Астана қаласының әкімі, әкімнің бірінші орынбасары, әкімнің орынбасарлары, "Астана қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының жеке тұлғаларды және заңды тұлғаларды өкілдерін жеке қабылдау регламентін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 12 маусымдағы № 1-1114 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2023 жылғы 13 маусымда № 1343-01 болып тіркелді
"Орталық мемлекеттік органдардың және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдері аппараттарының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының үлгілік регламентін бекіту, "Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдері аппараттарының лауазымды адамдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының үлгілік регламенті мен Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдері аппараттарының өтініштерді қарауды бақылау бөлімдері туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 8 қыркүйектегі № 560 қаулысына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 15 наурыздағы № 214 қаулысына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Астана қаласының әкімі, әкімнің бірінші орынбасары, әкімнің орынбасарлары, "Астана қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдау регламенті бекітілсін.
2. "Астана қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің өтініштерін қарау бөлімінің басшысы осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау "Астана қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ж. Қасымбек
Астана қаласы әкімдігінің
2023 жылғы 12 маусымдағы
№ 1-1114 қаулысына
қосымша
Астана қаласының әкімі, әкімнің бірінші орынбасары, әкімнің орынбасарлары, "Астана қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдау регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Астана қаласының әкімі, әкімнің бірінші орынбасары, әкімнің орынбасарлары, "Астана қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауының үлгілік регламенті (бұдан әрі – Регламент) Астана қаласының әкімі (бұдан әрі – әкім), әкімнің бірінші орынбасары, әкімнің орынбасарлары, "Астана қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін (бұдан әрі – арыз иесі) жеке қабылдауының тәртібін регламенттейді.

Об утверждении Регламента личного приема физических лиц и представителей юридических лиц акимом города Астаны, первым заместителем акима, заместителями акима, руководителем государственного учреждения "Аппарат акима города Астаны"
Постановление акимата города Астаны от 12 июня 2023 года № 1-1114. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 13 июня 2023 года № 1343-01
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2023 года № 214 "Об утверждении Типового регламента личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами центральных государственных органов и аппаратов акимов областей, городов республиканского значения, столицы, внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2020 года № 560 "Об утверждении Типового регламента личного приема физических лиц и представителей юридических лиц должностными лицами аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы и Типового положения об отделах по контролю за рассмотрением обращений аппаратов акимов областей, городов республиканского значения и столицы" и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент личного приема физических лиц и представителей юридических лиц акимом города Астаны, первым заместителем акима, заместителями акима, руководителем государственного учреждения "Аппарат акима города Астаны".
2. Руководителю отдела по рассмотрению обращенией государственного учреждения "Аппарат акима города Астаны" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя государственного учреждения "Аппарат акима города Астаны".
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны Ж. Қасымбек
Приложение
к постановлению акимата
города Астаны
от 12 июня 2023 года № 1-1114
Регламент личного приема физических лиц и представителей юридических лиц акимом города Астаны, первым заместителем акима, заместителями акима, руководителем государственного учреждения "Аппарат акима города Астаны"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий Регламент личного приема физических лиц и представителей юридических лиц акимом города Астаны, первым заместителем акима, заместителями акима, руководителем государственного учреждения "Аппарат акима города Астаны" (далее – Регламент) регламентирует порядок личного приема физических лиц и представителей юридических лиц (далее – заявитель) акимом города Астаны (далее – аким), первым заместителем акима, заместителями акима, руководителем Государственного учреждения "Аппарат акима города Астаны".

2. Жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды ұйымдастыруды (бұдан әрі – қабылдау) "Астана қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – аппарат) өтініштерді қарау бөлімі (бұдан әрі – бөлім) және тиісті салалық бөлімдері жүзеге асырады.
3. Қабылдау азаматтарды жеке қабылдаудың бекітілген қабылдау кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
2-тарау. Жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды ұйымдастыру
4. Қабылдауға жазылуды бөлім мамандары күн сайын жұмыс күндері, жұмыс уақытында түскі үзіліспен жүргізеді. Қабылданатын азаматтардың тізімін бөлім электрондық және қағаз түрінде, сондай-ақ мемлекеттік ақпараттық ресурстардың бірыңғай порталы арқылы келіп түскен өтінімдер негізінде қалыптастырады. Арыздарды тіркеу және қабылдау аппараттың жұмыс кестесіне сәйкес жүргізіледі.
Әкімнің бірінші орынбасарына, әкімнің орынбасарларына қабылдауға жазылған азаматтардың қалыптасқан тізімі қабылдауды ұйымдастыру үшін салалық бөлімдерге жіберіледі.
5. Егер жеке қабылдау туралы өтініші бар жолданым Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 63-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе, ол туралы өтініш иесіне хабарланады және оны Кодекстің талаптарына сәйкестендіру үшін ақылға қонымды мерзім белгіленеді.
Өтініш Кодекстің 63-бабының талаптарына сәйкес келтірілмеген жағдайда, ол өтініш берушіге қайтарылуға жатады.
6. Жеке қабылдауға жазылуға келіп түскен өтініштерді қабылдамауға жол берілмейді.
7. Азаматтарды қабылдау айына бір реттен жиі емес жүргізіледі.
Азаматтарды жеке қабылдау Қазақстан Республикасы Президентінің "Әкімдердің халықпен кездесулерін өткізу туралы" 2022 жылғы 3 наурыздағы № 826 Жарлығына сәйкес жергілікті атқарушы органдардың, прокуратура және ішкі істер органдарының басшылық құрамымен, мәслихат депутаттарымен, қоғамдық кеңес мүшелерімен, жергілікті зиялы қауыммен бірлесіп, жүргізіледі.
8. Лауазымды адамның тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), қабылдау күндері көрсетілген қабылдау кестелері мемлекеттік және орыс тілдерінде әкімдіктің ғимаратында көпшілікке көрінетін жерлерге ілінеді, сондай-ақ әкімдіктің ресми сайтында орналастырылады.
9. Әкімнің бірінші орынбасары, әкімнің орынбасарлары жеке қабылдауды әкімнің тапсырмасы бойынша бекітілген кестеден тыс жүзеге асыруы мүмкін.
10. Арыз иесі жеке қабылдауға өзінің жеке басын куәландыратын құжатты (жеке басын куәландыратын құжат), ал басқа тұлғалардың атынан жүгінген кезде – олардың мүдделерін білдіру өкілеттігін растайтын құжаттарды көрсетеді.

2. Организация личного приема физических лиц и представителей юридических лиц (далее – прием) осуществляются отделом по рассмотрению обращений (далее – отдел) и соответствующими отраслевыми отделами государственного учреждения "Аппарат акима города Астаны" (далее – аппарат).
3. Прием осуществляется в соответствии с утвержденным графиком личного приема граждан.
Глава 2. Организация личного приема физических лиц и представителей юридических лиц
4. Запись на прием ведут специалисты отдела, ежедневно в рабочие дни, в рабочее время с перерывом на обед. Списки граждан на прием формируются отделом на основании электронных и бумажных обращений, а также посредством единого портала государственных информационных ресурсов. Регистрация и прием обращений осуществляется согласно графику работы аппарата.
Сформированные списки на прием первого заместителя акима, заместителей акима направляются в отраслевые отделы для организации приема.
5. В случае, если обращение с просьбой о личном приеме не соответствует требованиям, установленным статьей 63 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), об этом указывается заявителю и устанавливается разумный срок для его приведения в соответствие с требованиями Кодекса.
В случае не приведения обращения в соответствие с требованиями статьи 63 Кодекса, оно подлежит возвращению заявителю.
6. Отказ в приеме обращения на личный прием не допускается.
7. Прием граждан проводится не реже одного раза в месяц.
Личный прием граждан проводится совместно с руководящим составом местных исполнительных органов, органов прокуратуры и внутренних дел, депутатами маслихата, членами общественных советов, местной интеллигенцией в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 3 марта 2022 года № 826 "О проведении встреч акимов с населением".
8. Графики приема с указанием фамилии, имени и отчества (при его наличии) должностного лица, дней приема размещаются в здании акимата в доступных для общего обозрения местах, на официальном сайте акимата на государственном и русском языках.
9. Прием первым заместителем акима, заместителями акима может осуществляться вне утвержденного графика по поручению акима.
10. Заявитель допускается на прием после подтверждения своей личности (документ, удостоверяющий его личность), а при обращении от имени других лиц – документы, подтверждающие полномочия представлять их интересы.

11. Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдау Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 28 қазандағы № 776-қбпү қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында құпиялылық режимін қамтамасыз ету жөніндегі талаптарға және Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жүргізіледі.
Қажет болған жағдайда шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдау аудармашының қатысуымен жүргізіледі.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың қабылдауда берген өтініштері, егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда оларды қараудың өзгеше қағидалары көзделмесе, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаралады.
12. Арыз иесін жеке қабылдау өтініштің келіп түсу кезегі тәртібімен жүргізіледі.
Ұлы Отан соғысының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, еңбек ардагерлері, мүгедектігі бар адамдар, жүкті әйелдер, "Алтын Қыран", "Халық қаһарманы", "Қазақстанның Еңбек Ері" ордендерімен марапатталған адамдар кезектен тыс қабылданады.
13. Қабылдау ("Zoom" платформасы арқылы) онлайн немесе оффлайн форматта жүзеге асырылады.
14. Қабылдауға жазылу мына жағдайларда:
1) әкімнің, әкімнің бірінші орынбасарының, әкім орынбасарларының, "Астана қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының құзыретіне кірмейтін мәселелер бойынша;
2) әкімшілік органның, лауазымды адамның жолданымда көрсетілген сол нысана туралы және сол негіздер бойынша әкімшілік рәсімге қатысушыға қатысты әкімшілік іс бойынша шешімі бар болса;
3) сол нысана туралы және сол негіздер бойынша сол адамға қатысты шығарылған заңды күшіне енген сот актісі бар болса;
4) әкімшілік орган, лауазымды тұлға жолданымды қайтарса;
5) әкімшілік орган, лауазымды тұлға арыз иесінен жолданымды кері қайтарып алуды қабылдаса, жүзеге асырылмайды.
15. Қабылдау барысында мәселелерді сапалы қарастыру мақсатында қабылдауға әкімдіктің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің басшылары, басқа да мүдделі мемлекеттік органдар мен квазимемлекеттік сектордың өкілдері шақырылуы мүмкін. Сонымен қатар, қосымша арыздар мен басқа да ілеспе құжаттарды ресімдеуге (қажет болған жағдайда) көмектесетін заң консультанттары, психологтар және әлеуметтік қызметкерлер тартылуы мүмкін (волонтерлерді қабылдау күндері ғана тартуға болады).
16. Қабылдауға басқа да мүдделі мемлекеттік органдар мен квазимемлекеттік секторлық ұйым өкілдерін шақыру қажет болған жағдайда, тиісті ұйымға қабылдауға қатысу үшін, көтерілетін мәселені көрсетіп, шақыру жіберіледі.
Басқа мүдделі органдар бірлесіп қабылдауға қатысудан бас тартқан жағдайда, бұл туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына хабарланады.

11. Прием иностранцев и лиц без гражданства проводится в соответствии с требованиями по обеспечению режима секретности в Республике Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2021 года № 776 дсп, и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, регулирующими отношения в области защиты государственных секретов.
В случае необходимости прием иностранцев и лиц без гражданства проводится с участием переводчика.
Обращения иностранцев и лиц без гражданства, поданные на приеме, рассматриваются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, если международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, не предусмотрены иные правила их рассмотрения.
12. Прием заявителей проводится в порядке очередности обращения.
Ветераны Великой Отечественной войны, ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны боевых действий на территории других государств, ветераны труда, лица с инвалидностью, беременные женщины, лица, награжденные орденами "Алтын Қыран", "Халық қаһарманы", "Қазақстанның Еңбек Ері", принимаются вне очереди.
13. Прием осуществляется в онлайн (посредством платформы "Zoom") либо в оффлайн формате.
14. Не осуществляется запись на прием:
1) по вопросам, не входящим в компетенцию акима, первого заместителя акима, заместителей акима, руководителя государственного учреждения "Аппарат акима города Астаны";
2) когда имеется решение административного органа, должностного лица по административному делу в отношении участника административной процедуры о том же предмете и по тем же основаниям, которые указаны в обращении;
3) когда имеется вступивший в законную силу судебный акт, вынесенный в отношении того же лица, о том же предмете и по тем же основаниям;
4) если административным органом, должностным лицом возвращено обращение;
5) если административным органом, должностным лицом принят отзыв обращения от заявителя.
15. В целях качественного рассмотрения поднимаемых на приемах вопросов могут быть приглашены руководители структурных и территориальных подразделений акимата, подведомственных организаций, представители других компетентных государственных органов и квазигосударственного сектора. Также, могут привлекаться юридические консультанты, психологи и социальные работники (возможно привлечение волонтеров только на дни приема), помогающие оформить (в случае необходимости) дополнительные заявления и другие сопутствующие документы.
16. При необходимости привлечения иных компетентных государственных органов и организаций квазигосударственного сектора в соответствующую организацию направляется приглашение для принятия участия в приеме с указанием рассматриваемого вопроса.
В случае отказа от участия других компетентных органов в совместном приеме, необходимо уведомить Аппарат Правительства Республики Казахстан.

17. Қабылдау арыз иесінің қалауы бойынша мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде жүзеге асырылады.
18. Қабылдау барысында берілген тапсырмалар оларды орындаудың нақты мерзімі көрсетілген хаттамамен рәсімделеді.
19. Бөлімнің лауазымды тұлғалармен және олардың орынбасарларымен қабылдауды ұйымдастыру үшін қажетті материалдарды ұсыну, қабылдауды өткізу практикасын талдау және қорыту туралы талаптары Астана қаласы әкімдігінің құрылымдық бөлімшелерінің орындауы үшін міндетті болып табылады.
3-тарау. Жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдау мәселелері бойынша өтініштерді тіркеу және қарау тәртібі
20. Қабылдауға жазылу туралы келіп түскен барлық өтініштер "Е-Otinish" өтініштерді қабылдау мен өңдеудің бірыңғай платформасында тіркеледі.
Егер өтініш жұмыс емес күні түссе, онда ол келесі жұмыс күні тіркеледі.
Арыз иесі жеке өзі келген кезде немесе телефон байланысы арқылы ауызша нысанда келіп түскен өтініштер жеке хаттамаға енгізіледі және осы тармақтың бірінші бөлігіне сәйкес тіркелуге жатады.
21. Әкімдіктің құрылымдық бөлімшелерінің қатысуымен бөлімнің жауапты маманы қабылдау басталғанға дейін 5 (бес) жұмыс күні бұрын материалдарды жинап, талдағаннан кейін әкімнің атына анықтамалық ақпарат дайындайды.
22. Бөлім лауазымды тұлғалар мен олардың орынбасарлары мен аппарат басшысы қабылдайтын адамдардың тізімін қалыптастырады.
23. Бөлім бекітілген тізімдерді кезектілік тәртібімен қабылдау кестесіне бөледі.
24. Өтініш тіркелген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде бөлім қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, өтініш берушіге жауап жібереді.
25. Көп пысықтауды талап ететін мәселенің күрделі сипаты болған жағдайда арыз иесіне өтінішті қарау мерзімін өтініш тіркелген кезден бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімге ұзарту туралы хат жіберіледі.
Өтінішті қарау мерзімі әкімнің немесе олардың орынбасарларының дәлелді шешімімен ақылға қонымды мерзімге, бірақ өтінішті дұрыс қарау үшін маңызы бар нақты мән-жайларды белгілеу қажеттілігіне байланысты екі айдан аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін, бұл туралы арыз иесіне мерзім ұзартылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабарланады.
26. Бөлім мамандарының әкімнің және олардың орынбасарларының, аппарат басшысының қабылдауын ұйымдастыруға қажетті материалдарды ұсыну, қабылдау жүргізу практикасын талдау және қорыту туралы талаптары әкімдіктің құрылымдық бөлімшелері үшін орындауға міндетті болып табылады.
27. Қабылдаудан бас тарту туралы шешім қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей өтініш берушіге тыңдау рәсімін өткізуден бас тарту туралы алдын ала шешімнің жобасы жіберіледі.
Қабылдаудан бас тартылған жағдайда тыңдау рәсімі Кодекстің 73-бабының бірінші бөлігінде көзделген тәсілдермен жүзеге асырылуы мүмкін.

17. Прием осуществляется на государственном и/или русском языках по желанию заявителя.
18. Поручения, данные в ходе приема, оформляются протоколом с указанием конкретных сроков их исполнения.
19. Требования отдела о предоставлении материалов, необходимых для организации приема должностными лицами и их заместителями, анализа и обобщения практики проведения приема, являются обязательными для исполнения структурными подразделениями акимата города Астаны.
Глава 3. Порядок регистрации и рассмотрения обращений по вопросам приема физических лиц и представителей юридических лиц
20. Все поступившие обращения о записи на прием регистрируются в единой платформе приема и обработки обращений "Е-Otinish".
Если обращение поступило в нерабочий день, то оно регистрируется в следующий за ним рабочий день.
Обращения, поступившие в устной форме при личной явке заявителя или посредством телефонной связи, заносятся в отдельный протокол и подлежат регистрации в соответствии с частью первой настоящего пункта.
21. Ответственный специалист отдела с участием структурных подразделений акимата за 5 (пять) рабочих дней до начала приема, после сбора и анализа материалов готовит справочную информацию на имя акима.
22. Отдел формирует список лиц, принимаемых должностными лицами и их заместителями и руководителем аппарата.
23. Отдел распределяет утвержденные списки в график приема в порядке очередности.
24. В срок не позднее 15 (пятнадцати) рабочих дней с момента регистрации обращения отдел направляет ответ заявителю с указанием даты и времени приема.
25. В случае сложного характера вопроса, требующего большей проработки, заявителю направляется письмо о продлении срока рассмотрения обращения не более чем на 30 (тридцать) календарных дней с момента регистрации обращения.
Срок рассмотрения обращения может быть продлен мотивированным решением акима или его заместителями на разумный срок, но не более чем до двух месяцев, ввиду необходимости установления фактических обстоятельств, имеющих значение для правильного рассмотрения обращения, о чем заявитель извещается в течение 3 (три) рабочих дней со дня продления срока.
26. Требования специалистов отдела о предоставлении материалов, анализа и обобщения практики проведения приема, необходимых для организации приема акима и его заместителями, руководителем аппарата, являются обязательными для исполнения структурными подразделениями акимата.
27. До принятия решения об отказе в приеме, не позднее чем за 3 (три) рабочих дня заявителю направляется проект предварительного решения об отказе для проведения процедуры заслушивания.
В случае отказа в приеме процедура заслушивания может осуществляться способами, предусмотренными частью первой статьи 73 Кодекса.

28. Тыңдау рәсімін ұйымдастыру және өткізу тәртібі Кодекстің 66, 73 және 74-баптарының талаптары ескеріле отырып жүзеге асырылады.
4-тарау. Қабылдау қорытындысы бойынша тапсырмалардың орындалуына бақылауды жүзеге асыру
29. Әкім қабылдауларының қорытындысы бойынша дайындалған хаттамалық тапсырмаларды бақылауды бөлім жүзеге асырады.
30. Арызды қабылдаудан түскен өтінішті бақылаудан алу үшін арыз иесіне түпкілікті дәлелді жауап негіз болып табылады.
31. Арыз иесі қабылдау кезінде берген өтініштер "Жеке қабылдаудан" деген белгі қойылып, "Е-Otinish" жүйесінде тіркеледі.
32. Бөлім қызметкерлері тұрақты негізде өтініш берушілердің қанағаттану деңгейіне мониторинг жүргізеді, телефон байланысы арқылы кеңес алған өтініш берушілерге іріктеп сауалнама жүргізеді.
33. Бөлім басқа мүдделі құрылымдық бөлімшелермен бірлесіп:
1) өткізілетін қабылдаулар шеңберінде әкімнің, әкімнің бірінші орынбасарының және оның орынбасарларының жұмысын ақпараттық-талдамалық сүйемелдеу;
2) қабылдауға тартылған жауапты лауазымды адамдардың қатысуы, оның ішінде басқа да мүдделі органдардың жауапты лауазымды адамдары;
3) өтініш берушімен кері байланыс (қажеттілік бойынша);
4) бөлімнің үздіксіз жұмысы, оның ішінде төтенше жағдай режимдерін, төтенше жағдайды, эпидемиологиялық сипаттағы карантиндік шараларды, техногендік аварияларды және халықтың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін өзге де апаттарды енгізуге байланысты шектеу шараларын қабылдаған жағдайда жүзеге асырылады.
34. Бөлім Астана қаласы әкімдігі басшылығының жеке қабылдау нәтижелері туралы тоқсан сайын Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратын хабардар етеді.

28. Организация и порядок проведения процедуры заслушивания осуществляются с учетом требований статей 66, 73 и 74 Кодекса.
Глава 4. Осуществление контроля за исполнением поручений по итогам приема
29. Контроль за исполнением протокольных поручений, подготовленных по итогам приемов акима, осуществляется отделом.
30. Основанием для снятия с контроля поступившего с приема обращения является окончательный мотивированный ответ заявителю.
31. Обращения, поданные заявителем при проведении приема, регистрируются в системе "Е-Otinish" с проставлением отметки "с личного приема".
32. Сотрудники отдела на регулярной основе осуществляют мониторинг уровня удовлетворенности заявителей, проводят посредством телефонной связи выборочный опрос заявителей, получивших консультации.
33. Отдел совместно с другими заинтересованными структурными подразделениями обеспечивает:
1) информационно-аналитическое сопровождение работы акима, первого заместителя акима , заместителей акима в рамках проводимых приемов;
2) участие ответственных должностных лиц, задействованных в приеме, в том числе ответственных должностных лиц других заинтересованных органов;
3) обратную связь с заявителем (по необходимости);
4) бесперебойную работу отдела, в том числе в случае принятия ограничительных мер, связанных с введением режимов чрезвычайного положения, чрезвычайной ситуации, карантинных мер эпидемиологического характера, техногенных аварий и иных катастроф, несущих угрозу жизни и здоровью населения.
34. О результатах личного приема руководством акимата города Астаны отдел на ежеквартальной основе информирует Аппарат Правительства Республики Казахстан.