Алматы облысы бойынша 2023 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттар және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 300 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2023 жылғы 31 тамызда № 6026-05 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 1-тармағына, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген) сәйкес, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы облысы бойынша 2023 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі М. Султангазиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Алматы облысы әкімдігінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 300 қаулысына қосымша
Алматы облысы бойынша 2023 жылға арналған ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидия нормативтері, теңге
Өлшемшарттары
Өтінім беру
мерзімі
1
Сүтті және сүтті етті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы (50 бастан)
бас
100 000
1) өтінім берген сәтте (18 айдан асқан сиыр мен құнажындардың) аналық басының 50 бастан кем емес болуы;
2) инфрақұрылымның сәйкестігіне арнайы комиссияның қорытындысын алған сүт-тауар фермалары;
3) өтінімді берген сәтте аналық мал басының селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауылшаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерек қорда тіркелуі және деректердің сәйкестігі

Об утверждении нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Алматинской области на 2023 год
Постановление акимата Алматинской области от 29 августа 2023 года № 300. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 31 августа 2023 года № 6026-05
В соответствии с пунктом 1 статьи 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "Правилами субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18404), акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Алматинской области на 2023 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Алматинской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области М. Султангазиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского
хозяйства Республики Казахстан
Приложение к постановлению акимата Алматинской области от 29 августа 2023 года № 300
Нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Алматинской на 2023 год
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на единицу, тенге
Критерии
Срок подачи
заявки
1
Маточное поголовье крупного рогатого скота молочного и молочно-мясного направления (от 50 голов)
голова
100 000
1) наличие маточного поголовья (коров и нетелей старше 18 месяцев) не менее 50 голов на момент подачи заявки;
2) молочно-товарные фермы получивший заключение специальной комиссии на соответствие инфраструктуры;
3) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки

Ағымдағы жылғы 1 қыркүйектен 20 желтоқсанға
(қоса алғанда) дейін
2
Етті және етті-сүтті бағыттағы ірі қара малдың аналық басы
бас
20 000
1) өтінім берген сәтте (18 айдан асқан сиыр мен құнажындардың) аналық басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте аналық мал басының селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауылшаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерек қорында тіркелуі және деректердің сәйкестігі
3
Ұсақ малдың аналықбасы
бас

С 1 сентября до 20 декабря
(включительно) текущего года
2
Маточное поголовье крупного рогатого скота мясного и мясо-молочного направления
голова
20 000
1) наличие маточного поголовья (коров и нетелей старше 18 месяцев) на момент подачи заявки;
2) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки
3
Маточное поголовье мелкого рогатого скота
голова

3 000
1) өтінім берген сәтте (15 айдан асқан аналықтардың) аналық басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте аналық мал басының селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауылшаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерек қорда тіркелуі және деректердің сәйкестігі
4
Түйелердің аналық басы
бас
15 000
1) өтінім берген сәтте (36 айдан асқан аналықтардың) аналық басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте аналық мал басының селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында және ауылшаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерек қорында тіркелуі және деректердің сәйкестігі

3 000
1) наличие маточного поголовья (маток старше 15 месяцев) на момент подачи заявки;
2) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки
4
Маточное поголовье верблюдов
голова
15 000
1) наличие маточного поголовья (возраст маточного поголовья старше 36 месяцев) на момент подачи заявки;
2) наличие регистрации и соответствия данных маточного поголовья, в информационной базе селекционной и племенной работы и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки