Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 175 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 28 желтоқсанда № 33834 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жоғары технологиялық медициналық көмек түрлерін айқындау тәртібін және олардың тізбесін, сондай-ақ жоғары технологиялық медициналық көмек түрлерінің мамандандырылған медициналық көмектің көрсетілетін қызметтері тізбесіне өту өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 16 қазандағы № ҚР ДСМ-134/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21471 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген жоғары технологиялық медициналық көмек түрлерін айқындау тәртібінде және олардың тізбесінде, сондай-ақ жоғары технологиялық медициналық көмек түрлерінің мамандандырылған медициналық көмектің көрсетілетін қызметтері тізбесіне өту өлшемшарттарында:
3, 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. ЖТМК түрлерін ММК қызметтерінің тізбесіне өту өлшемшарттары өзіне мыналарды қамтиды:
технологиялардың республикалық деңгейден өңірлік деңгейге трансферт деңгейі (облыстық және қалалық маңызы бар, оның ішінде жекеменшік клиникалар) географиялық тұрғыдан қағидаты (солтүстік, оңтүстік, шығыс, батыс және орталық өңірлер) бойынша 5 (бес) және одан көп өңірлерде 75 %-дан жоғары;
шығын сыйымдылығы – Кодекстің 124-бабының 4-тармағына сәйкес айқындалатын жоғары технологиялық медициналық көмек түрлерінің тізбесіне кіретін барлық қызметтердің орташа арифметикалық құнынан төмен қызмет құны;
сирек - 100 000 адамға шаққанда жылына 1 реттен артық емес қызмет көрсету;
қайтыс болу жағдайлары мен асқынулардың үлес салмағы орташа жылдық 10 % мәннен төмен.
4. Өлшемшарттар жиынтықта қаралады, бұл ретте 4 өлшемшартқа сәйкес келетін технологиялар алып тасталады.";
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшамен бекітілген жоғары технологиялық медициналық көмек түрлерінің тізбесі осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-238/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21746 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мамандандырылған, оның ішінде жоғары технологиялық медициналық көмек көрсету қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении изменений в некоторые приказы Министра здравоохранения Республики Казахстан
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 декабря 2023 года № 175. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2023 года № 33834
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 октября 2020 года № ҚР ДСМ-134/2020 "Об утверждении правил определения и перечня видов высокотехнологичной медицинской помощи, а также критерии, согласно которым виды высокотехнологичной медицинской помощи переходят в перечень услуг специализированной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21471) следующие изменения:
в правилах определения и перечня видов высокотехнологичной медицинской помощи, а также критерии, согласно которым виды высокотехнологичной медицинской помощи переходят в перечень услуг специализированной медицинской помощи, утвержденных приложением 1 к указанному приказу:
пункты 3, 4 изложить в следующей редакции:
"3. Критерии перевода видов ВТМП в перечень услуг СМП включают в себя:
уровень трансферта технологий с республиканского уровня на региональный уровень (клиники областного и городского значения, в том числе частные) свыше 75 % в 5 (пять) регионов и более по географическому принципу (северный, южный, восточный, западный и центральный регионы);
затратоемкость – стоимость услуги ниже средне-арифметической стоимости всех услуг, входящих в перечень видов высокотехнологичной медицинской помощи, определяемых в соответствии с пунктом 4 статьи 124 Кодекса;
редкость – оказание услуги более чем 1 раз в год на 100 000 населения;
удельный вес летальных случаев и осложнений ниже среднегодового значения 10 %.
4. Критерии рассматриваются в совокупности, при этом исключаются технологии, соответствующие 4 критериям.";
перечень видов высокотехнологичной медицинской помощи, утвержденный приложением 2 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-238/2020 "Об утверждении правил оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21746) следующее изменение:
приложение 2 к Правилам оказания специализированной, в том числе высокотехнологичной медицинской помощи, утвержденным указанным приказом (далее - Правила), изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;

Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 175 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 16 қазандағы
№ ҚР ДСМ-134/2020
бұйрығына
2-қосымша
Жоғары технологиялық медициналық көмек түрлерінің тізбесі
Жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтің коды
Жоғары технологиялық медициналық көмек түрінің атауы
1

приложение 3 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Ғиният
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 28 декабря 2023 года № 175
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 16 октября 2020 года № ҚР ДСМ-134/2020
Перечень видов высокотехнологичной медицинской помощи
Код высокотехнологичной медицинской услуги Наименование вида высокотехнологичной медицинской помощи
1

00.50
Бивентрикулярлық электрокардиостимуляторды жалпы жүйенің дефибрилляторына жанаспай имплантаттау (CRT-P)
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, аритмология мәселелері бойынша 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс жасауға рұқсаты бар маманның болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы
2
00.51
Бивентрикулярлық дефибрилляторды жалпы жүйені имплантаттау (CRT-D)
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, аритмология мәселелері бойынша 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілік арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс жасауға рұқсаты бар маманның болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы
3
00.65
Стенттерді бассүйекішілік артерияларға тері арқылы имплантаттау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, соңғы 3 жылда эндоваскулярлық нейрохирургия мәселері бойынша кемінде 432 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Жылына кемінде 50 рет мидағы қан тамырларға өзі жасаған эндоваскулярлық операцияларды тәжірибесі. Иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеуге рұқсаты болуы.
Бипландық ангиографиялық қондырғы. Магниттік өрісте кемінде 1,5 тесла болатын магнит-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф. Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі. Наркоздық-тыныс алу аппараттары.
4
00.93
Трансплантаттау үшін кадаврдан ағзаларды және/немесе тіндерді алу
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология) мамандығы бойынша сертификаты бар кемінде екі маманның болуы, трансплантаттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, ағзаларды трансплантаттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілікті арттыру туралы куәлігінің болуы.
Гемодиализ және гемодиализсүзгісіне арналған аппарат – кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф - 1, ангиограф - 1, операциялық коагулятор - кемінде 2, аспирациялық сорғыш - 2, дәрілік заттар дозаторы - 4, электрокардиограф - 1, өкпені жасанды желдету аппараты - 2, микрохирургиялық аспаптар жиынтығы - 2, тамырлық аспаптар жиынтығы - 2, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жараны кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор - 2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар - 1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер - 3, қышқыл-сілтілік күйдің талдаушы - 1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор - 1.
5

00.50
Имплантация бивентрикулярного электрокардиостимулятора без упоминания дефибрилляции системы в целом (CRT-P)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 108 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
2
00.51
Имплантация бивентрикулярного дефибриллятора системы в целом (CRT-D)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 108 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
3
00.65
Чрезкожная имплантация стентов во внутричерепные артерии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам эндоваскулярной нейрохирургии не менее 432 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных эндоваскулярных операций на сосудах головного мозга не менее 50 в год. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Биплановая ангиографическая установка. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф. Интраоперационный мониторинг гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат.
4
00.93
Забор органа и (или) ткани от кадавра для трансплантации
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", стаж работы в отделении трансплантации не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по трансплантации органов в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф - 1, коагулятор операционный - не менее 2, отсос аспирационный - 2, дозатор лекарственных средств - 4, электрокардиограф - 1, аппарат искусственной вентиляции легких - 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый - 2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом - 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 3, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический – 1.
5

01.53
Эпилепсия кезінде бас миының лобэктомиясы
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі бар маманның болуы.
Соңғы 3 жылда эпилепсияны хирургиялық емдеу бойынша кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы.
Бас миына жылына кемінде 50 рет микрохирургиялық өзі жасаған операциялар тәжірибесі.
Интраоперациялық электроэнцефалограф. Бас миын операциялық араласу жүргізу үшін хирургиялық навигациялық құрылғыш қою. Операциялық нейрохирургиялық микроскоп. Функционалдық нейрохирургия мен биопсияға арналған жүйе. Наркоздық-тыныс алу аппараты. "Сүйектерді өңдеуге арналған жиынтығынан "Краниотом". Магниттік өрісімен кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонанстық томограф. Нейрохирургияға арналған аксессуарлары бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Компьютерлік томограф. Нейрохирургиялық құралдар жиынтығы.
Микронейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Операциялық коагулятор. Ультрадыбыстық диссектор.
6

01.53
Лобэктомия головного мозга при эпилепсии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по вопросам хирургического лечения эпилепсии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных микрохирургических операций на головном мозге не менее 50 в год
Интраоперационный электроэнцефалограф. Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном мозге. Операционный нейрохирургический микроскоп. Система для функциональной нейрохирургии и биопсии. Наркозно-дыхательный аппарат. "Краниотом" из "Набор для обработки костей". Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Нейрохирургический операционный стол с аксессуарами для нейрохирургии. Компьютерный томограф. Набор нейрохирургических инструментов. Набор микронейрохирургических инструментов. Операционный коагулятор. Ультразвуковой диссектор.
6

02.93
Интракраниалдық нейростимулятордың электродын (электродтарын) импланттау немесе ауыстыру
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде стереотактикалық және функционалдық нейрохирургия бойынша біліктілікті арттыру куәлігі бар маманның болуы. Жылына кемінде 20 рет стереотактикалық жүйені пайдалана отырып, өзі жасаған операциялар тәжірибесі.
Жақтауы бар стереотактикалық жүйе. Краниотом. Қатты етіп бекіту мүмкіндігі бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Нейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Биполярлы коагулятор. Магнит өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф
7
03.7992
Негіздемелік стереотаксиялық жүйені қолдануымен операция
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде стереотактикалық және функционалдық нейрохирургия мәселері бойынша біліктілікті арттыру сертификаты бар маманның болуы.
Жақтауы бар стереотактикалық жүйе. Краниотом. Қатты етіп бекіту мүмкіндігі бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Нейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Биполярлы коагулятор. Магнит өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф.
8
03.7993
Стереотаксиялық жүйені қолданумен бас миының нейростимуляторын имплантаттау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде стереотактикалық және функционалдық нейрохирургия бойынша біліктілікті арттыру сертификаты бар маманның болуы. Жылына кемінде 20 рет стереотактикалық жүйені пайдалана отырып, өзі жасаған операциялар тәжірибесі.
Жақтауы бар стереотактикалық жүйе. Краниотом. Қатты етіп бекіту мүмкіндігі бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Нейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Биполярлы коагулятор. Магнит өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магнит-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф.
9
03.93
Жұлынның нейростимуляторының электродын (электродтарын) имплантаттау немесе ауыстыру
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде функционалдық нейрохирургия бойынша біліктілікті арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Кемінде жылына 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі.
Наркоздық-тыныс алу аппараты. С-доғалы рентгендік мобильдік хирургиялық аппарат. Жұлын нейрохирургиясына арналған жиынтығы бар электротрепан. Магнит-резонанстық томограф. Нейрохирургияға арналған аксессуарлары бар нейрохирургиялық операциялық үстел. Компьютерлік томограф. Жұлын нейрохирургиясы үшін нейрохирургиялық құралдар жиынтығы.
10

02.93
Имплантация или замена электрода (электродов) интракраниального нейростимулятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам стереотаксической и функциональной нейрохирургии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций с применением стереотаксической системы не менее 20 в год.
Рамочная стереотаксическая система. Краниотом. Нейрохирургический операционный стол с возможностью жесткой фиксации. Набор нейрохирургических инструментов. Биполярный коагулятор. Магниторезонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф.
7
03.7992
Операции с применением рамочной стереотаксической системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам стереотаксической и функциональной нейрохирургии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года.
Рамочная стереотаксическая система. Краниотом. Нейрохирургический операционный стол с возможностью жесткой фиксации. Набор нейрохирургических инструментов. Биполярный коагулятор. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф.
8
03.7993
Имплантация нейростимулятора головного мозга с применением стереотаксической системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам стереотаксической и функциональной нейрохирургии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций с применением стереотаксической системы не менее 20 в год
Рамочная стереотаксическая система. Краниотом. Нейрохирургический операционный стол с возможностью жесткой фиксации. Набор нейрохирургических инструментов. Биполярный коагулятор. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф.
9
03.93
Имплантация или замена электрода (электродов) спинального нейростимулятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам функциональной нейрохирургии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год.
Наркозно–дыхательный аппарат. Аппарат мобильный рентгеновский хирургический с С-дугой. Электротрепан с набором для спинальной нейрохирурии. Магнитно-резонансный томограф. Нейрохирургический операционный стол с аксессуарами для нейрохирургии. Компьютерный томограф. Набор нейрохирургических инструментов для спинальной нейрохирургии.
10

20.95*
Электромагниттік есту аппаратын импланттау
Штатта "Оториноларингология (сурдология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 10 жыл жұмыс өтілі, отохирургия және кохлеарлы имплантация мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Кохлеарлы имплантты үйлестіру бойынша біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Штатта "Оториноларингология" (сурдология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Микроскоп. Тимпаналдық хирургиялық жиынтық. Кохлеарлы имплант. Бормашина. Кохлеарлы имплантты қосу және орнату бағдарламасы бар ноутбук.
11

20.95*
Имплантация электромагнитного слухового аппарата
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Оториноларингология" (сурдология) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам отохирургии и кохлеарной имплантации. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Оториноларингология" (сурдология) (взрослая, детская)" с наличием повышения квалификации по настройке кохлеарного импланта.
Микроскоп. Тимпанальный хирургический набор. Кохлеарный имплант. Бормашина. Ноутбук с программой для подключения и настройки кохлеарного импланта.
11

33.5
Өкпені транспланттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, трансплантология мәселелері, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлік, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, ағзаларды транспланттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілікті арттыру туралы куәлігі бар кемінде екі маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырлар ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. Донорлық өкпенің перфузиясына арналған аппарат.
12
33.6
"Жүрек – өкпе" кешенін аралас трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандықтары бойынша сертификаты, трансплантология, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, "жүрек-өкпе" кешенін транспланттау мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі, транспланттау бөлімшесінде жұмыс өтілі кемінде 3 жыл, ағзаларды транспланттау бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 3 жылда біліктілікті арттыру туралы куәлігі бар кемінде екі маманның болуы.
Гемодиализ және гемодиализсүзгісіне арналған аппарат. Қолқаішілік баллонды пульсті бақылауға арналған аппарат. Қанның центрифугалық сорғышы. Донорлық ағзаны тасымалдауға арналған аппарат. Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Операциялық монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. Донорлық өкпе және жүректі перфузиясына арналған аппарат.
13

33.5
Трансплантация легких
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор Инфузомат. Датчик чреспищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для перфузии донорского легкого.
12
33.6
Комбинированная трансплантация комплекса "сердце – легкое"
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат специалиста по специальности "Общая хирургия (трансплантология)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", повышение квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации комплекса "сердце-легкое", стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации. Аппарат для внутриаортальной баллонной контрпульсации. Центрифужный насос крови. Аппарат для перевозки донорских органов. Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Операционный монитор. Перфузор. Инфузомат. Датчик чреспищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для перфузии донорского легкого и сердца.
13

35.05
Қолқа қақпақшасын эндоваскулярлық ауыстыру
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Наркоздық-тыныс алу аппараты. Бифаздық дефибрилятор. Жасанды қанайналым аппараты.
14
35.11
Ауыстырмай қолқа қақпақшаның ашық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде мамандық бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоз-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
15
35.12
Ауыстырмай митральды қақпақшаның ашық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
16
35.121
Митраль қақпақша стенозының баллондық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, көрсетілген мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Уақытша электрокардиостимулятор. Бифаздық дефибрилятор. Қолқаішілік баллонды контрпульсатор. Пульс жиілігінің датчигі бар эхокардиография.
17

35.05
Эндоваскулярная замена аортального клапана
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Бифазный дефибриллятор. Аппарат искусственного кровообращения.
14
35.11
Открытая вальвулопластика аортального клапана без замены
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
15
35.12
Открытая вальвулопластика митрального клапана без замены
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
16
35.121
Баллонная вальвулопластика стеноза митрального отверстия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Электрокардиостимулятор временный. Бифазный дефибрилятор. Внутриаортальный балонный контрпульсатор. Эхокардиография с датчиком частоты пульса.
17

35.14
Ауыстырмай үшжармалы қақпақшаның ашық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына кемінде 50 өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдаушы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
18
35.21
Қолқа қақпақшасын тін трансплантаттымен ашық және басқа ауыстыруы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, кемінде 50 рет ашық жүрекке жылына өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жыл ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Хирургиялық электрокоагулятор. Өңеш арқылы өтетін датчик. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Мониторингі бар салмағы 0,5 кг-дан басталатын пациенттерге арналған наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
19
35.23
Тін трансплантаттымен митралдық қақпақшаны ашық және басқа ауыстыруы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
20

35.14
Отрытая вальвулопластика трехстворчатого клапана без замены
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
18
35.21
Открытая и другая замена аортального клапана тканевым трансплантантом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
ефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Электрокоагулятор хирургический. Датчик чрезпищеводный. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат для пациентов от 0,5 кг с мониторингом. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
19
35.23
Открытая и другая замена митрального клапана тканевым трансплантантом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации
20

35.33
Аннулопластика
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимуляторЖүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоздық-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
21
35.55
Протездеу арқылы қарыншааралық қалқаншаның ақауын жою
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
22
35.82
Өкпе веналарының аномалдық қосылысын толық қалпына келтіру
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
23

35.33
Аннулопластика
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат для пациентов от 0,5 кг с мониторингом. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
21
35.55
Устранение дефекта межжелудочковой перегородки путем протезирования, закрытым методом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
22
35.82
Полное восстановление аномального соединения легочных вен
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
23

35.83
Артериялық діңді толық қалпына келтіру
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
24
35.84
Басқа айдарларда жіктелмеген ірі тамырлардың транспозициясын толық қалпына келтіру
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты.
25
35.91
Венадан ағудың жүрекшеаралық транспозициясы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
26

35.83
Полное восстановление артериального ствола
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская"", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
24
35.84
Полное восстановление транспозиции магистральных сосудов, не классифицируемое в других рубриках
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат.
25
35.91
Межпредсердная транспозиция венозного оттока
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
26

35.9900
Интраоперациялық радиожиілік аблацияны пайдалана отырып жүрек қақпақшаларын протездеу
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Радиожиілік абляциялы генератор.
27
35.991
Митралдық қақпақшыны клиптеу
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Наркоз-тыныс алу аппараты. Бифаздық дефибрилятор. Жасанды қанайналым аппараты.
28
36.1000
Интраоперациялық радиожиілік аблацияны пайдалана отырып аортокоронарлық шунттау
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, өзінің қатысуымен ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет операция жасау тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Радиожиілік абляциялы генератор.
29
36.16
Қос ішкі маммарлық-коронарлық шунттау

35.9900
Протезирование клапанов сердца с использованием интраоперационной радиочастотной аблации
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Генератор радиочастотной абляции.
27
35.991
Клипирование митрального клапана
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Бифазный дефибриллятор. Аппарат искусственного кровообращения.
28
36.1000
Аортокоронарное шунтирование с использованием интраоперационной радиочастотной аблации
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Генератор радиочастотной абляции.
29
36.16
Двойное внутреннее маммарно - коронарное шунтирование

Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты.
30
37.32
Жүрек аневризмасын тілу
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат.
31
37.35
Парциалдық вентрикулоэктомия
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат.
32

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат.
30
37.32
Иссечение аневризмы сердца
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская"", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции.
31
37.35
Парциальная вентрикулэктомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации.
32

37.36
Жүрекшенің сол жақ құлақшасын кесу, деструкциялау және алып тастау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Жүрекішілік және (немесе) өңеш арқылы өтетін датчикпен эхокардиограф.
33
37.51
Жүректі транспланттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, трансплантология кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау мәселелері бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, ағзаларды транспланттау бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілікті арттыру туралы куәлігі бар кемінде екі маманның болуы.
Гемодиализ және гемодиализсүзгісіне арналған аппарат. Қолқаішілік баллонды пульсті бақылауға арналған аппарат. Қанның центрифугалық сорғышы. Донорлық ағзаны тасымалдауға арналған аппарат. Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Операциялық монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоз-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. Донорлық жүректі перфузиясына арналған аппарат.
34
37.66
Имплантат жасалатын қосалқы жүрек жүйесін енгізу
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандық бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоз-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат. NO (азот монооксиді) беруге арналған аппарат.
35

37.36
Иссечение, деструкция или удаление левого ушка предсердия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат, по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики, эхокардиограф с внутрисердечной и/или чрезпищеводным датчиком.
33
37.51
Трансплантация сердца
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации. Аппарат для внутриаортальной баллонной контрпульсации. Центрифужный насос крови. Аппарат для перевозки донорских органов. Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чреспищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для перфузии донорского сердца.
34
37.66
Введение имплантируемой вспомогательной сердечной системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 3 года.
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чреспищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат искусственного кровообращения. Аппарат для афферентной гемокоррекции. Аппарат для подачи монооксида азота.
35

37.76
Трансвеналық атриялық және (немесе) вентрикулярлық электродты (электродтарды) ауыстыру
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, аритмология мәселелері бойынша соңғы 5 жылда 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс жасауға рұқсаты бар маманның болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
36
37.94
Автоматты кардиовертерді және (немесе) дефибрилляторды имплантаттау аттау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, аритмология мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс жасауға рұқсаты бар маманның болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы
37
37.941
Автоматты кардиовертерді және (немесе) дефибрилляторды, жалпы жүйені ауыстыру
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, аритмология мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат біліктілігін арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс жасауға рұқсаты бар маманның болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
38
37.96
Автоматты кардиовертердің және (немесе) дефибриллятордың тек импульстарының генераторын имплантаттау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Кардиология (интервенциялық аритмология) (балалар)" немесе "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, электрокардиостимяторды имплантаттау тәжірибесі – кемінде 30 операция, аритмология мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат біліктілігін арттыру туралы куәлігі, иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс жасауға рұқсаты бар маманның болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
39

37.76
Замена трансфенозного атриального и (или) вентрикулярного электрода (электродов)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
36
37.94
Имплантация автоматического кардиовертера/дефибриллятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
37
37.941
Замена автоматического кардиовертера и (или) дефибриллятора, системы в целом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
38
37.96
Имплантация только генератора импульсов автоматического кардиовертера и (или) дефибриллятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Кардиология (интервенционная аритмология) (детская)" или "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, опыт имплантации электрокардиостимулятора - не менее 30 операций, свидетельство о повышении квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
39

38.12
Бастың және мойынның басқа артерияларының эндартерэктомиясы
Штатта "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификат, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Дуплекстік сканер. Қантамырлық хирургияға арналған жеке операция жасау бөлмесі. Ми қанайналымының мониторингі. Церебралдық оксиметр немесе транскраниалдық допплер.
40
38.34
Анастомозбен қолқаның резекциясы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, ашық жүректе жылына кемінде 100 өзі жасаған операциялар тәжірибесі немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)", мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат.
41
38.341
Қолқа доғасының үзілісін түзету
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, өзінің қатысуымен ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, соңғы 5 жылда мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Синхрондау функциясы бар бифазды дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты.
42
39.28
Экстра-интракраниалдық васкулярлық шунттау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, тамыр нейрохирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат біліктілікті арттыру сертификаты бар маманның болуы. Жылына кемінде 50 рет бас ми тамырларына микрохирургиялық өзі жасаған операциялар тәжірибесі.
Дуплекстік сканер. Бипланды ангиографы бар рентген- операция бөлмесі. Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі. Наркоз-тыныс алу аппараты. Операциялық микроскоп. Аксессуарлары бар операциялық үстел. Нейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Тамырлы нейрохирургияға арналған микронейрохирургиялық құралдар жиынтығы. Операциялық коагулятор.
43

38.12
Эндартерэктомия других артерий головы и шеи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дуплексный сканер. Отдельная операционная для сосудистой хирургии. Мониторинг кровообращения мозга. Церебральный оксиметр или транскраниальный допплер.
40
38.34
Резекция аорты с анастомозом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 100 в год или по специальности "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции.
41
38.341
Коррекция перерыва дуги аорты
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат.
42
39.28
Экстра-интракраниальное васкулярное шунтирование
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по вопросам сосудистой нейрохирургии в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных микрохирургических операций на сосудах головном мозге не менее 50 в год
Дуплексный сканер. Рентген-операционная с биплановым ангиографом. Интраоперационный мониторинг гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Операционный микроскоп. Операционный стол с аксессуарами. Набор нейрохирургических инструментов. Набор микронейрохирургических инструментов для сосудистой нейрохирургии. Операционный коагулятор.
43

39.591
Қолқа-өкпе саңылауының пластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, ашық жүрекке жылына кемінде 50 рет өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Бифазды синхрондау функциясы бар дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек пен қан тамырларын ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазивтік гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Жасанды қанайналым аппараты. Наркоз-тыныс алу аппараты.
44
39.65
Экстракорпоралдық мембранды оксигенация
1. Кардиохирургиялық бейін үшін: штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, жылына кемінде 50 рет ашық жүрекке өзі жасаған операциялар тәжірибесі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі, "Экстракорпоралдық мембранды оксигенация" цикл бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
2. Басқа бейіндер үшін:
штатта "Анестезиология мен реаниматология (перфузиология, токсикология) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, перфузиология бойынша кемінде 54 сағат біліктілігін арттыру туралы куәлігі, "Экстракорпоралдық мембранды оксигенация" цикл бойынша біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы
Бифазды синхрондау функциясы бар дефибриллятор. Уақытша электрокардиостимулятор. Жүрек және тамырларды ультрадыбыстық зерттеуге арналған стационарлық немесе портативтік аппарат. Инвазиялық гемодинамика функциясы бар монитор. Перфузор. Инфузомат. Өңеш арқылы өтетін датчик. Хирургиялық электрокоагулятор. Электролиттерді айқындаумен қышқылды-негізді тепе-теңдік талдауышы. Хирургиялық аспиратор (сорғыш). Наркоз-тыныс алу аппараты. Жасанды қанайналым аппараты. Экстракорпоралдық мембранды оксигенация жүргізуге арналған аппарат. Афференттік гемокоррекцияға арналған аппарат.
45
39.72
Бас және мойын тамырларының эндоваскулярлық (жаппай) эмболиялау немесе окклюзиялау
Штатта "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенхирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, соңғы 3 жылда кемінде 432 сағат эндоваскулярлық нейрохирургия бойынша біліктілікті арттыру сертификаты бар маманның болуы. Жылына кемінде 50 рет ми тамырларына эндоваскулярлық өзі жасаған операциялар тәжірибесі. Иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеуге рұқсаты бар маманның болуы.

39.591
Пластика аорто-легочного окна
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дефибриллятор бифазный функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функции инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический.Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Аппарат искусственного кровообращения. Наркозно-дыхательный аппарат.
44
39.65
Экстракорпоральная мембранная оксигенация
1.Для кардиохирургического профиля: наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов, свидетельство о повышении квалификации по циклу "Экстракорпоральная мембранная оксигенация"7
2. Для других профилей: наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анестезиология и реаниматология (перфузиология, токсикология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по перфузиологии в объеме не менее 54 часа, свидетельство о повышении квалификации по циклу "Экстракорпоральная мембранная оксигенация".
Дефибриллятор бифазный с функцией синхронизации. Электрокардиостимулятор временный. Стационарный или портативный аппарат для ультразвукового исследования сердца и сосудов. Монитор с функцией инвазивной гемодинамики. Перфузор. Инфузомат. Датчик чрезпищеводный. Электрокоагулятор хирургический. Анализатор кислотно-основного равновесия с определением электролитов. Аспиратор (отсос) хирургический. Наркозно-дыхательный аппарат. Аппарат для проведения экстракорпоральной мембранной оксигенации. Аппарат для афферентной гемокоррекции.
45
39.72
Эндоваскулярная (тотальная) эмболизация или окклюзия сосудов головы и шеи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия (взрослая, детская)" или "Ангиохирургия) (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам эндоваскулярной нейрохирургии не менее 432 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных эндоваскулярных операций на сосудах головного мозга не менее 50 в год. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.

Бипландық ангиографиялық қондырғы. Магниттік өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф. Гемодинамиканың интраоперациялық мониторингі. Наркоз-тыныс алу аппараты
46
39.73
Кеуде қолқасын протездік эндоваскулярлық имплантантаттау
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Наркоз-тыныс алу аппараты. Бифаздық дефибрилятор. Жасанды қанайналым аппараты.
47
39.731
Қолқа коарктациясын стенттеу
Штатта "Кардиология (интервенциялық кардиология) (ересектер)" немесе "Кардиология (интервенциялық кардиология) (балалар)" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Дуплекстік сканер. Интраоперациялық мониторинг – инвазивтік АҚ. Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Қан реинфузиясына арналған аппарат.
48
41.01
Сүйек кемігінің мезенхималдық дің жасушаларын трансплантаттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сүйек кемігін транспланттау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Палаталар гепа–сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталуы тиіс; палаталар тәулік бойғы посты бар бір немесе екі төсек-орын болуы тиіс. Дің жасушаларын дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі немесе жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметр, дің жасушаларын бөлуге арналған жабдық – ламинарлық шкаф, CO2 – инкубатор болуы тиіс. Зертхана цитологиялық, иммундық-фенотиптік, иммундық-гистохимиялық, молекулалық-генетикалық, гемостазиологиялық және микробиологиялық зерттеулерді, сондай-ақ HLA типтеуді (шарт негізінде мүмкін) орындауға мүмкіндік беруі тиіс.
49
41.04
Аутологиялық гемопоэздік дің жасушаларын тазартусыз трансплантаттау

Биплановая ангиографическая установка. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф. Интраоперационный мониторинг гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат..
46
39.73
Эндоваскулярная имплантация протеза в грудную аорту
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Наркозно-дыхательный аппарат. Бифазный дефибриллятор. Аппарат искусственного кровообращения.
47
39.731
Стентирование коарктации аорты
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (интервенционная кардиология) (взрослая)" или "Кардиология (интервенционная кардиология) (детская)" или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дуплексный сканер. Интраоперационный мониторинг – инвазивное АД. Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Аппарат для реинфузии крови.
48
41.01
Трансплантация мезенхимальных стволовых клеток костного мозга
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты должны быть оборудованы гепа-фильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одно- или двухместные с круглосуточным постом. Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора биоматериала (механический способ биотехнологии клеток или сепаратор клеток), проточный цитофлуориметр, оборудование для выделения стволовых клеток - ламинарный шкаф, CO2–инкубатор. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, иммунофенотипические, иммуногистохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические и микробиологические исследования, а также HLA типирование (на договорной основе).
49
41.04
Трансплантация аутологичных гемопоэтических стволовых клеток без очистки

Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар) " мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сүйек кемігін транспланттау мәселелері бойынша кемінде соңғы 5 жылда 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Палаталар гепа – фильтрмен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталады. Палаталар бір төсек-орынға, тәуліктік постпен болуы тиіс. Палаталар кемінде 1 төсек-орынға 2 инфузоматымен, өкпені жасанды желдету кемінде 2 пациент мониторымен, газ өткізілген келтіірілген консольдермен жарақтандырылуы тиіс. Зертханада цитологиялық, цитологиялық-генетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді (шарт негізінде) жүргізіледі. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды жинауға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (шарт негізінде мүмкін) жарақтандырылады.
50
41.05
Аллогендік гемопоэздік дің жасушаларын тазартусыз трансплантаттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сүйек кемігін транспланттау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Палаталар гепа – фильтрмен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталады. Палаталар бір төсек-орынды, тәуліктік постпен болуы тиіс. Палаталар кемінде 1 төсек-орынға 2 инфузоматымен, өкпені жасанды желдету кемінде 2, пациент мониторымен, газ өткізілген консольдермен жарақтандырылуы тиіс. Зертханада цитологиялық, цитологиялық-генетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді (шарт негізінде) жүргізіледі. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды жинауға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (шарт негізінде мүмкін) жарақтандырылады.
51
41.06
Кіндік дің жасушаларын трансплантаттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" немесе "Жалпы хирургия (трансплантология) " мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, гемопоэздік дің жасушаларын транспланттау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Палаталар гепа–сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталуы тиіс; палаталар тәулік бойғы посты бар бір төсек-орындық болуы тиіс. Зертхана цитологиялық, цитологиялық-генетикалық, иммундық-фенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулалық–генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеулерді, HLA типтеуді (шарт негізінде мүмкін) орындауға мүмкіндік беруі тиіс. Дің жасушаларын дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар сепараторы және/немесе жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықтармен және ламинарлық шкафтармен (шарт негізінде мүмкін) жабдықталуы тиіс.
52

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет
Палаты оборудуются гепа-фильтрами и (или) иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха. Палаты одноместные с отдельным круглосуточным постом. Палаты оснащаются шприцевыми помпами не менее 1 на 1 койку и перфузорами не менее 4 на 1 койку, аппарат искусственной вентиляции легких – не менее 2, монитор пациента, консоли с подведенными газами. Лаборатория выполняет цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования (на договорной основе). Лаборатория по заготовке стволовых клеток оснащается оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (на договорной основе).
50
41.05
Трансплантация аллогенных гемопоэтических стволовых клеток без очистки
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты оборудуются гепа-фильтрами и (или) иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха. Палаты одноместные с отдельным круглосуточным постом. Палаты оснащаются шприцевыми помпами не менее 1 на 1 койку и перфузорами не менее 4 на 1 койку, аппарат искусственной вентиляции легких – не менее 2, монитор пациента, консоли с подведенными газами. Лаборатория выполняет цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования (на договорной основе). Лаборатория по заготовке стволовых клеток оснащается оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (на договорной основе).
51
41.06
Трансплантация пуповинных стволовых клеток
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)" или "Общая хирургия (трансплантология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации гемопоэтических стволовых клеток не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты должны быть оборудованы гепа–фильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одноместные с круглосуточным постом. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно–генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования, HLA типирование (на договорной основе). Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора биоматериала (сепаратор клеток и/или механический способ биотехнологии клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища и ламинарными шкафами (на договорной основе).
52

41.10
Феталдық дің жасушаларды транспланттау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" немесе "Жалпы хирургия (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, гемопоэздік дің жасушаларын транспланттау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Палаталар гепа–сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылармен жабдықталуы тиіс; палаталар тәулік бойғы посты бар бір немесе екі төсек-орындық болуы тиіс. Дің жасушаларды дайындау және биотехнология зертханасы биоматериал жинауға арналған жабдықтармен (жасушалар биотехнологиясының механикалық тәсілі және/немесе жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметр, дің жасушаларын бөлуге арналған жабдық – ламинарлық шкаф, CO2 – инкубатор болуы тиіс. Зертхана цитологиялық, иммундық-фенотиптік, иммундық-гистохимиялық, молекулалық-генетикалық, гемостазиологиялық және микробиологиялық зерттеулерді, сондай-ақ HLA типтеуді (шарт негізінде мүмкін) орындауға мүмкіндік беруі тиіс.
53
50.52
Қайтыс болғаннан кейін донордан бауырды трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты, трансплантология, кадаврадан ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды транспланттау мәселелері бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар кемінде екі маманның болуы.
Байпас-қанайналымға арналған аппарат. Молекулалық-адсорбциялаушы айналмалы жүйе. Гемодиализге және гемодиализ сүзгілеріне арналған аппарат - кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2, микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, С-доғалы рентгенологиялық аппарат -1, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель - 2, лапароскопиялық эндобейнехирургиялық баған-1, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жара кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік жай-күйді талдауыш - 1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1.
54

41.10
Трансплантация фетальных стволовых клеток
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология (детская)" или "Общая хирургия (трансплантология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам клеточной терапии или клеточной трансплантации или клеточной технологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты должны быть оборудованы гепа-фильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одно- или двухместные с круглосуточным постом. Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора биоматериала (механический способ биотехнологии клеток и/или сепаратор клеток), проточный цитофлуориметр, оборудование для выделения стволовых клеток – ламинарный шкаф, CO2–инкубатор. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, иммунофенотипические, иммуногистохимические, молекулярно-генетические, гемостазиологические и микробиологические исследования, а также HLA типирование (на договорной основе).
53
50.52
Трансплантация печени от посмертного донора
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации печени в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет.
Аппарат для обходного кровообращения – Байпас. Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером – не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф - 1, моно- и биполярный электрокоагулятор - 2, отсос аспирационный - 2, дозатор лекарственных средств - 4, электрокардиограф - 1, аппарат искусственной вентиляции легких - 2, бинокулярные лупы - 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый - 2, рентгенологический аппарат С-дуга - 1, гармонический ультразвуковой скальпель - 2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом - 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови -1 , анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический – 1.
54

50.59
Бауырды басқа трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты, трансплантология, кадаврдан ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды транспланттау бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар кемінде екі маманның болуы.
Байпас–қанайналымға арналған аппарат. Молекулалық-адсорбциялаушы айналмалы жүйе. Гемодиализге және гемодиализ сүзгілеріне арналған аппарат - кемінде 22, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2, микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, С-доғалы рентгенологиялық аппарат -1, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель -2, лапароскопиялық эндобейнехирургиялық баған-1, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жара кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1,қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік жай-күйді талдауыш - 1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1.
55
52.53
Радикалдық субтоталдық панкреатэктомия
Штатта "Жалпы хирургия (абдоминалдық хирургия)" немесе "Онкология (ересектер) " мамандығы бойынша сертификаты, кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, бейін бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Осы қызметті 18 жасқа дейін тұлғаларға көрсеткенде штатта "Бала хирургия" (неонатальды хирургия) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі бар маманның болуы.
Үлкен хирургиялық жиынтық. Тамырлық хирургиясының жиынтығы. Моно және биполярлық электрокоагулятор. Монофиламенттік тігу жабдықтар.
56
52.80
Ұйқыбезін трансплантаттау, анықталмаған
Штатта "Жалпы хирургия" (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификаты, трансплантология, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды транспланттау мәселелері бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар кемінде екі маманның болуы.

50.59
Другая трансплантация печени
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации печени в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет.
Аппарат для обходного кровообращения – Байпас. Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером - не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф - 1, коагулятор операционный - не менее 2, отсос аспирационный - 2, дозатор лекарственных средств - 4, электрокардиограф - 1, аппарат искусственной вентиляции легких - 2, бинокулярные лупы - 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый - 2, рентгенологический аппарат С-дуга - 1, гармонический ультразвуковой скальпель - 2, стойка эндовидеохирургическая лапароскопическая - 1, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом - 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови - 1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический - 1. Моно- и биполярный электрокоагулятор – 2.
55
52.53
Радикальная субтотальная панкреотомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия (абдоминальная хирургия)" или "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по профилю не менее 108 часов. При оказании данной услуги лицам младше 18 лет, наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Детская хирургия" (неонатальная хирургия), стаж работы по специальности не менее 10 лет.
Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор. Моно и биполярный электрокоагулятор. Монофиламентные шовные материалы.
56
52.80
Трансплантация поджелудочной железы, неуточненная
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации поджелудочной железы в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет.

Гемодиализге және гемодиализ сүзгілеріне арналған аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2, микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, гармоникалық ультрадыбыстық скальпель -2, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жара кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік жай-күйді талдауыш - 1, ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор-1.
57
54.970.059
Перитонеалды канцераматоз үшін гипертермиялық интраперитонеалды химиотерапия (HIPEC)
Штатта "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, бейіні бойынша біліктілігін арттыру туралы кемінде 108 сағат куәлігі бар маманның болуы.
Өкпені жасанды желдету аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимация бөлімше. Рентгенографиялық қондырғы. Шприц инжекторы бар компьютерлік томография немесе магнитті-резонанстық томография, ультрадыбыстық диагностика аппараты. Клиникалық-диагностикалық зертхана. Патоморфология зертханасы (гистология, цитология). Үлкен хирургиялық жинақ. Тиісті шығыс материалдары бар гипертермиялық интраперитонеальді химиотерапияны (HIPEC) жүргізуге арналған аппараттың болуы
58
55.5016
Тромбэктомиямен радикалды нефрэктомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" немесе "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, тамыр хирургиясы мәселелері бойынша кемінде 108 сағат, онкоурология бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Штатта "Ангиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы немесе ангиохирургия бойынша емдеу қызметтерін көрсету үшін шарттың болуы.
Өкпені жасанды желдету аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы. Шприцтік инжекторы бар компьютерлік томография аппараты немесе магниттік-резонанстық томография аппараты. Ультрадыбыстық зерттеу аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Допплерографияға арналған аппарат. Үлкен хирургиялық жиынтық. Қантамырлық хирургиялық жиынтық.
59

Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф - 1, моно- и биполярный электрокоагулятор - 2, отсос аспирационный - 2, дозатор лекарственных средств - 4, электрокардиограф - 1, аппарат искусственной вентиляции легких - 2, бинокулярные лупы - 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый - 2, гармонический ультразвуковой скальпель -2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом - 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови - 1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический – 1.
57
54.970.059
Гипертермическая интраперитонеальная химиотерапия (HIPEC) перитонеального канцероматоза
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по профилю не менее 108 часов.
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография с наличием шприцевого инжектора или магнитнорезонансная томография, аппарат ультразвуковой диагностики. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Большой хирургический набор. Наличие аппарата для проведения гипертермической интраперитонеальной химиотерапии (HIPEC) с соответствующими расходными материалами.
58
55.5016
Радикальная нефрэктомия с тромбэктомией
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)" или "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам сосудистой хирургии не менее 108 часов, вопросам онкоурологии не менее 108 часов. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анхиохирургия (взрослая, детская)" либо наличие договора на оказание лечебных услуг по ангиохирургии.
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Аппарат компьютерной томографии с наличием шприцевого инжектора или аппарат магниторезонансной томографии, аппарат ультразвуковой диагностики. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Аппарат для допплерографии. Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор.
59

55.62
Өлімнен кейінгі донордан бүйректі трансплантаттау
Штатта "Жалпы хирургия (трансплантология)" мамандығы бойынша сертификат, трансплантология, кадаверден ағзаларды алу және донорлық ағзаларды тасымалдау, оның ішінде мамандандырылған жабдықтарды пайдалана отырып адам ағзаларын тасымалдау, бауырды транспланттау мәселелері бойынша соңғы 3 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі, транспланттау бөлімшесінде кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар кемінде екі маманның болуы.
Гемодиализге және гемодиализ сүзгілеріне арналған аппарат-кемінде 2, доплері бар ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2, компьютерлік томограф-1, ангиограф -1, операциялық коагулятор-кемінде 2, аспирациялық сорғыш -2, дәрілік заттар дозаторы -4, электрокардиограф -1, өкпені жасанды желдету аппараты -2, бинокулярлық лупалар -2,микрохирургиялық аспаптар жиынтығы-2, тамырлық аспаптар жиынтығы -2, хирургиялық аспаптар жиынтығы (жара кеңейткіш) - 2, пациентті бақылауға арналған монитор -2, пациенттің дене салмағын анықтауға арналған таразылар-1, донорлық ағзаны тасымалдауға арналған контейнер-1, қанның реинфузиясына арналған аппарат-1, қышқыл-сілтілік жан-күйді талдауышы - 1.
60

55.62
Трансплантация почки от кадавра
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Общая хирургия (трансплантология)", свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантологии, забору органов от кадавра и транспортировке донорских органов, в том числе с использованием специализированного оборудования по транспортировке органов человека, по трансплантации почки в объеме не менее 108 часов за последние 3 года, стаж работы в отделении трансплантации не менее 3-х лет.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2, аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2, компьютерный томограф – 1, ангиограф -1, коагулятор операционный - не менее 2, отсос аспирационный - 2, дозатор лекарственных средств - 4, электрокардиограф - 1, аппарат искусственной вентиляции легких - 2, бинокулярные лупы - 2, набор инструментов микрохирургический – 2, набор инструментов сосудистый - 2, набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2, монитор для наблюдения за пациентом - 2, весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1, аппарат для реинфузии крови, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1.
60

56.7404
Блохин бойынша қосымша антирефлюксті механизмі бар Политано-Летбеттердің модификацияланған әдісі бойынша уретероцистонеостомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі бар маманның болуы.
Өкпені жасанды желдету аппараты. Наркоз аппараты. Операциялық Э
электрлік үстел. Реанимациялық бөлімше. Рентгенографиялық қондырғы. Шприц инжекторы бар компьютерлік томография немесе магниттік-резонанстық томография. Ультрадыбыстық зерттеу аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Допплерографияға арналған аппарат. Үлкен хирургиялық жиынтық. Тамырлық хирургия жиынтығы.
61

56.7404
Уретроцистонеостомия по модифицированному методу Политано-Летбеттера с дополнительным антирефлюксным механизмом по Блохину
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология" (взрослая, детская), стаж работы по специальности не менее 10 лет.
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография с наличием шприцевого инжектора или магнитнорезонансная томография, аппарат ультразвуковой диагностики. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор.
61

63.8301
Обструктивті азооспермия кезіндегі микрохирургиялық инвагинациялау вазоэпидидимостомия
Штатта "Урология және андрология (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, гениталдық хирургия мәселелері бойынша кемінде 216 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Микрохирургиялық құралдар жиынтығы. Үлкен жиынтықтағы хирургиялық аспаптар жинағы. Наркоз-тыныс алу аппараты. Жоғары жиілікті электрокоагулятор.
62

63.8301
Микрохирургическая инвагинационная вазоэпидидимостомия при обструктивной азооспермии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам генитальной хирургии не менее 216 часов за последние 5 лет.
Микрохирургический набор инструментов. Набор инструментов хирургический большой в комплекте. Наркозно-дыхательный аппарат. Высокочастотный электрокоагулятор.
62

69.921**
Қалыпты экстракорпоралдық ұрықтандыру, ұзақ хаттама
Штатта "Акушериялік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілі, репродуктология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылдың ішінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Штатта "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілі, андрология мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Жоғары медициналық немесе биологиялық білімі бар маманның болуы, эмбриология мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі болуы.
Қорғаудың 2 класты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыры. Ультрадыбыстық диагностикалық аппарат. Эмбрионды культивациялауға арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп. Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
63
69.922**
Қалыпты экстракорпоралдық ұрықтандыру, қысқа хаттама
Штатта "Акушериялік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілі, репродуктология мәселелері бойынша соңғы 3 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Штатта "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, андрология мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Жоғары медициналық немесе биологиялық білімі бар маманның болуы, эмбриология мәселесі бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы.
Қорғаудың 2 класты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыры. Ультрадыбыстық диагностикалық аппарат. Эмбрионды культивациялауға арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп. Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
64

69.921**
Классическое экстракорпоральное оплодотворение, длинный протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим медицинским или биологическим образованием, свидетельство о повышении квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат ультразвуковой диагностики. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
63
69.922**
Классическое экстракорпоральное оплодотворение, короткий протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышениеи квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим медицинским или биологическим образованием, свидетельство о повышении квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат ультразвуковой диагностики. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
64

69.923**
ҰЖСИИ (ұрық жасушасын сперматозоидты интрацитоплазмалық инъекциялау) жасай отырып, экстракорпоралдық ұрықтандыру, ұзын хаттама
Штатта "Акушериялік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілі, репродуктология мәселесі бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілі арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Штатта "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты, андрология мәселесі бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, кемінде соңғы 5 жылда 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Жоғары медициналық немесе биологиялық білімі бар маманның болуы, эмбриология мәселесі бойынша кемінде соңғы 5 жылда 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Қорғаудың 2 класты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыр. Ультрадыбыстық диагностикалық аппарат. Эмбрионды культивациялауға арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп. Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
65

69.923**
Экстракорпоральное оплодотворение с проведением ИКСИ (интрацитоплазматическая инъекция сперматозоида в яйцеклетку), длинный протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим медицинским или биологическим образованием, свидетельство о повышении квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат ультразвуковой диагностики. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
65

69.924**
ҰЖСИИ (ұрық жасушасын сперматозоидты интрацитоплазмалық инъекциялау) жасай отырып экстракорпоралдық ұрықтандыру, қысқа хаттама
Штатта "Акушериялік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілі, репродуктология мәселесі бойынша кемінде соңғы 5 жылда 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Штатта "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілі, андрология мәселесі бойынша кемінде соңғы 5 жылда 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Жоғары медициналық немесе биологиялық білімі бар маманның болуы, эмбриология мәселесі бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Қорғаудың 2 класты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыры. Ультрадыбыстық диагностикалық аппарат. Эмбрионды культивациялауға арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп. Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
66

69.924**
Экстракорпоральное оплодотворение с проведением ИКСИ (интрацитоплазматическая инъекция сперматозоида в яйцеклетку), короткий протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим медицинским или биологическим образованием, свидетельство о повышении квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат ультразвуковой диагностики. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
66

78.191
Кезеңдік түзетуді талап ететін жамбас сүйектерінде сыртқы бекітуші құрылғыны қолдану
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар) " мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, мамандығы бойынша кемінде соңғы 5 жылда 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күшпен жұмыс істейтін аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстелінің травматологиялық және ортопедиялық қосалқы бөлігі.
67
81.041
Ішкі транспедикулярлық жүйе мен кейдждерді бекітумен алдыңғы жағынан қолжетімді кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Жылына кемінде 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күшпен жұмыс істейтін аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
Магниттік өрісімен кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф
68
81.042
Эндокорректор ішкі бекітумен алдыңғы жағынан қолжетімді кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Жылына кемінде 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
Магниттік өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магнит-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф.
69
81.062
Эндокорректорды ішкі бекітумен алдыңғы қолжетімді жағынан бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Жылына кемінде 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күш жұмсалатын аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.

78.191
Применение внешнего фиксирующего устройства на кости таза, требующих этапной коррекции
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель). Рентген-негативный универсальный операционный стол с приставкой для травматологии и ортопедии.
67
81.041
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год.
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель). Рентген-негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Инструменты для установки кейджа. Бинокулярная лупа. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф.
68
81.042
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (электрическая дрель). Рентген-негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Инструменты для установки кейджа. Бинокулярная лупа. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф.
69
81.062
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год

Магниттік өрісі кемінде 1,5 тесла болатын магнит-резонанстық томограф. Компьютерлік томограф.
70
81.073
Бел және сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, бүйірден көлденең жағынан қолжетімді дискіні протездеу
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 3 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Жылына кемінде 50 рет омыртқа мен жұлынға өзі жасаған операциялар тәжірибесі.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш. Күшпен жұмыс істейтін аспап (электр дрелі). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Транспедикулярлық бекіту құралдары. Кейджді орнатуға арналған құралдар. Бинокулярлық лупа.
Магнит өрісімен кемінде 1,5 тесла болатын магнитті-резонансты томограф. Компьютерлік томограф. Бинокулярлық лупа.
71
81.53
Сан-жамбас буынының ауыстыруын тексеру, анықталмаған
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Буындарды эндопротездеу бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Соңғы 5 жылда жүргізілген алғашқы протездеу саны жылына кемінде 60 операция.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш немесе жылжымалы операциялық рентген-аппарат. Күшпен жұмыс істейтін құралдар (осциллирлейтін ара, ример). Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап. Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел.
72
81.55
Тізе буынының ауыстыруын тексеру, анықталмаған
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі. Буындарды эндопротездеу бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Соңғы 5 жылда жүргізілген алғашқы протездеу саны жылына кемінде 30 операция.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш немесе жылжымалы операциялық рентген-аппарат. Күшпен жұмыс істейтін жұмсалатын құралдар (осциллирлейтін ара, ример). Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап. Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Сүйек банкі.
73

Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (дрель с борами, фрезами и пилами). Рентген- негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации. Бинокулярная лупа. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф
70
81.073
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, боковой поперечный доступ, протезирование диска
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" или "Нейрохирургия (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 3 года. Опыт самостоятельных операций на позвоночнике и спинном мозге не менее 50 в год
Электронно-оптический преобразователь. Силовой инструмент (дрель с борами, фрезами и пилами). Рентген- негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной. Магнитно-резонансный томограф с магнитным полем не менее 1,5 тесла. Компьютерный томограф. фиксации. Бинокулярная лупа.
71
81.53
Ревизия замены тазобедренного сустава, неуточненная
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Свидетельство о повышении квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет. Количество проводимых первичных протезирований не менее 60 операций в год за последние 5 лет.
Электронно-оптический преобразователь или передвижной операционный о рентген-аппарат. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример). Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол.
72
81.55
Ревизия замены коленного сустава, неуточненная
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Повышение квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет. Количество проводимых первичных протезирований не менее 30 операций в год за последние 5 лет.
Электронно-оптический преобразователь или передвижной операционный рентген-аппарат. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример). Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол.
73

81.9610
Сүйек ісігі кезінде буындарды және/немесе сүйекті ауыстыру
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустиология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, онколог консультанттың болуы.
Мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, тірек-қимыл аппараты ісіктері мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Компьютерлік немесе магниттік-резонанстық томограф. Ірі буындарды эндопротездеу бойынша операция жүргізуге арналған құрылғылар. Микрохирургиялық жиынтық. Онкологиялық эндопротездер. Операциялық рентген қондырғы.
74
86.310.058
Электрохимиотерапия
Штатта "Онкология (ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілі, бейіні бойынша кемінде 108 сағат біліктілікті арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Өкпені жасанды желдету аппараты. Анестезия аппараты. Операциялық электрлік үстел. Реанимация бөлімшесі. Клиникалық-диагностикалық зертхана. Патоморфология зертханасы (гистология, цитология). Шағын хирургиялық жинақ. Шығын материалдары бар электрохимиотерапия жүргізуге арналған аппараттың (клинипаратор), оның ішінде мамандандырылған зондтың болуы.
75
86.66
Терінің аллотрансплантациясы
Штатта "Травматология-ортопедия (комбустология) (ересектер, балалар)" және (немесе) "Пластикалық хирургия" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, комбустология бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы болуы.
Фибробластардың диплоидті культураларының тері жасушаларының аллогенді суспензиясы.
76
92.201
Қуықасты безі обырының жоғары дозалы брахитерапиясы
Штатта "Сәулелік терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілі, жоғары мөлшерлі брахитерапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырутуралы куәлігі бар маманның болуы. Физика бойынша жоғары білімі және (немесе) дозиметрия немесе сәулелі терапияны жоспарлау бойынша (медициналық физик) жоғары техникалық біліммен маманның болуы, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелерін жоспарлау мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Сәулелік шығару көздерімен жұмысқа рұқсаттың болуы. "Анестезиология және реаниматология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. Штатта "Онкология" немесе "Урология және андрология" (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты, кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сәулелі терапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Брахитерапиялық жоғары мөлшерлі жүйелерге арналған бағдарламалық жасақтамасы. Стабилизаторды брахитерапияға арналған, бекіту құрылғысымен степперді, ультра дыбыс датчигін, позиционирлеу жүйесін, шаблонды қамтитын керек-жарақтары бар жабдықтар. Керек-жарақтары бар ультрадыбыстық аппарат болуы тиіс (екіжоспарлы трансректальды датчигімен және суретке координатты торды салу режимімен брахитерапияға арналған бағдарламалық жасақтамасы ). Операциялық стерильді бөлме, алмалы-салмалы керек-жарақтармен жиынтықта операциялық үстел. Брахитерапияға арналған 18 Ch диаметрімен ине. Брахитерапияға арналған тұрақтандырылған ине. Бір реттік брахитерапияға арналған баллон. 192 ирридия көзімен брахитерапияға арналған аппарат. Қосымша жабдықтар: дозиметр жиынтығы. Рентгеннен қорғайтын жабық халат алдынан 0,5 мм Pb және артынан 0,25 мм Pb қорғасын эквиваленті. Рентгеннен қорғайтын жаға 0,35 мм Pb. Рентгеннен қорғайтын бас киім 0,35 мм Pb, рентген қорғайтын қолғап 0,25мм Pb.
77

81.9610
Замена сустава и (или) кости при опухоли костей
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)", наличие консультанта онколога. Стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам опухолей опорно-двигательного аппарата не менее 216 часов.
Компьютерный или магнитно-резонансный томограф. Инструментарий для проведения операций по эндопротезированию крупных суставов. Микрохирургический набор. Онкологические эндопротезы. Операционная рентгенустановка.
74
86.310.058
Электрохимиотерапия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, свидетельство о повышении квалификации по профилю не менее 108 часов.
Аппарат искусственной вентиляции легких. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Малый хирургический набор. Наличие аппарата для проведения электрохимиотерапии (клинипаратор) с расходными материалами, в том числе специализированный зонд.
75
86.66
Аллотрансплантация кожи
Наличие в штате специалиста имеющего сертификат "Травматология-ортопедия (комбустиология) (взрослая, детская)" и (или) "Пластическая хирургия" , стаж работы врачом не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по комбустиологии в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Суспензия аллогенных клеток кожи – диплоидной культуры фибробластов.
76
92.201
Высокодозная брахитерапия рака предстательной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам высокодозной брахитерапии не менее 108 часов. Наличие специалиста с высшим образованием по физике и (или) высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии и планированию лучевой терапии (медицинский физик), стаж работы по специальности не менее 5 лет, наличие специализации по вопросам планирования высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 108 часов. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анестезиология и реаниматология" (взрослая), стаж работы не менее 3 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)" или "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам контактной лучевой терапии не менее 108 часов.
Программное обеспечение для брахитерапевтических высокодозных систем. Оборудование для брахитерапии с принадлежностями, включающее стабилизатор, степпер с устройством крепления датчика ультразвука, систему позиционирования, шаблон. Ультразвуковой аппарат с принадлежностями (должен иметь программное обеспечение для брахитерапии с биплановым трансректальным датчиком и режимом наложения координатной сетки на изображение). Операционная комната стерильная, операционный стол с комплектом съемных принадлежностей. Игла для брахитерапии диаметром 18 Ch. Игла стабилизирующая для брахитерапии. Баллон для брахитерапии одноразовый. Аппарат для брахитерапии с источником ирридий – 192. Вспомогательное оборудование: Комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади. Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb. брахитерапии. Баллон для брахитерапии одноразовый. Аппарат для брахитерапии с источником ирридий – 192. Вспомогательное оборудование: Комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади. Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb.
77

92.202
Қуықасты безінің оқшауланған обырының интерстициалдық сәулелік терапиясы (брахитерапия)
Штатта "Сәулелі терапия (радиациялық онкология)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілі, интерстициалдық сәулелі терапия (брахитерапия) тақырыптары бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Физика бойынша жоғары біліммен немесе дозиметрия және сәулелі терапияны жоспарлау бойынша (медициналық физик) маманданудан өткен жоғары техникалық біліммен маманның болуы, мамандығы бойынша 5 жылдан кем емес жұмыс өтілі, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелерін жоспарлау тақырыптары бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Сәуле көздерімен жұмысқа рұқсаттың болуы. Штатта "Анестезиология және реаниматология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар маманның болуы. Штатта "Онкология (ересек)" немесе "Урология және андрология" (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілі, сәулелі терапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Брахитерапевтік дозасы төмен жүйелерге арналған бағдарламалық жасақтама. Стабилизаторды брахитерапияға арналған, бекіту құрылғысымен степперді, ультра дыбыс датчигін, позиционирлеу жүйесін, шаблонды қамтитын керек-жарақтары бар жабдықтар.

92.202
Интерстициальная лучевая терапия (брахитерапия) локализованного рака предстательной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам интерстициальной лучевой терапии (брахитерапии) не менее 108 часов. Наличие специалиста с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии и планированию лучевой терапии (медицинский физик), стаж работы по специальности не менее 5 лет, наличие специализации по вопросам планирования высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 108 часов. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анестезиология и реаниматология" (взрослая), стаж работы не менее 3 лет. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)" или "Урология и андрология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам контактной лучевой терапии не менее 108 часов.

Керек-жарақтары бар ультрадыбыстық аппарат болуы тиіс (бижоспарлы трансректальды датчигімен және суретке координатты торды салу режимімен брахитерапияға арналған бағдарламалық жасақтамасы). Операциялық стерильді бөлме, алмалы-салмалы керек-жарақтармен жиынтықта операциялық үстел керек. Йод-125 имплант жүргізілетін түйіннің радиактивті сәуле шығару көздері. Парафинирленген және парафинирленбеген брахитерапия инесі. Бір реттік брахитерапияға арналған баллон. Қосымша жабдықтар: дозиметр жиынтығы. Рентгеннен қорғайтын жабық халат. Алдынан 0,5 мм Pb және артынан 0,25 мм Pb қорғасын эквиваленті. Рентгеннен қорғайтын жаға 0,35 мм Pb. Рентгеннен қорғайтын бас киім 0,35 мм Pb, рентгеннен қорғайтын қолғап 0,25 мм Pb.
78
92.203
Әйел жыныс ағзаларының обыры кезіндегі жоғары дозалы брахитерапия

Программное обеспечение для брахитерапевтических низкодозных систем. Оборудование для брахитерапии с принадлежностями, включающее стабилизатор, степпер с устройством крепления датчика ультразвука, систему позиционирования, шаблон. Ультразвуковой аппарат с принадлежностями (должен иметь программное обеспечение для брахитерапии. с биплановым трансректальным датчиком и режимом наложения координатной сетки на изображение). Операционная комната стерильная, операционный стол с комплектом съемных принадлежностей. Источники радиоактивного излучения - имплантируемые зерна йод-125. Игла для брахитерапии парафинированная и не парафинированная. Игла стабилизирующая для брахитерапии. Баллон для брахитерапии одноразовый. Вспомогательное оборудование: Комплект дозиметра. Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади. Воротник рентгенозащитный 0,35 мм. Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb.
78
92.203
Высокодозная брахитерапия при раке женских половых органов

Штатта "Сәулелік терапия (радиациялық онкология)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша еңбек өтілі кемінде 5 жыл, брахитерапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат біліктілігін арттыру туралы куәлігінің болуы. Штатта физика пәні бойынша жоғары білімі немесе жоғары техникалық білімі мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар, брахитерапияға арналған аппаратпен кемінде 2 жыл жұмыс тәжірибесі бар маманның болуы. Иондаушы сәулелеу көздерімен жұмыс істеуге рұқсаты болуы.
Қосымша керек-жарақтары бар (аппликаторлар мен катетерлер) жоғары қуаты IR-192 немесе Co-60 көзі бар брахитерапияға арналған жабдық.
Магнитті-резонансты томограф.
Компьютерлік томограф.
Дозиметриялық жабдықтың стандартты жиынтығы.
Компьютерлік жоспарлау бағдарламасы.
79
92.291
Қалқанша безі ауруының радио-йодпен емдеу терапиясы
Штатта "Онкология" немесе "Эндокринология" немесе "Сәулелі терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, ядролық медицина мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы. Медициналық физик -физика пәні бойынша немесе дозиметрия, радиациялық қауіпсіздік, ядролық физика бойынша маманданудан өткен жоғары техникалық білімі бар, кемінде 3 жыл бар.
Инженер-радиохимик -радиохимиядан химия бойынша жоғары білімі бар маманданудан өткен маман, кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар. "Мейіргер ісі" мамандығы бойынша сертификаты бар, орта медициналық білімі бар, ядролық медицина бойынша (радионуклидтік терапия) маманданудан өткен, кемінде 3 жыл тәжірибесі жұмыс өтілі бар. Иондаушы сәулелену көздерімен жұмысқа рұқсатты бар маманның болуы.
Компьютерлік томографпен бірлескен бірфотонды эмиссиондық компьютерлік томограф. Сұйық радиоактивтік қалдықтарды жинау және сақтау жүйесі. Радиофармпрепаратты жинақтауға арналған жиынтық. Дозиметрлік жабдықтың стандартты жиынтығы.
80
92.247
Сызықтық үдеткіште фотондарды қолдану арқылы қашықтықтан сәулелік терапия
Штатта "Сәулелік терапия (радиациялық онкология)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы. Мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, сәулелік терапияның жоғары технологиялық тәсілдері мәселелері бойынша соңғы 5 жылда кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы. Штатта физика бойынша жоғары білімі бар немесе жоғары техникалық білімі бар, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі бар, желілік үдеткіштермен кемінде 2 жыл (циклдық) жұмыс тәжірибесі бар маманның болуы. Иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс жасауға рұқсаты бар маманның болуы.
Спиральді және гентридің бекітілген бұрыштары режимдерінде емдеу мүмкіндігімен, сәулелік терапияға арналған томотерапиялық жүйесі, қозғалмайтын сақиналы (айналмалы) гентрипорталмен, 6 MV моноэнергетикалық желілік үдеткішпен, алғашқы коллимация жүйесімен, бинарлы мультижапырақты коллиматормен, сәулеленудің веертүрінде шоғырын беруімен, жоғары жиілікті мегавольтты компьютерлік- томографиялық детекторлық жүйесімен, көріну жүйесімен жоспарлаудың дозиметрлік жүйесімен, позиционерлеудің бақылау панельдерімен, лазерді позиционерлеу жүйесімен, жоғары емшара кушеткаларымен жарақтандырылған. Жоспарлаудың, емдеудің, кіріктірілген толық интеграцияланған жүйесі. Иммобилиздеуші бейімделген кешені, вакуумдық матрастарға арналған насос; вакуумдық матрас, бас және бас-мойынға және денеге арналған термопластикалық маскалар.Термопластикалық маскалар үшін су ванналары. Дозиметриялық құрал-жабдықтың стандартты жиынтығы.
81

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам брахитерапии не менее 216 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием со стажем работы по специальности не менее 3 лет, имеющего опыт работы с аппаратом для брахитерапии не менее 2 лет. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Оборудование для брахитерапии с источниками Ir-192 или Co-60 с высокой мощности с дополнительными принадлежностями (аппликаторы и катетеры).
Магнитно-резонансный томограф – 1, Компьютерный томограф - 1
Стандартный набор дозиметрического оборудования.
Компьютеризированная программа планирования.
79
92.291
Радио-йод терапия заболеваний щитовидной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология (взрослая)" или "Эндокринология" или "Лучевая терапия (радиационная онкология)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам ядерной медицины, не менее 108 часов за последние 5 лет. Медицинский физик – специалист с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии, радиационной безопасности, ядерной физике, с опытом работы не менее 3 лет. Инженер-радиохимик – специалист с высшим образованием по химии, прошедшего специализацию по радиохимии, с опытом работы не менее 3 лет. Наличие специалиста со средним медицинским образованием имеющего сертификат по специальности "Сестринское дело", прошедшего специализацию по ядерной медицине (радионуклидной терапии), с опытом работы не менее 3 лет. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Однофотонный эмиссионный компьютерный томограф, совмещенный с компьютерным томографом. Система сбора и хранения жидких радиоактивных отходов. Набор для фасовки радиофармпрепарата. Стандартный набор дозиметрического оборудования.
80
92.247
Дистанционная лучевая терапия с использованием фотонов на линейном ускорителе
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия (радиационная онкология)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 216 часов за последние 5 лет. Наличие в штате специалиста с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием со стажем работы по специальности не менее 3 лет, имеющего опыт работы с линейными (циклическими) ускорителями не менее 2 лет. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Томотерапевтическая система для лучевой терапии, с возможностью лечения в спиральном режиме и при фиксированных углах гентри, оснащенная неподвижным кольцевым гентри-порталом, 6 мегавольтным моноэнергетическим линейным ускорителем, системой первичной коллимации, бинарным мультилепестковым коллиматором, подачей веерного пучка излучения, системой визуализации с детекторной системой мегавольтной компьютерной томографии высокого разрешения, дозиметрической системой планирования, панелями контроля позиционирования, системой позиционирования лазера, процедурной кушеткой с высокими характеристиками. Встроенная, полностью интегрированная система планирования и лечения. Набор иммобилизирующих приспособлений, насос для вакуумных матрасов. Вакумный матрас, термопластические маски для головы, головы-шеи и туловища. Водяные ванны для термопластических масок. Стандартный набор дозиметрического оборудования.
81

92.321
Гамма-пышақ аппаратын қолдана отырып, орталық нерв жүйесі ауруларын емдеудің радиохирургиялық әдісі
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болу, кемінде 5 жыл жұмыс өтілі, кемінде 108 сағат көлемінде Гамма-пышақ аппаратында жұмыс істеу оқу өткен туралы сертификаты.
Штатта ядролық физика бойынша жоғары білімі, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, кемінде 2 жыл иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеу тәжірибесі, Гамма-пышақ аппаратында кемінде 108 сағат көлемінде жұмыс істеу оқуын өткені туралы сертификат бар екі маманның болуы. Штатта онкологтың мамандардың бірінде "Сәулелік терапия" (радиациялық онкология) медициналық мамандығы бойынша қайта даярлаудан өткені туралы сертификаттың болуы. Штаттағы барлық мамандарда 54 сағат көлемінде иондаушы сәулелену көздерімен жұмыс істеуге оқытудан өткені туралы сертификаттың болуы.
Гамма-пышақ аппараты: Сәулелеу блогы; Радиоактивті көздер жинағы-192 дана. кобальт-60 60Co; пациентті орналастыру жүйесі; ісікті контурлауға, радиохирургиялық емдеу кезінде оңтайлы дозаны есептеуге және жеткізуге арналған компьютерлік жоспарлау жүйесі, қатты етіп бекітуге арналған стереотаксикалық рамка. Магнитті-резонансты томограф-1, компьютерлік томограф – 1, Ангиограф -1.
82

92.321
Радиохирургический метод лечения заболеваний центральной нервной системы с применением аппарата Гамма-нож
Наличие в штате не менее двух специалистов, имеющих сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы не менее 5 лет, сертификат о прохождении обучения работе на аппарате гамма-нож в объеме не менее 108 часов. Наличие в штате не менее двух специалистов с высшим образованием по ядерной физике или медицинской физике со стажем работы по специальности не менее 3 лет, имеющего опыт работы с источниками ионизирующего излучения не менее 2 лет, сертификат о прохождении обучения работе на аппарате гамма -нож в объеме не менее 108 часов. Наличие в штате онколога либо наличие у одного из специалистов сертификата о прохождении переподготовки по медицинской специальности "Лучевая терапия" (радиационная онкология). Наличие у всех штатных специалистов сертификата о прохождении обучения работе с источниками ионизирующего излучения в объеме 54 часа.
Аппарат Гамма-нож: Блок облучения; Набор радиоактивных источников – 192шт. кобальт-60 60Co; Система позиционирования пациент; Система компьютерного планирования для оконтуривания опухоли, расчета и подвода оптимальной дозы при радиохирургическом лечении, Стереотаксическая рамка для жесткой фиксации. Магнитно-резонансный томограф – 1, Компьютерный томограф – 1, Ангиограф - 1.
82

99.791
Қанның гематопоэздік дің жасушаларын дайындау
Штатта "Гематология (ересектер)" немесе "Онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілі, сүйек кемігін транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат көлемінде соңғы 5 жылда біліктілігін арттыру туралы куәлігі бар маманның болуы.
Гепа–сүзгімен жабдықталған бір-екі орындық палатаның немесе ауаның, жасанды желдету аппаратымен, пациенттің мониторларымен жарақтандырылған ламинарлық ағынын айдайтын өзге де құрылғылардың болуы. болуы. Дің жасушаларын дайындау зертханасы жасушаларды жинауға арналған жабдықпен (жасушалар сепараторы), ағынды цитофлуориметрмен, криосақтағышқа арналған жабдықпен (қызмет көрсетуге арналған шарт бойынша мүмкін) жарақтандырылуы тиіс.
* Кохлеарлық оңалтуға дейін және одан кейін жүргізу.
** -Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде жасанды ұрықтандыру қызметін көрсететін медициналық ұйымдарға қойылатын қосымша талаптар:
1. денсаулық сақтау ұйымның жасанды ұрықтандыру саласындағы жұмыс ұзақтығы кемінде үш жыл;
2. жасанды ұрықтандырудың емдік циклдарының саны жылына кемінде 300 цикл тиіс;
3. эмбриондарды салған кезде жүкті болуы жиілігі – кемінде 33 %;
4. оларды салу санынан бала туу жиілігі – кемінде 25 %.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 175 Бұйрыққа
3-қосымша
Мамандандырылған, оның
ішінде жоғары технологиялық
медициналық көмек
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
20__ жылғы " " бастап 20 ___ жылғы " " дейінгі кезеңге жоғары технологиялық медициналық қызметтерді ұсынуға денсаулық сақтау ұйымдарының сәйкестігіне/сәйкессіздігіне қорытынды
1. Денсаулық сақтау ұйымы ________________________________________
(толық заңды атауы)
2. Жоғары технологиялық медициналық көмектің көрсетілетін түрінің атауы:
_______________________________________________________________
Өлшемшарттары
Сәйкестік
Сәйкессіздік
Сәйкессіздік негіздемесі
Қорытынды
Кадрлар
Медициналық бұйымдар
Жиынтық қорытынды
Ескерту: Медициналық және фармацевтикалық бақылау саласындағы мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері толтырады.

99.791
Заготовка стволовых гематопоэтических клеток крови
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" или "Онкология и гематология детская", стаж работы по специальности не менее 3 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие одно – двух местных палат оборудованной гепафильтрами или иными устройствами нагнетания ламинарного потока воздуха, оснащенных аппаратом искусственной вентиляции легких и мониторами пациента. Лаборатория по заготовке стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (по договору на оказание услуг).
* Проведение до и после кохлеарной реабилитации
**Дополнительные описания к организациям здравоохранения, оказывающим услуги искусственного оплодотворения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и системе обязательного социального медицинского страхования:
1. продолжительность работы организации здравоохранения в области искусственного оплодотворения не менее трех лет;
2. количество лечебных циклов искусственного оплодотворения не менее 300 циклов в год;
3. частота наступления беременности на перенос эмбрионов – не менее 33 %;
4. частота рождения детей на число переносов - не менее 25 %.
Приложение 3 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 28 декабря 2023 года № 175
Приложение 3
к Правилам оказания
специализированной,
в том числе высокотехнологичной
медицинской помощи
Форма
Заключение о соответствии организации здравоохранения к предоставлению высокотехнологичной медицинской помощи на период
с " " 20 ____ года по " " 20 __ года.
1. Организация здравоохранения __________________________________
(полное юридическое наименование)
2. Наименование оказываемого вида высокотехнологичной медицинской помощи:
_______________________________________________________________
Критерии
Соответствие
Несоответствие
Обоснование несоответствия
заключение
Кадры
Медицинские изделия
Итоговое заключение
Примечание: Заполняется территориальным подразделением государственного органа в сфере медицинского и фармацевтического контроля.