"Ақмола облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2020 жылғы 7 қазандағы № 6С-50-7 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2023 жылғы 27 маусымдағы № 8С-3-9 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 5 шілдеде № 8601-03 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2024 жылғы 27 маусымдағы № 8С-11-9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 27.06.2024 № 8С-11-9 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақмола облыстық мәслихатының "Ақмола облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы" 2020 жылғы 7 қазандағы № 6С-50-7 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8073 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасында:
реттік нөмірі 6 жолы алынып тасталсын;
реттік нөмірі 10 жолы жаңа редакцияда жазылсын:
"
10.
Шашыранқы склероз
Диспансерлік есепте тұрған ересек пациенттер
Жоғары белсенді шашыранқы склерозда
Кладрибин, таблетка
";
келесі мазмұндағы реттік нөмірлері 12, 13, 14, 15, жолдарымен толықтырылсын:
"
12.
Тұқым қуалайтын ангионевротикалық ісіну
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
С1 эстеразы ингибиторы, инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
13.
Бүйрек үсті безінің қыртысының туа біткен дисфункциясы
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Ашық өсу аймақтары бар балалар үшін дәрігердің нұсқауы бойынша
Гидрокортизон, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
Флудрокортизон, таблетка
14.
Шизофрения, шизотиптік және сандырақтық бұзылыстар (F20, F21, F22, F23, F25, F29 аурулардың халықаралық классификациясы -10 коды бойынша)
Диспансерлік есепте тұрған ересек пациенттер
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Амисульприд, таблетка
15.
Муковисцидоз
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Панкреатиттік жеткіліксіздігі болған кезде
Арнайы емдік өнімдер
".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облыстық мәслихатының төрағасы Б.Жусупов

О внесении изменений и дополнений в решение Акмолинского областного маслихата от 7 октября 2020 года № 6С-50-7 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Акмолинской области при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение Акмолинского областного маслихата от 27 июня 2023 года № 8С-3-9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 5 июля 2023 года № 8601-03
Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Акмолинской области при амбулаторном лечении бесплатно" от 7 октября 2020 года № 6С-50-7 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8073) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному решению:
строку, порядковый номер 6 исключить;
строку, порядковый номер 10, изложить в новой редакции:
"
10.
Рассеянный склероз
Взрослые пациенты, состоящие на диспансерном учете
При высокоактивном рассеянном склерозе
Кладрибин, таблетка
";
дополнить строками, порядковые номера 12, 13, 14, 15, следующего содержания:
"
12.
Наследственный ангионевротический отек
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ингибитор С1 эстеразы, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
13.
Врожденная дисфункция коры надпочечников
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
Для детей с открытыми зонами роста, по назначению врача
Гидрокортизон, таблетка, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
Флудрокортизон, таблетка
14.
Шизофрения, шизотипические и бредовые расстройства (F20, F21, F22, F23, F25, F29 по коду международной классификации болезней -10)
Взрослые пациенты, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Амисульприд, таблетка
15.
Муковисцидоз
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
При наличии панкреатической недостаточности
Специализированные лечебные продукты
".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Акмолинского областного маслихата Б.Жусупов