к расчету (101.04) заполняется на бумажном носителе, и если применено несколько видов выплат, каждый вид подлежит заполнению отдельной строкой, отражению подлежит соответствующий подпункт, пункт и статья;
23) в графе W указывается сумма доходов из источников Республики Казахстан, не подлежащих налогообложению, в соответствии с пунктом 9 статьи 645 Налогового кодекса, за исключением дохода, указанного в подпункте 1) пункта 9 статьи 645 Налогового кодекса. При совершении операций (выплаты дохода) в иностранной валюте, в данной графе указывается сумма дохода, пересчитанная в национальную валюту Республики Казахстан с применением рыночного курса обмена валюты на день выплаты дохода или, в случае предоплаты, на день начисления дохода.

24) Х бағанда Салық кодексінің 645-бабы 9-тармағының 1)тармақшасында көрсетілген табысты қоспағанда, Салық кодексінің 645-бабының 9-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасында салық салуға жатпайтын көздерден алынатын кірістер көрсетіледі.
Егер қосымша қағаз тасығышта толтырылса және егер салық салуға жатпайтын табыстардың бірнеше түрі төленсе, онда табыстың әрбір түрі жеке жолмен толтырылуға тиіс;
25) Y бағанында экспорт немесе импорт бойынша валюталық шартқа берілген және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының бірлескен қаулысына және Премьер-Министр орынбасарының бұйрығына сәйкес уәкілетті банк (оның филиалы) немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалы жүзеге асыратын валюталық операциялар бойынша есепке алу мен есептілікті қамтамасыз етуге арналған есептік нөмір (сәйкестендіру нөмірі) көрсетіледі – "Қазақстан Республикасында экспорттық-импорттық валюталық бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 1054 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33512 болып тіркелген).
3-тарау. Табыс түрлерінің кодтары
19. Есеп толтыру кезінде мынадай табыс түрлерін келесідей кодтарды пайдалану қажет.
Қазақстан Республикасындағы көздерден табыс түрлерінің кодтары:
1010 – Қазақстан Республикасының аумағында тауарларды өткізуден түсетін кіріс, сондай-ақ сыртқы сауда қызметін жүзеге асыру шеңберінде Қазақстан Республикасындағы, оның шегінен тыс жердегі тауарларды өткізуден түсетін кіріс;
1011 – көрсетілген қызметтерді, осы жеткізуге байланысты Қазақстан Республикасының аумағында орындалған жұмыстарды қоспағанда, сыртқы сауда қызметі шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды жеткізуге байланысты төлемдер.
1020 – Қазақстан Республикасының аумағында жұмыстарды орындаудан, қызметтер көрсетуден түсетін кіріс;
1021 – резидент-банктердің корреспонденттік шоттарын ашу және жүргізу және олар бойынша есеп айырысуларды, сондай-ақ халықаралық төлем карточкалары арқылы есеп айырысуларды жүргізу жөніндегі қызметтер көрсетуден түсетін кірістер;
1030 – Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерде басқарушылық, қаржылық, консультациялық, инжинирингтік, маркетингтік, аудиторлық, заң (соттарда, төрелікте немесе аралық сотта өкілдік ету және құқықтар мен заңды мүдделерді қорғау бойынша көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ нотариаттық көрсетілетін қызметтерді қоспағанда) қызметтерін көрсетуден түсетін кіріс;
1031 – Салық кодексінің 644-бабы 1-тармағының 3), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген кірістерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерде жұмыстарды орындаудан, қызметтерді көрсетуден түсетін кірістер;

24) в графе X указываются доходы из источников Республике Казахстан, не подлежащие налогообложению в Республике Казахстан, в соответствии с пунктом 9 статьи 645 Налогового кодекса, за исключением дохода, указанного в подпункте 1) пункта 9 статьи 645 Налогового кодекса.
Если приложение к расчету (101.04) заполняется на бумажном носителе, и если выплачены несколько видов доходов, не подлежащих налогообложению, то каждый вид дохода подлежит заполнению отдельной строкой;
25) в графе Y указывается учетный номер (идентификационный номер) присвоенный валютному договору по экспорту или импорту и предназначенный для обеспечения учета и отчетности по валютным операциям, осуществляемой уполномоченным банком (его филиалом) или территориальным филиалом Национального Банка Республики Казахстан, в соответствии с совместным постановлением Правления Национального банка Республики Казахстан от 29 сентября 2023 года № 78 и приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 1054 "Об утверждении Правил осуществления экспортно-импортного валютного контроля в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33512).
Глава 3. Коды видов доходов и выплат
19. При заполнении расчета используется следующие коды видов доходов из источников в Республике Казахстан:
1010 – доход от реализации товаров на территории Республики Казахстан, а также доход от реализации товаров, находящихся в Республике Казахстан, за ее пределы в рамках осуществления внешнеторговой деятельности;
1011 – выплаты, связанные с поставкой товаров на территорию Республики Казахстан в рамках внешнеторговой деятельности, за исключением оказанных услуг, выполненных работ на территории Республики Казахстан, связанных с данной поставкой;
1020 – доход от выполнения работ, оказания услуг на территории Республики Казахстан;
1021 – доходы от оказания услуг по открытию и ведению корреспондентских счетов банков-резидентов и проведению расчетов по ним, а также расчетов посредством международных платежных карточек;
1030 – доход от оказания управленческих, финансовых, консультационных, инжиниринговых, маркетинговых, аудиторских, юридических (за исключением услуг по представительству и защите прав и законных интересов в судах, арбитраже или третейском суде, а также нотариальных услуг) услуг за пределами Республики Казахстан;
1031 – доходы от выполнения работ, оказания услуг за пределами Республики Казахстан, за исключением доходов, указанных в подпунктах 3), 4) и 5) пункта 1 статьи 644 Налогового кодекса;

1040 – № 142 бұйрығымен бекітілген тізбеге енгізілген жеңілдетілген салық салуы бар мемлекетте тiркелген тұлғаның нақты орындалу, көрсету орындарына қарамастан, жұмыстарды орындаудан, қызметтерді көрсетуден түсетiн кірістері, сондай-ақ Салық кодексінің 644-бабында белгiленген өзге де кірістер;
1050 – шет мемлекетте тіркелген тұлғаның мынадай:
аванс (алдын ала төлем) төленген күннен бастап екі жылдық кезең өткен соң бейрезидент қанағаттанбаған;
аванс (алдын ала төлем) төленген күннен бастап екі жылдық кезең өткенге дейін авансты (алдын ала төлемді) төлеген тұлға таратылған кезде таратудың салықтық есептілігін ұсынған күнге бейрезидент қанағаттанбаған шарттардың бірін орындаған кезде алған аванс (алдын ала төлем) бойынша міндеттемелер түріндегі кірістері;
1060 – мыналарды:
құқығы немесе мәмілелері "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес (бұдан әрі – Мемлекеттік тіркеу туралы заңы) мемлекеттік тіркеуге жататын Қазақстан Республикасының аумағындағы мүлікті;
Мемлекеттік тіркеу туралы заңына сәйкес мемлекеттік тіркеуге жататын Қазақстан Республикасының аумағындағы мүлікті;
резидент шығарған бағалы қағаздарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасында орналасқан резидент-заңды тұлғаның, консорциумның жарғылық капиталына қатысу үлестерін;
бейрезидент шығарған акцияларды, сондай-ақ бейрезидент-заңды тұлғаның консорциумның жарғылық капиталына қатысу үлестерін, егер бейрезидент-заңды тұлғаның мұндай акциялары, қатысу үлестері немесе активтері құнының 50 және одан көп пайызын Қазақстан Республикасындағы мүлік құрайтын болса, өткізу кезіндегі құн өсімінен түсетін кіріс;
1061 – Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін қор биржасында немесе шетелдік қор биржасында осы қор биржасының ресми тізімдерінде өткізу күні болатын бағалы қағаздарды ашық сауда-саттық әдісімен өткізу кезінде құн өсімінен түсетін кірістер;
1062 – № 142 бұйрығымен бекітілген тізбеге енгізілген жеңілдікті салық салынатын мемлекетте тiркелген тұлғаларға төленетіндерді қоспағанда, Салық кодексінің 645-бабы 9-тармағының 8) тармақшасында көрсетілген шарттар орындалған кездегі Салық кодексінің 644-бабы 1-тармағының 6) тармақшасында көрсетілген, заңды тұлға шығарған акцияларды немесе заңды тұлғаға немесе консорциумға қатысу үлестерін өткізу кезінде құн өсімінен түсетін кірістер;
1070 – талап ету құқығын басқаға берген бейрезидент үшін – Қазақстан Республикасында қызметін тұрақты мекеме арқылы жүзеге асыратын резидентке немесе бейрезидент – заңды тұлғаға борышты талап ету құқықтарын басқаға беруден түсетін кіріс;
1080 – талап ету құқығын сатып алатын бейрезидент үшін – Қазақстан Республикасында қызметін тұрақты мекеме арқылы жүзеге асыратын резиденттен немесе бейрезидент-заңды тұлғадан борышты талап ету құқықтарын сатып алу кезінде талап ету құқықтарын басқаға беруден түсетін кіріс;
1090 – бұрын негізсіз ұсталған айыппұлдардың бюджетке қайтарылғандарынан басқа, тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл) және басқа да санкция түрлері түріндегі кіріс;
1091 – Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге бiрыңғай құбыр жүйесі арқылы тасымалданатын шикі мұнайды сату сапасына негізделген бағаны түзетуге байланысты төлемдер;

1040 – доходы лица, зарегистрированного в государстве с льготным налогообложением, включенным в перечень, утвержденный Приказом № 142, от выполнения работ, оказания услуг независимо от места их фактического выполнения, оказания, а также иные доходы, установленные статьей 644 Налогового кодекса;
1050 – доходы лица, зарегистрированного в иностранном государстве, в виде обязательств по полученному авансу (предоплате) при выполнении одного из следующих условий:
не удовлетворенных нерезидентом по истечении двухлетнего периода со дня выплаты аванса (предоплаты);
не удовлетворенных нерезидентом на дату представления ликвидационной налоговой отчетности при ликвидации лица, выплатившего аванс (предоплату), до истечения двухлетнего периода со дня выплаты аванса (предоплаты), если иное не предусмотрено настоящим подпунктом;
1060 – доход от прироста стоимости при реализации:
находящегося на территории Республики Казахстан имущества, права на которое или сделки по которому подлежат государственной регистрации в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" (далее – Закон о государственной регистрации);
находящегося на территории Республики Казахстан имущества, подлежащего государственной регистрации в соответствии с Законом о государственной регистрации;
ценных бумаг, выпущенных резидентом, а также долей участия в уставном капитале юридического лица-резидента, консорциума, расположенного в Республике Казахстан;
акций, выпущенных нерезидентом, а также долей участия в уставном капитале юридического лица-нерезидента, консорциума, если 50 и более процентов стоимости таких акций, долей участия или активов юридического лица-нерезидента составляет имущество, находящееся в Республике Казахстан;
1061 – доходы от прироста стоимости при реализации методом открытых торгов на фондовой бирже, функционирующей на территории Республики Казахстан, или иностранной фондовой бирже ценных бумаг, находящихся на день реализации в официальных списках данной фондовой биржи;
1062 – доходы от прироста стоимости при реализации акций, выпущенных юридическим лицом, или долей участия в юридическом лице или консорциуме, указанные в подпункте 6) пункта 1 статьи 644 Налогового кодекса, за исключением доходов лиц, зарегистрированных в государстве с льготным налогообложением, включенном в перечень, утвержденный Приказом № 142, подпадающие под условия подпункта 8) пункта 9 статьи 645 Налогового кодекса;
1070 – доход от уступки прав требования долга резиденту или юридическому лицу-нерезиденту, осуществляющему деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение – для нерезидента, уступившего право требования;
1080 – доход от уступки прав требования при приобретении прав требования долга у резидента или юридического лица-нерезидента, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение – для нерезидента, приобретающего право требования;
1090 – доход в виде неустойки (штрафов, пени) и других видов санкций, кроме возвращенных из бюджета необоснованно удержанных ранее штрафов;
1091 – выплаты, связанные с корректировкой стоимости по качеству реализации сырой нефти, транспортируемой по единой трубопроводной системе за пределы Республики Казахстан;

1092 – 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейін есептелген сыйақы бойынша берешекті қоса алғанда, Салық кодексінің 232-бабының 2-1-тармағында белгіленген тәртіппен және шарттарда борышты кешіру жүргізілген кредит (қарыз) бойынша берешектің және (немесе) кредитке (қарызға) байланысты берешектің, оның ішінде тұрақсыздық айыбының (айыппұлдардың, өсімпұлдардың) сомасы жылды қоса алғанда;
1100 – резидент-заңды тұлғадан, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес құрылған инвестициялық пай қорларынан алынатын дивидендтер түріндегі кіріс;
1101 – Салық кодексінің 646-бабы 4-тармағының талаптарына сәйкес келетін, № 142 бұйрықпен бекітілген Тізбеге енгізілген жеңілдікті салық салумен мемлекетте тіркелген тұлғаларға төленетіндерді қоспағанда, дивидендтер;
1102 – № 142 бұйрығымен бекітілген тізбеге енгізілген жеңілдікті салық салынатын мемлекетте тiркелген тұлғаларға төленетіндерді қоспағанда, Салық кодексінің 645-бабы 9-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген шарттарға сәйкес келетін жер қойнауын пайдаланушы заңды тұлғалар төлейтін дивидендтер;
1110 – борыштық бағалы қағаздар бойынша сыйақыларды қоспағанда, сыйақылар түріндегі кіріс;
1111 – Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін қор биржасының ресми тізімінде дивидендтер ивидсыйақыларды есепке жазу күні болатын бағалы қағаздар бойынша осындай дивидендтер ивидсыйақылар;
1112 – мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар, агенттік облигациялар бойынша сыйақылар және мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар ағазагенттік облигацияларды өткізу кезінде құн өсімінен түсетін кірістер;
1113 – резидент-сатып алушылар борыштық бағалы қағаздар бойынша оларды сатып алу кезінде төлеген жинақталған (есепке жазылған) сыйақылар сомасы;
1120 – эмитенттен алынатын борыштық бағалы қағаздар бойынша сыйақылар түріндегі кіріс;
1130 – роялти түріндегі кіріс;
1140 – қаржы лизингінен басқа, Қазақстан Республикасында орналасқан немесе орналасатын мүлікті мүліктік жалдауға (жалға) беруден түсетін кіріс;
1141 – халықаралық қаржы лизингі шарттары бойынша негізгі құралдарды лизингке қаржыландыруға беру кезіндегі кірістер;
1150 – Қазақстан Республикасындағы жылжымайтын мүліктен алынатын кіріс;
1160 – Қазақстан Республикасында туындайтын тәуекелдерді сақтандыру немесе қайта сақтандыру шарттары бойынша төленетін сақтандыру сыйлықақылары түріндегі кіріс;
1170 – халықаралық тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсетуден түсетін кіріс;
1180 – теңіз тасымалы шартында (келісімшартында) көзделген сталиялық уақыттан тыс тиеу-түсіру операциялары кезінде кеменің бос тұрып қалғаны үшін төлем түріндегі кіріс;
1190 – Қазақстан Республикасының аумағындағы құбыржолдарды, электр беру желілерін, талшықты-оптикалық байланыс желілерін пайдаланудан алынатын кіріс;
1200 – жұмыс беруші болып табылатын резидентпен немесе бейрезидентпен жасалған еңбек келісімшарты (келісімі, келісімшарты) бойынша, бейрезидент-жеке тұлғаның Қазақстан Республикасындағы қызметінен түсетін кірістері;
1210 – еңбекші көшіп келушіге рұқсаттың негізінде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жасалған еңбек шарты бойынша бейрезидент-еңбекші көшіп келушінің кірісі;
1220 – резидентке қатысты өздеріне жүктелген басқарушылық міндеттерді орындауға байланысты, мұндай міндеттерді нақты орындайтын жеріне қарамастан, басшының гонорары және (немесе) басқару органының (директорлар кеңесінің немесе өзге де органның) мүшелеріне аталған адамдар алатын өзге де төлемдер;
1230 – жұмыс берушілер болып табылатын резидент немесе бейрезидент Қазақстан Республикасында тұруына байланысты бейрезидент-жеке тұлғаға төлейтін үстемеақылары;
1240 – бейрезидент-жеке тұлғаның жұмыс берушіден алынған материалдық пайда түріндегі Қазақстан Республикасындағы қызметінен түсетін кірісі;
1250 – бейрезидент-жеке тұлғаның жұмыс беруші болып табылмайтын тұлғадан алған материалдық пайда түріндегі кірісі;
1260 – резидент-жинақтаушы зейнетақы қоры жүзеге асыратын зейнетақы төлемдері;
1270 – қалай және кімге төлем жүргізілетініне қарамастан, театр, кино, радио, телевизия әртісінің, музыканттың, суретшінің, спортшының және өзге де бейрезидент-жеке тұлғаның Қазақстан Республикасындағы мәдениет, өнер және спорт саласындағы қызметтен түсетін кірісі;
1280 – ұтыс түріндегі кіріс;
1290 – Қазақстан Республикасында тәуелсіз жеке (кәсіби) қызметтер көрсетуден түсетін кіріс;
1300 – бейрезидент-жеке тұлғаның резидент-жеке тұлғадан өтеусіз алған мүлкін қоспағанда, өтеусіз алынған немесе мұраға қалған мүлік, оның ішінде жұмыстар, көрсетілетін қызметтер түріндегі кіріс;
1310 – туынды қаржы құралдары бойынша кіріс;
1320 – сенімгерлік басқару құрылтайшысы болып табылатын бейрезидент үшін Қазақстан Республикасында салық міндеттемесін орындау жүктелмеген резидентке мүлікті сенімгерлік басқаруға беруден алынған кіріс;
1330 – ислам банкінде орналастырылған инвестициялық депозит бойынша кіріс;
1340 – Қазақстан Республикасының аумағындағы қызметтен пайда болған басқа да кірістер;
1500 – Салық кодексінің ережелеріне сәйкес резидент нестің табысынан есептелген және салық агенті осындай табыс салығын ұстамай өз қаражаты есебінен Қазақстан Республикасының бюджетіне Төлеген табыс салығының сомасы;
1510 – Салық кодексінің 644-бабы 2-тармағының 2) тармақшасында белгіленген шектерде оларға резидент жүктеген басқару міндеттерін орындауға байланысты шеккен басқару органының (Директорлар кеңесінің немесе өзге де органның) мүшелеріне шығыстарды өтеу;

1092 – сумма задолженности по кредиту (займу) и (или) задолженности, связанной с кредитом (займом), в том числе неустойки (штрафы, пени), по которой прощение долга произведено в порядке и на условиях, которые установлены пунктом 2-1 статьи 232 Налогового кодекса, включая задолженность по вознаграждению, начисленному по 31 декабря 2012 года включительно;
1100 – доход в виде дивидендов, получаемый от юридического лица-резидента, а также от паевых инвестиционных фондов, созданных в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об инвестиционных и венчурных фондах";
1101 – дивиденды, за исключением выплачиваемых лицам, зарегистрированных в государстве с льготным налогообложением, включенном в перечень, утвержденный Приказом № 142, подпадающие под условия пункта 4 статьи 646 Налогового кодекса;
1102 – дивиденды, выплачиваемые юридическими лицами-недропользователями, за исключением выплачиваемых лицам, зарегистрированным в государстве с льготным налогообложением, включенном в перечень, утвержденный Приказом № 142, подпадающие под условия подпункта 5) пункта 9 статьи 645 Налогового кодекса;
1110 – доход в виде вознаграждений, за исключением вознаграждений по долговым ценным бумагам;
1111 – дивиденды и вознаграждения по ценным бумагам, находящимся на дату начисления таких дивидендов и вознаграждений в официальном списке фондовой биржи, функционирующей на территории Республики Казахстан;
1112 – вознаграждения по государственным эмиссионным ценным бумагам, агентским облигациям и доходы от прироста стоимости при реализации государственных эмиссионных ценных бумаг и агентских облигаций;
1113 – суммы накопленных (начисленных) вознаграждений по долговым ценным бумагам, оплаченные при их покупке покупателями-резидентами;
1120 – доход в виде вознаграждений по долговым ценным бумагам, получаемый от эмитента;
1130 – доход в виде роялти;
1140 – доход от сдачи в имущественный наем (аренду) имущества, которое находится или будет находиться в Республике Казахстан, кроме финансового лизинга;
1141 – доходы от передачи основных средств в финансовый лизинг по договорам международного финансового лизинга;
1150 – доход, получаемый от недвижимого имущества, находящегося в Республике Казахстан;
1160 – доход в виде страховых премий, выплачиваемый по договорам страхования или перестрахования рисков, возникающих в Республике Казахстан;
1170 – доход от оказания услуг по международной перевозке;
1180 – доход в виде платежа за простой судна при погрузочно-разгрузочных операциях сверх сталийного времени, предусмотренного в договоре (контракте) морской перевозки;
1190 – доход, получаемый от эксплуатации трубопроводов, линий электропередачи, линий волоконно-оптической связи, находящихся на территории Республики Казахстан;
1200 – доход физического лица-нерезидента от деятельности в Республике Казахстан по трудовому договору (соглашению, контракту), заключенному с резидентом или нерезидентом, являющимися работодателями;
1210 – доход трудового иммигранта-нерезидента по трудовому договору, заключенному в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан на основании разрешения трудовому иммигранту;
1220 – гонорар руководителя и (или) иные выплаты членам органа управления (совета директоров или иного органа), получаемые указанными лицами в связи с выполнением возложенных на них управленческих обязанностей в отношении резидента, независимо от места фактического выполнения таких обязанностей;
1230 – надбавки физического лица-нерезидента, выплачиваемые ему в связи с проживанием в Республике Казахстан резидентом или нерезидентом, являющимися работодателями;
1240 – доход физического лица-нерезидента от деятельности в Республике Казахстан в виде материальной выгоды, полученной от работодателя;
1250 – доход физического лица-нерезидента в виде материальной выгоды, полученной от лица, не являющегося работодателем;
1260 – пенсионные выплаты, осуществляемые накопительным пенсионным фондом-резидентом;
1270 – доход артиста театра, кино, радио, телевидения, музыканта, художника, спортсмена и иного физического лица-нерезидента от деятельности в Республике Казахстан в области культуры, искусства и спорта, независимо от того, как и кому осуществляются выплаты;
1280 – доход в виде выигрыша;
1290 – доход, от оказания независимых личных (профессиональных) услуг в Республике Казахстан;
1300 – доход в виде безвозмездно полученного или унаследованного имущества, в том числе работ, услуг, за исключением безвозмездно полученного имущества физическим лицом-нерезидентом от физического лица-резидента;
1310 – доход по производным финансовым инструментам;
1320 – доход, полученный от передачи в доверительное управление имущества резиденту, на которого не возложено исполнение налогового обязательства в Республике Казахстан за нерезидента, являющегося учредителем доверительного управления;
1330 – доход по инвестиционному депозиту, размещенному в исламском банке;
1340 – другие доходы, возникающие от деятельности на территории Республики Казахстан.
1500 – сумма подоходного налога, исчисленная с дохода нерезидента в соответствии с положениями Налогового кодекса и уплаченная в бюджет Республики Казахстан налоговым агентом за счет собственных средств без удержания такого подоходного налога;
1510 – компенсация расходов членам органа управления (совета директоров или иного органа), понесенных в связи с выполнением возложенных на них резидентом управленческих обязанностей, в пределах, установленных пунктом 2 статьи 644 Налогового кодекса;

1520 – бейрезидент заңды тұлғаның Салық кодексінің 291-бабы 1-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында айқындалған дербес білім беру ұйымдарынан алған табысы;
1530 – Салық кодексінің 644-бабы 2-тармағы 3) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген тұлға құрған Салық кодексінің 289-бабының ережелерін қолданатын коммерциялық емес ұйымнан алынған бейрезидент заңды тұлғаның табысы;
1540 – бейрезидент заңды тұлғаның Салық кодексінің 291-бабы 1-тармағының 4) және 5) тармақшаларында айқындалған дербес білім беру ұйымдарынан Салық кодексінің 291-бабы 1-тармағының 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген қызмет түрлері бойынша жұмыстарды орындағаны, қызметтер көрсеткені үшін алған табысы;
1550 – бейрезидент заңды тұлғаның "Астана" халықаралық қаржы орталығының органдарынан немесе "Астана" халықаралық қаржы орталығы органының ұйымдарынан алған табысы;
1560 – Салық кодексінің 293-бабы 1-тармағының 6) тармақшасында көрсетілген заңды тұлға төлейтін консультациялық, маркетингтік, инжинирингтік қызметтер, ақпараттық қауіпсіздік саласындағы қызметтер көрсетуден, деректерді өңдеу орталықтарын құру жөніндегі жұмыстарды орындаудан уәкілетті орган бекіткен тізбеге енгізілген жеңілдікті салық салынатын мемлекетте тіркелген тұлғаның табысын қоспағанда, табыс. Салық кодексінің 644-бабы 2-тармағының 3-1) тармақшасында белгіленген жағдайларда;
1570 – резидент емес заңды тұлғаның Салық кодексінің 291-бабы 1-тармағының 2), 3), 4) және 5) тармақшаларында айқындалған дербес білім беру ұйымдары төлейтін роялти түріндегі табысы;
1580 – Салық кодексінің 644-бабы 2-тармағының 4-1) тармақшасында белгіленген жағдайларда Салық кодексінің 293-бабы 1-тармағының 6) тармақшасында көрсетілген заңды тұлға төлейтін роялти түріндегі уәкілетті орган бекіткен тізбеге енгізілген жеңілдікті салық салынатын мемлекетте тіркелген тұлғаның табысын қоспағанда, бейрезидент заңды тұлғаның табысы;
1590 – резидент емес заңды тұлғаның жарғылық капиталына салым түрінде алынған мүліктің құны, сондай-ақ резидент емес эмитент өзі шығарған акцияларды орналастырудан алған мүліктің құны.
4-тарау. Халықаралық шарт (келісім) түрлерінің кодтары
20. Есепті толтыру кезінде халықаралық шарттар (келісім) түрінің мынадай кодталуын пайдалану:
01 – Табыс пен капиталға қосарланған салық салуды болдырмау және салық төлеуден жалтаруға алдын алу туралы конвенция;
02 – Ислам Даму Банкiнiң Құрылтай шарты;
03 – Орта Азия Өңірлік экологиялық орталығы жұмысының шарттары туралы келісім;
04 – Азия Даму Банкінің Құрылтай шарты;
05 – Жаңа үкіметтік ғимараттың құрылысы жобасына грантты пайдалану бойынша келісім;
06 – Қаржылық ынтымақтастық туралы келісім;
07 – Өзара түсiнiстiк туралы меморандум;
08 – Континентаралық баллистикалық ракеталардың шахталық ұшыру қондырғыларын, апатты жағдайлардың салдарын жоюға және ядролық қарудың таралуына жол бермеуге қатысты келісім;
09 – Халықаралық Қайта құру және Даму Банкiнiң келісімі;
10 – Халықаралық валюталық қордың келісімі;
11 – Халықаралық қаржылық корпорацияның келісімі;
12 – Инвестициялық дауларды реттеу туралы конвенция;
13 – Еуропалық Қайта құру және Даму Банкiн құру туралы келісім;
14 – Дипломатиялық қатынастар туралы Вена конвенциясы;
15 – Орта Азия университетін құру жөніндегі шарт;
16 – Инвестициялар кепiлдiгiнiң көп жақты агенттiгiн құру туралы конвенция;
17 – "Нұр–Мүбәрак" ислам мәдениетінің Египет университеті туралы келісім;
18 – Әуе қатынасы туралы келісім;
19 – "Агросервистік қызметті қолдау" жобасын дайындауға арналған Халықаралық Қайта құру және Даму Банкінің грантын беру туралы келісім;
20 – "Қазақстан Республикасында ауылдық елдi-мекендердi сумен жабдықтау" жобасын жүзеге асыру үшiн Жапония Yкiметiнiң грантын тарту туралы ноталар алмасу нысанындағы келiсiм;
21 – Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың артықшылықтары мен иммунитеттері туралы конвенция;
22 – Азия инфрақұрылымдық инвестициялар банкі келісімі;
23 – өзге де халықаралық шарттар (келісімдер, конвенциялар).

1520 – доход юридического лица-нерезидента, полученный от автономных организаций образования, определенных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 1 статьи 291 Налогового кодекса;
1530 – доход юридического лица-нерезидента, полученный от некоммерческой организации, применяющей положения статьи 289 Налогового кодекса, учрежденной лицом, указанным в абзаце втором подпункта 3) пункта 2 статьи 644 Налогового кодекса;
1540 – доход юридического лица-нерезидента, полученный от автономных организаций образования, определенных подпунктами 4) и 5) пункта 1 статьи 291 Налогового кодекса, за выполнение работ, оказание услуг по видам деятельности, указанным в подпунктах 4) и 5) пункта 1 статьи 291 Налогового кодекса;
1550 – доход юридического лица-нерезидента, полученный от органов Международного финансового центра "Астана" или организаций органа Международного финансового центра "Астана";
1560 – доход, за исключением дохода лица, зарегистрированного в государстве с льготным налогообложением, включенном в перечень, утвержденный уполномоченным органом, от оказания консультационных, маркетинговых, инжиниринговых услуг, услуг в сфере информационной безопасности, выполнения работ по созданию центров обработки данных, выплачиваемый юридическим лицом, указанным в подпункте 6) пункта 1 статьи 293 Налогового кодекса, при условиях, установленных подпунктом 3-1) пункта 2 статьи 644 Налогового кодекса;
1570 – доход юридического лица-нерезидента в виде роялти, выплачиваемый автономными организациями образования, определенными подпунктами 2), 3), 4) и 5) пункта 1 статьи 291 Налогового кодекса;
1580 – доход юридического лица-нерезидента, за исключением дохода лица, зарегистрированного в государстве с льготным налогообложением, включенном в перечень, утвержденный уполномоченным органом, в виде роялти, выплачиваемый юридическим лицом, указанным в подпункте 6) пункта 1 статьи 293 Налогового кодекса, при условиях, установленных подпунктом 4-1) пункта 2 статьи 644 Налогового кодекса;
1590 – стоимость имущества, полученного в виде вклада в уставный капитал юридического лица-нерезидента, а также стоимость имущества, полученного эмитентом-нерезидентом от размещения выпущенных им акций.
Глава 4. Коды видов международных договоров (соглашений)
20. При заполнении расчета используется следующая кодировка видов международных договоров (соглашений):
01 – Конвенция об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал;
02 – Учредительный договор Исламского Банка Развития;
03 – Соглашение об условиях работы регионального экологического центра Центральной Азии;
04 – Учредительный договор Азиатского банка развития;
05 – Соглашение по использованию гранта на проект строительства нового правительственного здания;
06 – Соглашение о финансовом сотрудничестве;
07 – Меморандум о взаимопонимании;
08 – Соглашение относительно уничтожения шахтных пусковых установок межконтинентальных баллистических ракет, ликвидации последствий аварийных ситуаций и предотвращения распространения ядерного оружия;
09 – Соглашение Международного банка реконструкции и развития;
10 – Соглашение Международного валютного фонда;
11 – Соглашение Международной финансовой корпорации;
12 – Конвенция об урегулировании инвестиционных споров;
13 – Соглашение об учреждении Европейского банка реконструкции и развития;
14 – Венская конвенция о дипломатических сношениях;
15 – Договор по созданию Университета Центральной Азии;
16 – Конвенция об учреждении Многостороннего агентства по гарантиям инвестиций;
17 – Соглашение о Египетском университете исламской культуры "Нур-Мубарак";
18 – Соглашение о воздушном сообщении;
19 – Соглашение о предоставлении Международным Банком Реконструкции и Развития гранта Республике Казахстан на подготовку проекта "Поддержка агросервисных служб";
20 – Соглашение в форме обмена нотами о привлечении гранта Правительства Японии для осуществления проекта "Водоснабжение сельских населенных пунктов в Республике Казахстан";
21 – Конвенция о привилегиях и иммунитетах Евразийского экономического сообщества;
22 – Соглашение Азиатского банка инфраструктурных инвестиций;
23 – Иные международные договоры (соглашения, конвенции).