"Шу ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекiту туралы" Шу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 29 наурыздағы № 44-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 маусымдағы № 4-5 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2023 жылғы 4 шілдеде № 5056 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 25.12.2023 № 14-4 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Шу аудандық мәслихаты ШЕШТI:
1. "Шу ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" Шу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 29 наурыздағы № 44-3 шешіміне (Нормативтік құқықты актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4173 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген Шу ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
7 тармақтың 2), 6), 7) тармақшалары және 8) тармақшасының бірінші және екінші абзацтары келесі редакцияда жазылсын:
2) санаторий - курорттық емделуге: жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлерге, еңбек ардагерлеріне, Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілгендерге, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің 5 (бес) еселенген деңгейінен аспаған жағдайда, курорттық орындарда емделгені жөніндегі түбіртекті ұсыну бойынша, жол құнын өтеусіз, бір рет 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
6) қатерлі ісік аурулары бар науқастарға жан басына шаққандағы орташа табысы бес еселенген күнкөріс деңгейінің мөлшерінен аспайтын 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш шегінде жыл сайын жылына 1 рет әлеуметтік көмек көрсетіледі. Әлеуметтік көмек өтінішпен жүгінген айдан бастап тиісті медициналық ұйымның анықтамасы негізінде тағайындалады;
7) жан басына шаққандағы орташа табысы 2 (екі) айлық күнкөріс деңгейінен аспайтын, мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін және оқитын балалары бар халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына (мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушы отбасыларды есепке алмай) ай сайын 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде (өтініш берген айдан бастап ағымдағы тоқсанға) келесі санаттарға:
мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасыларға;
жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
қандас мәртебесі бар адамдарға;
экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған отбасыларға;
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар немесе көп балалы отбасылар;
толық емес отбасыларға.

О внесении изменений в решение Шуского районного маслихата от 29 марта 2019 года № 44-3 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Шускому району"
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 26 июня 2023 года № 4-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 4 июля 2023 года № 5056. Утратило силу решением Шуского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2023 года № 14-4
Сноска. Утратило силу решением Шуского районного маслихата Жамбылской области от 25.12.2023 № 14-4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шуского районного маслихата от 29 марта 2019 года № 44-3 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Шускому району" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4173) следующие изменения:
В Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Шускому району, утвержденных указанным решением:
подпункты 2), 6), 7) и абзацы первый и второй подпункта 8) пункта 7 изложить в следующей редакции:
2) на санаторно-курортное лечение: пенсионерам, вышедшим на пенсию по возрасту, ветеранам труда, ветеранам Великой Отечественной войны, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветеранам боевых действий на территории других государств единовременно с учетом среднедушевого дохода, не превышающего размера (5) пятикратного прожиточного минимума, по предоставлению квитанции о лечении в санаторно-курортных местах в размере не более 40 (сорок) месячного расчетного показателя, без оплаты стоимости проезда;
6) больным c заболеванием злокачественные новообразования, оказывается социальная помощь ежегодно 1 раз в год в пределах 50 (пятидесяти) месячных расчетных показателей с учетом среднедушевого дохода, не превышающего пятикратного размера прожиточного минимума. Социальная помощь назначается с месяца обращения на основании справки соответствующей медицинской организации;
7) социально уязвимым слоям населения, имеющим детей, воспитывающихся и обучающихся в дошкольных организациях, (кроме семей-получателей государственной адресной социальной помощи) со среднедушевым доходом не превышающего (2) двухкратного уровня прожиточного минимума, ежемесячно в размере (2) двух месячного расчетного показателя (назначается на текущий квартал с месяца обращения) на следующие категории:
семьям, имеющих или воспитывающих детей с инвалидностью;
детям-сиротом и детям, оставшимся без попечения родителей;
со статусом кандас;
лицам, лишившимся жилья в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени также многодетные семьи;
неполным семьям;

8) тұрғын үйді газдандыруға бір рет әлеуметтік көмек: жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің 3(үш) еселенген деңгейінен аспайтын, газдандыруға жататын жергілікті жеке тұрғын үйде тұратын, оларда және отбасы мүшелерінде басқа тұрғын үйі болмаған жағдайда, жеке меншік иесі немесе жеке меншік иесінің отбасы мүшелері болып табылатын жасы бойынша зейнеткерлерге, мүгедектігі бар адамдарға, мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеуші отбасыларға, көп балалы аналарға және көп балалы отбасыларға, атаулы әлеуметтік көмек алушыларға, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, жетім баланың (жетім балалардың) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланың (балалардың) қамқоршыларына немесе қорғаншыларына жүргізіледі.
Әлеуметтік көмектің көлемі 130 (жүз отыз) айлық есептік көрсеткіштен аспайтын газ құбырын орнатуға және жүргізуге байланысты өтініш берушінің нақты шығындарының негізінде, оның ішінде газ орнатудың келісім шарты және қосымша газ орнатуға қажетті сатып алынған тауарлардың түбіртектері арқылы анықталады.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік-мәдени саланы, денсаулық сақтауды, білім беруді, қоғамдық және жастар ұйымдарының құқықтық тәртіп мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шу ауданының
мәслихат төрағасы Ж. Абенов

8) единовременная социальная помощь на газификацию жилого дома:
производится пенсионерам по возрасту, лицам с инвалидностью, семьям, имеющим или воспитывающим детей с инвалидностью, многодетным матерям и многодетным семьям, получателям адресной социальной помощи, ветеранам боевых действий на территории других государств, опекунам или попечителям ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, проживающим в частных жилых домах, подлежащих газификации являющимися его собственниками, либо членами семьи собственника, при отсутствии у них и членов семьи другого жилья и наличии среднедушевого дохода, не превышающего (3) трехкратного уровня прожиточного минимума.
Размер социальной помощи определяется на основании фактических затрат заявителя, связанных с установкой и проведением газопровода, в том числе договор о проведении газа и квитанции о покупке необходимых товаров для провеления газа, не превышающих 130 (сто тридцать) месячных расчетных показателей.
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по правовому порядку по развитию социально-культурной сферы, здравоохранения, образования, общественных и молодежных организаций.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель Шуского
районного маслихата Ж. Абенов