Ақтөбе облысы Шалқар ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысындағы өзгерістер туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 352 қаулысы және Ақтөбе облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 92 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 20 желтоқсанда № 8471 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 2), 3) тармақшаларына сәйкес және Шалқар ауданының өкілді және атқарушы органдарының пікірін ескере отырып, Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шалқар ауданының Бозой ауылдық округінің Бозой ауылының құрамына енгізіле отырып, Бозой ауылдық округінің Қоянқұлақ ауылы таратылсын.
Шалқар ауданының Бозой ауылдық округінің Бозой ауылының шекаралары, оның құрамына жалпы көлемі 17 432 гектар таратылатын Қоянқұлақ ауылының аумағы қоса отырып өзгертілсін.
Бозой ауылдық округінің Бозой ауылының шекарасы жалпы ауданы 83 760 гектар болып белгіленсін.
Шалқар ауданының Есет Көтібарұлы ауылдық округінің Байқадам ауылының құрамына енгізіле отырып, Есет Көтібарұлы ауылдық округінің Алақозы ауылы таратылсын.
Шалқар ауданының Есет Көтібарұлы ауылдық округінің Байқадам ауылының шекаралары, оның құрамына жалпы көлемі 18 020 гектар таратылатын Алақозы ауылының аумағы қоса отырып өзгертілсін.
Есет Көтібарұлы ауылдық округінің Байқадам ауылының шекарасы жалпы ауданы 70 582 гектар болып белгіленсін.
2. "Ақтөбе облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" және "Ақтөбе облысының қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемелері Шалқар ауданының әкімдігімен бірлесіп әкімшілік-аумақтық бірліктерді күтіп-ұстауды жоспарлау және қаржыландыру мәселелерін шешсін және әкімдіктің осы бірлескен қаулысынан және мәслихат шешімінен туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдасын.
3. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі Шалқар ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысында жүргізілген өзгерістерге сәйкес жер-кадастрлық құжаттаманы келтірсін.
4. Осы әкімдіктің бірлескен қаулысының және мәслихат шешімінің орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
5. Осы Ақтөбе облысы әкімдігінің бірлескен қаулысы және Ақтөбе облыстық мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі А. Шахаров
Облыстық мәслихаттың төрағасы Г. Суентаева

Об изменениях в административно-территориальном устройстве Шалкарского района Актюбинской области
Постановление акимата Актюбинской области от 13 декабря 2023 года № 352 и решение Актюбинского областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 92. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 20 декабря 2023 года № 8471
В соответствии с подпунктами 2), 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и с учетом мнения представительных и исполнительных органов Шалкарского района акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Упразднить село Коянкулак Бозойского сельского округа Шалкарского района, включив в состав села Бозой Бозойского сельского округа.
Изменить границы села Бозой Бозойского сельского округа Шалкарского района, включив в его состав территорию упраздняемого села Коянкулак общей площадью 17 432 гектаров.
Установить границы села Бозой Бозойского сельского округа общей площадью 83 760 гектаров.
Упразднить село Алакозы сельского округа Есет Котибарулы Шалкарского района, включив в состав села Байкадам сельского округа Есет Котибарулы.
Изменить границы села Байкадам сельского округа Есет Котибарулы Шалкарского района, включив в его состав территорию упраздняемого села Алакозы общей площадью 18 020 гектаров.
Установить границы села Байкадам сельского округа Есет Котибарулы общей площадью 70 582 гектаров.
2. Государственным учреждениям "Управление экономики и бюджетного планирования Актюбинской области" и "Управление финансов Актюбинской области" совместно с акиматом Шалкарского района решить вопросы планирования и финансирования содержания административно-территориальных единиц и принять иные необходимые меры, вытекающие из настоящего совместного постановления акимата и решения маслихата.
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства и земельных отношений Актюбинской области" привести в соответствие с произведенными изменениями в административно-территориальном устройстве Шалкарского района земельно-кадастровую документацию.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата и решения маслихата возложить на руководителя аппарата акима Актюбинской области.
5. Настоящее совместное постановление акимата Актюбинской области и решение Актюбинского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области А. Шахаров
Председатель областного маслихата Г. Суентаева